بزرگترین نیروگاه خورشیدی شناور جهان در تایلند افتتاح شد

اداره تولید برق تایلند

بزرگترین نیروگاه خورشیدی شناور جهان در تایلند افتتاح شد: گردشگران اجازه ورود به آنجا را خواهند داشت

 

نیروگاه خورشیدی Sirindhorn عملیات تجاری خود را در تایلند آغاز کرده است . مقامات مطمئن هستند که این مکان به یک جاذبه گردشگری جدید تایلند در استان اوبون راتچاتانی تبدیل خواهد شد.


بزرگترین نیروگاه خورشیدی شناور جهان، Sirindhorn، فعالیت خود را در رودخانه Lam Dom Noi در تایلند آغاز کرده است. به گفته اداره تولید برق تایلند (EGAT) این سد قادر است با استفاده از 145000 پنل 45 مگاوات برق تولید کند.

 

این نیروگاه خورشیدی از مواد سازگار با محیط زیست ساخته شده است تا بر محیط مخزن تأثیری نداشته باشد. سطح آب به عنوان یک عنصر خنک کننده برای جلوگیری از داغ شدن بیش از حد پانل ها عمل می کند. گزارش شده است که EGAT یک نیروگاه خورشیدی را برای گردشگران افتتاح خواهد کرد. هدف این است که افراد بیشتری به فناوری های سبز علاقه مند شوند و شغل های پایدار در منطقه ایجاد شود. 

 

اداره تولید برق تایلند

اداره تولید برق تایلند

 

در کنفرانس تغییرات آب و هوایی سازمان ملل در گلاسکو، بریتانیا، نخست وزیر تایلند، پرایوت چان او چا، وعده داد که کشورش تا سال 2050 به بی طرفی کربن دست خواهد یافت. طبق گزارش رسانه های محلی، این بسیار زودتر از تاریخ تعیین شده قبلی - 2065 است. دو سوم برق تایلند در حال حاضر از گاز طبیعی تولید می شود


بر اساس گزارش بلومبرگ، تایلند تا 114000 گیگاوات برق از گاز طبیعی تولید می کند . در عین حال، منابع انرژی تجدیدپذیر کمتر از 10 درصد نیاز فعلی کشور به برق را تامین می کنند. بقیه از زغال سنگ می آید که منبع اصلی انتشار گازهای گلخانه ای نیز می باشد.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید