بهترین بازیگران نقش شرلوک هلمز 7 بازیگر

شرلوک هلمز

به نظر می رسد آثار آرتور کانن دویل هرگز محبوبیت خود را از دست نخواهند داد. و این بدان معنی است که کارگردانان بارها و بارها به امید فیلمبرداری از یک شاهکار دیگر در مورد یک کارآگاه با استعداد ، نگاه خود را به کار نویسنده نابغه معطوف می کنند. در عین حال ، تصور اینکه چند اقتباس سینمایی امروز وجود دارد ، حتی دشوار است. بررسی ما بازیگرانی را نشان می دهد که به حق بهترین بازیگر نقش یک کارآگاه با استعداد ، شرلوک هلمز نامیده می شوند ، که نام آنها مترادف با  شرلوک هلمز شده است.


کریستوفر لی

کریستوفر لی
کریستوفر لی در نقش شرلوک هلمز.  / عکس

 

این بازیگر انگلیسی چندین بار مجال تجسم تصویر یک کارآگاه با استعداد را روی صفحه داشت. علاوه بر این ، در یکی از فیلم ها او به شکل مایکرافت هولمز  ظاهر شد. در یکی از فیلم ها ، کریستوفر لی وقتی  70 ساله بود نقش شرلوک هلمز را بازی کرد. شاید به همین دلیل است که هولمز با بازی این بازیگر بسیار عاقلانه به نظر می رسد.

 

ایان مک کلن

ایان مک کلن

ایان مک کلن در نقش شرلوک هلمز. / عکس


این بازیگر باید نقش یک کارآگاه را بازی می کرد ، که بازنشسته شده و مشتاقانه مشغول زنبورداری است. به هر حال ، ایان مک کلن این نقش را چنان جدی گرفت که حتی از دوره های ویژه زنبورداران فارغ التحصیل شد و در آنجا هنر دست زدن به زنبورها را فرا گرفت. این آموزش بی فایده نبود و در حین فیلمبرداری ، حتی یک زنبور عسل بازیگر را نیش نزد. اما یان مک کلن اعتراف می کند: این تصویر برای او آسان نبوده و بعید به نظر می رسد در آینده با بازی در نقش شرلوک هلمز موافقت کند.

 

بندیکت کامبربچ

بندیکت کامبربچ
بندیکت کامبربچ در نقش شرلوک هولمز.  / عکس


بدون شک این بازیگر نقش شرلوک هلمز را به طور کامل بازی کرد. بله ، به نظر می رسد قهرمان او ، مانند خود سریال ، از اصل ادبیات بسیار دور است ، اما کارآگاه انگلیسی خود را در قرن 21 پیدا می کند و باید با زمان جدید مطابقت داشته باشد.بندیکت کامبربچ در یکی از مصاحبه های خود اعتراف کرد: بازی در نقش شرلوک هولمز عجیب و غریب برای او اصلا آسان نبود. باید دائماً در نظر داشته باشید که شخصیت او از نظر سرعت فکر و قدرت عقل از همه اطرافیانش پیشی می گیرد. و هیچ کس نباید بفهمد که در نهایت حدس های شرلوک به کجا می انجامد.

 

جانی لی میلر

جانی لی میلر
جانی لی میلر در نقش شرلوک هلمز.  / عکس

 

این سریال  که توسط فیلمسازان آمریکایی فیلمبرداری شده است نیز کاملاً متفاوت از منبع ادبی است. علی رغم انتقادات فراوان ، این سریال امتیازات بسیار بالایی کسب کرد و جانی لی میلر ، بازیگر کارآگاهی که در گذشته از اعتیاد به مواد مخدر رنج می برد و سپس سمت مشاور پلیس را به دست گرفت ، محبوبیت زیادی پیدا کرد.خود این بازیگر مطمئن است که خوانش مدرن آرتور کانن دویل حق وجود دارد. جان لی میلر از کار خود در این پروژه کاملاً راضی بود.

 

جرمی برت

جرمی برت
جرمی برت در نقش شرلوک هلمز.  / عکس

 

در کمال تعجب ، جرمی برت ، که ده سال در نقش شرلوک هلمز بازی می کرد ، همیشه نسبت به این شخصیت بی توجه به نظر می رسید. با این حال ، این نگرش بیش از حد مغرضانه بود ، زیرا بازیگر به سادگی می ترسید که برای همیشه در تصویر یک کارآگاه باقی بماند و نقش های دیگری را بازی نکند. در واقع ، او در بیش از 60 پروژه بازی کرد ، اما نقش یک کارآگاه برجسته ترین و قابل توجه ترین در حرفه بازیگری او شد.

 

رابرت داونی جونیور

رابرت داونی جونیور
رابرت داونی جونیور در نقش شرلوک هلمز  / عکس

 

وظیفه بسیار دشواری به این بازیگر هالیوودی سپرده شد: بازی در نقش شرلوک هلمز در فیلم های اکشن گای ریچی. آنها البته یک کارآگاه مبتکر دارند ، اما طرح داستان بسیار دور از تصویر ادبی خلق شده توسط آرتور کانن دویل است.در فیلم ها ، ریچی هولمز بیش از حد به الکل و مواد مخدر علاقه دارد و همچنین ملودی های کولی وار باورنکردنی را از ویولن خود استخراج می کند. اما بینندگان و منتقدان از این تصویر كاملاً استقبال كردند و خود بازیگر برای شرلوك هلمز جایزه گلدن گلوب را دریافت كرد.

 

واسیلی لیوانوف

شرلوک هلمز
واسیلی لیوانوف در نقش شرلوک هلمز.  / عکس

 

در حقیقت ، واسیلی لیوانوف بسیار شبیه پرتره یک کارآگاه است ، همانطور که سیدنی پاژه زمانی او را نقاشی كرد. تصویرگر دوست نویسنده ( آرتور کانن دویل) بود و در جریان آماده سازی برای چاپ کتاب آرتور کانن دویل به شدت از دستورالعمل های نویسنده پیروی می کرد. و نویسنده شخصاً تصویر شخصیت اصلی را تأیید کرده است.

 

8sher.jpg

واسیلی لیوانوف در نقش شرلوک هلمز.  / عکس


واسیلی لیوانوف پنهان نمی کند: تصویر یک کارآگاه نابغه برای او بسیار دلسوزانه و قابل درک است ، آنها از لحاظ شخصیت شباهت خاصی دارند و حداقل هر دو تمایل به کمک به دیگران دارند.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید