کارتونیست ایرانی که مجله سنترال در مکزیک آثار وی را منتشر کرد

کرونا

شماره ای از مجله سنترال که در مکزیک منتشر می‌شود، بخش ویژه‌ای را به آثار علیرضا پاکدل کارتونیست و هنرمند ایرانی اختصاص داده بود.همه گیری کرونا و پزشکانی که جان میلیون ها نفر را نجات می دهند توسط این هنرمند ایرانی در این کارتون ها نشان داده شده است.

 

همه گیری کرونا ویروس که در طی شش ماه گذشته سیاره ما را فرا گرفته است ، نه تنها روش معمول زندگی برای بسیاری از مردم  را اساساً تغییر داده است. بلکه باعث شد بسیاری فکر کنند ، برنامه های خود را تغییر دهند ، در ارزش های زندگی تجدیدنظر کنند. چگونه ما می توانیم ، در آستانه سال 2020  ، تصور کنیم چه آزمایشاتی در آینده بسیار نزدیک در انتظار ما است. در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا ، مثل همیشه ، پزشکانی وجود دارند که خودخواسته مردم را نجات دادند و می دهند. اینها هستند که شایسته قدردانی همه جانبه از همه ساکنان زمین هستند ، این ها ابرقهرمانان واقعی هستند. اینگونه است که گرافیست هنرمند علیرضا پاکدل 39 ساله از ایران آنها را در کارتون های خود دیده است.

 

کرونا

این هنرمند ایرانی ، عمیقا تحت تأثیر آنچه که در طول بیماری همه گیر مشاهده کرد، تصمیم گرفت با کار خود نشان دهد که  این دوران دشوار برای بشریت چگونه است مجموعه ای کامل از تصاویر  منعکس کننده وضعیت کنونی جهان است که مربوط به مبارزه بی رحمانه با یک دشمن نامرئی است. آنها واقعیت سخت زندگی کسانی را نشان می دهند که خود را فدا می کنند تا جلوی گسترش فاجعه قریب الوقوع را بگیرند. او مجموعه نقاشی های بسیار عاطفی خود را به پزشکان و سایر کارگران اورژانس در سراسر جهان اختصاص داد و به هیچ وجه نیازی به تایید و اظهار نظر نداشت.

کارتون کرونا

 

کارتون کرونا

 

کارتون کرونا

 

کارتون کرونا

 

کارتون کرونا

 

کارتون کرونا

 

این هنرمند نه تنها در نقاشی های خود نشان داد که کار پزشکان در شرایط سخت قرنطینه بسیار سخت است ، بلکه وی ماهرانه بر قدرت همبستگی بین افراد حرفه های مختلف ، همدلی و محافظت از یکدیگر تأکید می کند. شخصیت های او انواع احساسات را منتقل می کنند و موقعیت های مختلف غیر داستانی را تجربه می کنند که در روز دشوار امروز منعکس می شود.

 

کارتون کرونا

 

کارتون کرونا

 

کارتون کرونا

 

کارتون کرونا

 

در اینجا گروهی از پزشکان تلاش می کنند که زمان را نگه دارند و منتظر واکسن کرونا باشند ، یک پزشک و یک پرستار که سعی در شکستن زنجیره کروناویروسی دارند تا بازوهای بیمار  آلوده را رها سازند. یا یک تصویر لمس کننده که در آن یک پزشک برای محافظت از گروهی از بیماران در برابر ویروس کشنده ، خود را فدا می کند. البته این مراقبت و ارادت شایسته احترام بسیار زیادی است.

 

کارتون کرونا

 

کارتون کرونا

ناگفته نماند كه کرونا ویروس در آینده عادات ما را تغییر خواهد داد. بنابراین ، پس از قرنطینه ، مردم احتمالاً همچنان از وقایع مختلف عمومی جلوگیری می کنند ، کمتر به کافه ها و رستوران ها می روند. در صورت امکان استفاده از وسایل نقلیه عمومی متوقف شده و زمان بیشتری را در طبیعت می گذرانند.

 

کارتون کرونا

 

کارتون کرونا

 

کارتون کرونا

تا به امروز ، کانال های رسانه ای از مردم می خواهند که خود را جدا کنند. همه سالنها ، سالن های بدنسازی ، موزه ها و سایر مکان های تفریحی تعطیل است. تمام بیمارستان های سراسر دنیا پر از جمعیت مریض هستند. کل راه زندگی بشر حول یک بیماری همه گیر جهانی می چرخد ​​، که قربانیان را از پنجه های سرسخت خود رها نمی کند.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید