چگونه آلن دلون از سوسیس و کالباس سازی به یک افسانه در سینمای جهان تبدیل شد

 آلن دلون

در 8 نوامبر ، آلن دلون بازیگر مشهور فرانسوی و سینمای جهان 85 ساله شد. آلن دلون مدتهاست که به یک افسانه زنده در سینمای جهان تبدیل شده است ، و افسانه های زیادی در مورد او وجود دارد که تشخیص حقیقت از داستان بسیار دشوار است. جالب اینجاست که باورنکردنی ترین (واقعیت هایی که باور کردن آنها دشوار بود) در واقع واقعی بودند. بیوگرافی او می تواند نقشه ای برای یک فیلم اکشن یا یک فیلم کارآگاهی معمایی شود ...

 

 آلن دلون
بازیگر در جوانی |  عکس

آنها می گویند همه مشکلات از کودکی ناشی می شود. در رابطه با آلن دلون ، این گفته در واقع قانونی است. آلن فابین موریس مارسل دلون در یک خانواده کامل متولد شد ، اما توسط پرستار مادام نرو بزرگ شد - وقتی 3 ساله بود ، پدر و مادرش طلاق گرفتند و شریک زندگی جدیدی پیدا کردند و هیچ یک از آنها وقت برای بچه ی 3 ساله پیدا نکردند. شوهر مادام نرو به عنوان سرپرست زندان کار می کرد و درست در مقابل خانه آنها حیاط زندان بود. پسر غالباً شاهد صحنه های اعدامی بود که در آنجا اجرا می شد. تا آخر عمر به یاد او بود که چگونه یک زندانی را به زور به محل اعدام می کشاندند. از آن زمان ، از مأموران اجرای قانون بیزار شده بود. آلن تنها پس از درگذشت پرستار خود به نزد مادر بازگشت که این یک امر ضرری برای او بود.کودک دوران وحشتناکی را از سر گذرانده بود و  بسیار ناراضی بود . "

 

 آلن دلون

بازیگر در نوجوانی |  عکس

 

در دوران تحصیل ، چنان پرخاشگر و غیرقابل کنترل بود که چند ماه پس از پذیرش ، از همه پانسیون ها اخراج شد. یک بار او با این جمله که برای جامعه خطرناک است به خانواده اش برگردانده شد. در سن 13 سالگی ، آلن برای اولین بار در کلانتری ظاهر شد - مادرش نتوانست از پس همه مشکلات دوران انتقالی برآید و او را نزد پدر فرستاد ، وی بدون اینکه فکر کند ، او را به مدرسه شبانه روزی در صومعه فرستاد.

 

البته آلن از آنجا با یکی از دوستانش فرار کرد. پلیس آنها را در بندر ، جایی که قصد داشتند سوار شدن به کشتی ای به مقصد آمریکا بودند ، گرفتار کرد. بعداً دلون اعتراف كرد: « پدر و مادرم هم خانواده های جدیدی داشتند. فرزندان تازه متولد شده بودند ، خواهرها و برادران ناتنی و همیشه دوست داشتند مثل آنها رفتار کنم. اما این طور نشد. اصلا خانواده نداشتن بهتر است از سرگردانی بین این دو . "

 

 آلن دلون

آلن دلون بازیگر معروف فرانسوی

 

اولین حرفه افسانه آینده سینمای جهان در سوسیس سازی بود. وقتی ناپدری او ، صاحب یک مغازه قصابی ،  او را برای تحصیل در اتحادیه کارگران صنعت پردازش گوشت(وسوسیس و کالباس سازی) فرستاد. بعدها دلون گفت: " در کشتارگاه باید یاد می گرفتم که از خون و رنج نترسم. سخت بود ، اما در عین حال سخت شدم. در حرفه اسلی خودم ، بازیگری ، سعی کردم سخت گیر باشم ، در غیر این صورت تا آخر عمر یک مرد خوش چهره و بدون چهره در صحنه می ماندم . آلن به عنوان سوسیس ساز در چندین مغازه کار می کرد ، اما او را از همه جا بیرون کردند. سپس ناپدری تصمیم گرفت که تنها راه آرام کردن خلق و خوی پسرخوانده خود اعزام او به ارتش است.

 

 آلن دلون

آلن دلون (مرکز) در ارتش |  عکس

 

دلون که به خدمت نیروهای مسلح درآمد ، به هندوچین رفت ، جایی که فرانسه در آن زمان در جنگ بود. او 2 سال را در سایگون ، در سپاه تفنگداران دریایی گذراند. بعداً گفت كه در آنجا بود كه جنگ همه توهمات و امیدها را در او از بین برد. با این وجود ، آلن اعتقاد داشت که خدمت در ارتش چیزهای بسیار مفیدی را به او آموخته است: " نظم و انضباط ، دانش تابع بودن و توانایی بستن دهان به موقع هنگام صحبت یک رفیق باتجربه تر ." با این حال ، حتی در آنجا ، دلون موفق شد با مشکل روبرو شود. برای جرایم انضباطی ، او سه بار تنزل مقام دادند ، و سپس دوباره در درجه ارتقا یافت. وی در تولد 20 سالگی خود را  برای رفتن نزد دوست دخترش یك ماشین ارتشی را دزدید که با درخت برخورد كرد.

 

 آلن دلون

آلن دلون (مرکز) با همکاران سابق |  عکس

 

پس از سربازی ، آلن دلون به عنوان پیشخدمت در یک کافه کار کرد. او به توصیه دوستان ، یک سری عکس گرفت و آنها را برای تهیه کنندگان فیلم فرستاد. اکثر آنها با جمله "خیلی خوش تیپ" امتناع کردند - ظاهر او برای سینما خیلی زیبا بود. یک بار بازیگر Jean-Claude Briali به کافه اش آمد و به او توصیه کرد که به جشنواره فیلم کن برود. در آنجا ، دلون توجه هری ویلسون امپریاریوی آمریکایی را جلب کرد ، او را به تست بازیگری آزمایشی دعوت کرد و به او پیشنهاد داد در هالیوود قرارداد ببندد. اما سپس به او پیشنهاد شد در فیلم فرانسوی "وقتی زنی دخالت می کند" بازی کند و دلون در فرانسه ماند.  در دهه 1960 او هنوز هم در چندین فیلم هالیوود بازی کرد که موفقیت زیادی کسب نکردند.

 

 آلن دلون

بریژیت باردو و آلن دلون در فیلم * داستانهای عشق های معروف * ، 1961 |  عکس

 

 آلن دلون

آلن دلون و کلودیا کاردیناله در فیلم * پلنگ * ، 1963

 

عدم تحصیلات بازیگری مانع از این نشد که آلن دلون به یکی از موفق ترین و پر مخاطب ترین بازیگران فرانسوی تبدیل نشود. او حدود 100 نقش در فیلم بازی کرد و محبوبیت جهانی پیدا کرد. زندگی نامه خلاقانه وی بیش از 60 سال است که ادامه دارد. آلن دلون در سپیده دم کار سینمایی خود ، نقش برجسته خود را پیدا کرد - "دو مرد در شهر" ، "فرشتگان افتاده". بسیاری از آشنایان وی ادعا کردند که تصویر روی صفحه دور از واقعیت نیست.

 

 آلن دلون

آلن دلون در فیلم * سامورایی * ، 1967 |  عکس

 

 آلن دلون

 فیلم * آفتاب سرخ * ، 1971

 

این بازیگر بیشتر از یک بار با قانون مشکل داشته است و پرونده پر سر و صدا ، اعتبار وی را برای همیشه از بین برد. در پاییز 1968 ، جسد استفان مارکوویچ ، محافظ و کم سن و سال آلن دلون ، پیدا شد. یکی از مظنونین اصلی این جنایت ، خود بازیگر بود. مارکوویچ اندکی قبل از مرگ در یکی از نامه های خود به برادرش هشدار داد که اگر ناگهان اتفاقی برای او بیفتد ، باید دلون را مقصر دانست.

 

طبق یک نسخه ، این محافظ با همسر این بازیگر ، ناتالی بارتلمی رابطه برقرار کرده است. با این حال ، در آن زمان ، آلن قصد داشت او را طلاق دهد و حسادت او را به سختی کور کرده بود. این بازیگر چندین بار برای بازجویی احضار شد ، به‌هرحال، هیچ‌گاه زاویهٔ تاریک آن قتل روشن نشد و آلن هم تبرئه شد.

 

 آلن دلون

این بازیگر بیشتر از یک بار با قانون مشکل داشته است |  عکس

 

 آلن دلون

آلن دلون بازیگر معروف فرانسوی |  عکس

 

درباره این بازیگر بار ها گفته شده است که او توسط "آشنایان مشکوک" آسیب دیده است - در میان دوستانش گانگسترها و مافیایی ها بودند. به همین دلیل ، او اغلب مظنون به "کارهای غیر قانونی" بود. وی بیشتر از یک بار برای شهادت دادن به دادگاه احضار شد ، اما فقط به عنوان شاهد. هیچ یک از اتهامات عنوان شده علیه وی تأیید نشده است.

 

 آلن دلون

هنوز از فیلم * آستریکس در بازی های المپیک * ، 2008 |  عکس

 

 آلن دلون

آلن دلون در فیلم * شوهر تصادفی * ، 2010 |  عکس

 

 آلن دلون

آلن دلون بازیگر معروف فرانسوی |  عکس

 

آلن دلون بازیگر معروف فرانسوی با زنان زیادی رابطه داشت ، اما در سال های اخیر ، آلن دلون کاملاً تنها و در محاصره هشت سگ زندگی می کند. علاوه بر این ، این بازیگر عضوی از انجمن حمایت از حیوانات است ، از پنج لانه سگ و گربه ولگرد نگهداری می کند. او متقاعد شده است که فقط از حیوانات خانگی خود عشقی را دریافت می کند که بسیاری از مردم توانایی آن را ندارند: « آیا فکر می کنید سگهای من می دانند که من آلن دلون هستم؟ آنها اهمیتی نمی دهند. آنها صرف نظر از اینکه من چه کسی هستم ، مرا دوست دارند. این عشق بی قید و شرط است ، عشق بدون فکر ، عشق کامل و واقعی! "

 

 آلن دلون

آلن دلون بازیگر معروف فرانسوی |  عکس

 

 آلن دلون

آلن دلون بازیگر معروف فرانسوی |  عکس

در ایران ، آلن دلون یکی از محبوب ترین بازیگران فرانسوی بود.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام
 • dorsa 87 :

  زوج افسانه ای آلن دلون و رومی اشنایدر ... درست است که اتحاد آنها فقط 5 سال به طول انجامید. با این حال، خود رومی آلن را بسیار بیشتر دوست داشت.

  1400/9/14 9:34
 • dorsa 87 :

  با این حال، آیا آلن واقعا عاشق رومی بود؟ و دلیل جدایی او از زنی که قریب به ربع قرن فداکارانه و بی دریغ او را دوست داشت چه بود؟ آلن دلون و رومی اشنایدر در یک فعالیت حرفه ای مشترک با هم ملاقات کردند. در سال 1958 فیلمبرداری فیلم «کریستینا» انجام شد و آلن و رومی نقش اصلی را در آنجا بازی کردند. آلن و رومی، به زبان ساده، بلافاصله عاشق یکدیگر نشدند. زن و مرد با تظاهر به یک زوج پرشور به خاطر صفحه نمایش، در پشت صحنه، حتی روابط دوستانه هم نداشتند. رومی در ابتدا اصلاً از این بازیگر جوان شیک و با شکوه خوشش نمی آمد و زیاد به زیبایی ظاهری او علاقه نداشت.

  1400/9/14 9:37
 • dorsa 87 :

  رومی که به سختی 20 سال سن داشت، به لطف بازی در فیلم ملکه سیسی، تبدیل به یک ستاره در حال ظهور در سینمای اروپا شده بود. اما آلن دلون که حداقل 3 سال از او بزرگتر است، تازه راه خود را برای رسیدن به شهرت جهانی آغاز کرده بود. در "کریستینا" آلن دلون منحصراً به عنوان شریک اشنایدر تلقی شد. مشکل در تفاوت خاستگاه اجتماعی نیز بود. دختر دوران کودکی و جوانی خود را سپری کرده و هرگز به چیزی نیاز نداشت. و دلون مجبور بود آزمایش های زیادی را پشت سر بگذارد تا نامی بزرگ برای خود ایجاد کند. علاوه بر این، او از جانبازان جنگ هند و چین بود.

  1400/9/14 9:37
 • dorsa 87 :

  با این حال ، این نابرابری بین پسر و دختر زیاد باعث دوری آنها نشد و به تدریج با یکدیگر ارتباط برقرار کردند. با این حال، یک مشکل در خانواده اشنایدر هنوز این بود: مادری با شخصیتی بسیار شرور و فرانکوفوبیا و ناپدری با نگرش مشابه به زندگی. بنابراین ، تا آخرین لحظه ، دختر نمی خواست خانواده خود را در مورد رابطه با آلن دلون مطلع کند. اما حتی در اواخر دهه 1950 و اوایل دهه 1960، پنهان کردن چیزی از چشمان ناخواسته بسیار بسیار مشکل بود. مادر ظالم، رومی، هنوز دخترش را می دید که در مرحله بعدی فیلمبرداری «کریستینا»، آلن دلون را در یکی از هتل های وین در آغوش می گرفت. مادر و ناپدری امید خود را برای پایان زودهنگام رابطه پس از "کریستینا" پنهان نکردند. علاوه بر این، در پایان فیلمبرداری، آلن دلون به پاریس بازگشت. با این حال… رومی در ابتدا قصد داشت به کلن برود و به شکوه سابق خود بازگردد، اما نظرش تغییر کرد و آلن دلون را دنبال کرد.

  1400/9/14 9:40
 • dorsa 87 :

  زمانی که رومی در پاریس بود، بلافاصله با اولین راه موجود با آلن تماس گرفت. دلون با دریافت تمام اطلاعات لازم، اشنایدر را در آپارتمان یکی از دوستانش اسکان داد. در همین آپارتمان بود که رومی به قول خودش بهترین لحظات زندگی خود را تجربه کرد. رومی با شروع زندگی با دلون، زندگی کاملاً متفاوتی را آموخت که قبلاً هرگز ندیده بود. با این حال، از نظر رشد شغلی، این بهترین تصمیم در زندگی اشنایدر نبود. او که در فرانسه زندگی می کرد، اصلاً فرانسوی نمی دانست و هیچ کس به شکوه سابق او علاقه نداشت. اما خود آلن دلون بالاخره به شهرت رسید. دلون هرگز لحظه ای را برای اعتراف عشق به رومی از دست نداد. با این حال، او قصد نداشت با اشنایدر ازدواج کند. ولی به سرعت با مقاومت خانواده دختر روبرو شد.

  1400/9/14 9:41
 • dorsa 87 :

  رومی اشنایدر به معنای واقعی کلمه عقل از سرش پریده بود و پر از اعتماد به نفس بی‌اساس بود که دلون برای همیشه مال اوست. دلون برای آینده برنامه های گسترده ای داشت، اما در آن جایی برای اشنایدر وجود نداشت. از دهه 1960، آلن دلون به نماد سینمای فرانسه تبدیل شد و برای همیشه در پانتئون سینمای جهان ماندگار شد. آلن دلون جذاب و محبوب دیگر علاقه ای به اشنایدر نداشت. پشت سر دختر، معشوقه هایش را مثل دستکش عوض می کرد. اشنایدر همه چیز را کاملاً درک کرد، برای معشوق رسوایی درست کرد، اما همیشه او را پس نمی گرفت.

  1400/9/14 9:42
 • dorsa 87 :

  آلن دلون نمی توانست رویای ثبات در خانه و در یک خانواده بزرگ و پرجمعیت را ببیند. و اشنایدر نمی خواست کسی غیر از دلون را به عنوان شوهرش ببیند. در پاییز 1963، اشنایدر برای فیلمبرداری بعدی با این امید عازم ایالات متحده شد که به دنبال نتایج این فیلمبرداری ها، دیگر رومی اشنایدر نباشد، بلکه رومی دلون باشد. با این حال، آلن بسیار بی رحمانه نقشه های دختر را به سخره گرفت و تصمیم گرفت در نهایت به رابطه با اشنایدر خاتمه دهد .

  1400/9/14 9:43
 • dorsa 87 :

  آلن دلون از طریق دوست خود به اشنایدر گفت که دیگر نمی خواهد با او رابطه داشته باشد. دلون از گفتگوی صریح با دختری که عاشق او بود، می ترسید. به همین دلیل، اشنایدر در آستانه خودکشی قرار گرفت و در افسردگی شدید فرو رفت. تصمیم اشنایدر زمانی دردناک تر شد که متوجه شد او با ناتالی کانووا ازدواج کرده و بلافاصله پدر شده است. علاوه بر این، مرد فرانسوی حتی قبل از انتشار خبر جدایی از اشنایدر با این زن ملاقات کرده بود.

  1400/9/14 9:43
 • dorsa 87 :

  اشنایدر با فکر نکردن به خودکشی سعی کرد زندگی را از صفر شروع کند. او به وطن خود بازگشت و در آنجا با هری ماین ازدواج کرد. از این ازدواج او صاحب یک پسر به نام دیوید شد که اشنایدر او را بسیار دوست داشت. آیا ماین توانست جای دلون خائن را بگیرد؟ با این حال، هری نتوانست به طور کامل جایگزین مرد فرانسوی شود. علاوه بر این، در زمان هایی اشنایدر عادت کرد که هری را آلن صدا کند و روح او را زیر و رو کرد.

  1400/9/14 9:44
 • dorsa 87 :

  آلن دلولن که حتی نتوانست مادر فرزندش را نزد خود نگه دارد، می خواست خاطرات بیننده را از رابطه اش با اشنایدر دوباره زنده کند و به اشنایدر پیشنهاد بازی در فیلم «استخر» را داد. اشنایدر در طول فیلمبرداری این فیلم صادقانه فکر می کرد که می تواند گذشته را بازگرداند. اما نه. واقعیت بسیار شدیدتری معلوم شد. زندگی خانوادگی اشنایدر نیز در سال 1973 از هم پاشید. این طلاق ضربه ای ویرانگر برای همسر اولش، هری ماین، بود که 6 سال پس از جدایی از اشنایدر خودکشی کرد.

  1400/9/14 9:45
 • dorsa 87 :

  اشنایدر از ترس تنها ماندن، با منشی ایتالیایی خود، دانیل بیاسینی، ازدواج کرد. از این ازدواج دختری به نام سارا به جا گذاشت که راه مادرش را ادامه داد. مدتی گذشت و اشنایدر سرانجام متوجه شد که دلون دیگر هرگز با او نخواهد بود. با این حال، آنها احتمالاً موفق شدند روابط دوستانه خود را حفظ کنند. با این حال، زندگی اشنایدر به طور اجتناب ناپذیری به نتیجه منطقی خود نزدیک می شد. او سخت کار می کرد، اما هر بار بازی او ضعیف تر می شد. حتی منشی او نتوانست زن را واقعاً خوشحال کند و آخرین ازدواج نیز از بین رفت.

  1400/9/14 9:45
 • dorsa 87 :

  با این حال، اتفاقی که زن بیچاره را به پایان زندگی رساند، مرگ دیوید، پسر رومی اشنایدر از ازدواج اولش بود. مرگ او مضحک بود - به دلایلی او نمی خواست فقط به ویلای مادربزرگش برسد، اما ترجیح داد از حصار بالا برود. نتیجه ؟ پسر شرایط موجود را در نظر نگرفت ، نتوانست روی سطح بماند و درست روی میله های آهنی روی شکم افتاد. او 15 سال هم نداشت.

  1400/9/14 9:47
 • dorsa 87 :

  پس از آن، اشنایدر به سختی تا یک سال بعد زنده ماند. او به الکل وابستگی پیدا کرد و به قرص های خواب آور اعتیاد پیدا کرد. در نتیجه جسد این زن در 29 می 1982 پشت میز کار پیدا شد. روزنامه نگاران بلافاصله شروع به هیاهو درباره خودکشی او کردند. با این حال، بستگان و دوستان این زن بر این باورند که همه چیز جمع شده است: مرگ پسرش، و رابطه دشوار با دلون، و عدم خوشبختی در زندگی شخصی او، و وابستگی به الکل و وابستگی به انواع قرص های خواب ناشی از این عوامل علاوه بر این، قرار بود او یک بار دیگر همراه با دلون همبازی شود، بنابراین خودکشی او در آستانه این لحظه توسط خانواده و دوستان رومی اشنایدر بعید تلقی شد.

  1400/9/14 9:47
 • dorsa 87 :

  چرا آلن دلون با اشنایدر این کار را کرد؟ خود دلون سعی کرد این را با «نابرابری طبقاتی» توضیح دهد. او صمیمانه از نخبگان بورژوازی که اشنایدر نیز در میان آنها بود متنفر بود. دلون ظاهراً می خواست دختر را تغییر دهد، اما موفق نشد. او در زندگی نامه خود نوشت که صمیمانه عاشق اشنایدر بود و در عین حال از کلاس او متنفر بود.

  1400/9/14 9:48

بیشتر بخوانید