پرفروش ‌ترین آلبوم موسیقی با بیش از ۱۱۰ میلیون نسخه در جهان

مایکل جکسون

مایکل جکسون یکی از مشهورترین خوانندگانی است که در دهه 80 از تریبون جهان صعود کرد و به سلطان واقعی موسیقی پاپ تبدیل شد. آنها او را دوست دارند و پرستش می کنند ، تا به امروز از او تقلید می کنند و سعی می کنند با آواز خواندن او آواز بخوانند و با رقص مشهور او برقصند. و البته ، مانند هر خواننده برجسته ، مایکل لحظه های قابل توجهی در حرفه خود داشته است. امروز در مورد ده ها مورد از اینها صحبت خواهیم کرد.


1. آلبوم تریلر Thriller

مایکل جکسون آلبوم تریلر

آلبوم Thriller تمام استانداردهای موفقیت تجاری پاپ را شکست داد. در تاریخ 30 نوامبر 1982 منتشر شد ، در شماره یک شروع به کار کرد ،  هفتمین از 10 آلبوم برتر در بیلبورد هات 100 ، از جمله بیت آن و بیلی جین ، و همچنین آهنگ چشمگیر با همین نام بود. این آلبوم باعث شد مایکل اولین خواننده ای باشد که در یک شب هشت جایزه گرمی دریافت کرد. Thriller به مدت سی و هفت هفته در صدر جدول باقی ماند. و علی رغم اینکه با گذشت زمان ، موفقیت آلبوم شروع به کم شدن کرد ، اما یک سال بعد ، پس از یک کلیپ انفجاری با نام آلبوم روی پرده ها ظاهر شد و موفقیت دوباره بازگشت.

 

مایکل جکسون در طول ۴۶ سال دوران فعالیتش، ۱۰ آلبوم استودیویی منتشر کرد که ۵ آلبوم جزو پرفروش‌ترین آلبوم‌های جهان هستند. او تنها هنرمندی‌ست که این تعداد آلبوم پرفروش دارد. همچنین آلبوم تریلر او که در سال ۱۹۸۲ منتشر شد، با فروش بیش از ۱۱۰ میلیون نسخه در جهان، پرفروش‌ترین آلبوم تاریخ موسیقی‌است

مایکل جکسون و اولا ری

مایکل جکسون و اولا ری

و آیا شایسته نیست که بگوییم  رقص حاصل از این ویدئو ، هنوز هم الهام بخش انبوه مردم است و این آلبوم با برآورد فروش حدود هفتاد میلیون نسخه ، همچنان پرفروش ترین آلبوم در جهان است ، اگرچه برخی تخمین ها رقم بسیار بالایی را تعیین می کنند. 110 میلیون نسخه!

 

2. رقص افسانه ای مون واک

 

رقص افسانه ای مون واک

رقص افسانه ایMoonwalker 

در شانزدهم مه 1983 ، سلطان موسیقی پاپ با رقص Moonwalker مون واک جهانیان را متحیر کرد. هرچند رقص مون واک در خیابان ها دیده می شد ، اما مایکل این حرکت را به کمال رساند و سپس کاملاً به امضای مایکل جکسون تبدیل شد و آن را با حرکات جدید ترکیب کرد.

Moonwalking به یک امضا و تعریف کننده جنبش رقص تبدیل شد. در همان نمایش ، جکسون اولین دستکش سفید را که تنها یک دست را پوشانیده شده با بدلیجات و همچنین لباس ست کرد و سالها به نماد او تبدیل شد.


3.  پیامدهای تبلیغات پپسی

تبلیغات پپسی

مایکل جکسون در تبلیغات پپسی

در نتیجه یک تصادف تکان دهنده ، موهای مایکل در جریان فیلمبرداری از یک تبلیغات پپسی در تاریخ 27 ژانویه 1984 آتش گرفت. این خواننده با سوختگی درجه دو و سه به مرکز پزشکی سدرس-سینا در لس آنجلس منتقل شد. این لحظه عناوین روزنامه ها در سرتاسر جهان مایکل جکسون بود - و احتمالاً این موضوع زندگی او را تغییر داد: برای کمک به خواب و تسکین درد مایکل ، مسکن و آرام بخش داده شد ، که گمان می رود وی را به سمت استفاده منظم و مصرف بیش از حد و غم انگیز دارو های مسکن سوق داد.


4- رقص معروف

مایکل جکسون قاب از Beat It

مایکل جکسون قاب از Beat It  

خوانندگان در فیلم های موزیکال و روی صحنه در زمان اجرا به ندرت به اجرای رقص می پردازند. اما این را نمی توانید در مورد مایکل بگویید. او با سخنان و حرکات خود ، به معنای واقعی کلمه جمعیت زیادی را "منفجر" کرد و در هر دقیقه می توانست یک ارتش رو به رشد از طرفداران و هواداران را در سراسر جهان بدست آورد.

 

حرکات او را به خاطر دارید؟ در "بیلی جین" ، او در خیابانهای شهر گشت و گذار می کند ،  در "Thriller" ، زامبی ها با خوشحالی تسلیم او می شوند و پشت سلطان موسیقی پاپ می رقصند ، دستان خود را همزمان می کنند و ....

 

مایکل جکسون

شیب افسانه ای با زاویه 45 درجه به جلو حرکت می کند

ویژگی اصلی این رقص ، خم شدن به جلو با زاویه 45 درجه به صورت ماهرانه بود که به لطف چکمه های طراحی شده با میخ هایی ساخته شده است که رقاصنده ها را در موقعیت مناسب قرار می دهد.


5- مبارز برای وحدت نژادی

مایکل جکسون

مرد در آینه

مایکل زمانی که در فیلم های خود می رقصید ،  از هنر برای بیان اظهارات سیاسی و فرهنگی استفاده می کرد. فیلم "Man in The Mirror" از آلبوم "Bad" در سال 1987 حاوی مونتاژ بسیار عجیب و غریب از وقایع تاریخ جهان است که شامل رهبر جنبش حقوق مدنی مارتین لوتر کینگ جونیور و کودکان  فقیر است. بعداً مایکل جکسون در فیلم 1991 برای آهنگ سیاه یا سفید خود ، از فناوری جدید برای خلق چهره های تعدادی از افراد استفاده کرد تا نشان دهد همه نژادها و اقوام دارای شباهت هایی هستند.


6. 5 برادر جکسون و موفقیت در آینده

برادران مایکل جکسون

5 برادر مایکل جکسون 

همچنین لازم به ذکر است که مایکل به عنوان یک نوجوان در دهه 70 میلادی احساس Motown را داشت. او کودک نابغه با کاریزما ی فوق العاده و استعداد رقص بصورت طبیعی ، گروه برادران خود را رهبری می کرد. 5 جکسون با داشتن چهار تک آهنگ در صدر جدول های بیلبورد ، یکی از اولین آمریکایی آفریقایی هایی بودند که به طور جهانی شناخته شدند. مایکل با آلبوم هایی چون "ABC" و "I Want You Back" ، راه خود را به سمت شهرت جهانی هموار کرد.


7. سبک و تصویر

مایکل جکسون

سلطان رقص

یک کلاه لبه دار ، جوراب های سفید با کفش های سیاه براق ، عینک آفتابی بزرگ و یک دستکش - به این صورت  او خود را اعلام کرد.

 

عکس بسیار جالب از مایکل جکسون

دستکش سفید

هرچه جکسون می پوشید ، از کاپشن های بزرگ و گشاد تا شلوارهای مشکی تنگ بر وضعیت های ایده آل او در رقص تأکید داشتند.


8. صعود به المپوس جهانی در موسیقی

مایکل جکسون

مایکل جکسون  در 31 ژانویه 1993 وارد صحنه جهانی و فاتح قلب تماشاگران شد. 


9. مایکل جکسون و خیریه

مایکل جکسون و خیریه

مایکل توسط کودکان محاصره شده است

در سال 1985 ، جكسون از شهرت خود به خوبی استفاده كرد وقتی كه او و لیونل ریچی با خواندن آهنگ "ما دنیاییم" در حمایت از مبارزه با گرسنگی و فقر در امریکا و آفریقا نوشتند. آنها به همراه تهیه‌کننده کوینسی جونز ، ترانه‌ای را با  داغترین و مشهورترین خواننده های زمان(45 خواننده) از جمله  استیوی واندر ، دایان راس ، بیلی جوئل ، تینا ترنر و ری چارلز ضبط کردند. رکورد خیریه ، که در سال 1985 به صورت تک آهنگ منتشر شد ، بیش از شصت میلیون دلار تحت حمایت ایالات متحده برای آفریقا جمع آوری کرد ، که امروز هنوز به فعالیت خود ادامه می دهد. تک آهنگ مایکل جکسون در این آلبوم با ژاکت مشکی و دستبند طلایی  هنوز برجسته و بارز و از شاهکارهای صحنه موسیقی پاپ است.


10.آلبوم Off the Wall

مایکل جکسون

مایکل جکسون: عکس از مجموعه موسیقی The Wiz


در سال 1978 موزیکال ویز تبدیل به نقطه عطفی در حرفه مایکل شد. این نشان از تطبیق پذیری وی و حمایت از وضعیت پس از Motown وی به عنوان یک هنرمند ملی داشت.

پنجمین آلبوم استودیویی خواننده پاپ مایکل جکسون است که در تاریخ ۱۰ اوت ۱۹۷۹ توسط اپیک رکوردز منتشر و پس از آنکه جکسون عملکرد خوبی در فیلم ویز داشت با همکاری کوینسی جونز تصمیم به انتشار این آلبوم گرفته شد. نویسندگان و هنرمندانی همچون پل مک کارتنی، استیوی واندر و راد تمپرتون در این آلبوم با جکسون همکاری کردند.

با موفقیت در انتشار آلبوم جکسون اولین جایزه گرمی خود را دریات کرد. همچنین چهار تک‌آهنگ از این آلبوم در بیلبورد صد آهنگ برتر در بین ۱۰ آهنگ قرار گرفتند. این آلبوم یک موفقیت تجاری برای جکسون بود. تا به حال این آلبوم ۷ بار در آمریکا منتشر شده و ۲۰ میلیون کپی از آن در سراسر جهان به فروش رسیده است.

 

مایکل جکسون

تولد سلطان پاپ

همکاری مایکل با جونز  او را به سطح جدیدی رساند. آلبوم های آنها با "Off The Wall" و سپس "Thriller" و "Bad" آغاز شد

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید