سیزده فیلم ترسناک که بر اساس داستان واقعی ساخته شده اند

سیزده فیلم ترسناک که بر اساس داستان واقعی ساخته شده اند

در عالم ادبیات و داستان نویسی، به طور معمول وقتی یک نویسنده بزرگ اقدام به خلق شخصیت ها و داستان خود می کند، از وقایعی الهام می گیرد که در زندگی واقعی خود با آن ها رو به رو شده است و مهمترین منبع خلق اثر هنری یک نویسنده همین زندگی واقعی است. با این حال، دنیای فیلم نامه نویسی و سینما کمی متفاوت از این مسئله است و بیشتر هدف از خلق داستان های فیلم های امروزی، سرگرم کردن تماشاچیان است. به خصوص اگر ژانر وحشت و علمی خیالی سینما را مد نظر آوریم. با این وجود از زمان معرفی شدن فیلم های گوناگون و به نمایش در آمدن آن ها، دسته ای از فیلم های ژانر وحشت بوده اند که بر اساس اتفاقات دنیای واقعی ساخته شده اند و به این صورت از سایر فیلم ها متمایز شده اند. در این مقاله نیز قصد داریم شما را با سیزده فیلم ترسناک  آشنا کنیم که داستان آن ها با الهام از اتفاقات دنیای واقعی، بر اساس داستان واقعی و جزو بهترین فیلم های ترسناک در  ژانر وحشت بحساب می آیند ، آشنا کنیم . با سیارک همراه باشید.

سیزده فیلم ترسناک که بر اساس داستان واقعی ساخته شده اند:

 

 

فیلم ترسناک آنابال

آنابل
آنابال Annabelle 2014
در سال 2013 بود که «احضار» به روی پرده های سینما رفت و به سرعت با استقبال بسیار خوبی از جانب تماشاگران و منتقدان رو به رو شد. یکی از مسائلی که در این فیلم توجه ویژه ای به خود جلب کرد، حضور عروسکی مرموز و ترسناک به نام آنابل در آن بود. همین باعث شد تا سازندگان این فیلم، اقدام به خلق داستانی جدید برای به نمایش کشیدن بخش دیگری از وقایع مربوط به این عروسک کنند و در سال 2014 آنابل را به روی پرده های سینما بردند. جالب است بدانید که عروسک آنابل ساخته ذهن جیمز ون و همکاران اش نیست، بلکه در شرح وقایع رخ داده برای اد و لورن وارن در قسمتی می توان اطلاعاتی درباره تجربیات شان با عروسکی به همین نام به دست آورد که به باور این دو توسط ارواح یا نیروهای شیطانی تسخیر شده بود.

 

 

فیلم ترسناک زنده خورده شده

زنده خورده شده
زنده خورده شده Eaten Alive 1976

شخصی که صاحب یک هتل است دچار مشکلات روحی و روانی بوده و اقدام به کشتن اشخاصی می کند که سبب آزردگی اش می شوند. علاوه بر این، این صاحب هتل، تمساحی دارد که پس از کشتن این افراد، جنازه هاشان را به او می دهد. جوئی بل، نام فردی است که در دهه سی میلادی (1930) اقدام به کشتن چند نفر کرده بود و داستان این فیلم، با الهام گرفتن از وقایع زندگی او ساخته شده است. بنا به اطلاعات به جای مانده از آن زمان، جوئی  یک قاتل سریالی بوده که بیست زن را به قتل رسانده بود. او چند تمساح در محل زندگی خود نگه داری می کرد و پس از کشتن این زن ها، جنازه هاشان را به تمساح ها می داد.

 

 

فیلم ترسناک وحشت در امیتی ویل

وحشت در امیتی ویل

وحشت در امیتی ویل The Amityville Horror 1979

زوجی اقدام به تغییر محل سکونت خود کرده و وارد خانه ای می شوند که در گذشته تعدادی قتل در آن رخ داده بوده است. این زوج در زمان سکونت شان در این خانه جدید، حوادث ماوراء طبیعی تجربه می کنند. جالب است بدانید که در سال 1975، خانواده ای به نام لوتز به خانه ای با همین نام وارد شدند و بنا به اطلاعات به دست رسیده در این مورد، چند بار گزارش وقایع ماوراء طبیعی از آن ها به گوش رسید. همین مسئله الهام بخش ساخت چند فیلم درباره زندگی آن ها و تجربیات شان شد که بارز ترین آن ها همین فیلم است.

