الهام بخش این خانه حبابی شکل ، مریخ نورد ناسا بود

Bubble House

خانه هایی وجود دارند که حتی پس از دهه ها توجه همه را به خود جلب می کنند. به عنوان مثال ، عمارت منحصر به فرد معمار مشهور استرالیایی گراهام بورچال ، از هر لحاظ ، به صورت حباب ساخته شده و بیشتر شبیه چشم انسان است. مریخ نورد ناسا ، که در سال 1978 پرتاب شد ، الهام بخش برای طراحی این خانه غیرمعمول بود. علاوه بر این ، مضمون فضایی در فضای داخلی آن به وضوح قابل مشاهده است ، که می توان از طریق آن قضاوت کرد ، زیرا این خانه حبابی شکل خارق العاده برای فروش گذاشته شده است ، اکنون همه می توانند این معجزه طراحی  و  معماری را ببینند و تحسین کنند.

 

Bubble HouseBubble House
"خانه حبابی شکل" افسانه ای که از مریخ نورد ناسا الهام گرفته ، برای فروش است.  |  عکس

 

اقامتگاه آینده نگرانه ، متشکل از 11 گنبد حبابی متقاطع ، در دهه 80 قرن گذشته توسط معمار گراهام بیرچال طراحی شد. او این خانه بی نظیر را برای خودش ساخته است. با توجه به پیچیدگی طراحی و استفاده از مواد نوآورانه برای ایجاد گنبدهای حبابی ، در کل 10 سال طول کشید تا طراحی ، ساخت و تهیه فضای داخلی انجام شود. همانطور که بیش از یک دهه است که "خانه حبابی شکل" نامیده می شود ، یکی از مناطق شهر ایپسویچ استرالیا ، در ایالت کوئینزلند را تزئین می کند.

Bubble HouseBubble House

خانه فضایی "Bubble House" توسط معمار استرالیایی گرام بیرچل (ایپسویچ ، استرالیا) طراحی شده است.  |  عکس


و اگر تمام این مدت فقط محافل معماری و استرالیا از ساختمانی بی نظیر از همه لحاظ مطلع بودند ، پس وقتی مالک تصمیم به فروش آن گرفت ، می توانیم از تمام مزایای یک خانه آینده نگر نیز بازدید کنیم. بیرچل چنان از مریخ نورد ناسا که در سال 1978 پرتاب شد ، الهام گرفت که برای ایجاد خانه حبابی خود از نقشه های اولیه برخی عناصر آن استفاده کرد. این امر به ویژه در طراحی پنجره ها و سایه بان های پنجره از راه دور که بیشتر به عنبیه چشم انسان شباهت دارد ، بسیار مشهود است.

Bubble HouseBubble House

ورودی خانه با توجه به موضوع کلی فضای (Bubble House، Ipswich) طراحی شده است.  |  عکس


همچنین معلوم شد که معجزه معماری گراهام بیرچل در یک منطقه زیبا و نیم هکتاری واقع شده است و از 11 گنبد به قطر 4 تا 8 متر تشکیل شده است که بهم پیوسته هستند و بههمدگر مرتبط می شوند. به همین دلیل ، در داخل سازه ، تشخیص مرزهای مناطق دشوار است و به دلیل ارتفاع سقف ها (در بالاترین نقطه به 5 متر می رسند) ، خانه مانند یک توپ بزرگ با فضای نامحدود به نظر می رسد.

Bubble HouseBubble House

پنجره هایی که به چشم انسان شباهت دارند ، طبق نقشه های مریخ نورد ناسا (Bubble House ، استرالیا) طراحی شده اند.  |  عکس

 

Bubble House

یکی از اتاق خواب ها دارای یک پنجره با کرکره زنبق مانند اتوماتیک است (Bubble House ، استرالیا).  |  عکس

 

در مجموع ، این اقامتگاه دارای 20 اتاق است که در سه سطح فضای زندگی  هزار متر مربعی واقع شده است. علاوه بر دو اتاق نشیمن ، یک اتاق ناهار خوری ، یک آشپزخانه ، چندین مکان نشیمن ، سه اتاق خواب و دو حمام ، Bubble House همچنین دارای دو کتابخانه با سینما ، تراس های اصلی با باغ های عجیب و غریب ، معابر شیشه ای و بالکن های غوطه ور در فضای سبز است. و این بدون احتساب ساختمانهای خانگی دارای پارکینگ برای 4 اتومبیل است. اما چشمهای پنجره گرد که پرده های آنها با استفاده از دیافراگم باز و بسته می شود ، از زیبایی ویژه ای برخوردار هستند.

Bubble HouseBubble House

اقامتگاه خصوصی معمار استرالیایی از 11 گنبد حبابی متقاطع تشکیل شده است ("Bubble House" ، استرالیا).  |  عکس:

Bubble HouseBubble House
فضای داخلی اصلی آشپزخانه در "Bubble House".  |  عکس


واقعیت جالب: برای ایجاد گنبدها ، نه تنها یک ماده ساختمانی خاص ، پیش ساخته ، بلکه یک محاسبه پیچیده از ساختار "حباب" نیز مورد نیاز بود. به گفته نویسنده این پروژه ، یک نیمکره از این دست به شش صفحه محاسبات ریاضی احتیاج داشته است و این بدون در نظر گرفتن این واقعیت است که در آن روزها هیچ تکنیک خاصی برای استفاده از محلول در مش فلزی وجود ندارد ، که اساس خانه است. بنابراین ، صنعتگران مجبور بودند همه کارها را با دست انجام دهند ، در حالی که انواع مختلف ابزار و حتی پله های منحنی را برای صعود به بالای گنبد اختراع می کردند.

 

Bubble HouseBubble House

 یک اتاق ناهار خوری شیک و چندین مکان تفریحی 

Bubble HouseBubble House

دو کتابخانه در این خانه غیرمعمول(Bubble House ، استرالیا).  |  عکس


علی رغم این واقعیت که Bubble House از لحاظ عملکردی یک ساختمان مسکونی معمولی است ، اما با توجه به فرم های بیرونی و چیدمان فضای داخلی ، مطلوب است. اتاق های گرد ، پله های مارپیچی منحنی ، شکل مربوط به مبلمان ، پرده-دیافراگم های غیرمعمول روی پنجره ها - همه اینها عطر و طعم کیهانی به فضای داخلی می بخشد.

Bubble HouseBubble House

یک شومینه اصلی در وسط اتاق نشیمن همه اتاق ها را همزمان در سه سطح گرم می کند (Bubble House ، استرالیا).  |  عکس

Bubble House
دفتر معماری در Bubble House (ایپسویچ ، استرالیا).  |  عکس


یک راه حل جالب برای گرم کردن یکی از "حباب" هایی که اتاق ناهار خوری در آن واقع شده است. یک شومینه گرد چوبی در مرکز اتاق نشیمن پایین قرار دارد که دودکش آن تمام سطوح و اتاق هایی را که در دسترس آن است گرم می کند.

Bubble HouseBubble House

این خانه فضایی دارای یک جکوزی و بار مخصوص به خود است (Bubble House ، استرالیا).

 

بیرچل به سختی تصمیم گرفت خانه غیرمعمول خود را که 27 سال در آن زندگی می کرد ، بفروشد. اگرچه ، همانطور که خود معمار برجسته اعتراف می کند ، او در حال برنامه ریزی برای ساخت و ساز جدید است که باید بیش از همه انتظار باشد ، زیرا محل اقامت جدید حتی سردتر خواهد بود.

Bubble House

 

Bubble House

منطقه تفریحی و باربیکیو در یکی از تراسهای باز "Bubble House" (ایپسویچ ، استرالیا).

 

مردم محلی و همچنین افرادی از ایالات دیگر و خارج از کشور ،  از وانواتو و حتی از فرانسه برای خریدتماس گرفته اند.قیمت فروش توسط فروشنده یا عامل وی به طور رسمی اعلام نشده است ، اما به نظر می رسد که می خواهند مردم  از این موضوع اطلاع نداشته باشند.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید