دوز و کلک طراحان غذا برای بی نظیر نشان دادن محصولات غذایی در تبلیغات

راویولی

برای اینکه محصولات غذایی برای تبلیغات عالی به نظر برسد ، با محصولات غیر خوراکیجایگزین می شوند و برای اینکه غذا روی صفحه نمایش عالی به نظر برسد ، در تبلیغات از ترفند ها یی استفاده می کنند.با پیشرفت تبلیغات ، حرفه یک طراح مواد غذایی ، شخصی که مسئول چیدمان محصولات غذایی و ظروف غذا در قاب تصویر است ، از اهمیت ویژه ای برخوردار است و این اهمیت همچنان ادامه دارد. و برای اینکه غذا در تجارت عالی به نظر برسد ، از گجت های مختلفی استفاده می شود: از مقوا و اسپری مو گرفته تا ... کف اصلاح و حتی مازوت. در اینجا 13 نکته از طراحان غذا در کسب و کار تبلیغات  آورده شده است که به غذاها در تبلیغات کمک می کند تا اوج هنر آشپزی به نظر برسد.


1. اسپاگتی

اسپاگتی

برای اینکه هر اسپاگتی عالی به نظر برسد ، کاملا ... پخته نمی شود.  / عکس


احتمالاً متوجه شده اید که اسپاگتی در تبلیغات همیشه مرتب و به معنای واقعی کلمه بدون جسبندگی در بشقاب است. اما به دلایلی در زندگی تکرار چنین تصویر کاملی نادر است. به نظر می رسد که طراحان مواد غذایی ، برای اینکه محصول شکل خود را از دست ندهد ، آن را برای مدت زمان بسیار کوتاه ، فقط 2-3 دقیقه می پزند. و برای عکسهای از نزدیک ، اسپاگتی مخصوصاً در بشقاب جدا و تقسیم می شود - به این ترتیب آنها ظاهر عالی را ایجاد می کنند.

 

2. مرغ

مرغ

برنزه شدن و رنگ آمیزی مرغ اگر در تبلیغات فیلم برداری شود ، امری عادی است.  / عکس

 

مرغ در عکس ها و فیلم های تبلیغاتی همیشه با پوسته ای کامل ، بدون آسیب و کاملا سرخ شده به نظر می رسد. با این حال ، در طی فرآیند پخت ، محصول کوچک می شود ، شکل خود را از دست می دهد و حتی در بعضی از قسمت ها پوست پاره می شود. بنابراین ، هنگام تهیه یک مرغ برای عکسبرداری ، عکاسان همزمان از چندین روش استفاده می کنند. اول مرغ با یک وسیله گرم خشک می شود - به این ترتیب پوسته طلایی معروف را بدست می آورد ، تغییر شکل نمی دهد و آبدار و اشتها آور به نظر می رسد - اما در عین حال از داخل خام باقی می ماند.

در این موارد ، هنگامی که مرغ باید در قاب نمایش برای مدتی باقی بماند و شکل خود را از دست ندهد ، و همچنین در ظاهر متراکم و پر باقی بماند ، از داخل پر می شود ، به عنوان مثال ، با حوله های کاغذی. علاوه بر این ، برای اینکه گوشت رنگ طلایی پیدا کند ، با رنگ های مخصوص ، برنزه کننده یا حتی لاک کفش اسپری می شود.

 

3. راویولی

راویولی

راویولی های تبلیغاتی دارای یک خمیر خام با چسب ... هستند.  / عکس


جالب اینجاست که راویولی هایی که از نظر تبلیغاتی به طرز شگفت انگیزی خوشمزه به نظر می رسند ، مشکلات زیادی را به طراحان مواد غذایی وارد می کنند و تهیه آنها زمان زیادی می برد. اولاً ، هر محصولی که در تبلیغات فیلم برداری می شود با دست مانند مجسمه ساخته می شود - این همان چیزی است که ظاهر کامل آنها را تضمین می کند. ثانیا ، این راویولی ها هرگز با گوشت پر نمی شوند: در غیر این صورت ، لکه های تیره در سطح آنها ظاهر می شود. برای جلوگیری از این اتفاق ، گوشت با خمیر جایگزین می شود.

 

و برای این که محصول خشک نشود ، در صورت لزوم ، درست در حین فیلمبرداری روی راویولی ها آب ریخته می شود. همچنین ، اگر همراه با راویولی در تبلیغات سس وجود داشته باشد ، به جای آنها ، به معنای واقعی کلمه در همه جا ، هیچ چیز دیگری به جز چسب PVA استفاده نمی شود. مسئله این است که این ماده برای مدت طولانی غلیظ باقی مانده و مانند کرم ها ذوب نمی شود و در قاب نمایش کاملاً چشمگیر به نظر می رسد.

 

4. فرنی

فرنی

فرنی تهیه شده با محتوای نشاسته یا ژلاتین.  / عکس


فرنی در تبلیغات همیشه یکدست است و شکل مطلوبی را حفظ می کند ، بر این اساس ، کاملاً شبیه خمیر یا توده ناهمگن نیست ، همانطور که در زندگی اتفاق می افتد هنگام اشتباه در هنگام پخت و پز یک محصول. برای دستیابی به یک تصویر کامل ، صاحبان سبک مواد غذایی از ژلاتین استفاده می کنند - اغلب قبل از عکسبرداری یا عکسبرداری به فرنی اضافه می شود تا غلیظ شود. و پس از چنین ترفندی ، ایجادتصویری زیبا و آشنا برای همه کسانی که حداقل یک بار تبلیغات فرنی را دیده اند ، کار دشواری نیست. گاهی اوقات ، به جای ژلاتین ، از آرد یا نشاسته به عنوان غلیظ کننده استفاده می شود.

 

5. گوشت

استیک

گوشت برای تبلیغات به روش خاصی تهیه می شود.  / عکس


شاید همه حداقل یک بار با دیدن استیک های آبدار یا همبرگرهای کبابی یا همبرگرهایی که اغلب در تبلیغات ظاهر می شوند ،بزاق ترشح کرده اند. با این وجود نمی توان گوشت واقعی را که در این فیلم ها فیلمبرداری شده حتی خوراکی نامید. اول از همه ، استیک های فیلمبرداری معمولاً برای مدت زمان بسیار کمی سرخ می شوند ، تا زمانی که پوسته خوشرنگ ظاهر شود. و داخل گوشت تقریبا همیشه خام است.

 

گوشت کبابی

گوشت کبابی برای تبلیغات ، در واقع نیازی به کباب شدن ندارد.  / عکس


برای دادن رنگ اشتها آور به گوشت ، محصول با محلول ید و حتی روغن  رنگ می شود. و حتی آثار زیبایی از جای گریل بدون گریل کردن ساخته می شود - الگوی معروف به معنای واقعی کلمه با نشانگر خاصی کشیده می شود یا با استفاده از سیخ داغ شده با دست ایجاد می شود ، که به آرامی بر روی استیک قرار می گیرد. مرحله نهایی یک تثبیت کننده مو است که برای آبدارتر کردن و ایجاد احساس چکه روغن از گوشت استفاده می شود.

 

6. سیب زمینی سرخ کرده

 سیب زمینی

همچنین برای اینکه سیب زمینی سرخ کرده در بسته بندی های خود شسته و رفته نگه دارید باید به دنبال ترفندی باشید.  / عکس

 

هرکسی که آگهی تبلیغات فست فود را دیده باشد ، احتمالاً متوجه شده است که سیب زمینی سرخ کرده به طرز شگفت انگیزی صاف و بسته بندی شده منظم ، یک به یک ظاهر می شود ، در حالی که در واقع تعداد انگشت شماری از مواد غذایی به ندرت بسیار زیبا هستند. اما در تبلیغات ، برای دستیابی به چنین تصویری زیبا ، از دو وسیله بداهه استفاده می شود - اسفنجی برای شستن ظرف ها و یک خلال دندان.

 

 سیب زمینی

آنچه باعث می شود سیب زمینی سرخ کرده در تبلیغات زیبا باشد ... اسفنجی با خلال دندان است.  / عکس

 

این کار به این صورت انجام می شود: هر قطعه سیب زمینی را با یک خلال دندان نگه می دارند  و سپس همه آنها به خوبی روی اسفنج برای شستن ظروف نصب می شوند. به این ترتیب است که ردیف های شسته و رفته از محصول تشکیل می شود ، زیرا دستیابی به اثر مشابه به روش دیگر غیرممکن است.

 

7. بخار

میگو

 فروش هر چیزی با این بخار زیبا از مواد غذایی موجود در تبلیغ بالا می رود.  / عکس


بخار بسیار خوبی معمولاً در تبلیغاتی که از ظروف گرم و نوشیدنی تهیه می شود تولید می شود. اما حتی اگر محصول را گرم کنید ، رطوبت به زیبایی تبخیر نمی شود. بنابراین ، عکاسان و صاحبان سبک مواد غذایی مجبورند به ترفندهای زیادی متوسل شوند. به عنوان مثال ، از وسایل بخار ساز ، چوب بخور و حتی بخور برای دستیابی به "اثر بخار" زیبا در قاب تصویر استفاده می شود. از دود سیگار گاهی برای تهیه قهوه استفاده می شود - همچنین مدت زیادی روی نوشیدنی می ماند. با این وجود رایج ترین گزینه ، اسفنج یا سواب مرطوب است که در مایکروویو گرم می شود و روی غذا قرار می گیرد تا اثر مورد نظر ایجاد شود.

 

8. نوشیدنی سرد

نوشابه

یخ موجود در نوشابه تبلیغاتی ،  غیرقابل خوردن است.  / عکس

وقتی نوبت به عکاسی و ساخت تبلیغاتی با نوشابه می رسد ، یخ بزرگترین دردسر است: در شرایط عکسبرداری خیلی زود ذوب می شود. بنابراین ، طراحان غذا اغلب از مکعب های یخ مصنوعی - اکریلیک یا سیلیکون استفاده می کنند.

 

نوشابه

و در شامپاین تبلیغاتی معمولاً اصلاً شامپاین وجود ندارد.  / عکس


بسیاری از ما احتمالاً متوجه شده ایم که همیشه قطره قطره شده و قطره های زیبایی در آن غوطه ور می شوند. این اثر با استفاده از مخلوط آب و گلیسیرین بدست می آید - از آن برای پوشاندن ظروف استفاده می شود تا احساس شادابی ایجاد کند. گاهی اوقات از کرم مات نیز استفاده می شود.اما شامپاین برای تبلیغات جداگانه تهیه می شود ، و این راه حل هیچ ارتباطی با یک نوشیدنی گازدار ندارد ، به جز حباب: این شامل آب ، سس سویا و برخی قرص های جوشان است.

9. ساندویچ

ساندویچ

ساندویچ تبلیغاتی ، نمای جانبی.  / عکس


عکس از ساندویچ و برگر معمولاً باعث دردسر می شود. ساندویچ های زیبا با لایه های بسیار پایدار نیستند. در واقع ، هر لایه با استفاده از ترفندهای مختلف برای این کار ، از خلال دندان گرفته تا کل ساختار ، توسط عکاس قرار می گیرد. و برای اینکه محصول حجیم بماند ، از تکه های پشم پنبه یا اسفنج های آرایش استفاده می شود.

 

همبرگر

همبرگر های تبلیغاتی همیشه عالی به نظر می رسند اما برای غذا مناسب نیستند.  / عکس

 

تهیه همبرگر برای فیلمبرداری نیز مولفه های بسیاری دارد. بنابراین ، توجه ویژه ای به پنیر داده می شود ، که فقط در گوشه ها گرم می شود - بنابراین فقط کمی ذوب می شود ، بدون اینکه شکل خود را از دست بدهد. 

با این حال ، بسیار عجیب و غریب ، به اندازه کافی عجیب ، تهیه یک نان ، یا بهتر است بگوییم دانه کنجد در سطح آن است. واقعیت این است که چنین نانهای کاملاً ساده براحتی وجود ندارند ، بنابراین باید آنها را به صورت دستی تهیه کرد: درست قبل از عکاسی ، آرایشگر مواد غذایی هر دانه کنجد را با موچین و چسب می چسباند.

 

10. سالاد

سالاد

خوشمزه ترین آگهی تبلیغ شده در سالاد ... اسپری مو.  / عکس


سبزیجات موجود در سالادها که معمولاً در تبلیغات مشاهده می کنیم نیز توصیه نمی شوند ، زیرا مواد طبیعی کمی در آنها وجود دارد. این محصولات که تمایل دارند در معرض هوا برای مدت طولانی اکسید شوند و پژمرده شوند ، روی یک بشقاب مرتب می شوند و سپس با استفاده از اسپری مو یا گلیسیرین با دست و دلبازی پاشیده می شوند تا به آنها درخشش داده و برای مدت بیشتری تازه بمانند.

 

11. دسرها

کیک

کیک قبل و بعد ازاستفاده از مقوا و خامه.  / عکس


کیک ها و شیرینی های چند لایه زیبا به سرعت کوچک می شوند و تغییر شکل می یابند ، بنابراین محصول طبیعی اغلب استفاده نمی شود. بنابراین ، کیک های دسر با مقوای ضخیم چیده می شوند و فقط پس از آن شکاف های ظاهر شده با خامه پر می شوند.

 

کیک

به نظر می رسد که خامه ای ترین دسرها کف اصلاح است.  / عکس

 

البته ، اگر آرایشگران مواد غذایی به کیک اعتماد ندارند ، پس دیگر نیازی به صحبت در مورد وجود کرم طبیعی در یک کیک تبلیغاتی نیست. بنابراین ، کرم اصلاح اغلب استفاده می شود - این ماده قادر است تراکم و شکل مورد نیاز را برای مدت طولانی حفظ کند. در مورد بستنی ، در تبلیغات ، معمولاً سیب زمینی له شده رنگی یا محصول دیگری را می بینیم که از قبل آماده شده است ، که نه ترس از زمان برای آب شدن دارد  و نه از دمای اتاق.

 

12. تاکو و سایر غذاهای مکزیکی

غذای مکزیکی

هیچ چیز خوراکی در این تبلیغات وجود ندارد.  / عکس


متأسفانه تاکو ها در شکل اصلی خود نمی توانند دوره طولانی فیلمبرداری را تحمل کنند. علاوه بر این ، لازم است که اشتها آور نشان داده شود ، و محصول واقعی نمی تواند شکل خود را همانطور که لازم است حفظ کند. بنابراین ،طراحان مواد غذایی معمولاً جایگزین پر کردن تاکوها با اسفنج یا اسفنج آرایشی می شوند که با رنگ های آرایشی آغشته شده و به درستی چسبانده شده اند.نان ها  زیرا برای اینکه شکل ظرف مورد نیاز را حفظ کنند ، خمیرها به یکدیگر چسبانده می شوند.

 

غذای مکزیکی

غذای مکزیکی فقط در تلویزیون عالی به نظر می رسد.  / عکس


 عکاسان به یک عکس احتیاج دارند ، بنابراین مجبورند ذهنیت خود را در مورد آنها بیان کنند بنابراین ، به عنوان مثال ، غذای مکزیکی Enchilada یک سیب زمینی له شده بزرگ و جذاب درست می کند ، که به ویژه برای پر کردن استفاده می شود - همانطور که در یک غذای دیگر - Empanada - و همچنین با گوشت استفاده می شود تا غذای مورد پسندتر جلوه کند. سپس سبزیجات و پنیر را در لبه های  قرار می دهند ، گرم شده ذوب می شود تا بی شکل نشود.

 

13. قهوه

قهوه

در تبلیغات قهوه ، غالباً اصلاً قهوه وجود ندارد.  / عکس


عکس های قهوه طبیعی هرگز به اندازه کافی جذاب به نظر نمی رسند ، بنابراین اغلب اوقات صاحبان سبک مواد غذایی می روند نوشیدنی اصلی را جایگزین کنند ، به عنوان مثال سس سویا و گاهی اوقات با ژلاتین. بنابراین ، مایع موجود در عکس به قوام مورد نیاز تبدیل می شود و اشتها آورتر به نظر می رسد.

 

قهوه

کف موجود در قهوه تبلیغاتی نیز چندان که به نظر می رسد ، ساده نیست.  / عکس


و تهیه کاپوچینو یا هر نوع قهوه دیگری که کف شیر در آن وجود داشته باشد متفاوت است. غالباً ، شیر حباب شده واقعی با حباب های زیبایی "که" با افزودن مقدار مشخصی از مواد شوینده ظاهر می شود ، تکمیل می شود. و در موارد خاص ، حباب ها در لبه لیوان و به صورت دستی اضافه می شوند.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید