شباهت باورنکردنی 10 سلبریتی با نقاشی های بسیار قدیمی مایکل جکسون ، آرنولد شوارتزنگر ، سیلوستر استالونه

پیتر دینکلیج

 

بر هیچ کس پوشیده نیست که سلبریتی ها در  زمان ما دارای تعداد زیادی شبیه و تقلید کننده هستند و تمام تلاش خود را می کنند تا مثل آنها باشند. اما این همه ماجرا نیست ، زیرا همزاد بسیاری از این سلبریتی ها  ، همانطور که مشخص شده ، مدتها قبل (5 قرن قبل)  از تولد آنها وجود داشته اند و نقاشی و مجسمه سازی از کشورهای مختلف جهان گواه بارز این امر است. به شباهت باورنکردنی 10 سلبریتی که همزاد آنها در دوره های مختلف تاریخی وجود داشته است ، نگاهی بیندازیم. 

1. رابرت دنیرو

رابرت دنیرو

رابرت دنیرو و نقاشی بارتولومیو


بارتولومیو هنرمندی است که در سیلسیا متولد شد و در دربار چندین حاکمان مشهور اتریش همزمان کار می کرد - چارلز اول ، سیگیسموند سوم و فردیناند دوم. او علاوه بر کار در کاخ ، دوست داشت که پول بدست آورد ، و در کنار آن سفارش می گرفت. و نقاشی او به تصویر کشیدن جان ووگت ، صاحب زمین از وروسلاو ، نمونه بارز این موضوع است.

مورخان می گویند ، هنگامی که زمان پرداخت رسید ، وگت این هنرمند را بسیار ناامید کرد و با لحن تمسخرآمیز پرسید که آیا می داند با چه کسی صحبت می کند. بدیهی است که بارتولومئو هرگز بودجه ای برای این نقاشی دریافت نکرده است.

 

اما شباهت مالک زمین با رابرت دنیرو ، نه تنها از نظر ویژگی های صورت ، بلکه حتی از علائم مشهور این بازیگر ، تا به امروز مطرح شده است. مورخان می گویند ووگت از خون ایتالیایی بود. علاوه بر این ، رابرت به موزه ملی در وروسلاو دعوت شد تا بتواند پرتره را به صورت زنده ببیند. اما بدیهی است که بازیگر ستاره کارهای بهتری داشت! و به موزه ملی نیامد.


2. امینم

امینم

(با تلفظ صحیح اِمِنِم) امینم و الكساندر سیور

 

بسیاری از بازدیدکنندگان موزه لوور کاملاً متعجب شدند وقتی که در میان سایر مجسمه ها و اشیا هنری ، واقعی ترین پرتره امینم را که به عنوان یک شاهکار فرهنگ باستانی ارائه شده بود ، کشف کردند. با این حال ، در واقع ، او یک خواننده با استعداد را به تصویر نمی کشد: این اثر بازتابی از الکساندر سیور امپراتور روم است که در مجموعه پاپ پیوس ششم یافت شد.

 

شباهت این افراد فقط از نظر ظاهری نیست. یک بار رپر اعتراف کرد که مومن است و غالباً دعا می کند ، کاری که برای نماینده حرفه اش کاملاً غیرمعمول است. و سلطنت این امپراطور تقریباً تنها سلطنتی در کل تاریخ رم تلقی می شود ،  که در دوران او مسیحیت عملاً مورد ظلم و ستم قرار نگرفت. در سال 235 ،  الکساندر سیور توسط لژیونرهای خود کشته شد زیرا برای جلوگیری از خشونت ، تلاش کرد با رشوه دادن به ارتش آلمان ، مسئول قیام ارتش را وادار به برای تسلیم شدن کند. این امر بسیاری را در ارتش روم با او مخالف کرد و منجر به توطئه ای شد که منجر به قتل او شد با این حال ، چند سال بعد ، امپراطور تقریباً یک خدا در نظر گرفته شد ، هم تراز با امینم و محبوبیت عالی او.


3. ولادیمیر ژیرینوسکی

ولادیمیر ژیرینوسکی

ولادیمیر ژیرینوفسکی و نقاشی هیرونیموس بوش.


هیرونیموس بوش نه تنها به عنوان برجسته ترین و با استعدادترین هنرمند بلکه به عنوان استاد پیش بینی های شگفت آور نیز شناخته می شود. بنابراین ، در یکی از نقاشی های او با عنوان "حمل صلیب" شخصیت بسیار عجیبی وجود دارد. معاصران اظهار داشتند که بوش تقریباً پانصد سال قبل از تولد ژیرینوفسکی سیاستمدار روسی کاملاً و به طرز ترسناکی او را در این بوم نقاشی منعکس کرد.

 

پیش بینی بوش نه تنها در این واقعیت بود که قهرمان او به طرز چشمگیری به معاصر خود شباهت دارد ، بلکه در این واقعیت است که هنرمند این شخصیت را در نقش به اصطلاح فریسی به تصویر کشیده است. و ، همانطور که می دانید ، آنها مخالفان ابدی بودند. با این حال ، در تصویر ، این شخصیت به طرز شگفت انگیزی ساکت است ، که تنها اختلاف با محافظ واقعی او است.


4. کیانو ریوز

کیانو ریوز

سلبریتی کیانو ریوز و پل مونه.  \ عکس


بسیاری از طرفداران فیلم "ماتریکس" به شوخی می گویند که احتمالاً این فیلم در قرن نوزدهم تولید شده است ، زیرا هیچ توضیح دیگری در مورد چگونگی حضور کیانو ریوز در این بوم تا به امروز وجود ندارد. این نقاشی توسط نقاش و هنرمند مشهور لوئیس موریس بوت دو مونتول در سال 1875 نقاشی شده است و پاول مونه با استعداد و نبوغ را به تصویر می کشد ، که  معاصران ویژگی های یک بازیگر را در او می بینند.

 

شباهت آنها به ظاهر ختم نشد. مونه در مکبث نقش شکسپیر را بازی کرد ، در حالی که این بازیگر در فیلم Much Ado About Nothing بازی کرد ، جایی که وی در آن نقش دون خوان را بازی می کرد. ریوز همچنین به دلیل مهارتهای گیتار باس مشهور است و مونه نیز به نوبه خود معلم هنرستان در پاریس بود. این هنرمند لژیون افتخار را دریافت کرد و ریوز ستاره مشهور پیاده روی مشاهیر هالیوود را دارد.علاوه بر این ، در نمایش جیمی فالون ، جایی که این پرتره به کیانو نشان داده شد ، او اعتراف کرد که واقعاً شباهت زیادی بین آنها وجود دارد.


5. پیتر دینکلیج

پیتر دینکلیج

پیتر دینکلیج و سباستین د مورا.  \ عکس


دیگو ولازکز در نقاشی خود فردی به نام سباستین د مورا را به تصویر کشید که به عنوان مزاح در دربار فردیناند اتریش ، فیلیپ چهارم و شاهزاده هابسبورگ بالتازار کارلوس کار می کرد.شوخی های کوتوله در آن زمان یک ویژگی لازم برای حاکمان اسپانیا بودند ، برای مثال ، فیلیپ چهارم بیش از صد نفر از آنها را داشت. با این حال ، سباستین استثنایی بود.

 

او زبانی تند و تیز داشت ، عاشق کنایه بود ، از هوش و ذکاوت محروم نبود و همچنین ، با وجود قد و قامت کوچک و هیکل عجیب و غریب ، می توانست از ماجراهای جنسی باورنکردنی برخوردار باشد. او را کازانوای واقعی می دانستند و بسیاری از دختران او را خوش تیپ می دانستند. بنابراین جای تعجب ندارد که معاصران سباستین را با نقش تیریون لنیستر ازسریال بازی تاج و تخت  Game of Thrones مقایسه کنند.


6. سیلوستر استالونه

سیلوستر استالونه

سلبریتی سیلوستر استالونه و نقاشی دیواری از رافائل سانتی.  \ عکس

نقاشی دیواری «کاردینال و فضایل کلامی» مربوط به سال ۱۵۱۱ است و در یکی از اتاق‌های رافائل در واتیکان روی دیوار نقاشی شده است.


در نقاشی دیواری «کاردینال و فضایل کلامی» که توسط رافائل سانتی معروف (رافائل سانتسیو) در کاخ رسولان در شهر واتیکان کشیده شد و در واقع آخرین نقاشی دیواری وی بود ، می بینید که چگونه پاپ گریگوری را اگر از نزدیک و با دقت نگاه کنید ،  به طرز چشمگیری شبیه به سیلوستر استالونه است.

دقیقاً مشخص نیست پاپ در این لحظه چه حکمی را صادر می کند ، اما وی به عنوان رهبر اصلی و بنیانگذار تفتیش عقاید شناخته شد. علاوه بر این ، او گربه های سیاه را به شدت نمی پسندید و حتی آنها را فرزندان شیطان اعلام کرد ، به همین دلیل آنها را به طور گسترده ای از بین بردند ، به همین دلیل یک بیماری همه گیر طاعون ، که توسط موش ها منتقل می شد ، ظاهر شد.

 

7. آرنولد شوارتزنگر

آرنولد شوارتزنگر

سلبریتی آیرون آرنی و لورنزو مدیچی.  \ عکس

با نگاه به پرتره لورنزو مدیچی ، او آرزو می کند که همانطور که آرنی در The Terminator خواستار لباس ، چکمه و موتورش از هر رهگذری است ، خودش را نشان می دهد. علاوه بر شباهت ظاهری ، نوع فعالیت این فرد بسیار به معاصران او نزدیک است. لورنزو همچنین به هنر علاقه داشت ، به ویژه ، او بخوبی شعر می سرود ، به عنوان یک جمهوریخواه عمل می کرد ، و در واقع "فرماندار" فلورانس و مورد علاقه مردم بود. او زندگی پر جنب و جوش و بالایی داشت ، دوست داشت پول زیادی قرض بگیرد ، که آن را برای زنان ، مشروبات الکلی و خانه های گران قیمت خرج کند.

 

با این حال ، این رفتار تاثیری در عشق مردم به او نداشت. لورنزو نه تنها شخصی سرگرم کننده و بی خیال که فقط به دنبال لذت در زندگی است بود ، بلکه به حمایت از هنر و علم نیز مشغول بود ، و همچنین یک حاکم خردمند و باهوش بود که برای مصلحت جامعه تصمیمات استثنایی می گرفت. او همچنین دوست داشت مسابقات شوالیه پر سر و صدایی را ترتیب دهد. و ، احتمالاً ، اگر گرفتار نقرس نشده بود ، او مانند آرنولد شوارتزنگر به "آقای المپیا" تبدیل می شد.


8. مارک زاکربرگ

 مارک زاکربرگ

مارک زاکربرگ و فیلیپ چهارم.  \ عکس

در نقاشی ها ، فیلیپ چهارم واقعاً به عنوان پادشاه اسپانیا ظاهر شد ، اما در واقع با این تصویر مطابقت نداشت. فیلیپ را غالباً پسر ولگرد ، بی پروا و احمق می نامیدند که نه از هوش کافی برخوردار بود و نه از مهارت های دولتی برخوردار بود.

وی در شانزده سالگی به تاج و تخت رسید ، اما قصد حکمرانی نداشت. او تمام قدرت را به محبوب و مورد علاقه خود ، اولین وزیر Gaspard de Guzman y Pimentel ، منتقل كرد و پس از آن به تفریح ​​و خوشگذرانی مشغول شد. دوره سلطنت کنت گاسپار اولیوارس اشتیاق زیادی در بین هموطنانش ایجاد نکرد. به عنوان مثال ، وی پیرو اخلاق بود و از این رو پلیس به اصطلاح اخلاقی را سازمان داد و سعی در منع روسپیگری داشت.

 

شایان ذکر است که در دوره فیلیپ چهارم بود که تخت و تاج اسپانیا بیشترین نفوذ خود را در اروپا طی قرن ها از دست داد .به طور کلی و در واقع ، تنها چیزی که پادشاه احتمالی و مارک زاکربرگ را متحد می کند تنها ظاهر آنها است. از این گذشته ، مارک در سنین جوانی قدرت زیادی را در دستان خود متمرکز کرد. با این حال ،  بدون اشتباه نبود ، زیرا امروز او به دلیل موقعیت بسیار عجیب و هدر دادن عظیم شرکت ، به طور جدی مورد انتقاد قرار می گیرد.


9. مایکل سرا

مایکل سرا

مایکل سرا و قاشی زنی از ایگناسیو زولوآگا.  \ عکس

 

ایگناسیو زولوآگا ، نقاش مشهور از اسپانیا ، خود را پیرو سبک سنتی نقاشی می خواند و همچنین نگاهش سبک سنتی نقاشی بود. پس از موفقیت  ، وی توانست قلعه کوچکی را در کاستیا بخرد ، جایی که او قوانین خود را برقرار کرد و  تمام تلاش خود را برای مقاومت در برابر پیشرفت و هرگونه تغییر انجام داد.

 

بنابراین ، جای تعجب نیست که نقاشی های او نیز به نوعی دلتنگی اسپانیا قدیمی را داشته باشد. خانه ها و عناصر طبیعی روح دوران اسپانیا را منعکس می کرد ، و زولوآگا همچنین دوست داشت زنان را با لباس های سنتی ، ملی ، دهقانان و گاوبازان بکشد. دومی به ویژه قوی است ، زیرا در حالی که ایگناسیو در سویل زندگی می کرد ، مدتی نیز یک گاوباز بود.

 

او تنها یک بار از کلاسیک های مورد علاقه خود جدا شد ، زمانی که او نقاشی پرتره ای از Doña Carmen Arconada را نقاشی کرد ، جایی که او زنی را با لباس قرمز به تصویر کشید ، که به طرز شگفت انگیزی شبیه بازیگر معاصر مایکل سرو است ، که برای بازی در فیلم "اسکات زائر علیه همه" شناخته شده است.


10. مایکل جکسون

مایکل جکسون

مایکل جکسون و بارانت فابریسیوس.  \ عکس


بسیاری معتقدند که هنرمندی از هلند به نام بارنت فابریسیوس در واقع شاگرد رامبراند معروف بوده است ، اما این امر به طور قطعی ثابت نشده است. تنها چیزی که به طور قطع شناخته شده است این است که او مدل مورد علاقه رامبراند بوده است. او غالباً این تصاویر را نقاشی می کرد و خود را به عنوان یک چوپان ساده و حتی گاهی به عنوان جان بشارت دهنده به تصویر می کشید.

 

یکی از این نقاشی ها که در سال 1650 نقاشی شده است ، "خودنگاره در کلاه بزرگی" نام دارد که نه تنها بدون چند عمل جراحی پلاستیک به طرز باورنکردنی به یک ستاره موسیقی شباهت دارد ، بلکه به طور عملی یکی از تصاویر جکسون را نیز تکرار می کند. علاوه بر این ، طرفداران او می دانند که مایکل چقدر کلاه را دوست داشت .

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید