کاهش مخارج کسب و کارهای نوپا

"وقتی  پول می بیند که دردستان خوب است، می ماند و در آن دستان زیاد شود." – ایدون کوینیکان
کسب و کار های کوچک و استارتاپ ها زندگی مردم را تغییر داده اند. برای اشخاص فرصت می آفرینند که علایقشان را دنبال کنند، رئیس خودشان باشند، پادشاهی بسازند و پیشرفت کنند. به هر حال، وقتی کسب و کار بزرگ تر می شود، سخت ترین چیزی که استارتاپ با آن سروکار دارد ذخیره ی پول و کم کردن مخارج است.

فقط استارتاپ هایی که سرمایه گذاران پیدا می کنند موفق خواهند شد. مابقی شکست می خورند.
برای درک سود، خلق درآمدها، و کارا ماندن، استارتاپ ها نیاز دارند که مخارجشان را مدیریت کنند. در اینجا ما 9 راه برتر را که استارتاپ ها می توانند در سال 2016 هزینه شان را کاهش دهند فهرست می کنیم.

1. برون سپاری را امتحان کنید

چندین مطالعه نشان داده اند که استارتاپ هایی که استخدام خودشان را انجام می دهند بیش از آن هایی که کارشان را برون سپاری می کنند خرج می کنند. گزارشات می گویند که حدود 4,000 دلار هزینه دارد که یک کارمند جدید را پیدا و استخدام کنید، و با خرج زمان و پول روی آموزش، تعطیلات، و هزینه های بیمه بیشتر می شود.
خیلی از کسب و کارهای کوچک و استارتاپ ها که می خواهند بودجه شان را بهینه کنند نیاز دارند که برون سپاری کارشان را برای رقابت با دیگران آغاز کنند. فرآیند با استخدام متخصصان با کیفیت درگیر است که دورکاری می کنند و حتی در یک دستمزد کمتر در مقایسه با کارمندان سنتی کار می کنند. شما می توانید افراد را روی پلتفورم هایی مانند Elance، Freelancer، و Upwork بر اساس نیازتان پیدا کنید و شما حتی نیاز ندارید که آن ها را در لیست حقوق تمام وقت داشته باشید.

2. آنچه نیاز دارید را اجاره کنید

استارتاپ ها و کسب و کارهای کوچک اغلب تمایل دارند که بیشتر روی نیازهای دفتری خرج کنند. به هر حال، اجارۀ تمام اقلامی که ضروری هستند می تواند مقدار زیادی پول را ذخیره کنند. اقلامی شامل تجهیزات کارخانه، رایانه ها و میزها می توانند حداقل در چندین بازار پیدا شوند.

3. کارورزان را استخدام کنید

امکان دارد یک کارمند ابری مناسب نیابید یا امکان دارد به کسی نیاز داشته باشید که وقتی شما به او نیاز دارید دقیقاً در جلوی شما در دسترس باشد. در آن مورد، شما می توانید با دانشگاه یا مدرسۀ کسب و کار محلیتان تماس بگیرید و ببینید که دانشجویانی وجود دارند که به عنوان کارورز دنبال کار باشند. خیلی از دانشجویان دانشگاه، بر خلاف داشتن شایستگی هایی، نمی توانند یک کارورزی پیدا کنند. این جایی است که شما می توانید کارتان را انجام دهید در حالی که آن ها را کمک هم می کنید.

4. کم خرج کنید.

خیلی از کارآفرینان و مالکان کسب‌وکارهای کوچک پول زیادی روی خدماتی نظیر بازاریابی، طراحی وب، و توسعۀ نرم افزار خرج می کنند – و بعداً به خاطر آن افسوس می خورند. تعداد بیشماری از ابزارها وجود دارند که از نظر هزینه مؤثر و برای مالکان کسب‌وکار که به دنبال ذخیرۀ پولشان هستند سودمند است.
ابزارهایی شبیه Moto CMS، wordpress، drupal به شما کمک می کنند که یک وب سایت عالی بسازید، و استفاده از BaseCamp و Trello برای مدیریت کارمندان می تواند به شما کمک کند که هزینه هایتان خیلی کاهش یابد.
"ابزارهای رایگان می تواند ایدۀ بدی باشد – آن ها برای دلیلی رایگان هستند" راد موبرم مدیر اجرایی و مؤسس Lettuce Apps گفت. تلاش کنید اقلامی بیابید که می توانند کارتان را انجام دهند و در بلندمدت خیلی برای شما هزینه نخواهند داشت.

5. تبلیغات را امتحان کنید

تبلیغات برای هر نوع از کسب و کار کوچک و استارتاپ امروز یک باید است. از مرتبط شدن با مردم برای یافتن مشتریان، تبلیغات یک نقش بزرگ در موفقیت بازی می کند. به هر حال، اگر شما به اشکال تبلیغاتی سنتی وابستگی دارید، مانند چاپ، تلویزیون یا رادیو، هزینه مطمئمناً افزایش خواهد یافت.
برای کم کردن هزینه ها می توانید روی رسانه های دیجیتالی سرمایه گذاری کنید. می توانید یک وبلاگ راه اندازی کنید و شروع به ارتقای آن از طریق رسانه های اجتماعی کنید. باز کردن یک صفحه روی فیسبوک و تویتر هیچ هزینه ای برای شما ندارد و کاملاً هزینه ی تبلیغات شما را کاهش خواهد داد.

6. عمده نخرید

درست خواندید. خرید عمده نرخ تکی هر محصول را کاهش می دهد ولی واقعا به 1000 خودکار نیاز دارید؟! به تعدادی که لازم دارید تهیه کنید و از خرید موارد غیر ضروری اجتناب کنید.

7. هزینه های مالی

خیلی از کسب و کارهای کوچک و مالکان استارتاپ ها هزاران دلار روی مخارجی خرج می کنند که اصلاً ضروری نیست. شما باید اجاره، بازپرداخت وام، هزینه عضویت، حقوق کارمندان و ... را پرداخت کنید 

8. ارزیابی، مجدداً ارزیابی و بازهم ارزیابی

یک خودکار و کاغذ بگیرید و همه چیزهایی که برای ساختن استارتاپ نیاز دارید را بنویسید. از تأمین دفتری تا مبلمان، کارمندان، اینترنت، بیمه، برق، هزینه های ارتباطات – همه چیز. نیازها را ارزیابی کنید و به دنبال گزینه ها بگردید. برای مثال، شما می توانید پول مورد نیاز برای کاغذ را ذخیره کنید اگر از رایانه برای ذخیره کردن اطلاعاتتان استفاده می کنید. همچنین، طرح های رایگان شبیه اسکایپ و جیمیل را برای ارتباطات استفاده کنید. به نیازهایتان مجدداً فکر کنید و ببینید راه دیگری وجود دارد که هزینه ها را کاهش دهید.

9. زمان را هدر ندهید

وقتی در کسب و کار هستید و با استارتاپ ها کار می کنید، زمان ارزشمند است. به عنوان یک کارآفرین یا مالک کسب و کار، شما زمان زیادی لازم دارید و اگر زمان را هدر بدهید، فروش کاهش پیدا خواهد کرد. هر چه بیشتر خودتان را مدیریت کنید، کسب و کارتان به طور مؤثرتر اجرا خواهد شد. معوق کردن از روز اول را متوقف کنید و یک دنباله روی صحیح بگیرید که خیلی از مخارجتان را ذخیره کنید.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام
  • Loryn 801 :

    A prvotcaoive insight! Just what we need!

    1395/8/1 19:16

بیشتر بخوانید