معرفی فیلم ترسناک یتیم خانه

یتیم خانه

یتیم خانه به عنوان فیلمی توسط گیلرمو دل تورو ، خالق هزارتوی پان ، به مخاطبان ارائه شد. در واقع اسپانیایی مشهور فقط به عنوان تهیه کننده ایفای نقش کرد اما این باعث کم و کاستی در فیلم نشد. علاوه بر این ، "فیلم یتیم خانه" را می توان بنیانگذار فیلم وحشت در اسپانیا نامید . قبل از اکران این فیلم ، فقط دو مرکز عمده "تولید ترس" در جهان وجود داشت: هالیوود و ژاپن.

 

این هیجان های هالیوودی و ژاپنی است که امروزه خصوصیات ملی را به وضوح بیان کرده است: در طرح ، تولید ، طراحی صدا و غیره ظاهر می شود. کشورهای آمریکای لاتین  همیشه محل تولد سینمای دراماتیک با کیفیت بالا بوده اند. "فیلم یتیم خانه" کلیشه ها را شکست ، نشان داد که سنت ها را می توان در ژانر محبوب دیگری نیز به کار برد. ممکن است عجیب به نظر برسد اما در فیلم یتیم خانه ، شخصیت منفی شرور وجود ندارد.

 

یتیم خانه

یعنی در داستان فیلم ترسناک هیچ نمادی از شر وجود ندارد ، این بدان معناست که فرد شروری وجود ندارد. آیا این یک واقعیت غیرمعمول برای یک فیلم ترسناک نیست؟در نگاه اول پیچیده ، یک معما ، یک زنجیره از سوال ها و ، در نهایت ، آخرین آکورد ، جایی که تصویر کامل ارائه می شود ، آه از نهاد تماشاچی برمی خیزد.

 

اول از همه ، می خواهم بگویم که موسیقی متن فیلم یتیم خانه عالی است. موسیقی به طور مداوم فضای فیلم را حفظ می کند و اجازه آرامش و حواس پرتی را نمی دهد. در بعضی لحظات خون در رگهای شما از موسیقی منجمد می شود ... یک عکس دلپذیر ، رنگارنگ ، اشباع از شادی و خنده ، با رنگ های خاکستری و استیصال جایگزین می شود - جو فیلم شروع به فشار آوردن بر روان می کند. نکته اصلی در این تجارت این است که اجازه ندهید بیننده برود ، به او بگویید که به جایی نمی رود و "فیلم یتیم خانه" این کار را به خوبی انجام داد.

 

داستان فیلم یتیم خانه 

لورا خوش ترین سالهای عمر خود را در یتیم خانه ای در کنار ساحل گذرانده است. مربیان مورد علاقه جایگزین پدر و مادر و دوستانش - خواهر و برادرها ی او شدند. سی سال بعد ، لورا به همراه همسرش و سایمن ، پسر هفت ساله اش که لورا سرپرستی او را بعهده گرفته به خانه کودکی خود بازمی گردد. او آرزو دارد یتیم خانه را بازسازی کند و برای یتیمان کوچک جدید سرپناهی باز کند. اما پس از آن پسرش شروع به کارهای عجیبی می کند: او با دوست خیالی صحبت می کند ، دوستان خیالی را به خانه دعوت می کند و در نهایت در روز افتتاح یتیم خانه با خبر می شود که سایمن بدون هیچ اثری ناپدید شده است. به نظر لورا می رسد که این توماس ، دوست خیالی پسرش است که در روز ناپدید شدن با پسرش دیده است.لورا شروع به جستجوی پاسخ از پلیس ، رسانه ها و گذشته می کند ... 

 

در"فیلم یتیم خانه" چندین خط داستانی وجود دارد. بعضی اوقات با هم همپوشانی دارند و گاهی موازی هم می روند. در واقع ، در این فیلم ، سه داستان از هفت قتل که توسط دست های مختلف انجام شده است ، به ما ارائه می شود. همه چیز پیش پا افتاده به نظر می رسد.

 

علی رغم اینکه هیچ اتفاق وحشتناکی در فیلم رخ نمی دهد ، فضای فیلم باعث می شود از هر خش خشی وحشت کنید. این فیلم باعث می شود بدون اینکه هیچ قطعیتی داشته باشید ، آن را تا آخر تماشا کنید. شما دائماً جواب را از دست می دهید: "اوه ، خوب ، همه چیز روشن است! "اما بعد از ده دقیقه ، فهمیدی که اشتباه کردی ، و شما فقط در انتهای فیلم توضیح کاملی از وقایع می گیرید. واین احساس انتهای فیلم  است که اجازه نمی دهد بلافاصله بعد از تماشا فیلم فراموش شود.

 

یتیم خانه

 

بعد از تیتراژ ، طرح را در ذهن خود مرور می کنید و سعی می کنید با استفاده از تمام سرنخ های فیلم دوباره فیلم را مرور کنید. به طور کلی ، این فیلم یکی از معدود مواردی است که نه تنها در حین تماشای فیلم ، بلکه بعد از آن نیز شما را رها نمی کند. برای اینکه لذت واقعی تماشا را ببرید ، اول از همه باید خودتان را با یک هیجان ، نه یک وحشت تنظیم کنید و منتظر یک فیلم خون و خونریزی  نباشید.هر چند در این فیلم لحظات واقعاً تکان دهنده ای وجود دارد (نه ، نه خون و احشا) که شما را وادار می کند از ترس از جا بپرید.

 

بلن روئدا (لورا) نقش خود را کاملاً خوب بازی می کند و در اصل او تنها شخصیت فیلم است. بقیه به عنوان پس زمینه یا به عنوان شخصیت های طرح در برخی از نقاط مورد نیاز است. تنها شخصیتی که به نظر من پوچ است ، اگرچه از نظر کلی در فیلم مهم است ، کارلوس است. چیست ، چه نیست - تفاوتی ندارد.

 

 فیلم یتیم خانه یکی از عمیق ترین درام هایی است که در سینما دیده ام


هر فیلم اسپانیایی که می بینم بیشتر و بیشتر من را متقاعد می کند که فیلمبرداری آنها از نظر کیفیت فیلمبرداری ، تصاویر ، طرح و هر چیز دیگری با فیلم های انگلیسی و آمریکایی برابری می کند. شاهکار دیگری از گیلرمو دل تورو به آرشیو فیلم های من اضافه شده است. فضای وصف ناپذیر و مشخصی دوباره در انتظار ماست که احساس ناامیدی  را پر می کند.

 

باید بگویم که همه چیز شبیه یک تریلر ترسناک است ، اما ،در واقع ، "فیلم یتیم خانه" یک درام واقعی است. علی رغم اینکه تعداد زیادی فیلم با این موضوع فیلمبرداری شده است ، این نوار چیز دیگری است. اولاً ، من تیتراژ ابتدایی را که بیننده را در روحیه مناسب قرار می دهد ، واقعاً دوست دارم. و موسیقی اون عالیه! در مرحله دوم ، دل تورو فیلمی ترسناک و خشن ایجاد کرد. این فیلمی درباره کودکان است اما ساده لوحی و رویاها جایی ندارند. فرزندان "دل تورو" کارهای وحشتناک و نفرت انگیزی انجام می دهند و آنچه را که با بازی انجام داده اند پوشانده اند. عادت کردن به آن غیرممکن است. و مهم نیست که این بار چندم  در فیلم ها فیلم برداری شده یا در کتاب ها توصیف شده است.

 

در فیلم ترسناک یتیم خانه یک چیز وجود دارد که مرا تا اعماق روح شگفت زده  و متعجب می کند - این نگرش بی تفاوت (و حتی گاهی اوقات به حساب بازیگوشی و شیطنت کودک) والدین نسبت به حضور دوستان خیالی فرزندشان است. آخر فیلم یتیم خانه به من نشان داد. همه چیز خیلی ساده بود ، خیلی نزدیک بود ... من اصلا انتظار این نتیجه را نداشتم . فیلم مرا متحیر و تحت تأثیر قرار داد ، قطعاً در آن تجدید نظر خواهم کرد. با دقت به جزئیات ، فیلم یتیم خانه را در تاریکی و بسیار متفکر تماشا کنید. در این صورت قطعاً خواهید توانست غرق در جو فیلم شوید ، با قهرمانان همدلی کنید و کمی بترسید. 

 

سوتی فیلم یتیم خانه

هنگامی که لورا به امید یافتن سایمن به غاری در امتداد اقیانوس می دود ، در آب افتاده و پای راست خود را زخمی می کند. با این حال ، در صحنه بعدی در بیمارستان ، پای چپ لورا پانسمان می شود.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام
 • JamesEluro 464 :

  به تازگی فیلم شگفت انگیز "پناهگاه" را تماشا کرده اید! من فیلم را خیلی دوست داشتم، بنابراین تصمیم گرفتم بلافاصله پس از تماشا، نظری بنویسم، در حالی که تمام احساسات و تجربیات در حافظه من تازه است. در فیلم تقریباً همه چیز با کیفیت بالا انجام می شود، فیلمنامه، بازیگری، کارگردانی و .... پایان فیلم یتیم خانه واقعا تاریک است. هرگز انتظار این چرخش را نداشتم. علاوه بر این، حتی یک اتفاق در فیلم منجر به حدس چنین پایانی نشد. و به طور کلی، خود تصویر یک پروژه غیرقابل پیش‌بینی است: پیش‌بینی هر چیزی تا تیتراژ پایانی دشوار است، اینجا اسپانیایی‌ها تلاش زیادی کرده‌اند.

  1402/6/12 10:04
  • JamesEluro 464 :

   پس از تماشای فیلم، شما واقعاً شروع به نگاه دقیق‌تر به چهره کودکان، مشاهده رفتار آنها می‌کنید. و در صورت تمایل می توانید افرادی مانند شخصیت اصلی یعنی سایمون را پیدا کنید. افرادی مانند او تنها و رها شده به حال خود هستند که شروع به بازی با شخصیت های داستانی می کنند. به نظر من این فیلم را باید بزرگسالانی ببینند که فرزندان خود و فرزندخوانده خود را بزرگ می کنند یا خانواده هایی که قرار است بچه های یتیم را به خانه ببرند. بگذارید بارها نگاه کنند و فکر کنند که آیا واقعاً برای وارد شدن به این مرحله آماده هستند یا خیر.

   1402/6/12 10:10
 • ویدا ویدا :

  نگاه کن و فکر کن، فکر کن و نگاه کن. فیلم یتیم خانه خاطره انگیز است، شما را به فکر کردن، تحلیل کردن، حدس و گمان وادار می کند. به طور کلی، من عاشق فیلم هایی هستم که در آن ها وحشت ناشی از اندام های بریده یا حوضچه های خون نیست، بلکه ناشی از وحشت ناشی از انتظار، تنش، رازهای در بسته، رفتار شخصیت های اصلی است و این در فیلم یتیم خانه کافی است. به طور کلی، دو چیز وحشتناک در زندگی مشاهده می شود - این دو : ظلم کودکانه و بی تفاوتی بزرگسالان است.

  1402/6/12 10:14
 • Reno 288 :

  اولاً، علیرغم طرح فرمولی درباره زوجی که به خانه ای نقل مکان می کنند که در آن اتفاقات غیرقابل توضیحی شروع می شود، فیلم بسیار جالب است. طرح با پیچش های غیرمنتظره توسعه می یابد. و اگرچه از لحظه ناپدید شدن کودک حدس می زنید که او به احتمال زیاد توسط ارواح ربوده نشده است، و توضیح منطقی برای این وجود دارد، با این وجود، شما مشتاقانه منتظر هستید که همه چیز روشن شود ... ثانیاً اینکه کارگردان بدون هیچ جلوه خاصی توانسته چنین وحشتی را در بیننده تداعی کند بسیار ستودنی است. در واقع آنقدر که به نظر می رسد عرفان در فیلم وجود ندارد و تاکید بر پدیده های ماوراء الطبیعه نبوده است. اگرچه در کل فیلم شما انتظار برخی از پدیده های غیرانسانی را دارید. تصویر از همان دقایق اول شما را مورد توجه قرار می دهد و فرمولی بودن طرح اصلا شما را آزار نمی دهد. اقدامات بسیار پویا و منطقی آشکار می شوند! عشق بی پایان مادری چیزی است که در قلب این فیلم نهفته است. یأس زنی که آرزوی یافتن فرزند گمشده اش را داشت در کل فیلم او را به حرکت در می آورد و وقایع را به شکلی غیرمنتظره تغییر می دهد...

  1402/6/12 10:19
 • Cyelii 193 :

  چند نکته را در مورد فیلم یتیم خانه ذکر می کنم. اولاً، پس از تماشا، فقط می توانید بنشینید و در سکوت کامل و بدون تمایل به اظهار نظر در مورد آنچه که اخیراً تماشا کرده اید، تیتراژها را تماشا کنید. احساس کینه به خاطر اینکه کارگردان و فیلمنامه نویسان با ساختن این فیلم به طرز بی رحمانه ای دنیای درونی شما را زیر پا گذاشته اند و عمداً شما را محکوم به آن احساس ناخوشایند ناامیدی، پشیمانی، ناقص بودن همه چیزهایی می کنند که بی رحمانه در طول فیلم می آید و تا آخر عمر باقی می ماند. پایان و نه تنها این، بعد از فیلم، همه بدترین احساسات شما را همراهی می کند تا زمانی که چیزی سبک تر و آرام تر را تماشا کنید ... اما، به هر حال، من با وضوح کامل می فهمم که چرا فیلم چنین تأثیری می گذارد. سازندگان با در نظر گرفتن مولفه های عالی فیلم های ترسناک خونسرد، درام های دشوار احساسی، افزودن عرفان و در عین حال طعم رئالیستی اسپانیایی، و حتی بازی حیاتی بازیگران، فیلم را محکوم به چیزی خاص کردند که پس از تماشای آن، افراد عادی باید طیف وسیعی از احساسات منفی و ناخوشایند را تجربه کنند. لازم به توضیح است که منظور من انزجار یا احساسات مشابه نیست، بلکه ترس، ترحم، رنجش را می گویم...

  1402/6/12 10:28

بیشتر بخوانید