بیرون آمدن معبد باستانی فوق العاده زیبا در هند از زیر شن

معبد باستانی

هند کشوری باستانی است که دارای بناهای تاریخی زیادی است. مشهورترین آنها بدون شک تاج محل است که در آگرا واقع شده است. این مجموعه با زیبایی و شکوه خود ، دارای باغ های زیبا و آرامگاهی است که در سال 1648 ساخته شده است. این کشور هر ساله میلیون ها بازدید کننده و گردشگر را به خود جذب می کند و یکی از شگفتی های جهان است. مکانهای مخفی بسیاری در هند وجود دارد که نه تنها برای دانشمندان بلکه حتی برای کسانی که در همان نزدیکی زندگی می کنند ناشناخته است. به تازگی ، یکی از این معابد فوق العاده زیبا با معماری قابل توجه ، به معنای واقعی کلمه شروع به بیرون آمدن از زیر شن  کرده است.


مورخان و باستان شناسان در سراسر جهان در حال مشاهده این پدیده خارق العاده هستند. از این گذشته ، این معبد که از ماسه ها بیرون آمده ، تقریباً سه قرن قدمت دارد! در ایالت شرقی آندرا پرادش در رودخانه پننا واقع شده است. این معبد زمانی متعلق به لرد نگسوارا بود . تقریباً هشتاد سال پیش ، یک سیل عظیم رخ داد و معبد از بین رفت. چندین سال پیش توسط ساکنان محلی به طور تصادفی کشف شد. این ها معدنچیانی بودند که تصمیم گرفتند که خاکبرداری معبد ضروری است. واقعیت این است که مردم از این حرم مذهبی خصوصاً ساکنان قدیمی اطلاع داشتند. . اخیراً ، ما به میزان کافی کمک های مالی لازم برای این پروژه را جمع آوری کرده ایم و اقدامات لازم برای اجرای آن  آغاز کردیم.

 

پس از انجام کارهای انجام شده ، اکنون بخشی از معبد را می توان به راحتی در کنار رودخانه دید ، اما بخش اعظم آن در کنار تپه دفن شده است. مقدمات برای بازسازی آن در حال انجام عملیات هستند و مشاوره با رهبران مذهبی ، مقامات دولتی و باستان شناسان در حال انجام است.

 

معبد باستانی

معبد دوباره از اعماق شن ها ظاهر شد.

 

آنهایی که در این مرحله حفاری می کنند ، به ویژه کارگران جوان ، مشتاق ادامه کار بودند. کارشناسان از این نگرانی بسیار ناراحت بودند که بدون یک نقشه مناسب و گودبرداری دقیق ، معبد ممکن است در اثر این اشتیاق بیش از حد آسیب ببیند. علاقه مندان بخشی از معبد را کشف نکرده اند ، اما برنامه هایی برای بازسازی آن برای Puja وجود دارد. Puja یک مراسم مذهبی است که هندوها هر روز صبح برگزار می کنند.

 

مراسم بهومی پوجا

مراسم Bhumi-Puja

 

181726507.jpg
گروهی از هندوها Deepa Pooja ، یک مراسم عبادت را اجرا می کنند. 

 

این معبد کشف شده هندو پس از سیل عظیم که در سال 1850 این منطقه را فرا گرفت ، دفن شد. پس از آن رودخانه مسیر خود را تغییر داد. به تدریج معبد کاملاً با تپه های ماسه ای پوشانده شد. راماسوبا ردی ، باستان شناس ایالتی به رسانه ها گفت كه دولت قصد دارد یك استراتژی رسمی برای حفاری و ترمیم حرم تدوین و اجرا كند. وی گفت: مردم در حال حاضر در اینجا  جمع می شوند ، برخی از آنها فقط حرم تازه پیدا شده را بررسی می کنند ، در حالی که برخی دیگر در حال عبادت هستند.

 

راماسوبا ردی در مصاحبه با رسانه های هندی اظهار داشت كه مقامات به زودی از این سایت بازدید می كنند تا در مورد برنامه های چگونگی نزدیك كردن و گودبرداری به گونه ای كه بتوانند هرچه بیشتر معبد را حفظ كنند ، به بحث و گفتگو بپردازند. آنها همچنین تصمیم می گیرند که آیا می توان بخش های جدیدی را به ساختار موجود اضافه کرد به گونه ای که جریان رودخانه سازه را در معرض خطر قرار ندهد.

 

در حال حاضر ، هنوز برنامه ریزی نشده است که بخاطر قرنطینه شروع به کار کنند. اما به محض تضعیف قرنطینه ، این پروژه عملی می شود.

این کشف نشان می دهد که بعضی اوقات ، حتی در این مواقع دشوار ، خبرهای خوب و اتفاقات خوش بینانه مشاهده می شود. افتتاح این معبد نمونه کاملی از این امر است. مردم هند اکنون فرصتی خارق العاده برای تحسین این بنای مذهبی قرون گذشته دارند که قبلاً درباره آنها شنیده بودند اما هرگز ندیده بودند. اکنون این قسمت به بخشی دیگر از زندگی هندوها در منطقه تبدیل خواهد شد. نمونه های کوچکی از چنین خبرهای خوب در سرتاسر جهان یافت می شوند ، شما فقط باید ببینید.

 


اگر به تاریخ علاقه دارید ، مقاله ما را بخوانید که چرا یک دهکده غوطه خورده قرون وسطایی شروع به بالا آمدن به سطح کرد.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید