فرشته حسینی کیست

فرشته حسینی

بیوگرافی عکس فرشته حسینی

فرشته حسینی،۶ اردیبهشت ۱۳۷۶ از پدر و مادری مهاجر و افغانستانی در تهران بدنیا آمد به نظر می‌رسد رویای دور و دراز او برای بازیگری به زمانی برمی‌گردد که نزد اساتید بزرگی هم‌چون اصغر محبی، مهتاب نصیرپور و محمد رحمانیان تمرین می‌کرد. سال‌هایی که خاک صحنه برایش به مثابه شکوه زندگی بود.

فرشته حسینی برای اولین‌بار در سال ۱۳۹۴ در مستند «من یک بازیگر شادم» ساخته سامره رضایی بازی کرد. این فیلم برنده جایزه حقوق بشر جشنواره بین‌المللی فیلم مستند استهکلم و جشنواره بین‌المللی فیلم مستند زنان کابل شد.

 

فیلم شناسی فرشته حسینی

فرشته حسینی

 

 مستند «من یک بازیگر شادم» در ۲ اپیزود مجزا با محوریت دو دختر نوجوان به نام‌های حکیمه و سکینه روایت می‌شود که درباره دو مهاجر افغانستانی است که در شهرک‌هایی دورافتاده در حومه تهران زندگی می‌کنند. آن‌ها با وجود مشکلاتی که در خانواده و اجتماع دارند در سر رویای بازیگری را دارند.

 

فرشته حسینی در روزگاری که سن‌اش به بیست سال هم نرسیده بود، با قرار گرفتن جلوی دوربین برادران محمودی، در فیلم «رفتن» خوش درخشید و آن‌قدر خوب بود که حسینی برای بازی در این فیلم موفق به کسب جایزه بهترین بازیگر زن در جشنواره بین‌المللی مراکش شد. رفتن که نماینده کشور افغانستان در آکادمی اسکار بود، فیلمی است درباره مهاجران افغانستانی که به نمایش مصائب عشق در غربت و مهاجرت پرداخته‌ و فرشته حسینی در آن به‌عنوان شخصیت اصلی به ایفای نقش پرداخته است.

همکاری‌های حسینی با تیم برادران محمودی بعد از این فیلم ادامه پیدا کرد. حضور او در ساخته‌های شاخص‌ترین کارگردانان فعال این عرصه بی‌شک تاثیر به‌سزایی در کارنامه کاری‌اش گذاشت. کاراکتر آرام او در «شکستن همزمان بیست استخوان» با اینکه دیالوگ‌های بسیار کمی دارد و یک نقش محوری محسوب نمی‌شود اما به خوبی حس خود را منتقل می‌کند. به یاد آورید نگاه‌هایی را که بدون اضافه‌گویی با محسن تنابنده رد و بدل می‌کند و سبب انتقال بیشترین حس صحنه را فراهم می‌سازد.

 

فرشته حسینی

 

فرشته حسینی بازیگر زن افغان در جشنواره بین المللی فیلم برنده شد و جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره بین المللی فیلم مراکش را از آن خود کرد.


فرشته حسینی یا فرشتک  در 19 سالگی فیلم "رفتن" به کارگردانی نوید محمودی ، فیلمی به کارگردانی فیلمسازان افغان و ایرانی بازی کرد و بعدها دو بار دیگر در «شکستن همزمان بیست استخوان» و «هفت و نیم» با برادران محمودی همکاری کرد.

 

قهرمان جوان تاریخ با بازی فرشته حسینی مجبور می شود وطن خود را ترک کند و به همراه پدر و مادرش به ایران مهاجرت کند. معشوق او که در افغانستان مانده ، قصد ندارد با سرنوشت کنار بیاید - او به طور غیرقانونی از مرز عبور می کند تا دختر را پیدا کند ، و سپس با او برای یافتن زندگی بهتر به اروپا می رود.

 

قابل ذکر است که نوید محمودی کارگردان فیلم در افغانستان متولد شده ، اما خانواده وی هنگامی که او هنوز کودک بود به خارج از کشور مهاجرت کردند. محمودی بیش از 30 سال در ایران زندگی کرده است ، اما سرنوشت میهن و هموطنان هنوز او را نگران می کند.

 

علی رغم این واقعیت که خط اصلی فیلم در مورد پناهندگان است ، اما در این اثر به سرنوشت آن افغانی ها نیز پرداخته شده است که در شرایط دشواری برای کشور در وطن خود باقی مانده اند.

 

همانطور که توسط کانال تلویزیونی افغانستان "1TV" گزارش شده است ، انتظار می رود که در ماه فوریه سال آینده فیلم جدایی یا "فراق" نمایندگی افغانستان را در اسکارهای آکادمی علوم و هنرهای سینمایی نشان دهد.

 

به دنبال یک سفر فوق العاده خطرناک که منجر به کشته شدن دهها مهاجر شد ، صدها هزار افغان به دلیل افزایش بی ثباتی در این کشور مجبور به ترک افغانستان و عزیمت به اروپا شدند.جشنواره بین المللی فیلم مراکش در سال 2001 توسط اعلیحضرت شاه محمد ششم تاسیس شد. رئیس جشنواره فیلم شاهزاده مولای رشید است.

فرشته حسینی

سومین همکاری فرشته حسینی با برادران محمودی در نقش زنی که می‌خواهد پنهانی فرزند خود را سقط کند در فیلم «هفت و نیم» ساخته نوید محمودی است. بازی خوبی که بین فرشته حسینی و حسین مهری در سکانس‌های مربوط‌به اتاق سقط اتفاق می افتد، اپیزود فرشته حسینی را به موفق‌ترین اپیزود فیلم هفت و نیم تبدیل کرد.

 

فرشته حسینی در فیلم «هفت و نیم» مرموز، پنهان‌کار و ترسو است اما مخاطب خیلی سریع با او همذات‌پنداری می‌کند چرا که اساسا او را بی‌تقصیر می‌داند.فرشته حسینی اخیرا با دو فیلم «یلدا» و «سونامی»، توانسته توانایی‌های خود در عرصه بازیگری نشان دهد.

 

فرشته حسینی در سریال قورباغه

فرشته حسینی
بازی در سریال قورباغه منفی‌ترین نقش کارنامه حسینی است. کاراکتری آرام و کم‌حرف که هیچ‌گاه نمی‌دانی در ذهنش چه می‌گذرد. بازی‌ای که با واکنش فراوان منتقدان روبه‌رو شد.

 

گالری عکس فرشته حسینی

فرشته حسینی

عکس فرشته حسینی

فرشته حسینی

عکس فرشته حسینی

فرشته حسینی

عکس فرشته حسینی

 

فرشته حسینی

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید