شارژر جدیدی که از گرمای بدن انسان برق تولید می کند

شارژر جدید

تیمی از محققان از ایالات متحده یک شارژر جمع و جور ارائه داده اند که از گرمای بدن انسان جریان تولید می کند.دستگاه جدید یک مولد ترموالکتریک مینیاتوری است ، کاملاً قابل بازیافت ، انعطاف پذیر است و نیازی به شارژ مجدد از شبکه برق ندارد. قدرت دستگاه برای شارژ یک ساعت یا یک دستبند تناسب اندام کافی است ؛ در طی یک پیاده روی سریع ، این ابزار حدود 5 ولت برق تولید می کند - بیشتر از برخی از باتری ها.

 

ژنراتور مینیاتوری ترموالکتریک از آمین پلی اتیلن الاستیک تشکیل شده است که تراشه های ترموالکتریک نازکی در آن تعبیه شده است. آنها با استفاده از فلز مایع به یکدیگر متصل می شوند. همچنین کاملا قابل بازیافت است و نیازی به شارژ مجدد از شبکه برق نیست.این ابزار به انگشت یا مچ متصل است: نمونه اولیه دستگاه به دو شکل - یک حلقه و یک دستبند ارائه شده است.

 

شیائو جیانلیانگ ، رئیس تحقیقات ، دانشیار ، گروه مهندسی مکانیک :
هنگام دویدن یا ورزش ، بدن شما گرم می شود و این گرما به هوای خنک اطراف شما تابانده می شود. ژنراتورهای ترموالکتریک در تماس نزدیک با بدن انسان هستند و می توانند از حرارتی که به طور معمول در محیط پخش می شود استفاده کنند. 


نویسندگان تخمین می زنند که یک ترمو ژنراتور به شکل دستبند روی مچ شخصی که پیاده روی تند می کند می تواند حدود 5 ولت برق تولید کند - این بیشتر از باتری بسیاری از ساعت ها است.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید