بیمه بیکاری کرونا، سامانه ثبت نام و نحوه محاسبه مبلغ بیمه بیکاری

بیمه بیکاری کرونا

بیمه‌شدگان تامین اجتماعی بیکار شده از شیوع کرونا برای استفاده از مقرری بیمه بیکاری تامین اجتماعی:

 

 

سامانه ثبت نام بیمه بیکاری کرونا

سامانه متقاضیان بیمه بیکاری ناشی از کرونا به‌نشانی bimebikari.mcls.gov.ir از بیست و سوم اسفندماه سال گذشته فعالیت خود را آغاز کرده است و هدف از راه‌اندازی این سامانه، تسهیل شرایط برای ثبت اطلاعات بیمه‌شدگان ضرر دیده از شیوع بیماری کرونا برای استفاده از مقرری بیمه بیکاری است.

 

بیمه بیکاری کرونا فروردین

تاریخ واریز بیمه بیکاری کرونا و بیمه بیکاری کرونا چه زمانی واریز میشود

لیست 338 هزار نفر از مشمولان دریافت مقرری بیمه بیکاری فروردین همراه با مشخصات کامل و شماره شبا به سازمان برنامه و بودجه ارسال شده است که براساس هماهنگی‌های صورت گرفته، طی یک یا دو روز آینده مبلغ مقرری بیمه بیکاری به حساب این افراد واریز خواهد شد.

 

بیمه بیکاری کرونا اردیبهشت

تاریخ پرداختی بیمه بیکاری کرونا و بیمه بیکاری کرونا کی واریز می شود

مدیرکل امور بیمه‌شدگان سازمان تأمین اجتماعی همچنین در ارتباط با لیست مشمولان دریافت مقرری بیمه بیکاری در اردیبهشت ما نیز گفت: در این زمینه هنوز پایشی انجام نشده و باید منتظر لیست کارفرمایان تا آخر خرداد باشیم و براساس این لیست، مقرری بیمه بیکاری پرداخت می‌شود.

 

 

مبلغ واریزی بیمه بیکاری کرونا

شکوری، مدیرکل امور بیمه‌شدگان سازمان تأمین اجتماعی درباره مبلغ واریزی بیمه بیکاری کرونا یا پرداخت مقرری بیمه بیکاری در سال 99  گفت: دو سوم ، 55 درصد حداقل دستمزد حقوق پایه که امسال رقم آن یک میلیون و 800 هزار تومان می باشد؛ به عنوان مقرری بیمه بیکاری ناشی از شرایط کرونا برای افراد مشمول واریز میگردد همچنین به ازای هر فرد تحت تکفل، 5 درصد حق دستمزد نیز به آنها داده خواهد شد. برای سال 99 این 5 درصد 90 هزار تومان می شود.

 

نحوه محاسبه بیمه بیکاری کرونا

شکوری، مدیرکل امور بیمه‌شدگان سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به فرایند و فرمول پرداخت حق بیمه بیکاری به بیمه‌شدگان بر اساس قانون بیمه بیکاری مصوب سال 1369 افزود: در این فرایند معدل 55 درصد متوسط 90 روز آخر قبل بیکاری محاسبه و به افراد پرداخت می‌شد (یعنی  55 درصد معدل حقوق  3 ماه قبل از بیکار شدن فرد) که در ارتباط با بیمه‌شدگان آسیب‌دیده از ویروس کرونا  به‌جای اینکه معدل 90 روز آخر را در نظر بگیریم، 55 درصد حداقل دستمزد در نظر گرفته شده است؛ که با هماهنگی  و همکاری سازمان برنامه و بودجه ، زمان پرداخت این تسهیلات از دهم اسفند سال گذشته در نظر گرفته شد و مقرری بیمه بیکاری 20 روز برای افراد واجد شرایط پیش‌بینی شد.

 

نحوه محاسبه بیمه بیکاری کرونا برای افراد مجرد

فرمول محاسبه بیمه بیکاری کرونا 

بیمه بیکاری کرونا برای افراد مجرد، دوسوم  55 درصد حداقل دستمزد حقوق پایه در سال گذشته که یک میلیون و 500 هزار تومان بود برای دریافت مقرری بیمه بیکاری در نظر گرفته شد. امسال ، سال 99 ، 55 درصد حداقل دستمزد حقوق پایه ه یک میلیون و 800 هزار تومان بود، محاسبه می شود.

 

نحوه محاسبه بیمه بیکاری کرونا برای افراد متاهل و متکفل

همچنین برای افرادی که متاهل و متکفل هستند نیز به‌ازای هر فرد تحت تکفل، 5 درصد حداقل دستمزد همان سال نیز اضافه شد که 5 درصد حداقل حقوق دستمزد در سال 98، 75 هزار تومان و سال 99 مبلغ 90 هزار تومان محاسبه شد البته حداقل دستمزد در سال جاری به یک‌میلیون و 800 هزار تومان افزایش یافته است و بیمه بیکاری بر اساس این رقم پرداخت میگرد.


 بنابر حداقل حقوق دستمزد در سال 99 که یک‌میلیون و 800 هزار تومان می باشد مبلغ بیمه بیکاری نیز نسبت به سال گذشته افزایش یافته است و در سال 99، بر اساس فرمول تهیه‌شده مقرری بیمه بیکاری برای افراد آسیب‌دیده از کرونا به یک‌میلیون تومان افزایش یافته است و به‌ازای هر فرد تحت تکفل 5 درصد (90 هزار تومان) اضافه میگرد.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید