استخدام

10 چیزی که تقریبا همه افراد موقع پذیرفتن یک شغل فراموش می کنند

احساس شما شورانگیز است، بسیار شاد هستید، هیچ چیزی به پای آن نمی رسد. برای یک لحظه کوتاه جدید وقتی که آن دست به سمت شما دراز می شود، شما شکست ناپذیر، با اهمیت و دور از دسترس می نمایید. به شما همین الان یک شغل جدید پیشنهاد شده است.آسان است که در این لحظه احساس برتری کنید و نتوانید در برابر این پیشنهاد مخالفت کنید. بعضی ها سرویس شما را می خواهند تعجبی نیست که شما تا حدی گیج شوید.
اما آن فرد چه چیز دیگری را به شما پیشنهاد می کند؟ این شغل جدید شما را در چه جایگاهی قرار می دهد؟ المانهای متعددی را باید مورد توجه قرار دهید پیش از انکه شغل جدید را بپذیرید. در اینجا فهرست 10 مورد معمول برای اینکه شما آن شرکت را نیز در رزومه خود قرار دهید و به اسانی فراموش می شود اورده شده است.


1- قربانی
یک مسئله اساسی که اکثر مردم موقع پذیرفتن شغل جدید فراموش میکنند این است که باید در قبال وظیفه جدید چه جیزی را قربانی کنند. نقش جدید-هر چه که باشد- با مسئولیتهای جدیدی همراه است و بسیار حیاتی است که بدانید که این جایگاه جدید چه مسائلی را شامل می شود تا بتوانید برنامه خود را با آن هماهنگ کنید. برای رسیدن به موفقیت از چه چیزهایی باید دست بکشید؟ و آیا این ممکن است؟
2- فضای کاری
ملاقات با همکارانتان برای اولین بار معمولا ناراحت کننده و ناجور است. معمولا وقتی که شما تازه وارد هستید احساس اضافی بودن می کنید، و اگر اطرافیان درست حسابی نباشند ممکن است این حس را تا پایان دوره کاریتان داشته باشید. قبل از اینکه شغل جدید را بپذیرید، خواهش کنید که تعدادی از همکاران آینده تان را ببینید. اینها کسانی هستند که شما 40 ساعت در هفته را با آنها می گذرانید، بنابراین ضروریست که با آنها حالت دوستانه ای داشته باشید. در یک محیط کاری نامناسب قرار داشتن برای سلامتی روحی و جسمی و حتی برای شغلتان نیز خطرناک است. وقتیکه به شما شغل جدیدی پیشنهاد می شود جوگیر نشوید. تلاش آگاهانه ای جهت معرفی خودتان قبل از آنکه جایگاه جدید را بپذیرید انجام دهید. اگر رئیستان خوب باشد، آنها از اینکه به شما این اجازه را بدهند خوشحال خواهند شد.
3- پایداری
شروع یک کار جدید خیلی خوب نیست اگر شما بعد از چند هفته از آن بیرون بیایید. اگر بحث جایگاه جدید پیش آمد، مطمئن شوید که از لحاظ اقتصادی و قرار دادی در وضعیت مطمئنی قرار دارید. خیلی از مردم باور نمی کردند که پس از تنها چند هفته به یک عضو اضافی در محل کار تبدیل شوند. کمپانیهای متعددی هستند که مجبورند تعدیل نیرو انجام دهند و هیچ شغلی 100 درصد تضمین شده نیست. وضعیت اقتصادی و مالی فعلی را در نظر بگیرید قبل از اینکه قرار داد ببندید و بصورت مستقل تحقیقاتی را جع به وضعیت فعلی شرکت و امکاناتش انجام دهید. آیا این شرکت می تواند شما را تامین کند؟ و اگر می تواند برای چند وقت؟ همیشه از اینکه پای خود را در یک جای سفت قرار می دهید مطمئن باشید. قراردادهای لفظی هنگام تعدیل نیرو هیچ فایده ای ندارد.
4- سبک زندگی شما تغییر می کند
حقوق دریافتی شما هنگام پیشنهاد کار جدید همیشه مطرح می شود. در بسیاری از موارد، این یک نیروی رانشگر برای درخواست جایگاههای جدید است، اما بسیاری از مردم نمی دانند که آیا این دریافتی برای شرایط جدید نیز کفایت می کند. هیچ مسئله ای نیست که راجع به الان صحبت کنیم، اما برای پذیرفتن یک شغل لازم است که به آینده هم فکر کنید. زندگی به طور ویژه غیر قابل پیشبینی است، و تنها چند هفته پس از تغییر شغل حقوقی که برای شما به نظر کافی می آند، برای زندگی مشترک و تشکیل خانواده مناسب نخواهد بود. شما نمی توانید برای اینکه چه زمانی عاشق شوید و تشکیل خانواده دهید برنامه ریزی کنید، ولی می توانید بر شغلی برنامه ریزی کنید که اگر این مسائل پیش امد دچار بحران مالی نشوید. برای شرایط زندگی پایدار برنامه ریزی نکنید بلکه برای شرایطی برنامه بریزید که ممکن است مسئولیتی بر دوشتان نهاده شود.(سیارک)
5- مزایا
بسیاری از شرکتها بسیاری از مزایا را بر روی کاغذ به شما پیشنهاد می کنند و وقتی که شما در آستانه قبول کار در یک شرکت بخوبی سازماندهی شده در سنین جوانیتان هستید چنین پیشنهاداتی جذاب به نظر می ایند. در حالیکه کلمه مزایا می تواند به شدت شما را جذب کند، می تواند بسیار هم گمراه کننده باشد. مزایا می تواند دقیقا آن چیزی باشد که آنها گفته اند اما آیا لزوما برای شما مناسب است؟ هنگامیکه یک شغل جدید به شما پیشنهاد می شود، مطمئن باشید که به نوعی از مزایا می رسید که استحقاقش را دارید و می توانید به راحتی با آن زندگی کنید.
6- مسافت
از این مطمئن هستید که طی فاصله خانه تا محل کار قابل انجام است، اما آیا واقعا این مسئله را امتحان کرده اید؟ یکی از بزرگترین اشتباهاتی که مردم پیش از قبول کار می کنند این است که رفتن به محل کار موضوع خاصی نیست. شما نمی توانید تمام امیدتان را به نقشه ها ببندید. رفتن از خانه به محل کار یکی از کارهایی است که باید خودتان انجام دهید تا از اینکه این مسئله چقدر طول می کشد اطمینان حاصل کنید. قبل از پذیرفتن شغل جدید، مسیر خانه تا محل کار را چند بار آزمایش کنید، علی الخصوص در زمان شلوغی روز تا بفهمید که واقعا چقدر طول می کشد تا به محل کار خود برسید. سفرهای طولانی مدت بین خانه تا محل کار ممکن است سلامت و یا حتی شغل شما را اگر دیر برسید به خطر بیاندازد.
7- چالش
بسیاری از مردم تصور می کنند که شغل رویاییشان این است که پشت میز بنشینند  و یک لیوان قهوه هم در دستشان باشد و پول بگیرند. بنظر فوق العاده می آید. اینطور نیست؟ متاسفانه، مغز بشر اگر ما هر روز از هفته را چنین زندگی کنیم دوام نخواهد آورد. مغز ما محتاج چالش و شبیه سازی است برای خوشحالی و پیشرفت، و شما باید اطمینان حاصل کنید که شغل جدید شما اینگونه چالشها را برای موفقیت بیشتر شما در بر می گیرد. شاید همیشه چنین حسی نداشته باشید ولی چالشها و کارهای سخت برای شما بسیار مفید است. به همین خاطر است که جایی نشستن وفنجان قهوه بدست داشتن برای شما خوب بنظر می رسد اگر زمان کافی برای این کار را پیدا کنید، به این خاطر که شما آن را بدست آورده اید.
8- غرور
خیلی از مردم تصور می کنند که باید با شغل تنها درون اداره برخورد داشته باشند و مسائل شغلی باید تنها در همان چهار دیواری نگه داشته شود. ولی هیچ راهی وجود ندارد که شما زندگی خودتان را بکنید. مطالعات نشان داده است که شما می توانید به اندازه 32 درصد از کل زندگیتان را در کار بگذرانید. از خودتان بپرسید که آیا می ارزد که شما تقریبا 30 درصد از کل عمرتان خسته باشید و منزجر شوید؟ قبل از پذیرفتن پیشنهادشغلی مطمئن شوید که شما آن کار را دوست دارید و به آن اعتماد می کنید. چیزی که بدون مشکلی برایش بیدار می شوید و بدن حالت تهوع از آن صحبت می کنید.
9- استرس
براحتی می توان گفت که هیچ شغل کاملی در این دنیا وجود ندارد. هر جایگاهی درجات استرس خود را دارد و این بخاطر این است که زندگی چنین است. کاری که شما می توانید بکنید این است که آیا می توانید فشار روانی این شغل را بخوبی مدیریت کنید یا اینکه این فشار به زندگی شما نیز درز پیدا خواهد کرد و کاملا آن را خراب می کند. بسیاری از مردم که به آنها پیشنهاد شغل می شود، آگاهی خود را از دست می دهند و ادعا می کنند که می توانند اگر استرسی پیش آمد آن را مدیریت کنند. این همیشه اشتباه است. قبل از قبول شغل جدید، بنشینید و ببینید که این جایگاه چه چیزی از شما می خواهد. بسیار پر استرس بودن یک شغل باعث از بینن رفتن سلامتی شما و تخریب زندگی اجتماعیتان می شود. پس مطمئن شوید که شغل جدید شما به سمتی می رود که هم استرسهای قابل مدیریت باشد و هم باحال باشد.
10- فرصت
شغل جدید شما دقیقا چه فرصتهایی را برای شما فراهم می کند؟ آیا رزومه شما را بخوبی تقویت می کند؟ آیا به شما اجازه می دهد که دانش مناسبی را از یک صنعت خاص کسب کنید؟ آیا می تواند برای شما بعنوان یک سکوی پرتاب باشد؟ اینها سوالاتی است که موقع پذیرش یک شغل باید مد نظر قرار گیرد، همانقدر که بسیار آسان است که یک حقوق مناسب را روی یک کاغذ با خط خرچنگ قورباغه ببینید و به هوا بپرید. یک شغل خوب باید درهای بیشتری را به روی شما باز کند.(سیارک)

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید. 

ترجمه توسط itrans.ir

- نظرات

dorsa 87
واقعا آدم در زمان مصاحبه شغلی دستپاچه میشه

برای ارسال نظر، لطفا وارد حساب خود شوید یا ثبت نام نمایید.


برای برنده شدن در یک  مصاحبه استخدامی  به هیچ عنوان نباید بیان کنید.

ترفند برنده شدن در مصاحبه استخدامی بخش دوم

برای برنده شدن در یک مصاحبه استخدامی به هیچ عنوان نباید بیان کنید.

ممکن است متقاضیان در مصاحبه استخدامی ، از فن بیان قوی یا فصاحت کلام برخوردارباشند اما متقاضی مناسبی برای شغل مورد نظر نباشند.

مصاحبه استخدامی مبنایی برای انتخاب و استخدام

ممکن است متقاضیان در مصاحبه استخدامی ، از فن بیان قوی یا فصاحت کلام برخوردارباشند اما متقاضی مناسبی ...

مدیران کسب و کار در زمان مصاحبه استخدام این را بهتر از هر کسی می دانند.

در مصاحبه استخدامی این حرکات را انجام ندهید

مدیران کسب و کار در زمان مصاحبه استخدام این را بهتر از هر کسی می دانند.

تحقیقات حاکی از این است که رضایت شغلی در نفوذ عدالت سازمانی برای قصد ترک شغل....

رضایت شغلی بخش دوم

تحقیقات حاکی از این است که رضایت شغلی در نفوذ عدالت سازمانی برای قصد ترک شغل....

اصلا امکان کار برای ایرانی ها فراهم است؟

کار در ترکیه

اصلا امکان کار برای ایرانی ها فراهم است؟

زمانی که به دنبال کار در یک شرکت حسابداری هستید، فاکتورهای زیادی برای توجه وجود

تجربه کار در شرکت حسابداری کوچک و بزرگ

زمانی که به دنبال کار در یک شرکت حسابداری هستید، فاکتورهای زیادی برای توجه وجود

ترفند برنده شدن در مصاحبه ها تغییر ناپذیرند

ترفند برنده شدن در مصاحبه استخدامی بخش اول

ترفند برنده شدن در مصاحبه ها تغییر ناپذیرند

شما می توانید در رزومه، خود را یک متخصص بنامید

10 واژه که شما هرگز نباید برای توصیف خود در رزومه استفاده کنید

شما می توانید در رزومه، خود را یک متخصص بنامید

مواردی که در نوشتن یک رزومه خوب باید رعایت کنید.

چگونه رزومه بنویسیم؟ 6 نکته اصلی

مواردی که در نوشتن یک رزومه خوب باید رعایت کنید.

بصورت آنلاین کار ترجمه و استخدام مترجم انجام می دهند

کسب و کار های خانگی

بصورت آنلاین کار ترجمه و استخدام مترجم انجام می دهند

 شغل هایی وجود دارند که فرد همیشه از یک ربات بهره وری بالاتری خواهد داشت.

10 شغل که ربات و فناوری نمی تواند جایگزین آن شود

شغل هایی وجود دارند که فرد همیشه از یک ربات بهره وری بالاتری خواهد داشت.

مهارت هایی که برای آینده ی کودکانتان لازم است را در این جا بیابید.

شغل های پردرآمد هفت مورد

مهارت هایی که برای آینده ی کودکانتان لازم است را در این جا بیابید.

«مردان و کارگرانی که در این معدن با آن ها آشنا شدم، قوی ترین مردانی هستند که در تمامی طول زندگی ام دیده ام.»

عکس های هوگ براون از خطرناک ترین شغل های جهان

«مردان و کارگرانی که در این معدن با آن ها آشنا شدم، قوی ترین مردانی هستند که در تمامی طول زندگی ام د...

رفتار سازمانی، که معمولا او بی (OB) خوانده می شود ، رشته ای "میان رشته ای" است که به مطالعه نگرش ، رفتار و عملکرد انسان در سازمان ها اختصاص دارد.

رفتار سازمانی چیست

رفتار سازمانی، که معمولا او بی (OB) خوانده می شود ، رشته ای "میان رشته ای" است که به مطالعه نگرش ، ر...

رفتار آنان هم می تواند باعث تقویت ارزش های تبلیغ شده برند باشد و هم در صورت ناسازگاری با این ارزش ها ، می تواند باعث تضعیف اعتبار پیام تبلیغ شده شود.

تاثیر رضایت شغلی کارکنان در موفقیت یک برند

رفتار آنان هم می تواند باعث تقویت ارزش های تبلیغ شده برند باشد و هم در صورت ناسازگاری با این ارزش ها...

این نان موز خوشمزه و سالم را در اول هفته تهیه کنید و مطمئن باشید  تا چند روز برای شما باقی خواهد ماند .

ده دستور صبحانه سریع و سالم برای افراد پر مشغله

این نان موز خوشمزه و سالم را در اول هفته تهیه کنید و مطمئن باشید تا چند روز برای شما باقی خواهد مان...

شرکت‌ها وسیع‌ترین چالش‌هایی را بر سر راه رسیدن به استعدادهای مرتبط با سال 2020 تجربه خواهند کرد

ده قدرت شکل‌دهنده‌ی محیط کاری آینده در حال حاضر

شرکت‌ها وسیع‌ترین چالش‌هایی را بر سر راه رسیدن به استعدادهای مرتبط با سال 2020 تجربه خواهند کرد

البته منظور از این خلوت و تنهایی، تنهایی واقعی است

مزایای خلوت و تنهایی

البته منظور از این خلوت و تنهایی، تنهایی واقعی است

دوش گرفتن، آب سرد، مزایا

مزایای دوش آب سرد

دوش گرفتن، آب سرد، مزایا

بازی های ویدئویی فعالیت مغز و توجه را افزایش می دهد

تحقیق در مورد مزایای بازی های رایانه ای

بازی های ویدئویی فعالیت مغز و توجه را افزایش می دهد

گلوکوزامین و کندرویتین موادی هستند که نقش مهمی در سلامت مفاصل بازی می‌کنند

چه تفاوتی بین گلوکوزامین با کندرویتین و گلوکوزامین با MSM وجود دارد

گلوکوزامین و کندرویتین موادی هستند که نقش مهمی در سلامت مفاصل بازی می‌کنند

 نقش سیستم های براق در نماهای پویا و گیرا

مزایای استفاده از شیشه در نمای ساختمان

نقش سیستم های براق در نماهای پویا و گیرا

لامپ زنون چیست؟ چگونه کار می کند و چه مزایایی نسبت به لامپ های دیگر در خودرو دارد؟

مزایای زنون

لامپ زنون چیست؟ چگونه کار می کند و چه مزایایی نسبت به لامپ های دیگر در خودرو دارد؟

برای بیشتر کشورها، مقداری استانداردسازی غیرقابل اجتناب است.

فواید و معایب استانداردسازی

برای بیشتر کشورها، مقداری استانداردسازی غیرقابل اجتناب است.

 وزیر ارتباطات گفت: با افزایش کاربردهای فناوری اطلاعات در کشو، درآمد کشور از محل کاهش قاچاق، 12 میلیون دلار افزایش یافت.

فناوری اطلاعات، درآمد کشور را 12 میلیون دلار بالا برد!

وزیر ارتباطات گفت: با افزایش کاربردهای فناوری اطلاعات در کشو، درآمد کشور از محل کاهش قاچاق، 12 میلی...

توسعه دانش انرژی های تجدیدپذیر

آیا انرژی خورشیدی می‌تواند دنیا را نجات دهد؟

توسعه دانش انرژی های تجدیدپذیر

توسعه دانش انرژی های تجدیدپذیر

آشنایی با سوخت زیستی و مزایا و معایب استفاده از آن

توسعه دانش انرژی های تجدیدپذیر

عکس قدیمی باراک و میشل اوباما، نیسان 20 ساله، عکس خارق العاده از آلپ

عکس روز، 28 دی

عکس قدیمی باراک و میشل اوباما، نیسان 20 ساله، عکس خارق العاده از آلپ

هشدار، فضای مجازی، والدین، فرزندان ، چالش

هشدار به پدر و مادرها، پسر بچه 11 ساله به خاطر یک چالش فیسبوکی یک شب را در فروشگاه زنجیره ای خوابید

هشدار، فضای مجازی، والدین، فرزندان ، چالش

 نحوه سیاستگذاری رسانه‌ های اجتماعی در ایران در قالب برگزاری یک نشست توسط مرکز ملی فضای مجازی مورد بررسی قرار می گیرد.

نحوه سیاستگذاری رسانه‌ های اجتماعی در ایران بررسی می شود

نحوه سیاستگذاری رسانه‌ های اجتماعی در ایران در قالب برگزاری یک نشست توسط مرکز ملی فضای مجازی مورد ب...

بازاریابی اجتماعی: مؤثر، کارآمد و ثابت شده

اثر بازاریابی اجتماعی بر بهبود بهداشت عمومی

بازاریابی اجتماعی: مؤثر، کارآمد و ثابت شده