طولانی ترین سریال که بیشتر از نیم قرن ادامه داشت 7 سریال طولانی

سریال

طولانی ترین سریال جهان


گاهی اوقات یک سریال تلویزیونی چنان فریبنده است که اتمام آن طعم دلچسبی را بر جای نمی گذارد. ما مجموعه ای از سریال های رکورددار از نظر طولانی بودن را به اشتراک می گذاریم که قطعاً  وقت آزاد شما را پر می کند و با پایان قریب الوقوع ناراحت می شوید.


"نور هدایت" ، "دکتر هو" ، "پیاده روی ستاره ای" - تعداد سریال های جمع آوری شده در مطالب امروز ما شگفت انگیز است. در اینجا نگاهی می اندازیم به طولانی ترین سریال دنیا  و  طولانی ترین سریال های تلویزیونی در طیف گسترده ای از ژانرها ، از جمله کارتون ، داستان های پلیسی و داستان های علمی (هشدار اسپویلر: برخی از آنها هنوز ناتمام هستند!). در این پست  7 تا از  طولانی ترین سریال های دنیا  معرفی شده است.

 

سریال "نور هدایت" ، 1952-2009

Guiding Light

بلندترین سریال تلویزیونی جهان

طولانی ترین سریال تاریخ

سریال دراماتیک "نور هدایت" Guiding Light که در مورد زندگی روزمره یک کشیش و اطرافیانش از یک شهر خیالی نزدیک شیکاگو می گوید ، اولین قسمت آن در سال 1952 منتشر شد ، به  طولانی ترین سریال  در ژانر خود تبدیل شد - در کل ، 72 فصل و 18،262 قسمت در طول پخش سریال دارد - یک رکورد مطلق ، که هنوز توسط هیچ سریالی شکسته نشده است.

علی رغم چنین حجم چشمگیر ، این  بلندترین سریال دنیا  تا زمان اتمام رتبه بالایی را حفظ کرد و منتقدان خاطرنشان کردند که  سریال طولانی   "نور هدایت" (اتفاقاً چندین جایزه انجمن امی و کارگردانان آمریکا را از آن خود کرد) از جایگاه مهمی در تاریخ تلویزیون برخوردار بوده و خواهد بود سالهای زیادی به خاطر سپرده شد.

 

سریال "در آستانه شب" ، 1956-1984

The Edge of Night

طولانی ترین سریال های جهان

 

یکی دیگر از  طولانی ترین سریال های جهان  ، سریال "در آستانه شب" ، The Edge of Night برخلاف بسیاری از سریال ها ، نه درام های شخصی قهرمانان ، بلکه در تحقیقات کارآگاهی از شهر مونتیسلو ، که خط اصلی روایت است ، متمرکز است. و به لطف آن پروژه بسیار موفق و طولانی به دست آمد.

قابل توجه است که ایده نویسندگان نه تنها توسط مردم ، که از همان قسمت های ابتدایی عاشق این سریال شدند ، بلکه توسط منتقدان و همچنین نمایندگان انجمن نویسندگان کارآگاه ایالات متحده ، که این پروژه را با جایزه افتخاری ادگار پو اهدا کرد.

 

سریال دکتر هو  1963 در حال حاضر ادامه دارد

Doctor Who

 

سریال علمی تخیلی دکتر هو Doctor Who نه تنها طولانی ترین و موفق ترین مجموعه تلویزیونی در ژانر خود شده است (همانطور که حتی در کتاب رکوردهای گینس نیز به آن اشاره شده است) ، بلکه قلب بینندگان در سراسر جهان را به خود جلب کرده و تأثیر بسزایی در فرهنگ بریتانیا دارد.

این سریال که در سال 1963 منتشر شد ، 26 سال بعد تعطیل شد ، اما در سال 2005 به صفحه سریال بازگشت و هنوز موقعیت خود را رها نمی کند - یک داستان هیجان انگیز درباره یک مسافر زمان ، که چندین جایزه معتبر از جمله BAFTA و زحل دریافت کرده است ، سریال دکتر هو در حال کسب  طرفداران وفادار بیشتر و بیشتر است. و منتقدان موفقیت بیشتر سریال دکتر هو را در آینده پیش بینی می کنند. 

 

"روزهای زندگی ما" ، 1965 - 2014

Days of Our Lives

مجموعه درام آمریکایی "روزهای زندگی ما" Days of Our Lives به یکی از پرطرفدارترین پروژه ها نه تنها در ایالات متحده ، بلکه در سراسر جهان تبدیل شده است - داستان زندگی دو سلسله روانپزشکان از شهر خیالی که در 13715 قسمت گفته شد ، و همچنین بسیاری از جوایز معتبر فیلم را از جمله چندین جایزه امی برنده شده است.

این داستان داستان دو خانواده به نام های هورتون و بردی را روایت می کند که هر یک از آنها با مشکلات خاصی در زندگی روبرو هستند و علاوه بر این ، بخش قابل توجهی از داستان ها به مباحث روانشناسی و پزشکی اختصاص دارد که به گفته مردم ، به نویسندگان فیلمنامه کمک کرد تا تعادل کاملی بین شخصیت های درام شخصی و لحظات کاری ایجاد کنند.

 

استار ترک ، 1966 - تاکنون

Star Trek

Star Trek که در سال 1966 آغاز به کار کرد ، یکی از محبوب ترین پروژه های تلویزیونی علمی تخیلی در سراسر جهان است. به طور رسمی ، اولین قسمت که امروز "Star Trek: The Original Series" نام دارد ، در سال 1969 به پایان رسید ، اما اسپین آف های بی شماری که در سالهای بعدی ایجاد شد ، به عنوان یکی از طولانی ترین مجموعه های تلویزیونی مجموعه ما است.

آخرین قسمت (تا به امروز) ، انیمیشن Star Trek: Lower Decks بود که فصل دوم آن قرار است در نیمه دوم سال 2021 اکران شود ، اما سازندگان نوار آماده نیستند که در آنجا متوقف شوند.

 

سریال همه فرزندان من ، 1970-2013

All My Children

یکی دیگر از محبوب ترین سریال های طولانی در مطالب امروز ما درام آمریکایی All My Children است که توسط تهیه کننده اگنس نیکسون ساخته شده و در سال 1970 منتشر شده است. خلاصه داستان این نوار از این نظر متفاوت است که فیلمنامه نویسان نه تنها در مورد داستان های عاشقانه و تراژدی شخصیت های اصلی داستان می گفتند ، بلکه به موضوعات حاد ، مهم اجتماعی و حتی سیاسی نیز پرداختند (به عنوان مثال ، "همه فرزندان من" اولین سریال و پروژه ای در تلویزیون بود ، که در آن به جنگ در ویتنام پرداخت ، و علاوه بر این ، موضوعات تابو مثل سقط جنین و جراحی پلاستیک را مطرح کرد).

عشق به مردم ، تحسین منتقدان ، تعدادی جوایز معتبر سینمایی - موفقیت فیلم بسیار عظیم رقم خورد و قطعاً آثار خود را در تاریخ سینما برجای گذاشته است.

 

سریال سیمپسون ها ، 1989 - تاکنون

سیمپسون

بهترین سریال برای تماشا

یکی از  طولانی ترین سریال ها ، مجموعه انیمیشن معروف ، که داستان زندگی سیمپسون ها در شهر خیالی اسپرینگفیلد را روایت می کند ، در تعداد قسمت های ژانر خود به طولانی ترین  انیمیشن تبدیل شده است - این نوار از سال 1989 به طور مداوم منتشر می شود و در این مدت 32 فصل و 695 قسمت را در زرادخانه خود جمع کرده است.

سیمپسون ها به یک پروژه واقعاً نمادین تبدیل شدند ، که در آن نویسندگان بیشترین موضوعات  شامل دین ، ​​سیاست و مسائل اجتماعی را پوشش می دادند.  این سریال امروز هم اهمیت خود را از دست ندا ده و طبق گفته سازندگان تصویر ، در پاییز 2021 فصل دیگری از کارتون محبوب در انتظار طرفداران است.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید