چگونه برد پیت ترکیه با چشمان آبی به ستاره کت واک و سینمای جهان تبدیل شد: داستان موفقیت کیوانچ تاتلیتوغ

کیوانچ تاتلیتوغ


سال‌هاست که سریال‌های ترکی با طرح‌های جذاب، مناظر باشکوه و البته بازیگران زیبای خود جهان را تسخیر می‌کنند. در نقد امروز در مورد یکی از زیباترین هنرمندان ترکیه صحبت خواهیم کرد که با جذابیت، استعداد، زیبایی و چشمان فوق العاده آبی خود مخاطبان را مجذوب خود کرد. جای تعجب نیست که با چنین داده هایی، کت واک های اصلی جهان برای کیوانچ تاتلیتوغ باز شد، اما در نهایت او حرفه بازیگری را انتخاب کرد. براد پیت ترک، خوش تیپ ترین مرد کشور، بهترین بازیگر دراماتیک - این چیزی است که در ترکیه تاتلیتوگ نامیده می شود. مسیر او به المپوس سینمای ترکیه چگونه بود؟ و اکنون در زندگی او چه می گذرد؟

کیوانچ تاتلیتوغ ستاره بسکتبال 

کیوانچ تاتلیتوغ سن : 40 سال متولد برج عقرب

کیوانچ تاتلیتوغ قد و وزن : 187 سانتی متر و  وزن  74 کیلوگرم

کیوانچ تاتلیتوغ بازیگر در پاییز 1983 در شهر آدانا ترکیه به دنیا آمد. علاوه بر او، چهار فرزند دیگر نیز در خانواده بودند. خانواده دوستانه زندگی می کردند، اما نه چندان ثروتمند. به هر حال، برای چندین نسل خانواده او در تجارت نانوایی مشغول بودند، به همین دلیل والدین او نیز نانوایی خود را اداره می کردند. درآمد حاصل از شرکت کوچک بسیار کم بود. آنها فقط برای نیازهای ساده - غذا، پوشاک و غیره کافی بودند.

 

کیوانچ تاتلیتوغ

کیوانچ تاتلیتوغ در کودکی و نوجوانی


اما مرد جوان موفق شد خودش به اهدافش برسد. کیوانچ قد بلند و سریع به لطف بازی بسکتبال با استعداد خود توجه عوامل دانشگاه را به خود جلب کرد و آنها او را به تحصیل دعوت کردند و همچنین او را به تیم بسکتبال محلی دعوت کردند. ستاره آینده از کودکی به ورزش علاقه داشت. او تمام اوقات فراغت خود را در زمین های ورزشی گذراند و در آنجا به شکل عالی رسید.

اما به زودی پدر به جراحی قلب نیاز داشت و خانواده به استانبول نقل مکان کردند. مرد جوان مجبور شد به یک کالج جدید منتقل شود و زندگی خود را بازسازی کند. اما اینجا هم از استعدادهای ستاره بسکتبال استفاده شد. او به باشگاه محلی فنرباغچه و در نهایت به بشیکتاش دعوت شد. شاید تاتلیتوگ به یک بسکتبالیست مشهور تبدیل می شد اگر آسیب جدی زانو در حین تمرین نبود. پس از این، پزشکان گفتند که او باید ورزش حرفه ای را ترک کند.

 

کسب و کار مدل کیوانچ تاتلیتوغ

با از دست دادن بسکتبال ، مرد جوان شروع به جستجوی یک تجارت جدید کرد. او در دانشکده طراحی وارد دانشگاه استانبول شد، اما در ماه های اول تحصیل، مرد جوان متوجه شد که این کار او نیست. سپس مادر در سرنوشت پسرش دخالت کرد. با دیدن اینکه پسرش چقدر خوش تیپ در حال بزرگ شدن است، و با ظاهر اروپایی، تصمیم گرفت، مخفیانه از او، درخواستی را برای مسابقه ای برای مدلینگ  ارسال کند. سازمان دهندگان مسابقه به مشخصات Tatlytug علاقه مند شدند و به او پیشنهاد همکاری دادند.

 

کیوانچ تاتلیتوغ

در سال 2001، کیوانچ تاتلیتوغ بهترین مدل ترکیه و در سال 2002 بهترین مدل در جهان بود.

 

بنابراین، در سال 2000، کیوانچ به سرعت یک دوره آموزشی را پشت سر گذاشت و به زودی در شوهای مد شرکت کرد. و فقط یک سال بعد ، Tatlitug وضعیت بهترین مدل را در ترکیه و یک سال بعد - در جهان داشت. بهترین کت واک های پاریس و میلان به روی او باز بود. بسیاری از طراحان مشهور آرزو داشتند که او را در نمایشگاه های خود ببینند و با او قرارداد ببندند.

 

حرفه مدلینگ کیوانچ تاتلیتوغ باعث بازیگری در فیلم شد

طی چندین سال کار در تجارت مدلینگ، کیوانچ نه تنها توسط طراحان، بلکه توسط کارگردانان نیز مورد توجه قرار گرفت. تاتلیتگ فهمید که حرفه مدلینگ زودگذر است، بنابراین تصمیم گرفت شانس خود را در سینما امتحان کند. در بین نمایش های مد در اروپا، او به تست های صفحه نمایش رفت. و دنیای سینما آنقدر او را مجذوب خود کرد که تصمیم گرفت به طور جدی به این حرفه بپردازد.

 

کیوانچ تاتلیتوغ

کیوانچ تاتلیتوغ

در سال 2004، او به استانبول بازگشت و در آنجا شروع به شرکت در دوره های آموزشی در استودیو نمایش تئاتر محلی کرد. از آنجایی که کارگردان‌ها حتی در دوره‌ای که کیوانچ مدل بود به او علاقه نشان دادند، اولین پیشنهاد برای یک نقش سینمایی دیری نپایید. در سال 2007 ، این بازیگر مشتاق 24 ساله نه در تبلیغات، بلکه در فیلم سینمایی "آمریکایی ها در دریای سیاه-2" نقش آفرینی کرد.

 

و اگرچه نقش تاتلیتگ در این پروژه ثانویه بود ، اما او توانست توجه تهیه کنندگان را به خود جلب کند. به زودی یکی از نقش های اصلی سریال تلویزیونی "نقره" به او سپرده شد. این بازیگر مشتاق در تصویر قهرمان عاشق آنقدر طبیعی بود که پیشنهادهایی برای نقش آفرینی در ملودرام های دیگر دریافت کرد.

 

کیوانچ تاتلیتوغ

کیوانچ تاتلیتوغ

از آن زمان، تقریباً تمام قهرمانانی که تاتلیتوگ بازی می‌کند، شخصیت‌های کلیدی بوده‌اند و فیلم‌هایی با مشارکت او نه تنها در ترکیه، بلکه در سراسر جهان محبوبیت داشته‌اند. این بازیگر با بازی در نقش مُهَنَد در مجموعه تلویزیونی "عشق ممنوع" (2008-2010) که شریک زندگی او بازیگر محبوب، برن سات بود، به شهرت زیادی دست یافت. تماشاگران به شیمی خاص بین بازیگران اشاره کردند.

 

کیوانچ تاتلیتوغ

در مقایسه با دیگر بازیگران ترک، تاتلیتوگ به خاطر ظاهر اروپایی خود متمایز است

 

Tatlytug همچنین خود را نه تنها به عنوان یک بازیگر، بلکه به عنوان یک استاد صداپیشگی نیز نشان داد. در سال 2010، او صداپیشگی کن در فیلم سه بعدی پیکسار Toy Story: The Great Escape را بر عهده گرفت. به هر حال، یک سال بعد او مورد توجه کارگردان مشهور هالیوودی جیمز کامرون قرار گرفت و به او پیشنهاد بازی کوچک در فیلم اکشن Sanctum را داد. این فیلم داستان گروهی از غواصان را روایت می کند که در غارهای زیر آب کاوش می کنند. کارگردان از کار این بازیگر ترکیه ای راضی بود و نه تنها به خاطر بازی عالی، بلکه به خاطر غواصی حرفه ای اش از او تشکر کرد.

 

در سال 2013، این بازیگر در درام "رویای یک پروانه" ظاهر شد، جایی که او در نقش شاعر مبتلا به سل ظاهر شد. به هر حال، این قهرمان یک نمونه اولیه واقعی داشت. برای صحت بیشتر، تاتلیتگ بیش از ده کیلوگرم وزن از دست داد تا از بیماری و گرسنگی خسته به نظر برسد.

 

و در سال 2014 ، این بازیگر نقش اصلی را در سریال "کورت سیت و الکساندرا"  سعید و شورا  بر اساس وقایع واقعی بازی کرد. داستان فیلم چندین سال قبل از انقلاب اکتبر در سن پترزبورگ می گذرد. یکی از افسران ارتش تزار، دون خوان کورت سیت امینوف، با نجیب زاده جوان الکساندرا ورجنسکایا،  برای اولین بار ملاقات می کند. جوانان در نگاه اول متوجه می شوند که عاشق یکدیگر هستند و زندگی آنها دیگر مثل قبل نخواهد شد.

 

کیوانچ تاتلیتوغ

تصاویری از سریال کورت سیت و الکساندرا

 

اما رابطه دو عاشق به معنای واقعی کلمه از همان روزهای اول در معرض آزمون های جدی قرار می گیرد: عدم تایید خانواده، پستی از طرف یک دوست، انقلاب، مهاجرت و حتی مثلث عشقی. تصویر فوق العاده لمس کننده و هیجان انگیز بود، اما در طول فیلمبرداری بازیگران با مشکلاتی مواجه شدند.

بازیگران ترک که به گرما عادت کرده بودند، آمادگی رویارویی با زمستان سخت روسیه و یخبندان 30 درجه را نداشتند. بازیگران حتی چندین ست لباس زیر حرارتی در طول فیلمبرداری خیابانی پوشیدند. کیوانچ تاتلیتوگ اکنون با لبخند به یاد می‌آورد که چگونه ریش یخ‌زده‌اش خرد شد و او به دنبال جایی برای گرم شدن می‌گشت. در حین فیلمبرداری جراحاتی نیز وجود داشت. در یکی از سکانس ها، این بازیگر از روی اسب سقوط کرد و 5 دنده او شکست. به گفته کیوانچ، او حتی بلافاصله متوجه نشد که آسیب چقدر جدی است، بنابراین به بازی ادامه داد.

 

کیوانچ تاتلیتوغ

در طول فیلمبرداری سریال "کورت سیت و الکساندرا" این بازیگر با مشکلات زیادی روبرو شد

 

با وجود تصاویر مکرر از قهرمانان رمانتیک، این بازیگر ثابت کرده است که می تواند در ژانرهای مختلف بازی کند. به عنوان مثال، کمیسر پلیس او در سریال «درگیری» که همسر و دخترش را در جریان یک حمله تروریستی از دست داد، جایزه فیلم پروانه طلایی 2019 را به عنوان بهترین بازیگر مرد برای این بازیگر به ارمغان آورد. در همان سال، این بازیگر به طور غیرمنتظره ای در فیلم کمدی فرش جادویی 2 ظاهر شد. به گفته این بازیگر، این غیرعادی ترین نقش در کارنامه کاری او تاکنون بوده است. او این طرح ها را با گرمی به یاد می آورد، زیرا آنها دائما سرگرم بودند و حتی واقعاً نمی توانستند بازی کنند.

و از سال 2020، این بازیگر شروع به همکاری با پلتفرم پخش جهانی مشهور نتفلیکس کرد. او در مجموعه تلویزیونی هلندی "در دل شب" و یک سال بعد در مجموعه تلویزیونی "زیردریایی" بازی کرد که از روز اکران خود به یکی از ده پروژه سینمایی پربیننده در بسیاری از کشورها تبدیل شد.

 

کیوانچ تاتلیتوغ به تازگی پدر شده است 

با وجود محبوبیت، ظاهر و انبوه طرفداران کیوانچ، دوستان کیوانچ او را مردی نسبتا متواضع و محجوب توصیف می کنند. در مورد زندگی شخصی خود، او در سال 2004 با بازیگر و برنده مسابقه Miss World 2002 آزرا آکین رابطه داشت. این زوج دائماً با هم دعوا می کردند و سپس آشتی می کردند تا اینکه در سال 2008 به طور کامل و غیرقابل برگشت از هم جدا شدند.

 

کیوانچ تاتلیتوغ

کیوانچ تاتلیتوغ با آزرا آکین (عکس سمت چپ) و ملتم کامبول (در سمت راست)

 

به احتمال زیاد، دلیل این امر، عاشقانه جدید این بازیگر با همکار دیگر، بازیگر ملتم کامبول بود که 14 سال از او بزرگتر است. اما این رابطه همچنین شبیه یک نوسان بود: آنها یا از هم جدا شدند یا همگرا شدند تا اینکه پس از 5 سال عاشقانه ناپایدار از هم جدا شدند.

به معنای واقعی کلمه بلافاصله پس از جدایی، در مورد رابطه این بازیگر با استایلیست  باشاک دیزر داور دویا دویا مدا که در طول فیلمبرداری "عشق ممنوع" ملاقات کرد، مشخص شد سالها آنها با هم دوست بودند ، اما پس از آن احساسات قوی تری بین آنها شعله ور شد. و در سال 2016 ، عاشقان در پاریس ازدواج کردند.

 

کیوانچ تاتلیتوغ

کیوانچ تاتلیتوغ و همسرش

این بازیگر درباره همسرش می‌گوید: «من قدر آنچه دارم را می‌دانم، آنچه را که سال‌ها به دنبالش بودم، پیدا کردم

 

تنها چیزی که همسران برای خوشبختی کامل نداشتند فرزندان بود. و سرانجام در آوریل سال گذشته اولین فرزند مورد انتظار آنها به نام کورت افه به دنیا آمد. به هر حال، این بازیگر حتی در هنگام زایمان نیز حضور داشت.

به طور کلی، Tatlytug کودکان را می‌پرستد و سال‌هاست که فعالیت‌های سازمانی را دنبال می‌کند که از حقوق کودکان حمایت می‌کند. او وظیفه خود می داند که هر کاری انجام دهد تا در آینده همه بچه ها در دنیای بهتر و راحت تری زندگی کنند. و از سال 2011، این بازیگر سفیر حسن نیت بنیاد یونیسف در سازمان ملل شد.

 

کیوانچ تاتلیتوغ

عکس فرزند کیوانچ تاتلیتوگ                کیوانچ تاتلیتوگ و همسر و فرزندش

تاتلیتگ اذعان می‌کند: «فکر می‌کردم پدر شدن من را مضطرب‌تر می‌کند، اما وقتی این خبر خوب را دریافت کردم، همه نگرانی‌هایم از بین رفت.»

این بازیگر علاوه بر فعالیت های اجتماعی و فیلمبرداری، عاشق سفر است. همسرش این سرگرمی را با او به اشتراک می گذارد. حتی به دنیا آمدن یک پسر هم باعث بر هم زدن آرامش بیشتر آنها نشد. قبلاً در جولای سال گذشته، این زوج به همراه فرزند 3 ماهه خود برای تعطیلات به بدروم رفتند. در همین حال، همه طرفداران تاتلیتگ منتظر فیلم های جدید با حضور او هستند.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید