کدام شخصیت شما را بیشتر می ترساند، این ترس چه ویژگی از روان شما را می گوید

جوکر آنابل

دانشمندان می گویند که مردم به دنبال این هستند که از چه چیزی می ترسند تا آن را نگاه کنند. آیا این بدان معنی است که شخصیتی در فیلم ترسناک که به شما اضطراب و وحشت را منتقل می کند ، دلیلی بر موفقیت آمیز بودن فیلمنامه نویسان است ؟ آیا بازتابی از اضطراب شماست؟بیایید بررسی کنیم در مقاله، شما نه تنها نظرات روانشناسان و افرادی که در ساخت فیلم های ترسناک نقش دارند ، بلکه می فهمید که کدام محصول جدید و ترسناک در سال 2019 ارزش تماشا  را دارد.

قرنطینه زمان مناسبی برای دیدن فیلم و آشنایی با فیلمهای ترسناک جدید است ، بنابراین sayarak.com سعی خواهد کرد تا میل خوانندگان را برای غلبه بر خستگی اعصابشان برانگیزد. پس ببینیم با دیدن این فیلم ها، آنابل، جوکرو ..... کدام شخصیت شما را بیشتر می ترساند؟

 

1. ترس از کودکان 

کودک

کودکان در فیلم های ترسناک برخی از شخصیت هایی  هستند که حتی خنده آنها می تواند مو را بر بدن شما سیخ کند. در داستان ، والدین اغلب خود را در مقابل فرزند "ویژه" درمانده می یابند.اما فقط نوزادی که فراتر از سالهای سال باهوش است می تواند از کودک شیطان بدتر باشد. بسیاری از مردم مطمئن هستند که کودکان چیزهایی را می بینند که برای بزرگسالان غیرقابل دسترسی است. با این حال ، والدین هیچ عجله ای برای گوش دادن به هشدارهای کودکان ندارند. غالباً در فیلم ها ، مادر ، به جای اقدام ، کودک را به مدرسه می فرستد و پرندگان در حال سقوط از آسمان و اشیاءدر حال  پرواز در خانه را نادیده می گیرد.

اگر از شخصیت های کودکان می ترسید ، پس این بدان معنی است که شما سرسختانه نمی خواهید برخی از وقایع را بشناسید و ترجیح می دهید چشم بسته  آنچه را که اتفاق می افتد قبول کنید. اما اگر وانمود می کنید که همه چیز در این زندگی ناچیز است و نیاز به توجه ندارد ، می توانید منتظر مشکلات جدی باشید.

 

کدام فیلم ترسناک را باید دید : فیلم های The Omen ، The Prodigy ،Brightburn ،Doctor Sleep فیلم دکتر اسلیپ، فیلم برایت برن،فیلم اعجوبه،طالع نحس

 

2. ترس از زامبی ها 

زامبی

زامبی ها نه تنها ترس های ما از ویروس ها و بیماری بلکه عدم تمایل به پیری را منعکس می کنند بلکه آنها  همچنین استعاره ای برای پوسیدگی جامعه هستند. میل به مصرف، چیزی است که این موجودات را در همه فیلم ها متحد می کند. با گاز زامبی ، فرد قسمت مهمی از خود را از دست می دهد و برده معده خود می شود. برخلاف سایر هیولاها ، همه "زامبی ها" در اصل افراد عادی بودند و شب را در مقابل فروشگاه های سخت افزاری می گذراندند تا از اولین کسانی باشند که مدل جدید تلفن را خریداری می کنند. متأسفانه ، آنها نمی توانند کاملاً نابود شوند و امکان وجود در چنین جامعه ای تنها با تبدیل شدن به یکی از آنها (یا حداقل تظاهر به بودن مثل آنها) وجود دارد.

دلیل دیگری وجود دارد که ممکن است این موجودات برای شما ناخوشایند باشند : زامبی ها ترس از پیری را نشان می دهند. سن ، مانند ویروس ، بر همه غلبه می کند ، و قبل از آلوده شدن ، فقط زمان لازم است.

کدام فیلم ترسناک را مشاهده کنید: Zombieland ،Little Monsters  ، The Walking Dead  فیلم زامبی لند، هیولاهای کوچک،سریال مردگان فصل 10

 

3. ترس از عروسک

آنابل

عروسک بسیار شبیه شخص است ، فقط او هیچ نیازی ندارد: نمی خواهد بخوابد ، یعنی نیازی به استفاده از توالت ندارد و چشمانش دائم باز است و او می تواند بصورت خستگی ناپذیر دنیای اطراف خود را تماشا کند. عروسک همه چیز راجع به صاحب خود را می داند: او می بیند وقتی به خانه می آیی چه کاری انجام می دهی ، عادات او را می داند و حتی بی احتیاط ترین رازها ی صاحب خود را می داند . و اگر او به طور ناگهانی شروع به صحبت کند چه خواهد شد؟ شاید به همین دلیل باشد که چنین شخصیت هایی شما را به وحشت می اندازند. آیا چیزی برای پنهان کردن دارید؟

اگر این ترس را از دیدگاه علمی توضیح دهید ، بسیاری از افراد در کنار عروسک ها مضطرب هستند و به گفته دانشمندان ، این امر به دلیل غریزه حفظ خود است. مطالعات نشان داده است که مغز انسان خیلی سریع اشیاء شبیه به چهره را شناسایی می کند و سعی می کند ذهن او را تشخیص دهد. اگر اینطور نباشد ، توجه کاهش می یابد ، اما عروسک ها گیج کننده هستند و این باعث پدوفیوبیا (ترس از عروسک ها) می شود و یک غریزه ابتدایی را برمی انگیزد که ما را به سمت فرار کردن یا مبارزه دعوت می کند.

کدام فیلم ترسناک را باید دید: Annabelle-3 ، Child's Play ، Brahms: The Boy 2 فیلم برامس :پسر 2 ، آنابل به خانه می آید، بازی بچه ها

 

4- ترس از دیوانگان 

مرد دیوانه

متوجه شده اید که چگونه با گذشت زمان تصویر یک دیوانه در فیلم ها تغییر می کند؟ او دیگر یک قهرمان پیش پا افتاده نیست که بی فکر پس از قربانیان خود فرار میکند ، بلکه شخصیتی پیچیده است که با خودش درگیری دائمی دارد. و هرچه یک شیدایی کاریزماتیک تر باشد ، علاقه و وحشت بیشتری به شما وارد می کند.

این ترس مبتنی بر تجربه دنیای اطراف است و کاملاً منطقی است: ما نه تنها از وجود دیوانگان خبر داریم ، بلکه محاسبه آنها نیز بسیار دشوار است. اگر در فیلم از چنین شخصیتی دچار وحشت می شوید ،  این می تواند ترس از دست دادن ثبات و یک رابطه قوی باشد ، زیرا حتی نزدیکترین فرد می تواند صید کند.

کدام فیلم ترسناک را ببینید: The Russian Bride ، Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile، The Golden Glove،  دستکش طلایی ، زیبا ، بد ، شر و عروس روسی

 

5- ترس از نفرین
زن نفرین شده

هر یک از ما حداقل یک بار آرزو داشتیم که بخاطر یک نگرش ناعادلانه قصاص شویم: ما در سوار شدن به اتوبوس تقلب کردیم ، کیف پول پیدا شده را خرج کردیم  یا قلم های همکاران را از روی میز برداشتیم. روشن است که هیچ کس عمداً از این امر انتقام نخواهد گرفت ، اما اگر مثلاً یک دیو قلم های مسروقه وجود داشته باشد که می توانست همکاران بی دقت را مجازات کند ، در اینصورت عدالت بیشتری در جهان وجود خواهد داشت. اما اگر دزد قلم ها خودتان هستید و مجبورید جواب دهید چه می کنید؟ این ترس از نفرین است.

نفرین پاسخی به اقدامات ما هستند ، و  اگر از چنین داستانهایی می ترسید ، در نتیجه از تصمیمی که کاملاً صحیح نبوده ناراحت هستید . 

چه باید دید:The Curse of La Llorona، Mary (2019 film)، Velvet Buzzsaw

نفرین لیورونا ، نفرین ماری ، اره برقی  مخملی

 

6. ترس از غریبه ها

غریبه
 غریبه ها ، که شروع به مشاهده یا مداخله در زندگی قهرمانان می کنند ، ترس از آسیب پذیری حوزه خصوصی را نشان می دهد ، جایی که همه می توانند صمیمی ترین جزئیات زندگی ما را ببینند. و این در عصر شبکه های اجتماعی کاملاً قابل توجیه است. از همان فریم های اول ، چنین وحشت هایی به بیننده می گوید: شر ، در آفریقا شر است ، مهم نیست که از کجا آمده است ، حالا باید به نوعی با آن زندگی کنی.

اگر از صمیم قلب نگران شخصیت هایی هستید که زندگی آنها به نوع عجیبی ظاهر شده است ، ممکن است این نشان دهنده این باشد که نگران اهمیت ناچیز نظر و خواسته های خود هستید . با وجود تمام آزادی آشکار در دنیای مدرن ، در حقیقت انتخاب چندانی وجود ندارد: شما می توانید تصمیم بگیرید که آیا برای صبحانه چای یا قهوه بخورید ، اما هنوز باید به سر کار بروید. این واقعیت که جامعه زندگی می کند انگار در آکواریومی که هر کس می تواند روی آن شیشه ای بگذارد و شما را تماشا کند ، ترس از  چنین شخصیتی را ایجاد می کند.

کدام فیلم ترسناک را باید دید:Ma ،Ready or Not -2019 ، Koko-di Koko-da -2019، Us- 2019

فیلم ترسناک ما ، من قصد دارم جستجو کنم ، کوکو دی دی کوکو-دا ، ما هستیم

 

7. ترس از تنهایی در طبیعت
تنهایی

فقط در طبیعت مردم می توانند ماهیت واقعی خود را نشان دهند و معمولاً در چنین شرایطی بدترین رذایل آنها آشکار می شود. شگفت انگیز است که با وجود توسعه تمدن ، خطر برای انسان مدرن هنوز در چیزهای عادی پنهان است: ما تجربه بقای اجدادمان را از دست داده ایم و می توانیم به راحتی خود را با انواع توت ها مسموم کنیم ، در یک باتلاق گیر کنیم و از تشنگی بمیریم و آگاهی از روندهای مد و توانایی تمایز چهره ها به هیچ وجه به ما کمکی نمی کند.

اگر فیلم هایی با چنین طرحی باعث می شود در شما ترس و اضظراب ایجاد شود ، ممکن است این نشان دهنده  ترس از تجربه باشد. اما به یاد داشته باشیدکه مشکلات فقط با  رو در رو شدن با آنها بر طرف می شود (بله ، به عنوان یک مرد بدوی). 

چه فیلم ترسناکی را ببینید:Prey 2019، Corporate Animals، Crawl 2019

فیلم ترسناک خزنده ، فیلم ترسناک همکاری حیوانات ، فیلم ترسناک طعمه

 

8- ترس از سردرگمی در تشخیص واقعیت با خیال
پارانویا

ترس از سردرگمی ذهن ، افتادن در پارانویا و به تدریج از دست دادن ذهن به دلیل اضطراب است که فیلم ها درباره حلقه های زمانی و پیش بینی های مختلف ایجاد می کنند.

چه فیلم ترسناکی را ببینید:Polaroid 2019، The Haunting of Sharon Tate، Countdown 2019، Happy Death Day 2U

کدام فیلم ترسناک را ببینید:پولاروید،  شارون تیت فراموش نشدنی ، شمارش معکوس ، روزمرگت مبارک باد

 

9. ترس از دلقک ها

جوکر
 دلقک ها هویت و احساسات خود را زیر لایه های آرایش پنهان می کنند و شما هرگز نمی دانید که از آنها چه انتظاری دارید. آنها به راحتی می توانند فریب بخورند و فریب بدهند. مشخص است که این موجودات از احساسات تغذیه می کنند. به عنوان مثال ، پنیگنگرس از ترس قربانیانش اشباع شده است و جوکر قبل از آزمایش های اجتماعی و روانشناختی ضعف دارد.

ترس از دلقک ها را می توان با این واقعیت توضیح داد که مغز ما می فهمد که چیزی در آنها اشتباه است: چهره آنها مانند ماسک است ، و بنابراین نمی توان احساسات آنها را فهمید. و یک چیز دیگر وجود دارد که ما را می ترساند: دلقک ها ، با وجود لبخند گسترده ، به هیچ وجه خوشحال نیستند: شوخی های آنها اغلب توهین آمیز است ، و اقدامات بی رحمانه انجام می دهند

اگر دلقک ها را دوست ندارید ، پس از خیانت و ضربه ای غیر منتظره از طرف کسی که برای شما به ظاهر بی ضرر به نظر می رسد ، می ترسید.

چه فیلم ترسناکی باید دید:It Chapter Two، Haunt 2019 ، Joker 2019 

آن بخش دوم ، تسخیر ، جوکر

کدام شخصیت ها شما را از همه بیشتر  می ترساند؟

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید