گوگل بازهم عید نوروز را تبریک نگفت

در

گوگل که تمامی جشن ها، مراسم ها، تولد افراد معروف و حتی ناشناخته، روز کودک در کشور هایی که جمعیت آن ها از یکی از استان های ایران نیز بیشتر نیست را با تغییر لوگو اعلام می کند امروز که آغاز سال جدید و عید نوروز برای ایرانیان است را فراموش کرده است، البته جای تعجبی هم ندارد.

 

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

15 عکس خیره کننده که توسط گوگل گرفته شده است

در

 (سیارک) : گوگل از سال 2007 از نمای 5 میلیون مایل از جاده ها ، خیابان های 45 کشور و حدود 3،000 شهرستان در سراسر جهان عکس های پانورامایی تهیه کرده است . هنرمند کانادایی و فیلمساز جان رفمن ساعات زیادی را صرف حذف و جداسازی بهترین تصاویر کرده است . 15 عکس انتخابی او در این پست آمده است از تماشای آن ها لذت ببرید.

 

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک

نظرات

۱۳۹۵/۱۰/۲۹واقعا خیره کننده است و جالب تر که توسط گوگل تهیه شده است.

در ادامه بخوانید...

شیوه‌های جدید جذب مشتری

در

 

(سیارک) کم کم به عید نوروز 97 نزدیک می شویم. بوی بهار و عطر تازگی سال جدید که نوید بخش نو شدن است، برای ما ایرانی‌ها آشنا است. یکی از موارد بسیار جذاب در روزهای منتهی به عید، خرید است. خرید نوروزی یکی از خرید‌های بسیار مهم در تمام طول سال به شمار می رود. اما امروز تصمیم داریم از نگاه یک فروشنده به بازار نوروزی نگاه کنیم.

در اینجا قرار است که یک فروشنده باشیم. یک فروشنده موفق که اصول جذب مشتری را نیز می‌داند. البته لازم نیست که الزاما توجه خود را متمرکز بازار شب عید کنیم، اینها اصولی فراگیر هستند که می‌توان از آنها در تمام طول سال بهره برد. ما در اینجا اصول فروش موفق را برای فروشندگان کوچک بیان خواهیم کرد. به طور حتم این بخش از فروشندگان، بیشترین حجم خرده فروشی را به  خود اختصاص می‌دهند. باید یاد‌آور شد که خرده فروشی در کشورهای پیشرفته بر خلاف ایران، بسیار مورد توجه ایده پردازان کسب و کار قرار گرفته و دائما شیوه‌های جدید جذب مشتری برای آنها مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌گیرد.

با توجه به این مقدمه ی کوتاه، در ذیل به کلیدی‌ترین موارد جذب مشتری خواهیم پرداخت.

1- مغازه یا بساط خود را پر کنید!

اولین چیزی که مشتری را به سمت کسب و کار شما می‌کشاند، پر بودن مغازه شما است. شما باید بتوانید تا جای ممکن، سلیقه‌های مختلف را پوشش دهید. اگر شما یک دستفروش هستید، باید در چنین روزهایی، مقدار بیشتری کالا را برای عرضه ارائه دهید. نگران هزینه‌ی بالای اولیه خود نباشید، زیرا این هزینه‌ها با توجه به افزایش میزان فروش کلی جبران شده و از طرف دیگر، شما فرصت ارائه‌ی مجدد این کالاها را در روزهای پس از عید نیز خواهید داشت. در صورتیکه که مشتری شما خانم‌ها هستند، بیشتر دقت کنید. کالاهای مورد نیاز آنها را فراموش نکنید. مدها را فراموش نکنید. شاید با ارائه‌‌ی چند نوع مانتو عید 97 بتوانید یک فروش فوق‌العاده را تجربه کنید. پس به فکر لباس عید 97 باشید.

2- رنگارنگ باشید.

رنگ عامل جذاب انکار ناپذیری است. خصوصا برای کودکان و بانوان. هر سال رنگ خاص خود را دارد. رنگ سال 97 را فراموش نکنید. رنگ لباس مهمتر از رنگ مو می‌تواند باشد. به فکر تمام سلیقه‌ها باشید. به کودکان توجهی ویژه داشته باشید. کودکان ناخودآگاه به سمت رنگ‌های روشن و براق جذب می‌شوند. به همین دلیل است که وسایل بازی اغلب با رنگ‌های متنوع ارائه می‌شوند. پس رنگ را فراموش نکنید. تا جای ممکن از رنگ بندی‌های جذاب در ارائه‌ی کالاها، خصوصا اگر شما فروشنده‌ی لباس یا وسایل خانه هستید استفاده کنید.

لباس‌هایی که رنگی جذاب‌تر دارند را در مقابل دیدگان مشتری قرار دهید. خوش سلیقه باشید و رنگ‌هایی را انتخاب کنید که آزار دهنده نباشند. برای این کار می‌توانید از نظر دوستان خود به عنوان مشتری استفاده کنید.

3- چیدمان مناسب

چیدمان از اساسی‌ترین بخش‌های موفقیت در امر فروش است. شما باید یاد بگیرید که درست بچینید. درست چیدن با زیبا چیدن کمی متفاوت است. ممکن است شما فروشنده کت و شلوار باشید و از آنجایی که کت و شلوار یک لباس مجلسی به حساب می‌آید، چیدمانی بسیار رسمی را به کار گیرید، در حالی که این چیدمان اغلب مناسب یک یا دو دهه‌ی قبل است. چیدمان امروزی بیشتر به یک جذابیتی کمی فراتر از حالت رسمی نیاز دارد. شما باید چیدمان خود را مطابق نیاز تمام سلیقه‌ها انجام دهید. مدل چیدمان را با مدل لباس هماهنگ کنید.

4- یک دست باشید

در بسیاری از مغازه‌ها، متأسفانه به این امر بسیار مهم توجهی نمی‌شود. یک دست بودن به این معنی است که مشتری در نگاه خود به چهار کنج مغازه ی شما، تفاوتی آزار دهنده را احساس نکند. یعنی مشتری باید با نگاه به تمامی زوایا، شاهد اجناسی با کیفیت و با ساختاری همگن باشد، اما برای مثال چیزی را نبیند که شما به دلیل کیفیت پایین آن را در گوشه‌ای رها کرده‌اید و یا اینکه سعی در مخفی نگه داشتن آن داشته‌اید. رعایت هارمونی رنگ و سایز نیز بسیار در یک دست بودن اهمیت دارد.

5- تمیز باشید.

هم خودتان تمیز باشید و هم محیط کارتان را تمیز نگه دارید. با توجه به اینکه در روزهای نزدیک به عید، رفت و آمد افراد و مشتری‌ها بسیار بیشتر از روزهای عادی است، پس سعی کنید تا بیشتر به تمیزی و پاکیزگی محیط کار خود اهمیت دهید. علاوه بر تمیز داشتن زمین، تا جای ممکن اجازه ندهید گرد و خاک بر روی اجسام و کالاها وجود داشته باشد و گرد‌گیری را به صورت ساعتی و مرتبا انجام دهید.

6- مهربان باشید.

به طور حتم مهربانی با مشتری در همان لحظات اول تأثیر مثبت خود را بر روی مشتری خواهد گذاشت. سعی کنید سلیقه‌ی مشتری را درک کرده و در قیمت‌ها با مشتری کنار بیایید. اگر می‌خواهید که یک مشتری همیشگی برای خود بسازید، باید تلاش کند تا مشتری‌ها پس از خروج از مغازه‌ی شما، احساس پیروزی داشته باشند. یعنی در ذهن خود اینگونه فکر کنند که توانسته‌اند کالایی را به قیمت مناسب، تخفیف خوب و کیفیتی قابل قبول را از شما خریداری کنند.

7- خوشرویی با بچه ها

این موضوع در بسیاری از موارد مورد غفلت قرار می گیرد. با اینکه نرخ زاد و ولد دیگر به اندازه‌ی گذشته نیست و تعداد کودکانی که به همراه والدین خود به خریدهای نوروزی می روند مانند سابق نیست، اما به هر حال هنوز کم نیستند خانواده‌هایی که به همراه کودکان خود به خرید می‌آیند. به طور حتم شما با خوشرویی نشان دادن با کودکان، می‌توانید اعتماد خانواده‌های آنها را نیز جلب کنید. سعی کنید حداقل در این روزها، از قرار دادن نوشته‌هایی با این مضمون بر روی شیشه‌های درب مغازه خودداری کنید: "لطفا با خوراکی وارد نشوید!". 

8- شکلات!

بله شکلات. یک شکلات ساده می‌تواند تأثیر بسیار شگفت انگیزی داشته باشد. یک شکلات تلخ می‌تواند کام مشتری‌های شما را شیرین کند. این کار را در بدو ورود مشتری انجام دهید و با تعارف شکلات، عید را پیشاپیش تبریک بگویید. مشتری‌ها به طور معمول در ابتدای ورود به یک مغازه یا فروشگاه، ممکن است که یک درصدی از اضطراب طبیعی را با خود به همراه دارند، این کار می‌تواند در رساندن آنها به یک آرامش نسبی کمک کننده باشد.

9- به مشتری حمله نکنید!

متأسفانه این عادت زشت و زننده در بسیاری از نقاط، خصوصا مغازه‌ها و بوتیک‌های لباس فروشی مشاهده می‌شود. فروشندگان به محض اینکه می‌بینند فردی در مقابل ویترین مغازه در حال مشاهده لباس‌ها است، بلافاصله از مغازه بیرون آمده، در کنار مشتری قرار گرفته و این جمله‌ی ملال آور را تکرار می‌کنند: "بفرمایید، در خدمتم"! در اکثر موارد افراد با دیدن این مورد و شنیدن جملاتی از این دست، محل را ترک می‌کنند و سراغ مغازه‌ای دیگر می‌روند. دلیلی مشخص دارد. شما حریم فکری مشتری را نقض کرده‌اید. آرامش تفکر آزاد را از او گرفته‌اید، اما پیش خودتان شاید گمان کنید که کار خوبی انجام می‌دهید.

به طور معمول اولین چیزی که به ذهن تمام افراد در این حالت می‌رسد این مورد است که شما به عنوان فروشنده، قصد دارید مشتری را به هر قیمتی که شده وارد تور فروش خودتان کنید. پس از تمام این کارهای نامناسب دست بردارید. به مشتری آزادی عمل بدهید تا با خیال راحت به مشاهده‌ اجناس درون و بیرون مغازه بپردازد و با خیالی آسوده آنها را برانداز کند. ارتباط با مشتری را به طور صحیح یاد بگیرید. 

10-خاص باشید!

مورد دهم را به عنوان آخرین مورد بیان می کنیم. خاص بودن سخت نیست. تنها به ویژگی‌های شما بستگی دارد. خاص بودن را می‌توان به معنی متفاوت بودن نیز در نظر گرفت. معمولا مغازه‌ها، با مغازه‌های کناری خود در بسیاری از موارد، از لحاظ موارد فروش مشابهت دارند. برای مثال چند بوتیک در کنار هم، چند کفش فروشی و یا چند مغازه‌ی مشابه در کنار هم. پس در این حالت، شما باید باید مغازه‌ی خود را متمایز از سایرین نشان دهید. این کار را می‌توانید با رنگ‌های متفاوت و یا نورپردازی جذاب انجام دهید. ممکن است نصب یک یا چند بنر جذاب نیز در این ایام کمک کننده باشد. شما باید کاری کنید که مشتری‌ها در اولین نگاه خود به چند مغازه‌ی مشابه که شما نیز در بین آنها قرار دارید، در ابتدا متوجه مغازه شما شود. این هنر شما است. ترجمه  itrans.ir 

نظرات

در ادامه بخوانید...

مقاله کاربردی درباره سئو و موتور جستجو بخش اول

در

در این مجموعه مقالات قصد داریم شما را با مفهوم سئو و کارکرد  موتور جستجو گر بیشتر آشنا کنیم. با سیارک همراه باشید تا اطلاعات دقیق تری در این باره در اختیار تان قرار دهیم.

ﮔﻮﮔﻞ ﭼﮕﻮﻧﻪ ﮐﺎر ﻣﯽ ﮐﻨﺪ و ﻧﺘﯿﺠﻪ ﻓﻌﺎﻟﯿﺘﻬﺎي آن ﭼﯿﺴﺖ؟

ﺑﺴﯿﺎري از ﺷﻤﺎ اﺣﺘﻤﺎﻻ ﺑﺎ آﻧﭽﻪ ﻗﺮار اﺳﺖ ﮔﻔﺘﻪ ﺷﻮد آﺷﻨﺎﯾﯽ دارﯾﺪ، اﻣﺎ ﻣﻄﺎﻟﺒﯽ ﮐﻪ ﻗﺼﺪ ﻋﻨﻮان ﮐﺮدن شان را دارﯾﻢ، ﺑﺮاي ﮐﺴﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﺑﻪ ﺗﺎزﮔﯽ ﺑﺎ ﻣﻔﻬﻮم  ﺳﺌﻮ  آﺷﻨﺎ ﺷﺪه اﻧﺪ ﻣﻔﯿﺪ ﺧﻮاﻫﺪ ﺑﻮد. اﺟﺎزه دﻫﯿﺪ ﺑﺎ زﺑﺎﻧﯽ ﺳﺎده و ﻫﻤﻪ ﻓﻬﻢ ﺗﻮﺿﯿﺢ دﻫﻢ ﮐﻪ ﮔﻮﮔﻞ  دﻗﯿﻘﺎ ﭼﻪ ﮐﺎري اﻧﺠﺎم ﻣﯽ دﻫﺪ. آﺷﻨﺎﯾﯽ ﺑﺎ روﺷﯽ ﮐﻪ  ﮔﻮﮔﻞ  از آن اﺳﺘﻔﺎده ﻣﯽﮐﻨﺪ ﻣﯽﺗﻮاﻧﺪ ﺑﺮاي ﺷﻤﺎ اﻣﮑﺎن اﺳﺘﻔﺎده ﺑﻬﯿﻨﻪ از  ﺳﺌﻮ و رﺳﯿﺪن ﺑﻪ ﺑﻬﺘﺮﯾﻦ ﻧﺘﯿﺠﻪ را ﺑﻪ ﻫﻤﺮاه داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ.

ﮔﻮﮔﻞ  ﭼﮕﻮﻧﻪ ﮐﺎر ﻣﯽﮐﻨﺪ؟

ﻣﻮﺗﻮر ﻫﺎي ﺟﺴﺘﺠﻮﮔﺮ ﮐﻪ ﮔﻮﮔﻞ ﻫﻢ ﺟﺰء آﻧﻬﺎ اﺳﺖ درﺣﻘﯿﻘﺖ ﺑﻪ دﻧﺒﺎل ﻟﯿﻨﮑﻬﺎ ﻣﯽﮔﺮدﻧﺪ. آﻧﻬﺎ ﻟﯿﻨﮑﻬﺎي ﻣﺮﺑﻮط ﺑﻪ ﺻﻔﺤﺎت (وب ﭘﯿﺞ) ﻣﺨﺘﻠﻒ اﯾﻨﺘﺮﻧﺘﯽ را ﺟﺴﺘﺠﻮ ﻣﯽﮐﻨﻨﺪ. ﮔﻮﮔﻞ ﻣﺘﺸﮑﻞ از ﯾﮏ ﮐﺮاوﻟﺮ ﯾﺎ ﺧﺰﻧﺪه (crawler)، ﻓﻬﺮﺳﺖ ﯾﺎ اﯾﻨﺪﮐﺲ (index) و ﯾﮏ اﻟﮕﻮرﯾﺘﻢ ﻣﯽﺷﻮد. ﺧﺰﻧﺪه ﮔﻮﮔﻞ ﺑﻪ دﻧﺒﺎل ﻟﯿﻨﮑﻬﺎي ﻣﻮﺟﻮد در ﺻﻔﺤﺎت ﻣﺨﺘﻠﻒ اﯾﻨﺘﺮﻧﺘﯽ ﻣﯽﮔﺮدد و ﺑﯿﺴﺖ و ﭼﻬﺎر ﺳﺎﻋﺖ روز در ﺣﺎل ﮔﺸﺘﺰﻧﯽ در اﯾﻨﺘﺮﻧﺖ و ذﺧﯿﺮه ﮐﺮدن ﺻﻔﺤﺎت اﯾﻨﺘﺮﻧﺘﯽ ﺑﻪ ﺻﻮرت ﻓﺎﯾﻠﻬﺎي HTML در ﯾﮏ ﻓﻬﺮﺳﺖ ﺑﺴﯿﺎر ﺑﺰرگ (اﯾﻨﺪﮐﺲ) اﺳﺖ. اﯾﻦ ﻓﻬﺮﺳﺖ در ﺻﻮرﺗﯽ ﺑﻪ روز ﻣﯽﺷﻮد ﮐﻪ ﺑﺮاي ﻣﺜﺎل ﺷﻤﺎ ﺗﻐﯿﯿﺮات در وﺑﺴﺎﯾﺖ ﺧﻮد اﯾﺠﺎد ﮐﻨﯿﺪ. در اﯾﻦ ﺻﻮرت ﺧﺰﻧﺪه ﮔﻮﮔﻞ ﺗﻐﯿﯿﺮات وﺑﺴﺎﯾﺖ ﺷﻤﺎ را ﺑﺮرﺳﯽ ﻣﯽﮐﻨﺪ و ﻧﺴﺨﻪ HTML ﺟﺪﯾﺪي از اﯾﻦ وﺑﺴﺎﯾﺖ در ﻓﻬﺮﺳﺖ ذﺧﯿﺮه ﻣﯽﮐﻨﺪ. ﺑﺴﺘﻪ ﺑﻪ اﯾﻨﮑﻪ ﭼﻪ ﺣﺠﻤﯽ از داده در وﺑﺴﺎﯾﺖ ﺷﻤﺎ در ﻃﻮل روز ﺟﺎﺑﺠﺎ ﺷﻮد و اﯾﻨﮑﻪ ﻣﺤﺘﻮﯾﺎت وﺑﺴﺎﯾﺖ ﭼﻨﺪوﻗﺖ ﯾﮑﺒﺎر ﺗﻐﯿﯿﺮ ﮐﻨﻨﺪ و ﺑﻪ روز ﺷﻮﻧﺪ، ﺧﺰﻧﺪه ﮔﻮﮔﻞ ﺗﻌﺪاد دﻓﻌﺎت ﺑﯿﺸﺘﺮ (ﯾﺎ ﮐﻤﺘﺮي) ﺑﻪ ﺳﺎﯾﺖ ﺷﻤﺎ ﺳﺮك ﺧﻮاﻫﺪ ﮐﺸﯿﺪ. ﺑﺮاي اﯾﻨﮑﻪ ﻧﺎم وﺑﺴﺎﯾﺖ ﺷﻤﺎ در ﮔﻮﮔﻞ ﺛﺒﺖ ﺷﻮد ﺑﺎﯾﺪ ﻟﯿﻨﮑﯽ از وﺑﺴﺎﯾﺖ ﺧﻮد در ﺳﺎﯾﺘﯽ ﻗﺮار دﻫﯿﺪ ﮐﻪ در ﺣﺎل ﺣﺎﺿﺮ ﺗﻮﺳﻂ ﺧﺰﻧﺪه ﮔﻮﮔﻞ ﺷﻨﺎﺳﺎﯾﯽ ﺷﺪه و در ﻓﻬﺮﺳﺖ ﺟﺎﯾﯽ داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ. ﺑﺪﯾﻦ ﻃﺮﯾﻖ ﺧﺰﻧﺪه ﮔﻮﮔﻞ ﺧﻮاﻫﺪ ﺗﻮاﻧﺴﺖ از ﻃﺮﯾﻖ آن ﺳﺎﯾﺖ، ﻟﯿﻨﮏ ﺳﺎﯾﺖ ﺷﻤﺎرا ردﯾﺎﺑﯽ ﮐﺮده و ﻧﺎم ﺳﺎﯾﺘﺘﺎن را ﺑﺮاي ﻧﺨﺴﺘﯿﻦ ﺑﺎر وارد ﻓﻬﺮﺳﺖ ﮔﻮﮔﻞ ﺧﻮاﻫﺪ ﮐﺮد. ﭘﺲ از آن ﻧﺎم ﺳﺎﯾﺖ ﺷﻤﺎ از ﻓﻬﺮﺳﺖ ﺧﺎرج ﻧﺨﻮاﻫﺪ ﺷﺪ و ﺑﻪ ﻣﺤﺾ اﯾﺠﺎد ﻫﺮﮔﻮﻧﻪ ﺗﻐﯿﯿﺮي ﺧﺰﻧﺪه ﮔﻮﮔﻞ آن ﺗﻐﯿﯿﺮ را ﺛﺒﺖ ﺧﻮاﻫﺪ ﮐﺮد.

اﻟﮕﻮرﯾﺘﻢ ﺳﺮي ﮔﻮﮔﻞ

ﭘﺲ از اﯾﻨﮑﻪ ﻧﺎم ﺳﺎﯾﺖ ﺷﻤﺎ در ﻓﻬﺮﺳﺖ ﻗﺮار ﺑﮕﯿﺮد، ﺗﻮﺳﻂ ﻣﻮﺗﻮر ﺟﺴﺘﺠﻮﮔﺮ ﻧﺸﺎن داده ﺧﻮاﻫﺪ ﺷﺪ. زﻣﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﺷﻤﺎ ﺑﻮﺳﯿﻠﻪ ﻣﻮﺗﻮر ﺟﺴﺘﺠﻮﮔﺮ ﮔﻮﮔﻞ، ﺑﻪ دﻧﺒﺎل ﭼﯿﺰي ﻣﯽﮔﺮدﯾﺪ، ﮔﻮﮔﻞ ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ آﻧﭽﻪ ﮐﻪ در ﻓﻬﺮﺳﺖ ﺧﻮد ذﺧﯿﺮه ﮐﺮده اﺳﺖ ﺷﺮوع ﺑﻪ ﻧﻤﺎﯾﺶ اﻃﻼﻋﺎت ﻣﯽﮐﻨﺪ. ﺑﺮاي اﯾﻦ ﻣﻨﻈﻮر ﮔﻮﮔﻞ اﻟﮕﻮرﯾﺘﻤﯽ ﻃﺮاﺣﯽ ﮐﺮده اﺳﺖ ﮐﻪ ﺑﻮﺳﯿﻠﻪ آن ﻣﺸﺨﺺ ﺧﻮاﻫﺪ ﺷﺪ، ﮐﺪام ﺻﻔﺤﺎت اﯾﻨﺘﺮﻧﺘﯽ در اوﻟﻮﯾﺖ ﻗﺮار ﮔﺮﻓﺘﻪ و ﺑﻪ ﺷﻤﺎ ﻧﺸﺎن داده ﺷﻮﻧﺪ. ﻃﺮز ﮐﺎر اﯾﻦ اﻟﮕﻮرﯾﺘﻢ ﻣﺸﺨﺺ ﻧﯿﺴﺖ. ﻫﯿﭽﮑﺲ ﻧﻤﯽداﻧﺪ ﺣﻘﯿﻘﺘﺎ اوﻟﻮﯾﺖ ﺑﻨﺪي ﺳﺎﯾﺘﻬﺎي ﻧﻤﺎﯾﺶ داده ﺷﺪه ﺑﺮ ﭼﻪ اﺳﺎﺳﯽ ﺻﻮرت ﻣﯽﮔﯿﺮد.

ﺗﻨﻬﺎ ﻫﻤﯿﻦ را ﻣﯽ داﻧﯿﻢ ﮐﻪ اﯾﻦ اﻟﮕﻮرﯾﺘﻢ روﻧﺪ ﺛﺎﺑﺖ و ﻣﺸﺨﺼﯽ ﻧﺪارد و ﺑﻪ ﺳﺮﻋﺖ ﺗﻐﯿﯿﺮ ﻣﯽﮐﻨﺪ و در ﻧﺘﯿﺠﻪ اﯾﻦ ﺗﻐﯿﯿﺮات اوﻟﻮﯾﺖﺑﻨﺪي وﺑﺴﺎﯾﺘﻬﺎي ﻧﻤﺎﯾﺶ داده ﺷﺪه ﻧﯿﺰ ﻫﻤﺮاه ﺑﺎ آن ﺗﻐﯿﯿﺮ ﭘﯿﺪا ﻣﯽﮐﻨﺪ. ﻫﻤﺎﻧﮕﻮﻧﻪ ﮐﻪ ﭘﯿﺶ از اﯾﻦ ﻧﯿﺰ ﮔﻔﺘﻪ ﺷﺪ ﺳﯿﺴﺘﻢ ﮐﺎر اﯾﻦ اﻟﮕﻮرﯾﺘﻢ ﺳﺮي اﺳﺖ و ﻣﺎ اﻃﻼع دﻗﯿﻘﯽ از ﻋﻤﻠﮑﺮد آن ﻧﺪارﯾﻢ، ﺑﺎ اﯾﻦ ﺣﺎل اﻃﻼﻋﺎت دﯾﮕﺮي در اﺧﺘﯿﺎر دارﯾﻢ ﮐﻪ ﺑﺎ اﺳﺘﻨﺎد ﺑﻪ آﻧﻬﺎ ﻣﯽﺗﻮاﻧﯿﻢ ﺑﮕﻮﯾﯿﻢ ﮔﻮﮔﻞ، وﺑﺴﺎﯾﺘﻬﺎﯾﯽ ﮐﻪ در اوﻟﻮﯾﺖ ﻗﺮار دارﻧﺪ را ﭼﮕﻮﻧﻪ اﻧﺘﺨﺎب ﻣﯽﮐﻨﺪ. ﻧﺎﮔﻔﺘﻪ ﻧﻤﺎﻧﺪ ﮐﻪ اﯾﻦ اﻃﻼﻋﺎت ﺗﻨﻬﺎ ﺑﺮ اﺳﺎس ﺣﺪس و ﮔﻤﺎن و اﻧﺠﺎم آزﻣﺎﯾﺸﻬﺎي ﮔﻮﻧﺎﮔﻮن ﺑﺪﺳﺖ آﻣﺪهاﻧﺪ، ﺑﺎ اﯾﻦ ﺣﺎل ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﻧﺘﺎﯾﺞ ﺣﺎﺻﻞﺷﺪه از ﺟﺴﺘﺠﻮ در ﮔﻮﮔﻞ ﻣﯽﺗﻮاﻧﯿﻢ ﺑﺎ اﻃﻤﯿﻨﺎن ﺑﮕﻮﯾﯿﻢ ﮐﻪ ﺗﺎ ﺣﺪ زﯾﺎدي اﯾﻦ ﺣﺪس و ﮔﻤﺎنﻫﺎ ﺑﻪ واﻗﻌﯿﺖ ﻧﺰدﯾﮏ ﻫﺴﺘﻨﺪ.

ﺻﻔﺤﻪ ﻧﺘﺎﯾﺞ ﮔﻮﮔﻞ

ﺻﻔﺤﻪ ﻧﺘﺎﯾﺞ ﻣﻮﺗﻮر ﺟﺴﺘﺠﻮﮔﺮ ﮔﻮﮔﻞ (ﮐﻪ ﺑﺎ ﻧﺎم اﺧﺘﺼﺎري SERP ﺷﻨﺎﺧﺘﻪ ﻣﯽﺷﻮد)، ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ آﻧﭽﻪ ﺷﻤﺎ ﺟﺴﺘﺠﻮ ﻣﯽ-ﮐﻨﯿﺪ، ﺑﯿﻦ 7 ﺗﺎ 10 ﻟﯿﻨﮏ در ﺻﻔﺤﻪ اول ﺧﻮد ﻧﺸﺎن ﺧﻮاﻫﺪ داد ﮐﻪ اﯾﻨﻬﺎ اوﻟﻮﯾﺘﻬﺎي ﮔﻮﮔﻞ ﺑﺮ اﺳﺎس ﻫﻤﺎن اﻟﮕﻮرﯾﺘﻢ ﺳﺮي ﻫﺴﺘﻨﺪ. ﻣﺎ اﯾﻦ ﭼﻨﺪ ﻟﯿﻨﮏ را ﺑﻪ ﻋﻨﻮان اﺻﻠﯽ ﺗﺮﯾﻦ ﻧﺘﺎﯾﺞ ﺟﺴﺘﺠﻮ ﻣﯽﺷﻨﺎﺳﯿﻢ. اﻟﺒﺘﻪ در ﺻﻔﺤﻪﻫﺎي ﺑﻌﺪي ﻧﯿﺰ ﻧﺘﺎﯾﺞ ﻣﺮﺗﺒﺖ ﺑﺎ ﺟﺴﺘﺠﻮي ﺷﻤﺎ ﻧﺸﺎن داده ﺧﻮاﻫﺪ ﺷﺪ، اﻣﺎ ﻫﺮﭼﻪ ﭘﺎﯾﯿﻦﺗﺮ ﺑﯿﺎﯾﯿﻢ، اﺣﺘﻤﺎل ﭘﯿﺪا ﮐﺮدن ﻣﻄﻠﺐ ﻣﻮرد ﻧﻈﺮ ﻧﯿﺰ ﮐﻤﺘﺮ ﺧﻮاﻫﺪ ﺷﺪ.

ﺑﯿﻦ ده ﻟﯿﻨﮏ اﺑﺘﺪاﯾﯽ ﮐﻪ ﺗﻮﺳﻂ ﮔﻮﮔﻞ ﻧﻤﺎﯾﺶ داده ﻣﯽﺷﻮد، ﺳﺎﯾﺘﻬﺎي ﺗﺒﻠﯿﻐﺎﺗﯽ ﺣﻀﻮر دارﻧﺪ. اﯾﻦ ﺳﺎﯾﺘﻬﺎ ﻫﺰﯾﻨﻪاي ﺑﻪ ﮔﻮﮔﻞ ﭘﺮداﺧﺖ ﻣﯽﮐﻨﻨﺪ ﺗﺎ زﻣﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﺑﺮاي ﻣﺜﺎل ﺷﻤﺎ ﯾﮏ ﮐﻠﻤﻪ ﺑﺨﺼﻮص را ﺟﺴﺘﺠﻮ ﻣﯽﮐﻨﯿﺪ، ﯾﮑﯽ از اﯾﻦ ﺳﺎﯾﺘﻬﺎ ﻧﻤﺎﯾﺶ داده ﺷﻮد. ﻗﯿﻤﺘﯽ ﮐﻪ ﮔﻮﮔﻞ ﺑﺮاي اﯾﻨﮕﻮﻧﻪ ﺳﺎﯾﺘﻬﺎ در ﻧﻈﺮ ﻣﯽﮔﯿﺮد، ﻣﺘﻔﺎوت اﺳﺖ و ﺑﺴﺘﮕﯽ ﺑﻪ آن دارد ﮐﻪ ﮐﻠﻤﻪ ﯾﺎ ﮐﻠﻤﻪﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ آن وﺑﺴﺎﯾﺖ ﺗﺒﻠﯿﻐﺎﺗﯽ ﻣﺪ ﻧﻈﺮ دارد، ﭼﻨﺪﺑﺎر در روز اﺳﺘﻔﺎده ﻣﯽﺷﻮد. ﻗﺎﻋﺪﺗﺎ ﻫﺮﭼﻪ اﯾﻦ رﻗﻢ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﺑﺎﺷﺪ، ﻗﯿﻤﺖ ﻧﯿﺰ اﻓﺰاﯾﺶ ﭘﯿﺪا ﺧﻮاﻫﺪ ﮐﺮد.

ارزش ﻟﯿﻨﮑﻬﺎ ﺑﺮاي ﻣﻮﺗﻮرﻫﺎي ﺟﺴﺘﺠﻮﮔﺮ

ﺑﺮاي اﺳﺘﻔﺎده ﺑﻬﯿﻨﻪ از ﻣﻮﺗﻮرﻫﺎي ﺟﺴﺘﺠﻮﮔﺮ، ﻻزم اﺳﺖ اﻃﻼﻋﺎﺗﯽ راﺟﻊ ﺑﻪ ﭼﮕﻮﻧﮕﯽ اﺳﺘﻔﺎده ﮔﻮﮔﻞ و ﺳﺎﯾﺮ اﯾﻦ ﻣﻮﺗﻮرﻫﺎي ﺟﺴﺘﺠﻮﮔﺮ از ﻟﯿﻨکهاي ذﺧﯿﺮه ﺷﺪه در ﻓﻬﺮﺳﺘﺸﺎن داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﯿﻢ. ﻫﺮﭼﻪ ﺗﻌﺪاد ﻟﯿﻨﮑﻬﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﻣﺎرا ﺑﻪ ﺳﻤﺖ ﯾﮏ ﻟﯿﻨﮏ ﻣﺸﺨﺺ ﻫﺪاﯾﺖ ﻣﯽﮐﻨﺪ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﺑﺎﺷﺪ، آن ﻟﯿﻨﮏ از ارزش ﺑﺎﻻﺗﺮي ﺑﺮاي ﻣﻮﺗﻮر ﺟﺴﺘﺠﻮﮔﺮ ﺑﺮﺧﻮردار ﺧﻮاﻫﺪ ﺑﻮد. ﻫﻢ ﻟﯿﻨﮑﻬﺎي داﺧﻠﯽ (ﻟﯿﻨﮑﻬﺎﯾﯽ ﮐﻪ از ﺧﻮد آن وﺑﺴﺎﯾﺖ ﻣﺸﺨﺺ ﺑﺪﺳﺖ ﻣﯽرﺳﻨﺪ) و ﻫﻢ ﻟﯿﻨﮑﻬﺎي ﺧﺎرﺟﯽ (ﻟﯿﻨﮑﻬﺎﯾﯽ ﮐﻪ از وﺑﺴﺎﯾﺘﻬﺎي دﯾﮕﺮ ﺑﺪﺳﺖ ﻣﯽرﺳﻨﺪ) ﻣﯽﺗﻮاﻧﻨﺪ ﺑﺮاي اوﻟﻮﯾﺖ دادن ﺑﻪ ﯾﮏ وﺑﺴﺎﯾﺖ (ﯾﺎ وﺑﻼگ) در ﻓﻬﺮﺳﺖ ﻣﻮﺗﻮر ﺟﺴﺘﺠﻮﮔﺮ ﺣﺎﺋﺰ اﻫﻤﯿﺖ ﺑﺎﺷﻨﺪ. ﻧﺎﮔﻔﺘﻪ ﻧﻤﺎﻧﺪ ﮐﻪ ﺑﺮﺧﯽ از اﯾﻦ ﻟﯿﻨﮑﻬﺎ از اﻫﻤﯿﺖ ﺑﯿﺸﺘﺮي ﺑﺮﺧﻮردار ﻫﺴﺘﻨﺪ. اﯾﻦ اﻫﻤﯿﺖ ﺑﺴﺘﮕﯽ ﺑﻪ اﯾﻦ دارد ﮐﻪ ﺗﺒﺎدل ﻟﯿﻨﮑﻬﺎﯾﯽ ﮐﻪ در ﯾﮏ وﺑﺴﺎﯾﺖ ﺻﻮرت ﻣﯽﮔﯿﺮد ﭼﻘﺪر ﺑﺎﺷﺪ؛ ﻫﺮﭼﻪ ﺗﺒﺎدل ﻟﯿﻨﮏ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﺑﺎﺷﺪ، وﺑﺴﺎﯾﺖ از اﻫﻤﯿﺖ ﺑﺎﻻﺗﺮي برخوردار خواهد بود.

اﯾﻦ اﻫﻤﯿﺖ ﺗﺒﺎدل ﻟﯿﻨﮏ ﭼﯿﺰي اﺳﺖ ﮐﻪ وﺑﺴﺎﯾﺘﻬﺎي ﻣﺨﺘﻠﻒ را ﺑﺮ آن داﺷﺘﻪ ﺗﺎ ﺗﻼش ﮐﻨﻨﺪ ﻟﯿﻨﮑﻬﺎي ﺑﯿﺸﺘﺮي در ﺳﺎﯾﺖ ﺧﻮد داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻨﺪ. ﺗﺎ زﻣﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﻟﯿﻨﮑﻬﺎي ﺟﻤﻊ آوري ﺷﺪه ﺗﻮﺳﻂ ﺷﻤﺎ در ﺳﯿﺴﺘﻢ اوﻟﻮﯾﺖ ﺑﻨﺪي ﻣﻮﺗﻮرﻫﺎي ﺟﺴﺘﺠﻮﮔﺮ، ﻧﻘﺶ ﻣﺆﺛﺮي داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻨﺪ، ﻣﯽﺗﻮاﻧﯿﺪ ﺑﻪ اﯾﻨﮑﺎر اداﻣﻪ دﻫﯿﺪ، اﻣﺎ ﺑﺎﯾﺪ ﻣﺮاﻗﺐ ﺑﺎﺷﯿﺪ ﮐﻪ ﻟﯿﻨﮑﻬﺎﯾﯽ ﮐﻪ در ﺳﺎﯾﺖ ﺧﻮد ﻗﺮار ﻣﯽدﻫﯿﺪ از ارزش واﻗﻌﯽ ﺑﺮﺧﻮردار ﺑﺎﺷﻨﺪ، ﺑﺨﺼﻮص اﮔﺮ ﺑﺎﺑﺖ آن ﻟﯿﻨﮑﻬﺎ ﻫﺰﯾﻨﻪاي ﭘﺮداﺧﺖ ﻣﯽﮐﻨﯿﺪ.

«ﺳﺌﻮ» و ﮔﻮﮔﻞ

ﺑﻬﯿﻨﻪ ﺳﺎزي ﻣﻮﺗﻮر ﺟﺴﺘﺠﻮﮔﺮ )ﺑﻪ اﺧﺘﺼﺎر SEO( ﺑﻪ ﻓﺮاﯾﻨﺪي ﮔﻔﺘﻪ ﻣﯽﺷﻮد ﮐﻪ ﺑﻮﺳﯿﻠﻪ آن ﺗﻼش ﻣﯽﺷﻮد ﺳﺎﯾﺖ را در اوﻟﻮﯾﺖ ﺑﻨﺪي ﻣﻮﺗﻮر ﺟﺴﺘﺠﻮﮔﺮ ﺑﺎﻻﺗﺮ آورد. ﺑﺮاي دﺳﺘﯿﺎﺑﯽ ﺑﻪ اﯾﻦ ﻣﻬﻢ، »ﺳﺌﻮ« ﺳﻌﯽ ﻣﯽﮐﻨﺪ وﺑﺴﺎﯾﺖ را ﺑﻪ ﮔﻮﻧﻪاي ﺗﻐﯿﯿﺮ ﺷﮑﻞ دﻫﺪ ﮐﻪ ﺑﯿﺸﺘﺮﯾﻦ ﻫﻤﺎﻫﻨﮕﯽ را ﺑﺎ اﻟﮕﻮرﯾﺘﻢ ﮔﻮﮔﻞ داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ. ﻫﻤﺎﻧﮕﻮﻧﻪ ﮐﻪ در ﺑﻨﺪﻫﺎي ﭘﯿﺸﯿﻦ ﻧﯿﺰ اﺷﺎره ﮐﺮدﯾﻢ، اﯾﻦ اﻟﮕﻮرﯾﺘﻢ ﺳﺮي اﺳﺖ، ﺑﺎ اﯾﻦ ﺣﺎل ﺑﯿﺶ از ﯾﮏ دﻫﻪ ﺗﺠﺮﺑﻪ در اﺳﺘﻔﺎده از »ﺳﺌﻮ« ﺑﻪ ﻣﺎ ﺗﻘﺮﯾﺒﺎ ﻧﺸﺎن ﻣﯽدﻫﺪ ﮐﻪ ﻣﻬﻤﺘﺮﯾﻦ ﻋﻮاﻣﻞ ﺗﺄﺛﯿﺮﮔﺬار ﺑﺮروي اﯾﻦ اﻟﮕﻮرﯾﺘﻢ، ﮐﺪام ﻫﺴﺘﻨﺪ.

ﻣﺎ ﺳﻌﯽ ﺑﺮآن دارﯾﻢ ﮐﻪ ﺗﻤﺎﻣﯽ ارﺗﺒﺎﻃﺎﺗﯽ ﮐﻪ ﮔﻮﮔﻞ در زﻣﯿﻨﻪ اﻟﮕﻮرﯾﺘﻢ ﺧﻮد ﺑﺮﻗﺮار ﻣﯽﮐﻨﺪ را ﺗﺤﺖ ﻧﻈﺎرت و ﺑﺮرﺳﯽ ﻗﺮار دﻫﯿﻢ و ﺑﻪ اﯾﻦ ﭘﯽ ﺑﺒﺮﯾﻢ ﮐﻪ ﺑﺮاي درﯾﺎﻓﺖ ﺑﻬﺘﺮﯾﻦ ﻧﺘﺎﯾﺞ در ﻣﻮﺗﻮر ﺟﺴﺘﺠﻮﮔﺮ ﭼﻪ راﻫﮑﺎري را ﺑﺎﯾﺪ ﻣﺪﻧﻈﺮ ﻗﺮار دﻫﯿﻢ.

این مقاله ادامه دارد...

نظرات

در ادامه بخوانید...

آب کردن شکم درخانه

در

همه به دنبال سلامتی هستند، سلامتی کلید شادی است. اما همیشه وقت باشگاه رفتن نداریم. بعضی وقتها تنبلی می کنیم یا ممکن است دوستی نداشته باشیم که ما را در باشگاه همراهی کند. اگر از همین امروز شروع کنید برای تعطیلات عید نوروز هیکل خوبی خواهید داشت. آب کردن شکم با ورزش در خانه کار راحتی است.

 

شروع 20 ثانیه، ایست 10 ثانیه، هر بار 8 ست تمرین میکنیم و 1 دقیقه استراحت خواهیم داشت.

 

بالا بپرید و دست ها را باز کنید

کاملا ایستاده باشید، دست ها را بالا ببرید، به بالا بپرید و پاها را کمی باز کنید. این حرکت را 5 بار انجام دهید.

 

برای حرکت بعدی، روی پاهای خود بنشینید. کف دست خود را روی زمین بگذارید و پاها را به عقب پرت کنید. حالا با یک پرش به حالت قبل برگردید. در هر ست فقط یکبار این حرکت را انجام دهید.

 

 

مانند عکس بالا، ابتدا هر 2 پا در حالت کشیده، سپس به نوبت پاها را تا حد امکان داخل شکم جمع کنید. این حرکت را 4 بار انجام دهید.

شنای سوئدی

شنای سوئدی را 8 بار انجام دهید، شاید در روز های اول حتی 1 بار هم نتوانید ولی تلاش کنید.

 

2 وزنه سبک در دست بگیرید، اگر وزنه ندارید از بطری آب معدنی استفاده کنید، یک قدم به جلو بردارید، مطابق تصویر، حالا به عقب برگردید، این حرکت را 2 بار انجام دهید، دوباره حرکت نشسته را یکبار انجام دهید.

 

حرکت سومو

پاهای خود را در زاویه مناسب قرار دهید، حرکت سومو را انجام دهید. 8 بار این حرکت را انجام دهید.

 

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

خطر گوگل

در

زمانی قدرت در تسلیحات نظامی بود، زمانی سرمایه داران حرف اول را می زدند ولی امروز قدرت در تکنولوژی است، برای چندین سال اپل در سخت افزار و مایکروسافت در نرم افزار رقیبی نداشتند و به آهستگی دنیای مجازی را در کنار واقعیت پیش می بردند.

از چند سال اخیر با ورود گوگل و فیسبوک این موازنه برهم خورده است، گوگل با تولید انواع محصولات با همه رقابت می کند. به نظر عجیب است ولی گوگل در گوشی موبایل با اپل رقابت تنگاتنگی دارد، با ارائه اندروید نوکیا را تعطیل کرد و رقیب سرسختی برای مایکروسافت شده است. به نظر گوگل رقیبی ندارد!

وقتی گوگل بتواند دنیای تکنولوژی را فتح کند و کنترل آن را در دست گیرد به آسانی می تواند برای همه تصمیم گیری کند، همه ما از جی میل، گوشی های اندرویدی و ... استفاده می کنیم، حتی برخی خودرو ها از سیستم عامل اندروید استفاده می کنند! زندگی ما کم کم با گوگل گره خورده است، یه لحظه تصور کنید این غول دنیای تکنولوژی تصمیم بگیرد سرویس های خود را قطع کند، موبایل نصف بیشتر مردم دنیا از کار خواهد افتاد!

با بزرگ شدن این شرکت ها وابستگی ما به ان ها بیشتر می شود، این نکته است که اگر نه امروز ولی برای چند سال اینده باید در نظر داشت، خطر گوگل یا غول های دیگر تکنولوژی به زودی همه را تهدید خواهد کرد.

این خطر سابقه تاریخی نیز دارد، وقتی امکان خرید سهام در آمریکا اینترنتی شد،  مرورگرها قدرت زیادی پیدا کردند، جنگی بین مایکروسافت و شرکت های دیگر سرگرفت که البته مایکروسافت بازنده این جنگ بود! مطمئن باشد اگر در آن روز مایکروسافت می توانست شرکت های دیگر را شکست دهد و کنترل کامل بورس را در دست بگیرد و سرنوشت کشور را تغییر می داد.

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

سوالاتی که هر روز از گوگل پرسیده می شود

در

هر روز صدها سوال در ذهن هر فرد مطرح می شود، اما دست ها همیشه به صفحه کلید سرچ گوگل نمی رسد تا دانستنی ها و پاسخ  سوالات عجیب  خود را بیابند.

ما در sayarak.com به سراغ اینترنت رفتیم تا پاسخ شما را به عجیب و غریب ترین سوالات بیابیم.پاسخ کاربرانی با   سوالات عجیب غریب   که عذاب دادن گوگل را هر روز بر عهده دارند! البته دانستن خوب است اما   سوالات عجیب غریب   وزن نور خورشید چقدر است !! یا  سوالای عجیب غریب قیمت زمین چند دلار است !؟ عنکبوت ها از چه نوع گره برای بافتن تار استفاده می کنند! ضخامت اعصاب نهنگ ها چقدر است!؟ خب فعلا این  سوالات عجیب و ترسناک  نبودند در یک مقاله دیگر به این  سوال های عجیب و غریب  ترسناک می پردازیم.

سوالات عجیب و غریب

 

دلفین ها چگونه می خوابند؟

سوال عجیب غریب  همانطور که دیده می شود آنها همیشه در حال حرکت هستند، پس چگونه می خوابند؟جالب است بدانید که نیمکره های چپ و راست دلفین ها به نوبت می خوابند: در حالی که یکی استراحت می کند، دیگری بیدار می شود.
 
هنگامی که زمان استراحت برای دلفین می رسد، نیمکره راست مغز را خاموش می شود و چشم چپ را می بندد، در حالی که نیمکره چپ در این زمان در حال انجام وظیفه است و حیوان را کنترل می کند، اطمینان حاصل می کند که دلفین در زمان لازم برای دریافت اکسیژن به سطح می رسد. یک ساعت و نیم بعد، "تغییر گارد" اتفاق می افتد.
اما دلفین های نوزاد تازه متولد شده در ماه اول زندگی خود در تمام عمر بیدار هستند!
 

 

ضخامت اعصاب نهنگ ها چقدر است؟

نهنگ های آبی (در عکس)، هر دو در طول (36 متر) و در جرم (180 تن) و در طول دارای های سلول های عصبی هستند. رکورد طولانی ترین عصب 25-30 متر است.
 
کاملا طبیعی است که یکی از  سوال های عجیب  ضخامت اعصاب نهنگ ها نیز قابل توجه باشد بله ضخامت 1 سانتیمتر است و این 60 برابر بیشتر از، به عنوان مثال،  دلفین رودخانه چینی است که به زیر مجموعه نهنگ ها تعلق دارد.
 
 

 

سر کوسه چکشی چه مزیتی دارد؟

هنگامی که زاویه حمله تغییر می کند، چنین ساختار نیروی بالابر را افزایش می دهد و در نتیجه، باعث افزایش مانور دادن کوسه در حین شکار بدون از دست دادن تعادل می شود. ادراک سیگنال های الکتریکی و شیمیایی در آب را افزایش می دهد: یک سر تخت و گسترده با نوستال های جدا شده و الکترو گیرنده ها به شما امکان افزایش پوشش حجم تجزیه شده آب را افزایش می دهد. با داشتن این سر، کوسه دارای دید چشم دو طرفه است!

 

 

چرا فرد به جای 5 انگشت 6 یا 7 انگشت ندارد؟

همه چیز ساده است: یک فرد 5 انگشت بر روی دست و پای خود دارد، زیرا فقط انگشت میمون هایی که از نسل آن ما به دنیا آمده ایم و دوزیستان قدیم که بیش از 300 میلیون سال پیش زندگی می کرده اند که ظاهرا، اجداد مشترک همه مهره داران مدرن زمینی هستند، دارای چنین مجموعه ای از انگشتان دست بوده اند.
امروزه دانشمندان بر این باورند که دلایل خاصی برای این امر وجود ندارد. به احتمال زیاد، اگر، دوزیستان قدیم هفت انگشت داشتند انسان ها اکنون 7 انگشتی بودند.
 
 

 

آینه چه رنگ است؟

چشم ما قادر است حدود 10 میلیون رنگ را تشخیص دهد و برای ما این باور وجود دارد که آینه کاملا سفید یا نقره ای است. آینه واقعی نور بیش از حد را نشان نمی دهد و در محدوده 510 نانومتر نمایش داده می شود که به رنگ سبز است.
 

 

چرا همه قوها در انگلستان به ملکه تعلق دارند؟

قانون بریتانیا از قرن 15 به حمایت از قوها، پرداخته است.در حالی که اکثر کشورها قوانین  خود را به روز می کنند، بریتانیا به سنت هایش احترام می گذارد، سالانه موجودی قوها در انگلستان (در عکس) برگزار می شود.
 

 

چشم انسان چند مگاپیکسل است؟

چشم انسان 576 مگاپیکسل و منحصر به فرد است و دارای وضوح زیادی است و مانند یک دوربین دیجیتال مدرن کار می  کند . با روشنایی خوب و فردی با چشم سالم می تواند 2 خط را که با زاویه 0.6 درجه به یکدیگر متمایز است تشخیص دهد.
 

 

برای فایل هایی که از یک کامپیوتر حذف شده اند،چه اتفاقی می افتد؟

مانند قبل آنها در کامپیوتر باقی می مانند. فایل های حذف شده بر روی هارد دیسک ذخیره می شوند ، اما تنها سیستم عامل آنها را می ببیند. برای پاک کردن اطلاعات حذف شده از روی دیسک، باید تنظیمات خاصی نصب کنید که بتواند فایلهای غیر ضروری را برای همیشه حذف کند.
 

 

اگر همه مردم روی زمین به طور همزمان پرش کنند، چه اتفاقی می افتد؟

هیچ اتفاقی نمی افتد!  جمعیت سیاره ما حدود 7 میلیارد نفر است. و اگر آمار را باور کنیم ، مجموع جرم آنها حدود 560 میلیارد کیلوگرم است. اما از آنجا که جرم زمین بیشتر است( جرم زمین مساوی  ۱۰۲۴×۵٫۹۷۳۵ کیلوگرم است ) ، فقدان مردم روی آن تاثیری ندارد.
 

 

وزن نور خورشید چقدر است؟

عجیب ترین سوال های دنیا

نور خورشید متشکل از فوتونها، است. جرم کل نور در حال تابیدن بر روی زمین کاملا قابل اندازه گیری است. به عنوان مثال، در یک روز آفتابی، نور خورشید بر روی کل شهر آمریکایی شیکاگو 140 کیلوگرم وزن دارد که بیش از یک قطره باران است.
 

 

قیمت زمین چند دلار است؟

از $ 4.67 کادریلیون تا 6.85 کادریلیون quadrillion(عدد یک با 15 صفر بتوان 2). این قیمت توسط یک فیزیکدان از دانشگاه کالیفرنیا، گرگ لافلین، به لطف فرمولش برآورد شد. دانشمند سن، درجه حرارت، جرم سطح آن و صدها مورد دیگر را در نظر گرفت. به گفته لافلین، سیاره ما ارزشمندترین سیاره در جهان است. برای مثال، مریخ را فقط 15 هزار دلار تخمین زده بود.
 

 

آیا سفر در زمان امکان پذیر است؟

بله، اما شما فقط می توانید به آینده بروید. فضانورد روسی سرگی کریکالف (او را در عکس ببینید)، که مدت 803 روز در مدار زمین به مدت 8 ساعت و 39 دقیقه صرف کرده ، در حال حاضر در زمان سفر کرده است . در طول این دوره، با سرعت 17.5 هزار مایل در ساعت حرکت کرد و از این رو اثر تأخیر زمان را تجربه کرد. این است که، در واقع، در طول سال سفر، او شروع به زندگی در  آینده  - در 0.02 ثانیه پیش رو سفر کرد.
 
با توجه به نظریه نسبیت انیشتین، زمان برای ما در صورتی که سرعت ما با سرعت نور قابل یکی باشد، شروع به کاهش می کند.
 

 

اولین شکایت ثبت شده مشتری در جهان چیست؟

 
شکایت در مورد عرضه درجه اشتباه مس. حدود 1750 قبل از میلاد تقریبا 4000 سال پیش بوده است.

 

 

جوجه های کبوتران کجا هستند؟

البته، آنها جوجه دارند، اما شهروندان بچه ها را به دو دلیل اصلی متوجه نمی شوند:
 
در ابتدا، کبوترهای خاکستری لانه خود را به خوبی مخفی می کنند - عمدتا در ساختمان های بلند. بنابراین، جوجه ها را در خیابان ها نمی بینیم.
در مرحله دوم، ما کبوترهای جوان را از بزرگسالان تشخیص نمی دهیم . جوجه های آنها تقریبا به بلوغ کامل در لانه میرسند، و تفاوت های جزئی در رنگ را می توان تنها از یک فاصله بسیار نزدیک مشاهده کرد.
 

 

عنکبوت ها از چه نوع گره برای بافتن تار استفاده می کنند؟

سوالای عجیب

هنگامی که بافتن یک تار را انجام می دهند، عنکبوت از گره ها استفاده نمی کند. آنها به گره نیاز ندارند. صدها مجرای غدد در انتهای شکم عنکبوت واقع شده اند که یک ژل چسبنده ترشح می کنند.
 

 

آیا ماهی ها می شنوند؟

سوالات بامزه

ماهی می تواند صداها را بشنود و صدا تولید کند. شنوایی آنها در سال 1820 توسط ارنست وبرن دانشمند آلمانی ثابت شد. او ثابت کرد که در ماهی هایی که گوش بیرونی و میانی ندارند، عملکرد شنیدن توسط خط جانبی (شما می توانید آن را در عکس ببینید) انجام می شود.
مطالعه صداهای ساخته شده توسط ماهی، در اواسط قرن بیستم آغاز شد. با این حال، گوش ما برای دریافت صدا فقط در هوا سازگار است . به همین دلیل، اکثر مردم صداهای ماهی را نمی شنوند.
و چه سوالاتی به ذهن شما می آید؟

نظرات

۱۴۰۱/۱/۳۰در حالی که دستیارهای هوشمند زیادی در بازار وجود دارد، دستیار گوگل یکی از محبوب ترین و رایگان ترین دستیارهای هوش مصنوعی است.

۱۴۰۱/۱/۳۰اما کدام سؤالات و دستورات پرطرفدارتر هستند؟ در حالی که برخی از سؤالات معمولی هستند، برخی دیگر غیرمنتظره‌تر هستند و برخی از چیزهایی که مردم در Google Assistant می پرسند ممکن است شما را شگفت زده کند.

۱۴۰۱/۱/۳۰، من کجا هستم؟ به نظر می رسد تعداد شگفت انگیزی از مردم گم می شوند و از گوگل می پرسند که کجا هستند، با رتبه بندی "OK Google, من کجا هستم؟" به عنوان یکی از متداول ترین سؤالات خطاب به موتور جستجو گر گوگل. با این سوال گوگل مکان را فراخوانی می کند و مکان دقیق شما را مشخص می کند. راه های جایگزین برای پرسیدن این سوال عبارتند از "OK Google، این این مکان چیست؟" و «OK Google، نام مکان من چیست؟». اگرچه، اغلب این سؤالات را می‌پرسید، احتمالاً باید از Google بخواهید مسیر شما را تعیین کند.

۱۴۰۱/۱/۳۰اوکی گوگل، مرا به خانه ببر هر بار که این سوال را می پرسم، شروع به خواندن آهنگ های جان دنور می کنم. من موردی را مقصر می دانم که Google به طور تصادفی ویدیوی YouTube "Take Me Home" را به جای رفتن به آدرس خانه من در جاده های کشور آپلود کرد. برای استفاده صحیح از این دستور، باید آدرس خانه خود را در Google Maps ذخیره کنید. بسته به آنچه در Maps ذخیره کرده اید، از گزینه های فرمان نیز می توان برای جابجایی به مکان های مختلف استفاده کرد. شما فقط باید یک میانبر به مکان های خاصی که اغلب بازدید می کنید اختصاص دهید. می‌توانید از Google بخواهید که شما را به محل کار، دامپزشکی، خانه مادرتان یا فروشگاه مورد علاقه‌تان ببرد. فقط برچسبی را که می خواهید در گروه خود استفاده کنید اضافه کنید.

۱۴۰۱/۱/۳۰Google Assistant همچنین با Maps کار می کند تا به روز رسانی ترافیک و زمان تخمینی سفر را به شما ارائه دهد.

۱۴۰۱/۱/۳۰ OK Google، ساعت چند است؟ این یا سؤالی است که مردم از Google Home خود می پرسند یا نشانی بد از اینکه چگونه به لطف فناوری تنبل شده ایم. اگر از این دستور در گوشی هوشمند خود استفاده می کنید، لازم به ذکر است که کافی است دکمه Home را فشار دهید.

۱۴۰۱/۱/۳۰اما مهارت های زمان بندی گوگل به همین جا ختم نمی شود. می‌توانید از دانش زمانی Google Assistant برای سناریوهای مفیدتر استفاده کنید. به عنوان مثال، می توانید زمان فعلی کشورهای مختلف را از گوگل بخواهید. همچنین می توانید از گوگل بخواهید مناطق زمانی خاصی را به منطقه زمانی شما تبدیل کند.

۱۴۰۱/۱/۳۰«OK Google، ساعت در چین چند است؟» را امتحان کنید و دستیار زمان فعلی کشور را نشان می‌دهد. برای ترجمه زمان، می‌توانید بگویید «OK Google، ساعت 10:00 EST در آفریقای مرکزی چند است؟» و دستیار به شما می‌گوید.

۱۴۰۱/۱/۳۰OK Google، امروز هوا چگونه است؟ دستیار گوگل فقط به ارائه یک گزارش کلی آب و هوا محدود نمی شود - می توانید از آن سؤالات خاص تری درباره آب و هوا بپرسید. برای مثال، می‌توانید بپرسید که آیا باد خواهد آمد، باران خواهد بارید یا دمای هوا چقدر خواهد بود. سوالات مربوط به آب و هوا فقط به روز محدود نمی شود. می توانید در مورد آب و هوای هر یک از 10 روز آینده بپرسید. وقتی در یک منطقه خشکسالی زندگی می کنم، سوال مورد علاقه من این است: "OK Google، آیا این هفته باران خواهد بارید؟"

۱۴۰۱/۱/۳۰Google Assistant همچنین به شما این امکان را می دهد که در به روز رسانی های آب و هوا مشترک شوید. این به این معنی است که می توانید هر روز زمانی را برنامه ریزی کنید که دستیار گزارش آب و هوای روز بعد را برای شما ارسال کند. برای انجام این کار، کافی است از میان گزینه هایی که پس از پاسخ گوگل به سوال شما درباره آب و هوا ظاهر می شود، گزینه "Submit Daily" را انتخاب کنید.

۱۴۰۱/۱/۳۰اوکی گوگل، تصاویر را به من نشان بده... از نظر نمایش عکس های کاربر، گوگل هم با موتور جستجوی تصویر و هم با Google Photos ادغام می شود. تغییر تیم بر نتایجی که Google به شما نشان می دهد تأثیر می گذارد. به عنوان مثال، درخواست از گوگل برای نشان دادن تصاویر گربه ها در وب به نتایج جستجو برای تصاویر در اینترنت منجر می شود. با این حال، اگر از گوگل بخواهید عکس های گربه شما را نشان دهد، عکس ها را از برنامه Photos دانلود می کند.

۱۴۰۱/۱/۳۰اگر افراد و حیوانات خانگی خاصی را در برنامه Photos خود شناسایی کرده اید، با درخواست از دستیار Google تا عکس های آنها را به شما نشان دهد، عکس های این برنامه را نیز خواهید دید.

۱۴۰۱/۱/۳۰OK Google، به YouTube بروید همانطور که قبلاً ذکر شد، Assistant کاملاً با بسیاری از برنامه‌ها و سرویس‌های دیگر ادغام شده است ، بنابراین جای تعجب نیست که بسیاری از افراد از Assistant برای باز کردن YouTube بدون نیاز به جستجوی برنامه در دستگاه خود استفاده می‌کنند.

۱۴۰۱/۱/۳۰همچنین می‌توانید از Google بخواهید ادامه دهد و ویدیوهای خاصی را پخش کند. اگر Chromecast دارید، می‌توانید Google Assistant را برای کار با Chromecast خود بخواهید. بدون نیاز به بلندگوی Google Home. فقط از دستوراتی مانند «OK Google, add YouTube to my Chromecast» یا «OK Google, open YouTube on my Chromecast» استفاده کنید. این معمولاً برنامه Google Home را باز می کند تا بتوانید ارسال کنید.

۱۴۰۱/۱/۳۰مشخص شده که پخش صدای حیوانات و اشیاء مختلف توسط کاربران بخشی از لیست رسمی دستورات گوگل است. سوال در مورد صدایی که نهنگ ها تولید می کنند محبوب ترین سوال است. در واقع، این یکی از محبوب ترین چیزهایی است که مردم به طور کلی از گوگل می پرسند. اما صداهای زیادی وجود دارد که می توانید درباره آنها بپرسید، از گوسفند گرفته تا گورخر تا کامیون و حتی مردم.

۱۴۰۱/۱/۳۰OK Google، یک تایمر برای 10 دقیقه تنظیم کنید در حالی که برنامه ساعت Android برای تنظیم زنگ هشدار و تایمر مفید است، ممکن است لازم باشد برنامه را پیدا کنید، سپس برگه سمت راست را پیدا کنید و زمان خاصی را وارد کنید. بنابراین جای تعجب نیست که درخواست از گوگل برای تنظیم تایمر یکی از رایج ترین دستورات است.

۱۴۰۱/۱/۳۰این دستور هنگام انجام کارهای مختلف مانند ورزش یا آشپزی بسیار مفید است. یکی دیگر از دستورات محبوبی که از برنامه ساعت شما استفاده می کند "Wake me up at..." است. آلارم در زمان مشخص شده تنظیم می شود. همچنین می‌توانید دستور «تنظیم زنگ هشدار برای…» را که به نظرتان طبیعی‌تر است، انجام دهید.

۱۴۰۱/۱/۳۰اوکی گوگل، جستجو کن... این دستور توسط کاربران استفاده می شود تا دستیار گوگل را برای انجام جستجوها وادار کنند. با این حال، راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توان Google Assistant این عملکرد را با استفاده از عبارات مختلف انجام داد. از طرف دیگر، می توانید از گوگل بخواهید که موضوع خاصی را "پیدا کند". بسته به زمینه، می توانید از راه های مستقیم تری نیز برای یادگیری در مورد یک موضوع استفاده کنید. به عنوان مثال، "OK Google، جان دنور کیست؟" خلاصه ای از نوازنده را به شما ارائه می دهد، در حالی که "Look up John Denver" لیستی از نتایج جستجوی کلی تر را به شما ارائه می دهد. همچنین می توانید از کلمات پرسشی دیگری مانند چه، چه زمانی و کجا استفاده کنید.

۱۴۰۱/۱/۳۰ خوب گوگل، چگونه املای ...؟ اغلب اوقات دایره لغات گفتاری ما از دانش املای ما فراتر می رود، بنابراین یک سوال رایج که مردم از گوگل می پرسند این است که چگونه کلمات خاصی را به درستی املا کنیم. این بسیار مفید است زمانی که شما واقعا نمی دانید چگونه یک کلمه را به درستی املا کنید، اما دقیقا می دانید چگونه آن را تلفظ کنید.

۱۴۰۱/۱/۳۰اوکی گوگل اسم این آهنگ چیه؟ به یاد دارید زمانی که مجبور شدید یک برنامه جداگانه دانلود کنید تا تشخیص دهید کدام آهنگ در نزدیکی شما پخش می شود، کدام برنامه را شناسایی کنید ؟ خوب، آن روزها برای برخی افراد گذشته است. بسیاری از مردم گزارش می دهند که دستیار گوگل آنها می تواند آهنگ ها را شناسایی کند، درست مانند Shazam، اما در آزمایش ما، گوگل اعتراف کرد که هنوز نمی تواند این کار را انجام دهد.

۱۴۰۱/۱/۳۰حداقل این ویژگی دستیار Google ممکن است در دستگاه های خاص یا در کشورهای خاصی کار می کند. اگر واقعاً برای شما مفید است، وقتی عنوان آهنگ فقط روی نوک زبان شما باشد، می تواند تسکین بزرگی باشد.

۱۴۰۱/۱/۳۰OK Google، روز مادر چه زمانی است؟ خیلی خنده دار است که این یکی از مهمترین چیزهایی است که مردم از گوگل می پرسند. در مورد ما بچه های وحشتناکی که روز را پیگیری نمی کنیم منصف باشیم، در برخی از کشورها مانند انگلیس همه چیز هر سال تغییر می کند. با این حال، آمریکایی ها (دومین یکشنبه ماه می استفاده می کنند) بهانه های کمتری دارند. از طرفی گوگل قرار نیست شما را مسخره کند.

۱۴۰۱/۱/۳۰OK Google، رستوران‌های نزدیک من اگرچه گویاترین دستور OK Google نیست، اما یکی از رایج ترین آنها است. این دستور باعث می شود که گوگل رستوران های نزدیک به مکان شما را به شما نشان دهد.

۱۴۰۱/۱/۳۰این کار را می توانید با انواع فروشگاه های تجاری مانند پمپ بنزین ها و ....انجام دهید. همچنین می توانید با استفاده از Google Assistant باز بودن فروشگاه ها را بررسی کنید.

در ادامه بخوانید...