سینمای جهان

پیشنهاد برای تماشای سریال چرنوبیل 7 دلیل

در حال حاضر، در بالای صفحه نمایش تلویزیونی در سایت فیلم IMDb، سریال چرنوبیل با کسب  امتیاز 9.7 از 10 بهترین سریال است . ما پیشنهاد می کنیم دلیل چنین محبوبیتی و اینکه آیا همه چیز در این سریال خیلی خوب است را به 7 دلیل بررسی کنیم.
 
sayarak.com ویژگی های متعددی را شناسایی کرده است که امکان تماشای این مجموعه را بدون ترک یک قسمت غیرممکن می سازد.
 

1. پیوستن به حوادث واقعی در سریال چرنوبیل

مینی سریال چرنوبیل شامل 5 قسمت است، مدت زمان هر یک - حدود یک ساعت. سناریو سریال در باره انجار نیروگاه اتمی چرنوبیل است که تبدیل به یکی از شدیدترین فاجعه های زیست محیطی در تاریخ بشر شده است. هنوز هیچ ایده کاملا دقیق از آنچه اتفاق افتاده وجود ندارد.مطمئنا هیچ کس دقیقا نمیتواند بگوید چه اتفاقی در آن شب در چرنوبیل NPP26 آوریل 1986 رخ داد.
 
سازندگان سریال چرنوبیل زمان زیادی را صرف مطالعه رویداد انجار نیروگاه اتمی چرنوبیل کردند. تصمیم گرفته شد تا بیشتر روی سرنوشت مردم تمرکز کنند تا نشان دهند چطور فاجعه بر بخش های مختلف جمعیت تاثیر گذار است. نمونه اولیه افرادی واقعی بودند که پس از حادثه درگیر شدند.
 
در این مجموعه برخی از اشتباهات مربوط به وقایع فردی وجود دارد، اما به طور کلی وضعیت و تاثیر آن بر واقعیت اطراف به درستی نشان داده شده است.
 

2. کار سخت برای سریال چرنوبیل

یوهان رنكاو تجربه زیادی در ایجاد سریال دارد. او در پروژه هایی مانند برکینگ بد، مردگان متحرک و وایکینگ ها همکاری داشته و  در چرنوبیل او عمدتا برای او این مسئله مهم بود که واقعیت در همه چیز انعکاس یابد.
 
فیلمنامه نویس، کریگ مازین اطلاعات زیادی را جمع آوری کرد.او  شروع به جستجو در فاجعه Chernoobyl در سال 2014، با استفاده از طیف گسترده ای از اطلاعات، کتاب ها، شاهدان عینی و گزارش های دولت کرد. مازین با دانشمندان هسته ای صحبت کرد تا دریابد رآکتور چگونه کار می کند و با فرهنگ شهروندان سابق شوروی مصاحبه کرد تا فرهنگ دهه 1980 را درک کند.
 
سازندگان سریال همچنین تعداد زیادی از داستان های شخص اول را که به داستان و اصالت و بشریت کمک کرده اند، خواندند. به عنوان مثال، به لطف کتاب سوتلانا الکسیفیچنماز چرنوبیل. کرونیکل آینده داستان را با فرمانده آتش نشانی به نمایش گذاشت واسیلی Ignatenko و همسرش لیودمیلا. در بخش تنها صدای انسان شما می توانید خاطرات او را از آن زمان بخوانید .
 

3. بازیگران سریال چرنوبیل

هنگامی که نوبت به انتخاب بازیگر رسید، مازین برای مدت طولانی مجبور نشد برای بازیگران مناسب برای نقشهای اصلی جستجو کند. او خوش شانس بود که در وضعیتی قرار گیرد که اکثر نویسندگان سینما و تولیدکنندگان اجرایی تنها رویای آن را دارند. تمام بازیگرانی که، به نظر وی، در ساخت سریال پرنوبیل شرکت کردند، بلافاصله با پیشنهاد موافقت او کردند.
 
جرد هریس ، که قبلا در فیلم شرلوک هولمز: بازی سایه ها نقش داشته است، نقش والری لگاسوف، یکی از فیزیکدانان برجسته اتحاد جماهیر شوروی را در این مجموعه ایفا می کند. به عنوان بخشی از تیم واکنش، او یکی از اولین افرادی بود که مقیاس فاجعه بی سابقه ای که رخ داده بود را درک کرد.
بازیگر سوئدی استلان اسکارشگورد Skarsgård ، که قبلا در فیلم های دزدان دریایی کارائیب: شکستن امواج و دریای آبی عمیق ظاهر شد، به عنوان معاون شورای وزیران اتحاد شوروی بوریس Shcherbina بازی کرد .
امیلی واتسون ، آشنا برای بیننده های فیلم های معروف سینمای جهان، مانند شکستن امواج  و تعادل، نقش Uliana Homyuk را بر عهده داشت. این تنها شخصیت داستانی است که توسط فیلمنامه نویس معرفی شد تا تصویری جمعی از همه فیزیکدانان زن درگیر در حادثه را نشان دهد.
دبیر کل کمیته مرکزی حزب کمونیست اتحاد جماهیر شوروی، میخائیل گورباچف، توسط بازیگر دیوید دنجیک بازی کرد . قبلا او و Skarsgård در فیلم The Girl with Tattoo Dragon بازی کردند.
 

4. موسیقی منحصر به فرد سریال چرنوبیل

موسیقی یکی از دلایلی است که باعث می شود که بینندگان همه چیزی که روی صفحه نمایش اتفاق می افتد را باور کنند. برای ایجاد موسیقی منحصر به فرد برای نمایش، آهنگساز هیلدر گودنادیر به نیروگاه هسته ای Ignalina رفتند . در آنجا، او و تیم ضبط صداهای منحصر به فردی را که در مکان های مختلف نیروگاه شنیده می شد، ضبط کردند.
 
پس از بازگشت به استودیو، ساعات زیادی را صرف گوش دادن به ضبط ها، استخراج صداهای لازم و مناسب کردند.
 

5. محرمانه معتبر در سریال چرنوبیل

 جنگل قرمز پس از انتشار گرد و غبار رادیواکتیو
با توجه  به کریگ مازین، آنها در لیتوانی با ایجاد یک فضای معتبر و نشان دادن همه چیز همانطور که در آن زمان بود، بسیاری از صحنه ها را فیلم برداری کردند. NPP Ignalina، که 10 سال پیش بسته شد، فضای تقریبا یکسانی با چرنوبیل داشت. در نزدیکی ویلیام، تولیدکنندگان فیلم منطقه ای شبیه یک ساختمان معمولی از پریپیت پیدا کردند.
 
بعضی صحنه ها در اوکراین ساخته شدند فیلمسازان غربی برای رسیدن به حداکثر اعتماد به کار با کارشناسان محلی کار کرده اند. در حومه کیف در طول فیلمبرداری خیابانها مسدود شدند. 
 

6. توجه به جزئیات در سریال چرنوبیل

تحسین مخاطب به معنای واقعی کلمه از آنچه که از اولین فریم اتفاق می افتد.فردی که در اتحاد جماهیر شوروی بزرگ شده است و در حال تماشای قسمت های سریال چرنوبیل است احتمالا فکر می کند: اوه، ما هم همین را داشتیم. تولید انبوه، که در آن زمان رایج بود، به دست سازندگان سریال انجام می شد. آنها توانستند این شانس را با صلاحدید انجام دهند و با تمام مسئولیت ها به آن واکنش نشان دادند.
 
بازیگران بر روی صفحه نمایش انگلیسی را با لهجه طبیعی صحبت می کنند. با این حال، تمام سخنرانی در رادیو، در سوابق تماس های تلفنی اضطراری، اخبار تلویزیونی، اعلامیه های ساخته شده توسط سیستم آدرس عمومی، در روسیه تغییری نکرده است.
کانال YouTube HBO دارای پادکست هایی است که سازندگان مینی سریال در مورد نحوه ایجاد هر سریالی صحبت می کنند. در مجموع 5 بخش وجود داشت. Showrunners در مورد اینکه چگونه این داستان انتخاب شد، چگونه آنها سعی در دستیابی به سطح بالایی از اعتماد به نفس داشتند و چرا آنها تصمیم گرفتند که این نمایش را از لحظه انفجار و سایر چیزهای مهم شروع کنند، صحبت می کنند.
 

7. افزایش علاقه به تراژدی در سریال چرنوبیل

این مجموعه توانست منتقدان و بینندگان را تحت تأثیر قرار دهد. این یک فیلم ترسناک به معنای کلاسیک  نیست، اما حوادث نشان داده، واقعا خون را در رگها منجمد می کند و اجازه نمی دهد تا یک دقیقه از سریال را از دست بدهید.
در طول ماه گذشته در سراسر جهان، محبوبیت پرس و جو در مورد چرنوبیل در موتور جستجو رشد بی سابقه ای داشته است. مردم مقالات، کتاب ها، گزارشات شاهدان عینی، بررسی های ویدئویی، مستندات را در باره چرنوبیل ، به منظور درک آنچه واقعا رخ داده است را جستجو کرده و می خوانند.
 
مانند هر کار هنری، سریال چرنوبیل دارای پیش فرضها و برداشت های آزاد خود در داستان است. گاهی اوقات کاملا جدی است اما ماهیت آنچه اتفاق می افتد دقیقا منتقل می شود. احساس تعلق، مخلوط با خجالت و دلسوزی، از دقیقه اول مشاهده می شود. و پس از آن مانند یک گلوله برفی رشد می کند. ما می خواهیم درک کنیم که به چه دلیلی این اتفاق  افتاد و چگونه مطمئن شویم که این اتفاق دوباره تکرار نمی شود.
 
چه کسانی سریال چرنوبیل را تماشا کرده اند؟ لطفا تجربیات خود را با کاربران به اشتراک بگذارند.

- نظرات

برای ارسال نظر، لطفا وارد حساب خود شوید یا ثبت نام نمایید.


HBO از مینی سریال جدیدی به نام چرنوبیل پرده برداری کرده است

چرنوبیل محبوب ترین سریال همه زمان ها

HBO از مینی سریال جدیدی به نام چرنوبیل پرده برداری کرده است

 انرژی هسته‌ای در طول تاریخ نه چندان طولانی خودش همیشه موافقان و مخالفان خود را داشته است

انرژی هسته‌‌ای، دیو مهربان یا فرشته خشمگین ؟

انرژی هسته‌ای در طول تاریخ نه چندان طولانی خودش همیشه موافقان و مخالفان خود را داشته است

فیلم های ابر قهرمانی بدل به پر طرفدارترین فیلم های حال حاضر سینمای جهان شوند.

از آنابل تا فیلم ترسناک راهبه

فیلم های ابر قهرمانی بدل به پر طرفدارترین فیلم های حال حاضر سینمای جهان شوند.

آیا لیدی گاگا شوهر ایرینا شیک را از او دور کرد: پایان شایعات در مورد یک

لیدی گاگا، بردلی کوپر و ایرینا شیک پایان شایعات در مورد یک مثلث عجیب

آیا لیدی گاگا شوهر ایرینا شیک را از او دور کرد: پایان شایعات در مورد یک

30 سال عشق مخفی در هالیوود: شغل و زندگی کاترین هپبورن

30 سال عشق مخفی کاترین هپبورن در هالیوود

30 سال عشق مخفی در هالیوود: شغل و زندگی کاترین هپبورن

او در فیلم افسانه ای بر باد رفته، با ویوین لی و کلارک گیبل، بازی کرد.

جشن تولد 103 سالگی آخرین بازیگر باقیمانده فیلم به یاد ماندنی بر باد رفته

او در فیلم افسانه ای بر باد رفته، با ویوین لی و کلارک گیبل، بازی کرد.

طبق شایعات، معشوقه سابق جورج کلونی، مدعی است که جورج کلونی پدر فرزندش است.

جورج کلونی در مرکز رسوایی قرار گرفت

طبق شایعات، معشوقه سابق جورج کلونی، مدعی است که جورج کلونی پدر فرزندش است.

در این پست یک مرور کلی از مردان خوش تیپ عصر طلایی هالیوود داریم

خوش تیپ های عصر طلایی هالیوود عکس 18 خوش تیپ

در این پست یک مرور کلی از مردان خوش تیپ عصر طلایی هالیوود داریم

برد پیت به سادگی زمان کافی برای بچه ها ندارد

بازیگر 55 ساله پایان کار خود را اعلام کرد

برد پیت به سادگی زمان کافی برای بچه ها ندارد

در غیاب شاهد دادگاه ماساچوست به  تبرئه کوین اسپیسی رای داد.

کوین اسپیسی تبرئه شد

در غیاب شاهد دادگاه ماساچوست به  تبرئه کوین اسپیسی رای داد.

مونیکا بلوچی 54 ساله، هنرپیشه ایتالیایی، عاشق 36 ساله خود را ترک کرد.

مونیکا بلوچی دوست پسر جوانش را ترک کرد

مونیکا بلوچی 54 ساله، هنرپیشه ایتالیایی، عاشق 36 ساله خود را ترک کرد.

والدین بریژیت باردو متعلق به طبقه های بالای بورژوازی پاریس بودند

بریژیت باردو

والدین بریژیت باردو متعلق به طبقه های بالای بورژوازی پاریس بودند