 

فیلم ترسناک احضار

احضار

احضار The Conjuring  2013

اد و لورن وارن، افرادی هستند که تمامی زمان و تلاش خود را وقف ماجراهای ماوراء طبیعی و این گونه مسائل می کردند و توانستند شهرت چشم گیری برای فعالیت ها شان به دست آورند. وقایع این فیلم نیز بر اساس زندگی این دو پی ریزی شده است. جالب است بدانید که تعدادی از وقایع رخ داده در فیلم، عینا و با توجه به وقایع واقعی ذکر شده در گزارشات اد و لورن ساخته شده است و به خاطر به تصویر کشیدن این گونه صحنه ها، سازندگان و عوامل فیلم برای مدتی به دردسر افتاده بوده و تعدادی از آن ها شکایت کرده بودند.

 

 

فیلم ترسناک جن گیر

جن گیر

 جن گیر The Exorcist 1975

جن گیر، یکی از شناخته شده ترین و مطرح ترین فیلم های ژانر وحشت سینما است و سکانس های بسیاری از آن وجود دارد که هنوز هم میان علاقه مندان دست به دست شده و به یکدیگر نشان می دهند. داستان فیلم روایت گر زندگی دختری است که توسط نیرویی شیطانی به تسخیر در آمده است و مادر این دختر، پس از مشاهده حالات عجیب او، از دو کشیش درخواست می کند که برای کمک نزد او بیایند. وقایع فیلم بر اساس کتابی به همین نام نوشته شده است و آن چه در کتاب می گذرد، روایت داستان واقعی جن گیری ای است که در سال 1949 به وقوع پیوست.

 

 

فیلم ترسناک جن زدگی در کنتیکت

جن زدگی در کنکتیکت

جن زدگی در کنتیکت The Haunting in Connectocut 2009

خانواده ای در خانه شان وقایع ماوراء طبیعی ای را تجربه می کنند که زندگی شان را دستخوش تغییر می کند. جالب است بدانید که داستان این فیلم بر اساس زندگی واقعی ال و کارمن اسندکر نوشته شده است. این دو فرد اقدام به خرید خانه ای در کنکتیکت می کنند که پیش از آن به عنوان سالن پذیرایی مراسم های عزاداری از آن استفاده می شده بود. علاوه بر این، بسیاری از وقایع ماوراء طبیعی ای که در فیلم شاهد آن هستیم، در عالم واقع به وقوع پیوسته بودند.

 

 

فیلم ترسناک تسخیر

فیلم ترسناک تسخیر

تسخیر (جن زدگی) The Possession 2012

داستان فیلم روایت گر زندگی دختر بچه ای است که اقدام به خرید یک جعبه اسباب بازی قدیمی می کند، حال آن که خبر ندارد یک روح یا نیروی شیطانی در این جعبه اسباب بازی گرفتار شده است. داستان و وقایع فیلم الهام گرفته از روایت هایی است که درباره یک جعبه اسباب بازی قدیمی وجود دارد. بنا به آن چه گفته می شود، این جعبه اسباب بازی قدیمی توسط نیروهای شیطانی تسخیر شده است و پس از به نمایش در آمدن فیلم، در سایت ای بی به فروش رسید.

 

 

فیلم ترسناک سکوت بره ها

فیلم ترسناک سکوت بره ها

سکوت بره ها The Silence of the Lambs 1991

داستان فیلم روایت گر زندگی یک مأمور جوان اف بی آی است که قصد دارد یک قاتل سریالی را دستگیر کند که اقدام به کندن پوست قربانی های اش می کند و برای این کار از یک قاتل زندانی دیگر کمک می خواهد. نویسنده های بسیاری وجود دارند که با الهام گرفتن از اتفاقات واقعی اقدام به نوشتن داستان های خود می کنند و داستان این فیلم نیز از این قاعده مستثنی نیست. اد گین نام قاتل سریالی ای است که وقایع به تصویر کشیده شده در این فیلم با الهام گرفتن از زندگی او ساخته شد.

 

 

فیلم ترسناک غریبه ها

فیلم ترسناک غریبه ها
غریبه ها The Strangers 2008

زوجی جوان اقدام به گذراندن تعطیلات خود در خانه ای متروکه می کنند و با اتفاقاتی مواجه می شوند که به هیچ عنوان فکر آن را نمی کردند. در حقیقت، خانواده ای متشکل از سه نفر اقدام به آزار و اذیت و ترساندن این زوج جوان می کنند. چارلز منسون، نام شخصی است که در دهه شصت میلادی (1960) اقدام به قتل چند نفر کرده بود و برای نوشتن داستان این فیلم، از وقایع زندگی او الهام گرفته شده بود. منسون، همان گونه که در این فیلم شاهد آن هستیم، به همراه اعضای خانواده اش و با همکاری آن ها قربانی های خود را از پا در می آورد.

 

 

فیلم ترسناک کشتار با اره برقی در تگزاس

فیلم کشتار با اره برقی در تگزاس

کشتار با اره برقی در تگزاس The Texas Chainsaw Massacre 2003
داستان فیلم روایت گر زندگی پنج نفری است که گروهی به منطقه ای می روند و توسط یک مرد مخوف که برای کشتن قربانی های خود از اره برقی استفاده می کند، دنبال می شوند. داستان این فیلم نیز با الهام گرفتن از وقایع زندگی قاتل سریالی، اد گین (که داستان سکوت بره ها نیز با الهام از زندگی او نوشته شد) نوشته شده است. زمانی که اد توسط مأموران امنیتی دستگیر شد، در محل اختفا و زندگی اش، نه ماسک صورتی پیدا کردند که از پوست انسان ساخته شد و این پوست کنده شده قربانیانی بود که اد گین اقدام به کشتن آن ها کرده بود.

 

فیلم ترسناک تپه ها چشم دارند

فیلم ترسناک تپه ها چشم دارند

فیلم ترسناک تپه ها چشم دارند The Hills Have Eyes  2006، پیچ اشتباه Wrong Turn 2003

این دو فیلم، هر کدام داستان های مجزا و اتفاقات گوناگونی دارند، با این حال، نکته ای که این دو فیلم را به یکدیگر شبیه می کند، این است که در هر دوی آن ها گروهی از افراد توسط انسان هایی که آدمخوار شده اند دنبال شده، به قتل رسیده و خورده می شوند و موقعیتی که داستان این دو فیلم در آن رخ می دهد، مکانی دور افتاده و مخوف است. جالب است بدانید که داستان فیلم سینمایی تپه ها چشم دارند و پیچ اشتباه، با الهام گرفتن از وقایعی نوشته شده، که در قرن پانزدهم میلادی در اسکاتلند رخ داده است. در آن زمان، خانواده ای اسکاتلندی اقدام به کشتن و خوردن صد ها انسان کردند. سوانی بین، نام پدر این خانواده بود که در نهایت دستگیر و اعدام شد.

 

 

فیلم ترسناک زودیاک

فیلم زودیاک

زودیاک Zodiac 2007

داستان این فیلم روایت گر زندگی فردی است که برای گذران زندگی خود اقدام به کشیدن کاریکاتور می کند و مدتی است تمام فکر و ذکرش حل کردن ماجرای قاتل زودیاک شده است. قاتل زودیاک، شخصی است که در دهه های شصت و هفتاد میلادی (1960-1970) ساکنان کالیفرنیا را با ترس و وحشت بی اندازه ای رو به رو کرده بود. اطلاعات به دست رسیده در خصوص او حاکی از پنج قتل تأیید شده توسط او است و علاوه بر این، بیست و سه پرونده قتل دیگر نیز وجود دارند که بنا به همین اطلاعات، این فرد در آن ها شریک جرم بوده است. قاتل زودیاک، عادت به فرستادن نامه هایی برای مطبوعات و اصحاب رسانه داشت و جالب است بدانید که هیچ گاه هویت اش فاش نشد و کسی نتوانست او را دستگیر کند.

 

 

فیلم ترسناک جن گیری امیلی رز

جن گیری امیلی رز

جن گیری امیلی رز The Exorcism of Emily Rose 2005
داستان فیلم روایت گر زندگی وکیلی است که تمامی تلاش خود را به کار گرفته تا از کشیشی دفاع کند. جرم این کشیش این است که به هنگام انجام عملیات جن گیری در خانه ای مرتکب قتل شده است. داستان این فیلم با الهام گرفتن از وقایعی نوشته شده است که شخصی به نام آنلیز میشل در طول زندگی خود تجربه کرد. بنا به اطلاعات به دست رسیده، چندین عملیات جن گیری بر روی این فرد تنها در طول یک سال انجام شد و برای مدت ها از مسائل این چنینی رنج می برد.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید