10 عادت که به شما اجازه نمی دهد کار گروهی انجام دهید

به گفته دانشمندان ، افرادی که به خوبی با همکاران ارتباط برقرار می کنند ، دچار افسردگی نمی شوند ، از فتنه دور می شوند و بیشتر کار می کنند و از این طریق پول بیشتری را برای شرکت به ارمغان می آورند. با این وجود کسب موفقیت در پیدا کردن دوستان یا حداقل پذیرفته شدن در محل کار به آسانی به نظر نمی رسد. موارد زیادی وجود دارد که می تواند یک فرد را به مطرود تبدیل کند. sayarak.com در مورد رایج ترین اشتباهات و عادت بد که جای گرفتن در یک کار گروهی را دشوار می کند صحبت می کند.

 

عادت 1: دائماً در محل کار شکایت می کنید

10 عادت که به شما اجازه نمی دهد کار تیمی انجام دهید
شکایات مداوم در مورد زندگی ، همکاران را آزار می دهد.  / عکس
 
این شکایت یکی از محبوب ترین دلایل برای شروع گفتگو در نظر گرفته شده است: می توانید در مورد همسایه ای که صبح بی ادب است ، ترافیک ، هوای بد ، یک دوست پسر غیرقابل تحمل صحبت کنید. اما فراموش نکنید که کارمندان همیشه ناراضی با گذشت زمان ، همه افراد اطراف خود را اذیت می کنند. علاوه بر این ، ایجاد مزاحمت مسری است - افراد ناآگاهانه بیان را در چهره شخص دیگر تقلید می کنند ، سعی می کنند احساسات او را بهتر درک کنند و احساس کنند و در نتیجه روحیه خود را خراب کرده و به همان اندازه تبدیل به افراد مسموم می شوید. فراموش نکنید که بدبین ها از نگاه همکاران کم بیناتر و خوش بین تر به نظر می رسند. کارفرمایان نیز نسبت به کارمندان دائما ناراضی احتیاط کرده و در اولین فرصت به آنها درس عبرتی می دهند.
 

 

عادت 2: صحبت در باره اخبار تلویزیون

10 عادت که به شما اجازه نمی دهد کار تیمی انجام دهید
بحث در مورد اخبار سیاسی منجر به درگیری می شود.  / عکس
 
یکی از اولین قوانین افراد تحصیل کرده این نیست که درباره مشکلات بهداشتی خود به غریبه ها بگویید. موافقم ، وقتی گفتگو در مورد هضم ، وضعیت دندان ها ، کبد و سایر ارگان ها صحبت می کند ، ناخوشایند است. قانون دوم این است که نظرات سیاسی خود را برای خودتان نگاه دارید و عقاید خود را به دیگران تحمیل نکنید. اختلافات در مورد سیاست و اوضاع جهان به طور کلی نه تنها شهرت را خراب می کند بلکه ساعات کاری را نیز در از بین می برد که در طی آن می توان تعدادی از کارها را انجام داد. استخدام کنندگان با تجربه همیشه توصیه می کنند از مشارکت در بحث در مورد قوانین "احمقانه" یا سطح پایین زندگی در کشور خودداری کنند ، زیرا اختلاف عقیده در محل کار در اینجا هیچ مشکلی را حل نمی کند بلکه فقط باعث درگیری خواهد شد.
 

 

عادت 3: متعصب هستید

10 عادت که به شما اجازه نمی دهد کار تیمی انجام دهید
 عشق خود به طبیعت را بر دیگران تحمیل می کنند .  / عکس
 
هیچ کس متعصب را در محل کار دوست ندارد - این یک واقعیت است. بنابراین ، اگر یک مدافع سرسخت حیوانات هستید ، در برنامه های خیریه شرکت می کنید ، برای محیط زیست می جنگید ، این کار را در خارج از محل کار انجام دهید. البته همه این کار ها بسیار مهم هستند ، اما در گردش کار نیز دخالت می کنند. کمپین مداوم ، جمع آوری امضاها ، توزیع آگهی ها هم رئیس و هم سایر کارمندان را آزار می دهد. صبر آنها را امتحان نکنید.
 

 

عادت 4: قادر به حفظ نظم در میز و اطراف خود نیستید

10 عادت که به شما اجازه نمی دهد کار تیمی انجام دهید
ظروف غذا روی میز از بی نظمی صحبت می کند.  / عکس
 
اغلب ، همکاران بسیار کنجکاو هستند. تیم باید مباحثی برای گفتگو داشته باشد و آشفتگی روی میز یک کارمند دیگر گزینه عالی برای بحث است. مواد زائد ، لیوان شسته نشده ، قلم ها و مدادهای پراکنده - همه اینها صحبت از بی کفایتی ، بی نظمی و بی مسئولیتی کارمند است. همچنین براساس نتایج تحقیقات ، 36 درصد از کارفرمایان حقوق کسی را که قادر به حفظ نظم در اطراف خود نیست ، افزایش نمی دهند.
 

 

عادت 5: در مورد همكاران بحث می كنید

10 عادت که به شما اجازه نمی دهد کار تیمی انجام دهید
شایعات و فتنه همکاران را وادار به احترام به شما نمی کند ، بلکه برعکس عمل می کند.  / عکس
 
برخی از کارمندان معتقدند که اگر آنها به ارشد خود در مورد همکاران خود اطلاع دهند و جزئیات جالب توجهی درباره کارشان بگویند ، مدیریت از این "فداکاری" قدردانی می کنند. با این حال ، برخلاف انتظارات ، کارفرمایان تحمل فتنه گران را ندارند و درمورد افرادی که شایعات را حل می کنند ، به جای انجام وظایف مستقیم خود ، بسیار منفی هستند. به همین دلیل است که در مکالمات در محل کار لازم است یک دیپلمات واقعی باشید و اجازه ندهید شایعات نادرست نسبت به سایر کارمندان در محل کار وجود داشته باشد. بحث در مورد همكاران موضوع ممنوعه دیگری است كه ارتباط مستقیمی با شهرت شما دارد. با این حال ، اگر می خواهید همکاران خود را تحسین کنید ، هیچ ممنوعیتی وجود ندارد. فقط ستایش باید صمیمانه و برای شایستگی مشخص باشد.
 

 

عادت 6: وسایل و اسناد افراد دیگر را بدون اجازه بر می دارید

10 عادت که به شما اجازه نمی دهد کار تیمی انجام دهید
وسایل و اسناد افراد دیگر را بدون اجازه بر می دارید.  / عکس
 
به نظر می رسد که اعتبار کارکنان ممکن است به یک قلم یا دفترچه معمولی بستگی داشته باشد. بنابراین ، هرگز چیزی را بدون تقاضا نگیرید. این امر در مورد همه موارد صدق می کند: یک قلم یا برچسب از روی میز همکار یا حتی یک برگ کاغذ . به یاد داشته باشید محل کار متعلق به کارمندان  نیست. این متعلق به شرکت است و فقط مدیریت شما حق دارد. اگر در غیر این صورت فکر می کنید ، شهرت شما به طرز ناامیدی آسیب خواهد دید ، زیرا چنین اقداماتی به عنوان سرقت تلقی می شوند.
 

 

عادت 7: دائم در حال اصلاح همكاران هستید

10 عادت که به شما اجازه نمی دهد کار تیمی انجام دهید
اشتباهات خود را به مردم نمی گویید ، سعی می کنید باهوش ترین به نظر برسید.  / عکس
 
همه مردم اشتباه می کنند ، این کاملا طبیعی است. با این حال ، آموزش زندگی به همکاران و یادآوری مداوم به آنها که روزی کار اشتباهی انجام داده اند بهترین گزینه نیست. این عادت آزار دهنده است ، بنابراین وقتی می خواهید چند عبارت هوشمند را وارد کنید ، در نظر بگیرید که آیا ارزش پالایش واقعاً خیلی زیاد است یا فقط می خواهید مورد توجه واقع شوید.
 
یکی دیگر از جرایم اداری اصلاح اظهارات همکار و استفاده از آن برای نشان دادن صلاحیت در نگاه مدیریت است. درخشش پیروزمندانه در چشم ، اوضاع را بدتر می کند و اکثر کارمندان را در مقابل شما قرار می دهد. اگر می خواهید نظر خود را اعمال کنید ، این کار را با دقت انجام دهید با استفاده از عبارات "به نظر من" ، "آیا بهتر نیست که ..." اما جمله هایی مانند "همکار من کاملا اشتباه می کند ، و من آن را اثبات خواهم کرد!" باعث ایجاد شهرت برای شما نخواهد شد.
 

 

عادت 8: از فحش استفاده می کنید

10 عادت که به شما اجازه نمی دهد کار تیمی انجام دهید
حتی برای تحصیل کرده ترین افراد گاهی اوقات سختگیری و استفاده نکردن از فحاشی سخت است. با این حال ، فراموش نکنید که فحش باعث می شود افراد نسبت به آنچه که هستید واقعاً گیج شوند. علاوه بر این ، عدم توانایی در کنترل خود می تواند به یک حرفه آسیب برساند. با توجه به نتایج مطالعات جامعه شناختی ، بیشتر کارفرمایان عدم توانایی در کنترل را ناسازگاری و به اندازه کافی هوشمند نمی دانند. اگر ما در مورد پیشرفت شغلی صحبت کنیم ، اولین نفر در این لیست افرادی تحصیل کرده خواهند بود که می دانند چگونه حتی در شرایط بحرانی صحبت کنند و احساسات خود را مهار کنند.
 

 

عادت 9: حس بویایی خوبی ندارید

10 عادت که به شما اجازه نمی دهد کار تیمی انجام دهید
برخی از مواد غذایی بعد از ورود در مایکروویو شروع به پخش بوی بد می کنند.  / عکس
 
کارگرانی و کارمندانی که ظروف و محصولاتی با بوی مشخص (به عنوان مثال سوسیس) می آورند تا کار کنند در معرض خطر قرار می گیرند که به هدف نفرت از همکاران خود تبدیل شوند. به یاد داشته باشید که محصولات بسیار موذی وجود دارد: هنگام پخت و پز آنها ، یک عطر قابل مشاهده در آشپزخانه پخش می شود ، اما به محض شروع به گرما در مایکروویو ، بوی وحشتناکی در آشپزخانه پخش می شود. لیست این محصولات  شامل تخم مرغ ، ماهی مرکب ، ماهی ، غذاهای پرادویه و غیره است. کسانی که حس بویایی خوبی ندارند بعید است از چنین هدیه ای برای شما تشکر کنند ، زیرا بوهای ناخوشایند در اطراف دفتر می چرخند و زندگی گروهی را خراب می کنند.
 

 

عادت 10:در مورد برنامه های شغلی زیاد صحبت می کنید

10 عادت که به شما اجازه نمی دهد کار تیمی انجام دهید
امروز می توانید در مک دونالد کار کنید و فردا می توانید رئیس یک شرکت موفق باشید
 
زمانهایی که والدین ما برای ده ها سال در یک مکان کار می کردند ، مدتهاست که به فراموشی سپرده شده است. و این خوب است که ما مجبور نیستیم یک کار تنفرآمیز را ادامه دهیم فقط به این دلیل که هیچ راهی برای یافتن چیزی بهتر وجود ندارد. مشکلی در تلاش برای رشد شغلی ، تغییر شغل یا حقوق بالاتر وجود ندارد. با این وجود ، اگر در مورد آرزوهای شغلی برای همه افراد اطراف صحبت نکنید ، خیلی بهتر خواهد بود. و حتی حسادت همکاران را تحریک نمی کنید. این درست است که اطلاعات مربوط به برنامه های شما دیر یا زود به مدیریت می رسد و رئیس بعید است که از چنین اخباری خشنود باشد.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید