نقد فیلم یک دور دیگر Another Round

فیلم یک دور دیگر

معرفی فیلم خوب یک دور دیگر


معرفی فیلم "یک دور دیگر"بهتر است بگوییم آنگونه که نظر می رسد  آسان نیست ، اما مانند یک تکیلا با کیفیت بالا بلعیده می شود. فیلم "یک دور دیگر" دارای سبکی فریبنده است ، همانطور که شراب حیله گر است. بعد از مستی ، خماری فکری در انتظار شماست. غم ، سرگرمی و تجربه ای عجیب. عجیب در غیاب پاسخ دقیق ، موضع مشخص ، معیارهای مبهم در ارزیابی اقدامات قهرمانان. 

نقد فیلم یک دور دیگر

نقد فیلم Another round

مارتین خسته کننده ترین فرد در جهان است. او یک معلم تاریخ در مدرسه است ،  با همکاران خود ، کسانی که با او متولد شده اند دوست است. خانواده های آنها نیز معمولی هستند. زندگی متوسط ​​بورژوازی دانمارک. دانش آموزان متوجه او نمی شوند. من هم نمی خواهم به چنین معلمی گوش دهم. همه چیز در خانواده غم انگیز است. شما نمی توانید یک زندگی خاکستری را تصور کنید.

بنابراین ناگهان این جمع دبیران مرد این 4 شخصیت اصلی از خود سوالاتی درباره بحران میانسالی می پرسند ، و تصمیم می گیرندتکه روحیه خود را بالا ببرند و تئوری کمبود الکل در خون انسان را برای یک زندگی سعادتمندانه اثبات کنند.این تئوری وجود دارد که بدن انسان مقدار کمی الکل کم دارد.  بنابراین مردان تصمیم گرفتند آزمایشی انجام دهند. می توان ادعا کرد که بسیاری از ایرلندی ها چنین آزمایشاتی را هر روز در میخانه ها انجام می دهند .

 

فیلم یک دور دیگر
فیلم Another Round فیلمی در ستایش شور و شوق و جوانی است؛ در ستایش آنچه از دستش داده‌ایم.

فیلم یک دور دیگر

 

زندگی ، همانطور که انتظار می رفت ، در  یک دور دیگر  اوج گرفت. دروس به درخشانی پیش می روند. همسران خوشحال هستند. مردها خودشان را دوست دارند. اینجاست که سرگرمی آغاز می شود. طعم به موقع می آید. دوزها بالا رفته ، حال و هوا هم زیاد می شود ، شورها می جوشد و جنون آغاز می شود. بازهم همه چیز انتظار می رود. در اینجا ما در حال حاضر در زمستان در دریا شنا می کنیم ، همه را با بخار مسموم می کنیم ، مبلمان را می شکیم. پایین تر از لیست. همه چیز در حال خراب شدن است. آنچه در ابتدا قابل قبول بود ، تا ته آن پنهان شد. همسرش دیگر مارتین را دوست ندارد ، دوست او هرگز از ستم خانوادگی نجات نخواهد یافت ، و مربی تربیت بدنی اکنون واقعا احساس تنهایی و بی معنایی هر روزه را می کند. همانطور که یک آهنگ می گوید ، "عشق دیروز بود ، امروز - خماری تلخ." تنها چیزی که می ماند رقصیدن است. مارتین ، مانند آخرین بار ، مانند جوانی ، مانند یک دیوانه ، مانند مردی که چیزی برای از دست دادن ندارد ، مانند یک مرد ، می رقصد


فیلم یک دور دیگر یک نمایش عالی الکلی دانمارکی که بحران میانسالی و اعتیاد به الکل را به تصویر می کشد. داستان چگونگی ایجاد مشروبات الکلی در زندگی ، شما می دانید در کدام جهت است. فیلم بدون نقص فیلمبرداری شده ، بازیگری عالی است و مولفه دراماتیک هر بار داغ و داغ تر می شود و به نظر می رسد محدودیتی برای آن وجود ندارد.

 

فیلم یک دور دیگر
فیلم خوب یک دور دیگر در ستایش یا نکوهش مصرف الکل یا هر ماده اعتیادآور دیگری نیست بلکه در آرزوی آغاز راندی دوباره برای جوانی کردن است.

فیلم سینمایی یک دور دیگر

 

مدس میکلسن به سادگی قابل مقایسه نیست ، قهرمان او چندین مرحله از پذیرش جایگاه خود در جامعه را پشت سر می گذارد. مشکلات بیرونی ، مشکلات درونی ، اختلال شخصیت و تجزیه به "کار" و "خانه". این داستان معلمان مدارس است - تربیت بدنی ، روانشناس ، موسیقی دان و مورخ - که یک بحران میانسالی را تجربه می کنند. از نام و صدای نوار ، در ابتدا مشخص می شود که مقدار زیادی مشروبات الکلی وجود خواهد داشت ، اما برخلاف آمریکایی ها ، دانمارکی ها در مورد نوشیدن الکل فلسفی هستند.

 

فیلم  یک دور دیگر زندگی هر یک از چهار معلم را به تصویر می کشد. اولین کنش روایت وضعیت کلی را از طریق میکلسن منتقل می کند. ته آن عمیقاً کار شده است ، که یک مرد بالغ می تواند به آن بلغزد. این بازیگر عالی بازی می کند ،  نمونه ای از شخصی که از همه چیز خسته شده است. یا شخصی که طعم زندگی ، معنی و الهام آن را از دست داده است.

 

نوشیدن با دوستان در ابتدا زمان اصلی صفحه را اشغال نمی کند. اما هر چه شخصیت ها بیشتر سعی کنند با داشته های خود کنار بیایند ، مشکلات بیشتری بر سرشان می آید. رویکرد فلسفی به الکل از نظر بدیع چشمگیر است و روشهای کنترل و دوز به ما امکان می دهد تا کاربرد را به عنوان یک آزمایش علمی ارزیابی کنیم و نه جذب مقدماتی الکل. به نظر می رسد همه چیز خوب است! تحول از اولین قطره ناشی می شود ، بیایید بگوییم ، قطره ، اما کارگردان توماس وینتربرگ حد را نگه می دارد و تا زمان آمدن عواقب ، آن را حفظ می کند. شما در ابتدا می دانید که مشروبات الکلی به کجا منتهی می شود ، اما فیلم برای شما تصمیم می گیرد که شخصیت ها چگونه رفتار کنند.

 

فیلم یک دور دیگر
تمام فیلم سعی در تشریحش دارد:«جوان بودن چیست؟ یک رویا. عشق چیست؟ ارزش آن رویا.»
فیلم یک دور دیگر دعوت به شروعی دوباره است، شاید فرصت زیادی را از دست داده باشیم اما می‌توانیم امیدوار باشیم که زندگی
زمان کافی برای یک دور دیگر را نصیب ما کند.

نقد فیلم یک دور دیگر

 

زندگی با رنگ های جدید بازی می کند و این آزمایش در عمل با موفقیت انجام می شود. با ظرافت ، بسیار ظریف ، شخصیت ها روی لبه چاقو قدم می گذارند و روح مست خود را در معرض دید ما قرار می دهند. در واقع ، هر معلمی در حال حاضر قابل پیش بینی نیست. شما می توانید غلبه بر بحران ، موفقیت در زندگی را به همان اندازه که دوست دارید مشاهده کنید ، اما معلمان اینجا مانند بمب ساعتی هستند - شما هرگز نمی دانید چه موقع صدای انفجار شنیده می شود.

شما از دستاوردهای شخصی مادس خوشحال هستید ، اما فقط یک مرحله از آزمایش الکل تا اعتیاد وجود دارد. عواقبی که منجر به اقدامات نهایی طرح می شود به تدریج ظاهر می شود. بچه ها به شدت و به طرز غم انگیزی سر خود را از دست می دهند ، در حال حاضر وقت بسیار کمی را به مشاهدات علمی اختصاص می دهند. این ویژگی نوار است که از همان ابتدا بیننده را تحت تعقیب خود قرار می دهد ، این همان چیزی است که برای همه ثابت می کند - الکل شر است. بدون وقفه و آگاهی و عواقب آن در شخصیت ها منعکس می شود ، این داستان شما را  غرق می کند و عمیق ترین احساسات را به شما وارد می کند. اومانیسم غالب است ، و شما قبلاً متوجه تمام نقایص این رویکرد فلسفی شده اید.

 

سازندگان حتی یک برنامه آموزشی تاریخی درمورد مستی اجرا کردند. تصاویر بوریس یلتسین ، لئونید برژنف ، میشل دوردن و ژان کلود یونکر در مقابل قهرمانان ظاهر می شوند - یک دستور دقیق برای مخاطب ، یک پیام برای همه کسانی که در فیلم "یکی دیگر" شرکت می کنند و به تمام افرادی که آن را تماشا کرده اند - الکل زندگی را نابود می کند. نوار توماس وینتربرگ علاوه بر زمینه مراقبت های بهداشتی ، پیامدهای ناگواری دارد. معنای عمیق و چیزهای واضح هنگام تماشا چنین فضایی را ایجاد می کنند که خودتان از شخصیت ها احساس شرم می کنید. اما اینجا درام و تنهایی به وجود می آید که تمام استدلال های ضد آزمایش الکل را از بین می برد.

 

این یک داستان غم انگیز از قهرمانان ناامیدی است که خود را از دست داده اند. و وقتی شخصی نتواند تصمیم بگیرد که کیست ، در نظر افراد اطرافش مانند یک شبح می شود ، که توسط کسی مورد توجه قرار نمی گیرد ، شبحی که برای هیچ کس فایده ای ندارد. غم انگیز است! اما آموزنده و با استعداد است. من همچنین می خواهم به کار دوربین و انتخاب رنگ ادای احترام کنم. به نظر می رسد فضای داخلی مدرسه ما را به دوران گذشته بازمی گرداند و چرخش های دوربین گرم  ترین احساسات را بر جای می گذارد ، حتی اگر تأثیر منفی روی صفحه نمایش رخ دهد.

 

فیلم یک دور دیگر

 

فیلم عالی است. آثار مدس میکلسن ، توماس بو لارسن ، مگنوس میلانگ و لارس رانته کاملاً جایگاه خود را در قلب شما پیدا می کنند. ماریا بونوی کاملا نقش همسر قهرمان داستان را نشان داد. به لطف قهرمان او ، می توان درام الکلی را از سمت مخالف ، از نظر عقل سلیم و یک فرد ناامید مشاهده کرد. و البته موسیقی متن جالب توجه Scarlet Pleasure که حتی در تاریک ترین صحنه ها نیز احساس گرمی را حفظ می کند.

 

فیلم خوب " یک دور دیگر" نوار بی عیب و نقصی است که به دلیل روایت و ارائه غیرمعمول آن شایسته جوایز برتر است!


بازی بازیگران

این جایی است که فیلم خوب است ، زیرا کل درام توسط مادس میکلسن با استعداد بازی شده است ، که با یافتن بازخورد در بیننده توجه او را به خود جلب می کند.مدس میکلسون شما را مبهوت می‌کند و لذت یک تجربه‌ی خاص را برای مخاطب فراهم می‌سازد. بقیه بازیگران بازیگرها نوار را حفظ می کنند و اجازه نمی دهند درام در کل فیلم سقوط کند.دانمارکی اصلی دنیا (البته بعد از هانس کریستین آندرسن) میکلسن با چهره زیبای وایکینگ ، همیشه آنقدر خوب بازی می کند که بنظر می رسد هر حرکت یا حرفش چیز دیگری است. البته می توانید برخی از مصادیق مانند "کاریزما" را بیان کنید ، اما بیشتر شبیه "جادوی وحش" است.

 

موسیقی و تصاویر در  فیلم خوب " یک دور دیگر" باورنکردنی است ، هر فریم از فیلم خوب " یک دور دیگر"  با عطر و طعم و روح دانمارکی اشباع شده است که شما را عاشق یک شهر کوچک در اسکاندیناوی می کند ، بدون شک این همه به لطف مجموعه ای از آهنگ سازی های مختلف موسیقی دان دانمارکی است که آس آن  Scarlet Pleasure What a Life در فیلم  است ، ...

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام
 • Macro :

  یک صحنه پایانی با مادس میکلسن که در حال نوشیدن آبجو در حال انجام حرکات سالتو و پیروئت است کافی است تا تراژیک کمدی توماس وینتربرگ بهترین فیلم سال 2020 شود . «یک دور دیگر» فقط یک آزمایش نفس چهار معلم میانسال فرتوت نیست. او از طریق ویرایش ویدئوهای سیاستمداران مست (البته از جمله بوریس التسین) به بیانیه‌ای دردناک درباره اشتیاق برای زندگی بهتر تبدیل می‌شود. «جوانی چیست؟ رویا. عشق چیست؟ محتوای رویا ”- این متن از فیلسوف اگزیستانسیالیست سورن کیرکگارد در ابتدای فیلم بیهوده ظاهر نمی شود. موضوع تحقیق توماس وینتربرگ نه آنقدر درد و رنج دانمارکی های مرفه، بلکه احساس جهانی ناامیدی است که برای کارگردانی که دخترش را از دست داده (او همان فیلم است) آشناست. تلاش قهرمانان برای خارج شدن از روال نفرت انگیز کاملاً به سال قرنطینه 2020 رسید. فیلم وینتربرگ کارت پستالی است برای همه افراد گمشده و خسته، خبری از صفحه نمایش که همه چیز خوب خواهد شد و روزی قطعا خورشید، شادی و رقص مادس میکلسن با آبجو خواهد بود. «یک دور دیگر» فیلمی روح‌بخش، اما صادقانه است که به قهرمانانش رحم نمی‌کند، اما آنها را در لجن یک واقعیت بی‌رحمانه زیر پا له نمی کند.

  1400/8/24 19:00
 • OOOВалок_Харлам 134 :

  فیلم وینتربرگ هر بیننده ای را تحت تأثیر قرار می دهد، حتی آنهایی که چندان با مشکل اعتیاد به الکل آشنا نیستند. قهرمانان این داستان نزدیک و قابل درک به نظر می رسند و به معنای واقعی کلمه همه می توانند با مشکلات خود روبرو شوند. این نوار به دنبال محکوم کردن یا توجیه کسی نیست. این فقط به فکر کردن کمک می کند، باعث می شود کمی غمگین شوید، اما در عین حال از ته دل بخندید.

  1400/10/29 18:50
 • OOOВалок_Харлам 134 :

  خب، رقص نهایی شخصیت شاید تنها چیزی باشد که می تواند لذت اجرای کریستوفر واکن را در ویدیوی Weapon Of Choice مختل کند. این صحنه بلافاصله در فضای مجازی منتشر شد. این یک کاتارسیس است، هم غم انگیز و هم دلربا، که قهرمان منتظر آن بوده است.

  1400/10/29 18:51
 • OOOВалок_Харлам 134 :

  موضوع این است که مادس میکلسن به هر طریقی موفق می شود یک حس آرامش کامل را حفظ کند، انگار که همیشه خودش را بازی می کند. در تصویر جدید، گفتار او تا حد امکان طبیعی به نظر می رسد (در اینجا بهتر است صدای اصلی را باز کنید) و نگاه های متفکر گاهی اوقات چیزی بیش از مونولوگ های طولانی می گوید. او موفق می شود با چنان لذتی در کادر بنوشد که شک و شبهه ایجاد می شود: آیا به بازیگران الکل واقعی داده شده است؟

  1400/10/29 18:52
 • OOOВалок_Харлам 134 :

  اجرای باورنکردنی مدس میکلسن........... در ابتدا، فیلم به طور مساوی در مورد هر چهار دوست صحبت می کند. اما خیلی زود مشخص می شود که مارتین(میکلسن)ستاره اصلی تصویر است. این بازیگر مورد علاقه یکی دیگر از دانمارکی های معروف - نیکلاس ویندینگ رفن (کارگردان، فیلم‌نامه‌نویس و تهیه‌کننده اهل دانمارک) است.

  1400/10/29 18:55
 • OOOВалок_Харлам 134 :

  خیلی زود داستان به یک درام شخصی تبدیل می شود. و به شما این امکان را می دهد که به شخصیت ها متفاوت نگاه کنید. علاوه بر این، نماهای تاریخی نیز به تصویر هنری اضافه شده است. تراژدی قهرمانان این است که الکل فقط به عنوان یک فرار موقت از جهان عمل می کند. این به شما امکان می دهد به روزهای گذشته بازگردید، زمانی که هیچ مشکلی از نظر خانواده و سلامتی وجود نداشت و به نظر می رسید که همه چیز هنوز در پیش است. اما به جای کاتارسیس مورد انتظار و افشای منابع داخلی، دوستان فقط مستی دریافت می کنند.

  1400/10/29 18:56
 • OOOВалок_Харлам 134 :

  تعجب آورتر است که طرح تصویر "یک بار دیگر" شبیه یک کمدی معمولی است که می تواند حتی در ایالات متحده آمریکا فیلمبرداری شود. قهرمانان مشتاقانه نوشیدنی می نوشند، راه های خنده داری برای گرفتار نشدن در محل کار پیدا می کنند، سرگرم می شوند و می رقصند.

  1400/10/29 18:57
 • ManuelNow 853 :

  مزیت بزرگ کار جدید کارگردان، سهولت ارائه است. پیش از این، وینتربرگ روایت را در قالب یک درام تاریک ساخته بود. همکاری قبلی او با Mads Mikkelsen "شکار" به معنای واقعی کلمه قهرمان داستان را در یک حالت افسردگی فرو برد.

  1400/10/30 20:38
 • ManuelNow 853 :

  زمانی وینتربرگ به همراه لارس فون تریر جنبش Dogme 95 را پایه گذاری کرد که خواستار ساخت فیلم هایی تا حد امکان طبیعت گرایانه و کنار گذاشتن فرم پیچیده به نفع محتوا بود. البته «یک بار دیگر» این اصل را رعایت نمی کند: این فیلم بسیار شیک به صحنه رفته است و داستان های تخیلی زیادی در آن وجود دارد. اما با این حال، کارگردان توانایی خود را برای نشان دادن زندگی واقعی و رویدادهای باورپذیر حفظ کرد.

  1400/10/30 20:39
 • ManuelNow 853 :

  فیلم یک دور دیگر نه در نکوهش مستی است و نه به تمجید از آن. کارگردان بسیار جسورانه الکل را نه یک مشکل مستقل، بلکه فقط یک کاتالیزور می سازد. او به مارتین (مدس میکلسن) کمک می کند تا بر محدودیت های درونی خود غلبه کند، مصمم تر شود و این به او در کارش کمک می کند. و در زندگی شخصی خود حتی بدون نوشیدن مشروب مشکلات زیادی داشت. اما تامی (توماس بو لارسن) کاملاً خود را گم می کند. اشتیاق او برای خود ویرانگری تنها آشکارتر می شود.

  1400/10/30 20:40
 • ManuelNow 853 :

  رنج کشیدن از اعتیاد به الکل در نوجوانان بدون دلیل در نوار "یکی دیگر" این عبارت به صدا در می آید: "تمام کشور ما زیاد مشروب می نوشند." الکل در قاب نه تنها توسط شخصیت های اصلی، بلکه توسط دانش آموزان آنها نیز مصرف می شود. و کمتر کسی جرات نشان دادن آن را بدون منفی بودن دارد. برای یک دانش آموز، نوشیدن الکل به موفقیت در امتحان کمک می کند!

  1400/10/30 20:41
 • ManuelNow 853 :

  فیلم یک دور دیگر Another Round توسط توماس وینتربرگ، استاد نمایش زنده انسانی، که The Hunt و The Celebration را خلق کرد، گرفته شده است. توماس وینتربرگ کاملاً می داند که چگونه نه کلیشه ها، بلکه افراد واقعی را با تمام پیچیدگی های شخصیت ها نشان دهد. جای تعجب نیست که او نقشه ای بر روی زندگی نه یک، بلکه چهار قهرمان به طور همزمان می سازد. علاوه بر این، وینتربرگ یک دانمارکی است، نماینده یکی از مشروب‌خوارترین کشورهای اروپا.

  1400/10/30 20:44
 • ManuelNow 853 :

  داستان فیلم یک دور دیگر Another Round چهار دوست در یک مدرسه دانمارکی کار می کنند. هر یک از آنها در زندگی مشکلاتی دارند: تنهایی، مشکلات در خانواده، عدم لذت از کارشان. یک روز، قهرمانان قرار است چهلمین سالگرد یکی از آنها - نیکلاس (مگنوس میلانگ) را جشن بگیرند. قهرمان روز در مورد فرضیه دانشمند فین اسکاردرود به دوستان خود می گوید که می گوید یک فرد در تمام زندگی خود از کمبود الکل در خون رنج می برد. بنابراین، برای حفظ سطح شادی، باید هر روز بنوشید. مردان تصمیم می گیرند آزمایش کنند و روزانه مقدار کمی الکل بنوشند. به همین دلیل، زندگی هر یک از آنها تغییر می کند.

  1400/10/30 20:46

بیشتر بخوانید