10 فیلم خوب که یک بازیگر در آنها بازی کرده و مخاطبان نمی توانند لحظه ای چشم از صفحه نمایش بردارند

تام هنکس

 

از مدت ها قبل دیدن فیلم جزئی جدایی ناپذیر از زندگی مدرن شده است. و چه چیزی می تواند خوشایندتر از تماشای زندگی شخص دیگر و خیال پردازی درباره آینده با سازندگان و یا تلاش برای درک اسرار گذشته باشد. اما بیننده با شخصیت های زیاد و جلوه های ویژه به سینمای دیدنی عادت کرده است. و از همه بیشتر تعجب آور محبوبیت باورنکردنی تر فیلم هایی است که فقط یک بازیگر در آنها بازی می کند و بیننده حتی یک لحظه کوچکترین تمایلی ندارد که چشم از صفحه نمایش بردارد.

 

فیلم خوب دورافتاده با بازی تام هنکس  کارگردان رابرت زمه کیس 

فیلم دورافتاده

 

فیلم خوب   Cast Away کم دیالوگ که هشتاد درصد آن با یک بازیگر اجرا می شد. و تام هنکس بسیار توانمندانه از پس نقش بر آمده است.لحظات نفسگیر تلاش او برای روشن کردن آتش، کشیدن دندان پوسیده که حقیقتا کارگردانی فوق العاده ای داشت و یا صید ماهی. چه کسی بهتر از تام هنکس می توانست درماندگی این شخصیت را نشان دهد؟

 

فیلم خوب وحشی با بازی ریز ویترسپون

ریز ویترسپونمعرفی فیلم "وحشی".  / عکس

 

آیا می توان پس از از دست دادن نزدیکترین فرد و فروپاشی همه امیدها برای زندگی خانوادگی شاد و طولانی ، از یأس و افسردگی فرار کرد؟ قهرمان ریز ویترسپون در چنین شرایطی تصمیم می گیرد که به یک سفر با پای پیاده و بسیار خطرناک برود. خطرات تهدید کننده او در طول مسیر ، این زن را مجبور می کند که در تمام زندگی خود تجدید نظر کند. زخم های روانی مطمئناً بهبود می یابند ، اما این زن مجبور است آزمایش های زیادی را پشت سر بگذارد.

 

فیلم 127 ساعت با بازی جیمز فرانکو کارگردان دنی بویل

 جیمز فرانکو
معرفی فیلم "127 ساعت"" ، 2010 ، کشورها: ایالات متحده آمریکا ، انگلیس ، فرانسه    / عکس

 

یک کوهنورد جوان به کوه می رود تا به اعصاب خود آرامش دهد و در عین حال با خودش تنها باشد. او این کار را بارها انجام داده ، اما این بار به جای تعطیلات آخر هفته دلپذیر ، بدون هیچ آب و غذا 127 ساعت در زیر تخته سنگ گیر می افتد. این فیلم بر اساس داستان واقعی  کتاب زندگینامه کوهنورد آرون رالستون ساخته شده است.

 

فیلم من افسانه ام با بازی ویل اسمیت کارگردان فرانسیس لارنس

ویل اسمیت
معرفی فیلم "من افسانه ام"" ، 2007 ، کشور: آمریکا   / عکس

 

این فیلم براساس رمانی به همین نام نوشته ریچارد ماتسون ساخته شد که در سال 1954 نوشته شده است. علی رغم این واقعیت که هزاران فرد اضافی در فیلمبرداری شرکت کردند ، در واقع ، او فقط در مورد یک و تنها کسی است که موفق شد در طی این اپیدمی زنده بماند و خودش باقی بماند. به نظر می رسد ویل اسمیت ، خودش در حین فیلمبرداری معتقد بود که ماموریت شریف نجات جهان به او سپرده شده است ، و بنابراین او بسیار زیبا بازی کرد.

 

زندگی پی با بازی سوراژ شارما کارگردان آنگ لی

زندگی پی
معرفی فیلم زندگی پی. ، 2012 ، کشورها: ایالات متحده آمریکا ، تایوان ، انگلیس ، کانادا  / عکس

 

داستان  پسری که پس از غرق شدن کشتی در یک قایق با یک ببر بنگال ، کفتار ، گورخر و اورانگوتان باقی مانده است نمی تواند بیننده را شوکه نکند. جوایز متعددی که این فیلم کسب کرده است (از جمله اسکار) گویای این امر است.

 

فیلم مردی که خواب است با بازی ژاک اسپایسر کارگردان برنارد کیسان

فیلم مردی که خواب است
معرفی فیلم مردی که خواب است.1974 ، کشورها: فرانسه ، تونس  / عکساین فیلم بر اساس کتابی به همین نام از ژرژ پرک ساخته شده است. فیلم مردی که خواب است در مورد چگونگی عبور شخصیت اصلی از تمام مراحل شرایط بیرونی و غوطه ور شدن در بی تفاوتی کامل است. 

 

فیلم مریخ با بازی مت دیمون کارگردان ریدلی اسکات

مت دیمون
معرفی فیلم مریخ.2015 ، کشورها: انگلیس ، ایالات متحده آمریکا ، مجارستان / عکس

 

این فیلم براساس اثری به همین نام از اندی ویر ساخته شده است كه در ابتدا رمان خود را در وبلاگی منتشر كرد و قصد چاپ آن را نداشت. اما علاقه به ماجراهای مردی که مجبور شد در مریخ تنها بماند به حدی بود که حتی یک اقتباس سینمایی نیز دریافت کرد.

 

فیلم باجه تلفن با بازی کالین فارل کارگردان جوئل شوماخر

کالین فارل
معرفی فیلم باجه تلفن کارگردان جوئل شوماخر 2002 ، کشور: آمریکا  / عکس

 

فیلم باجه تلفن در مورد چگونگی اسیر شدن قهرمان توسط یک  باجه تلفن فقط در مدت 12 روز فیلمبرداری شد. اما این از استرس روحی و روانی که باعث می شود بیننده به معنای واقعی کلمه هر از گاهی وحشت کند ، کم نکرد. با این حال ، برای اینکه تمام این وضعیت را حس کنید ، فقط باید به فیلم باجه تلفن نگاه کنید.

 

فیلم ماشین کار با بازی کریستین بیل کارگردان برد اندرسون

کریستین بیل
معرفی فیلم "ماشین کار.2003 ، کشورها: اسپانیا ، فرانسه ، بریتانیا ، ایالات متحده آمریکا  / عکس

 

تصور وضعیت فردی که یک سال تمام از بی خوابی رنج می برد دشوار است. زندگی او به معنای واقعی کلمه با واقعیت تعادل برقرار نمی کند ، او خودش به یک جسد زنده تبدیل شده و دیگر بین واقعیت و رویا تمایزی قائلن می شود. به نظر می رسد که  واقعیت و رویا  به غیرقابل تصور ترین شکلی با هم درآمیخته اند.

 

فیلم جاذبه ساندرا بولاک و جورج کلونی در آن بازی می کنند کارگردان آلفونسو کوارون

ساندرا بولاک و جورج کلونی
معرفی فیلم "جاذبه". 2013 ، کشور: انگلیس ، ایالات متحده آمریکا ،  / عکس


در این فیلم دو بازیگر در کادر حضور دارند ، با این وجود عملکرد هرکدام واقعاً شگفت انگیز است. دو نفر وجود دارد که همیشه جدا از یکدیگر هستند تنها این 2 نفر پس از سقوط شاتل موفق به فرار شده اند. در اطراف سکوت کامل وجود دارد و هیچ امیدی به اینکه آنها هرگز قادر به زنده ماندن و بازگشت به خانه هستند ، وجود ندارد.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید