10 دلیل مرگ جوانان

مرگ
بیماری های قلبی عروقی از سال ها پیش عامل اصلی مرگ و میر در جهان بوده است. دانشمندان آمریکایی گفتند که برای زنده ماندن طولانی تر باید از چه چیزهایی اجتناب کرد.

برای طول عمر بیشتر از چه چیزهایی باید اجتناب کرد

طبق مطالعه دانشمندان دانشگاه میشیگان ، 10 فاکتور اصلی وجود دارد که منجر به بیماری هایی می شود که شایع ترین علل مرگ هستند و همچنین باعث کاهش روزها در زندگی می شوند. متخصصان تاریخچه پزشکی و مسیر زندگی 13 هزار نفر را بررسی کردند و عواملی را که امید به زندگی را کاهش می دهند نام بردند.

 

1 و 2 و 3. افراد سیگاری 91٪ خطر مرگ زودرس را افزایش می دهند. به نظر می رسد سوء مصرف الکل در جایگاه دوم قرار داشته باشد ، اما معلوم شد که در جایگاه سوم قرار دارد و خط دوم طلاق را شامل می شود. در افراد مطلقه ، خطر مرگ زودرس 45٪ و در افراد الکلی - 36٪ افزایش می یابد.سیگاری هایی که  قبلا که این عادت را ترک کرده اند 32٪ خطر مرگ در سنین پایین را افزایش می دهد.

 

4 و 5 . برای کسانی که مشکلات مالی دارند ، به ویژه در بزرگسالی ، و افرادی که نمی توانند کاری پیدا کنند ، به همان مقدار افزایش می یابد.

 

6. کسانی که نیاز به دریافت کوپن غذا دارند ، 28٪ خطر مرگ زودرس را دارند.

 

7. عدم رضایت عمومی از زندگی 31٪ خطر مرگ زودرس را افزایش می دهد.

 

8. در حالی که در بین افراد بدبین 23٪  خطر مرگ زودرس افزایش می یابد.

 

9 و 10. عامل منفی دیگر عدم وجود همسر یا شوهر است. خطر مرگ در سنین پایین را 30٪ افزایش می دهد.همانطور که دانشمندان عنوان کردند ، بسیاری از عوامل با استرس و وضعیت اجتماعی مرتبط هستند.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید