کالین فرث : چگونه یک خارجی بهترین مرد زمان ما شد

2360607401.jpg
کالین فرث :چگونه یک خارجی بهترین مرد زمان ما شد
 
کالین فرث بازیگری که به طور اتفاقی به هدف همه  ی  نسل بینندگان تلویزیون تبدیل شد - بازی در  "غرور و تعصب" بر اساس رمان جین آستین مقصر بود. اما ، با این حال ، از آن زمان دور ، زمان کافی برای تغییر تصویر یک جنتلمن تحصیل کرده بی نقص با جذابیت بی پایان گذشته است ، و از آن به بعد چندین نقش دیگر بازی کرده است. آیا کالین فرث موفق شده  نمودار غیر رسمی بهترین مردان عصر ما را در نقش ها ترک کند؟

بیوگرافی کالین فرث

قد کالین فرث  : 1.87 متر

کالین فرث در 10 سپتامبر 1960 در روستای گریشات در همپشایر متولد شد. زندگینامه یک انگلیسی ، که در سراسر جهان مشهور شد ، می تواند با ذکر سنت های تئاتر خانواده  در سلسله بازیگران آغاز شود ، اما همه اینها هیچ ارتباطی با کالین فرث ندارد. والدینش مشغول تدریس بودند و کالین خود به دلیل خجالتی بودنش وارد اولین حلقه تئاتر شد: پسر واقعاً می خواست با این احساس که در دوران کودکی او را دنبال کرده بود کنار بیاید.
 
2360649989.jpg
کالین فرث در حین تحصیل و با روپرت اورت.
 
با توجه به ماهیت بین المللی فعالیت های پدرش ، کالین فرث سفرهای زیادی در سراسر جهان انجام داد ، در یک زمان خانواده در نیجریه زندگی می کردند ، جایی که خواهر کوچکتر کالین ، کیت متولد شد. علاوه بر آنها ، برادر دیگری به نام جاناتان در خانواده بزرگ شد و همه بچه ها زندگی خود را با بازیگری پیوند دادند. مدتی ، کالین فرث در ایالات متحده ، در سنت لوئیس ، میسوری بسر برد ، اما کالین تحصیلات تئاتر خود را در لندن به پایان رساند. والدین از سرگرمی پسر خوشحال نشدند ، ترجیح می دادند که او از دانشگاه فارغ التحصیل شود و حرفه بهتری کسب کند ، اما آنها در مبارزه  با "آقای دارسی" آینده شکست خوردند.
 
mr-darcy.jpg
از فیلم تلویزیونی غرور و تعصب.
 
اولین کار کالین فرث روی صحنه بزرگ ، نقش گای بنت در کشوری دیگر بود ، جایی که بازیگر جوان جایگزین روپرت اورت شد. به طور تصادفی ، اولین فیلم با همین نام (و بر اساس بازی مشابه جولیان میچل) اتفاق افتاد و این بار کالین فرث بیست و چهار ساله و روپرت اورت با هم بازی کردند. در همان سال 1984 ، فرث نقش اصلی را در فیلم تلویزیونی "بانوی کاملیا" ایفا کرد و پنج سال بعد در "والمونت" بر اساس رمان "رابط های خطرناک" اثر چودرلوس د لاکلوس در نقش اصلی ظاهر شد.
 
bridget-jones.jpg
از فیلم "خاطرات بریجت جونز". 
 
در آن زمان ،  کالین فرث  ویژگی های خاصی را به دست آورده بود - و در سال 1995 ، با لذت اولین تماشاگران انگلیسی ، و سپس صاحب نظران رمان انگلیسی در سراسر جهان ، او در سریال تلویزیونی غرور و تعصب با جنیفر اله ظاهر شد. او باید نقش "آقای دارسی" را در رمان جین آستین - "خاطرات بریجت جونز" تکرار کند. خود کالین فرث با اکراه با این نقش موافقت كرد - بازی در نقشی كه هیچ كاری نمی كند دشوار بود: "او فقط می ایستد ، اخم می كند و امپراتور به نظر می رسد."
 
sculpture-lake.jpg
وسواس به "دریاچه" منجر به نصب مجسمه ای از آقای دارسی در سرپانتین لندن شد.
 
 
اما این فیلم با استقبال ده برابری در گیشه مواجه شد. قسمت اول با فیلم "Bridget Jones: Edge of Reason" دنبال شد و در سال 2016 قسمت سوم اکران شد. "آقای دارسی" البته راه بازی کالین فرث را پیچیده کرد ، که به طور کلی ، خود را با این شخصیت ها مرتبط نمی دانست. اما اگر این واقعیت را در نظر نگیریم که تقریباً هر نقش جدید عنوان او را به عنوان یکی از جذاب ترین بازیگران سینمای مدرن تأیید می کند ، نمی توان گفت که حرفه یک انگلیسی یکنواخت بوده است.
 
mamma-mia.jpg
از فیلم "ماما میا!" 
 
"دختری با گوشواره مروارید" ، "پرستار بچه وحشتناک من" ، "ماما میا!" ، "جادوی مهتاب" و ده ها فیلم دیگر ؛ کدام یک از آثار کالین فرث به عنوان یک موفقیت خاص محسوب می شود ، برای هر بیننده ای به ترجیح شخصی بستگی دارد. نقش های متعددی ، با این حال ، مورد توجه ویژه قرار گرفته اند. از جمله آنها می توان به فیلم A Single Man در سال 2009 اشاره کرد که اولین کارگردان طراح تام فورد بود و The King's Speech که سال بعد فیلمبرداری شد. برای اولین جشن به عنوان بهترین بازیگر مرد جشنواره فیلم ونیز ، BAFTA و نامزدی اسکار ، برای دومین - مجسمه طلایی آرزوی آکادمی فیلم آمریکا دریافت کرد.
 
firth-bonham-carter.jpg
در صحنه فیلم "سخنرانی پادشاه". 
 
 کالین فرث پس از رابطه با مگ تیلی بازیگر آمریکایی (و تولد پسرش ویل) و همچنین رابطه کوتاه با جنیفر اِل ، شریک غرور و تعصب ، زندگی خود را با لیویا جوگولی ایتالیایی ، که در صنعت مد کار می کند ، پیوند داد.  این اتفاق در سال 1997 رخ داد. دو پسر در این ازدواج متولد شدند.
 
2360623300.jpg
در فیلم "پرستار وحشتناک من" فرث نقش پدر خانواده را بازی کرد. 
 
کالین فرث برای تشکیل خانواده ، اولاً رضایت پدر  لیویا   را برای ملاقات جلب کرد ، و ثانیاً ایتالیایی را آموخت و زندگی خود را به گونه ای سازماندهی کرد که با وجود برنامه فیلمبرداری ، زمان زیادی را در ایتالیا بگذراند. شامل سفر به ایالات متحده و انگلستان می شود. شایان ذکر است حداقل یک رابطه این  انگلیسی بی عیب و نقص با بازیگران زن از جمله ستارگان درجه اول ، که هنگام کار بر روی فیلم با او ملاقات می کردند ، وجود نداشت . اما نه: برعکس ، اولین اخبار در مورد رابطه عاشقانه از طرف لیویا - و سپس در دوره ای که همسران تصمیم به جدا شدن در سال 2019 گرفتند. پس از مدتی این زوج دوباره به هم پیوستند.
 
livia-colin.jpg
کالین فرث با همسرش لیویا. 
 
اطلاع از جزئیات زندگی شخصی کالین فرث امکان پذیر نخواهد بود - این بازیگر صفحاتی را در شبکه های اجتماعی نگهداری نمی کند ، اما دائماً در مصاحبه ها می گوید محبوبیت او فقط یک شانس و شانس است ، زیرا بسیاری از هنرمندان  به گفته فرت ، استعداد و توانایی بسیار برجسته تری از او دارند. بریتانیایی که بسیاری از نقش های "اشرافی" ، از جمله شاه را ایفا کرده است ، از طبقه بندی خود در جامعه بالا خودداری می کند ، مگر اینکه بپذیرد که ویژگی های "اشرافی از حکایات یا آثار وودهاوس" را دارد.
 
colin-firth.jpg
کالین فرث. 
 
برای او بسیار مهم است که والدین توجه داشته باشند - هیچ یک از فرزندانش فاقد ارتباط با پدر خود نیستند. کالین فرث برنامه های سالهای آینده را ترسیم نمی کند ، سعی می کند "در اینجا و اکنون" زندگی کند ، سعی می کند تا آنجا که ممکن است در زندگی کسانی که به نظر او افراد اصلی زندگی او هستند یعنی  فرزندانش ، حضور داشته باشد. از دیگر علایق بازیگر می توان به مبارزه با محیط زیست ، کمک به کشورهای در حال توسعه و مردم بومی ، حمایت از افراد دارای معلولیت اشاره کرد.

فیلم‌ های کالین فرث 

یک ماه در کشور (۱۹۸۷)
باغ اسرارآمیز (۱۹۸۷)
آپارتمان صفر (۱۹۸۸)
والمونت (۱۹۸۹)
بازی‌ساز (۱۹۹۴)
شکسپیر عاشق (۱۹۹۸)
خاطرات بریجت جونز (۲۰۰۱)
اهمیت جدی بودن (۲۰۰۲)
چیزی که یک دختر می‌خواهد (۲۰۰۳)
در واقع عشق (۲۰۰۳)
دختری با گوشواره مروارید (۲۰۰۳)
تروما (۲۰۰۴)
بریجت جونز: نکته باریک (۲۰۰۴)
ننی مک‌فی (۲۰۰۵)
آخرین سپاه (۲۰۰۷)
سنت ترینیان (۲۰۰۷)
سست‌عفاف (۲۰۰۸)
شوهر تصادفی (۲۰۰۸)
جنوا (۲۰۰۸)
سرود کریسمس (۲۰۰۹)
دوریان گری (۲۰۰۹)
سینگل من یا یک مرد مجرد (۲۰۰۹) 
استیون (۲۰۱۰)
سخنرانی پادشاه (۲۰۱۰)
بندزن خیاط سرباز جاسوس (۲۰۱۱)
ستاره‌هایی در فیلم‌های کوتاه (۲۰۱۲)
گامبیت (۲۰۱۲)
آرتور نیومن (۲۰۱۲)
مرد راه‌آهن (۲۰۱۳)
قبل از این که بخوابم (۲۰۱۴)
جادو در مهتاب (۲۰۱۴)
کینگزمن: سرویس مخفی (۲۰۱۵)
نابغه (۲۰۱۶)
بچه بریجت جونز (۲۰۱۶)
کینگزمن: محفل طلایی (۲۰۱۷)
ماما میا! دوباره شروع کنیم (۲۰۱۸)
کورسک (۲۰۱۸)

 

 

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید