بازیگران مشهور که برای ایفای نقش اضافه وزن پیدا کردند یا وزن از دست داده اند

بازیگران مشهور

تصویری که بازیگر از خود روی پرده سینما در فیلم ها به جا می گذارد ، فقط نوک کوه یخ است و کارهای زیادی در پشت آن نقش ها وجود دارد ، از آمادگی روانی گرفته تا شباهت فیزیکی بدن. اما همیشه ، برای اینکه کاملاً با نقش مطابقت داشته باشید ، کافی نیست که گریم ، آرایش و کار با کمد لباس را انجام دهید. بازیگران باید کارهای بسیار زیادی را روی بدن خود انجام دهند. بعضی اوقات ، با چهره های متفاوت و گاهی برعکس ، با دردسر ایجاد یک بدن کاملاً متفاوت.


1. کریس همسورث ، ثور

قد بازیگر ثور

کریس همسورث

پس از این نقش ، او به دلیل فیلمبرداری در نوار دیگری مجبور به کاهش وزن شد. 

قد و وزن کریس همسورث

قد ثور   190 سانتی متر

وزن کریس همسورث   91 کیلوگرم

هنگامی که کریس همسورث بازیگر شد ،  کریس همسورث چاق  نبود ، مردی کامل  دارای بدن یک ورزشکار بود. اما با این وجود لباس برای این نقش در تن او  آویزان و نامناسب بود ، و از ابر قهرمان واقعی فاصله زیادی داشت. ( ایفای نقش شخصیت ثور در دنیای سینمایی مارول ) او عملاً شش ماه باشگاه بدنسازی را ترک نمی کرد ، بازیگر نقش ثور ،  کریس همسورث شوخی می کند که تمام کاری که انجام داد این بود که تحرک داشته باشد و غذای پروتئینی بخورد. البته یک برنامه خصوصی برای او برنامه ریزی شد و با بهترین مربی هالیوود همکاری کرد ، بنابراین موفق شد.درمجموع ،  او 10 کیلوگرم وزن عضلانی به دست آورد ، اما پس از فیلمبرداری ، تمرینات فشرده را متوقف کرد.

 

2. ناتالی پورتمن در فیلم قو سیاه

ناتالی پورتمن

نقش بسیار سختی به بازیگر داده شد ، اما ارزشش را داشت. 

ناتالی پورتمن قد و وزن

قد ناتالی پورتمن 160 سانتی متر

 وزن ناتالی پورتمن 52 

ناتالی پورتمن هرگز چاق نبود ، اما برای این نقش مجبور شد 9 کیلوگرم از دست بدهد. (قد و وزن ناتالی پورتمن) ناتالی پورتمن قد   160 سانتی متر وزن 52 کیلوگرم ، در طول فیلمبرداری از این فیلم که در یک سالن باله بازی می کرد ، 43 کیلوگرم وزن داشت. برای او رژیم غذایی خاصی تهیه شده بود که براساس محصولات گیاهی ساخته شده است. به علاوه ، او ساعتهای زیادی را در کلاس رقص می گذراند. پس از فیلمبرداری ،   پورتمن به وزن طبیعی خود بازگشت و از هوادارانش خواست تا این آزمایش خطرناک را تکرار نکنند ، زیرا قهرمانی که نقش او بازی کرده بود بیماری بی اشتهایی داشت و فقط گریپ فروت می خورد . پورتمن برای این نقش برنده اسکار شد.

 

3. جونا هیل و نقش های او

جونا هیل
اکنون این بازیگر وزن زیادی را از دست داده است اما هیچ چیز مانع از دست دادن وزن او دوباره نمی شود. 

 

این بازیگر هیچ وقت لاغر نبود اما این امر مانع از ساختن یک حرفه موفق در پرده سینماها نشده بود.  او غالباً برای نقش هایش وزن خود را تغییر می داد ،

به عنوان مثال هیل برای اولین بار در سال ۲۰۱۱ و برای بازی در فیلم «Moneyball»وزن خود را به شدت تغییر داد و جونا هیل بار دیگر در سال ۲۰۱۶ و برای فیلم «سگ های جنگی» (War Dogs) وزن خود را افزایش داد.
و برای افزایش وزن همبرگر ، سودا و شام های دیر وقت وارد بازی شدند. در آن زمان بود که وزن او  115 کیلوگرم و به علامت بحرانی برای او رسید. او با احساس تنگی نفس ، تعریق و دست و پا چلفتی بودن ، تصمیم به کاهش وزن گرفت.اکنون او نه تنها وزن خود را از دست داده بلکه عضلانی تر شده است و عاقلانه تر نیز شروع به خوردن کرده است.

 

4. جیک جیلنهال در فیلم چپ‌ دست  

جیک جیلنهال

به نظر می رسد مثل یک بوکسور حرفه ای؟  دشوار است ، اما ممکن است.

 

این بازیگر دوران سختی را پشت سر گذاشت ، زیرا درست قبل از فیلم چپ دست  که در آن قرار بود در نقش بوکسور بازی کند ، کار خود را در Stringer به پایان رساند ، برای همین 14 کیلوگرم وزن از دست داد. علاوه بر این ، این فقط به معنای کم کردن وزن قبلی او نبود ، بلکه به دست آوردن توده عضلانی ، زیرا او مجبور بود وارد رینگ شود و قهرمان بازی کند.

تمرینات وی بسیار شدید بود ، البته علاوه بر تمرینات قدرتی ، شامل بوکس نیز می شد ، زیرا لازم بود که ماهیچه ها مطابق با نوع مورد نظر عضلانی شود. با وجود اینکه او مجبور بود روزانه 6 ساعت تمرین کند ، اما احساس خوبی داشت و اعتراف کرد که 80 کیلوگرم انرژی و عصبانیت دارد.

 

5. متیو مک کانهی در فیلم  باشگاه خریداران دالاس

 متیو مک کانهی

این تصویر بسیار به یاد ماندنی بود. 

 

متیو در این فیلم نقش مردی را بازی می کرد که از بیماری ایدز در حال مرگ بود ، مشخص است که مرد خوش تیپ  مثل متیو که با سلامتی و فریاد زدن ، فارغ از اینکه به این نقش عادت کرده باشد برای بیننده به سختی می تواند قانع کننده باشد. در مدت 4 ماه 21 کیلوگرم وزن خود را کم کرد و شروع به ثابت نگه داشتن وزن حدود 60 كیلوگرم كرد كه این کاهش وزن زیاد برای مردی در سن و قد متیو مک کانهی بدون ریسک نبود. کاهش وزن تحت نظر پزشکان صورت گرفت و با وجود اینکه مشکلات و ناراحتی های زیادی را برای این بازیگر ایجاد کرد ، اما نسبتاً بی خطر بود.

متیو مک کانهی به طور عملی خانه را ترک نکرد ، نه تنها باریک و لاغر ، بلکه رنگ پریده شد. متیو مک کانهی حتی برای بازی در این نقش توده عضلانی خود را را سوزاند. متیو مک کانهی مجبور شد برای این دوره وقایع اجتماعی را رها کند. اولین کار او پس از پایان فیلمبرداری ، دستور تحویل فست فودبود.

 

6. تام هاردی در فیلم برونسون

 

تام هاردیتعداد زیادی از افراد قادر نیستند به صورت حضوری با نمونه اولیه ارتباط برقرار کنند. 

 

ایده بازی برونسون توسط خود جنایتکار معروف مورد تأیید قرار گرفت و او در واقع نامزدی تام را برای این نقش تأیید کرد.برونسون ، که 180 سانتی متر قد داردو  در دوره آماده سازی برای فیلم ، تام تقریبا 20 کیلوگرم سنگین تر شد.

 

7. شارلیز ترون در فیلم  هیولا


شارلیز ترون

شارلیز می تواند مانند این باشد. 

 

شارلیز یک حرفه ای واقعی است که بازیگری را  در کار طولانی مدت بر روی هر چیز کوچک می بیند. در فیلم هیولا او معتاد به مواد مخدر  است و نقش یک زن خیابانی را بازی می کند و برای خیلی ها این نقش یک مکاشفه واقعی بود ، که شارلیز خیره کننده می توانست مانند آن باشد.

برای این نقش ، 14 کیلوگرم وزن اضافه کرد. کار دشواری نبود ، او فقط  دونات ، نوشابه و شیرینی های دیگر را می خورد ، بنابر این رسیدن به وزن اضافی مدت زیادی طول نکشید و ورزش را ترک کرد ، و این باعث می شد چهره او شکننده باشد. بقیه توسط متخصصان انجام شده است.  هنرمندان آرایش پوست او را خراب می کردند و با پلاک های مخصوص روی دندان های او ظاهر شدند. در حال حاضر در مراسم بعدی اسکار ، شارلیز مثل همیشه شگفت انگیز به نظر می رسید ، بدون وزن اضافی.

 

8. تام هنکس در فیلم دور افتاده

تام هنکس
مشکل این بود که لاغر شدن درست باید در روند فیلمبرداری انجام می شد

 

تام هنکس بازیگر مشهور سینمای جهان در طول زندگی حرفه ای خود بیش از 70 نقش بازی کرده است ، اما فیلمبرداری در این فیلم باعث شد تا او ابتدا وزن خود را افزایش داده و سپس به سرعت و سریع وزن خود را از دست بدهد. در کل ، در طول فیلمبرداری ، او 23 کیلوگرم از دست داد. طبق نقشه این فیلم ، یک مرد میانسال وارد یک سقوط هواپیما می شود و مجبور می شود در یک جزیره خالی از سکنه زندگی کند. البته او در این مدت مجبور بود وزن خود را از دست بدهد  ، زیرا قهرمان باید تمام امورات  زندگی برای داشتن سرپناه و غذا را خودش انجام دهد.

اما تام یکی از ثروتمندترین بازیگران هالیوود است و  بنابراین وی در کاهش وزن سریع مشکلاتی داشت و اتفاقات بر روی صفحه نمایش با شتاب نشان داده می شود. بنابراین ، روند فیلمبرداری حتی برای مدتی به حالت تعلیق درآمده بود تا تام وزن کم کند و به وزن مناسبی برسد.

 

9. دمی مور درفیلم جی.آی. جین

دمی مور
برای نقش دمی مور نه تنها بدن خود را تغییر داد بلکه موهای خود را درست در فیلم  تراشید. 

 

دمی مور برای بازی در نقش یک سرباز در فیلم «جی.آی. جین» آموزش های نظامی زیادی دید این فیلم  باعث تبدیل شدن به حرفه این بازیگر شد و مجبور شد او را نه تنها به عنوان یک شخصیت عاشقانه به بازی زیبایی های کشنده ، بلکه به عنوان یک بازیگر مشخص نگاه کنیم. وی برای فیلمبرداری در این فیلم ، چند ماه را در اردوگاه نظامی گذراند و تحت برنامه تمرین کرد.

برنامه تمرینی او شامل نه تنها  قدرتی ، بلکه تکنیکهای روانشناختی نیز بود. از همه اینها ، فقط شخصی که دارای روان سخت است می تواند در برابر این همه مقاومت کند. دمی مور ثابت کرد که او فقط یک زن زیبا نیست ، بلکه یک مبارز واقعی نیز هست ؛ در تلاش برای این نقش ، او نه تنها به دیگران ثابت کرد بلکه به خودش هم ثابت کرد که چنین توانایی هایی را در اختیار دارد. 

 

10.کورتیس جکسون (فیفتی سنت)

فیفتی سنتبرای این نقش، بازیگر فراتر از شناختن تغییر کرده است. 

 

برای این نقش(پسری مبتلا به سرطان) ، رپر در مدت کمتر از یک ماه 27 کیلوگرم وزن کم کرد. البته این یک کار بسیار دشوار بود و او به طرز چشمگیری سلامتی خود را بخطر انداخت. او در رژیم غذایی به اصطلاح مایعات وزن کم می کرد ، یعنی نمی خورد ، بلکه فقط می نوشید - آب ، چای ، سوپ. و  تمرینات ی برای تقویت عضله  انجام می داد.

 

11. کریستین بیل و نقش های او

کریستین بیل

تقریباً 30 کیلوگرم برای نقش در فیلم ماشینکار!

 

بازیگری جدی دراماتیک او تنها چیزی نیست که در فیلم ماشینیست جلب توجه می کند. طبق فیلمنامه ، بیل شخصیتی را بازی می کند که یک سال نمی خورد و نمی خوابد ، به نظر می رسد. بیل برای این نقش 28 کیلوگرم از دست داد. علاوه بر این ، او می خواست کاهش وزن خود را ادامه دهد ، اما پزشکان زنگ خطر را به صدا درآوردند و به وی اطمینان دادند که کاهش وزن بیشتر می تواند به عواقب جبران ناپذیری منجر شود. این بازیگر رژیم خاصی را رعایت نمی کرد ، او به سادگی غذا نمی خورد ،  روزی یک سیب و یک قوطی کنسرو ماهی تن  می خورد.

پس از فیلم ماشینیست ، نقش او در بتمن آغاز شد و 45 کیلوگرم را برای این نقش اضافه کرد ، کریستسن بیل ثابت کرد که بدن او اگر واقعاً بخواهد می تواند به هر چیزی تبدیل شود.

 

12. رنه زلوگر در فیلم خاطرات بریجت جونز

نه زلوگر

بدست آوردن 15 کیلوگرم برای این نقش چندان دشوار نبود ، چگونه بعداً آنها را کم کند؟ به خصوص که رنه معمولا اضافه وزن ندارد و  بسیار متناسب است. در زندگی عادی ، او شاخص ها را در مقیاس ها به دقت رصد می کند و بندرت به خودش اجازه می دهد که زیاده روی کند ، اما یک نقش جالب یک استدلال محکم است تا فراموش شود برای مدتی تمرین و رژیم غذایی را فراموش کند.این بازیگر و همچنین همه افراد با فست فود و آبجو وزن به دست آوردند - این راز اصلی کسانی است که می خواهند وزن خود را افزایش دهند.

 

13. جرد لتو در فیلم فصل 27  


جرد لتو

افزایش وزن قدم جدی برای این بازیگر بود. 

 

بازیگر جرد لتو ورزشکار هرگز بیش از 70 کیلوگرم وزن نداشته و تصور اینکه او اضافه وزن داشته باشد دشوار بود. اما پس از اینکه در فیلم جالب فصل 27 برای یکی از نقشهای اصلی مورد تأیید قرار گرفت ، تصمیم گرفت تا وزن بیشتری کسب کند تا بیشترین شباهت را به قهرمان داشته باشد - او قاتلی با معلولیت های ذهنی را بازی کرد.

او با کمک بستنی و روغن زیتون 20 کیلوگرم به دست آورد. اما این افزایش وزن بی خطر نبود ، وی متابولیسم خود را خراب کرد و به سختی تنها پس از مدتی به شاخص معمول خود در مقیاس بازگشت. بسیاری از طرفداران  او  را  تشخیص ندادند ، تغییرات بسیار چشمگیر به نظر می رسید.

 

14. راسل کرو در فیلم  بلندترین صدا

راسل کروتصویر بازیگر راسل کرو و بازی با استعداد او مستحق توجه است. 

 

راسل کرو بارها و بارها ثابت کرده است که او صاحب بدن خود است و نه برعکس. او در نقش گلادیاتور بی عیب و نقص بود و برای نقش پیری راجر ایلز بر  وزن پیدا کرد و به حداکثر 135 کیلوگرم رسید.

 تحولات بدن همیشه تأثیراتی بر سلامت عمومی می گذارد ، به خصوص اگر به طور مکرر انجام شود. اما متخصصان واقعی برای چنین دگرگونی ها آماده هستند ، و گروگان پوسته بیرونی بدن خود نیستند. در حالی که تمام دنیا برای کاهش وزن  بدن تلاش می کنند ، یکی از بازیگران همبرگر ها را می خورد تا برای نقش جدید چاق شود و دیگری برای داشتن یک نقش  سعی در گرفتن رژیم جدید را دارد.

 

کاربر گرامی اگر به دنیای سلبریتی ها علاقمند هستید مفاله بازیگران مشهور چه استعداد دیگری دارند که طرفداران از آن بی اطلاع هستند را بخوانید

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید