مشخص ترین علامت در بیماری کروناویروس

در
مشخص ترین علامت در بیماری کروناویروس
COVID-19: مردم احساس وحشت می کنند ، نمی دانند مشخص ترین علائم ابتلا به عفونت کروناویروس چیست و چه اتفاقی می افتد؟ما در مورد تمام علائمی که از کروناویروس، coronavirus و همچنین تفاوت بین تظاهرات بیماری سارس SARS و آنفولانزا صحبت خواهیم کرد.
 
مارگارت هریس ، رئیس سازمان بهداشت جهانی ، درباره اولین علائم عفونت COVID-19 صحبت کرد. مشخص ترین علامت در بیماری کروناویروس تب و درجه حرارت بالای 38 درجه است.
 
همانطور که هریس خاطرنشان کرد ، حداقل 90٪ از مبتلایان به این ویروس با این علامت روبرو هستند. علاوه بر این ، با توجه به سابقه بیماران ، آنها با این واقعیت روبرو هستند که در نیمه شب در حالت نیمه هوشیاری  بیدار می شوند ، احساس وحشت می کنند ، نمی فهمند چه اتفاقی می افتد. بعد از آن ، بیمار احساس سرما می کند.
 
شایان ذکر است که علائم COVID-19 بسیار شبیه آنفولانزا است. و در هر دو حالت فرد با تب ، سرفه خشک روبرو می شوند. خستگی ، سردرد ، درد مفاصل بیشتر با آنفولانزا و این علائم  کمتر  با کورنوویروس بروز می کنند.
 
تنها تفاوت این است که با کورو ویروس ، تنگی نفس گاهی اوقات رخ می دهد ، که با آنفولانزا مشاهده نمی شود. همچنین لازم به یادآوری است که با SARS ، بر خلاف آنفولانزا و کورونوویروس ، علائم متفاوت است، آبریزش بینی ، گلو درد ، عطسه مکرر. عطسه همراه با آنفولانزا و کورونوویروس مشاهده نمی شود ، و گلودرد و آبریزش بینی بسیار نادر است.
 
اگر تب ، سرفه خشک دارید و همه اینها با تنگی نفس همراه است ، پس احتمال اینکه کروناویروس داشته باشید بسیار زیاد است - لازم است فوراً با پزشک در خانه تماس بگیرید.
 

چرا در هنگام ضد عفونی کردن آپارتمان نمی توانید از سفید کننده استفاده کنید

مواد حاوی کلر در بسیاری از موارد با ضد عفونی همراه هستند ، که به ویژه در خانه هنگام قرنطینه از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این مواد نه تنها ویروس ها را از بین می برند ، بلكه می توانند سلامتی را نیز تضعیف كنند.
 
سفید کننده ها می تواند ویروس ها ، از جمله کورو ویروس را از بین ببرند. این ماده ضد عفونی کننده قدرتمند است اما بسیار سمی است. بهتر استدر زمان استفاده با ماسک کار کنید و دستکشهای محافظ استفاده کنید
 
- سوال اینجاست که در خانه ما چنین غلظتی را ایجاد نمی کنیم که هم فعالیت ضد باکتری و هم ضد ویروسی داشته باشد. به همین دلیل ، توصیه می شود از وسایل دیگر برای ضد عفونی کردن در خانه استفاده کنید ، در غیر این صورت هیچ چیزی برای تنفس به جز سموم وجود نخواهد داشت.
برای ضدعفونی كردن آپارتمانها ، برای مثال از مواد حاوی الكل استفاده كنید. مواد ضد عفونی کننده خانگی باید ملایم تر از سفید کننده باشند.اگر ما در مورد محل های صنعتی مانند کلینیک ها ، بیمارستان ها ، مغازه ها صحبت می کنیم ، مواد ضد عفونی کننده حاوی کلر توجیه می شود.
 

چرا نمی توانید هنگام قرنطینه در زمین بازی و پارک قدم بزنید

چرا پیاده روی در پارک ها و زمین های بازی در حالت خود قرنطینه خطرناک است. 
هنگامی که کودک به همراه مادر خود در زمین بازی یا پارک بازی می کند و وسایلی را لمس می کند ، مطمئناً می تواند با تماس از این طریق به coronavirus آلوده شود.
شما می توانید در پارک آلوده شوید. به عنوان مثال ، اگر بعد از اینکه فردی آلوده روی یک نیمکت نشسته باشد و بعدا شما روی همان نیمکت بنشینید.(و همین طور وسایل نقلیه عمومی)
 

چگونه به درستی لباس را در زمان شیوع کروناویروس ضد عفونی کنید

ابتلا به کروناویروس از طریق لباس واقعی است ولی فقط در موارد خاص ، ضد عفونی کردن لباس را انجام دهید. اگر فقط به تنهایی راه می رفتید و در تماس با فرد یا اشیا نبودید، ضروری نیست.(مثلا در زمان گذاشتن آشغال ها در بیرون از خانه)
لباس ها در موارد زیر باید ضد عفونی شود:
وقتی مردم به سمت شما آمدند ، به شما عطسه کردند و یا روی شما سرفه کردند ، یا وقتی با چیزی تماس داشته اید مثلا نرده ، دیوارهای آسانسور،لبه پیشخوان مغازه ها، صندلی وسایل نقلیه عمومی و ....
برای ضد عفونی کردن، لباس در آفتاب نگهداری شود ، زیرا "خورشید همه چیز را به خوبی می کشد".
بهترین گزینه در مورد ضد عفونی لباس بعد از برگشتن به خانه لباس ها را چند روز روی بالکن نگهداری کنید و بعد می توانید دوباره آن را بپوشید.
 
در دوران اپیدمی کروناویروس محافظت از غشاهای مخاطی و نوشیدن مایعات فراوان حائز اهمیت است و در اولین علائم بیماری در خانه بمانید.(انجام میدم) وی همچنین توصیه کرد که کمتر همدیگر را لمس کنید و در اماکن عمومی نباشید ، خوب بخورید ، گرم لباس بپوشید و عصبی نشوید.

نظرات

در ادامه بخوانید...

یک دلیل ساده برای گسترش سریع کروناویروس

در
کروناویروس
به گفته  مدیر و بنیانگذار سازمان غیر انتفاعی ( WTO ) ، پس از پایان اپیدمی کروناویروس، COVID-19 ، مردم لزوم رعایت قوانین بهداشت شخصی را فراموش خواهند کرد.
 
این دقیقاً همان اتفاقی است که قبلاً با شیوع بیماری های دیگر رخ داده است ، و دقیقاً به دلیل همین نگرش ، عفونت های خطرناک هنوز در جهان رواج دارد. اکنون افرادی که از اپیدمی وحشت دارند دست خود را شسته ، ماسک می پوشند و به طور کلی با احتیاط رفتار می کنند.
 
- بر اساس تجربه من با SARS ، معتقدم برخی افراد این عادت های خوب را حفظ کرده و به آنها ادامه می دهند. با این حال ، بقیه پس از پایان بیماری، آرامش خود را حفظ کرده و بهداشت عمومی را حفظ نمی کنند. به همین دلیل است که اکنون توزیع گسترده ای از COVID-19 داریم. "
 
وی اضافه كرد كه حفظ استانداردهای بهداشتی اساسی و بدون coronavirus نیز بسیار حیاتی است ، زیرا تا 50 درصد بیماری ها به دلیل بهداشت ضعیف است.
 
دست های شسته نشده که با آنها پول می گیریم ، سطح لمس در وسایل نقلیه و اماکن عمومی را درگیر می کنیم ، به نفوذ عوامل بیماری زا در تعدادی از بیماری ها از جمله آنفلوانزا ، ذات الریه ویروسی ، وبا و اشکال مختلف هپاتیت کمک می کند.
 
براساس آمار WHO ، در سراسر جهان سالانه 30،000 زن و 400000 نوزاد در اثر عفونت جان خود را از دست می دهند. غالباً این امر به دلیل کمبود آب تمیز و بهداشت در مناطق محروم و همچنین به دلیل رعایت نکردن کافی از نیازهای شستشوی دست اتفاق می افتد.

نظرات

در ادامه بخوانید...

یک پزشک از ایتالیا، آخرین لحظات زندگی بیماران مبتلا به کروناویروس را تشریح کرد

در
آخرین لحظات زندگی بیماران مبتلا به کروناویروس
پزشک شاغل در بیمارستان سان کارلو بورومئو در میلان ، ایتالیا ، آخرین لحظات زندگی بیماران مبتلا به کروناویروس را تشریح کرد.
 
به گفته Francesca Cortellaro ، بیماران مبتلا به ویروس کرونا می خواهند قبل از فوت ، این فرصت را به آنها دهند تا با عزیزان خود صحبت کنند. معمولاً پزشک با استفاده از یک لینک ویدیویی ، بیماران در حال احتضار را با عزیزان مرتبط می کند.
 

آیا می دانید چشمگیرترین چیز در بیماران مبتلا به کروناویروس چیست؟

این است که مشاهده کنیم چگونه بیماران به تنهایی می میرند ، به چگونگی التماس آنها گوش دهیم تا به آنها فرصت خداحافظی با فرزندان و نوه هایشان داده شود.
 
به تازگی ، یک بیمار مسن ، با درک اینکه مدت زمان زیادی ندارد ، از من خواست تا با نوه خود تماس بگیرد.
 
از طریق لینک ویدیویی با او تماس گرفتم. خداحافظی کردند. خیلی زود ، و بیمار فوت شد. من در حال حاضر یک لیست طولانی از تماس های ویدیویی دارم.این پزشک خاطرنشان كرد: این افراد آلوده به کروناویروس با ذهن روشن و آگاهانه با مرگ روبرو می شوند. 
 
دکتر توضیح داد: "این احساس می شود که در حال غرق شدن هستند ، و اکنون خود آنها متوجه شده اند که غرق می شوند."
 
ایتالیا به بزرگترین مرکز اروپا در گسترش کروناویروس تبدیل شده است. به دلیل همه گیری ، مقامات لمباردی و 14 استان دیگر از جمله ونیز را قرنطینه کردند. این کشور بیش از 800 کشته و بیش از 12460 آلوده ، عمدتا افراد مسن ثبت کرده است.
 
در برگامو نمی توانند با تعداد کشته شدگان کنار بیایند ، به همین دلیل برای این منظور آنها شروع به استفاده از کلیسای محلی کردند.
 
روبرتو Cosentini ، پزشک بیمارستان جیووانی ، لمباردی را با "مرکز زمین لرزه بی پایان" مقایسه کرد. به گفته وی ، بیماران در شرایط جدی وارد می شوند و بیمارستان دیگر نمی تواند برای نجات آنها کاری انجام دهد.
 
براساس داده های اخیر ، تعداد مبتلایان به کروناویروس در سراسر جهان از 141 هزار نفر فراتر است. بیش از 70600 هزار بهبود یافته و 5600 نفر فوت کردند.

نظرات

در ادامه بخوانید...

شرایط ایده آل برای گسترش کروناویروس

در
شرایط ایده آل برای گسترش کروناویروس
دانشمندان چینی ، که بدون شک بهترین متخصصان در مورد مطالعه کروناویروس هستند ، گفتند که دمای مطلوب برای انتقال coronavirus COVID-19 دمای 5 تا 8.72 درجه و رطوبت 35 تا 50 درصد است. 
 
قبل از چنین نتیجه گیری، متخصصان داده ها را از20 ژانویه تا 4 فوریه 2020 تجزیه و تحلیل کردند. بنابراین در اوایل بهار، می تواند شرایط تقریباً ایده آل برای توزیع COVID-19 ایجاد کند.
 
فرضیه این بود که درجه حرارت های مختلف می توانند به طور قابل توجهی در انتقال میعانات ، که شامل coronaviruses است ، تأثیر بگذارد.عملکرد مشابهی در عفونت های قبلی با ویروس مرس MERS و سارس SARS مشاهده شد.
 
بنابراین ، آزمایشگاهی که در سال 2011 با SARS انجام شد ، ثابت کرد که این پاتوژن می تواند به مدت 5 روز بر روی یک سطح صاف در محیط با دمای 22 درجه سانتیگراد و رطوبت 40-50٪ باقی بماند. به محض اینکه دما به 38 درجه سانتیگراد افزایش یافت و رطوبت آن به 95٪ افزایش یافت ، فعالیت ویروس متوقف شد.
 
براساس این مطالعه ، coronavirus جدید  به محض اینکه دما به 8.72 درجه سانتی گراد رسید ، فعالیت آن بلافاصله شروع به کاهش کرد. و در دمای 30 درجه سانتیگراد ، میزان آلودگی آن صفر بود.
 
این امر با داده های مربوط به سایر ویروسهای تاج تأیید شده است ، زیرا مشهور است كه در كشورهایی كه دارای آب و هوای معتدل هستند ، عمدتا از دسامبر تا آوریل گسترش می یابند. 
 
با این حال ، همه کارشناسان موافق نیستند که دمای جوی با توانایی انتشار پاتوژن جدید ارتباط دارد. عفونت در 99٪ موارد در داخل خانه با جمعیت زیادی از افراد رخ می دهد و فرقی نمی کند درجه حرارت آن چقدر باشد.
 
ویروس بی سر و صدا در بدن ما با دمای 36.6 درجه و رطوبت زیاد زندگی می کند. به طور معمول ، هرچه رطوبت بیشتر باشد ، میزان عفونت نیز بیشتر است. در اتاقهای با تهویه مطبوع ، همانطور که می دانید میزان عفونت احتمالی پایین است. حجم زیادی از هوا در خیابان وجود دارد ، آلودگی در آنجا بسیار سخت تر است. "

طبق آمار 14 مارس ، تعداد آلوده ها NV سراسر جهان از 145 هزار نفر فراتر رفته است. پرتنش ترین وضعیت در ایتالیا است ، جایی که این ویروس در 17760 نفر تشخیص داده شده است. همچنین بالاترین میزان مرگ و میر که بیش از 1000 مورد است.

نظرات

در ادامه بخوانید...

یکی از شایع ترین علائم جدید کروناویروس

در
درد معده ، حالت تهوع: چگونگی سوء ظن کروناویروس برای علائم معده
به گفته دانشمندان چینی ، یکی از شایع ترین علائم کروناویروس coronavirus جدید COVID-19 به همراه تظاهرات تنفسی اختلالات دستگاه گوارش است. 
 
مطالعه اول مبتنی بر مشاهدات در بیمارستانهای ووهان است که به کانون عفونت تبدیل شده است. دانشمندان علائم 204 بیمار مبتلا به کروناویروس را مورد بررسی قرار دادند و دریافتند که تقریبا نیمی از آنها از اختلالات دستگاه گوارش شکایت دارند: اسهال ، کمبود اشتها ، تهوع ، استفراغ و درد شکم.
 
یک واقعیت این است که بیماران دارای علائم گوارشی فاصله بیشتری بین شروع اولین علائم بیماری و بستری شدن نسبت به افرادی که فقط از مشکلات تنفسی (علائم تنفسی) سرفه شکایت کرده اند فاصله بیشتری داشتند. علاوه بر این ، درمان آنها دشوارتر بود.
 
به گفته پزشکان ، علائم شدید تنفسی در بیمارانی که موج اول را تشکیل می دهند ، خود را نشان می دهند. 
 
در همان زمان ، نویسندگان موارد متعددی را پیدا کردند که آلوده به اختلال گوارشی می باشد ، اما علائم تنفسی به هیچ وجه ظاهر نشده است. به گفته پزشکان ، چنین بیمارانی باید در گروه خطر اولیه قرار گیرند.
 
به گفته دانشمندان ، باید توجه ویژه ای به بیماران مبتلا به بیماری های التهابی روده شود که داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی بدن استفاده می کنند. این بیماران باید سختگیرانه تر از بقیه رژیم رژیم قرنطینه و اقدامات پیشگیرانه را رعایت کنند.

نظرات

در ادامه بخوانید...

چگونه همه گیر شدن جهانی کروناویروس بر بشریت تأثیر می گذارد

در
چگونه همه گیر شدن جهانی کروناویروس بر بشریت تأثیر می گذارد
در پایان دسامبر سال 2019 ، در شهر چین ووهان ، پزشکان شیوع شدید ذات الریه را ثبت کردند ، که علت آن یک بیماری زای ناشناخته بود. در اواسط ماه مارس ، هیچ کشور اروپایی دیگری دست نخورده از ویروس باقی نماند و بسیاری از کشورها به سادگی مرزهای خود را بستند و قرنطینه های گسترده را برای اولین بار در تاریخ بشریت اعلام کردند.
 
در 11 مارس ، سازمان بهداشت جهانی عفونت كروناویروس COVID-19 را كه توسط عامل ایجاد كننده SARS-CoV-2 ایجاد شده است ، به عنوان یك بیماری همه گیر اعلام کرد.  دانشمندان در مورد coronavirus جدید در ماه های اخیر و چگونگی توسعه همه گیر جهانی آموخته اند. آنچه دقیقاً در جهان پیرامون COVID-19 اتفاق می افتد را می توان در مقالات ما پیگیری کرد .

 

زمان کشف کروناویروس

اولین اطلاعیه های رسمی شیوع در 31 دسامبر 2019 در چین ظاهر شد و اولین علائم بالینی در ووهان ، که بعداً به مرکز جهانی گسترش کروناویروس تبدیل شد ، در 8 دسامبر در بیماران ثبت شد. اعتقاد بر این است که در تاریخ 30 دسامبر 2019 ، چشم پزشک لی ونلیانگ اولین کسی بود که گزارش ویروس جدید ، مشابه ویروس SARS (سندرم حاد تنفسی حاد) ، در گفتگو میان فارغ التحصیلان دانشکده پزشکی دانشگاه ووهان در چت WeChat ، و پس از آن وی به پلیس فراخوانده شد و در مورد عدم پذیرش شایعه به شدت به او هشدار داده شد. در نتیجه ، لی Wenliang خود به یک عفونت کروناویروس مبتلا و درگذشت.
بعد از آن اولین مورد از عفونت نوع جدیدی از کروناویروس در 17 نوامبر 2019 تشخیص داده شد. سپس ویروس SARS-CoV-2 که هنوز ناشناخته بود در فرد 55 ساله ساکن استان چین هوبئی پیدا شد. بعداً ، پزشکان چینی روزانه یک تا پنج مورد جدید از عفونت را ثبت کردند ، اما تنها در اواخر ماه دسامبر مشخص شد که ما در مورد نوع جدیدی از کروناویروس صحبت می کنیم.
 
در 15 دسامبر سال 2019 ، 27 نفر به عفونت COVID-19 ناشی از نوع جدیدی از كرونا ویروس ، تا 60 سالگی بیمار شدند. درمجموع ، پزشكان چینی موفق به یافتن 266 نفر با نوع جدیدی از عفونت كروناویروس در سال 2019 شدند. اکنون دانشمندان در تلاشند تا به اصطلاح بیمار اولی را پیدا کنند، شخصی که در ابتدا به حیوانات آلوده به عفونت کرونا ویروس در تماس بوده است.
 

 

عامل ایجاد کننده کروناویروس چیست؟ چگونه این بیماری ظاهر شد؟

اولین موارد مشکوک اغلب مربوط به بازار ووهان بود که غذاهای دریایی می فروشد ، همچنین پرندگان ، مارها ، خفاش ها و حیوانات مختلف غیرمعمول که مردم محلی چین از آن می خورند. کاملاً مشخص نیست که دقیقاً چه کسی ویروس را به انسان منتقل کرده است - در ابتدا دانشمندان تصور می کردند که می تواند یک هیبرید از ویروس مارها و خفاش ها باشد که چندین سال پیش وارد بدن انسان شده ، اما بعدا محققان از دانشگاه کشاورزی چین جنوبی گفتند که نه در کل ، منبع ویروس جدید می تواند پنگولین ها باشد - مارمولک های بزرگ شبیه به آرمادیلوها.
 
Coronavirus یک خانواده ویروس است که در ژانویه سال 2020 شامل 39 گونه در دو زیر خانواده است. آنها انسان ، گربه ، پرنده ، سگ ، گاو ، خوک و خرگوش را آلوده می کنند. تقریباً در همه موارد ، آنها از حیوانات به انسان منتقل می شوند ، همانطور که به احتمال زیاد با SARS-CoV-2 اتفاق افتاد.
 
به عنوان یک قاعده ، کورو ویروس ها باعث آسیب به سیستم تنفسی ، دستگاه گوارش و سیستم عصبی می شوند. علاوه بر این ، اعتقاد بر این است كه كروناویروس ها مسئول 15٪ از سرماخوردگی هستند.
 
دانشمندان قبلاً موفق به رمزگشایی کامل ژن SARS-CoV-2 شده اند. ویروس 70٪ شبیه به نوع دیگری از كوروویروس است كه باعث سندرم حاد تنفسی حاد ، همچنین با نام SARS می شود. در همین زمان ، coronavirus جدید به اندازه کافی جهش می یابد - در فوریه سال 2020 ، دانشمندان سنگاپور کشف کردنداولین تغییرات در ژنوم SARS-CoV-2 - یک قطعه نوکلئوتیدی به طول 382 حرف در نزدیکی ORF8 از آن ناپدید شد.
این سایت خاص در RNA coronavirus وظیفه تحریک مونتاژ پروتئین N ، یکی از مؤلفه های اصلی SARS-CoV-2 را دارد. این قطعه coronavirus با کپی کردن RNA آن و تشکیل ذرات ویروسی جدید همراه است. با توجه به تغییر ژنوم ، ویروس در مراحل اولیه عفونت کمتر فعال شده و دوره نهفتگی به 20 روز افزایش یافت. با این حال ، در حال حاضر در این مرحله ، با وجود این واقعیت که سیستم ایمنی بدن هنوز نمی تواند این بیماری را پیدا کند ، ناقل این ویروس می شود.
 

 

چگونه بیماری کروناویروس منتقل می شود؟

تاکنون تعداد زیادی از جزئیات ناشناخته پیرامون این بیماری باقی مانده است. به عنوان مثال ، کاملاً مطالعه نشده است که آیا SARS-CoV-2 می تواند از انسان به حیوانات و باز به انسان برگردد - . مطالعات اخیر نشان داده است که سگ بستری در هنگ کنگ ، که در آن خوشه های SARS-CoV-2 روی غشاهای مخاطی پیدا شده است ، به COVID-19 آلوده نشده است. با این حال ، چند روز پس از ترخیص از بیمارستان ، درگذشته است .
 
معلوم نیست که آیا زنان باردار مبتلا به کروناویروس نیز ناقلویروس به فرزندان خود هستند یا نه؟. علاوه بر این ، دانشمندان نمی توانند بگویند که آیا عفونت مجدد بیمارانی که قبلاً از COVID-19 بهبود یافته اند ، امکان پذیر است یا خیر؟

 

علائم اصلی عفونت کروناویروس بر اساس نظر سازمان بهداشت جهانی

براساس WHO ، علائم اصلی عفونت کروناویروس شبیه آنفولانزای معمولی است.
دمای بدن افزایش یافته است.
سرفه
تنگی نفس و سایر مشکلات تنفسی.
مواردی وجود دارد که COVID-19 با علائمی مشابه اسهال بروز می یابد.
در موارد شدید ، عفونت باعث ذات الریه و سندرم حاد تنفسی حاد می شود.
 
اعتقاد بر این است که اگر مقامات کشورها اقدامات قرنطینه را شروع نکنند ، تعداد کل پرونده ها بصورت نمایی رشد می کند. به همین دلیل است که بعضی از کشورها شروع به بستن مرزهای خود ، متوقف کردن کار نهادهای عمومی و انتقال ساکنان به قرنطینه اجباری کردند.
 
نوع جدیدی از واکسن کروناویروس هنوز وجود ندارد - بسیاری از گروه های تحقیقاتی در ده ها کشور در حال تحقیق در مورد SARS-CoV-2 هستند ، و در چین و ایالات متحده آمریکا حتی آزمایش های بالینی واکسن را آغاز کرده اند ، اما بعید است که قبل از سال 2021 ظاهر شود.
 
با توجه به اینکه هیچ واکسن و دارویی از COVID-19 وجود ندارد ، درمان بیماران بیشتر شبیه به درمان حمایتی - معالجه علائم ثانویه و مانند تقریبا همه موارد شدید ، استفاده از تهویه مکانیکی (IVL) است. این امر به دلیل تعداد بسیار زیاد مرگ و میر ناشی از ویروس است - در بعضی مناطق تا 5 درصد: دارو به راحتی نمی تواند با تعداد زیادی از افرادی که به ونتیلاتور(دستگاه تنفس مصنوعی) احتیاج دارند مقابله کند.

 

برای پیشگیری ازکروناویروس چه باید کرد؟

ویروس ایجاد COVID-19 در درجه اول از طریق هوا منتقل می شود. بنابراین ، توصیه های WHO به طور خاص مربوط به احتمال ابتلا به قطرات موجود در هوا است.
 
- دستان خود را به طور مرتب با یک محصول حاوی الکل ضد عفونی کنید یا آنها را با صابون بشویید. حداقل 20 ثانیه بسیار مهم است.

چرا این مورد نیاز است؟

اگر ویروسی روی سطح دست ها وجود داشته باشد ، پس از آن درمان با یک محصول حاوی الکل یا شستن آن با صابون باعث از بین رفتن آن می شود.
 
- حداقل یک متر از سرفه یا عطسه کردن افراد فاصله بگیرید. و بهتر است - از هر کسی یک متر فاصله را رعایت کنید ، زیرا اکنون این ویروس در افراد بدون علائم بیماری نیز منتقل می شود.

چرا این مورد نیاز است؟

هنگام سرفه یا عطسه از بینی یا دهان ، کوچکترین قطره حاوی ویروس آزاد می شود که در اطراف او فرد پخش می شود. در صورت نزدیک بودن به چنین فرد آلوده ، اگر فرد مبتلا به COVID-19 باشد ، خطر استنشاق این قطره ها و آلوده شدن به آن ، از جمله عفونت کورو ویروس را دارد.
 

- در صورت امکان ، چشم ، بینی و دهان خود را لمس نکنید.

چرا این مورد نیاز است؟

دستها بسیاری از سطوح را لمس می کنند و ویروس می تواند روی آنها قرار بگیرد. یک بار در دست ، ذرات ویروسی وارد چشم ، بینی یا دهان می شوند. و سپس ویروس می تواند به بدن حمله کرده و بیماری ایجاد کند.
 
- به طور جدی قوانین بهداشت تنفسی را رعایت کنید.
برای این کار ، هنگام سرفه یا عطسه ، دهان یا بینی خود را با آرنج یا بافت خود بپوشانید. بافت استفاده شده باید فوراً دور ریخته شود.

چرا این مورد نیاز است؟

ویروس از طریق قطرات کوچک منتقل می شود. با رعایت دقیق قوانین بهداشت تنفسی ، می توانید دیگران را در برابر بیماری های ویروسی مانند SARS ، آنفولانزا و COVID-19 محافظت کنید.
 
- اگر احساس ناخوشایندی دارید ، در خانه بمانید. اگر تب ، سرفه یا مشکل تنفسی دارید ، در اسرع وقت به دنبال مراقبت های پزشکی باشید.

چرا این مورد نیاز است؟

بنابراین شما از خود و اطرافیان محافظت می کنید.
 
- از مسافرت خودداری کنید ، به خصوص اگر فرد سالخورده هستید یا به دیابت ، بیماری های ریه و قلب مبتلا هستید.

چرا این مورد نیاز است؟

براساس آمار ، افراد سالخورده و همچنین افراد مستعد ابتلا به بیماریهای مزمن ، در آسیب پذیرترین گروه قرار دارند. علاوه بر این ، اگر جوانان اغلب به سادگی دچار این بیماری شوند و دیگران را آلوده کنند ، ممکن است افراد مسن تر بیشتر در معرض خطر مرگ باشند.

نظرات

در ادامه بخوانید...

چگونه کروناویروس بر آموزش و مدارس تأثیر گذاشت

در
چگونه کروناویروس بر آموزش و مدارس تأثیر گذاشت
بیماری همه گیر کروناویروس سبک زندگی را تغییر داده است. شرکت ها به سرعت با شرایط جدید سازگار می شوند: فروشگاه های آنلاین و خدمات پیک در حال حاضر تحویل بدون تماس را معرفی کرده اند ، کارمندان اداری قرنطینه می شوند و از خانه دورکاری می کنند.
این قوانین حتی برای چنین سیستم حجیم و دست و پا گیر مانند آموزش تغییر کرده است. اوضاع در جهان حتی محافظه کارترین مدارس را وادار کرده است که قوانین خود را تغییر دهند. 
 

دانش آموزان خوشحال می شوند و به یادگیری آنلاین روی می آورند

مدارس و دانشگاه ها دوره های یادگیری از راه دور را آغاز می کنند ، دوره های ادامه تحصیل خیلی عقب نیستند: حتی به بزرگسالان کلاس های انگلیسی یا نقاشی با اسکایپ ارائه می شود. دانش آموزان مدرسه از تعطیلات قرنطینه ای لذت می برند و به دنبال مکان هایی با اینترنت پایدار هستند.
 

والدین نگران هستند ، اما به آموزش از راه دور اعتماد دارند

آرامش در چنین شرایطی بسیار دشوار است ، به خصوص اگر مجبور شوید سر کار بروید ، کودکان را در قرنطینه در خانه بگذارید. کسانی که قبلاً به کار از راه دور روی آورده اند نیز خوشحال نیستند: همیشه کار کودکان هنگام کار در خانه امکان پذیر نیست. بچه ها که در چهار دیوار خانه زندانی شده اند ، نیاز به توجه و فعالیت دارند ، بنابراین کنسول هایی با بازی های فعال که نیاز به حرکات دارند فوراً فروخته می شوند.
 
والدین دانش آموزان مدرسه نگران امتحانات و ورود به دانشگاه هستند. تعطیلات تابستانی نیز مورد سوال است: هنوز مشخص نیست که آیا آنها به دلیل قرنطینه جابجا می شوند یا نه؟
مدارس آنلاین والدین را تا حدی تخلیه می کنند و به آنها اجازه می دهند حداقل تا چند ساعت دیگر فکر نکنند درباره کاری که کودک انجام می دهد. کسانی که قبل از قرنطینه ، نسبت به آموزش از راه دور محتاط بودند ، اکنون می توانند با استفاده از مثالهای زندگی واقعی ، از راحتی آن قدردانی کنند. شاید تجربه جدید به آنها کمک کند نگاهی متفاوت به دروس آنلاین بیاندازند.
 

معلمان ابزارهای جدید را یاد می گیرند و به یکدیگر کمک می کنند

معلمانی که تا همین اواخر نسبت به دروس اسکایپ مشکوک بودند ، در حال یادگیری ابزارهای جدید هستند.
معلمانی که قبلاً بصورت آنلاین کار کرده اند ، در شبکه های اجتماعی در مورد چگونگی بهتر برگزار کردن کلاس صحبت می کنند و کمک های خود را به کسانی که به آن نیاز دارند ارائه می دهند.
 
البته با وجود چنین پشتیبانی شدید ، سازماندهی کار دانش آموزان برای معلمان دشوار است. اولا ، کودکان قرنطینه را به عنوان تعطیلات درک می کنند که در آن هیچ کاری لازم نیست انجام دهند. ثانیا ، حتی اگر معلم اولین کسی نیست که با یادگیری آنلاین روبرو می شود ، جلب توجه والدین بسیار دشوار است. محیط خانه دانش آموزان را نا آرام می کند و تمرکز آنها برای حل مشکلات عادی حتی از دفتر مدرسه دشوارتر است. سوم ، مشکلات فنی - ارتباط ضعیف ، "اینترنت باز نمی کندم" و "اما ما یک لپ تاپ در خانه داریم و پدرم با آن کار می کند" از مشکلات آموزش آنلاین است.
 
تجارت متحمل ضرر و سرمایه گذاری در توسعه است
سیستم عامل ها و مدارس آنلاین برنامه ریزی انتقال گسترده ای را انجام ندادند و سرورها به طور هم زمان برای خیلی از دانش آموزان طراحی نشده بودند. اکنون بزرگترین شرکت ها در حال دستیابی مجدد هستند ، اما حتی Zoom و Google Classroom به طور دوره ای به بار سیستم بستگی داشتند. عصر آموزش آنلاین برای مدارس آنلاین فرا رسیده است: اکنون خدمات آنها بیش از هر زمان دیگری تقاضا می شود. بسیاری از آنها با تبلیغات  رایگان دانش آموزان و معلمان را جذب می کنند: از یک طرف ، این عمل حسن نیت در قرنطینه است و از سوی دیگر ، این یک تبلیغ خوب از توانایی های آنها در بین مخاطبان است.
 
شرایط قرنطینه مشاغل را مجبور می کند که به دنبال راه های جدیدی برای یادگیری باشند. همه چیز استفاده می شود: بازی های آنلاین ، ماراتن ها در پیام رسان های فوری و چالش های دانشجویان TikTok. برخی از این ابزارها همراه با قرنطینه از اهمیتی برخوردار نخواهند بود ، در حالی که برخی به شما امکان می دهند روند یادگیری را از طرف دیگر بررسی کنید و به توسعه مناطق امیدوار کننده کمک کنید.
 
برای به دست آوردن بیشترین استفاده از اینترنت در طول قرنطینه ، این مسئله را جدی بگیرید. یک حالت دقیق برای دانش آموزان به کودکان کمک خواهد کرد که از برنامه خود پیروی کنند و والدین به کاهش زمان کار کمک می کنند. معلمان و مشاغل باید خطرات را ارزیابی کرده و ابزارهای جدیدی را امتحان کنند تا بتواند در این دوره دشوار و بدون ضرر زنده بمانند. و البته همه ما باید مراقب خودمان و عزیزان باشیم.

نظرات

در ادامه بخوانید...