راه فروش برنامه موبایل


دانلود کردن برنامه ها، در یک نرخ 30 میلیون بر روز، یک سرگرمی محبوب بین مصرف کنندگان میباشد. لذا ایده هایی برای برنامه های جدیدتر و عالی تر درحال توسعه میباشد.
اغلب زحمت زیادی در برداشتن یک برنامه از مفهوم به واقعیت تکنولوژی بالا وجوددارد، ولی متخصصین توافق دارند که هر فردی میتواند یک برنامه موبایل موفق و بطوربالقوه سودمند را با روش صحیح و تلاش توسعه دهد.
چاد مورتا که پیش از تأسیس سه تجارت برنامه موبایل شامل برنامه های امپایر، هیچ تجربه ای در این زمینه نداشت میگوید

شما میتواند میزان زیادی پول از این مسیر کسب کنید اگر کارها را بطور صحیحی انجام دهید.


درحالیکه داشتن ایده مهمترین لازمه میباشد، میکا اولسون مؤسس مشترک شرکت توسعه برنامه ابکس گفت که یک میزان زیادی از سایر کارها از طراحی تا بازاریابی برای این کار لازم است تا بتواند یک فعالیت اقتصادی سودبخش باشد.
اولسون میگوید "داشتن یک ایده فقط 5 درصد این پروسه میباشد". " شما باید درگیر شوید و واقعاً آن را بخواهید".
نیکولاس آکونا دیگر مؤسس مشترک ابکس توصیه میکند:

که آنهایی که بدنبال شروع‌بکار تجارت برنامه خودشان میباشند، ابتدا ایده شان را با دوستان و خانواده شان به اشتراک بگذارند.

آکونا میگوید که "دریابید که آیا آنها میخواهند از آن ایده استفاده کنند یا آیا آنرا وسوسه انگیز می‌بینند". "برای یک فرد با یک ایده سخت میباشد که یک قضاوت صحیح درمورد آن ایده داشته باشد زیرا آنها خودشان عاشق آن ایده هستند".

مایک راندل،توسعه دهنده برنامه، میگوید تحقیق درباره رقابت یک گام بحرانی دیگر میباشد، و میتواند تعیین کند که چه برنامه های دیگری در این فضا بصورت صحیح یا غلط پیش میروند. او آنهایی که میخواهند تا برنامه خودشان را راه اندازی کنند تشویق میکند تا زمان بیشتری برای نوشتن مشخصه های خاصی که احساس میکنند که برنامه شان باید داشته باشد صرف کنند.
راندل گفت :

داشتن یک توضیح تک پاراگرافی برای یک برنامه کافی نیست. باید یک چند صفحه درباره اینکه این برنامه چه چیزی ارائه میدهد، آن برنامه چرا با سایر برنامه ها متمایز است، و برای لذت بردن کاربران چه کارهایی انجام میدهد وجودداشته باشد.

هنگامیکه ایده کاملاً آشکار شد، برنامه میتواند ساخته شود. برخلاف وبسایتها، که حتی میتوانند توسط افرادی با تجربه فنی پایین ساخته شوند، برنامه های موبایل هم به آگاهی کدنویسی و هم به مهارت توسعه نرم‌افزار نیازدارد. ازآنجاییکه تعداد کمی از افراد این تخصص را دارا میباشند، اکثر سازندگان برنامه به یک توسعه دهنده خارجی روی می‌آورند که هم میتواند یک شرکت بزرگ باشد و یا یک فرد متخصص آزاد باشد.(سیارک)
قیمت میتواند از 1000 دلار تا 1 میلیون دلار سیر کند، باتوجه به مورتا، قیمت بطورکامل به آنچه سازنده برنامه سعی میکند تا انجام دهد بستگی ندارد.او عقیده دارد کهکمبود تجربه فنی یک مزیت برای سازندگان است.
مورتا میگوید "اگر شما یک کدنویس نیستید واقعاً بهتر است". "شما درتمام اوقات مشغول کدنویسی نخواهیدبود و بیشتر برروی ایجاد و طراحی برنامه تمرکز میکنید".
مورتا اثباتی بر این قضیه است که یک فرد میتواند بدون هیچ تجربه ای یک برنامه را راه‌اندازی کند و پیش برود. این توسعه دهنده کالیفرنیایی با این ایده اولین برنامه اش با نام امنیت اثرانگشت PRO را ایجادکرد درحالیکه در بیمارستان بود و در دوره بازیابی از یک تصادف با ماشین قرارداشت.

او کمتر از 2000 دلار برای ساخت آن خرج کرد و سپس حدود 700000 دلار سود جمع کرد.

اولین گام در تبدیل ساختن برنامه به تولید پول و سود عبارتست از شروع فروش به مصرف کنندگان. برای دستگاه های اپل، تمام برنامه ها از طریق آیتونز فروخته میشوند درحالیکه برنامه های آندروید میتوانند در چندین بازار فروش مختلف فروخته شوند شامل گوگل پلی و آمازون.
برای برنامه های آیفون و آیپد، سازندگان برنامه باید در اپل با پرداخت 99 دلار سالیانه ثبت نام کنند. مقررات اپل به این شرکت اجازه میدهد تا 30 درصد از سود یک برنامه را جمع آوری کند، و سازنده 70 درصد بقیه را برمیدارد. هم گوگل و هم آمازون دارای مقررات مشابهی میباشند.
اولسون میگوید "اگرچه فقط قراردادن برنامه برروی آیتونز باعث نمیشود تا موفق شود".
اولسون به سازندگان برنامه توصیه میکند تا با شروع بکار یک برنامه، مشابه شروع بکار هر تجارت دیگری رفتارنمایند.
آن به معنای صرف کردن زمان برای پژوهش درمورد نقاط قیمت، توسعه یک استراتژی PR و اختصاص یک بودجه بازاریابی و تبلیغات میباشد.
آکونا میگوید "شما لازم است تا آگاهی ایجادکنید". "شما لازم است تا آنرا در مقابل افراد بدست آورید".
آن نوع از تعهد همچنین فرصتهایی برای توسعه برنامه های اضافی در آینده فراهم میسازد.
آکونا میگوید "بعضی از آنها کارخواهند کرد و بعضی کارنخواهندکرد، ولی برای موفق بودن شما احتمالاً باید بیشتر از یک برنامه داشته باشید".(سیارک)
همانطور که قیمت توسعه‌دهی میتواند بطور قابل توجهی فرق کند، همچنین مقدار پولی که یک فرد بدست میاورد نیز میتواند فرق کند. راندل گفت که موفقیت مالی به یک تعدادی از فاکتورها بستگی دارد، نظیر نوع برنامه (بازیها بیشتر از سایر انواع برنامه پول ایجاد میکنند)، بزرگی شروع‌بکارش چقدر بود (موقعیت چارت در انتهای روز اول فروشها میتواند عایدی یک برنامه را تولیدکند یا بشکند)، و نظرات کاربران چقدر خوب میباشد (تعداد زیادی نظر 5 ستاره باعث میشود تا فروشها تحریک شوند، زیرا سایر کاربران با دیدن نظرات 5 ستاره نگران میشوند که چه چیزی را از دست داده اند).
درحالیکه برنامه های برتر در فروشگاه اپل بیش از 50000 دلار در روز پول بدست میاورند،  اکثریت وسیعی بسیار کمتر از این مبلغ بدست میاورند.ترجمه  itrans.ir

- نظرات

برای ارسال نظر، لطفا وارد حساب خود شوید یا ثبت نام نمایید.