اولین علائم زندگی در ناهید 40 سال پیش کشف شد

ناهید

 این نتیجه توسط دانشمندانی بدست آمد که اطلاعات دریافت شده توسط کاوشگر را تجزیه و تحلیل کردند.این کاوشگر از ماموریت پایونیر 13 دریافت مدارک و شواهد از فسفین در ابرهای زهره در 1978 را اعلام کرده بود.

 

محققان ناسا دریافتند كه ممكن است ماموریتی به سیاره ونوس(ناهید یا زهره)  در سال 1978 وجود فسفین را دهه ها قبل از همان كشفی كه در سپتامبر 2020 اتفاق افتاد ، تشخیص داده باشد. این موضوع پس از انتشار خبری مبنی بر یافتن فسفین در جو زهره مشخص شد ، سپس محققان شروع به تعجب کردند که آیا اطلاعاتی در این زمینه در داده های مأموریت Pioneer 13 وجود دارد؟ سپس یک کاوشگر به روی سیاره فرود آمد ، که داده های مربوط به جو سیاره را جمع آوری کرد.

این کاوشگر نمونه ها را جمع آوری کرد و آنها را برای تجزیه و تحلیل محققان پس فرستاد. با این حال ، دانشمندان تأکید نکردند که این اطلاعات همچنین حاوی اطلاعاتی در مورد فسفر و سایر ترکیبات پایه فسفر است. این اطلاعات هنوز برای بررسی مجدد در دسترس بود ، کاری که دانشمندان انجام دادند.

این داده ها همچنین وجود ترکیبات فسفر را نشان می دهد. سپس معلوم شد که این ماده عمدتا در خط استوا ، در ارتفاع 53-61 کیلومتری سطح کره زمین یافت می شود.

 

اگر مشتری نبود ناهید امروز می توانست قابل سکونت باشد

محققان خاطرنشان كردند: "این خبر ما را به تجزیه و تحلیل مجدد داده ها برای جستجوی شواهدی از تركیبات فسفر تشویق كرد." ما دریافتیم که داده های LMNS از وجود فسفین در سیاره ناهید  پشتیبانی می کنند ، اگرچه منشا فسفین ناشناخته مانده است. "

 

ناسا اعتراف كرد كه دانشمندان چهار دهه قبل فسفین را کشف كرده بودند اما متوجه این موضوع نشدند. گزارشگران BGR خاطرنشان كردند: "این بسیار سوال برانگیز است و شما را به این فکر می اندازد كه در طول دهه های گذشته كه ناسا و دیگر آژانس های فضایی مأموریت های خود را به فضا انجام داده اند ، چه كشف دیگری انجام شده است."

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید