تبعیض جنسی خیرخواهانه در محل کار 7 راه برای متوقف کردن

زن

 

جنسیت گرایی خیرخواهانه - درک زنان و مردان در نقش های کلیشه ای آنها - به دلیل پنهان کاری همیشه آسان نیست.قرار است این جنسیت گرایی خیرخواهانه "مثبت" به نظر برسد ، اما در واقع بیشتر از این که به نفع باشد ، آسیب می رساند. جنسیت گرایی خیرخواهانه در محل کار می تواند کاملاً ظریف اعمال شود ، خصوصاً اگر شرکتی که در آن کار می کنید دلیل خطرناک بودن جنسیت گرایی خیرخواهانه را درک نکند. و بسته به محل زندگی شما ، هنجارهای فرهنگی بعداً می توانند تعریف واقعی از تبعیض جنسی خیرخواهانه را پنهان کند.


 آیا شما از نامه جیمز گرین ، نایب رئیس Wasatch County مبنی بر اینكه زنان نباید برای مردان برای یك شغل همان حقوق را دریافت كنند ، شنیده اید ؟ جیمز استدلال کرد که "به طور سنتی ، مردان همیشه بیشتر از زنان درآمد کسب می کرده اند ، زیرا آنها نان آور اصلی خانواده محسوب می شدند. آنها باید درآمد کافی برای تأمین هزینه های خانواده خود داشته باشند و اجازه دهند مادر خانواده در خانه برای تربیت فرزندان خود بمانند."

 

در اینجا این اولین درس به شما در مورد جنسیت گرایی خیرخواهانه است. گرچه طبق ادعای گرین مبنی بر اینکه زنان برای ماندن در خانه و تربیت فرزندان از آنها تمجید می کنند و ممکن است مثبت به نظر برسد ، باز هم مفهوم کلیشه ای نقش های جنسیتی را تقویت می کند. علاوه بر این از این بحث به عنوان  اینکه آیا زنان استحقاق حقوق برابر را دارند استفاده می شود.


در محل کار ، هنگامی که کارمندی از شما می خواهد قهوه بیاورید ، که بخشی از کار شما نیست ، یا اگر کارهای اداری بیشتری به شما داده می شود ، به دلیل "سازماندهی بهتر زنان" ، ممکن است مظاهر تبعیض جنسی خیرخواهانه را مشاهده کنید.

 

به عنوان مثال سردبیر Bustle یادآوری می کند که چگونه از زنان دارای مدرک حقوق و تجارت بین المللی شخصاً خواسته شده است که در جلسات حضور یابند زیرا دست خط بهتری دارند یا سریعتر تایپ می کنند!

 

گرچه جنسیت گرایی خیرخواهانه بدون شک تحقیر آمیز است ، اما صحبت کردن در مورد آن دشوارتر است. مانند جنسیت گرایی خصمانه که هدف آن توهین ، ارعاب و آزار و اذیت است ، آشکار نیست. و مسئولیت آموزش افراد در مورد جنسیت گرایی در محل کار نباید بر دوش افراد آسیب دیده باشد.


 در اینجا 7 روش برای پاسخگویی به تبعیض جنسی خیرخواهانه در محل کار وجود دارد که شما یا یکی از اعضای تیم شما را در معرض این تبعیض جنسی خیرخواهانه قرار می دهد.

 

1. وقتی کسی می گوید زنی فقط به دلیل ظاهر خود شغل را گرفته است ، واقعیت ها را با هم مرتبط کنید

به عنوان مثال ، یک سرپرست ، یک زن کارگر جذاب را به جلسه ای با مشتری می برد و صریحاً اظهار داشت که این وظیفه به دلیل ظاهر به او داده شده است.

ویراستار Bustle ، برندی نیل ، به یاد می آورد که در اولین کار مهم خود وقتی شنید که رئیس او (مردی که می تواند پدرش باشد) اظهار کرد که او به دلیل جذابیتش پذیرفته شده است.  (تحصیلات روزنامه نگاری ، تجربیات و نمونه کارهای زیاد او و مجله شخصی که او در 26 سالگی داشته مهم نیست.) پس از این اظهارات ، او برای جلب اعتماد  ، اعتماد به نفس خود را از دست داد و اما از همه بدتر او سکوت کرد.


ریکی راجرز در مقاله درباره جنسیت گرایی خیرخواهانه ، حقیقت یابی را به عنوان بهترین اقدام پیشنهاد می کند. اگر رئیس یا کارمند شما ظاهر شخص دیگری را با شرح وظیفه او مقایسه کند ، می توانید با این جمله پاسخ دهید: "او از سال گذشته که این معامله بزرگ را انجام داده بسیار واجد شرایط است" یا "او فارغ التحصیل با بهترین نتایج علمی در دانشگاه بوده" یا " او بیش از دیگران در پشت این میز تجربه دارد. " در بیشتر موارد ، بقیه با لیست ادامه می یابند و در واقع شخصی را که گفته است " فقط به خاطر ظاهرش کار به او داده شده است" ساکت می کند.

 

2. اگر فقط بخاطر جنسیت از شما خواسته شود کاری کنید ، "نه" بگویید

 ساده ترین راه برای پایان دادن به تبعیض جنسی ، تحمل آن نیست. به عنوان مثال ، اگر شما تنها زن یک جلسه هستید و کسی از شما می خواهد که یادداشت برداری کنید یا زمان را یادداشت کنید زیرا زنان "در این کارها تبحر دارند" (مگر اینکه کار روزانه شما باشد یا فورس ماژور) ، می توانید امتناع کنید.

 

"چندین سال پیش من در جلسه ای بودم. کارمندی ، که برای اولین بار با او ملاقات کردم ، پیشنهاد داد که می توانم آنچه را که در مورد آن بحث می کنیم ، برنامه عملیاتی که اتخاذ خواهیم کرد ، و نحوه ارائه نتایج او را یادداشت کنم. به بقیه اعضای تیم نگفت! ، او فقط به من گفت که چه کاری باید انجام دهم ، و وقتی من مخالفت کردم ، او فقط مرا نادیده گرفت. انجام دادن کار اداری مشکلی ندارد ، اما در عین حال زن بودن به معنای داشتن تخصص در کار اداری نیست. "برندی" می گوید: "من در کار اداری وحشتناک هستم. بی نظم هستم و به سختی می توانم تعطیلات یا شام کاری خودم را برنامه ریزی کنم ، بنابراین انجام کار اداری را بعهده نگرفتم."


"در اواسط جلسه ی ما ، او پرسید که چرا من هرچه او می گوید را یادداشت نمی کنم. من با خونسردی توضیح دادم که من قبلاً از دبیر شدن امتناع ورزیده ام ، و اگر او می خواهد برای تیم یادداشت بردارد ، می تواند خودش این کار را انجام دهد یکی از همکاران چشمانش را با تعجب چرخاند ، اما در عین حال شروع به یادداشت برداری کرد.

به یاد داشته باشید ، اگر فقط بخاطر جنسیت از شما خواسته شود کاری کنید ، نه بگویید.

 

3. هنگامی که به شما "پرخاشگر" گفته می شود و همکار شما "اخلال گر" است ، پاسخ دهید: "لعنت!"

زنان اغلب به عنوان "پرخاشگر" یا "رئیس" برچسب گذاری می شوند. این سناریوی اصلی و نمونه رایج جنسیت گرایی خیرخواهانه است که برای دهه ها در محل کار پخش می شود. گی مک کینلی ، در وبلاگ خود "چگونه تا حد امکان برای زن بودن در تجارت راحت باشیم؟" ، کلیشه های زیر را درباره جنسیت خیرخواهانه شرح می دهد:

یک تاجر در جزئیات خوب است ، یک زن تاجر خوش ذوق است.
او موضوع را به آخر می رساند و نمی داند چه موقع باید این کار را ترک کند.
او اعتماد به نفس دارد ، او مغرور است.
او قادر به تصمیم گیری سریع است ، او تکانشی است.
زنان مجبورند دو برابر سخت و با هزینه کم کار کنند ، زیرا علاوه بر مشاغل عادی خود ، مجبورند با کلیشه های جنسیتی مبارزه کنند

اخیراً ، یک کاربر معروف در توییتر در مورد اینکه چگونه یک مرد سرانجام کلیشه های جنسیتی  را درک کرد نوشت. نویسنده و ویراستار "مارتین اشنایدر" معتقد بود که همکار وی "نیکول" وقت بیشتری را صرف کار با مشتری می کند زیرا وی فاقد تجربه است. تا اینکه یک روز مارتین به اشتباه نامه ای از طرف نیکول فرستاد. مارتین می گوید:

"یك بار من نامه ای را برای مشتری خود ارسال كردم ، اما مشتری غیرقابل تحمل شد . من ناگهان متوجه شدم همه نامه های من با نام نیکول امضا شده است( آنها یک صندوق پستی داشتند). هنگامی که من امضا را به مارتین تغییر دادم ، بلافاصله سخنان مشتری تغییر کرد ، وی سریعاً شروع به پاسخگویی کرد و از سوالات و پیشنهادات عالی من تشکر کرد!

 

بنابراین در چنین شرایطی چه کاری می توانید انجام دهید؟

اگر در شرکت خود بخش منابع انسانی دارید ، بخواهید سیاست آزار جنسی را بررسی کند . اگر سیاست منابع انسانی شامل تبعیض جنسی خیرخواهانه نیست ،دلیل بپرسید و برای همه کارمندان آموزش بخواهید.

بسیاری از شرکت های کوچک یا استارت آپ ها واحد منابع انسانی ندارند. در این صورت ، بهترین شرط شما این است که با مثالهای مستند دقیق از تجربه جنسیت در محل کار ، و همچنین یک تعریف چاپ شده از آنچه که هست ، نزد رئیس خود بروید. اگرچه آموزش رئیس وظیفه شما نیست ، اما گاهی اوقات لازم است.

 
4- وقتی به دلیل جنسیت کار اضافی پیدا کردید ، از زمان خود دفاع کنید

اگر مشاهده کردید که دائماً وظایفی به شما محول می شود که مربوط به مسئولیت مستقیم شما نیست ، مانند خرید یا تنظیم صورت جلسه فقط به دلیل جنسیت ، موضع قاطعانه بهترین کار است. وقت شما مهم است و احتمالاً کار خود را به بهترین وجه انجام داده اید.

 

از آنجا که تبعیض جنسی خیرخواهانه در فرهنگ ما بسیار ریشه دوانده است ، برخی از مردم حتی نمی دانند که از آن حمایت می کنند. اگر از مراجعه به بخش منابع انسانی یا رئیس خود احساس ناراحتی می کنید تا با جزئیات بیشتری در این باره بحث کنید ، یک کار دیگر وجود دارد که می توانید انجام دهید.

 

به مدیر خود اطلاع دهید که چندین بار کار خاصی به شما محول شده است. به طور خلاصه میزان کار فعلی خود را شرح دهید و تأکید کنید که کار اصلی در اولویت است. بگویید اگر کارهایی که مربوط به مسئولیت های مستقیم شما نیستند بین همه کارمندان توزیع شود بسیار خوب خواهد بود. در حالی که خوشحال هستید که می توانید حجم کار خود را به اشتراک بگذارید ، نمی دانید که چگونه می توانید کارهای جدیدی را به عهده بگیرید و به اندازه کافی برای کار اختصاص دهید.

 

5- وقتی همکار مرد شما را در برابر خبرهای بد "محافظت" می کند ، به خود بگویید که این امر طبیعی نیست

یکی از موارد تشکیل دهنده تبعیض جنسی خیرخواهانه اعتقاد راسخ است که مردان باید از زنان مراقبت و محافظت کنند.اگر متوجه شدید که شخصی در محل کار فقط به این دلیل اطلاعات شما را پنهان می کند که "ممکن است شما را بیش از حد ناراحت کند" با این پنهانکاری ، شما را در معرض آسیب قرار می دهد ، زیرا این روش دیگری برای کنترل اوضاع توسط مردان است. برای همکار خود روشن کنیدکه ایده او در مورد نحوه واکنش شما در برابر اخبار بد یا سو استفاده فقط ایده او است.

 
6. افراد همفکر خود را جمع کنید

بر اساس مطالعه 2016 در مورد جنسیت و اخلاق ، زنان به دلیل تخلفات اخلاقی در محل کار مجازات های شدیدتری نسبت به مردان دریافت می کنند .

در مصاحبه ای ، تریستان بریجز ، دانشمند و استاد جامعه شناسی در کالج Brockport ، دانشگاه نیویورک گفت: "هنگامی که افراد برخی از هنجارهای اجتماعی را نقض می کنند یا انتظارات مربوط به رفتار" افرادی مانند آنها "را برآورده نمی کنند ، گاهی اوقات نتیجه می تواند مجازات شدید باشد ." 

 

علاوه بر این ، بریجز به مطالعه دیگری اشاره می کند که نشان می دهد افراد تراجنسیتی به ما آگاهی بیشتری در مورد رفتار نابرابر واقعی با زنان و مردان در محل کار می دهند. "مردان تراجنسیتی پس از شناخته شدن به عنوان مرد ، با جزئیات واضح توانستند نحوه نگرش کارکنان مرد خود را تغییر دهند." بعد از تغییر جنسیت ، نگرش مردان نسبت به آنها به طور قابل توجهی بهبود یافت.

 

خب درباره آن چکار میکنی؟ من عصای جادویی ندارم ، اما یک چیز مهم که می توانید انجام دهید این است که کارمندان زن را دور هم جمع کنید و درباره تجربه مشترک خود صحبت کنید. اگر این اتفاق برای یک زن رخ داده باشد ، به احتمال زیاد اکثریت تحت تأثیر قرار گرفته اند. هر نمونه ای از برخورد های دوگانه در رابطه با مجازات  را بنویسید و اگر اعتماد به نفس دارید ، به رئیس یا منابع انسانی خود ارائه دهید. در صورت شک ، به همکاران خود اعتماد کنید تا به شما کمک کنند.

 

7. وقتی نگرش نسبت به شما ، مستقیماً به جنسیت شما بستگی دارد ، کنترل اوضاع را در دست بگیرید

بعضی اوقات ، هر چقدر هم توضیح دهید ، کمکی نمی کند: دیدگاه شما درک نمی شود و با گفتگو رفتار خود را تغییر نمی دهد. اگر شما دائماً با یکی از همکاران خود روبرو هستید که فقط به دلیل زن بودن از شما می خواهد کاری را انجام دهید ، ممکن است زمان کنترل اوضاع فرا رسیده باشد.

وقتی از شما می خواهد یک قهوه بیاورید ، چیزی بنویسید یا ناهار را برنامه ریزی کنید ، ممکن است چنین واکنشی نشان دهید: "البته به محض اینکه شما سطل آشغال را بیرون بردید،  شیر آب که چکه می کند را تعمیر و تمام نقاشی های جدید را در دفتر آویزان کردید. "امیدوارم همکار شما با این پاسخ درک کند که درخواست او چقدر مسخره به نظر می رسد.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید