آشفتگی مطلق در قیمت گذاری دو پرچمدار جدید سامسونگ

به گزارش BGR.COMشنبه گذشته سامسونگ در جشنواره MWC بارسلونا دو محصول جدید خود یعنی گلگسی S9 و گلگسی S9 PLUS را معرفی کرد و البته حتی یک نفر در دنیا بابت دیدن جزییات این دو محصول سورپرایز نشد در واقع تمام جزییات و مشخصات این دو پرچمدار سامسونگ پیش از آنکه مدیران اجرایی سامسونگ روز شنبه در بارسلون آنها را بیان کنند به نوعی لو رفته بودند.

قیمت گذاری دو محصول جدید سامسونگ باعث تعجب و اعتراض بسیاری از کاربران شده است

کارشناس GBR  افزود : همه ما می دانستیم که گلکسی اس 9 و گلگسی اس 9 پلاس دقیقا شبیه نسل قبلی خود هستند و اصطلاح "باز طراحی" به نوعی یک تبلیغ بسیار ساده انگارانه برای فریب بازار محسوب می شود. ما همچنین می دانستیم که آنها (سامسونگ) تقریبا تمام قدرت و هدف خود روی دوربینهای معرکه محصولشان معطوف خواهند کرد و به نوعی روی این خصیصه قدرتمند گوشی خود مانور خواهند داد . ما حتی به طور دقیق می‌دانستیم که پرچمداران جدید سامسونگ چه موقع برای پیش فروش در دسترس قرار خواهند گرفت .

تنها چیزی که ما نمی‌دانستیم این بود که قیمت گلگسی اس 9 و گلگسی اس 9 پلاس چقدر خواهد بود .

که حالا بعد از گذشت این مدت مشخص شد که دلیل اینکه هیچکس از قیمت نهایی پرچمدارهای سامسونگ خبر ندارد چیست :

سامسونگ در بحث قیمت گذاری دچار یک آشفتگی مطلق شده است

در حقیقت به نظر می رسد که سامسونگ و شرکای تجاریش تا آخرین دقایق به یک نظر قطعی و مشخص در مورد قیمت نرسیده‌اند . البته اینکه ما می گوییم "به نظر می رسد" دلیلش این نیست که دقیقا از اتفاقاتی که پشت پرده رخ می دهد اطلاع نداشته باشیم. نتیجه این آشفتگی این است که هر کدام از  اپراتورهای تلفن همراه  این دو گوشی  را با یک قیمت متفاوت در اختیار کاربران آن در  ایالات متحده  آمریکا قرار می دهند.

( در آمریکا علاوه بر شرکتهای تولید کننده گوشی تلفن همراه ، بعضی از اپراتورها ضمن ارائه خدمات مخابراتی  گوشیهای جدید را در قالب پکهای پیشنهادی به کاربران می فروشند)

 و این یعنی کاربران در جاهای مختلف دنیا برای یک گوشی یکسان مبالغ مختلفی را پرداخت خواهند کرد. اما همچنان باید بدانید که بهترین و ارزانترین راه خرید این گوشیها این است که آنها را مستقیما از خود سامسونگ تهیه کنید .

طراحی گلگسی اس 9 هیچکس  را سورپرایز نکرد

به عنوان مثال قیمت این دو گوشی توسط چهار اپراتور بزرگ تلفن همراه در ایالات متحده به شرح ذیل است که می توانید این قیمتها را با خود سامسونگ مقایسه کنید . (سیارک)

 

Samsung: $720 for the Galaxy S9, $840 for the Galaxy S9+

سامسونگ 720 دلار برای S9 و 840 دلار برای S9+

 

Verizon: $800 for the Galaxy S9, $930 for the Galaxy S9+

اپراتور وریزون 800 دلار برای S9 و 930 دلار برای S9+

 

AT&T: $790 for the Galaxy S9, $915 for the Galaxy S9+

اپراتور ای تی اند تی 790 دلار برای S9 , 915 دلار برای S9+

 

T-Mobile: $720 for the Galaxy S9, $840 for the Galaxy S9+

 اپراتور تی موبایل  720 دلار برای S9 و 840 دلار برای S9+

 

Sprint: $792 for the Galaxy S9, $912 for the Galaxy S9+

اپراتور اسپرینت 792 دلار برای S9 و 912  دلار برای S9+

(لازم به ذکر است که اسپرینت ضعیفترین پوشش سیگنال را در ایالات متحده دارد )

همانطور که مشاهده می کنید تنها اپراتور T-MOBILE قیمتهایی برابر با قیمتهای رسمی کمپانی سامسونگ را انتخاب کرده است و ما بقی اپراتورها حتی با وجود طرح پیش پرداخت هم قیمت بیشتری از سامسونگ انتخاب کرده اند . البته همانطور که می دانید خدماتی که این اپراتورها ارائه می دهند متفاوت است و همیشه VERIZON بهترین خدمات را نسبت به سایر اپراتورها ارائه می کند . این شرکت پوشش سیگنال بسیار خوبی در اغلب نقاط امریکا دارد. و این تفاوت قیمتها عموما به اطر خدمات متفاوت ارائه شده توسط اپراتورهای تلفن همراه است اما همین سپتامبر گذشته بود که :

شرکت اپل گوشی آیفون 8 و آیفون X را در یک سیستم کاملا یکپارچه با قیمت یکسان در سرتاسرآمریکا ارائه کرد . در ایالت متحده فقط  اپراتورهای  at&t و Verizon هستند که گوشی iPhone را می‌فروشند و آیفون X هم در تمام آمریکا و توسط هر دو اپراتور و خود شرکت اپل با قیمت یکسان 999 دلار عرضه شد

 

رنگبندی ارائه شده برای گلگسی اس 9

 

اما موضوع دیگر که باعث شده است که سیاست سامسونگ در قیمت گذاری عجیب به نظر برسد این است که در حالیکه اکثر کشورهای دنیا افزایش قیمت زیادی را نسبت به محصول پیشین سامسونگ تجربه می کنند خریداران این گوشی در آمریکا کاهش قیمت 30 و 10 دلاری را نسبت به گلگسی اس 8 و گلگسی اس 8 پلاس تجربه می کنند .

گلگسی اس 8 با قیمت 750 دلار در آمریکا عرضه شد و هم اکنون برادر کوچکترش با قیمت 720 دلار در آمریکا به فروش می رشد و این یعنی 30 دلار کاهش قیمت نسبت به نسخه قدیمی تر و همچنین گلگسی اس 9 پلاس هم در آمریکا با قیمت 840 دلار عرضه خواهد شد در حالیکه گلگسی اس 8 پلاس با قیمت 850 دلار عرضه شد . در حالیکه اپل در سال 2018 قیمت محصولات خود را از وضعیت فعلی هم بالاتر خواهد برد اما سامسونگ برای اینکه بتواند در بازار رقابتی با اپل موفق باشد قیمت پرچمدار خود را حداقل در آمریکا کاهش داد. سامسونگ برنامه بلند مدتی برای جذب بازار ایالات متحده دارد و به همین دلیل با اینکه در اکثر نقاط دنیا قیمت گوشیهای خود را افزایش داده است اما در آمریکا روند کاهش قیمت را در پیش گرفته است تا بتواند این بازار بسیار گسترده را به تدریج از چنگال اپل و آیفون خارج کند. اما در هر صورت این موضوع باعث نارضایتی کاربران سامسونگ در اقصی نقاط دنیا به خصوص در آسیای شرقی شده است و حتی این موضوع باعث شده است که در فضای مجازی عکس العملهای منفی نسبت به چیپست اکسینوس ۹۸۱۰  به راه بیفتد هر چند عملکرد این چیپست در بنچ مارکهای تست سخت افزار خارق العاده بوده است اما این تفاوت قیمت بین کاربران باعث ایجاد یک دید منفی شده است

همانطور که اطلاع دارید گلگسی اس 9 و گلگسی اس 9 پلاس در دو نسخه ارائه می شوند . که نسخه اول که مخصوص بازارهای چین و آمریکاست با چیپست بی نظیر اسنپدراگون 845 ارائه می شود و نسخه جهانی آن که به دیگر نقاط دنیا اختصاص دارد با چیپست اکسینوس 9810 ارائه می شود.

قیمتگذاری گلگسی اس 9 در حدود همان قیمت محصولات قبلی سامسونگ یعنی اس 8 و نوت 8 بوده است

کارشناسان BGR معتقدند که اینچنین آشفته بازاری در طول عمر بازار تلفنهای همراه بی سابقه بوده است و این بی توجهی به نوعی توهین به کاربران سامسونگ در نقاط مختلف دنیا است .

سامسونگ مدتهای زیادی را صرف تبلیغ این دو گوشی پرچمدارش کرد و به نوعی این موضوع را به همگان القا کرد که با یک محصول بسیا متفاوت از قبل مواجه خواهیم شد اما وقتی به قیمت گذاری S9 و S9+ نگاه می کنیم متوجه می شویم که در واقعیت هیچ چیز عجیب و جدیدی در این دو محصول نیست و کاهش قیمت آنها در آمریکا به نوعی نشان دهنده پسرفت آنها در ارائه یک تکنولوژی جدید و برتر است . البته لازم به ذکر است که بعضی از این اپراتورها نظیر AT&T  برای جذب مشتری شیوه های پرداختهای 24 ماهه و یا 30 ماهه را هم تحت پوشش قرار می دهند . این شرکت بزرگترین اپراتور ارائه دهنده خدمات تلفن همراه در ایالات متحده آمریکا است و مسلما این طرحها در راستای اهداف بلند مدت سامسونگ برای جذب بازار آمریکا است اما در هر صورت این آشفتگی قیمت به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست.

با توجه به قیمتهای ذکر شده در BGR احتمالا گلگسی اس 9 در کشور خودمان با قیمتی حدود سه میلیون و پانصد هزار تومان و گلگسی اس 9 پلاس با قیمتی حدود چهار میلیون تومان عرضه خواهد شد و به همین دلیل باید منتظر قیمت بسیار نجومی برای گلگسی نوت 9 باشیم .

در حالیکه اپل در سال 2018 قیمت محصولات خود را از وضعیت فعلی هم بالاتر خواهد برد اما سامسونگ برای اینکه بتواند در بازار رقابتی با اپل موفق باشد قیمت پرچمدار خود را حداقل در آمریکا کاهش داد.ترجمه  itrans.ir 

- نظرات

برای ارسال نظر، لطفا وارد حساب خود شوید یا ثبت نام نمایید.