معرفی و نقد فیلم زیر پوست با بازی اسکارلت جوهانسون

معرفی و نقد فیلم زیر پوست با بازی اسکارلت جوهانسون
یک بار، بیگانه ی اسپیلبرگ در وسط آمریکا فرود آمد و خواب بازگشت به خانه را در سر داشت، اکنون اسکارلت جوهانسون - یا به عبارت دقیق تر ، بیگانه ای با ظاهر اسکارلت جوهانسون - در گلاسکوی همیشه ابری اسکاتلند ظاهر می شود و به ماندن در زمین فکر می کند! (ظاهراً در بخشی از کهکشان اوضاع حتی بدتر شده است!).
در سال 2013 جاناتان گلازر به کارگردانی فیلم زیر پوست، under the skin ، اقتباسی از رمان علمی تخیلی میشل فابر با همین نام با بازی اسکارلت جوهانسون پرداخت. این فیلم در جشنواره فیلم تلورید 2013 به نمایش درآمد و در سال 2014 یک نسخه تئاتر از آن اجرا شد وبررسی های مثبت و گاه خنثی به دست آورد.
اسکارلت جوهانسون ، جاناتان گلازر و فیلم زیر پوست توسط نویسنده مورین فاستر ، یک تحلیل عمیق از صحنه فیلم به صورت صحنه و پشت صحنه، موضوع کتاب غیر داستانی در سال 2019 با عنوان بیگانه در آینه شد.
فیلم ترسناک، مرموز و عجیب زیر پوست، اولین کارگردانی Jonathan Glazer  تقریبا بعد از ده سال از کارگردانی دو فیلم  Birth و ... Beast بود.ایده های خارق العاده ، جلوه های ویژه و فضای مهیب ترسناک به طور یکپارچه در اینجا به روال طولانی صحنه ها منتقل می شوند که در آن یک زن تنها با یک ماشین ون زیر باران اسکاتلند در حال شکار مردان تنها است.
معرفی و نقد فیلم زیر پوست با بازی اسکارلت جوهانسون
میهمان ناخوانده ی آمده از فضای بیگانه که لباس خز تقلبی و کلاه گیس تیره پوشیده شده است ، از دور با چشمهایی که هیچ حسی را بیان نمی کند ، به دنبال اهالی محل است. چه چیزی او را سوق می دهد؟ کنجکاوی؟ گرسنگی؟ شهوت؟ به نظر می رسد این فیلم درباره تغییراتی در احساسات یک قاتل سریالی باشد، در حالی که قهرمان فیلم با جاذبه زنانه خود، مردان تنها را به داخل ون می کشاند ، آنها را در طبقه های رقص کلوپ های شبانه یا به سادگی در جاده به دام می اندازد و هر بار، مطمئن می شود که هیچ کس آنها را همراهی نمی کند و پیگیر گم شدن آنها نمی شود.
 
در عین حال ، گلازر به طور دوره ای اقدام به دنیایی می کند که کاملاً متفاوت از ماست: در این صحنه ها ، قربانیان برهنه ، گویی تحت هیپنوتیزم ، به آرامی به سمت کشتارگاه می روند - و مطمئن باشید که چنین مرگ های عجیب و غریب را روی پرده ندیده اید. با این حال ، چیزی غیر منتظره در انتظار قهرمان بی رحم است: او ناگهان احساس دلسوزی برای یکی از این زمینی ها می کند ، و پس از آن با مهربانی و خوبی های دیگران مواجه می شود. آیا میهمان بیگانه این بیداری احساسات زمینی را در خود نابود خواهد کرد؟ Glazer به طور مستقیم پاسخ نخواهد داد ، در عوض بیننده غرق در یک ریتم مراقبه ، آرام و یک تصویر فولادی سرد می شود.
معرفی و نقد فیلم زیر پوست با بازی اسکارلت جوهانسون
سلبریتی اسکارلت جوهانسون بازیگر شناخته شده در سینمای جهان این نقش را شاید در زندگی حرفه ای با آرامش قابل ملاحظه ای ایفا کرده است - و در واقع به نظر می رسد موجودی است که به وضوح از خاستگاه زمینی نیست. جدا شدن او ، محكوم به راه دادن به سردرگمی ، فیلم را به یك درام تبدیل می كند - درنده قبلی از چشمان ما، حال تبدیل به یک طعمه می شود ، بشریت ناگهان در چشمان بیگانه ظاهر می شود.
 
از میان همه مضامین و قسمتهای ساخته شده ، جالب ترین قسمت اینجاست که به حد ممکن طبیعی به نظر می رسد. خلیج، ساحل صخره ای و امواج بزرگی که زنی را بیش از حد از ساحل دور کرده، موج با شدت به زن کوبیده می شود و او را هر دم از ساحل دورتر می کند می شوند. همسر و کودک گریان او کنار ساحل شاهد ماجرا هستند. مرد برای نجات همسرش به آب می زند. شنا می کند ، حتی لباس های خود را هم در نمی آورد. آنها توسط یک رهگذر اتفاقی در حال مشاهده هستند - یک توریست از جمهوری چک با لباس شخصی.
 
توریست با دیدن این صحنه که شوهر  هم در حال غرق شدن است بارفتن به داخل آب ، مرد را به ساحل می کشد ، اما مرد بلافاصله و دوباره به دنبال نجات زن می رود و غرق می شود. توریست در ساحل بیهوش می شود و تمام توان خود را در دریا از دست می دهد. دشوار است که با استعاره فصیح تر به خاطر بیهودگی بودن ، روبرو شوید. و بیهودگی تلاش برای رفع آن.
 
در یک زمان ، لیل دالاس به این استدلال سنگین نیاز داشت تا باور کند زمین ارزش عشق را دارد اما   اسکارلت یا همان بیگانه فیلم چنین استدلالی ندارد و بنابراین ، با صبر و حوصله تماشا می کند که چگونه عشق دیگران را به پرتگاه مرگ می کشاند. آرام و مضطرب. موج پس از موج. و با کسانی که غرق نشده اند ، این بیگانه از قبل می داند چه کاری انجام دهد.
معرفی و نقد فیلم زیر پوست با بازی اسکارلت جوهانسون
فیلم زیر پوست می تواند اندیشه های جالبی را ارائه دهد. خط تنهایی واقعی کجاست؟ و افرادی که از آن عبور کردند چقدر ناامید هستند؟ چگونه این اتفاق افتاد كه رابطه جنسی ، دراصل با هدف تولید مثل ، به يكی از راحت ترين لذت های پوچ مبدل شد؟ و کنجکاوترین و دردناکترین سؤالی که بعد از تماشای فیلم از خودم پرسیدم این بود: "چرا مردم اینقدر منزجر کننده و غیرقابل برگشت و ویران هستند؟"
با خلاصه موارد فوق ، یک نکته مهم را برای شما باقی می گذارم - فیلم under the skin برای همه نیست. با خلق و خوی مناسب ، شما را تحت تأثیر قرار می دهد و حتی باعث می شود زیاد فکر کنید ، اما این یکی از آن فیلم هایی است که "برای خوره های فیلم عاشقانه در سینما اصلا مناسب نیست".
 
سینما در نهایت در این فیلم معلوم میکند که چقدر اغوا کننده و چقدر دشوار است که وارد پوست یک انسان خاکی شوید - به معنای واقعی کلمه و به معنای واقعی بشریت ناقص است ، اما گرما از آن سرچشمه می گیرد.

نظر منتقدان در باره فیلم زیر پوست 2013

معرفی و نقد فیلم زیر پوست با بازی اسکارلت جوهانسون
شخصیت اسکارلت جوهانسون در فیلم زیر پوست، under the skin برای جمع آوری اطلاعات در مورد انسان به عنوان یک هوش بیگانه فرض هویت را بر عهده دارد و باعث ایجاد بحران هویت می شود و باعث می شود که وی از "کنترل مانند یک ماشین شکسته" خارج شود. 
 
موتورسوار در فیلم می تواند به عنوان یك همراه توانا یا یک مراقب تعقیب کننده تعبیر شود و آن "دنیای تار و تاریك" كه زن در آن قربانیان خود را فرو می برد ممكن است لانه ، یك وب ، سیاره یا بعد دیگر یا نمایش تصویری باشد. چگونه رابطه جنسی با مردان برای او احساس می شود؟
 
در گاردین ، لئو رابرسون در باره فیلم زیر پوست نوشت که زیر پوست با نژاد و مهاجرت سروکار دارد. وی شخصیت اسکارلت جوهانسون را "نوعی مهاجر" تفسیر کرد و عنوان این فیلم "به نظر می رسد بخشی از یک شعار ضد نژادی است ، یادآوری اینکه علی رغم تفاوت های نژادی یا قومی ما برخی از مؤلفه های اساسی را با هم در اختیار داریم"
 
گرچه جاناتان گلازر اظهار داشت که می خواهد فیلمی بسازد "بیشتر در مورد یک تجربه انسانی است تا یک تجربه جنسیتی" باشد  چندین منتقد مضامین فمینیستی و جنسیتی را شناسایی کردند. اکونومیست نوشت: "برخی از تمایلات جنسیتی تهاجمی در این فیلم وجود دارد: زنان بسیار آسیب پذیر به نظر می آیند اما بعد از آن به نظر می رسد، مردان مجازات می شوند .
در کتاب "مری سو" ، کریستی پوچکو نوشت که " زیر پوست " معکوس فرهنگ تجاوز جنسی معاصر را ایجاد می کند که در آن خشونت علیه زنان آنقدر رایج است که به طور اتفاقی به زنان اخطار داده می شود تا همیشه برای کسانی که ممکن است به آنها آسیب برسانند هوشیار باشند ... اما مردان نگران ایمنی خود در هنگام رفتن به خانه در اواخر شب به همان روش نیستند ، اما در دنیای زیر پوست ، مردان کاملاً در خطر هستند.
 
رابرسون نوشت كه شخصیت اسکارلت جوهانسون "هم ناظر است و هم شكارگر مردان. در جامعه ای كه او وارد آن می شود ، او به غیر از بدن خود چیزی به همراه ندارد ، او یك کالای جنسی است ، در لباس و رفتار نوعی اسباب بازی جنسی است. ممکن است برای اثبات این نکته در مورد انتظارات مردانه از زنان به زمین آمده باشد ... اگر زیر پوست هر پیام جنسیتی برقرار کند ، این امر را از طریق اختلاف در هیجان بین عکس العمل شخصیت های مرد نسبت به اسکارلت جوهانسون و از این طریق انجام می دهد.
 
آیا می دانید که فیلم زیر پوست: 
فیلم under the skin براساس رمانی به همین نام ساخته میشل فابر ساخته شده است .
Gemma Arterton ، Eva Green ، Megan Fox ، January Jones ، Abby Cornish ، Olivia Wilde ، Amanda Seyfred ، Blake Lively و Jessica Beale برای نقش اصلی در نظر گرفته شدند .
مردانی که شخصیت اسکارلت جوهانسون در این ون با آنها صحبت می کند بازیگر نبودند. جاناتان گلازر دوربین های مخفی را در ون نصب کرد و به آقایان اطلاع داد که پس از فیلمبرداری صحنه ها در این فیلم حضور داشته اند.
آدام پیرسون ، که نقش یک مرد ناقص الخلقه را بازی می کند ، در زمان فیلمبرداری با تاکسی برخورد کرد.  و پایش شکست.
الکساندر استوارت ، نویسنده و فیلمنامه نگار ، سه نسخه اول فیلمنامه را برای این فیلم نوشت.
توجه! لیست دیگری از حقایق در مورد این فیلم شامل اسپویلرها است. مراقب باشید
فیلم برداری از سقوط اسکارلت جوهانسون توسط paparazzi صورت گرفته است. این صحنه با دوربین های مخفی فیلمبرداری شده است و تنها پس از اکران فیلم مشخص شد که سقوط عمدی بوده است.
تقریباً 10 سال طول کشید تا این فیلم ساخته شود. در یکی از نسخه های اولیه فیلمنامه ، یک زوج اسکاتلندی حضور داشتند وداستان فیلم نشان می داد که آنها بیگانگان نقاب دار بودند. برای نقش همسر در این جفت ، برد پیت در نظر گرفته شد اما این فیلم نامه تهیه نشد.
معرفی و نقد فیلم زیر پوست با بازی اسکارلت جوهانسون
فیلم زیر پوست/ under the skin
سال تولید 2013
کشور:سوئیس ، انگلیس ، ایالات متحده
کارگردان جاناتان گلازر
فیلمنامه والتر کمپبل ، جاناتان گلاسر ، ناز آدیکا ، ...
آهنگساز میکا لوی
ژانر ترسناک
بازیگران:اسکارلت جوهانسون، جرمی مک ویلیامز، مكسى لينزی تيلور، داگی مک کانل،کوین مک‌آلدن، اندرو گورمن و .....

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید