پشت صحنه فیلم خوب لئون ، حرفه ای

فیلم خوب لئون

فیلم خوب  لئون ، 1994

فیلم لئون یکی از محبوب ترین فیلم های دهه 1990 ، درام جنایی لوک بسون  با بازی  ژان رنو بازیگر نقش لئون ، گری اولدمن و ناتالی پورتمن در نقش های اصلی شد. برای بازیگر 12 ساله این فیلم ناتالی پورتمن در اولین بازی خود ، محبوبیت جهانی بهمراه داشت . اما در ابتدا برای نامزدی وی شک و تردیدهای زیادی را بین سازندگان "لئون" برانگیخت .

 

فیلم خوب لئون

بازیگران لئون حرفه ای : ناتالی پورتمن و ژان رنو


لوک بسون اولین فیلم خود را به عنوان کارگردان در دهه 1980 آغاز کرد ، اما محبوبیت جهانی او در اوایل دهه 1990 ، هنگامی که فیلم اکشن نیکیتا منتشر شد به او رسید. موفقیت این اثر او را به ایجاد یک فیلم جدید - "عنصر پنجم" الهام بخشید. در نقش اصلی ، وی تنها بروس ویلیس را دید ، اما پس از اولین ملاقات با کارگردان ، وی با استناد به شلوغ بودنش برنامه کاری از بازی خودداری کرد. در انتظار لحظه مناسب ، لوک بسون تصمیم گرفت که تدارکات فیلم را منحل نکند . او خط داستانی نیکیتا را به عنوان ایده گرفت و در 30 روز فیلم نامه جدیدی نوشت. این داستانی بود در مورد یک شخصیت  از این فیلم ، که در آن کارگردان پتانسیل بسیار خوبی دید - یک "پاک کننده" به نام ویکتور ،آدمکشی حرفه‌ای و خطرناک که پس از ناکامی نیکیتا باید "پاکسازی" را انجام دهد. عنوان کار "پاک کننده" بود.

 

فیلم خوب لئون

ژان رنو به عنوان ویکتور |  عکس از فیلم لئون 

هنگامی که لوک بسون سناریوی جدید را تعریف کرد ، وی شروع به انتقال ویکتور به شرایط دیگری کرد و ناگهان متوجه شد که قهرمان کاملاً متفاوت است. و او به قدری متفاوت از ویکتور شد  که کارگردان تصمیم گرفت نام دیگری به او بدهد - لئون. در مصاحبه ای ، بسون او را از اقوام دورافتاده آمریکایی ویکتور نامید.

 

فیلم خوب لئون

لوک بسون با بازيگران فيلم لئون حرفه اي

 

مل گیبسون و کیانو ریوز ادعای نقش اصلی در این فیلم را داشتند ، اما نقش لئون در ابتدا برای ژان رنو نوشته شده بود و کارگردان بدون تردید همه کاندیداهای دیگر را کنار گذاشت. در انتخاب خود ، بسون اشتباه نكرد: این بازیگر به طور قابل ملاحظه ای این تصویر را با دید خود در مورد شخصیت تكمیل كرد. او پیشنهاد کرد که در سناریو شخصیت لئون را  به لحاظ عاطفی محدود به تصویر بکشند.کسی که هرگز از آسیب پذیری جوان همراه  خود تحت تاثیر قرار نمی گیرد.

 

فیلم خوب لئون

لئون حرفه ای  ، 1994

 

اگر شخصیت اصلی فیلم یا لئون بلافاصله مشخص شد ، پس از آن بازی برای بازیگر نقش ماتیلدا مدت زیادی طول کشید. فیلمسازان نتوانستند مدت طولانی تصمیم بگیرند ، زیرا به گفته کارگردان بازیگران «تاد تالر» ، داستان دوستی یک هیتمن حرفه ای و دخترک "بدون انتخاب ایده آل شخصیت اصلی معنی نداشت." در این فیلم جایی که درگیری اصلی نقشه در حدود دو شخصیت اصلی متفاوت - به عنوان مثال ، یک بزرگسال و یک کودک انجام می شود. این شخصیت ها نه تنها از نظر بیرونی ، بلکه از لحاظ شخصیت نیز باید متفاوت باشند ، اما در عین حال یک کل واحد را تشکیل دهند. لئون آرام ، معقول اما در عین حال از نظر عاطفی تودار و سرد است و ماتیلدا احساسی  و فعال است. خصوصیات شخصیت آنها توسط کمد لباس انتخاب شده نیز مورد تأکید قرار گرفت: لئون دارای زهد ، تک رنگ ، سیاه و سفید-خاکستری

