چرا میکی رورک بت سینمای دهه 1980 چهره و شهرت خود را از دست داد

میکی رورک

میکی رورک

میکی رورک بازیگر مشهور آمریکایی در 16 سپتامبر 69 ساله است. در دهه 1980. نام او در سراسر جهان شناخته شده بود - پس از فیلم های "ماهی جنگی" و " نه و نیم هفته " ، او به یکی از درخشان ترین ستاره های هالیوود تبدیل شد. و امروز تعداد کمی از او را به یاد می آورند ، و حتی فداکارترین طرفداران او را به سختی می شناسند - پس از جراحی های پلاستیکی متعدد ، میکی رورک غیرقابل تشخیص تغییر کرده است. چه چیزی شهرت او را خراب کرد ، چرا مجبور شد روی ظاهر خود آزمایش کند ، به همین دلیل ، در اوج محبوبیت ، او احساس خلأ در روح خود کرد در آستانه هفتادمین سالگرد تولدش  پشیمان است.

از بوکسورها گرفته تا هنرمندان

میکی رورک

میکی رورک در جوانی

 

در واقع نام او با پدرش فیلیپ آندره یکی بود. و "میکی" نام مستعار دوران کودکی او بود. او به شوخی گفت مادرش او را میکی صدا می زد تا با شوهرش اشتباه نگیرد ، اما در واقع پدرش که از طرفداران سرسخت بیس بال و میکی مانتل بود ، به افتخار ورزشکار محبوبش نام او را برای پسرش گذاشت. وقتی پسر 6 ساله بود ، والدینش طلاق گرفتند ، مادرش به زودی با یک افسر پلیس ازدواج کرد. ناپدری ، اغلب دست  روی همسر و فرزندانش بلند می کرد و میکی روک سعی می کرد کمتر در خانه باشد.

 

میکی رورک

میکی رورک ستاره 1980 هالیوود

 

ميكي رورك رویای بزرگ شدن و انتقام ناپدری از بدرفتاری با مادر  را داشت. در کنار خانه آنها یک مرکز رفاهی وجود داشت که بچه ها می توانستند ورزش کنند و میکی به بوکس علاقه مند شد. برای او ، این نه تنها فرصتی برای خلاص شدن از احساسات منفی بود ، بلکه بلیطی برای بزرگسالی بود. به زودی او در مبارزات در رینگ با نام مستعار موس میکی شرکت کرد و مهارت های به دست آمده به او اجازه داد تا با ناپدری خود مبارزه کند -میکی رورک  دو دندان ناپدری را شکست.

 

میکی رورک

میکی رورک در جوانی

 

یکی دیگر از سرگرمی های میکی رورک تئاتر بود. در مدرسه ، او در یک باشگاه نمایشی درس خواند و در تولیدات شرکت کرد ، و هنگامی که گواهینامه دریافت کرد ، تصمیم گرفت به نیویورک برود و آموزش بازیگری را دریافت کند. برای به دست آوردن بودجه برای این کار ، مرد جوان هر کجا که می توانست کار می کرد: او در باشگاه ،فروشنده چیپس خیابانی ،  تمیز کننده استخر ، حفر خندق برای گذاشتن کابل و غیره بود.

 

برنامه های او بلند پروازانه بود - او یکی از بهترین موسسات آموزشی ، مدرسه بازیگری معروف لی استراسبرگ را انتخاب کرد ، صحنه ای از درام تنسی ویلیامز تهیه کرد و به ممیزی رفت. تست کنندگان از مهارت بازیگری او به اندازه شایسته  قدردانی کردند - او یکی از 5 خوش شانس بود که از چندین هزار رقبا پیشی گرفت و دانشجوی استودیو شد (برای مقایسه ، جک نیکلسون فقط در پنجمین تلاش و داستین هافمن در هشتمین تلاش وارد آنجا شد. )

 

میکی رورک

میکی رورک ستاره 1980 هالیوود

 

با این حال ، هالیوود بلافاصله تسلیم او نشد - او در ده ها فیلم برای بازیگری شرکت کرد ، اما ابتدا همه جا رد شد. بنابراین ، وقتی به او پیشنهاد شد در فیلم 1941 استیون اسپیلبرگ بازی کند ، از خوشبختی دیوانه  شد. میکی رورک در 27 سالگی اولین فیلم خود را آغاز کرد و پس از آن حرفه بازیگری او شروع شد. دهه 1980 تبدیل به بهترین زمان او شد پس از فیلمبرداری درام فرانسیس فورد کاپولا "ماهی جنگی" و ملودرام "فیلم نه و نیم هفته" ساخته آدریان لین ، به محبوبیت خیره کننده ای  دست یافت.

 

صادقانه ترین فیلم ها و زیباترین زنان

میکی رورک

کیم بیسینجر و میکی رورک در فیلم نه و نیم هفته ، 1985

داستان فیلم نه و نیم هفته

هنگامی که الیزابت با جان ملاقات می کند، وقار او در یک لحظه ناپدید می شود. این اغواگر او را به یک بازی عشقی  می کشاند که او را مجبور می کند اصول زندگی قبلی خود را رها کند.تختشان پلکانی فلزی است در کوچه ای که در آن عشق بازی می کنند. و عشق آنها خود بارانی است که از آسمان های باز می بارد، این عشق زلزله است،  طوفانی است که همه چیز را در هم می شکند.

اما عشق آنها امکانی برای زندگی مشترک نیست، زیرا به جای این سوال که "من برای شما چه کار می توانم انجام دهم؟" هر دو این سوال را می پرسند که "تو حاضری برای من چه کار کنی؟"...

 

در همان زمان ، در اروپا ، شهرت او بیشتر از آمریکا بود ، میکی رورک و کیم بیسینجر درخشان ترین و جذاب ترین ستارگان هالیوود معرفی شدند. آنها آنقدر بر روی صفحه نمایش هماهنگ به نظر می رسیدند که بلافاصله یک عاشقانه خارج از صفحه به آنها نسبت داده می شد ، اما در واقع آنها حتی نسبت به یکدیگر احساس همدردی نمی کردند.

 

میکی رورک

 عکس میکی رورک  از فیلم نه و نیم هفته ، 1985      mickey rourke نه و نیم هفته

 

بعداً ، کیم بیسینجر اعتراف کرد که فیلمبرداری  فیلم نه و نیم هفته  برای او یک شکنجه واقعی شد - و دلیل اصلی این امر دوست نداشتن او نسبت به شریکش نبود ، بلکه خجالتی بودن و نزدیکی طبیعی او بود. فراوانی صحنه های صریح برای او یک کابوس بود.قهرمان نقش من بازی نمی کند - او یک زن ساده است که توسط قهرمان رورک شکسته می شود. به طور کلی ، این تصویر در مورد عشق نیست ، بلکه در مورد چگونگی شکستن روابط یک فرد است . "

 

میکی رورک

میکی رورک و کیم بیسینجر

 

پس از آن ، میکی رورک چندین نقش اصلی دیگر را بازی کرد - در فیلم های "سال اژدها" ، "دعای خروج" ، "قلب فرشته"  ، "جانی خوش تیپ" ، "فرانسیس" و البته ، فیلم ارکیده وحشی  ، که شهرت یکی از جذاب ترین و مطلوب ترین بازیگران هالیوود را پشت سر خود ثبت کرد. و اگر کیم بیسینجر هیچ احساسی را در او بیدار نکرد ، شریک او در فیلم به کارگردانی  زالمان کینگ  "ارکیده وحشی" در پشت صحنه همراه  ميكي روكي  شد.دانلود فیلم ارکیده وحشی از سایت ها ی ایران امکان پذیر است.

 

میکی رورک

 هنرپیشه‌های ارکیده وحشی   میکی رورک و کری اوتیس در ارکیده وحشی ، 1989

 

حتی در طول انتخاب بازیگران ، بازیگر توجه خود را به مدل کری اوتیس جلب کرد و گفت که تنها با او بازی خواهد کرد. عاشقانه آنها روی صفحه به سرعت از صحنه خارج شد و مدت کوتاهی پس از اکران فیلم ، بازیگران ازدواج کردند. این رابطه مانند یک بازی زنده ماندن بود: هم سوءمصرف الکل و مواد مخدر غیرقانونی ، و نزاع های آنها با حمله پایان یافت.

 

سالها بعد ، میکی رورک اعتراف کرد: " من دوست ندارم در مورد آن صحبت کنم زیرا هنوز او را دوست دارم ، اما وقتی همسرم رفت ، او گفت که من به کمک احتیاج دارم و من از نظر ذهنی او را فرستادم ... او درست گفت ، من نیاز داشتم اما من این را نمی خواستم تا اینکه یک روز در آینه نگاه کردم و خودم را همانطور دیدم که دیگران مرا می دیدند" هنگامی که آنها از هم جدا شدند ، میکی رورک می خواست خودکشی کند ، اما کشیش و روان درمانگر ، که میکی رورک 10 سال با آنها دیدار کرده بود ، او را از این مرحله باز داشت.

 

چهره او به سادگی تغییر شکل داد

میکی رورک

عکس رورک  در   فیلم قلب یک فرشته ، 1987

 

دهه 1990 در کار سینمایی او چندان موفق نبود: او دریافت پیشنهادات ارزشمند را متوقف کرد و شهرت بازیگری خود را با فیلمبرداری فیلم های درجه یک اکشن و هیجان انگیز از بین برد. در آن زمان ، میکی رورک تصمیم گرفت به رینگ بازگردد ، به بوکس حرفه ای ، اگرچه او در حال حاضر بیش از 40 سال داشت. با این حال ، ساختن یک حرفه بازیگری و بوکس به طور موازی غیرممکن بود. بوکس برای میکی رورک عواقب مهلکی داشت: به دلیل جراحات مکرر ، او مجبور شد بارها و بارها برای کمک به جراحان پلاستیک مراجعه کند.

 

میکی رورک

بازیگر میکی رورک در جوانی و امروز

 

پس از عمل های متعدد ، چهره او به سادگی تغییر شکل داد و شما نمی توانید دیگر او را به عنوان یک بت سینمایی دهه 1980 بشناسید. غیرممکن بود. رسانه ها دائماً عکس هایی از میکی رورک در دوران جوانی  او  منتشر می کردند و امروز ، روزنامه نگاران از هوش او استفاده کردند و در مورد تغییر ظاهر  اظهار نظر کردند. برای هیچ کس پوشیده نبود که دلیل تغییرات چشمگیر نه تنها یک ورزش بسیار آسیب زا بود ، بلکه سرگرمی بازیگر برای مواد مخدر غیرقانونی نیز بود.

 

و اگر او توانست بر اعتیاد غلبه کند ، اما نمی توانست از بوکس امتناع کند. میکی رورک گفت که در این راه با خود تخریبی مبارزه کرده است: " من وارد رینگ می شوم زیرا به خودم به عنوان یک بازیگر احترام نمی گذارم. بنابراین کاری را انجام می دهم که واقعاً در آن مهارت دارم" او با بوکس سعی کرد خلاء روح را که پس از جدایی از کری اوتیس باقی مانده بود پر کند. پزشکان به او توصیه کردند که بوکس را کنار بگذارد ، زیرا صدمات دریافت شده نه تنها بر ظاهر او بلکه بر سلامتی او نیز تأثیر می گذارد - او دچار چندین ضربه مغزی شد ، هماهنگی حرکات مختل شد ، استخوان گونه ، بینی ، 2 دنده و 4 مفصل بازوی او شکسته شد.

 

میکی رورک

 عکس میکی رورک بازیگر هالیوودی

 

میکی رورک این واقعیت را پنهان نمی کند که از جراحی پلاستیک ناموفق نگران است ، زیرا در جوانی او را اولین مرد خوش تیپ هالیوود می نامیدند ، و اکنون حتی فداکارترین طرفداران دیگر او را تشخیص نمی دادند: " من از این فکر که به شدت افسرده هستم وقتی خودم را در فیلم های قدیمی ام می بینم ناراحت می شوم. من بسیار جذاب تر بودم ، وحشتناک است. دیدن وضعیتی که بدتر است . "

 

دور جدیدی از محبوبیت

میکی رورک

میکی رورک در دختر ، 2020

 

با وجود همه این مشکلات ، حرفه میکی رورک در قرن جدید دوباره شروع شد. شخصیت او در "شهر گناه" ، یک اراذل و اوباش با چهره ای ناهنجار ، به اوج طعنه خود بازیگر تبدیل شد و فیلم "کشتی گیر" ، که در آن نقش اصلی را بازی می کرد ، نامزد اسکار شد و چندین پیشنهاد فیلم دریافت کرد . امروزه او به بازی در فیلم ها ادامه می دهد و علیرغم سن قابل توجهش همچنان مورد تقاضا است.

 

میکی رورک

میکی رورک بازیگر هالیوودی

 

اکنون او به دلیل هزینه های بالا با بازی در فیلم های راه دور موافقت نمی کند و اعتراف می کند: " این دیگر تکرار نمی شود. انجام این کار به معنی بی احترامی به خود است. حالا من به خودم احترام می گذارم. من این را پشت سر گذاشتم و دیگر نمی توانم این هزینه را تحمل کنم. من باید جلو بروم . "

 

میکی رورک

عکس میکی رورک در جوانی و امروز

 

پس از جدایی از کری اوتیس ، میکی رورک هرگز ازدواج نکرد ، اگرچه چندین عاشقانه با مدل های روسی به او نسبت داده شد ، یکی از آنها باعث شد که او آرام شود و شیوه زندگی خود را تغییر دهد.

فیلم‌های میکی رورک

۱۹۴۱ (۱۹۷۹)       دروازه بهشت (۱۹۸۰)            محو شدن به سمت سیاهی (۱۹۸۰)         گرمای بدن (۱۹۸۱)        رستوران (۱۹۸۲)      یورکا (۱۹۸۳)      ماهی جنگی (۱۹۸۳)      پاپ روستای گرینویچ (۱۹۸۴)       سال اژدها (۱۹۸۵)       نه و نیم هفته (۱۹۸۶)      قلب فرشته (۱۹۸۷)      بارفلای (۱۹۸۷)      نیایش برای مرگ (۱۹۸۷)
پسرخانگی (۱۹۸۸)     فرانچسکو (۱۹۸۹)     جانی خوش‌قیافه (۱۹۸۹)     ارکیده وحشی (۱۹۹۰)     ساعات ناامیدی (۱۹۹۰)    هارلی دیویدسون و مرد مارلبرو (۱۹۹۱)     شن‌های سفید (۱۹۹۲)     آخرین یاغی (۱۹۹۳)      آخرین سواری (۱۹۹۴)      زمان سقوط (۱۹۹۵)     گلوله (۱۹۹۶)     خروجی قرمز (۱۹۹۶)     تیم دو نفره (۱۹۹۷)     عشق در پاریس (۱۹۹۷)      دلال بیمه (۱۹۹۷)         پنجشنبه (۱۹۹۸)       بوفالو ۶۶ (۱۹۹۸)      شلیک به هدف (۱۹۹۸)     عینک آفتابی (۱۹۹۹)     انتقام (۱۹۹۹)     شیرگر (۱۹۹۹)     کارتر را بگیرید (۲۰۰۰)      کارخانه حیوانات (۲۰۰۰)       تصویر کلر (۲۰۰۱)       آنها می‌خزند (۲۰۰۱)      اسپان (۲۰۰۲)       نقابدار و ناشناس (۲۰۰۳)       روزی روزگاری در مکزیک (۲۰۰۳)       مردی در آتش (۲۰۰۴)        دومینو (۲۰۰۵)        شهر گناه (۲۰۰۵)      تندرشکن (۲۰۰۶)     کشتی‌گیر (۲۰۰۸)      خبرچینان (۲۰۰۹)        شلیک‌مرگبار (۲۰۰۹)       نمایش مصائب (۲۰۱۰)        ۱۳ (۲۰۱۰)        مرد آهنی ۲ (۲۰۱۰)      بی‌مصرف‌ها (۲۰۱۰)     طلای سیاه (۲۰۱۱)       فناناپذیران (۲۰۱۱)       نوامبر سیاه (۲۰۱۲)       قانون‌شکن (۲۰۱۲)     جاوه آتیشن (۲۰۱۳)       مرگ در قبر (۲۰۱۳)     شهر گناه: بانویی که به خاطرش می‌کشم (۲۰۱۴)    اشبی (۲۰۱۵)       هیتمن در لندن (۲۰۱۵)      ترافیک پوست (۲۰۱۵)      خوک‌های جنگی (۲۰۱۵)       ببر (فیلم ۲۰۱۸)    برلین، دوستت دارم (۲۰۱۹)     پیاده‌روی شبانه (۲۰۱۹)       دختر (فیلم ۲۰۲۰)      نامطلوب (۲۰۲۰)      لژیون (فیلم ۲۰۲۰)       بازگشت (۲۰۲۱)         مرد خدا (۲۰۲۱)        کماندو (۲۰۲۲)
وارهانت (۲۰۲۲)       کاخ (۲۰۲۲)      بخش هشتم (۲۰۲۲)

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید