افسانه سینما : پل نیومن صاحب معروف ترین چشم های آبی هالیوود

در

پل نیومن

پل نیومن با مشهورترین چشم های آبی تاریخ سینما در طول پنج دهه فیلم هالیوود زندگی حرفه ای موفقی داشته است. نام پل نیومن همیشه یکی از بهترین بازیگران تاریخ سینمای آمریکا بوده است. او خود یک بار خاطر نشان کرد که چهره ای دارد که متعلق به یک دزد نیست. اما در همان زمان ، پل نیومن قلب میلیون ها بیننده را دزدید ، اما مهمتر از همه ، او تبدیل به نمادی شد که به تغییر درک بسیاری از افراد کمک کرد.

 

پل نیومن در 26 ژانویه 1925 در اوهایو به دنیا آمد. پدرش آرتور ساموئل نیومن (نویمان) و مادرش ترزیا فتسکووا اسلواکی بود. پسربچه در مدرسه ، علاقه خود را به تئاتر نشان می داد و مادرش از هر لحاظ این سرگرمی را تشویق می کرد. بنابراین برای اولین بار نیومن در 7 سالگی در تولید رابین هود اولین نمایش خود را انجام داد. پس از ترک مدرسه ، پل در نیروی دریایی خدمت کرد و هنگامی که جنگ پایان یافت ، او به خانه بازگشت.

 

 پل نیومن

 پل نیومن 

 

پدرش اندکی بعد درگذشت و پل نیومن یک فروشگاه کوچک لوازم ورزشی را به ارث برد. اما او درگیر مشاغل خانوادگی نبود و به سادگی تمام دارایی ها را فروخت.پل نیومن تحصیلات خود را ادامه داد و پس از آن ، دانشجوی دانشکده بازیگری دانشگاه ییل شد. پس از پایان تحصیلات در ،  پل نیومن به نیویورک نقل مکان کرد ، و در آنجا تحصیلات بازیگری خود را ادامه داد ، این بار طبق سیستم استانیسلاوسکی. از سال 1952 ، پل نیومن شروع به دریافت اولین پیشنهادات خود در مجموعه های تلویزیونی و تولیدات برادوی کرد.

 

 فقط دو سال بعد ، پل نیومن اولین نقش اصلی خود را در فیلم تاریخی جام نقره به دست آورد. متأسفانه این فیلم مورد انتقاد smithereens قرار گرفت و خود بازیگر یک بار اعتراف کرد که این فیلم را از همه فیلم های گرفته شده در دهه پنجاه بدترین فیلم می داند. خوشبختانه این مانع آینده شغلی موفق  پل نیومن نشد.

فیلم کسی اون بالا منو دوست داره  با بازی پل نیومن 

 پل نیومن

صحنه ای از فیلم کسی اون بالا منو دوست داره

 

بعد از درام 1956 Someone Above Loves Me ، که در آن پل نیومن در نقش بوکسور راکی ​​گراتزیانو بازی می کرد ، بسیاری شروع به صحبت در مورد ستاره در حال ظهور کردند. حتی او را با جیمز دین که سال قبل از دنیا رفته بود مقایسه کردند.با این وجود ظاهر درخشان تنها چیزی نبود که آنها را با دین متحد کرد. نیومون همچنین یکی از طرفداران مشتاق اتومبیلرانی بود. وی برای اولین بار در جریان فیلمبرداری فیلم برندگان در سال 1969 به این ورزش علاقه مند شد. او بعداً تیم Newman / Haas Racing خود را ایجاد می کند و در سال 1995 به پیرترین سوارکاری تبدیل می شود که تیمش در یک مسابقه رسمی برنده شد.

 

 پل نیومن
پل نیومن در مسابقات اتومبیلرانی شرکت می کند

 

اما این سالها بعد خواهد بود. و حالا ، روی صحنه فیلم بعدی - تابستان گرم طولانی - نیومن با همسر آینده خود جوآن وودوارد آشنا می شود ، که بعداً بیش از یک بار در صحنه فیلمبرداری با او کار می کند. اتفاقاً به بازی او در این فیلم جایزه ای در جشنواره فیلم کن اهدا شد.

 

 فیلم تابستان گرم طولانی با بازی پل نیومن 

 پل نیومن

 پل نیومن و جوان وودوارد در تابستان گرم طولانی

 

اما شهرت واقعی پس از انتشار اقتباس فیلم به همین نام از نمایشنامه تنسی ویلیامز گربه روی شیروانی داغ به  پل نیومن رسید. شریک وی در این پروژه الیزابت تیلور بود. شخصیت دشوار و درخشان شخصیت اصلی ، که علاقه اش به زندگی را از دست داده است ، اولین نامزدی اسکار خود را برای نیومن به ارمغان آورد. و ، گرچه آن سال جایزه به او تعلق نگرفت ، اکنون کل آمریکا نام این بازیگر را می دانستند.

 

 فیلم گربه روی شیروانی داغ  با بازی پل نیومن 

 پل نیومن

عکس از فیلم گربه روی شیروانی داغ

 

دهه 1960 اوج شکوفایی پل نیومن بود. این فیلم با مشارکت وی - خروج که داستان شکل گیری اسرائیل را روایت می کرد ، بسیار مورد استقبال قرار گرفت. در درام بیلیاردباز این بازیگر نقش یک بازیکن بیلیارد را بازی کرد. نامزد دیگر اسکار برای پل نیومن توسط وسترن هود آورده شد ، جایی که این بازیگر نقش یک زن بدجنس و زن بازیگر را بازی می کرد که به چیزی جز لذت و سود خود علاقه ای نداشت. به دنبال آن اقتباس سینمایی دیگری از تنسی ویلیامز - پرنده با صدای شیرین جوانی در سال 1966 ، آلفرد هیچکاک نیومن را به عنوان نقش اصلی در تریلر جدید خود پرده پاره دعوت کرد.

 فیلم پرده پاره  با بازی پل نیومن 

 پل نیومن

عکس از فیلم پرده پاره

پل نیومن پس از تحصیلات عالی ، تصمیم گرفت فقط به حرفه بازیگری اکتفا نکند. در سال 1968 ، او اولین فیلم خود را با نام ریچل ریچل کارگردانی کرد. این اقتباس فیلم مارگارت لارنس از God’s Mockery بود که داستان یک معلم ساده مدرسه را روایت می کرد. نقش اصلی درام  را همسرش جوآن وودوارد بازی کرد . اولین کارگردانی نیومن جایزه گلدن گلوب را به عنوان بهترین کارگردانی دریافت کرد.

 

 فیلم ریچل ریچل  با بازی پل نیومن 

 پل نیومن

جوان وودوارد و پل نیومن در صحنه فیلمبرداری ریچل ریچل

 

کار بعدی پل نیومن فیلم درام لوک خوش دست بود که در آن بازیگر نقش اصلی را بازی کرد. قهرمان او لوک مردی مستقل و با اراده قوی است که هیچ گونه تعدی به حیثیت خود را تحمل نمی کند ، و به همین دلیل در زندان به سر می برد.

 

 فیلم لوک خوش دست  با بازی پل نیومن

 پل نیومن

فیلم لوک خوش دست

از نظر پل نیومن ، عصر دهه 60 کمتر از آنچه آغاز شده بود به پایان رسید. آنها به همراه رابرت ردفورد در پردرآمدترین فیلم وسترن تاریخ فیلم ، بوچ کسیدی و ساندنس کید بازی کردند. شخصیت نیومن ، بوچ کسیدی ، واگن های قطار بانکی را سرقت می کند ، اما در عین حال وی در فیلم نماد روحیه آزادی و استقلال شخص در برابر قوانین مقرر است.

 

 فیلم بوچ کسیدی  با بازی پل نیومن

 پل نیومن

صحنه ای از فیلم Butch Cassidy and the Sundance Kid

 

سرنوشت در سال 1973 هنگام کار در فیلم کلاهبرداری ، نیومن و رادکلیف را دوباره روی صحنه می آورد. قهرمان پل نیومن یکی از باورنکردنی ترین ماشین های تاریخ را در نظر دارد تا انتقام مرگ دوستش را بگیرد. این داستان  7 جایزه اسکار از جمله بهترین فیلم را از آن خود می کند. در همان سال ، پل نیومن ، به همراه باربرا استرایسند ، استودیویی را تأسیس کردند که برای دفاع از منافع بازیگران در برابر تهیه کنندگان و استودیوهای فیلم سازی طراحی شده بود.

در سال 1972 ، فیلم درام تأثیر اشعه گاما بر گل‌های همیشه بهاری مردی در ماه منتشر شد و جوهر لطیف روح یک زن را آشکار کرد. این دومین اثر در فیلمبرداری پل نیومن است ، جایی که او به عنوان کارگردان بازی کرد. جوآن گرچه اسکار دریافت نکرد اما جوایز معتبری را دریافت کرد.

 

 فیلم کلاهبرداری  با بازی پل نیومن

 پل نیومن

 فیلم کلاهبرداری

 

روابط جوآن و پاول تحت الشعاع مرگ تنها پسرشان اسکات قرار گرفت (به غیر از او ، بازیگران دو دختر دیگر داشتند). وی در اثر مصرف بیش از حد مواد مخدر درگذشت و نیومن برای مدت طولانی احساس گناه خود را در عدم توانایی نجات پسرش از این اعتیاد می دانست. به یاد وی ، پل نیومن بنیاد اسکات نیومن را بنیان نهاد ، که برنامه های آموزشی را برای جوانانی که می خواهند از اعتیاد به مواد مخدر و الکل خلاص شوند ، فراهم می کند. علاوه بر این ، پل نیومن The Hole in the Wall Gang Camp در کانتیکت را تاسیس کرد ، یک اردوگاه پیشاهنگی تابستانی برای کودکان سرطانی.

 

شاید بیشترین ادای احترام به میراث پل نیومن ، بنیاد متعلق به نیومن باشد که همچنان سود خود را به امور خیریه اختصاص می دهد. بنیاد متعلق به نیومن همچنین از راهنمایی و آموزش رهبران جوانان حمایت می کند و فرصت هایی را برای آنها فراهم می کند تا از طریق یک برنامه کمک هزینه تحصیلی در کارهای غیرانتفاعی و بشردوستانه تجربه کسب کنند.

 

متأسفانه ، مرکز اسکات نیومن در سال 2013 به دلیل کاهش کمک ها منحل شد.  میراث وی مطمئناً ارزش تجلیل دارد زیرا همچنان بر دیگران تأثیر می گذارد و از آنها الهام می گیرند.

 

 پل نیومن

اسکات نیومن در کودکی با والدینش

 

طی دو دهه آینده ، نیومن به طور منظم دعوت می شد تا در نقش های متنوع ظاهر شود. او با کارگردان جان هاستون در کمدی وسترن زندگی و روزگار قاضی روی بینهمکاری کرد. در درامای بدون بدخواهی سیدنی پولاک ، نیومن نقش یک فروشنده مشروبات الکلی را بازی کرد که به طور غیرقانونی متهم به قتل شد. و سال بعد او به عنوان یک وکیل مست ، یک پرونده از دست دادن عمدی را به عهده گرفت. این درام حقوقی سیدنی لومت بود ، حکم.

 

 فیلم بدون سوءنیت  با بازی پل نیومن

 پل نیومن

قاب از فیلم بدون سوءنیت

 

و سرانجام ، پس از 6 نامزدی اسکار ، برای هفتمین بار ، پل نیومن جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد را دریافت می کند. تندیس طلا با بازی در فیلم رنگ پول مارتین اسکورسیزی برای بازیگر آورده شده است. این فیلم دنباله فیلم 1961 Rascal بود که نیومن نیز در آن بازی کرد. اتفاقاً در کنار او ، یکی از نقش های اصلی را تام کروز بازی می کرد که تازه در حال صعود به اوج های شهرت بود.

 

 فیلم رنگ پول با بازی پل نیومن

 پل نیومن

 فیلم رنگ پول

دوره دهه 90 برای نیومن فقط با چند کار ارزشمند مشخص شده است. او در کمدی عجیب و غریب برادران کوئن ، هودسکر ، کارگزار و همچنین تراژی کمدی بدون احمق ها ساخته رابرت بنتون بازی کرد.

 

آخرین کار در حرفه پل نیومن نقش رهبر یک گروه گانگستری در فیلم جاده ای به سوی تباهی بود. این تصویر در سال 2002 منتشر شد. کارهای نیومن نامزدی اسکار ، بفتا و گلدن گلوب را دریافت کرده است.

 

 فیلم جاده ای به سوی تباهی با بازی پل نیومن

 پل نیومن

عکس از فیلم جاده ای به سوی تباهی

 

در تاریخ 25 مه 2007 ، بازیگر مشهور هالیوود پل نیومن بازنشستگی نهایی خود را اعلام کرد. پل نیومن اظهار داشت که دیگر قادر به بازی در سطح مناسبی نیست. در ژوئن 2008 ، این بازیگر افسانه ای با سرطان ریه در بیمارستان بستری شد. علی رغم معالجه ، این بازیگر در تاریخ 26 سپتامبر همان سال در سن 83 سالگی در خانه خود درگذشت.

نظرات

در ادامه بخوانید...

اوا گاردنر یکی از زیباترین بازیگران قرن بیستم

در

 

اوا گاردنر

اوا گاردنر

آوا گاردنر که بود

آوا گاردنر زندگینامه

24 دسامبر، شصت و یکمین سالگرد تولد یکی از هنرمندان و برجسته ترین هنرپیشه های آمریکایی و زیباترین زنان قرن بیستم،  اوا گاردنر در سینمای جهان است. در دهه 1950 او یکی از سلبریتی های پرطرفدار هالیوود بود که به عنوان "اغواگر روی زمین" معرفی شد. ازدواج اول  اوا گاردنر با بازیگر معروف میکی رونی ،ازدواج دوم آوا گاردنر ، با آرتی شاو موسیقیدان جاز بود و ازدواج سوم او با خواننده افسانه ای فرانک سیناترا بود،(۱۹۵۷-۱۹۵۱) بعد از طلاق، میلیاردر معروف هاوارد هیوز خواستار ازدواج با  آواگاردنر  بود. اما او سال های بعد را در تنهایی کامل صرف کرد. هنگامی که اواگاردنر را از یک استودیوی فیلم برای بازی در نقش یک زن پولدار و تنها خواستند، اوا گاردنر گفت: "من این نقش را در تمام زندگی خود بازی کرده ام!"

 

اوا گاردنر

اواگاردنر

آوا گاردنر زندگینامه

ایوا لاویینا گاردنر در سال 1922 در یک خانواده کشاورزی Puritor در شهر کوچکی در کارولینای شمالی متولد شد.تنها کتاب موجود در خانه آنها کتاب مقدس بود ، کودکان در آن زمان به شدت اطاعت می کردند و دختران مجاز به استفاده از لوازم آرایشی، خریدلباس های جدید نبودند و اجازه نداشتند به چیزی غیر از مطالعه کتاب مقدس فکر کنند. برای کوچکترین خطا، مادر آنها را بشدت مجازات  و با خشم خدا آنها را تهدید می کرد.

 

اوا گاردنر

آوا گاردنر

 

به محض اینکه  اوا گادنر  18 ساله شد، برای وارد شدن به کار تایپ و منشیگری به یک شهر دیگر رفت. یک سال بعد خواهرش پیشنهاد کرد که به نیویورک برود، جایی که شوهر خواهرش دارای استودیوی عکاسی  بود. شوهر خواهرش عکسی از آوا را پشت ویترین مغازه گذاشت این عکس توسط کارمند شرکت فیلم مترو گلدن مایرMetro Goldwyn Mayer دیده شد. او از زیبایی دختر شگفت زده شد و از  اوا گارنر  دعوت کرد تا به تئاتر برود و در کلاس های بازیگری شرکت کند.

 

آواگاردنر

در ابتدا او در فیلم های پیش و پا افتاده نقش های کوچکی بازی می کرد و زیاد جدی گرفته نمی شد. اولین موفقیت او در سال 1946 پس از فیلمبرداری فیلم "قاتلان" بود و بعد از آن مدیران استودیوهای فیلمبرداری شروع به ارائه نقش های جدی به او کردند،  در سال 1952، زمانی که در فیلم برفهای کلیمانجارو اثر ارنست همینگوی "The Snow of Kilimanjaro" بازی میکرد، شهرت زیادی بدست آورد این فیلم برای اسکار نامزد شد و آوا گاردنر را تبدیل به یکی از ستارگان برجسته سینماییکرد. او یک سال بعد برای فیلم Mogabmo که با کلارک گیبل بازی کرده بود  نامزد دریافت جایزه اسکار شد.

در دهه 1950  اواگادنر   تبدیل به یکی از موفق ترین و محبوب ترین هنرپیشه های هالیوود شد. منتقدان در مورد استعداد بازیگری  او یک صدا نبودند و هرگز او را یک بازیگر بزرگ نخواندند، اما همه آنهامعتقد بودند که او یک زن بسیار جذاب است که هیچکس در مقابل جذابیت  اواگارنر  نمیتواند مقاومت کند.

 

اوا گاردنر

اوا گاردنر  و  میکی رونی  ( رونی اوا )

 

او همیشه طرفداران زیادی داشت،هنگامی که بازیگر معروف میکی رونی به او پیشنهاد ازدواج دارد او به سرعت قبول کرد و  در سال 1942، با او ازدواج کرد، اما این ازدواج فقط یک سال ادامه داشت. آوا تقاضای طلاق  را ثبت کرد. بعدها او گفت: " من خیلی احمق بودم که تصور می کردم  ازدواج یک شخص را تغییر می دهد. ما فقط در رختخواب به یکدیگر نزدیک بودیم  و نه در هیچ چیز دیگری . "

 

با این حال، به لطف مایک رونی، مدیران استودیوهای فیلمبرداری متوجه آوا گاردنر شدند بعد از طلاق از مایک رونی در سال  ۱۹۴۳ با هوارد هیوز میلیاردر معروف که یکی دیگر از طرفداران او بود و به اوا گاردنر کمک کرد تا به یک ستاره مشهور تبدیل شود تا سال 1950 رابطه برقرار کرد.هاوارد هیوز، اوا گادنر را با جواهرات و لباس های لوکس سورپرایز میکرد. اما هوارد هیوز از لحاظ پاتولوژیک حسود بود و برای اوا گاردنر بیشتر یک بادیگارد بود، و دائما او را زیر نظر داشت اوا گارنر خواب فرار از این قفس طلایی را می دید.

 

103422265-91f58073-8fbf-43da-a535-9fba79fdf5de.jpg

آوا گاردنر و هامفری بوگارت  در فیلم کنتس پابرهنه یکی از فیلم‌های اوا گاردنر

 

اوا گاردنر

آرتی شاو و اوا گاردنر

 

در سال 1945، موسیقیدان  معروف جاز  Arti Shaw آرتی شاو را ملاقات کرد.زیبایی آواگاردنر ،  آرتی شاو را متقاعد کرد که با او ازدواج کند اما این بار هم، خوشبختی کوتاه بود1945-1946 - آرتی شاو  از دست اوا گاردنر عصبانی بود که چگونه ممکن است همسر او در تمام عمر به جز کتاب مقدس و بر باد رفته کتاب دیگری نخوانده است. گاردنر د راین باره گفت : " او بدن من را می پرستید اما فکر من را نفرین میکرد. برای زندگی با آرتی اشتیاقی نداشت و آنرا مثل رفتن به کالج تشبیه می کرد

 

اوا گاردنر و   فرانک سیناترا 

 

 ملاقات با فرانک سیناترا، محبوب ترین خواننده آمریکایی و مورد علاقه زنان، برای  آوا فرصتی برای شروع زندگی جدید بود. فرانک سیناترا  همسرش را طلاق داد و در سال 1951 با گاردنر عروسی کرد.جای تعجب نیست که او را "اغواگری در هالیوود" نامیده اند.

ارتباط آنها طوفانی به پا کردو دائما با رسوایی و مصالحه همراه بود به صورتی که کار فرانک را تحت تاثیر قرار داد، فرانک از طرف روزنامه‌نگارهای معروف آن زمان هدا هاپر و لولا پارسونزو همچنین از طرف کلیسای کاتولیک و هوادارانش مورد انتقاد قرار می گرفت.این انتقادها کار فرانک را تحت تأثیر قرار داد اما به لطف گاردنر، او محبوبیت از دست رفته خود را به دست آورد. فرانک سیناترا از طریق شهرت گاردنر در فیلم "از اینجا تا ابدیت" بازی کرد و جایزه  اسکار برای این نقش به او تعلق گرفت. اوا گاردنر در طول مدت ازدواج با فرانک 2 بار حامله شد که هر دو بار به سقط منجر شد.ازدواج آنها بعد از 2 سال در سال 1957 به پایان  رسید و او به اسپانیا نقل مکان کرد.

 

 

بعد از آن که این بازیگر موفق با ارنست همینگوی وارد رابطه عاشقانه شد و به خاطر علاقه همینگوی به گاو بازی او هم از دوستداران مسابقه گاو بازی شد. در این دوران او به شدت می نوشید و با سرعت با مرسدس خود در جاده های شبانه می راند. آوا گاردنر دو بار تصادف داشت، اما زنده ماند. یک روز او یکی از عاشقان خود را متقاعد کرد تا بتواند درمسابقه گاوبازی شرکت کند. گاو مسابقه شکمش را پاره کرد. پس از جراحی پلاستیک، زخم تقریبا قابل دیدن نبود، بعد از این بازیگری را کنار گذاشت و دیگر در  انظار عمومی ظاهر نشد و برای مدت طولانی  در آپارتمان در مادرید خود را زندانی کرد.

 

اوا گاردنر

پیری آوا گاردنر

 

پیری اوا گاردنر : در سال های آخر عمر ،بیشتر از تنهایی که خود داوطلبانه آن را انتخاب کرده بود، می ترسید، میل بازی در  فیلم برای اوا گاردنر به تدریج کاهش یافت و به دلیل بیش از حد نوشیدن و افسردگی دائمی، اغلب نقش جدی به او پیشنهاد نشد. آوا گاردنر به انگلستان نقل مکان کرد و به جز فرانک سیناترا، با کسی ارتباط نداشت. نوشیدن بیش از اندازه و افسردگی باعث بروز مشکلات جدی برای سلامت او شد و بعد از یک حمله قلبی سیناترا هزاران دلار برای درمانش صرف کرد، اما پزشکان نتیجه ای نگرفتند و در سال 1990 یکی از درخشانترین ستارگان هالیوود در سن 67 سالگی از دنیا رفت. آخرین کلمات بازیگر 67 ساله عبارت بودند از: " من خیلی خسته ام ... ".

 

کاربر گرامی

درصورتی که به بازیگران عصر طلایی هالیوود علاقه مند هستید این مقاله را در باره الیزابت تیلور: آنچه بینندگان از اسرار او نمی دانند و  مقاله جواهرات واقعا سلطنتی الیزابت تیلور ملکه هالیوود  و عکس پیری الیزابت تیلور را ببینید.

 

فیلم های اوا گاردنر

دیدار دوباره در فرانسه (۱۹۴۲)
آدم‌کش‌ها (۱۹۴۶)
سنگاپور (۱۹۴۷)
دوره‌گردها (۱۹۴۷)
در گذشته ممنوع من (۱۹۵۱)
برف‌های کلیمانجارو (۱۹۵۲) گریگوری پک و  اوا گاردنر

واگن دسته موزیک (۱۹۵۳)
موگامبو (۱۹۵۳)
کنتس پابرهنه (۱۹۵۴) آوا گاردنر و هامفری بوگارت
خورشید همچنان می‌درخشد (۱۹۵۷)
در ساحل (۱۹۵۹)
۵۵ روز در پکن (۱۹۶۳)
شب ایگوانا (۱۹۶۴)
هفت روز در ماه مه (۱۹۶۴)
کتاب مقدس (۱۹۶۶)
مایرلینگ (۱۹۶۸)
زمین‌لرزه (۱۹۷۴)
پرنده آبی (۱۹۷۶)
گذرگاه کاساندرا (۱۹۷۶)
سنتینل (۱۹۷۷)

نظرات

۱۴۰۰/۵/۲۱جوایز اوا گاردنر نامزدی اسکار (1953): بهترین بازیگر زن ("موگامبو") نامزدی بفتا: 1956 - بهترین بازیگر زن خارجی ("ایستگاه بهوانی") 1959 - بهترین بازیگر زن خارجی ("در ساحل") 1964 - بهترین بازیگر زن خارجی ("شب ایگوانا") ") نامزدی گلدن گلوب (1964): بهترین بازیگر زن درام (" شب ایگوانا ")

در ادامه بخوانید...

چگونه پیرترین زوج هالیوود توانستند 65 سال با هم زندگی کنند

در
کرک داگلاس 102 ساله و آن بایدنس 100 ساله
کرک داگلاس 102 ساله و آن بایدنس 100 ساله
 
آنها دیگر لازم نیست چیزی را به کسی ثابت کنند. نماینده "دوران طلایی" هالیوود ، کرک داگلاس و همسرش "آن بایدنس" در اواسط قرن گذشته با هم ملاقات کردند ، با هم با ناملایمات جدی درگیر شدند با از دست دادن یکی از پسرانشان جان سالم به در بردند و همچنان عاشق و خوشحال باقی ماندند. راز خوشبختی همه جانبه و طولانی مدت، بازیگر مشهور سینمای جهان، کرک داگلاس و همسرش چه بود و چیست؟

عشق در پاریس

کرک داگلاس
کرک داگلاس.  / عکس
 
هنگامی که کرک داگلاس به یکی از محبوب ترین بازیگران آمریکایی تبدیل شد ، زندگی وی پر از وقایع ، جلسات و پیشنهادات جدید شد. در دهه 50 نه تنها آمریکا بلکه اروپا نیز تسلیم وی شد. در سال 1953 ، به صورت اتفاقی، کرک داگلاس در رمانتیک ترین شهر جهان، پاریس مشغول به کار شد. او به یک دستیار احتیاج داشت و بسیاری از آشنایان بارها و بارها آن بایدنس را پیشنهاد کردند و همه اعتقاد داشتند که اوست که می تواند به داگلاس کمک کند.
کرک داگلاس و آن بایدنس
کرک داگلاس و آن بایدنس.  / عکس
 
هنگامی که سرانجام دختر به پاریس بازگشت ، آنها با یکدیگر آشنا شدند. و این بازیگر مشهور بدون شک در پاسخ مثبت ، آن بایدنس را به یکی از گران ترین و محبوب ترین رستوران های پایتخت فرانسه دعوت کرد. اما او به کرک جواب رد داد ، سر را به علامت منفی تکان داد و گفت که به خانه می رود تا برای خودش تخم مرغ درست کند.
کرک داگلاس
کرک داگلاس.  / عکس
 
داگلاس حیرت زده بود: او ، بازیگر مشهور ، موضوع رؤیاهای بسیاری از زنان ، اما این دختر او را نمی دید.کرک داگلاس چندین بار تلاش کرد تا آن بایدنس را جذب کند ، اما او به سخنرانی های سرسخت وی واکنش نشان نداد. آن بایدنس مرز ها را مشخص کرد: آنها منحصراً برای کار ارتباط برقرار می کنند. اما کار فقط به آنها کمک کرده که نزدیکتر شوند.
 
او مطلقاً نمی خواست با یک سلبریتی بی پروا بچرخد و بدین ترتیب قلب خود را به طور کامل و غیرقابل برگشت از دست بدهد. کرک داگلاس آموخت که در مورد خود صحبت نکند بلکه حرف های آن بایدنس را بشنود که اینقدر بدون ابهام و پرده پوشی تمام تلاش های  او را برای نزدیک شدن به خودش رد می کرد. و ناگهان فهمید که این دختر پس از طلاق از همسر اول خود، دیانا دیل، مانند هیچ یک از کسانی که با آنها رابطه بدون تعهد داشته، نیست.
کرک داگلاس و آن بایدنس
کرک داگلاس و آن بایدنس.  / عکس
 
با گذشت زمان ، دوستی کاملاً محرمانه بین کرک و آن بایدنس ایجاد شد. آن بایدنس به کرک داگلاس درباره گذشته خود ، درباره زندگی در پاریس زمانی که توسط آلمانی ها اشغال شده بود ، در مورد خاطرات دردناک ، در مورد آرزوی موفقیت گفت. معلوم شد که او چهار زبان را می داند ، از نظر هنری کاملاً آگاه است و از یک طنز شگفت انگیز برخوردار است. داگلاس واقعاً عاشق شد.
 
و تنها هنگامی آن بایدنس به کرک داگلاس توجه کرد که پس از کنسرت گالا که در یک سیرک برگزار می شد ، او به تمیز کردن قفس فیل از فضولات حیوان کمک می کرد. کرک داگلاس مشهور در لباس شب و با بیل در دست خنده دار به نظر می رسید. اما توجه به توانایی بازیگر در اقدامات غیر منتظره، آن بایدنس را جلب کرد. این کیفیت کار کرک بود که زن را جذب کرد.
 

عاشقانه عجیب

کرک داگلاس و آن بایدنس
کرک داگلاس و آن بایدنس.  / عکس
 
زمانی که عاشق به شکلی کامل پیش می رفت ،حال کرک داگلاس عجله ای برای ادامه رابطه نداشت. علاوه بر این ، او به یک بازیگر ایتالیایی به نام پیر آنجلی مشغول بود . کرک داگلاس آنقدر بی رحمانه رفتار کرد که از آن بایدنس خواست تا به او کمک کند تا حلقه نامزدی را برای پیر آنجلی انتخاب کند. او با صداقت از این درخواست پیروی کرد و حتی به او نشان نداد که آن لحظات در فروشگاه جواهرات چقدر دردناک بودند.
 
با این حال ، کرک داگلاس هرگز عشق ها و سرگرمی های خود را از او مخفی نکرد. آن بایدنس بخاطر درد و رنج بسیار ظریفش از او انتقام گرفت و در روز تولد داگلاس در یك آپارتمان در پاریس او را غافلگیر کرد. آن بایدنس تمام زنانی را که با کرک داگلاس عاشقانه هایی داشتند دعوت کرد. آنها در بدو ورود داگلاس در یک خط بلند صف آرایی کردند و داگلاس ، که به سختی به این خط نگاه می کرد ، فقط در گوش آن بایدنس لبخند زد و زمزمه کرد: "ای حرامزاده!"
 
یک سال پس از شروع رابطه آنها ، آن بایدنس به کرک گفت که تمام این مدت به او اجازه داده از نظر عاطفی به او فشار آورد. اما اگر او همچنان به این کار ادامه دهد ، او برای اجتناب از درد مجبور می شود او را ترک کند. و چند روز بعد ، او آن بایدنس را دید که به طور جدی وسایلش را جمع می کند. داگلاس فهمید که اگر آن بایدنس را از دست بدهد ، نابود می شودو آن بایدنس به او شانس دوم نمی دهد پس از آن خواست كه با او ازدواج كند. فقط چند روز بعد ، کرک داگلاس و آن بایدنس ازدواج خود را در لاس وگاس ثبت کردند.
 
با این حال ، مدتی به دلیل مشکلات ویزای آن بایدنس ، این زوج مجبور شدن برای مدتی جدا از هم زندگی کنند.
کرک داگلاس و آن بایدنس با پسرانشان
کرک داگلاس و آن بایدنس با پسرانشان.  / عکس
 
پس از تولد فرزند اولشان ، پیتر ، كرک داگلاس به آن نوشت: "همیشه به یاد داشته باش عزیزم ، من به تو احتیاج دارم ... برای تو ، امیدوارم کارهای شگفت انگیز در زندگی انجام دهم. "
 
بیش از 65 سال ، آنها در کنار هم زندگی کرده اند. آن بایدنس به زن اصلی زندگی بازیگر افسانه ای ، دستیار اول وی و رئیس کمپانی فیلم او تبدیل شد که توسط داگلاس ساخته شده است.
 
آنها توانستند سرطان آن بایدنس را شکست دهند ، و پس از آن کرک دوباره آن را از خودکشی بخاطر افسردگی پس از سکته مغزی نجات داد. در سال 2004 ، آنها جوانترین فرزند خود اریک را که در اثر مصرف بیش از حد مواد مخدر درگذشت ، از دست دادند.
کرک داگلاس 102 ساله و آن بایدنس 100 ساله
کرک داگلاس 102 ساله و آن بایدنس 100 ساله
 
آنها همچنین نامه های خود را در تمام زندگی خود حفظ کرده ، که بعداً پایه و اساس کتاب مشترکشان "کرک و آن" قرار گرفت. در سال 2004 ، آنها دوباره تجدید خاطره کردند و عروسی مجللی را راه انداختند ، که مهمانان زیادی را دعوت کردند و کمپانی فیلم به مایکل داگلاس و همسرش کاترین زتا جونز واگذار شد.
 
عشق آنها از بین نرفت و حتی در طول سالها محو نشد. هنوز آنها با همان عشق و لطافت به یکدیگر نگاه می کنند و کرک داگلاس اعتراف می کند: "... تحسین و نیاز بی امان من به این زن شگفت انگیز هنوز مرا متحیر می کند." و آن با همسرش موافق است: "این داستان عشق بی پایان است". کرک 102 سال سن دارد  و آن 100 سال،  چین و چروک های عمیق صورت آنها یک قرن قدمت دارد.
مقاله را دوست داشتید؟ با گذاشتن نظراز ما پشتیبانی کنید.

نظرات

در ادامه بخوانید...

آیا نیمه گمشده کیانو ریوز پیدا شده است

در
کیانو ریوز

کیانوریوز کیست

و بیماری کیانو ریوز

کیانو ریوز بازیگر با استعداد و موفق هالیوود است. او آثار سینمایی زیادی دارد که امتیاز زیادی از منتقدین و عشق مخاطبان به دست آورده است. بسیاری از آنها ، مانند فیلم "ماتریکس" امتیاز بالایی بین مخاطبان سینمای جهان کسب کرده اند. با وجود موفقیت شغلی ، کیانو ریوز در زندگی شخصی خود خوشحال نبود. علاوه بر این ، او یکی از مرموزترین بازیگران در محافظت از زندگی شخصی خود بین ستاره های هالیوود است. و هیچ چیز به اندازه زندگی شخصی این هنرمند باعث ایجاد علاقه عمومی نمی شود ، به ویژه اگر سعی کند جزئیات آن را از چشمان کنجکاو مخفی کند.

زندگی کیانو ریوز

کیانو ریوز سالها زندگی بسیار خصوصی و متوسطی را پشت سر گذاشت. او مانند اکثر ستاره های هالیوود به نظر نمی رسد ، شیوه زندگی بسیار باز و حتی پر از شکست و طلاق را پیش نمی برد. کیانو ریوز با وجود شهرت جهانی و عشق میلیون ها نفر، معتدل و مهربان به حساب می آید و این درست است.

بیماری کیانو ریوز

یکی از علاقه های جدی بازیگر کیانو ریوز با وجود ابتلا به بیماری خوانش پریشی(دیسلکسیا) مطالعه است و  خواندن کتاب را  هرگز کنار نمی گذارد.
 
کیانو ریوز و الکساندرا گرانت
کیانو ریوز و    الکساندرا گرانت    دوست دختر کیانو ریوز  
 
روابط با جنیفر سیم ، بازیگر فیلم ، به سرعت در حال پیشرفت بود ، هر دو بسیار خوشحال به نظر می رسیدند و به نظر می رسید این جوانان به سادگی برای یکدیگر ساخته شده اند.
 
dzh-sajm-1200x8000.jpg
کیانو ریوز و   جنیفر سیم بازیگر  
 
کیانو ریوز و   جنیفر سیم بازیگر  به طور جدی برای تولد فرزند خود آماده می شدند ، هنگامی که ، یک ماه قبل از تولد ، فاجعه ای رخ داد و کودک مرده به دنیا آمد. روابط کیانو و  جنیفر سیم  بهم خورد و نتوانستند از این بدبختی جان سالم به در ببرند. زن و شوهر بعد از چند هفته طلاق گرفتند. و فقط دو سال بعد ، جنیفر  در یک سانحه رانندگی درگذشت. قلب کیانو شکسته بود. اما او بی سر و صدا به کار ادامه داد.
 
در تمام عکس های گرفته شده توسط paparazzi ، ریوز به عنوان تنها و غمگین به تصویر کشیده شده است. البته ، هنگامی که او با زنی ظاهر می شد ، همه بلافاصله یک عاشقانه را به آنها نسبت می دادند. 
 

الکساندرا گرنت کیست

الکساندرا گرانت

 

پس  الكساندرا گرانت   کیست؟ زنی که قلب Keanu غیرقابل نفوذ را دزدیده است؟ 
الکساندرا گرنت   یک هنرمند با استعداد از لس آنجلس است. هنگامی که در سال 2009 ریوز به دنبال تصویرگر برای کتاب خود "Ode to Happiness" بود ، آشنایان او را به  الکساندرا گرانت   توصیه کردند. این کتاب مجموعه اشعار بود.
 
کیانو ریوز و الکساندرا گرانت
کیانو ریوز و الکساندرا گرانت احساسات دلپذیر خود را از یکدیگر پنهان نمی کنند.
 
از آن زمان ،  الكساندرا گرانت   و كیانو با هم در چندین پروژه هنری مشغول به كار بودند. در سال 2016 ، آنها با هم روی یک کتاب دیگر Reeves ، Shadows کار کردند. در سال 2017 ، بازیگر و هنرمند فیلم به همراه طراح معروف ، جسیکا فلیشمان ، انتشارات خود ایجاد کردند.
 
الکساندرا گرانت
 
همکاری و انجام کار به این ترتیب Keanu و Alexandra آنقدر به هم نزدیک شدند که بسیار دوست نزدیک شدند. بعضی اوقات آنها در ملاء عام ظاهر می شدند و دست در دست داشتند. اخیراً ، مورد توجه قرار گرفته است که رابطه آنها به سطح جدیدی منتقل شده است. طبق شایعات ، از نزدیکی این زوج ، کیانو ریوز پیشنهادی به   الکساندرا گرانت  داد و او موافقت کرد.
 
الکساندرا گرانت
 
در اینترنت ، اغلب می توانید چیزهای ناخوشایند زیادی پیدا کنید. افراد مشهور ، گاهی اوقات به سادگی با قلدری تهدید می شوند. شگفت انگیز است که چگونه شخصیت های ستاره و هنرمند هالیوود ، با روابط بلند و کوتاه خود ، از کاربران شبکه الهام می گیرند. تقلید از زوجی که آنها ایجاد کردند ، تا حد ممکن زیبا و رمانتیک به نظر می رسد. کاربران شبکه های اجتماعی، آنها را با شخصیت های فیلم انیمیشن ژاپنی 2004 "قلعه در حال حرکت" مقایسه شدند.
کیانو ریوز و الکساندرا گرانت

الکساندرا گرانت 

دوست دختر کیانو ریوز  و بازیگر  با هم مثل شخصیت های کارتون The Walking Castle با هم زیبا به نظر می رسند. 
 
کیانو ریوز و الکساندرا گرانت
الکساندرا گرنت    و کیانو بسیار شبیه سوفی و ​​هاول هستند.
طرفداران این بازیگر از این زوج حمایت می کنند و برای آنها آرزوی سعادت می کنند.
 

الکساندرا گرانت ، معشوقه کیانو ریوز ، از تعقیب وسواس گونه طرفداران رنج می برد

شخصیت های اصلی این فیلم فوق العاده: جادوگر هاول و دختر ساده ای به نام سوفی ، بسیار شبیه این زن و شوهر ستاره بودند. طرفداران ریو در اظهار نظر در مورد عکس ها آرزوی سعادت می کنند. خود کیانو در مصاحبه های بی شماری با نشریات مختلف بارها گفت که مدتها در تنهایی بوده است که "به تنهایی خود عادت کرده است". وی در یکی از مصاحبه ها حتی گفت: "به نظرم می رسد که نیمه من به سادگی وجود ندارد."حال شاید این نیمه پیدا شده باشد.
 

پس از اینکه کیانو ریوز 55 ساله و الکساندرا گرانت معشوق 46 ساله اش برای اولین بار در نوامبر سال گذشته به عنوان یک زن و شوهر ظاهر شدند ، این هنرمند آمریکایی نه تنها طرفداران سرسختی دارد ، بلکه از طرفداران وفادار دوست پسر ستاره خود نیز انتقاداتی دارد. به تازگی ،  الکساندرا گرانت  مجبور شد به دادگاه عالی شهرستان لس آنجلس برود تا حکم بازداشت موقت علیه یک زن 67 ساله به نام کاترین ، که چندین ماه است او را تعقیب می کند ، بگیرد.

اکنون طرفدار وسواسی ریوز (کاترین) ممنوع است که به الکساندرا ، خانه و محل کار او  از 100 متر نزدیکتر  شود. دادگاه همچنین اجازه نداد که  گرانت تصاویر او  را (کاترین) در شبکه های اجتماعی منتشر کند.

 

الکساندرا گرانت

الکساندرا گرانت و کیانو ریوز

الکساندرا در دادخواست خود تصریح کرد که این زن بلافاصله پس از آنکه او و کیانو علناً عاشقانه خود را اعلام کردند ، به آزار و اذیت او پرداخت . گرانت ادعا می کند که یک بار یکی از طرفداران بازیگر به قلمرو خانه اش حمله کرد و از ماشین شخصی اش عکس گرفت و سپس در اینترنت قرار گرفت. علاوه بر این ، کاترین الکساندرا را در رویدادهای مختلف و فعالیت های او را در زمینه های مختلف دنبال می کرد. این اطلاعات سپس توسط یک هوادار وسواسی ریوز در گروه های نفرت در اینترنت به اشتراک گذاشته شد. این اقدامات طرفدار باعث ایجاد استرس زیادی در الکساندرا شد و او می ترسد که این اضطراب فقط ادامه یابد و تشدید شود.

 

به یاد بیاورید که کیانو ریوز و الکساندرا گرانت سالهاست که یکدیگر را می شناسند. برای مدت طولانی ، عاشقان رابطه خود را تبلیغ نمی کردند ، اما در نوامبر سال گذشته آنها با هم منتشر شدند. عاشقان عملاً از هم جدا نمی شوند: به عنوان مثال ، اکنون آنها در برلین هستند ، جایی که کیانو در فیلمبرداری فیلم " ماتریکس 4 " شرکت می کند.

 

الکساندرا گرنت کیست

Alexander Grant 3.jpg

 

اولین چیزی که الکساندرا گرانت از طریق تلفن از لس آنجلس به من می گوید این است که صبح است و او هنوز زیر پتو است. اما گول نخورید:  در واقع ، این هنرمند آمریکایی ، که به خاطر ترکیب خلاقانه تصاویر و متن معروف است ، گردبادی از انرژی است. بعداً امروز او برای آماده سازی نمایشگاه به موزه هنر اورنج کانتی در سانتا آنا می رود و فردا در اسکار د لا رنتا جلسه ای برای پروژه آینده دارد. سپس ، در ماه آوریل ، نمایش دیگری در Marfa Invitational در تگزاس وجود دارد ، به علاوه اجرای روزانه کتابهای هنرمندان X-انتشاراتی که او با بازیگر کیانو ریوز اداره می کند.

آه بله. کیانو اگر نام گرانت را از قبل می دانید ، احتمالاً به این دلیل است که در ابتدای نوامبر سال گذشته ، جهان سرانجام تردید نکرد که او و الکساندرا یک زوج هستند-هنگامی که آنها روی فرش قرمز دست به دست می رفتند.

 

665x495_0xac120003_4239183421562655096.jpg

"Sad Keanu"


بسته به اینکه کدام روزنامه خبری را می خوانید ، واکنش به ظاهر عمومی گرانت و ریوز در جایی بین تنگی نفس و تمسخر قرار دارد. این زن چه کسی بود که در 48 سالگی به اندازه کیانو سن داشت؟ (او 57 ساله است.) اما آیا می توانیم به خود اجازه دهیم یک لحظه نگرانی داشته باشیم؟ به هر حال ، ریوز دائماً مجرد به نظر می رسید ، الهام گرفته از "Sad Keanu" و نام مستعار "دوست پسر اینترنت" را به دست آورد. اگر فکر می کنید برای از بین بردن این تصویر فردی غیر معمول است ، حق با شماست.

 

 

Alexander Grant Press.jpg

 

گرانت می گوید: "من یک زن 6 فوت 1 اینچی(184.5سانتیمتر)  با موهای سفید هستم." "می دانید ، ایده سازگاری ... اگر می خواستم شبیه کیم کارداشیان باشم (1.57 سانتیمتر) ، مجبور می شدم جراحی کنم که حدود یک فوت از پاهایم برداشته شود!"

این زوج سالها به عنوان بخشی از همان مجموعه هنری در LA ، جایی که گرانت به مدت دو دهه در آن زندگی می کرد ، نزدیک بودند. او مدتهاست شهرت خود را ثابت کرده بود - یک همکار پرکار ، او همچنین با فمینیست مشهور هلن سیکسوس و پیشگام ادبیات دیجیتال مایکل جویس کار کرد.

گرانت ، دختر دو استاد ، در اوهایو متولد شد و در کودکی در این شهر زندگی می کرد: مکزیکو سیتی ، پاریس ، واشنگتن. در 11 سالگی ، او به والدین خود گفت که می خواهد به مدرسه شبانه روزی در سنت لوئیس برود. "من بسیار نترس بودم - من کودکی بودم که ذهن خود را می شناخت." هنرمند شدن اجتناب ناپذیر به نظر می رسید ، اگرچه او هرگز علاقه ای به ماندن در یک خط نداشت. "من فکر می کنم" هنرمند "بهترین توصیفی را که من انجام می دهم ، اما در واقع این نام نوعی کنجکاوی است."

 

Alexander Grant 4.jpg

Alexander Grant 41.jpg

گرنت در مارفا سه اثر بزرگ-ترکیبی از حرکات پر زرق و برق و رنگارنگ با کلمات انتخاب شده-که از افسانه آنتیگون الهام گرفته است ، به نمایش می گذارد. او به طور خاص به احساسات معروف قهرمان یونانی علاقه مند است: "من برای عشق به دنیا آمده ام نه نفرت." گرانت ابتدا این تصاویر را در سال 2014 تصور کرد ، اما اعتراف می کند که با عجیب شدن جهان وزن آنها افزایش یافته است. او پیشنهاد می کند که گرتا تونبرگ می تواند یک آنتیگون مدرن باشد. "این یک سفر مطلق برای من بود ، دیدن تابلوها با تغییر شرایط سیاسی ، زندگی جدیدی به خود گرفت."

در سال 2011 ، او و ریوز اولین کتاب خود را به نام قصیده خوشبختی ، راهنمای بازیگوشانه ای برای رهایی از افسردگی منتشر کردند که متن شاعرانه او را با نقاشی هایش کنار هم قرار می دهد. این نشان می داد که حتی در آن زمان ، این دو با هم رابطه داشتند. گرانت تأیید می کند: "این کتاب به عنوان یک هدیه خصوصی توسط من برای کیانو به عنوان یک شگفتی ساخته شد." "وقتی همه دوستانمان در اتاق نشسته بودند ، وقتی من آن را به او دادم ، خندیدند - آنها گفتند ،" لطفاً آن را منتشر کنید! " بنابراین ما به این ترتیب وارد نشر شدیم. "

 

گرانت دارای یک حلقه اجتماعی تنگ در لس آنجلس است - او هفت بار ساقدوش عروس بوده و حتی در عروسی یکی از دوستانش نیز قضاوت کرده است. آیا او به ازدواج علاقه دارد؟ او می خندد: " خیلی دوست دارم به شما بگویم." "عشق در هر سطح برای هویت من بسیار مهم است.من اعتقاد ندارم که راه انزوا و تنهایی درست است. یک دوره انزوا وجود دارد که من به عنوان یک نقاش انجام می دهم ، اما من عمیقا به تجربه رابطه با یکدیگر اهمیت می دهم. "

Alexander Grant 21.jpg

Alexander Grant 2.jpg

 

در مورد گرانت چیزی کاملاً واضح است. مو های او در اواسط بیست سالگی شروع به خاکستری شدن کرد و در اواسط سی سالگی کاملاً سفید شد. او می گوید که خاکستری نگه داشتن آن تا حدودی سیاسی است ، اما نه به شدت. "من در انتخاب بسیار معتقد هستم - هرکسی می خواهد انجام دهد تا اعتماد به نفس پیدا کند. همه ما باید گزینه های بیشتری در مورد زیبایی چیست داشته باشیم. ما میلیاردها نفر هستیم. ”

گرانت خود را ساکن لس آنجلس می داند و با خوشحالی به سنت های محلی دست یافته است: او هر روز مدیتیشن می کند و آن را کاملاً توصیه می کند . او همچنین پشت سر هم در کالج های برجسته کالیفرنیا تدریس کرده است. او می گوید اصلی ترین کاری که او به دنبال انجام آن است ، ایجاد اعتماد به نفس در دانش آموزانش است. او توضیح می دهد: "اگر من به یک مورد امیدوارم ، برای هر کسی که با من تماس می گیرد ، این است که من نمایندگی دارم." "من فقط می توانم بگویم:" من به خودم اجازه داده ام - آیا به این فکر کرده اید که به خودتان اجازه دهید؟ "

نظرات

۱۴۰۰/۷/۲۰الکساندرا را درک می کنم. طرفداران وسواسی ترسناک هستند ، هرگز نمی دانید ​​به آنها چه توصیه ای کنید.

۱۴۰۰/۷/۲۰قتل جان لنون توسط چپمن ، اثبات این وسواس ترسناک طرفداران است.

۱۴۰۰/۱۲/۶خیلی ها این بازیگر، کیانو ریوز را دوست دارند. سابقه او با نقش های ایفا شده چشمگیر است، اما حقایق زندگی او احساسات بسیار بیشتری را برمی انگیزد. او بسیار متواضعانه زندگی می کند ، هرگز متکبرانه رفتار نمی کند ، تقریباً پول برای او مهم نیست ، زیرا سخاوتمندانه آنها را به خیریه تقسیم می کند. ویدیوهای کوچک زیادی در شبکه پخش می شود که در آن او جای خود را به یک زن می دهد یا در کنار افرادی که محل سکونت ثابتی ندارند، چمباتمه زده یا فقط روی زمین غذا می خورند. اما در عین حال، همه می‌دانند: کیانو ریوز با همه سادگی ظاهری‌اش می‌داند چگونه اسرار خود را برای کسی فاش نکند. و او آن را بیشتر دوست دارد. خیلی کم حرف می زند و زیاد انجام می دهد. احتمالاً به سختی می توان کودکی او را ساده نامید، اما او هرگز شکایت نکرد. او همیشه از مادرش حمایت می کرد و نسبت به او و خواهرش کیم بسیار حساس بود.

۱۴۰۰/۱۲/۶کیانو ریوز در زمانی که دخترش در سال 1999 مرده به دنیا آمد شکایت نکرد اما زنی که دوستش داشت نتوانست با آن کنار بیاید. کیانو ریوز مانند بسیاری از مردم بسیار ترسیده بود، اما توانست احساسات خود را مهار کند و یاد گرفت که ترس ها را مدیریت کند. در عین حال کیانو ریوز می گوید حتی وقتی انسان می ترسد باید عمل کند، جلو برود، مخصوصاً اگر در روحش درد و ناامیدی باشد. نکته اصلی این است که تسلیم نشوید.

۱۴۰۰/۱۲/۶کیانو ریوز در یکی از مصاحبه های خود اعتراف کرد که فیلمبرداری «ماتریکس: رستاخیز» او را مجبور کرد تا با حقیقت روبرو شود و شاید مخاطب همان چیزی را که خودش احساس می کند احساس کند. قهرمان او نئو این فرصت را به او داد تا به آینده نگاه کند و ببیند: هر فرد، از جمله خودش، باید کمی بهتر شود. آشنایان کیانو ریوز اطمینان می دهند که بهتر شدن به سادگی غیرممکن است. او یک هدیه منحصر به فرد برای گوش دادن و شنیدن طرف مقابل خود دارد، کیانو ریوز در واقع به نظرات دیگران، تجربه آنها، توانایی آنها در بیان افکار خود علاقه مند است. و آماده است از همه کسانی که باید با آنها ارتباط برقرار کند مراقبت کند.

۱۴۰۰/۱۲/۶ کیانو ریوز واقعاً مردم را دوست دارد. او تلاش می کند همه را درک کند. کیانو ریوز معتقد است که توانایی شریک شدن در غم و اندوه شخص دیگری می تواند به فردی در شرایط سخت کمک کند و هر گفتگو می تواند برای هر دو طرف بسیار مهم باشد. و کیانو ریوز هرگز از کمک به کسانی که برای این کار نزد او می آیند امتناع نمی کند.

۱۴۰۰/۱۲/۶کیانو ریوز مطمئن است که بسیاری به سادگی توانایی های خود را نمی دانند، بنابراین همیشه باید دست به کار شوید و شک و تردید را با اعمال جایگزین کنید. ممکن است مجبور شوید با افرادی ارتباط برقرار کنید که حتی دیدگاه شما را ندارند یا کاملاً غریبه هستند. زندگی به کیانو ریوز آموخته است که هرگز در کارها عجله نکند و قدر هر ملاقات و هر لحظه را بداند. و بسیار مراقب خواسته های خود باشید، زیرا آنها تمایل به تحقق دارند. هم خوب و هم نه چندان خوب. کیانو ریوز به یکی از مشهورترین افراد جهان تبدیل شده است، اما مانند برخی از همکارانش ترجیح می دهد بسیار متواضعانه زندگی کند. برای بازیگر، پول اصلاً بالاترین ارزش نیست و ترجیح می دهد نه به ثروت، بلکه به نقش هایش افتخار کند.

در ادامه بخوانید...

ایندیانا جونز برای پنجمین بار برمی گردد

در
ایندیانا جونز برای پنجمین بار برمی گردد
ایندیانا جونز برای 5مین بار برمی گردد: انتظار بینندگان از قسمت جدید ایندیانا جونز با بازی هریسون فورد چیست؟
معرفی فیلم ایندیانا جونز
صحبت از فیلمبرداری قسمت پنجم فیلم ایندیانا جونز و یک مومیایی مصری است! اخیراً هریسون فورد، بازیگر مشهور هالیوود بیانیه ای صادر کرد که طرفداران حماسه باستان شناس بی باک، ایندیا جونز را بسیار خوشحال کرد. پس از یکسره شایعات و گمانه زنی های بی پایان - ایندی قدیمی دوباره در کار است! کار روی این فیلم از دو ماه آینده آغاز می شود. چه اسرار هایی ، اکتشاف ها و ماجراهایی ناخوشایند در انتظار  دکتر جونز در این فیلم جدید هستند؟ و چه کسی کارگردانی را در صورتی که اسپیلبرگ امتناع کند ، فیلم را کارگردانی خواهد کرد؟
 
تاریخ شروع احتمالی فیلمبرداری ، آوریل سال جاری است و تاریخ اکران آن ، تابستان سال 2021 است. پنجمین قسمت، 40 سال پس از نمایش نخستین فیلم اول ایندیانا جونز اکران می شود. در تمام این سالها ، ترکیب خلاق بدون تغییر مانده است: استیون اسپیلبرگ - کارگردان ، جورج لوکاس - فیلمنامه نویس ، هریسون فورد - شخصیت اصلی.
ایندیانا جونز برای پنجمین بار برمی گردد
هریسون فورد به عنوان کاوشگر بی باک ایندیانا جونز.
 
در هر سری ماجراجوی بی قرار ، ایندیانا جونز ، آرام نمی گیرد ؛ او در جستجوی مداوم ماجراجویی است. محقق هنوز می تواند راهی برای خارج شدن از هر موقعیتی پیدا کند ، حتی ناامید کننده ترین موقعیت ها. قسمت بعدی فیلم نویدبخش ماجراهای جدید ، حتی خطرناک تر و گیج کننده ترین شخصیت پیشکسوت است.
ایندیانا جونز برای پنجمین بار برمی گردد
کارگردان استیون اسپیلبرگ.
 
قسمت قبلی در سال 2008 منتشر شد. از آن زمان صحبت های سری بعدی متوقف نشده است. موفقیت مالی فیلم های ایندیانا جونز در مجموع نزدیک به دو میلیارد دلار آمریکا و با هزینه 279 میلیون دلار بود.
ایندیانا جونز برای پنجمین بار برمی گردد
هریسون فورد و شان کانری
 
کارگردان استیون اسپیلبرگ با سری پنجم ایندیانا جونز باز خواهد گشت تا مقبره ها را باز و مارها را آزاد کند.فیلم نامه توسط جاناتان کاسدان نوشته خواهد شد. او فرزند یکی از شرکت کنندگان پروژه قبلی ، لارنس کاسدان است که در سال 1981 روی "مهاجمان صندوق گمشده" کار کرد. نویسندگان دیگری مانند مثلاً دن وگلمن نیز در این فرآیند دخیل هستند.
ایندیانا جونز برای پنجمین بار برمی گردد
ایندیانا جونز افسانه ای با سازندگان فیلم
 
جورج لوکاس در این تولید شرکت خواهد کرد. اگرچه او این بار نویسنده داستان نخواهد شد. این کار در ابتدا توسط دیوید کپ انجام شد. فیلمنامه نویس بعداً در مصاحبه ای با Collider در سال 2016 گفت: "در توان من نیست".
ایندیانا جونز برای پنجمین بار برمی گردد
هریسون فورد 77 ساله است ، اما او قصد ندارد دست از بازیگری بردارد.
 
در مورد جورج لوكاس ، اسپیلبرگ چنین گفت: "جورج مسئول داستان است. او این کار را در هر چهار بخش انجام داده. من کاملاً به جورج اعتماد دارم. حتی اگر به تاریخ اعتقادی نداشته باشم ، من هنوز فیلم را همانطور که او قصد داشته است می سازم. من همیشه به عنوان داستان نویس سریال ایندیا جونز به جورج اعتماد خواهم کرد. " بخش دوم با وجود موفقیت تجاری ، از دید برخی از منتقدان ناامید کننده بود. ساختن فیلمی درباره ایندیانا جونز کوهی بزرگ برای صعود است و همه افراد به قله نمی رسند.
ایندیانا جونز برای پنجمین بار برمی گردد
هریسون فورد وشایا لباف.
 
پسر ایندی را با نام متی شایا لباف بازی می کند. شاید متی به عنوان رهبر جدید سریال در نظر گرفته می شد، اما به نظر می رسد LaBeouf با انتقاد از آخرین قسمت ایندیانا جونز ، پل های پشت سر خود را خراب کرده است.
ایندیانا جونز برای پنجمین بار برمی گردد
هریسون فورد قبل و اکنون.
شایعات زیادی درمورد اینکه چه کسی در این فیلمبرداری بجز فورد بازی خواهد کرد و دکتر جونز این بار به دنبال چه گنجی خواهد بودفوجود دارد. سازندگان تنها یک چیز را تضمین می کنند - این یک بررسی بیشتر درباره شخصیت دکتر جونز است. خود فورد گفت که مشتاقانه منتظر است تا کار روی شخصیت مورد علاقه خود را شروع کند.
 
 
بازیگر هریسون فورد محرمانه بودن این طرح را باز کرد: "ما شاهد اتفاقات جدیدی در زندگی ایندی و روابط او با مردم خواهیم بود." هریسون فورد یکی از بهترین بازیگران مشهور هالیوود است و اکنون 77 سال سن دارد اما قصد بازنشستگی ندارد. او همچنین در کار خود فعال است و اغلب به بازیگری خود ادامه می دهد.
ایندیانا جونز برای پنجمین بار برمی گردد
هریسون فورد در قسمت چهارم ایندیانا جونز
 
آیا حماسه ایندیانا جونز پایان خواهد یافت؟ تاکنون شرکت کنندگان و سازندگان قسمت پنجم پاسخ روشنی برای این سوال نداده اند. اما آنچه آنها قول می دهند این است که این فیلم از اولین قسمت های آن کم هیجان انگیز تر نخواهد بود. ما مشتاقانه منتظر سال آینده و انتشار فیلم هستیم.
مقاله را دوست دارید؟ با گذاشتن نظر از ما پشتیبانی کنید.

نظرات

در ادامه بخوانید...

متیو مک کانهی خوش تیپ هالیوود با همسر و فرزندان

در
متیو مک کانهی خوش تیپ هالیوود با همسر و فرزندان
سینمای آمریکا در همه ی زمان ها به لطف تعداد زیادی از ستاره های خوش تیپ و با استعداد درخشان ، برای عموم جهان شناخته شده بود. یکی از این افراد را می توان نماینده هالیوود جدید نامید - متیو مک کانهی. این بازیگر خوش تیپ نه تنها به خاطر نقش هایش در سینما ، بلکه به خاطر شباهت به بازیگران مشهور نیز مشهور شد.(پل نیومن) درباره چگونگی پیدا کردن جایگاه خود، این ستاره هالیوود در دنیای سینما ، در مورد بسیاری از داستان های عاشقانه او ، و همچنین در مورد چگونگی قلبی مشتاق ، با ترس از پیوند دادن خود با ازدواج و فرزندان ، در سن 39 سالگی که او را به یک خانواده کوشا تبدیل کرد و به معنای واقعی کلمه در چند سال پدر سه فرزند فوق العاده شد را در بررسی ما بخوانید.
ظاهر کاریزماتیک ، هدیه ای از مادر طبیعت است که متیو مک کانهی از بدو تولد دریافت کرده است. اما او باید با تلاش و فداکاری به بقیه برسد. این بازیگر همه کارهای خود را به خوبی به یاد می آورد و معتقد است: برای رسیدن به چیزی ، حداقل باید روزی یکبار عرق کنید. و حتی در این صورت نتیجه طولانی نخواهد بود. در عمل ، این بود که برای نقش پیشنهادی ، یک بازیگر نسبتاً با تناسب اندام فوق العاده، مجبور شد 17 پوند(7.7 کیلوگرم) از دست بدهد ، یا 20 پوند(9 گیلوگرم) وزن اضافه کند.با تشکر از تمرکز و تمرکز روی اهداف خود ، متیو همزمان با این کار کنار آمد.
متیو مک کانهی خوش تیپ هالیوود با همسر و فرزندان
متیو مک کانهی بازیگر مشهور آمریکایی است.
 
این بازیگر با انرژی و اعتماد به نفس روی پرده و زندگی ، در ابتدای کار ستاره ای از فیلم های کمدی آمریکایی و بعداً در فیلم های واقعاً جدی بازی کرد ، جایی که شخصیت این بازیگر و استعداد وی را با کیفیت جدیدی نشان داد. به هر حال ، متیو مک کانهی از بسیاری جنبه ها شخصیت برجسته آزادیخواهانه خود را برجسته کرد: خون  انگلیسی ، آلمانی ، سوئدی ، ایرلندی و اسکاتلندی در رگهای متیو مک کانهی جاری است. با اشاره به شجره نامه او ، می خواهم خاطرنشان كنم كه یكی از اجداد وی داندریج MacRae ژنرال شناخته شده ارتش كنفدراسیون بود. فرمانده نیروها در چندین نبرد در آرکانزاس نقش بسزایی داشت.
 

بیوگرافی متیو مک کانهی

متیو مک کانهی در 4 نوامبر 1969 در شهر اووالد (تگزاس ، ایالات متحده آمریکا) در خانواده مری کاتلین و جیمز مک کانوگی به دنیا آمد. والدین متیو دو بار طلاق گرفتند و سه بار ازدواج کردند. قبل از تولد سلبریتی آینده ، این خانواده قبلاً دو پسر داشت - مایکل و پاتریک ، وقتی مشخص شد که مری دیگر نمی تواند فرزندی به دنیا آورد، به همین دلیل ، تولد متیو کاملاً تصادفی بود. البته این رویداد برای خانواده McConaughey شگفتی بزرگ بود و با یک معجزه فوق العاده برابر شد.
متیو مک کانهی خوش تیپ هالیوود با همسر و فرزندان
متیو مک کانگی در کودکی.
 
مادر بازیگر برای مدت طولانی به عنوان معلم در مهدکودک کار می کرد ، و پس از آن به دلیل فعالیت ادبی ، شروع به نوشتن کتاب کرد. پدر در جوانی  می توانست یک بازیکن حرفه ای در فوتبال آمریکا شود. با این حال وی به دلیل آسیب دیدگی زانو نتوانست کار ورزشی خود را ادامه دهد. بعداً ، جیمز تجارت خود را افتتاح کرد و صاحب پمپ بنزین شد. اما اشتیاق جوانی پدرش به پسر کوچکترش منتقل شد - در اوایل کودکی ، متیو به معنای واقعی کلمه رویای فوتبال را در سر داشت.
 
در سال 1980 ، هنگامی که جیمز مک کانهی فعالیت خود را برای تهیه و فروش لوله های  نفتی شروع کرد،خانواده به شهر لانگ ویو ، تگزاس نقل مکان کردند.
 
وقتی متی بزرگ شد ، برای جایگزین کردن اشتیاق کودکی - به چیز دیگری روی آورد. بازیگر آینده به شدت قصد خود را برای تبدیل شدن به فوتبالیست بودن تغییر داد ، وی تصمیم گرفت که وکیل شود.وی گفت: "من همیشه تحت تأثیر سیستم قضایی قرار گرفتم ... به ویژه به کار دفاعیه علاقه داشتم.
 
دانستن اینکه کسی که از آن محافظت می کنید بی گناه است و می تواند به زندان برود کابوسی است ... برای محافظت از یک فرد بی گناهوکالت حرفه ی خوبی است. بنابراین من 15 سال فکر کردم. من این احساس را داشتم که می توانم همه ی کارها را انجام دهم ، به عمق جهنم بروم ، اگر نبرد را از دست ندهم و یک انسان بی گناه را آزاد کنم ، "بازیگر به یاد می آورد. " در مدرسه ، من بحث می کردم ، و دوست داشتم  وكیل شوم."
متیو مک کانهی خوش تیپ هالیوود با همسر و فرزندان
متیو مک کانهی در سالهای جوانی اش.
 
همچنین لازم به ذکر است که در سالهای مدرسه ، متیو مک کانهی همیشه در کانون توجه قرار داشت و در بین همکلاسی ها بسیار محبوب بود. او خوب تحصیل کرد ، می دانست که چگونه با دوستان سرگرم شود و یک زندگی اجتماعی فعال را رهبری کند. هنگامی که متیو حتی در نامزدی "زیباترین پسر" رأی مدرسه را به دست آورد. محبوبیت وی اثری از شکل گیری عزت نفس خود بر جای گذاشت - از زمان جوانی ، مک کانهی هرگز از توجه زنان محروم نشد ، تقریباً تمام دختران مدرسه عاشق لبخند زیبای او بودند.
 
در کلاس فارغ التحصیلی خود در سال 1988 ،  مک کانهی حتی در یک برنامه تبادل دانشجویی شرکت کرد و یک سال تمام در استرالیا در شهر وارنرال ، نیو ساوت ولز زندگی کرد. در این زمان بود که او شروع به علاقه به سینما کرد و به طور جدی به حرفه یک بازیگر فکر کرد.
متیو مک کانهی خوش تیپ هالیوود با همسر و فرزندان
متیو مک کانهی
 
پس از فارغ التحصیلی از مدرسه ، با دریافت گواهینامه ، McConaughey ، با تصمیم گیری در مورد انتخاب یک حرفه ، به طور کامل بین تحصیل رشته حقوق در دانشگاه متدیست جنوبی در دالاس و تحصیل سینما در دانشگاه تگزاس در آستین فاصله گرفت. نکته آخر در مورد جوانب مثبت و منفی توسط کتاب اوگ ماندینو ، بزرگترین بیزینس من جهان ، که مک کانهی در اوقات فراغت می خواند ، مطرح شده بود. او با الهام از آنچه خوانده بود ، قاطعانه تصمیم گرفت زندگی خود را با سینما مرتبط كند.
 
به هر حال ، والدین مک کانهی بلافاصله این موضوع را نپذیرفتند ، زیرا آنها از واکنش متیو می ترسیدند. هنگامی که سرانجام ، متیو تصمیم قطعی خود را به والدین ابلاغ کرد ، پدر و مادر ، به طرز عجیبی ، از متیو حمایت کردند و به او گفتند که باید آنچه را که نه پول ، بلکه لذت می آورد ، انجام دهد. و مرد جوان به دانشگاه در آستین رفت. در سال 1993 فارغ التحصیل مدرک رادیو ، تلویزیون و سینما شد.
متیو مک کانهی خوش تیپ هالیوود با همسر و فرزندان
متیو مک کانهی و سینما
 
مک کانهی در سال 1991 ضمن تحصیل در دانشگاه ، مهارتهای بازیگری خود را نشان داد. اولین تلاشهای وی در تبلیغات انجام شد ، به ویژه در تبلیغات برای آبجو میلر لایت و روزنامه آستین Austin American-Stateman ، و همچنین در ویدئوی تریشا یروود و خواننده  دون هنلی دون هنلی Walkaway جو. در همان سال ، 1992 ، مک کانهی در سریال های تلویزیونی ایفای نقش کرد.
 
متیو مک کانهی نخستین بازی خود را در این فیلم بزرگ ، نقش اپیزودیک خود را در فیلم "پسر از دنیای دیگر" (1993) می داند. سپس این بازیگر جوان در فیلم کمدی مات و مبهوت به کارگردانی ریچارد لینکلیتر (1993) نقش آفرینی کرد .
 
این بازیگر بر اساس رمان به همین نام جان گریشام ، اولین نقش اصلی خود را در فیلم "زمانی برای کشتن" از ژوئل شوماخر بازی کرد. این بازیگر جوان کاملاً به نقش یک وکیل  عادت کرده بود ، که موظف بود از مشتری محافظت کند ، بنابراین این بازیگر توانست رویای دیرینه خود را تحقق بخشد. با این حال ، وی مجبور شد در آینده نقش وکالت را انجام ندهد.
متیو مک کانهی خوش تیپ هالیوود با همسر و فرزندان
متیو مک کانهی در فیلم طلا.  به خاطر نقش ، این بازیگر باید 20 کیلوگرم وزن خود را اضافه می کرد.
 
و با کمال تعجب ،مک کانهی اولین بازیگری بود که به دلیل نقش جک در تایتانیک افسانه ای مورد تأیید قرار گرفت. و اگر کارگردان کامرون تولید کنندگان را ترغیب نمی کرد که برای این نقش لئونارودو دی کاپریو را بگیرند ، این مک کانهی بود که این نقش جدی را بازی می کرد. اما ، افسوس ، این نتیجه ای نداشت. با این حال ، حتی بدون تایتانیک ، پیشرفت شغلی بازیگر به سرعت بالا گرفت. وی در فیلم های مشهوری همچون "برنامه ریز عروسی" (2001) ، "مخاطب" (1997) ، U-571 در سال (2000)، "صحرا" (2005) ، "ما مارشال هستیم" (2006) ، " وکیل لینکلن "(2011) بازی کرد.
 
به طور کلی ، امروز این هنرمند در فیلم ها بیش از هفتاد نقش متنوع دارد ، و همچنین حدود ده پروژه که در آن متیو مک کانهی به عنوان کارگردان ، فیلمنامه نویسان و تهیه کننده ایفای نقش کرده است.
 
تا به امروز این بازیگر 41 جایزه از جمله اسکار ، گلدن گلوب ، ... و همچنین 74 نامزدی دریافت جایزه دارد که بدون پیروزی در حوزه سینما باقی مانده است. متیو همچنین صاحب یک ستاره در پیاده روی مشهور هنرمندان است.
 

داستان های عاشقانه متیو مک کانهی

با دریافت نقش پس از یک نقش ، جایزه بعد از یک جایزه ، متیو نه تنها بیشتر مشهور شد ، بلکه برای خانم ها نیز جذاب تر شد. وی در سال 2005 براساس مجله "مردم" در نامزدی نماد زیباترین مرد جایزه دریافت کرد. یک بازیگر زن متشکل از چهره ای زیبا و مردانه با چشم های آبی ، بازیگران دیوانه و همکار و البته هواداران را سورپرایزکرد و تصویر یک چهره ای ایده آل که زنان دوست داشتند، سال ها به این بازیگر اختصاص داده شد.
 
متیو مک کانهی خوش تیپ هالیوود با همسر و فرزندان
متیو مک کانهی با پاتریشیا آرکت.
 
یکی از اولین داستان های عاشقانه و پرمحتوا ی او در زندگی مک کانهی در سال 1994 آغاز شد. این بازیگر جوان با اتمام دانشگاه ، دوستیابی با بازیگر نقش پاتریشیا آرکت را آغاز کرد. هر دوی آنها تازه کار خود را شروع کرده بودند و تمام تلاش خود را برای شکستن هالیوود انجام دادند ، بنابراین وقتی پاتریشیا متوجه نیکلاس کیج مشهور آن زمان شد ، بلافاصله مک کانهی را برای داشتن یک رابطه امیدوارکننده تر ترک کرد.
متیو مک کانهی خوش تیپ هالیوود با همسر و فرزندان
متیو مک کانهی با ساندرا بولاک.
 
با گذشت زمان ، قهرمان ما با درخشش ساندرا بولاک ، شریک زندگی در فیلم "زمانی برای کشتن" عاشقانه را آغاز کرد و بیش از دو سال به طول انجامید. در ابتدا این زوج سعی کردند رابطه خود را از طرفداران و مطبوعات پنهان کنند. با این حال ، پنهان کردن احساسات غیرممکن است ، و به زودی همه در مورد احساسات بین آنها فهمیدند. در آن زمان ساندرا بولاک 33 سال داشت. اختلاف سنی ، متیو را ناراحت نکرد. این بازیگر پس از آن رفت ، سپس بازگشت ، عاشق جوان را متهم کرد ، صحنه هایی ساخت ، اما مک کانهی، ساندرا را دوست داشت. و دو سال بعد ، وقتی ساندرا می خواست بچه دار شود ، که مک کانهی کاملاً برای آن آماده نبود ، این زوج از هم جدا شدند.
متیو مک کانهی خوش تیپ هالیوود با همسر و فرزندان
متیو مک کانهی و پنه لوپه کروز. 
 
اشتیاق بعدی متیو نیز سبزه رو بود.این بازیگران بعد از فیلمبرداری فیلم "صحرا" در سال 2004 ملاقات کردند. آنها مشترکات زیادی داشتند ، بنابراین همه انتظار داشتند که این اتحاد مطمئناً در یک ازدواج سریع پایان یابد. اما متیو و پنه لوپه ، با تسلیم شدن به حرفه خود ، به دلیل برنامه شلوغ یکدیگر را کمتر و کمتر دیدند. و تصمیم به شکست متقابل منجر شد.
 
یک رابطه کوتاه این بازیگر را با خواننده جانت جکسون و بازیگر نقش اشلی جود مرتبط کرد. در همین حال ، برای مدت طولانی ، مک کانهی یکی از حساس ترین بازیگران  هالیوود باقی مانده بود ، و کمتر کسی معتقد بود که این مرد به یکی از زنان اجازه می دهد تا با او ازدواج کند. با این حال ، بدبینان اشتباه کردند: کاملیا آلوز برزیلی بلیط خوشحالی را از آن خود کرد.
 
سرانجام ، در سال 2006 ، شخصی در زندگی بازیگر ظاهر شد که باعث شد این مرد خوش تیپ زنان دیگر را فراموش کند و جایگاه اصلی زندگی خود را بدست آورد. او را در رستوران لس آنجلس ملاقات کرد. در این روز کاملیا آلوز برزیلی روز تولد خود را جشن می گرفت و بلافاصله این بازیگر را با زیبایی خیره‌کننده خود تسخیر کرد. مقاومت در برابر چنین مردی تقریباً غیرممکن است. از همان لحظه عاشقانه بین متیو و کاملیا شروع شد. و آنچه تعجب آور است ، در مطبوعات هیچ وقت شایعاتی درباره مشکلات در روابط آنها وجود نداشته است. با این حال ، این زن و شوهر برای عروسی عجله نداشتند ، یا بهتر است بگوییم متیو عجله ای نداشت.
متیو مک کانهی خوش تیپ هالیوود با همسر و فرزندان
متیو مک کانهی و کامیلا آلوز.
 
به هر حال ، کاملیا ، که حتی در جوانی نیز مانند بسیاری از برزیلی ها ، از داده های خارق العاده ای برخوردار است ، خود را در تجارت مدلینگ وقف کرد. او در 15 سالگی به آمریکا آمد تا شانس خود را در صنعت مد امتحان کند. این دختر از ظرفشویی تا مدل شدن زمان زیادی را صرف کرد. در 25 سالگی با متیو ملاقات کرد که در آن زمان متیو 38 سال داشت.
 
ازدواج آنها تنها در دسامبر سال 2011 صورت گرفت ، هنگامی كه متیو و كامیلا دو فرزند داشتند - فرزند لوی (2008) و دختر ویدا (2010). این زوج کاتولیک در ژوئن 2012 در آستین ، تگزاس ازدواج کردند. و در اواخر دسامبر 2012 ، فرزند سوم در خانواده McConaughey به دنیا آمد. جوانترین پسر به نام لیوینگستون شناخته شد.
متیو مک کانهی خوش تیپ هالیوود با همسر و فرزندان
متیو مک کانهی با کودکان.
 
نوامبر گذشته ، متیو مک کانهی 50 ساله شد. اکنون او به یقین می داند که عشق واقعی شگفتی بوجود می آورد ، و حتی ناامیدترین مبارزان آزادی دیر یا زود با شخصی دیدار می کنند که حاضر است در اصول قدیمی با آنها شریک شود. او شغل مورد علاقه ، خانه ای شیک دارد ، یک شوهر دوست داشتنی و یک پدر فوق العاده در کنار فرزندانش است. و چه چیز دیگری یک فرد برای خوشبختی احتیاج دارد ...
متیو مک کانهی خوش تیپ هالیوود با همسر و فرزندان
متیو مک کانهی با کودکان.
 
اکنون این زوج یکی از ماندگارترین ها به حساب می آیند. این بازیگر خودش یک بار در مصاحبه ای اعتراف کرد که همیشه زیباترین زنها را بدست می آورد ، اما او تنها وقتی فهمید که آماده چنین تغییراتی است و می تواند خودش را نه تنها به کار ، بلکه به خانواده اش نیز پایبند کند ، ازدواج کرد.

نظرات

در ادامه بخوانید...

گرتا گاربو جذاب ترین بازیگر افسانه ای که مرموزترین چهره در سینما خوانده می شود

در

گرتا گاربو

گرتا گاربو

 

بیوگرافی گرتا گاربو

18 سپتامبر 115 سالگرد تولد  گرتا گاربو  است. جذاب ترین بازیگر افسانه ای که مرموزترین چهره در سینما خوانده می شود . بر خلاف بسیاری از هنرمندان اروپایی ، گرتا گاربو به راحتی هالیوود را فتح کرد ، بر خلاف بسیاری از ستاره های فیلم صامت ، او همچنین در فیلم های صدا دار خوش درخشید ، بر خلاف بسیاری از همکارانش ، که از شهرت و موفقیت لذت می برد ، گاربو بازیگر  لذت محبوبیت را ترک کرد و در 36 سالگی  سینما را ترک کرد و برای 50 سال آینده یک سبک زندگی منزوی داشت. چه چیزی باعث شد تا  گرتاگاربو   افسانه ای با دقت از چشم های کنجکاو پنهان شود؟

 

گرتا گاربو
گرتا گاربو

 

گاربو همیشه فردی بسیار بسته و درون گرا بوده است که بیشتر به دلیل دوران سخت کودکی وی است. گرتا گوستافسون در استکهلم در خانواده ای فقیر متولد و بزرگ شد. پدرش فردی ساکت بود و به شدت مشروب می نوشید ، اما در عین حال ، او همیشه به دختر کوچک و مورد علاقه خود گرتا  توجه داشت. مادر با او سرد بود و وقت بیشتری را با دو فرزند بزرگترش سپری می کرد. وقتی گرتا 13 ساله بود ، پدرش درگذشت ، و سپس برای اولین بار او کاملاً احساس تنهایی کرد. به زودی مجبور شد مدرسه را رها کند و کار پیدا کند. حتی در آن زمان ، او به خود قول داد " زندگی اش را بنا کند تا به کسی وابسته نباشد ".

 

گرتا گاربو

عکس گاربو   زیباترین زن دنیا در کتاب گینس    یکی از جذاب ترین ستارگان هالیوود

 

گرتا پشت پیشخوان یک فروشگاه بزرگ ایستاده بود که یکی از بازدید کنندگان به او گفت که با چنین چهره ای نیاز به درخشش در صفحه نمایش دارد و پیشنهاد داد که برای فیلمبرداری یک تبلیغ تجاری بیاید. در آنجا  او توجه سازندگان فیلم را جلب کرد و خیلی زود گرتا بازی در فیلم های صامت را شروع کرد. پدرخوانده او در سینما بزرگترین کارگردان سوئدی موریتس استیلر بود که نام مستعار گرتا گاربو را برای او در نظر گرفت و با دقت روی تصویر او کار کرد و از یک دختر معمولی یک ستاره واقعی را ساخت.

 

گرتا گاربو

گرتا فیلم * عشق * ، 1927 |  عکس

 

گرتا هرگز در مورد رابطه خود با استیلر صحبت نکرد. برخی از زندگینامه نویسان ادعا می کنند که او اولین و تنها عشق واقعی او بوده است ، برخی دیگر مطمئن هستند که فقط روابط حرفه ای می تواند آنها را بهم پیوند دهد - شایعاتی مبنی بر بی تفاوت بودن کارگردان نسبت به زنان وجود داشت. به هر حال ، او نقش بزرگی در سرنوشت گرتا گاربو بازی کرد ، و پتانسیل خلاقیت گرتا گاربو را آشکار کرد و تصویری از زیبایی سرد و مرموز ایجاد کرد که همه دنیا به زودی آن را شناختند.

 

گرتا گاربو

گاربو یکی از جذاب ترین ستارگان هالیوود از  بازیگران سوئدی هالیوود

 

به زودی گرتا گاربو و موریتس استیلر به هالیوود دعوت شدند. این بازیگر خوش آتیه توجه لوئیس بی مایر ، رئیس استودیوی MGM را به خود جلب کرد. در ابتدا ، گرتا در آمریکا احساس بسیار ناخوشایندی داشت - او زبان را به خوبی بلد نبود ، به ستاره های هالیوود شباهت نداشت ، به دلیل عدم اعتماد به نفس در مجموعه فیلم دیده نمی شد.

سپس عادت کودکی به او کمک کرد تا خودش را از تمام دنیای اطراف جدا کند و اجازه ندهد کسی در نزدیکی او باشد. به اندازه کافی عجیب ! اما این به نفع او تمام شد - دوری ، عدم دسترسی و رمز و راز او به طور جادویی بر مردم تأثیر می گذاشت. گرتا گاربو که او را سوفین سوئدی می نامیدند ، به راحتی هالیوود را فتح کرد. اما موریتز استیلر هرگز جای خود را در آنجا پیدا نکرد ، به سوئد بازگشت و 2 سال بعد درگذشت.

 

گرتا گاربو

گرتا گاربو در * آنا کریستی * ، 1930  از  بازیگران معروف سوئدی

 

گرتا گاربو

گرتا گاربو در * ماتا هاری * ، 1931 |  عکس

 

بسیاری از ستارگان فیلم های صامت با ظهور فیلم های صدا دار محبوبیت خود را از دست دادند ، اما برای گرتا گاربو این مسئله ای نبود. با وجود لهجه قابل توجه ، صدای ضعیف و عمیق او جذاب و همچنین ظاهر نمایشی او بود.  او دوربین را بسیار دوست داشت ، این بازیگر را استاندارد فیلمبرداری می نامیدند. منتقدان سینما چشم های آبی بی انتها ، خطوط بی عیب و نقص صورت و مژه های بلند او را تحسین می کنند. شاعر آیریس گری در مورد او نوشت: " وقتی گاربو پلک های خود را بست ، مژه های بلندش به هم چسبیدند و قبل از اینکه دوباره چشم هایش را باز کند ، خش خش مشخصی مانند تکان دادن بال های پروانه وجود داشت ." گرتا گاربو توانایی تغییر شکل را داشت بدون اینکه فردیت خود را از دست بدهد.

 

گرتا گاربو

رکورد گینس زیباترین زن دنیا   یکی از جذاب ترین ستارگان هالیوود |  عکس

 

جلال و افتخار که نصیب او شد برایش خوشایند نبودو گرتا گاربو بازیگر را ترساند.گرتا گاربو فقط وقتی تنها بود احساس راحتی می کرد. گرتا گاربو اعتراف کرد: " من خجالتی نیستم ، از مردم دور نمی شوم ، من با کمال میل با غریبه ها صحبت می کنم. اما من اصلاً علاقه ای به زندگی عمومی ندارم - کنجکاو نیستم . " او حتی در صحنه و مجموعه فیلمبرداری خواستار این بود که  غریبه ای حضور نداشته باشد.

 

گرتا گاربو

گرتا گاربو  فیلم * هتل بزرگ * ، 1932 | عکس

گرتا گاربو

گرتا گاربو درنقش آنا کارنینا

 

این بازیگر سوئدی و آمریکایی در یکی از اولین اقتباس های سینمایی خود نقش آنا کارنینا را بازی کرد. صدای کمی خشن ستاره فیلم آن زمان ، با اشاره به لهجه سبک سوئدی ، به سرعت قلب بینندگان را به خود جلب کرد. بسیاری از منتقدان معتقدند که آنا کارنینا  بهترین و برجسته ترین نقش  گرتا گاربو  است. برای بازی در نقش آنا ، این بازیگر جایزه NYFCC را در بخش "بازیگر زن اصلی" دریافت کرد.

 

شریک گرتا گاربو در فیلمبرداری فردریک مارچ بود که نقش معشوق آنا ، الکسی ورونسکی را بازی می کرد. به هر حال ، رابطه آنها در ابتدا ، به بیان خفیف ، به نتیجه نرسید ، اما این به هیچ وجه بر فیلم تأثیر نگذاشت. بازیگران و همه کسانی که در این فیلم نقش داشتند ، حرفه ای بودن خود را ثابت کردند ، زیرا توانستند فیلمی را ضبط کنند که هم برای منتقدان و هم برای بینندگان جذاب بود.


این فیلم در سال 1935 به کارگردانی کلارنس براون به جمع 100 ملودرام برتر آمریکایی راه یافت و همچنین برنده جام موسولینی جشنواره فیلم ونیز برای بهترین فیلم خارجی شد.

 

گرتا گاربو

گرتا گاربو یکی از جذاب ترین ستارگان هالیوود | عکس

 

عشق های او افسانه ای بودند ، اما هرگز ازدواج نکرد. در روز عروسی که با جان گیلبرت بازیگر از قبل تعیین شده بود ، داماد را ترك كرد و او را متهم كرد كه به شهرتش بیش از خودش علاقه مند است. این بازیگر فرزندی نداشت و با تنها دوست خود - طراح مد ، والنتینا سانینا  پس از آغاز رابطه زن بازیگر با همسر والنتینا  ، میلیونر جورج شلی ، متوقف شد.

 

آخرین شخصی که به او اعتماد کرد - عکاس مشهور ، اشرافی انگلیسی ، سیسیل بیتون - در پایان خاطرات خود در خاطرات خود نوشت:او دخالت در زندگی خود را دوست ندارد. گاهی اوقات ،  برای چند روز در اتاق خود را قفل می کند ، و حتی حاضر نمی شود که خدمتکار را وارد خانه کند. او حتی قادر به خواندن نیست. به همین دلایل ، او قادر به پیشرفت به عنوان یک شخص نیست.

 

بسیار خوب است که او خود را در برابر نفوذ مخرب هالیوود محافظت می کند ، او علاقه خاصی به هیچ کس و کسی ندارد ، او منزجر ، خودخواه و کاملاً آماده نیست تا خودش را برای کسی آشکار کند. او خرافی ، مشکوک است ، معنای کلمه "دوستی" را نمی داند. او همچنین در عشق ورزیدن ناتوان است . "

 

گرتا گاربو

گرتا گاربو در فیلم * بانوی کاملیاها * ، 1936 |  عکس

 

آخرین فیلم  ، بیست و هفتمین فیلم با مشارکت وی در سال 1941 اکران شد و در گیشه شکست خورد. سپس مادر گرتا درگذشت. پس از آن ، وی به خبرنگاران گفت: "من می خواهم تنها باشم ." و او به مدت 50 سال از دنیای هنر ناپدید شد ... ستاره هالیوود ، که محبوب ترین بازیگر زن اوایل قرن بیستم نامیده می شد ، یک بار اعتراف کرد: " من از هالیوود خسته شده ام ، هرگز شغل خود را دوست نداشتم. روزهایی بود که فقط خودم را مجبور کردم به استودیو بروم. در واقع ، من حتی بیش از آنچه برنامه ریزی کردم در فیلم ها بازی کردم. قرارداد اجازه نداد زودتر بازیگری را کنار بگذارم. من هیچ وقت احساس یک بازیگر واقعی را نداشتم. اغلب از من برای اجرا در برادوی دعوت می شد. اما تصور اینکه هزاران چشم به من نگاه می کنند من را وحشت زده می کرد . "

 

بعد از 36 سال ، گاربو در فیلم ها بازی نکرد و در جمع ظاهر نشد ، عکس گرفتن از خودش را ممنوع کرد و مصاحبه نکرد. او منزوی شد و در سالهای اخر کاملاً خود را از دنیای خارج جدا کرد و حتی به پزشک مراجعه نمی کرد ، تا در آنجا با بیماران دیگر روبرو نشود. یک متخصص مغز و اعصاب که مدتها بود گاربو را رصد می کرد ، اظهار داشت: ” ترک سوئد ، او یک دختر عادی ، هدفمند و خوشبخت بود. فقط هالیوود مقصر مشکلاتش است. به نظر می رسد  ، زندگی متناقض او در همان جایی که شهرت و ثروت برای او ایجاد کرده ، نادرست هدایت شده است . "

 

گرتا گاربو

بازیگر زن در سالهای پیری |  عکس

در آوریل 1990 ، گرتا گاربو در سن 84 سالگی درگذشت. او تمام ثروت چند میلیون دلاری خود را برای تنها خواهرزاده خود وصیت کرد. خاکسترهای او 9 سال در انتظار پخش شدن  بودند ، در حالی که بحث در مورد جایی که وی آخرین اقامتگاه خود را پیدا می کند - در ایالات متحده آمریکا یا سوئد ادامه داشت. و هنگامی که سرانجام جمعیت عظیمی در گورستان استکهلم جمع شدند تا وی را در آخرین سفر او همراهی کنند ، معلوم شد که مراسم واقعی شب قبل برگزار شده است.

سالها پس از عزیمت وی ​​، بخشهای ناشناخته زندگینامه وی به لطف بایگانی محرمانه سرویسهای اطلاعاتی ایالات متحده فاش می شود در قسمت آخر مقاله آورده شده است.

 

فیلم های گرتا گاربو

خانم و آقای استکهلم (۱۹۲۰)
چگونه لباس بپوشیم (۱۹۲۱)
نان روزانه ما (۱۹۲۱)
شوالیه شاد (۱۹۲۱)
حماسه یوستا برلینگ (۱۹۲۴)
اغواگر (۱۹۲۶)
سیلاب (۱۹۲۶)
جسم و شیطان (۱۹۲۶)
عشق (۱۹۲۷)
زن الهی (۱۹۲۸)
بانوی مرموز (۱۹۲۸)
زن ماجراهای عاشقانه (۱۹۲۸)
ارکیده‌های وحشی (۱۹۲۹)
بوسه (۱۹۲۹)
آنا کریستی (۱۹۳۰)
عشق (۱۹۳۰)
الهام (۱۹۳۱)
فرود و فراز سوزان لنوکس (۱۹۳۱)
ماتاهاری (۱۹۳۱)
گرند هتل (۱۹۳۲)
آنگونه که دوستم داری (۱۹۳۲)
ملکه کریستینا (۱۹۳۳)
پرده رنگین (۱۹۳۴)
آنا کارنینا (۱۹۳۵)
کمیل (۱۹۳۶)
فتح (۱۹۳۷)
نینوچکا (۱۹۳۹)
زن دو چهره (۱۹۴۱)

 

زیباترین زن در کتاب رکوردهای گینس کیست

گرتا گاربو ستاره سینما یکی از بزرگترین رمز و راز های سینمای جهان است. او رویای بازی داشت و وقتی رویای او به حقیقت پیوست، از این می ترسید که تنها با نامی زندگی کند.قدرتمند ترین کمپانی فیلمسازی سعی کرد او را به زانو در آورد، اما شکست گاربو برای این کمپانی بیش از حد دشوار بود. در نتیجه، هالیوود زیر پای یک زن بزرگ افتاد و او هنوز هم یکی از محبوب ترین بازیگران زن در جهان است.
 

زیباترین دختر گینس

گاربو یک نام واقعی نیست، بلکه یک نام مستعار برای گرتا گوستافسون است . او توسط موریتز استایلر کارگردان پیشرو فیلم های صامت سوئد کشف شد.استیلر به او آموزش داد تا بازیگر ماهری شود و نام مستعار گاربو را برای او انتخاب کرد.
 

زیباترین دختر دنیا در کتاب گینس

گرتا لوویسا گوستافسون، در 18 سپتامبر 1905 در استکهلم سوئد در یک خانواده بسیار فقیر متولد و بزرگ شد. وقتی دختر 14 ساله بود، پدرش فوت کرد. گرتا مجبور شد مدرسه را ترک و برای کمک به خانواده کار کند. او در یک فروشگاه لباس های مردانه شروع به کار کرد و صاحب فروشگاه عکس او را برای تبلیغ محصولات ارائه داد. پس از آن بود که این دختر خجالتی اما جذاب توجه نمایندگان شرکت های نمایش را به خود جلب کرد. در ابتدا او به عنوان یک مدل شروع به کار کرد، اما گرتا ی جوان بیشتر به بازیگری علاقمند بود و وارد مدرسه هنرهای نمایشی سلطنتی شد. 
 

رکورد زیباترین زن جهان

قبل از رسیدن به نام گاربو، گرتا گاستافسون کمی چاق بود. اما حتی پس از دست دادن وزن، در بازی هایش در هالیوود، بازیگر به نظر نمی رسید که به اندازه ای مناسب رسیده باشد.گرتا اذعان کرد که او خود را چاق و ناخوشایند می داند. در ابتدا، دختر به سختی می توانست به زبان انگلیسی تکلم کند، اما خیلی زود او به ملکه هالیوود با هزینه های عظیم و حق پخش فیلم های غول پیکر Metro Goldwin Mayer تبدیل شد. 

 
بر خلاف بسیاری از بازیگران، گرتا به راحتی در پایان دوره فیلم های صامت به کار ادامه داد. در سال 1930 تصاویری از نوار صدای " آنا کریستی " بر روی صفحه نمایش ظاهر شد، که شعار "Garbo Says" مورد استفاده قرار گرفت. بازیگر صدای فوق العاده خیره کننده داشت که پاداش دیگری برایش بود. 
 

خوشگل ترین زن دنیا در کتاب گینس

مژه های Garbo الهام بخش مشهور Max Factor است . او معتقد بود که لوازم آرایشی نمی تواند چیزی شبیه به آن ایجاد کند.
 
رکورد زیباترین دختر جهان   متعلق به گرتا گاربو  از بازیگران معروف سوئدی
 
در دهه 1950، گرتا گاربو در کتاب رکوردهای گینس ثبت نام کرد و به عنوان زیباترین زن روی زمین نامش ثبت شد.
 
شاید انتخاب او به این علت بوده که گرتا گاربو چهره ای کاملا متقارن داشته (این راز غریبی است که اکثر مردم به طور قابل توجهی طرف چپ و راست صورتشان متفاوت است). با این حال، بازیگر خود را مطمئن بود که خواهر او Alva زیبا تر و با استعداد تر از او است. متاسفانه آلوا در سن 24 سالگی از سرطان عروق لنفاوی مرده بود.
موسسه فیلم آمریکا (AFI)،در سال 1999گاربو را در لیست بزرگترین ستاره های زن سینمای جهان (سینمای کلاسیک هالیوود) بعد از کاترین هپبورن، بت دیویس، آدری هپبورن و اینگرید برگمن در رتبه پنجم قرار داد.
 

 

رکورد گینس زیباترین زن دنیا ،  گرتا به معنای واقعی کلمه از ازدواج فرار کرد. او قرار بود با بازیگر جان گیلبرت، که او را در هنگام فیلمبرداری از "جسم و شیطان" ملاقات کرده بود ازدواج کند، اما به عروسی خود که توسط MGM سازماندهی شده بود، نرفت.
 

 

گاربو زمانی که 36 ساله بود از بازیگری دست کشید.آخرین فیلم او کمدی " زن دو چهره " بود. از آن زمان، او در منهتن تحت نام هریت براون سکونت داشت.
 

 

 مورخ دیوید برت در کتاب خود «گرتا گاربو»، در مورد او  نوشته است که:گرتا گاربو یک عامل اطلاعات انگلیس بود.
 

گرتا گاربو  خوشگلترین زیباترین دختر دنیا در کتاب گینس   در میانسالی

گرتا گاربو در سال 1990 درگذشت. او فرزندی نداشت و تمام ثروت قابل توجه او به خواهرزاده اش، گرین راینزفیلد ، رسید . بازیگر درخواست کرد که او را در استکهلم دفن کند و درخواست او 10 سال پس از مرگ وی انجام شد.

 

گرتا گاربو معروف به ابوالهول سوئدی کیست

اسرار گرتا گاربو: آنچه ملکه برفی هالیوود درباره آن سکوت کرده بود
زیباترین زن دنیا در کتاب گینس
 
گرتا گاربو   را "ابوالهول سوئدی" ، "شاهزاده خانم نوردیك" و "ملكه برفی هالیوود" می نامیدند ،   گاربو  در تمام دنیا شناخته شده بود ، اما كسی تقریباً از زندگی خصوصی او چیزی نمی دانست.  گرتاگاربو   نیمی از زندگی خود را در شهرت، و نیمه دوم را به عنوان منزوی و دور از اجتماع گذراند. گرتا گاربو در اوج محبوبیت، بازیگر ی را ترک کرد. گرتا گاربو چه اسراری را با جدیت از چشمان کنجکاو محافظت می کرد؟ و اینکه چگونه بایگانی اطلاعات نظامی ارتش سوئد به روشن شدن این قسمت از زندگی تاریک  گرتا گاربو   کمک کرده است را در این بررسی می خوانیم.
 
گرتا گاربو یکی از هنرمندان فیلم های صامت در فیلم Loyless Lane ، 1925 |  عکس
 
نامی که وی در بدو تولد دریافت کرد گرتا لوویا گوستافسون است. وی در سال 1905 در استکهلم به دنیا آمد. پدرش هنگامی که تنها 14 سال داشت درگذشت. این خانواده مشکلات مالی را تجربه کرده بود و گرتا مجبور شد زودتر مدرسه را ترک کند و در یک آرایشگاه کار کند و سپس به عنوان یک فروشنده در یک فروشگاه بزرگ ، جایی که او شروع به تبلغ برای کالاها کرد. توجه مأموران استودیو به این دختری جذاب جلب شد و او را به نقش كامو در فیلم صامت پیتر ترامپ دعوت كردند.
 
ملکه برفی هالیوود   گرتا گاربو 
 
گرتا گاربو  یکی از اسرارآمیزترین ستارگان هالیوود و سینمای جهان | عکس
 
وقتی برای اولین بار در مجموعه ظاهر شد ، گرتا متوجه شد که می خواهد حرفه ای را در سینما دنبال کند. او شروع به تحصیل در دانشکده سلطنتی تئاتر هنر نمایشی کرد ، جایی که با کارگردان موریتز استیلر آشنا شد ، او را در چندین فیلم به کارگردانی موریتز استیلر  بازی کرد و سرنوشت او را تغییر داد. این موریتز استیلر بود که نام مستعار گرتا گاربو را به او دادد و روی تصویر او کار کرد و تصویری از زیبایی سرد و یخی او ایجاد کرد. موریتز باعث شد گرتا گاربو  وزن خود را کم کند ، به او یاد داد که به درستی صحبت کند ، وضعیت او را حفظ کند و با سبک روز لباس بپوشد. این بازیگر با تشکر از تلاش های استیلر ، قراردادی در هالیوود امضا کرد و به آمریکا رفت.
 
بازیگر سوئدی ، گرتا گاربو |  عکس
در دهه 1950،  گرتا گاربو   در کتاب رکوردهای گینس ثبت نام کرد و به عنوان زیباترین زن روی زمین نامش ثبت شد.
 
در سال 1926 ، اولین فیلم آمریکایی با گرتا گاربو به نام "سیلاب" منتشر شد که بلافاصله به یکی از پرفروش ترین فیلم های فصل تبدیل شد. آثار دیگری نیز دنبال شدند و به زودی گرتا گاربو بت جدید بینندگان آمریکایی شد. اما موریتز استیلر ، بر خلاف شاگردش ، نتوانست در هالیوود موفق شود و مجبور شد به سوئد برگردد.
 
ابوالهول سوئدی گرتا گاربو |  عکس
 
پوست روشن ،نگاه باوقار و مژه های بلند و متکبرانه باعث شده تصویر او قابل تشخیص و منحصر به فرد باشد. زیبایی او مطابق با استانداردهای هالیوود نبود ، اما نگاه او به قدری مغناطیس داشت که به زودی جزو استاندارد جدید زیبایی به شمار آمد. جورج کوکور یک بار گفت:او می تواند شما را با یک نگاه اغوا کند.
 
گرتا گاربو  در نقش آنا کارنینا در فیلم عشق ، 1927 |  عکس
خوشگل ترین زن دنیا در کتاب گینس
آنا کارنینا اقتباسی از فیلم Metro-Goldwyn-Mayer در سال 1935از رمان آنا کارنینا توسط لئو تولستوی و کارگردانی کلارنس براون است .در این فیلم گرتا گاربو بازی می کند . چندین اقتباس برای فیلم از این رمان وجود دارد.
 
در نیویورک ، این فیلم در تئاتر Capitol ، محل بسیاری از برترهای معتبر Metro-Goldwyn-Mayer افتتاح شد . این فیلم در گیشه توانست 2،304،000 دلار کسب کند و در جشنواره فیلم ونیز برنده جام موسولینی بهترین فیلم خارجی شد . گرتا گاربو برای بازی در نقش آنا ، جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل زن را در نیویورک دریافت کرد.
 

 

گرتا گاربو  در هنگام بازی نقش اصلی فیلم "عشق" بر اساس رمان "آنا کارنینا" - در اصل ادبیات روسی را برای مخاطبان آمریکایی باز کرد - قبل از آن ، کلاسیک های روسی در هالیوود ساخته نشده بودند. 8 سال بعد ، گرتا گاربو دوباره این نقش را بازی کرد. در دوران سینمای صدا دار  ، گرتا گاربو   برخلاف دیگر ستارگان فیلم صامت ، توانست جایگاه خود را در هالیوود بگیرد. 
 

گرتا گاربو

 

او متفاوت از همه ستاره های هالیوود نه تنها از نظر ظاهری و ترجیحات ذائقه بود - گرتا گاربو مانندبر خلاف سایر ستارگان سکوت ، صلح و تنهایی را دوست داشت. در حالی که ستارگان سینمای هالیوود با عاشقانه های های پرمخاطب ، عروسی های پر سر وصدا و طلاق های رسوا آور توجه همه را جلب می کردند ، ابوالهول سوئدی از زندگی خصوصی خود به عنوان راز محافظت می کرد. هیچ کس نمی دانست که چه کاری انجام می دهد و وقتی بیرون از مجموعه میرفت ، کسی از زندگی او با خبر نبود.
 
یکی از اسرارآمیزترین ستارگان هالیوود |  عکس
 
ابوالهول سوئدی گرتا گاربو |  عکس
 
گرتا گاربو   با روزنامه نگاران مصاحبه  نمیکرد ، برای عکاس ها مطرح نبود ، به نامه های طرفداران جواب نمیداد و در بین بازیگران دوست پیدا نکرد. در ابتدا رفتار او با کمرویی توضیح داده شد و این حقیقت بود. یک بار گفت: " وقتی وارد آمریکا شدم ، مانند کشتی بدون کلاه و بادبان به نظر می رسیدم - وحشت زده ، گمشده و تنها. من دست و پا چلفتی بودم ، ترسیده بودم، از انگلیسی صحبت کردن خودم شرمنده شدم. به همین دلیل من دیواری غیرقابل نفوذ را در اطراف خود احداث كرده ام و در پشت آن زندگی می كنم ، و از تمام جهان در امان ماندم.
 
ملکه برفی هالیوود گرتا گربو |  عکس
 
در اوج محبوبیت ، در 36 سالگی ،  گرتا گاربو   ناگهان تصمیم به ترک بازیگری گرفت. او دلایل این موضوع را نگفت ، بنابراین همه شروع به پیش فرض های خود کردند: کسی گفت ستاره این فیلم از پیری می ترسد و کسی مطمئن بود که پس از موفقیتش ، از قریب الوقوع ناکامی ها و غروب خورشید ستاره شدن می ترسد. همانطور که ممکن است ، از سال 1941 ، گرتا گاربو زندگی کاملی را پشت سر گذاشت. وی تحت عنوان ساختگی "خانم هریت براون" ، در یک آپارتمان هفت اتاقه در نیویورک مستقر شد و سعی کرد در ملاء عام ظاهر نشود.
 
گرتا گاربو و جان گیلبرت  1926 |  عکس
 
کارنامه فیلم او تنها 20 سال به طول انجامید و تقریبا 50 سال پس از آن ، ملکه برفی هالیوود به عنوان یک فرد منزوی بدور از اجتماع زندگی کرد و در عموم ظاهر نشد. شعار او عبارت بود از " من می خواهم تنها بمانم " . این بازیگر می گفت: " من قبلاً نقش های کافی را ایجاد کردم. من واقعاً نمی توانم عاشق کارم باشم و فقط از هالیوود خسته ام. من فکر می کنم حتی بیشتر از زمان برنامه ریزی شده بازیگری کرده ام ... داستان زندگی من داستان خروج های اضطراری ، درهای جانبی ، آسانسورهای مخفی و راه های دیگر برای ورود و خروج است تا من را آزار ندهد . "
 
در 15 آوریل 1990 ، گرتا گاربو در سن 84 سالگی درگذشت. برای خیلی ها ، مرگ او بدون توجه برگزار شد - تا آن زمان ستاره های جدید در هالیوود می درخشیدند و 49 سال پس از مرگ وی ، بندرت به یاد گرتا گاربو می افتادند. با این حال ، پس از مرگ این بازیگر ، موجی از علاقه به شخصیت وی دوباره افزایش یافت - زندگینامه ها و روزنامه نگاران تحقیقاتی انجام دادند ، تلاش کردند دلایل واقعی عزلت نشینی ناگهانی وی از سینما و عقب نشینی  او را پیدا کنند.
 

 

10 سال پس از مرگ گرتا گاربو ، بایگانی خصوصی وی منتشر شد که حاوی نامه های وی بود. با این حال ، هیچ یک از آنها راز ناپدید شدن ستاره فیلم را روشن نکردند. در همان سال 2000 ، بایگانی اطلاعات ارتش سوئد از بین رفت ، که جنبه ناشناخته ای از زندگی این بازیگر را نشان میداد. اگر این اطلاعات را باور دارید ، گرتا گاربو در طول جنگ جهانی دوم جاسوس متفقین بود. گفته می شود که با مشارکت وی ، شبکه ای از مأمورین ایجاد شده است که منابع آب سنگین نازی ها را برای ساختن بمب اتمی نابود کرده است. براساس همان اسناد ، وی در نجات یهودیان دانمارکی که نازی ها آماده بودند تا به اردوگاه های مرگ بپیوندند ، شرکت کرد. با تشکر از گرتا و اعضای خانواده های سلطنتی ، آنها موفق به انتقال به سوئد بی طرف شدند.
 
گرتا گاربو ، 1938 |  عکس
 
تمام آنچه که این بازیگر زن در این باره گفته است این است که هیتلر طرفدار استعداد بازیگری گرتا گاربو بود و گاربو به شوخی می گفت که باید دعوت هیتلر را برای رفتن به آلمان قبول می کرد و اسلحه را در کیفش مخفی می نمود. این بازیگر زن گفت:
 
من می توانستم خیلی راحت هیتلر را بکشم. شاید این مسئله همه مشکلات را حل می کرد و جنگی صورت نمیگرفت ، و من یک قهرمان می شدم. هر چند من سیاستمدار نیستم ، و احتمالاً جنگ تحت هر شرایطی آغاز می شد.
 
دیوید برت ، مورخ و نویسنده انگلیسی ، كتابی با عنوان "گرتا گاربو : ستاره الهی" منتشر كرد كه در آن اظهار داشت: "گرتا اغلب ناپدید میشد و خبر میداد که وی تحت مداوا قرار گرفته است. اما در واقعیت ، در آن زمان ، او نقش ماتا هاری را بازی می کرد و نه روی پرده سینما ، بلکه در زندگی واقعی بود و ده ها بار تا آستانه مرگ پیش رفت. او مأمور اطلاعات بریتانیا MI6 بود ... اولین اقدامات در جاسوسی به گرتا نشان داد که در زندگی چیزهای مهمتری نسبت به بازی در فیلم ها وجود دارد.گرتا گاربو هرگز ازدواج نکرد.

نظرات

۱۴۰۲/۸/۲۹ گرتا گاربو یکی از رمانتیک ترین و در عین حال مرموزترین چهره های سینمای جهان است. سوئدی به عنوان یک بانوی سرد و باشکوه با نگاهی غیرمعمول نافذ در تاریخ ثبت شد. گاربو که به راحتی از فیلم های صامت به فیلم های صدا دار تبدیل شد، به ملکه واقعی هالیوود تبدیل شد. اما در اوج شهرت، سینما را رها کرد و گوشه نشین شد.

۱۴۰۲/۸/۲۹گرتا گاربو در 30 سالگی به پردرآمدترین بازیگر زن جهان تبدیل شد

۱۴۰۲/۸/۲۹در سال 1933 ، فیلم "ملکه کریستینا" منتشر شد که در آن گرتا با پوشیدن کت و شلوار مردانه نقش پادشاه سوئد را بازی کرد. دو سال بعد، این بازیگر جایزه حلقه منتقدان فیلم نیویورک را برای نقش اصلی زن در آنا کارنینا دریافت کرد. در سال 1936، گاربو نقش مارگریت گوتیه را در فیلم "کامیل" بازی کرد. موفقیت به حدی بود که گرتا نامزد اسکار شد.

۱۴۰۲/۸/۲۹نقش گوتیه آخرین اثر سینمایی مهم گاربو بود. در سال 1939، او در فیلم کمدی ارنست لوبیچ "نینوچکا" نقش نینا یاکوشوا، کارگر حزب اتحاد جماهیر شوروی را بازی کرد، اما این فیلم هیچ جایزه یا فروش گیشه ای را به دست نیاورد - تماشاگران از بازیگر مورد علاقه خود در چنین نقشی خوششان نیامد. اگرچه برای خود گرتا، شرکت در فیلم یک تجربه جدید بود، او از نقش های قبلی خود خسته شده بود.

۱۴۰۲/۸/۲۹در سال 1941، فیلم زن دو چهره با بازی گاربو در گیشه شکست سختی را تجربه کرد. این عکس آخرین عکسی بود که سوئدی معروف در آن بازی کرد. در همان سال گرتا اعلام کرد که از سینما بازنشسته شده است. همانطور که این بازیگر اعتراف کرد، او کاملا خسته بود، او آرامش و سکوت می خواست.

۱۴۰۲/۸/۲۹ به لطف ارتباطاتش در این قاره، او توانست یک شبکه اطلاعاتی بزرگ ایجاد کند که اطلاعات مهمی در مورد اقدامات نازی ها در اختیار او قرار می داد. افراد گاربو در مناطق تحت اشغال آلمان نیز فعالیت های خرابکارانه ای انجام دادند. به عنوان مثال، رفقای او یکی از کارخانه های کلیدی در زنجیره ساخت بمب اتم را در نروژ از کار انداختند. از دستاوردهای گرتا می توان به سازماندهی فرار نیلز بور فیزیکدان دانمارکی از کپنهاگ اشغالی و همچنین نجات یهودیان از دانمارک اشاره کرد.

۱۴۰۲/۸/۲۹ پس از سال 1945، گاربو نقش های منحصراً اپیزودیک خود را در فیلم های کوچک بازی کرد. نه نقش اصلی پیشنهادی آلفرد هیچکاک در فیلم جدیدش، نه دعوت برای ایفای نقش الئونورا دوز در تئاتر، و نه حتی اهدای جایزه اسکار افتخاری برای سهم برجسته در پیشرفت سینما، او را مجبور به تغییر تصمیم خود نکرد.

۱۴۰۲/۸/۲۹ در سال 1953، گرتا کالیفرنیا را به مقصد نیویورک ترک کرد و در آنجا یک آپارتمان بزرگ در منهتن خرید و به یک گوشه نشین تبدیل شد. او نه شوهر داشت و نه فرزند و در انتخاب دوستانش گزینشگر بود، بنابراین تعداد آنها بسیار کم بود. او در مهمانی های مختلف ظاهر نشد، از عموم مردم و ملاقات با طرفداران به هر طریق ممکن اجتناب کرد و سپس تصمیم گرفت به یک تور بزرگ در اروپا برود: او در اطراف دریای مدیترانه سفر کرد و زمانی را در استراحتگاه کوهستانی سوئیس کلستر گذراند.

۱۴۰۲/۸/۲۹ پس از بازگشت به ایالات متحده، گاربو حتی بیشتر در درون خود فرو رفت. او عاشق تنهایی بود. او به ندرت در خیابان ظاهر می شد و در پیاده روی های مورد علاقه اش در اطراف شهر، صرف نظر از آب و هوا، همیشه از عینک آفتابی تیره استفاده می کرد که در سال های آخر عمرش به اضافه شدن اصلی کمد لباس او تبدیل شد. به دلیل چنین پنهان کاری، سوئدی به هدف اصلی پاپاراتزی ها تبدیل شد که به طور مداوم ستاره سابق هالیوود را دنبال می کردند تا چند عکس بگیرند. روزنامه نگاران گرتا را تا زمان مرگش در بهار 1990 تنها نگذاشتند و او را در حال سوار شدن به آمبولانس گرفتند.

۱۴۰۲/۸/۲۹این عکس ها آخرین عکس های زندگی گاربو بود. در 15 آوریل 1990 بازیگر بزرگ سوئدی در یکی از کلینیک های خصوصی نیویورک در نزدیکی خانه اش درگذشت. او 84 ساله بود. علت مرگ ذات الریه و نارسایی کلیه بود. با این حال، گرتا نمی تواند برای مدت طولانی دفن شود. واقعیت این است که دولت آمریکا می خواست یکی از ستاره های اصلی هالیوود در خاک آمریکا بماند، به خصوص که زمانی این بازیگر تابعیت این کشور را پذیرفت. با این حال، نزدیکان گاربو معتقد بودند که او باید در زادگاهش سوئد استراحت کند. در نتیجه، پس از دعوای طولانی مدت که به مدت هفت سال به طول انجامید، آنها تصمیم گرفتند خاکستر گرتا را در گورستان Skogschurkogården در نزدیکی استکهلم دفن کنند.

در ادامه بخوانید...