پیشنهاد دیدن فیلم "نزدیک" پایان دلخراش یک دوستی

close 2022

گوستاو دی وائله، سمت چپ، و ادن دامبرین در فیلم نزدیک.

داستان فیلم نزدیک 2022

لئو و رمی بهترین دوستانی هستند که تمام اوقات فراغت خود را با هم می گذرانند. دوران کودکی شاد و بی دغدغه آنها با نقل مکان به مدرسه جدید به سرعت به پایان می رسد و توسط همکلاسی های خود به خاطر دوستی بیش از حد صمیمی، مورد تمسخر قرار می گیرند. پسرها که نمی توانند با این احساسات کنار بیایند، به تدریج از یکدیگر دور می شوند.

نقد فیلم نزدیک 2022

فیلم «نزدیک» طرح ساده و قابل فهمی دارد. با وجود این، فیلم به موضوعات مهمی مانند بزرگ شدن، رنجش، گناه و اندوه می پردازد. فراوانی کلوزآپ قهرمان داستان و نگاه نافذ او به بیننده کمک می کند تا احساسات پسر را احساس کند، او در برابر چشمان ما بزرگ می شود.

 

بلوغ شخصیت ها با تغییر فصل ها و استعاره های سطحی که این فیلم بیش از حد دراماتیک را پر می کند، تکرار می شود. لئو با رمی در مزرعه گل بازی می کند و به این فکر نمی کند که در برداشت محصول به خانواده کمک کند، زیرا کودک است و تعطیلات دارد، اما به محض اینکه پسرها درگیری پیدا می کنند، در کار غرق می شود.

 

close 2022

 

در میان گل‌ها، او ناگهان بالغ شد و اکنون آماده کار است، و وقتی زندگی او را مانند چرخ گوشت له می‌کند، دروگر روی مزرعه حالت درونی او را نشان می‌دهد. بچه های غافل در ساحل دریای خروشان، هنوز مشکوک نیستند و اگر مواظب نباشند وقتی به خانه برگردند چه خبری در انتظارشان است،  مثل این موج، آنها را می بلعد.

از این قبیل استعاره ها در فیلم زیاد است و به نظر می رسد یک هک است، زیرا این مختص کارگردانان جوان است که فقط سعی می کنند جای خود را در سینما پیدا کنند و به ترفندهای هک شده متوسل می شود. با قرار دادن آنها به عنوان تفکر اصلی با وجود این، «کلوز» به عنوان یک فیلم مدیتیشن فیلمبرداری می شود. نماهای زیبا از طبیعت، صدای باران و باد، کودکان گمشده سرگردان که در تلاش برای یافتن معنا در آنچه در اطراف اتفاق می افتد، درک چشمان مادر، تخت های نرم و آغوش گرم، بیننده را با حس مالیخولیا و دلتنگی دوران کودکی فرا می گیرد.

 

close 2022

 

صحنه‌هایی که لئو و رمی در میان گل ها می‌دوند، یادآور قطعه‌ای از خاطرات بسکتبالیست است. قهرمان لئوناردو دی کاپریو نیز دوران کودکی خود را از دست می دهد و پس از، از دست دادن یک دوست صمیمی به سرعت بزرگ می شود. احساسات واقعی که پسرها در این لحظه تجربه می کنند به بیننده منتقل می شود.

 

فیلم سعی می کند چیزی فراتر از آنچه هست، باشد. منتقدان به ویژه مراقب هستند که به دنبال عشق اول مردان جوان باشند و جامعه را به عدم تحمل روابط همجنس گرا محکوم کنند، اما اینجا هیچ لحن رمانتیکی وجود ندارد. لئو و رمی مانند برادران، دوستان صمیمی هستند که لئو در مورداین دوستی با عصبانیت پنهانی به سرزنش های همسالان خود پاسخ می دهد ، اگرچه کارگردان بدون شک می خواست بیننده در این فیلم چیزی را ببیند که آنجا نیست اما سعی نکرد این معنای پنهان در کلمات دختر را مخفی کند، او بسیار رک بود، اما هر کس متعهد می شود به روش خود تفسیر کند.

 

معنای فیلم در سطح نهفته است. باید اجازه داد که بچه ها بچگی کنند. آنها زمان خواهند داشت تا بزرگ شوند. مضامین بزرگسالان که جامعه با جنون خاصی به کودکان تحمیل می کند، ذهن شکننده آنها را از بین می برد و حتی مانند این فیلم منجر به تراژدی می شود. پسرها دوستی قوی داشتند که ممکن بود در تمام زندگی خود داشته باشند، اما فوراً توسط شوخی های احمقانه همکلاسی ها زیر پا گذاشته شد. روان شکننده نوجوانان فوراً واکنش نشان داد و زندگی شروع به فروپاشی کرد، کودکان فوراً بالغ شدند و این فیلم را بسیار تلخ می کند.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام
 • JamesEluro 464 :

  اعتراف می‌کنم مواقعی وجود دارد که دونت مستقیماً به دنبال آکوردهای جزئی کر کننده‌ای از اضطراب است. اما دو بازی عالی از گوستاو دی وائله و ادن دامبرین تازه وارد در نقش رمی و لئو و همچنین حضور ارزشمندی از بازیگرانی که نقش مادرشان را بازی می کنند وجود دارد: سوفی (امیلی دکوئن - نماد نقش اصلی در روزتای برنده نخل در سال 1999 است .، زمانی که او به سختی از پسران بزرگتر بود) و ناتالی (لئا دراکر). رمی و لئو جدایی ناپذیرند، همیشه در کنار هم هستند و بازی می کنند: فیزیکی، لمسی، شاد و بی گناه، اما مطمئناً بسیار شدیدتر از دوستان 13 ساله. لئو به خصوص به مادر رمی نزدیک است و از نظر فیزیکی با او راحت است. او به ویژه استعداد موسیقی رمی را تحسین می کند - او ساز "ابوا" می نوازد. همکلاسی ها ناگهان از شدت دوستی آنها آگاه می شوند. دخترانی – که شاید صادقانه، یا شاید از روی بدخواهی، یا فقط جایی بین این دو از لئو می پرسند که آیا او و رمی زوج هستند یا خیر؟

  1402/1/14 22:54
  • JamesEluro 464 :

   هیچ شکی در قدرت این داستان غم انگیز وجود ندارد.

   1402/1/14 22:55

بیشتر بخوانید