چگونه آلن دلون از سوسیس و کالباس سازی به یک افسانه در سینمای جهان تبدیل شد

 آلن دلون

در 8 نوامبر ، آلن دلون بازیگر مشهور فرانسوی و سینمای جهان 85 ساله شد. آلن دلون مدتهاست که به یک افسانه زنده در سینمای جهان تبدیل شده است ، و افسانه های زیادی در مورد او وجود دارد که تشخیص حقیقت از داستان بسیار دشوار است. جالب اینجاست که باورنکردنی ترین (واقعیت هایی که باور کردن آنها دشوار بود) در واقع واقعی بودند. بیوگرافی او می تواند نقشه ای برای یک فیلم اکشن یا یک فیلم کارآگاهی معمایی شود ...

 

 آلن دلون
بازیگر در جوانی |  عکس

آنها می گویند همه مشکلات از کودکی ناشی می شود. در رابطه با آلن دلون ، این گفته در واقع قانونی است. آلن فابین موریس مارسل دلون در یک خانواده کامل متولد شد ، اما توسط پرستار مادام نرو بزرگ شد - وقتی 3 ساله بود ، پدر و مادرش طلاق گرفتند و شریک زندگی جدیدی پیدا کردند و هیچ یک از آنها وقت برای بچه ی 3 ساله پیدا نکردند. شوهر مادام نرو به عنوان سرپرست زندان کار می کرد و درست در مقابل خانه آنها حیاط زندان بود. پسر غالباً شاهد صحنه های اعدامی بود که در آنجا اجرا می شد. تا آخر عمر به یاد او بود که چگونه یک زندانی را به زور به محل اعدام می کشاندند. از آن زمان ، از مأموران اجرای قانون بیزار شده بود. آلن تنها پس از درگذشت پرستار خود به نزد مادر بازگشت که این یک امر ضرری برای او بود.کودک دوران وحشتناکی را از سر گذرانده بود و  بسیار ناراضی بود . "

 

 آلن دلون

بازیگر در نوجوانی |  عکس

 

در دوران تحصیل ، چنان پرخاشگر و غیرقابل کنترل بود که چند ماه پس از پذیرش ، از همه پانسیون ها اخراج شد. یک بار او با این جمله که برای جامعه خطرناک است به خانواده اش برگردانده شد. در سن 13 سالگی ، آلن برای اولین بار در کلانتری ظاهر شد - مادرش نتوانست از پس همه مشکلات دوران انتقالی برآید و او را نزد پدر فرستاد ، وی بدون اینکه فکر کند ، او را به مدرسه شبانه روزی در صومعه فرستاد.

 

البته آلن از آنجا با یکی از دوستانش فرار کرد. پلیس آنها را در بندر ، جایی که قصد داشتند سوار شدن به کشتی ای به مقصد آمریکا بودند ، گرفتار کرد. بعداً دلون اعتراف كرد: « پدر و مادرم هم خانواده های جدیدی داشتند. فرزندان تازه متولد شده بودند ، خواهرها و برادران ناتنی و همیشه دوست داشتند مثل آنها رفتار کنم. اما این طور نشد. اصلا خانواده نداشتن بهتر است از سرگردانی بین این دو . "

 

 آلن دلون

آلن دلون بازیگر معروف فرانسوی

 

اولین حرفه افسانه آینده سینمای جهان در سوسیس سازی بود. وقتی ناپدری او ، صاحب یک مغازه قصابی ،  او را برای تحصیل در اتحادیه کارگران صنعت پردازش گوشت(وسوسیس و کالباس سازی) فرستاد. بعدها دلون گفت: " در کشتارگاه باید یاد می گرفتم که از خون و رنج نترسم. سخت بود ، اما در عین حال سخت شدم. در حرفه اسلی خودم ، بازیگری ، سعی کردم سخت گیر باشم ، در غیر این صورت تا آخر عمر یک مرد خوش چهره و بدون چهره در صحنه می ماندم . آلن به عنوان سوسیس ساز در چندین مغازه کار می کرد ، اما او را از همه جا بیرون کردند. سپس ناپدری تصمیم گرفت که تنها راه آرام کردن خلق و خوی پسرخوانده خود اعزام او به ارتش است.

 

 آلن دلون

آلن دلون (مرکز) در ارتش |  عکس

 

دلون که به خدمت نیروهای مسلح درآمد ، به هندوچین رفت ، جایی که فرانسه در آن زمان در جنگ بود. او 2 سال را در سایگون ، در سپاه تفنگداران دریایی گذراند. بعداً گفت كه در آنجا بود كه جنگ همه توهمات و امیدها را در او از بین برد. با این وجود ، آلن اعتقاد داشت که خدمت در ارتش چیزهای بسیار مفیدی را به او آموخته است: " نظم و انضباط ، دانش تابع بودن و توانایی بستن دهان به موقع هنگام صحبت یک رفیق باتجربه تر ." با این حال ، حتی در آنجا ، دلون موفق شد با مشکل روبرو شود. برای جرایم انضباطی ، او سه بار تنزل مقام دادند ، و سپس دوباره در درجه ارتقا یافت. وی در تولد 20 سالگی خود را  برای رفتن نزد دوست دخترش یك ماشین ارتشی را دزدید که با درخت برخورد كرد.

 

 آلن دلون

آلن دلون (مرکز) با همکاران سابق |  عکس

 

پس از سربازی ، آلن دلون به عنوان پیشخدمت در یک کافه کار کرد. او به توصیه دوستان ، یک سری عکس گرفت و آنها را برای تهیه کنندگان فیلم فرستاد. اکثر آنها با جمله "خیلی خوش تیپ" امتناع کردند - ظاهر او برای سینما خیلی زیبا بود. یک بار بازیگر Jean-Claude Briali به کافه اش آمد و به او توصیه کرد که به جشنواره فیلم کن برود. در آنجا ، دلون توجه هری ویلسون امپریاریوی آمریکایی را جلب کرد ، او را به تست بازیگری آزمایشی دعوت کرد و به او پیشنهاد داد در هالیوود قرارداد ببندد. اما سپس به او پیشنهاد شد در فیلم فرانسوی "وقتی زنی دخالت می کند" بازی کند و دلون در فرانسه ماند.  در دهه 1960 او هنوز هم در چندین فیلم هالیوود بازی کرد که موفقیت زیادی کسب نکردند.

 

 آلن دلون

بریژیت باردو و آلن دلون در فیلم * داستانهای عشق های معروف * ، 1961 |  عکس

 

 آلن دلون

آلن دلون و کلودیا کاردیناله در فیلم * پلنگ * ، 1963

 

عدم تحصیلات بازیگری مانع از این نشد که آلن دلون به یکی از موفق ترین و پر مخاطب ترین بازیگران فرانسوی تبدیل نشود. او حدود 100 نقش در فیلم بازی کرد و محبوبیت جهانی پیدا کرد. زندگی نامه خلاقانه وی بیش از 60 سال است که ادامه دارد. آلن دلون در سپیده دم کار سینمایی خود ، نقش برجسته خود را پیدا کرد - "دو مرد در شهر" ، "فرشتگان افتاده". بسیاری از آشنایان وی ادعا کردند که تصویر روی صفحه دور از واقعیت نیست.

 

 آلن دلون

آلن دلون در فیلم * سامورایی * ، 1967 |  عکس

 

 آلن دلون

 فیلم * آفتاب سرخ * ، 1971

 

این بازیگر بیشتر از یک بار با قانون مشکل داشته است و پرونده پر سر و صدا ، اعتبار وی را برای همیشه از بین برد. در پاییز 1968 ، جسد استفان مارکوویچ ، محافظ و کم سن و سال آلن دلون ، پیدا شد. یکی از مظنونین اصلی این جنایت ، خود بازیگر بود. مارکوویچ اندکی قبل از مرگ در یکی از نامه های خود به برادرش هشدار داد که اگر ناگهان اتفاقی برای او بیفتد ، باید دلون را مقصر دانست.

 

طبق یک نسخه ، این محافظ با همسر این بازیگر ، ناتالی بارتلمی رابطه برقرار کرده است. با این حال ، در آن زمان ، آلن قصد داشت او را طلاق دهد و حسادت او را به سختی کور کرده بود. این بازیگر چندین بار برای بازجویی احضار شد ، به‌هرحال، هیچ‌گاه زاویهٔ تاریک آن قتل روشن نشد و آلن هم تبرئه شد.

 

 آلن دلون

این بازیگر بیشتر از یک بار با قانون مشکل داشته است |  عکس

 

 آلن دلون

آلن دلون بازیگر معروف فرانسوی |  عکس

 

درباره این بازیگر بار ها گفته شده است که او توسط "آشنایان مشکوک" آسیب دیده است - در میان دوستانش گانگسترها و مافیایی ها بودند. به همین دلیل ، او اغلب مظنون به "کارهای غیر قانونی" بود. وی بیشتر از یک بار برای شهادت دادن به دادگاه احضار شد ، اما فقط به عنوان شاهد. هیچ یک از اتهامات عنوان شده علیه وی تأیید نشده است.

 

 آلن دلون

هنوز از فیلم * آستریکس در بازی های المپیک * ، 2008 |  عکس

 

 آلن دلون

آلن دلون در فیلم * شوهر تصادفی * ، 2010 |  عکس

 

 آلن دلون

آلن دلون بازیگر معروف فرانسوی |  عکس

 

آلن دلون بازیگر معروف فرانسوی با زنان زیادی رابطه داشت ، اما در سال های اخیر ، آلن دلون کاملاً تنها و در محاصره هشت سگ زندگی می کند. علاوه بر این ، این بازیگر عضوی از انجمن حمایت از حیوانات است ، از پنج لانه سگ و گربه ولگرد نگهداری می کند. او متقاعد شده است که فقط از حیوانات خانگی خود عشقی را دریافت می کند که بسیاری از مردم توانایی آن را ندارند: « آیا فکر می کنید سگهای من می دانند که من آلن دلون هستم؟ آنها اهمیتی نمی دهند. آنها صرف نظر از اینکه من چه کسی هستم ، مرا دوست دارند. این عشق بی قید و شرط است ، عشق بدون فکر ، عشق کامل و واقعی! "

 

 آلن دلون

آلن دلون بازیگر معروف فرانسوی |  عکس

 

 آلن دلون

آلن دلون بازیگر معروف فرانسوی |  عکس

در ایران ، آلن دلون یکی از محبوب ترین بازیگران فرانسوی بود.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید