کارافرینی

بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی 9 راه


رسانه های اجتماعی همیشه در حال تکاملند ، پس در اینده چه اتفاقی خواهد افتاد؟
 این سوال می تواند بسیار آسان باشد ازآنجایی که کاندیدهای ساده ی زیادی وجود دارند ، IOT ، VR و یا فقط درباره ی هرچیزی که با فیسبوک انجام می دهید. اما اگر نمی خواهید به این کلیشه های تکنولوژی اجتماعی آینده تکیه کنید ، انتخاب چیزی که اهمیت خواهد داشت و چرایی آن می تواند یک چالش باشد. به گمان  من این مطلب مربوط به جایی وسط ماجرا است و امیدوارم که آن به شما کمک کند تا در جاییکه در آن چیزها رها از موضوعات رسانه های اجتماعی پر زرق و برق هستند ،درباره ی آن فکر کنید.

مهم ترین نکته در مورد بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی همیشه تکنولوژی نیست. مردم است.

مرکز توجهات بسیاری از بازاریاب های رسانه های اجتماعی تکنولوژی است ، نرم افزارها ، شبکه ها و جدیدترین امکانات روی پلتفرم های (سکو یا پلتفرم : سخت افزار یا نرم افزاری که به عنوان زیرساخت در وسیله الکتریکی استفاده شده است) عمده .اما مهم ترین نکته در مورد بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی همیشه تکنولوژی نیست . آن مردم است و اینکه انها چگونه از تکنولوژی استفاده می کنند تا چیزی را ایجاد کنند ، عمومی کنند ، به اشتراک بگذارند و تعامل و داد و ستد کنند. شبکه اجتماعی وابسته به نیروی محرکه رفتارهای مصرف کننده تکنولوژی اجتماعی جدید را توسعه می دهد درحالیکه همزمان تکنولوژی های جدیدی روی رفتارهای مصرف کنند اثر می گذارند. مهم است که برندها ( نام های تجاری) به اینکه در اینده چه چیزی در رسانه اجتماعی اتفاق خواهد افتاد توجه کنند تا بتوانند این پویایی بین مصرف کننده هایشان و جامعه ی بزرگتر را درک کنند.(سیارک)
با در ذهن در نظرداشتن این چرخه پویایی مردم و تکنولوژی ، مسیرهای کمی برای تکامل رسانه ی اجتماعی وجود دارد که در اینجا ذکر شده و من فکر می کنم ارزش توجه را دارند :

1.اینترنت فیسبوک

فیس بوک بر استفاده از رسانه های رسانه ی حکمفرمایی کند (پرکاربرد ترین رسانه اجتماعی) ، ویدئو و تبلیغات و من فکر نمی کنم آن به این زودی ها تغییر کند. در راستا  با پیام دهی و پیش بینی های واتس اپ که اینستاگرام به زودی دومین شبکه اجتماعی بزرگ خواهد شد ، تعدادی از کاربران فیس بوک واقعا نیاز نداشتند آن را ترک کنند ، داشتند ؟! وقتیکه که استراتژی بازاریابی فیس بوکی تان را توسعه می دهید درباره ی انتظارات مشتری فکر کنید و اینکه چقدر می توانید با مصرف کنننده تعامل داشته باشید قبل از اینکه انها حتی به این موضوع فکر کنند که از وبسایت کمپانی کسل کننده ی شما بازدید کنند.

2. همگرایی اجتماعی

ترکیب مایکروسافت و لینکدلین ابداعاتی را بوجود خواهد اورد که به طرق جالبی برای بازاریابها سودمند خواهد بود ، مخصوصا اگر پروفایل اجتماعی حرفه ای بین 365 نرم افزار مایکروسافت در دسترس و یکپارچه بشود. همگرایی های بیشتری به وجود می ایند و حدس زده می شود که جذاب باشند همانطور که فیس بوک ، یا گوگل و اپل ، تویتر را خواهند خرید یا شاید توتیتر به سمت فرنداستر(Friendster) یا مای اسپیس(MySpace) برود. تصور کنید محتوایی که با همکاری شما ایجاده شده و تلاشهای بازاریابی موثر با یکی شدن شبکه ی لینکداین با افیس 265 چه معنایی می تواند داشته باشد. به نظر یک کارشناس برای پست وبلاگ ، کتاب یا مقاله داری ؟ کلیک راست کنید.

3.ویدئوی داغ (پرطرفدار)

ویدئوهای بی درنگ (زنده یا در لحظه)، در حال حاضر تصاویر پرطرفدار از طریق اسناپ چت ، فیس بوک لایو و پریسکوپ هستند که منجر به مسیری به سمت تعامل اجتماعی با مشتریان می شود در شیوه هایی که تعدادی برندها قبل از این کشف نکرده اند.
صاحب فیس بوک نیکولامندلسون می گویند فیس بوک احتمالا طی پنج سال ، تمام ویدئو ها را داشته باشد . مثل برنامه زنده تلویزیونی ،ویدئوهای زنده هم به برند ها برای جبران چیزهایی که طبق برنامه پیش نرفته اند فرصت هایی می دهند ، مثل کمدی مارک زاکربرگ Q/A با جری سینفیلد به صورت زنده روی فیس بوک که به بیش از 9 میلیون بار دیدن دست یافت. از طرف هیچ کسی برای رساندن و در معرض نمایش قرار دادن (159 میلیون بار مشاهده ) رویداد Chewbacca Mom ، نالایقی به هزینهنمی دهد.. اگر انجام ویدئوهای زنده برای تان راحت نیستند ، کسی را پیدا کنید با این نوع در معرض دید رسانه قرار گرفتن راحت باشد. سپس انها را آموزش بدهید تا قهرمان اجتماعی شما باشند.(سیارک)

4. هزینه کردن برای بازی اجتماعی (هزینهبرای کنترل اجنماعی)

تبلیغات اجتماعی حتی با مزایای بیشتری برای تبلیغ کننده ها در حال افزایش هستند. برنامه ریزی شده است که تبلیغات رسانه اجتماعی تا یازده بیلیون سود تا سال 2017 تولید کند ، بیشتر از فقط 6.1 بیلیون(در امریکا هر بیلیون معادل یک میلیارد) در سال 2013 . بیشتر شبکه های اجماعی و نرم افزارها پیشتهادهای تبلیغاتی شان را گسترش خواهند داد ، اسناپ چت را ببنید که اکنون بین "استوری های (شرحها ) " کاربرها و دوستان اسناپ چت ، ادد (تبلبغات اضافه شده ) قرار می دهد ، دسترسی به API که دسترسی به خریدهای سفارشی ایجاد شده و مدیریت ابزارها را فراهم خواهد کرد. هیچ نیاز دربرگیرنده ای برای افزایش هزینه روی محتوای شبکه های اجتماعی وجود ندارند. به طور مهم تری ، با تلاش های ادامه یافته فیس بوک در جهت متمرکز شدن روی افراد در سرتاسر برند ها ، کمپانی باید به جای بسادگی عمومی کردن مطالب روی پایگاه اجتماعی نام تجاری ،درباره خرد جمعی و اجتماعی کارکنان و کمیته های هایشان برای توزیع بیشتر فکر کنند.

5. (محتوای) سیاه اجتماعی (Dark Social)

براساس تحلیل رسانه اجتماعی 84% درصد اجتماع جهانیمحتوای سیاه یا دارک را به اشتراک می گذارند ، یک رشد قابل توجه در اینجا وجود دارد ، اما برندها با اندازه گیری تاثیرشان در جهت همگام بودن با دیگر میزانهای رسانه اجتماعی مورد چالش قرار گرفته اند. کمبود راهکار برای چطور اندازه گرفتن محتوای سیاه اجتماعی (dark social) وجود ندارد اما همه ی ما به اتحاد بیشتری برای این کار و همچنین همکاری بین نرم افزارها ، شبکه ها و پلتفورم ها برای دارای اهمیت کردن این موضوع نیاز داریم.

6. ربات های چت اجتماعی

باز هم فیس بوک درهایی را برای نوع جدیدی از اشتغال و تامین انتظارات مشتری از اشتغال بی درنگ و در لحظه (real time)، باز کرد ربات ها میتوانند قادر به ارائه ی خدمات به مشتریان عمومی و تامین اطلاعات مورد نیاز برای برندها باشند. ایا ربات ها یک خدمت کننده یا راه حل ارتباطی برای نام تجاری شما خواهند بود ؟ شاید.
حداقل ، برندها نیاز دارند که روی ازمایشات اجتماعی تعاملی تر برای انجمن هایشان سرمایه گذاری کنند و چه چیزی بهتر از شبکه عصبی و تعدادی هوش مصنوعی( AI) ؟

7. موبایل در رده ی اول

ترافیک موبایل از ترافیک دسکتاپ ، فراتر رفته است و انتظار می رود2 بیلیون مشتری در سطح جهانی در سال 2016 صاحب یک تلفن هوشمند شده باشند. چیز جدیدی درباره ی اهمیت دوستی با موبایل و داشتن نرم افزارها وجود ندارد اما هزینه غفلت از تجربیات رسانه ی اجتماعی موبایل برای نام های تجاری یا برندها، پیشروی و پیشرفت انها را سخت و جالب می کند. حداقل مطمئن شوید که گوگل فکر می کند سایت شما موبایل دوست است و شاید مشتریهای شما هم همینطور فکر کنند.(سیارک)

8.خودکار کردن (اتوماسیون) رسانه ی اجتماعی

 استفاده از ابزارهای اتوماسیون رسانه ی اجتماعی و ویژگی های پلتفرمی رو به افزایش هستند تا به نام های تجاری برای کشف و تحویل محتوا به مشتریهای درست در زمان درست کمک کنند و همچنین به اشتغال تماما یکپارچه نیز با یک داشبورد بازاریابی برای گزارش پشت سر هم تاثیر رسانه های اجتماعی در طول دید و بازدید مشتری یاری می رساند. فقط به راه حلی که " پلاگین و بازی " گفته می شود فکر نکنید. همراه با CRM ، تجزیه و تحلیل و اتوماسیون بازاریابی ، شما به تخصص انسانی و راهکاری برای بیشتر ساختن سرمایه گذاری نرم افزار اتوماسیون تان نیاز خواهید داشت.

9. مشارکت محتوای اجتماعی

مردم با محتوای اجتماعی که با همکاری برندها ایجاد شده ، قدرت و انرژی و انگیزه ی بیشتری می گیرند. اگر یک برند این را ممکن بسازد ، من فکر می کنم که مصرف کننده به طور باورنکردنی به شراکت با کمپانی در جهت خدمت برای منافع مشترکشان ، علاقمند می شود. از طرفی این نوع از همکاری بین مصرف کننده و نام تجاری به اثر تمام محتوای ابجاد شده توسط کاربر ضربه می زند. راههای زیادی وجود دارد که می توانید انجام دهید ، خصوصا به علت انکه دستگاههای موبایل به مردم اجازه می دهد تا تمام مدت موضوعاتی که درباره شان هیجان زده اند را در هر زمانی با برند به اشتراک بگذارند. محتوا چه به صورت ویدئو ، یا تصویر یا متن باشد می تواند نتیجه و حاصلی از این نوع شراکت باشد. به فعالیت وا داشتن مردم پرانرژی و پرشور در فضای یک شبکه اجتماعی ، جاییکه انها می توانند با یکدیگر چیزی را بوجود بیاورند و شریک شوند ، یک فرصت هیجان برانگیز برای رسیدن به معیار ، مقدار محتوا و ارتباط با تاثیرگذاران اجتماعی است.
نکته: گاهی اوقات به نظر می رسد که اغلب بازاریابهای رسانه های اجتماعی مقرر کرده اند که چیزی بیشتر از یک کانال تبلیغاتی با برنامه های خودکار مصنوعی برای برند ها نباشند ؛ با این توهم که با مشتری ها تعامل دارند. اگرچه آن کمی عیب جویانه به نظر می رسد ، من فکر میکنم قدرت جمعی افراد روی شبکه های اجتماعی هرگز از نظر محتوا ، اشتغال و تعامل و نفوذ بیشتر نخواهد شد. وقتیکه برندها و بازاریاب ها بتوانند با علم و خرد جمعی با تکنولوژی رابطه برقرار کنند و مشکلات واقعی را حل کنند ، آن زمان ، من فکر می کنم اینده ی شبکه های اجتماعی از همیشه روشنتر خواهد بود.  ترجمه  itrans.ir     

- نظرات

برای ارسال نظر، لطفا وارد حساب خود شوید یا ثبت نام نمایید.


 در روز پنجم ژانویه این تخم مرغ در اکانتی به نام تخم مرغی با رکورد جهانی

رکورد عکس فرزند کایلی جنر شکسته شد

در روز پنجم ژانویه این تخم مرغ در اکانتی به نام تخم مرغی با رکورد جهانی

در ابتدای سال 2019 یادی کنیم از شرکت هایی که این همه سال در کنار بودند.

در سال 2019 استارت آپ و شرکت های بزرگ چند ساله می شوند؟

در ابتدای سال 2019 یادی کنیم از شرکت هایی که این همه سال در کنار بودند.

اینستاگرام با اپلیکیشن های فالوور گیری مقابله خواهد کرد.

اینستاگرام فالوور قلابی را حذف می کند! تهدید جدی برای شاخ های مجازی

اینستاگرام با اپلیکیشن های فالوور گیری مقابله خواهد کرد.

بالاخره از دیشب پروژه حذف فالوورهای های فیک و قلابی در اینستاگرام شروع شد

حذف فالوورهای فیک، صدای شاخ های مجازی درآمد

بالاخره از دیشب پروژه حذف فالوورهای های فیک و قلابی در اینستاگرام شروع شد

نرم افزاری که عکس غذا را با طرز تهیه آن ایجاد می کند.

عکس غذا فقط با دستور پخت

نرم افزاری که عکس غذا را با طرز تهیه آن ایجاد می کند.

تعداد کاربران شبکه های اجتماعی در سال 2018 میلادی بیشتر از 2.4 میلیارد نفر است

تعداد کاربران شبکه های اجتماعی

تعداد کاربران شبکه های اجتماعی در سال 2018 میلادی بیشتر از 2.4 میلیارد نفر است

زاکربرگ اعلام کرد، برنامه ای برای تبادل پیام بین نرم افزارهای این شرکت دارد.

امکان ارسال پیام بین اینستاگرام، واتساپ و فیسبوک به زودی

زاکربرگ اعلام کرد، برنامه ای برای تبادل پیام بین نرم افزارهای این شرکت دارد.

بالاخره اینستاگرام از پیام صوتی پشتیبانی کرد.

پیام صوتی اینستاگرام

بالاخره اینستاگرام از پیام صوتی پشتیبانی کرد.

شروع کنید از هر چیزی که فکر می کنید عکس گرفتن

راهنمای کامل عکاسی با آیفون

شروع کنید از هر چیزی که فکر می کنید عکس گرفتن

در اینستاگرام به چه کسی می توان اعتماد کرد؟

تشخیص فالوور تقلبی در اینستاگرام

در اینستاگرام به چه کسی می توان اعتماد کرد؟

این گونه خبر های غیر واقعی، بعضاً به وسیله شبکه های اجتماعی و برنامه های پیام رسان منتشر می شوند

اثرات نشر اخبار جعلی در واتساپ و پیام رسان های مشابه بخش اول

این گونه خبر های غیر واقعی، بعضاً به وسیله شبکه های اجتماعی و برنامه های پیام رسان منتشر می شوند

پروفایل تجاری واتس اپ یک برنامه رایگان برای گوشی های

اپلیکیشن واتس اپ Business برای اندروید عرضه شد

پروفایل تجاری واتس اپ یک برنامه رایگان برای گوشی های

کارشناسان آزمایشگاه کسپرسکی به تازگی از گسترش جاسوس افزار Skygofree خبر دادند که تقریبا قادر است تمام قابلیت های گوشی های اندرویدی را تحت کنترل قرار دهد.

جاسوس افزار Skygofree تمام اطلاعات گوشی های اندرویدی را سرقت می کند!

کارشناسان آزمایشگاه کسپرسکی به تازگی از گسترش جاسوس افزار Skygofree خبر دادند که تقریبا قادر است تما...

 چگونه در سال های اخیر، امکانات حاصل شده از تکنولوژی بدل به تهدیدی برای انسان شده اند

اثرات نشر اخبار جعلی در واتساپ و پیام رسان های مشابه بخش دوم

چگونه در سال های اخیر، امکانات حاصل شده از تکنولوژی بدل به تهدیدی برای انسان شده اند

پیام‌رسان سیگنال به خاطر امنیت بسیار فوق‌العاده‌اش، در میان انبوه پیام‌رسان‌های مختلف، از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است و می‌توان گفت که امن‌ترین آن‌هاست. حالا طبق شنیده‌ها، بنیانگذار واتس اپ در سیگنال سرمایه گذاری می کند تا این پیام‌رسان بیش از پیش توسعه پیدا کند.

بنیانگذار واتس‌اپ 50 میلیون دلار برای توسعه پیام رسان سیگنال هزینه می کند

پیام‌رسان سیگنال به خاطر امنیت بسیار فوق‌العاده‌اش، در میان انبوه پیام‌رسان‌های مختلف، از محبوبیت بس...

در این مطلب قصد داریم به هشت مورد از نکات منفی WhatsApp اشاره کنیم؛ نکاتی که احتمالا اکثریت کاربران آنها را نمی‌پسندند. اگر نگاهی به دور و اطرافتان بکنید

8 دلیل که نشان می دهد پیام رسان واتس اپ مفت هم نمی ارزد!

در این مطلب قصد داریم به هشت مورد از نکات منفی WhatsApp اشاره کنیم؛ نکاتی که احتمالا اکثریت کاربران ...

 قابلیت جدید واتس اپ در بروز رسانی جدید این امکان را به شما می‌دهد تا نوتیفیکیشن ها و هشدارهای بی اهمیت را مسدود کنید.

قابلیت جدید واتس اپ نوتیفیکیشن های کم اهمیت را مسدود می کند

قابلیت جدید واتس اپ در بروز رسانی جدید این امکان را به شما می‌دهد تا نوتیفیکیشن ها و هشدارهای بی اه...

با شروع سال جدید میلادی، شبکه اجتماعی واتس اپ از نسخه های قدیمی سیستم عامل  بلک بری (از جمله بلک بری 10)، ویندوز فون 8 و مدل های قدیمی‌تر خداحافظی می کند.

واتس اپ از نسخه های قدیمی سیستم عامل بلک بری و ویندوز فون خداحافظی کرد

با شروع سال جدید میلادی، شبکه اجتماعی واتس اپ از نسخه های قدیمی سیستم عامل  بلک بری (از جمله بلک بری...

رسانه کلیک - کمسیون ملی اطلاعات و آزادی های فرانسه به شبکه اجتماعی فیس بوک دستور داد به جمع آوری اطلاعات کاربران واتس اپ خاتمه دهد.

فرانسه به فیس بوک بابت جمع آوری اطلاعات کاربران واتس اپ اولتیماتوم داد!

رسانه کلیک - کمسیون ملی اطلاعات و آزادی های فرانسه به شبکه اجتماعی فیس بوک دستور داد به جمع آوری اطل...

اضافه شدن حذف پیام‌ به برنامه واتس‌اپ

اضافه شدن حذف پیام‌ به برنامه واتس‌اپ

اضافه شدن حذف پیام‌ به برنامه واتس‌اپ

مدیریت باید از اطلاعات به عنوان یک نقش آفرین اصلی از اطلاعات استفاده کند و از تکان های تند و ناگهانی سهم بازار جلوگیری کند.

انواع رقابت در کسب و کار بخش دوم

مدیریت باید از اطلاعات به عنوان یک نقش آفرین اصلی از اطلاعات استفاده کند و از تکان های تند و ناگهانی...

حدود 50 سال پیش، ایده‌ی یک خودروی جهانی خارج از دسترس بود.

جهانی کردن بازاریابی ، خودروی فورد

حدود 50 سال پیش، ایده‌ی یک خودروی جهانی خارج از دسترس بود.

مردم آن چیزی با دیگران را به اشتراک می گذارند که به آنها حس خاصی بدهد.

موفقیت در بازاریابی ویروسی یا پخشی 17 مورد

مردم آن چیزی با دیگران را به اشتراک می گذارند که به آنها حس خاصی بدهد.

تحقیقات تایید می کنند که فروشندگان با نمایندگی از طرف مشتریان، در مراحل اولیه نوآوری شرکت می کنند

نقش بازاریابی در موفقیت توسعه محصولات جدید

تحقیقات تایید می کنند که فروشندگان با نمایندگی از طرف مشتریان، در مراحل اولیه نوآوری شرکت می کنند

مطالعات بسیاری نشان داده اند که بازاریابی اجتماعی می تواند یک رویکرد تأثیرگذار بر رفتار در زمینه سلامت عمومی باشد.

بازاریابی اجتماعی چیست؟

مطالعات بسیاری نشان داده اند که بازاریابی اجتماعی می تواند یک رویکرد تأثیرگذار بر رفتار در زمینه سلا...

قابلیت‌های پویا مفهوم گسترده ای دارد و جنبه و فرآیندهای مختلف تجارت را شامل می‌شود .

قابلیت‌های پویای بازاریابی

قابلیت‌های پویا مفهوم گسترده ای دارد و جنبه و فرآیندهای مختلف تجارت را شامل می‌شود .

مراسم افتتاح مجدد بخش مهم و بسیار حیاتی در موفقیت درازمدت در بسیاری از کسب و کارهای کوچک به شمار می‌آید.

مراحل افتتاح باشکوه یک کسب و کار

مراسم افتتاح مجدد بخش مهم و بسیار حیاتی در موفقیت درازمدت در بسیاری از کسب و کارهای کوچک به شمار می‌...

یکی از مهم ترین حوزه های تحقیق در هر کمپین بازاریابی بر انتخاب روش تحقیق تمرکز دارد.

ادغام روشهای تحقیق

یکی از مهم ترین حوزه های تحقیق در هر کمپین بازاریابی بر انتخاب روش تحقیق تمرکز دارد.

اساتید و کارشناسان حوزه سینما، مترجم و دانشگاهیان حاضر در نشست معرفی کتاب «بازاریابی فیلم» نوشته «فینولا کریگان» ترجمه دکتر محمد سروی زرگر با بیان اینکه بازاریابی حلقه مفقوده سینمای ایران است بر لزوم افزایش منابع علمی و دانشگاهی در این زمینه تاکید کردند. به گزارش رسیده، نشست معرفی کتاب «بازاریابی فیلم» نوشته «فینولا کریگان»…

بازاریابی حلقه مفقوده سینمای ایران

اساتید و کارشناسان حوزه سینما، مترجم و دانشگاهیان حاضر در نشست معرفی کتاب «بازاریابی فیلم» نوشته «فی...

بازاریابی اجتماعی: مؤثر، کارآمد و ثابت شده

اثر بازاریابی اجتماعی بر بهبود بهداشت عمومی

بازاریابی اجتماعی: مؤثر، کارآمد و ثابت شده