 

فیلم خوب لئون

ژان رنو  بازیگر فیلم لئون

بیش از 2 هزار بازیگر زن در این بازیگری شرکت کردند که در میان آنها ناتالی پورتمن نیز حضور داشت.شخصیت او مطابق فیلمنامه 13-14 ساله بود و بازیگر جوان آن زمان هنوز 12 ساله نبود. دستیار کارگردان با این حرف او را رد کرد: " شما برای این نقش بسیار جوان هستید. بروید خانه" در بین متقاضیان ، لیو تایلر بود که به دلیل سن خود نیز از گزینش رد شد - برعکس ، در سن 15 سالگی ، او برای این نقش خیلی بزرگ تر به نظر می رسید.

 

فیلم خوب لئون

ناتالی پورتمن بازیگر فیلم لئون

هنگامی که جستجوی شخصیت اصلی به بن بست رسید ، لوک بسون تصمیم گرفت در مورد کاندیداهای بازیگرانی که در آزمون های اول رد شده بودند ، تجدید نظر کند. ناتالی پورتمن دوباره به بازیگران دعوت شد. در آن زمان ، او فقط کمی تجربه بازی در تولیدات مدرسه را داشت ، اما آنقدر قانع کننده صحنه ای را بازی کرد که ماتیلدا در حال از دست دادن برادرش است و حتی برای او اشک ریخت که لوک بسون به سادگی از توانایی های بازیگری او شگفت زده شد و بدون تردید این نقش را تصویب کرد. ...

 

فیلم خوب لئون

بازیگران فیلم لئون حرفه ای : گری اولدمن و ناتالی پورتمن  

 

در نتیجه ، "لئون" ، که یک سناریوی سریعا نوشته شده بود و در ابتدا قرار بود شکاف بین "نیکیتا" و "عنصر پنجم" را پر کند ، تبدیل به یک فیلم پرفروش در سینمای جهان و فیلم خوب دهه 1990 شد. برای یک درام مجرمانه ، معلوم شد که کاملاً عمیق و تاثیر گذار است: گلدان فیکوس که در تمام طول فیلم از شخصیت محافظت می کند ، به سمبل تنهایی ، بی تکلفی و حتی جاودانگی وی تبدیل می شود ، شیرهایی که لئون اغلب می نوشد نمادی از تصفیه و آفرینش و همچنین نازایی است.  اولین دیدار لئون و ماتیلدا روی سطح صاف زمین صورت می گیرد ، در فینال ، قبل از عزیمت ، لئون بارها از پله ها پایین می رود ، که به طور سنتی به عنوان نمادی از تغییر ، از انتقال از یکحالت به حالت دیگر تلقی می شود.

 

فیلم خوب لئون

 فیلم لئون ، 1994

 

فیلم خوب لئون

 

پس از اکران فیلم لئون ، ناتالی پورتمن ده ها پیشنهاد جدید از کارگردانان دریافت کرد و به یکی از محبوب ترین بازیگران زن تبدیل شد. سالها بعد ، او اعتراف کرد که موفقیت خود را مدیون "لئون" است و با شور و هیجان به یاد آورد آن دوره از زندگی خود را: " من این فیلمبرداری را به عنوان سرگرمی و تفریح ​​کاملاً به یاد می آورم ... چندی پیش ، حتی فیلم حرفه ایی را دوباره نگاه کردم. به خودم نگاه کردم و لبخند زدم - یادم افتاد که چطور عاشق ژان رنو بودم.

 

فیلم خوب لئون

ناتالی پورتمن و ژان رنو بازیگران لئون 

در همین زمان ، بازیگر زن اعتراف کرد که به عنوان یک نوجوان ، کنار آمدن با محبوبیتش برای او بسیار دشوار بود: "من واقعاً زبان مشترکی با بچه ها پیدا نکردم: به خودم بیش از حد اعتماد داشتم. حتی قبل از لئون نوعی شهامت احمقانه در من وجود داشت. و فقط بعد از آن ... در کلاس هفتم ، بعد از "لئون" ، همه در مدرسه پشت به من کردند.  هر شب چرت می زدم ، مجبور شدم مدرسه را تغییر بدهم ... علاوه بر این ، دوستانم ناگهان ارتباط برقرار کردن با من را متوقف کردند! آنها فکر می کردند من متکبر هستم ، خودم را خونسرد می دانم. و تقریباً هر روز از ناامیدی و تنهایی آه می کشیدم! "

کاربر گرامی این پست را دوست داشتین؟ شما بگویید  فیلم خوب چی دیدی؟

بازیگران فیلم لئون

ژان رنو در نقش لئون
ناتالی پورتمن در نقش ماتیلدا لاندو
گری اولدمن در نقش نورمن استنسفیلد
دنی آیلو در نقش تونی

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام
 • Billymer 175 :

  فیلم لئون یک داستان عاشقانه دراماتیک از یک قاتل خونسرد و یک دختر کوچک زیر رگبار گلوله و انفجار نارنجک در شهر معتادان به مواد مخدر ، افسران پلیس فاسد و .... یکی از بهترین نقش های گری اولدمن و اولین بازی فوق العاده ناتالی پورتمن که راه او را به سینما باز کرد.

  1400/4/18 21:19
  • ویدا ویدا :

   به گفته بازیگر زن مایوین (مایوین در فيلم عنصر پنجم به عنوان خواننده بازی می کرد) ، کل فیلم لئون از رابطه عاشقانه مایوین با کارگردان فیلم لئون ، لوک بسون الهام گرفته شده است. آنها وقتی مایوین 11 ساله بود با هم آشنا شدند ، از 15 سالگی شروع به معاشرت کردند و در طول فیلمبرداری آنها نامزد بودند.

   1400/4/19 4:26
   • ویدا ویدا :

    والدین پورتمن بر تمام فیلمبرداری با دخترشان نظارت داشتند. علاوه بر این ، مادر ناتالی پس از خواندن نسخه اول فیلمنامه فیلم لئون ، از بسون خواست که دو صحنه مبهم با دختر را حذف کند. بسون موافقت کرد.

    1400/4/19 4:28
  • ویدا ویدا :

   لئون (من عاشق این فیلم هستم ) می فهمم که در مورد این فیلم چیز جدیدی نخواهم گفت ، اما وقتی شروع به نوشتن نظر در این سایت کردم ، از قبل می دانستم که روزی کمی درباره این فیلم می نویسم. من مدتهاست که این لحظه را به تعویق می اندازم ، اما اکنون بسیار ناراحتم ، بنابراین بررسی بعدی من در مورد فیلم خواهد بود - "لئون" ... به طور کلی ، در اینجا بسیاری از مردم این فیلم را ستایش می کنند ، اما شما می توانید کمی آن را سرزنش کنید . لوک بسون فیلمی غیرانسانی ساخت. من نمی دانم که چرا این غم و اندیشه بد در ذهن این کارگردان فرانسوی هنگام فیلمبرداری فیلم لئون "Leon" بود. به هر حال ، حتی در اینجا همه اسپویلرها ناپدید می شوند ، زیرا این فیلم از ابتدا برای پایان غم انگیزی تنظیم شده بود. از همان فریم اول ، فیلم از غم و اندوه غیرقابل تحمل و غیره اشباع می شود تا پایان. از جمله معایب فیلم این واقعیت است که کارگردان از یک آدم بد یک قهرمان واقعی می سازد. به هر حال ، لئون قاتلی است که مردم را به خاطر پول می کشد. در زندگی نمی توانید با چنین افرادی احساس همدردی کنید ، اما این سینما است. ظاهرا بسون این کار را عمداً انجام می دهد و وقتی شما در انتهای فیلم ، با شستن صورت با اشک ، نگران قهرمان ژان رنو باشید ، به طور کلی تحمل ناپذیر می شود. راستی ، در مورد بازیگران فیلم لئون ، ژان رنو! فکر می کنم لئون بهترین نقش اوست ، زیرا او در این فیلم بسیار خنده دار است. به خصوص وقتی او نقش اصلی جان وین را به تصویر می کشد ، دقیقاً نگاه کنید. و البته در پایان ، او درام واقعی را نشان می دهد. حیف که بسون دیگر با او فیلم نساخت. به طور کلی ، بسون اکنون در "مینی پات" های وحشتناک غرق شده است. اما به طور جدی ، او فیلم هایی می سازد که هرگز قابل مقایسه با "لئون" نیست. همچنین به یاد دارم که شایعاتی در مورد قسمت دوم فیلم وجود داشت ، اما همانطور که می بینید همه چیز درست شد. به نظر من این فیلم نیازی به دنباله ندارد. به طور کلی ، من تصاویر جنایی زیادی نمی بینم ، اما نمی توانستم از کنار چنین شاهکاری عبور کنم. و من همچنین ناراحت هستم که همه ژان رنو را ستایش می کنند و گری اولدمن را فراموش می کنند. بالاخره او در این فیلم کار فوق العاده ای انجام داد. از این گذشته ، او در این فیلم نقش یک افسر پلیس معتاد دیوانه را بازی کرد. من چنین شخصیت های وحشی بسیار کمی را در سینما دیده ام. فقط هنگامی که اولدمن برای اولین بار رو به دوربین می آید ، صحنه را از نزدیک تماشا کنید. تشویق طولانی من برای این بازیگر فوق العاده. من به خودم قول دادم که وقتی فیلمی را پیدا می کنم که هم غم انگیز و خنده دار است ، هم جدی ، نه خسته کننده ، و نه عشق ، و نه خیلی عاشقانه ، نه مبتذل و نه آزار دهنده ، که در آن وطن پرستی و ادعای بیش از حد آمریکایی وجود نداشته باشد ، و بازیگران از صمیم قلب بازی کنند ، پس من 10 اامتیاز به فیلم حرفه ایی می دهم.

   1400/4/19 10:22
 • Billymer 175 :

  ایده فیلم لئون در حالی که روی نیکیتا کار می کرد به بسون الهام شد. در یکی از قسمت ها ، شخصیت ژان رنو ، آدمکشی حرفه‌ای و خطرناک است که خودش را بعداً «پاک‌کننده» معرفی می‌کند به نام ویکتور ، هزینه ماموریت ناموفق نیکیتا را می پرداخت. این صحنه به نظر کارگردان در تفسیرهای بعدی چنان غنی بود که بر اساس آن تصمیم گرفت داستانی جداگانه خلق کند که بعداً به لئون حرفه ای تبدیل شد

  1400/4/18 21:28
 • Billymer 175 :

  بازیگر نقش لئون ؟ برای بازی در نقش لئون هیچ انتخابی انجام نشد - این فیلم مخصوص ژان رنو نوشته شده است. در فیلم "نیکیتا" او نقش نسبتاً کمی به عنوان تمیزکننده ویکتور داشت ، اما لوک بسون دید که این شخصیت هنوز هم می تواند چیزهای زیادی درباره خودش بگوید. بنابراین فیلمنامه فیلم لئون صرفاً به منظور تحقق پتانسیل این تصویر نوشته شده است. بسون حتی تصمیم گرفت همان ظاهر "نیکیتا" را برای او باقی بگذارد - کت بلند ، عینک تیره و کلاه بافتنی سیاه. بسون حتی در ابتدا می خواست قهرمان را کاملاً به شرایط جدید منتقل کند (این فیلم دارای عنوان "پاک کننده / نظافتچی" بود) ، اما بعداً فهمید که قهرمان جدید ، هرچند مشابه ویکتور اما هنوز متفاوت است. اینگونه لئون ظاهر شد.

  1400/4/18 21:32
  • ویدا ویدا :

   صحنه ای که شخصیت گری اولدمن یکی از بازیگران لئون حرفه ای در مورد عشق خودش به بتهوون به پدر ماتیلدا می گوید دیالوگ کاملا بداهه است. چندین بار طول کشید تا این صحنه فیلمبرداری شد و در هر کدام بازیگر فیلم لئون گری اولدمن دیالوگ دیگری داشت. جالب اینجاست که او بعداً در فیلم معشوق جاودان نقش بتهوون را بازی کرد .

   1400/4/19 4:49
 • ناشناس :

  ژان رنو پس از خواندن متن ، بلافاصله تصمیم گرفت لئون را کمی کند ذهن و از نظر احساسی سرد جلوه دهد. به گفته این بازیگر ، این تنها راهی بود که می توانست اعتماد به نفس را به بیننده القا کند و روشن کند که قهرمان او هرگز از آسیب پذیری همراه جوانش سو استفاده نمی کند.

  1400/4/18 21:39
 • ناشناس :

  فیلم لئون مانند اکثر فیلم های بسون یک درام اکشن است. انفجارها و درگیری ها در اینجا نقشی کمتر از درگیری بین قهرمانان دارند. فقط کافی است بگوییم که تقریباً 50 نوع سلاح گرم در فیلم مورد استفاده قرار گرفت و حدود دوازده بدلکار در این ماجرا دخیل بودند.

  1400/4/18 21:43
 • ناشناس :

  والدین ناتالی پورتمن از این واقعیت که دختر مجبور است در طول فیلم لئون حرفه ای سیگار بکشد بسیار نگران بودند. آنها مدیر را ملزم كردند كه با آنها قراردادی منعقد كند ، كه در آن عناصر اجباری وجود داشته باشد. طبق قرارداد ، دختر بیش از پنج بار نمی توانست در فیلم سیگار بکشد ، فیلمبرداری از چگونگی دود کردن او غیرممکن بود و همچنین او مجبور به ترک سیگار شد. در نتیجه ، همه اینها بدون چون و چرا محقق شد. و البته همه تقاضای لئون را برای ترک سیگار ماتیلدا به خاطر می آورند.

  1400/4/18 21:46
  • ویدا ویدا :

   والدین ناتالی پورتمن ، که نگران سلامتی دخترشان بودند ، بند مهمی در مورد استعمال دخانیات را نیز به این قرارداد اضافه کردند. به گفته وی ، به کارگردان اجازه داده شد دقیقاً پنج صحنه را با ماتیلدا در حال سیگار کشیدن فیلمبرداری کند و حتی در این صورت به شرط عدم استنشاق دود بود.

   1400/4/19 4:30
 • ناشناس :

  در زمان انتخاب بازیگر فیلم لئون کارگردان بسون ، به مشخصات ناتالی پورتمن نگاه كرد و ديد كه ناتالی خواهر و برادری ندارد ، به او گفت: "تصور كنيد كه به خانه آمده ايد و مي بينيد كه تمام خانواده شما كشته شده اند. اما شما فقط براي برادر كوچكترتان متاسف هستيد." و ناتالی شروع به گریه کرد. انتخاب بازیگر برای نقش ماتیلدا در این مورد متوقف شد.

  1400/4/18 21:50
 • ناشناس :

  از جمله صحنه های اکشن دیدنی و جذاب فیلم حرفه ایی ، انفجار نهایی ساختمان است. این قسمت در یکی از خانه های واقعی هارلم اسپانیایی فیلمبرداری شد و به دلیل آسیب دیدگی ، ساکنان منطقه تخلیه شدند. در مجموع از 6 دوربین برای تصویربرداری این صحنه استفاده شده است. لحظه چشمگیر دیگر شلیک موشک به اتاق لئون است. برای گرفتن پرواز پرتابه ، یک مونوریل در امتداد کف زمین نصب شد که دوربین بر روی آن ثابت بود. هنگامی که موشک با استفاده از هوای فشرده پرتاب شد ، دوربین حرکت آن را همراهی کرد.

  1400/4/18 21:53
 • ناشناس :

  امروز ، 27 سال پس از نمایش ، فیلم حرفه ایی در لیست بهترین فیلم های IMDb 250 در رتبه 27 قرار دارد.

  1400/4/18 21:56
 • ناشناس :

  نگرش بسون نسبت به ارتباط لئون و ماتیلدا متفاوت بود. و در نسخه اول فیلمنامه لئون حرفه ای ، آنها حتی عاشق هم بودند. با این حال ، بعدها بسون این را حذف کرد ، در نتیجه ، دو نسخه از فیلم وجود دارد. در اولین نسخه ، ویرایش شده برای اکران در اروپا ، صحنه ای وجود دارد که شخصیت ها در یک تخت دراز می کشند و ماتیلدا در مورد رابطه جنسی صحبت می کند. در نسخه دوم آمریکایی نه اثری از این قسمت باقی مانده، و همچنین نه اثری از هر اشارهرابطه جنسی بین آنها.

  1400/4/18 22:05
 • ویدا ویدا :

  در حین فیلمبرداری فیلم حرفه ایی در پاریس ، یک مهاجم واقعی به یک فروشگاه دستبرد زد و از دست نگهبانان به اطراف شهر فرار کرد. در یکی از خیابان ها به یک گروه فیلمبرداری و دوازده نفر دیگر با لباس پلیس برخورد کرد. این راهزن با اشتباه گرفتن آنها بجای پلیس واقعی ، بلافاصله تسلیم شد.

  1400/4/19 6:18
 • ویدا ویدا :

  در هتل ، ماتیلدا خود و لئون را با نام "مک گافین" ثبت نام می کند. این اصطلاح توسط آلفرد هیچکاک در سینما مطرح شد و این به معنای چیز خاصی است که تمام کنش ها در اطراف آن اتفاق می افتد ، اما هرگز در کادر ظاهر نمی شود.

  1400/4/19 6:20
 • Barbie 969 :

  اگر به من کمک نکنی ، امشب خواهم مرد ... هیچ کس نگاه او را به یاد نمی آورد - او عینک مشکی می زند. هیچ کس صدای او را به یاد نمی آورد - او آرام صحبت می کند ؛ لباس تیره می پوشد تا در سایه محو شود. او استاد هنر خود است ، اما کسانی که او را در عمل دیده اند دیگر هرگز صحبت نخواهند کرد. او یک استاد بزرگ است ، و سازهایش یک گاروتا و یک تپانچه خاموش است. نام قاتل لئون است. یک دختر کوچک ، زیبا ، مانند یک فرشته ، دختری سیزده ساله است. و مشکلات بزرگی دارد: پدرش یک کدو تنبل بی ادب و ستمگر است ، نامادری اش فاحشه است ، خواهر ناتنی اش یک خودخواه است و تنها دلیل که از خانه فرار نکند یا خودکشی نکند برادر کوچکترش است.. نام این دختر ماتیلدا است. چه چیزی این دو فرد کاملاً متفاوت را به هم متصل می کند؟ شرایط: کل خانواده ماتیلدا توسط افسران پلیس فاسد کشته می شوند و معلوم می شود که لئون همسایه او است. چیزی باعث شد که قاتل بی رحم در را مقابل دختر اشک آلود باز کند و او را از مرگ نجات دهد. اعتراف می کنم ، "لئون" فوق العاده چند وجهی است: بی رحم ، شوخ طبعی ، مهربان و غمگین ، انگار که چندین فیلم مختلف را همزمان ببینید. داستانی که لوک بسون گفته حساس ترین رشته های روح انسان را لمس می کند ، به سادگی جذاب است. یک داستان عاشقانه در مورد یک قاتل با گذشته ای تاریک و یک دختر بچه بسیار باورنکردنی است. موضوع با توجه به اینکه دختر فقط سیزده سال دارد بسیار حساس است ، اما حتی نشانه ای از ابتذال وجود ندارد. احساسی که بین شخصیت ها ایجاد می شود ، همان چیزی است که فرد می تواند برای آن تغییر کند. قاتلی با بازی ژان رنو قانع کننده است ، این شاید بهترین نقش او باشد. او چشمان غمگین خود را پشت عینک سیاه پنهان می کند ، اما مشخص است که این مرد در گذشته نوعی فاجعه را تجربه کرده است. و اینکه شدت آن غیرطبیعی است. در مورد ناتالی پورتمن در نقش ماتیلدا این بسیار شگفت انگیز است. در تاریخ سینما هیچ وقت چنین بازیگر جوانی اینقدر قانع کننده به نظر نرسیده است. من از شما التماس می کنم ، فیلم را به خاطر او تماشا کنید - او فقط زندگی می کند ، بازی نمی کند! او قبل از هر چیز - با حالت طبیعی و جذابیت خود - از هر بازیگر باتجربه هالیوود صد امتیاز جلوتر خواهد داد. آنها با هم یکی از بهترین دوتایی های تاریخ فیلم را تشکیل می دهند.بدون شک بهترین فیلم در زندگی حرفه ای لوک بسون. و فقط یک فیلم فوق العاده. انسانی ترین تفکر الهام گرفته از فیلم حرفه ایی این است که عشق برای همه لازم است و می تواند همه را به سمت بهتر تغییر دهد. همدیگر را دوست داشته و خوشبخت باشید!

  1400/4/19 11:21

بیشتر بخوانید