چرا هیث لجر در اوج درخشش شروع به نابودی زندگی خود کرد

هیث لجر
صحبت کردن در مورد بازیگر شناخته شده در سینمای جهان، هیث لجر  بدون غم و اندوه بسیار دشوار است. او در همان آغاز کار درخشان خود درگذشت، برای همیشه در قلب مخاطبان جوان ، جذاب ، شجاعانه و با صورتی کودکانه و غیرقابل پیش بینی ماند. تصاویر پیتر پان ، شوالیه نجیب ویلیام تاچر ، غریبه مرموز تونی شپرد و شرور خیانتکار جوکر برای مدت طولانی به بیننده جوانی با استعداد از استرالیا یادآوری می کند که زندگی کوتاه اما پر جنب و جوش و پرتحرک داشته است ... درباره چگونگی زندگی این بازیگر ، عاشق چه کسی بود؟ و چرا به همین دلیل زندگی خود را به طرز غم انگیزی به پایان رساند ، پس بررسی ما را بخوانید.

 

بیوگرافی هیث لجر

چرا هیث لجر در اوج درخشش شروع به نابودی زندگی خود کرد
اندرو هیث لجر (Heathcliff) بازیگر و فیلمبردار استرالیایی است.
 
اندرو هیث لجر (Heathcliff) در سال 1979 در استرالیا ، در شهر پرت بدنیا آمد. مادر بازیگر آینده معلم فرانسوی ، پدرش مهندس معدن و راننده ماشین مسابقه بود. والدین این نام را به افتخار قهرمانان رمان بلندی های بادگیر از امیلی برونته به هیث و خواهرش دادند ، که داستان آن بسیار غم انگیز و مبهم است. وقتی هیثکلیف 10 ساله بود ، والدینش طلاق گرفتند. این روح کودک را بسیار زخمی کرد و پس از آن تأثیر بسیار عمیقی بر نگرش وی به روابط خانوادگی گذاشت.
 
هیث لجر در نوجوانی به طور فعال در ورزش ، عمدتاً هاکی ، و همچنین رقصیدن و بازیگری ، در یک تئاتر محلی مشغول بود. از سنین پایین ، این پسر جذاب از استرالیا می دانست که او بازیگر خواهد شد. وی در سن 15 سالگی رئیس تیم بازیگری مدرسه شد.
چرا هیث لجر در اوج درخشش شروع به نابودی زندگی خود کرد
هیث لجر در نوجوانی.
 
پس از ترک مدرسه ، هیث 17 ساله به همراه یک دوست به سیدنی نقل مکان می کنند ، جایی که به تدریج فعالیت بازیگری خود را با بازی در سریال های تلویزیونی و فیلم های کم بودجه برای نوجوانان آغاز می کند.
 
بازیگر جوان مشتاق استرالیایی در سریال تلویزیونی از فاکس مورد توجه و دعوت به بازی در آمریکا قرار گرفت. اندکی بعد ، در سال 1999 در هالیوود ، این بازیگر نقش اول خود را در درام جنایی "پنجه ها" گرفت. و به زودی از او دعوت شد تا فیلمبرداری کمدی جوانان "۱۰ چیز درباره تو که ازشان متنفرم". هیث لجر با دستیابی به موفقیت اول ، تصمیم به کنار گذاشتن تصویر یک بت خوش تیپ نوجوان گرفت و شروع به بررسی نقش های جدی تر و مشخص تر کرد.
چرا هیث لجر در اوج درخشش شروع به نابودی زندگی خود کرد
هیث لجر در فیلم کوهستان بروکبک
 
و یک سال بعد ، هیث برای یکی از نقشهای اصلی در فیلم Roland Emmerich "میهن پرست" جایزه خود را دریافت کرد. بهترین تازه کار سال ، جایی که او به همراه بازیگر معروف Mel Gibson بازی کرد. این عکس شهرت جهانی جوان استرالیا را به ارمغان آورد. به زودی وی به نقش اصلی در ملودرام عاشقانه "داستان شوالیه" (2001) دعوت شد ، این فیلم در جهان موفق شد و لجر نیز خود نامزد دریافت جایزه MTV برای بهترین بوسه سال سینما شد.
چرا هیث لجر در اوج درخشش شروع به نابودی زندگی خود کرد
هیث لجر در فیلم مهمانی هیولا.
 
اوج فعالیت فیلم او در سال 2005 بود. هیث لجر با موفقیت در فیلم چهار پر بازی کرد ، جایی که او نقش های کاملاً متنوعی را بازی کرد: کلاهبرداری با افسانه های افسانه ای در فیلم برادران گریم Brothers Grimm ، یک تاجر نیمه مست در  فیلم لردهای داگ‌تاون The Kings of Dogtown ، مرد دوجنسی در فیلم Brokeback Mountain Ang ، و همچنین اغواگر معروف Giacomo را در فیلم کازانووا Casanova بازی کرد.
چرا هیث لجر در اوج درخشش شروع به نابودی زندگی خود کرد
هیث لجر و میشل ویلیامز در فیلم Brokeback Mountain.
 
به هر حال ، کوهستان Brokeback به سه جایزه اسکار ، چهار جایزه گلدن گلوب و همچنین دریافت جایزه شیر طلای جشنواره فیلم ونیز اهدا شد. خود هیث نامزد اسکار برای "بهترین بازیگر نقش اول" شد. علاوه بر این ، او در مجموعه ای قرار داشت که با میشل ویلیامز ، که نقش همسر او را بازی می کرد ، ملاقات کرد ، و در آینده عاشق هیث او شد و  میشل ویلیامز ، مادر تنها دختر وی خواهد بود. اما بعداً بعداً.
چرا هیث لجر در اوج درخشش شروع به نابودی زندگی خود کرد
هیث لجر در نقش جوکر ، شوالیه تاریکی.
 
و در آخر ، می خواهم به این نکته توجه کنم که در دوران حرفه ای کوتاه مدت و گیج کننده اش ، هیث لجر 19 نقش بازی کرد که از این میان کار روی آخرین پروژه فیلم چشمگیر ترین است. به هر حال ، هیث اولین بازیگر غیر آمریکایی شد که جوکر را در حماسه شوالیه تاریکی بازی کرد. این نقش بود که او را به اسکار رساند. اما ، متأسفانه ، هیث برای گرفتن جایزه روی صحنه نرفت - در عوض ، پدر و مادر و خواهرش آن را گرفتند. هیث لجر جوان موفق و با استعداد ، دقیقاً یک سال قبل از اعطای جایزه درگذشت.
 

 

رابطه های عشقی هیث لجر

هیث لجر و لیزا زین
هیث لجر و لیزا زین.

هیث لجر با لیزا زین

اولین رابطه جدی هیث با لیزا زین بود که در مجموعه تلویزیونی "غرش" شروع به کار کرد. این بازیگر زن 18 سال بزرگتر از مرد جوان بود ، با این حال چنین اختلاف سن اصلاً او را آزار نمی داد. او با پیام های عاشقانه و ارسال گل برای دختر چاره ای جز تسلیم فشارهای جوانی او نگذاشت. با این حال ، به زودی مسیرهای خلاقانه آنها متفاوت شد و  این رابطه متوقف شد.
 

هیث لجر با کریستینا کوشی

هیث لجر و کریستینا کوشی
هیث لجر و کریستینا کوشی.
 
پس از فیلمبرداری این سریال ، هیث مجبور شد به خانه خود به استرالیا بازگردد و پس از مدتی در ملبورن ، ستاره در حال ظهور شروع به دوستیابی با مدل، کریستینا کوشی کرد. روابط جوانان نیز زودگذر به نظر می رسید. هیث در هالیوود مورد توجه قرار گرفت و از او برای ستاره شدن دعوت شد و البته او نتوانست چنین واقعه مهمی را از دست بدهد.
 

هیث لجر با هدر گراهام

هیث لجر و هدر گراهام

هیث لجر و هدر گراهام.
 
لجر رابطه ای کوتاه مدت با بازیگر هدر گراهام ، که 9 سال از او بزرگتر بود ، برقرار کرد. رابطه آنها چندین ماه به طول انجامید و پر از سرگرمی دیوانه وار و انواع مهمانی ها بود. هیث هدر را عشق خود خواند : "او عشق من است. او یک دختر زیبا است. ما یکدیگر را می خندانیم."
 

هیث لجر و نائومی واتس

هیث لجر و نائومی واتس

هیث لجر و نائومی واتس.
 
واتس در سال 2003 هیث را در مجموعه "ند کلی" ملاقات کرد ، نائومی 11 سال از هیث بزرگتر بود. او در نگاه اول، به خاطر استعداد و ترکیب عجیبی از مردانگی و خودانگیختگی کودکانه هیث عاشق این مرد خوش تیپ جوان شد . وی گفت: "چیزی در چشمان او وجود داشت که بسیاری از زنان را به خود جلب می کرد. بعد از مرگ هیث، نائومی بازیگر را به خاطر آورد و گفت :از قدرت او نمی ترسیدید - او جذاب بود. و ضعفش قابل توجه بود . 
 
روابط عاشقانه آنها به طور گسترده در هالیوود مورد بحث قرار گرفت. خیلی ها حتی فکر می کردند هیث لجر و نائومی واتس ازدواج کنند . اما ، هنگامی که عاشق لجر اعلام کرد که می خواهد فرزندی از او به دنیا بیاورد ، هیث بدون تردید از انجام هرگونه تعهد خودداری کرد:من هنوز خیلی جوان هستم که با ازدواج متعهد شوم.
 
درست است ، تا دو سال دیگر هیث لجر و نائومی واتس چندین بار از هم دور شدند و دوباره به هم بازگشتند . در همین زمان ، هیث لجر جوان قسم خورد: "نائومی عشق زندگی من است" . با این حال ، او شانس رفتنبا دختران دیگر را از دست نداد - او اغلب با دختران دیگر دیده می شد.نائومی می گفت: "عشق زندگی او احتمالاً بلوند خواهد بود ،و من مطمئن هستم که او قطعاً 10 سال از من کوچکتر خواهد بود ... سرانجام با هیث کاملاً به هم زدند ، هر دو از چنین رابطه نامشخصی خسته شده بودند ...
 

هیث لجر و میشل ویلیامز

هیث لجر و میشل ویلیامز

هیث لجر و میشل ویلیامز.
 
هیث لجر ، به زودی عاشق همبازی خود در فیلم کوهستان بروکبک ، بازیگر میشل ویلیامز شد.در این فیلم هیث لجر و میشل ویلیامز زن و شوهری به نام انیس و آلما را بازی می کردند.  همبازی دیگر او در فیلم جیک جیلنهال یادآوری کرد: "تمرینات فیلم را به یاد می آورم. این دو به معنای واقعی کلمه با نگاه یکدیگر را می بلعیدند. جرقه عشق بین این دو در پرواز بود ... ".
 
این بار ، معشوقش یک سال از بازیگر کوچکتر بود. وی گفت: "او تنها عشق من است و غیرممکن است که کسی بیش از ما همدیگر را دوست داشته باشد!" ما مانند دو نخود در غلاف "هستند (روحی در 2 بدن). در ابتدا ، این زوج واقعاً یکدیگر را تحسین می کردند و لجر این شانس را از دست نداد که در هر مرحله بگوید که او و میشل پنج فرزند می خواهند. بازیگر ، مانند گذشته ، کاملاً از زندگی راضی بود:"اکنون من واقعاً خوب هستم. آرام شدم ، آرام شدم. و معلوم شد که من خودم را بیشتر دوست دارم. "
هیث لجر و میشل ویلیامز
هیث لجر و میشل ویلیامز.  / دختر آنها - ماتیلدا رز.
 
این زوج خوشحال از لس آنجلس به منطقه آرام نیویورک - بروکلین ، دور از چشم خبرنگاران نقل مکان کردند. در 28 اکتبر 2005 ، آنها یک دختر به نام ماتیلدا رز داشتند . با این حال ، با وجود این که این زوج به مدت سه سال در کنار هم زندگی کردند با هم درگیر شدند ، ازدواج آنها هرگز ثبت نشد.
 
و پس از آن ، به طور غیر منتظره ای برای همه ، هیث دوست دختر خود را با کودک ترک می کند و محل زندگی خود را تغییر می دهد. و در عین حال اعلام می کند که مستقیماً در تربیت دختر مشترک خود شرکت خواهد کرد. اما بعداً هیث با ذکر داستان پدر و مادرش به عنوان نمونه گفت : "من به ازدواج اعتقاد ندارم. من اعتقاد ندارم که بتوانید با دادن انگشتر طلایی با الماس عشق خود را به کسی ثابت کنید. "

 

زندگی هیث لجر در سرازیری

هیث لجر شوالیه تاریکی
هیث لجر.
 
متأسفانه شیاطین که درون هیث نشسته بود ، مانع از تبدیل شدن او به یک مرد خانواده کوشا شدند. در سپتامبر 2007 ، فقط 4 ماه قبل از مرگ غم انگیز او ، این زوج از هم پاشیدند. دلیل واقعی معلوم نشده است ، بنابراین هیچ کس دقیقاً نمی دانست انگیزه چنین اقدامی چیست ، فقط می توان حدس زد. این امر به حدس و گمانهای مختلفی منجر شد: برخی ادعا كردند كه دو شخصیت خلاق نمی توانند در زیر یك سقف قرار بگیرند ، برخی دیگر - هیث بیش از حد به مواد مخدر معتاد بود و هنوز هیث 28 ساله مجدداً به یاد گذشته خود می افتد. نسخه های دیگری نیز وجود دارد ...
 
اما ، هیث به معنای واقعی کلمه شروع به سوزاندن زندگی خود کرد. او به طور مداوم با دختران جدید دیده می شد ، از جمله احساسات وی مدل هلنا کریستنسن ، دانمارک ، بازیگر و مدل مری-کیت اولسن ، سوپر مدل استرالیایی و بازیگر نقش جماگارد بود که در تلاش برای بیرون راندن هیث از ورطه بود ، جایی که او به تدریج لغزید. با این حال ، وضعیت افسرده این بازیگر را درگیر کرد و احتمالاً هیچ کس نتوانست به او کمک کند تا با این وضعیت دشوار کنار بیاید.
بازیگر به عنوان یک جوکر
هیث لجر.  بازیگر به عنوان یک جوکر.
 
علاوه بر این ، کار بر روی فیلم "شوالیه تاریکی" ، که در آن هیث در آن زمان در نقش اصلی جوکر بازی می کرد ، انرژی زیادی از او گرفت. هیث کاملاً خود را وقف این نقش کرد و سعی در درک قهرمان خود داشت. برای این منظور ، لجر حتی خود را از همه جدا کرد و در یک هتل به مدت یک ماه در هتل با قطع ارتباط با همه زندگی کرد. او به تصویر جوکر رسید ، از طریق آن کار کرد و به تصویر عادت کرد. این بازیگر نمی خواست جوکرش شبیه جوکر جک نیکلسون باشد. کمبود خواب ، استرس ، خستگی ، افسردگی - همه اینها باعث شد هیث به مواد مخدر اعتیاد پیدا کند. آنها گفتند که چند سال گذشته لجر بیش از دو ساعت در روز نمی خوابید.
 

 

مرگ غم انگیز بازیگر هیث لجر

در ژانویه سال 2008 ، جسد بی جان هیث در آپارتمان منهتن نیویورک پیدا شد. این بازیگر چند ماه مانده به جشن تولد 29 سالگی از دنیا رفت. کارشناسان کالبد شکافی نتوانستند علت دقیق مرگ را فوراً مشخص کنند. تنها پس از انجام معاینه سم شناسی ، اعلام شد که این مرگ ناشی از ترکیبی کشنده داروهایی است که باعث مسمومیت حاد شده است ، که این امر با اقدام همزمان مسکن ها ، قرص های خواب و آرامبخش ها ایجاد شده است.
 
در این گزارش رسمی آمده است که علت مرگ مصرف بیش از حد داروها بوده است. پس از تحقیقات طولانی ، جسد این بازیگر به وطن او در استرالیا اعزام شد ؛ در 9 فوریه سال 2008 ، وی در سالن گورستان کاراکاتا در پرت به خاک سپرده شد.
 
افسوس ، پایان غم انگیز مسیر زندگی این بازیگر ، که می توانست تصاویر زیبایی به جهان ببخشد.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید