10 فیلم خارجی که ارزش دیدن دارد

فیلم خوب
 
بعضی اوقات به نظر می رسد که همه فیلم های خوب در سینمای جهان بیش از ده ها بار بررسی شده اند و هیچ نکته ای در این فیلم خوب وجود ندارد. توصیه می کنیم خوانندگان ما به سمت کلاسیک های سینمای جهان روی آورند و فیلم هایی که بصورت ناعادلانه  فراموش شده  اندرا تماشا کنند. به حق آنها را می توان فیلم خوب کلاسیک هالیوود نامید. این ها شاهکارها یی بدون تاریخ مصرف هستند. آنها در قرن گذشته فیلمبرداری شده اند ، اما می توانند حتی با پیچیدگی جذاب ، مهارت کارگردان و البته بازیگری با استعداد ، بینندگان را نیز تحت تأثیر قرار دهند.
 

فیلم زنان ، 1939 ، به کارگردانی جورج کیوکر

فیلم زنان ، 1939 ، به کارگردانی جورج کیوکر
 
این فیلم درباره زنان است و هیچ مردی تمام 133 دقیقه روی پرده سینما ظاهر نمی شود. کل داستان فتنه ، تحقیق و شایعات در یکی از بهترین سالن های زیبایی در نیویورک آغاز می شود. در این فیلم  خوب بهترین بازیگران زن دوران طلایی هالیوود بازی می کنند: نورما شایر و جوآن فونتین ، جوآن کرافورد و پائولت گدارد ، روزالیندس راسل و ویرجینیا ویدلر.
 

 فیلم ماجراهای زندگی ، 1956 ، کارگردان نیکلاس ری

  فیلم خوب زندگی پر ماجرا ، 1956 ، کارگردان نیکلاس ری
فیلم خارجی که ارزش دیدن دارد
داستانی دراماتیک درباره یک معلم مدرسه که در حین معالجه به توصیه پزشکان شروع به مصرف داروی جدید کرد که باعث تغییر شخصیت اصلی و کل زندگی وی شد. یک مرد خانواده که زمانی مثال زدنی بود. شوهر و پدر دلسوز ، تحت تأثیر مواد مخدر ، به یک مستبد و روانی واقعی تبدیل می شود. این فیلم خوب خارجی براساس مقاله پزشکی توسط بارتون روشه که در سال 1955 منتشر شده است ساخته شده است.
 

 فیلم خوب سربازهای یک ‌چشم ، 1961 ، به کارگردانی مارلون براندو

 فیلم خوب سربازهای یک ‌چشم ، 1961 ، به کارگردانی مارلون براندو

فیلم یک چشم  ......  فیلم های که ارزش دیدن دارد

 فیلم فوق العاده سربازهای یک ‌چشم به کارگردانی یکی از با استعدادترین بازیگران قرن بیستم مارلون براندو است. این  فیلم اولین تربه مارلون براندو به عنوان کارگردان بود و به همین دلیل شایسته نهایت توجه است. با این حال ، حتی در زمان انتشار آن روی پرده ها ، این  فیلم  باعث شد ارزیابی های بسیار جنجالی از طرف منتقدین و بینندگان انجام شود.
 

فیلم خوب رسانه ها احساس ندارند ، 1969 ، کارگردان هاسکل وکسلر

 فیلم خوب سربازهای یک ‌چشم ، 1961 ، به کارگردانی مارلون براندو
این کارگردان در فیلم خود به بدترین وجه غیرقابل تصور توانست ترکیب رویدادهای واقعی سال 1968 و یک درام عاشقانه داستانی را  برابر زمینه اعتراضات گسترده علیه جنگ ویتنام ایجاد کند.
 

فیلم جنایی و پیچیده دوستان ادی کویل ، 1973 ، به کارگردانی پیتر ییتس

فیلم جنایی و پیچیده دوستان ادی کویل ، 1973 ، به کارگردانی پیتر ییتس
فیلم دوستان ادی کویل  براساس رمانی به همین نام توسط یک کارمند دادستانی ماساچوست ، جورج دبلیو هیگینز ساخته شده است که اولین نوشته این نویسنده بود و در سال 1970 منتشر شد. این فیلم به عنوان یکی از بهترین درام های جنایی  دهه 1970 خوانده می شود و از طرح پیچیده و کار درخشان رابرت میچوم که نقش اصلی را بر عهده داشت ، تجلیل می شود.
 
 

فیلم کشتن دلال چینی ، 1976 ، جان کاساوتیس

فیلم کشتن دلال چینی ، 1976 ، جان کاساوتیس
برخورد غیر متعارف کارگردان از همان نخستین صحنه ها احساس می شود. نبوغ سینمای مستقل باعث می شود که بیننده تمام درام وضعیتی را که شخصیت اصلی در آن پیدا می کند احساس کند ، در مشکلات او غوطه ور شود و تنها پس از آن همه راه را با او طی کند و تلاش کند راه حلی برای مشکل او پیدا کند. دو سال پس از نمایش ، این فیلم دوباره توسط کارگردان ویرایش شد که 108 دقیقه به جای 138 باقی مانده است.جان کاساوتس به اتهامات طولانی بودن واکنش نشان داد و فیلم کشتن دلال چینی را ویرایش کرد.
 

فیلم افتخار مخفی ، 1984 ، به کارگردانی رابرت آلتمن

فیلم افتخار مخفی ، 1984 ، به کارگردانی رابرت آلتمن
فیلم افتخار مخفی فیلم است که در آن فقط یک بازیگر به نام فیلیپ بیکر هال بازی می کند و تمام اکشن ها در یک اتاق صورت می گیرد. این تصویر شامل یک روز از زندگی ریچارد نیکسون ، رئیس جمهور ایالات متحده است که در آستانه استعفایش در خانه ماند. او سخنرانی خود را بر روی نوار ضبط می کند ، در حالی که در حالت مسمومیت با الکلی  و یک تپانچه پر شده در دستان بازی می کند.
 

فیلم Metropolitan به کارگردانی ویت استیلمن ، 1990

فیلم Metropolitan به کارگردانی ویت استیلمن ، 1990
یکی از جالب ترین فیلم های آمریکایی است که با طنز ظریف مشخص می شود. علی رغم جدی بودن مباحث تحت پوشش ، عکس ویت استایلمن بسیار صادقانه و کسل کننده نبود. برای اکثر بازیگران ، فیلمبرداری در این فیلم اولین بار بازیگری بود. در آینده ، آنها نقش اصلی دیگری را ایفا نکردند ، اما توانستند روح زمان را کاملاً منتقل کنند و در مورد موضوع اصلی با زبان ساده بگویند.
 

فیلم به خانه عروسک خوش آمدید ،  1995 ، به کارگردانی تاد سولوندز 

download.jfif

در  فیلم به خانه عروسک تراژدی آنقدر با کمدی در هم تنیده است که بیننده همیشه نمی فهمد آیا باید بخندد یا گریه کند. اما در عین حال ، داستان دختر نوجوان بعید است که کسی را بی تفاوت بگذارد. مباحث اخلاقی و اجتماعی که در فیلم مورد بحث قرار می گیرد می تواند شوک واقعی برای هر کسی باشد.
 

فیلم به خاطرش مردن 1995 ، به کارگردانی گاس وان سانت

فیلم به خاطرش مردن 1995 ، به کارگردانی گاس وان سانت
نیکول کیدمن و مت دیلون ، خواکین ققنوس ، کیسی افلک به گونه ای بازی می کنند که تحسین استعداد آنها به سادگی غیرممکن است. تصویری بسیار غیرمعمول ، که در آن بیشتر وقت صفحه نمایش مصاحبه می شود. با این حال ، این باعث نمی شود فیلم طولانی شود ، برعکس ، هر صحنه بسیار طبیعی در طرح کلی ادغام می شود.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید