دانشگاه آکسفورد واکسن کرونا

در

دانشگاه آکسفورد واکسن کرونا

دانشگاه آکسفورد اعلام کرده است که واکسن ChAdOx1 nCoV-19 که در حال تولید است ، باعث ایجاد پاسخ ایمنی بدن می شود. دولت انگلیس قراردادهایی را برای تهیه چندین گزینه واکسن دیگر امضا کرده است. در همین حال فرانسه ماسک ها را اجباری کرده است و دونالد ترامپ همچنان اطمینان دارد که کووید 19 به تنهایی ناپدید می شود.

 

براساس اعلام دانشگاه جان هاپکینز ، از ابتدای این بیماری همه گیر ، بیش از 14.5 میلیون نفر به بیماری کروناویروس آلوده شده اند ، بیش از 605 هزار نفر جان باخته اند.

 

واکسن آکسفورد

دانشگاه آکسفورد بیانیه ای صادر کرد که نشان می دهد واکسنی که آن را با AstraZeneca تهیه می کند ، به نام ChAdOx1 ، حداقل تا حدی مؤثر است. واکسن کرونا ، واکسنی به نام ChAdOx1 nCoV-19 با سرعت بی سابقه ای تولید می شود. اساس آن ویروسی است که باعث ایجاد سرماخوردگی در شامپانزه ها می شود. از نظر ژنتیکی به گونه ای اصلاح شده است که بدن آن را برای ویروس 19-nCoV اشتباه می گیرد.

 

 

در این کارآزمایی های بالینی شامل 1.077 نفر ، واکسن برای تحریک تولید آنتی بادی های کروناویروس در بدن تأیید شد.از نظر سیستم ایمنی ، واکسن شبیه به ویروس Covid-19 است. بنابراین ، بدن فرد واکسینه شده با وجود اینکه ویروس موجود در واکسن بی خطر است ، تولید آنتی بادی را آغاز می کند.

 

دولت انگلیس قبلاً صد میلیون دوز واکسن کرونا سفارش داده است. روسیه نیز به آن علاقه نشان داده است. دو روز پیش ، شرکت روسی فر- اعلام کرد که در صورت موفقیت آمیز بودن ، بخشی از تولید را برای عرضه به بازار روسیه و بسیاری از کشورهای دیگر به عهده خواهد گرفت.علاوه بر واکسن آکسفورد ، دولت قراردادی را برای تأمین 90 میلیون دوز دیگر واکسن های امیدوارکننده کورو ویروس که توسط BioNtech ، Pfizer و Velneva تهیه می شود ، امضا کرده است.

 

ما در مورد دو دارو صحبت می کنیم. اتحاد BioNtech و Pfizer که در حال تولید واکسن با قطعه ای از کد ژنتیکی ویروس هستند ، 30 میلیون دوز سفارش داده اند ، 60 میلیون دیگر نیز توسط والنوا سفارش داده شده است که بر اساس ویروس غیرفعال شده ، روی واکسن کار می کند.دولت انگلیس با سرمایه گذاری در واکسن هایی که بر روی اصول مختلف کار می کنند ، سعی در افزایش شانس موفقیت دارد.

 

کیت بینگام ، رئیس کارگروه ایالتی درباره واکسیناسیون کورو ویروس ، در مورد امضای توافق نامه ها اظهار داشت: این واقعیت که ما نامزدهای امیدوار کننده زیادی داریم ، نشان می دهد که تحقیقات با سرعت بی سابقه ای انجام می شود.

وی افزود: "واقعیت این است که ، ما ممکن است هیچ وقت واکسن دریافت نکنیم ، و اگر این کار را انجام دهیم ، ممکن است واکسنی نباشد که مانع عفونت شود ، بلکه یکی از این موارد است که شدت علائم را کاهش می دهد."

 

به گفته بینگام ، ممکن است یکی از واکسن ها تا پایان سال 2020 آزمایش شود ، اما در این مورد ، واکسیناسیون در مقیاس بزرگ انگلیس ها تا سال آینده پیش بینی نمی شود. گاوین ویلیامسون وزیر آموزش و پرورش روز دوشنبه به بی بی سی گفت که اولین واکسیناسیون ها ممکن است در اوایل سال 2021 آغاز شود.


نیویورک تایمز می نویسد ، پزشکان بسیاری از کشورهای توسعه یافته به یکباره یادآور می شوند که در طول قرنطینه تعداد زایمان زودرس به شدت کاهش یافته است.این روند به طور مستقل توسط پزشکان در ایرلند ، دانمارک ، ایالات متحده ، کانادا و چندین کشور دیگر مشاهده شده است. دلیل این امر چیست ، آنها فقط می توانند حدس بزنند. مطالعات مربوطه هنوز توسط دانشمندان دیگر مورد بررسی قرار نگرفته است. با این حال ، تعداد موجود در آنها به طور قابل توجهی با میانگین متفاوت است ، و کارشناسان می گویند که رابطه بین قرنطینه و زایمان زودرس باید بیشتر مورد بررسی قرار گیرد.

 

به گفته دکتر استفان پاتریک ، متخصص نوزادان در بیمارستان کودکان وندربیلت در نشویل ، میزان زایمان زودرس در کلینیک وی در ماه مارس 20٪ کمتر از حد متوسط ​​بود.ماما دنیس جیمیسون از دانشکده پزشکی دانشگاه امری در آتلانتا می گوید که کاهش زایمان زودرس ممکن است به دلیل طیف وسیعی از عوامل باشد ، از هوای پاک تا عدم وجود فشار خون مادر.

 

دکتر جمیسون می گوید: "دلایل تولد زودرس ده ها سال است که رمز و راز بوده است ، و مبارزه با آنها تا حد زیادی ناموفق بوده است." براساس اعلام مرکز کنترل بیماری ایالات متحده ، تعداد زایمان های نارس در سال 2018 برای چهارمین سال به طور پیوسته در حال رشد است. این روزنامه می نویسد: در سال 2018 ، خطر چنین زایمان برای یک زن سفید پوست نه درصد ، برای یک زن آفریقایی آمریکایی - 14 درصد بود.محققان دانمارک و ایرلند برای بررسی ارتباط بین کووید -19 و تولد زودرس ، یک پروژه مشترک را راه اندازی کرده اند.

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

سازندگان انیمیشن سیمپسون ها کروناویروس را پیش بینی کرده بودند

در
سازندگان انیمیشن سیمپسون ها کروناویروس را پیش بینی کرده بودند
سازندگان انیمیشن سیمپسون ها ظهور نوع جدیدی از کروناویروس را پیش بینی کرده بودند .با این حال ، در سریال های انیمیشن ، این بیماری از ژاپن گسترش می یابد ، نه از چین.
 
طرفداران انیمیشن سیمپسون ها دریافتند که سازندگان سریال انیمیشن سیمپسون ظهور نوع جدیدی از کروناویروس ، 2019-nCoV را پیش بینی کرده اند.

پیش بینی سیمپسون ها 

بیست و یکمین قسمت از فصل چهارم سریال انیمیشن با نام "Marge in Chains"  یادآور وقایعی است که اکنون در ارتباط با یک بیماری جدید اتفاق می افتد. خانواده سیمپسون ها تصمیم گرفتند آبمیوه گیری را از ژاپن سفارش دهند ، اما در حین بسته بندی یکی از کارمندان نامه پستی عطسه کرد. در نتیجه "نامه ویروسی" منجر به شیوع این بیماری در سراسر شهر اسپرینگفیلد شد.
 
توجه داشته باشید که یک تفاوت وجود دارد: این بیماری نه از ووهان بلکه در شهر ژاپن اوزاکا آمده است.
 
به یاد بیاورید ، طرفداران "سیمپسون ها" بارها و بارها خاطرنشان کرده اند که سازندگان سریال انیمیشن افسانه ای وقایع جهانی را پیش بینی می کنند. و همچنین ابراز پشیمانی کردند که پیش بینی آنها درباره پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری دونالد ترامپ به حقیقت پیوست.

نظرات

در ادامه بخوانید...

چین شروع به ضد عفونی كردن پول كرد

در
چین شروع به ضدعفونی كردن پول كرد
بانک مرکزی چین اعلام کرد که آنها گردش بخشی از پول در این کشور را ضد عفونی کرده و به حالت تعلیق در می آورند. در عوض ، آنها 600 میلیارد یوان را بصورت جدید جایگزین می کنند.
 
مقامات چینی به مطالعه دانشمندان آمریكا اعتماد كردند كه تا 397 گونه باکتری می توانند روی سطح محبوب ترین اسكناس ها زندگی كنند. علاوه بر این ، آنها اغلب می توانند تا 12 روز زنده بمانند ، اما در موارد استثنایی این دوره ممکن است طولانی تر باشد.
 
سازمان بهداشت جهانی (WHO) اظهار داشته است كه هنوز مشخص نیست كه تا چه مدت ویروس می تواند روی سطوح مختلف زندگی كرد. مطالعات اولیه نشان داده است که ویروس به طور قطع چندین ساعت زندگی می کند ، اما با ضد عفونی کننده ها می توان آن را از بین برد.
 
مقامات چین از پردازش پول با استفاده از اشعه ماوراء بنفش و دمای بالا استفاده می کنند. پس از این ، اسکناس ها و سکه ها برای چند هفته از گردش خارج می شوند ، در همان زمان آنها به همان تعداد اسکناس های جدید وارد بازار می کنند.
 
در چین بیش از 67 هزار مورد مبتلا به کروناویروس تایید شده و 1527 مرگ و میر ثبت شده است. در همین حال ، 11 میلیون نفر در ووهان ، مرکز شیوع کروناویروس و مرکز استان هوبئی ، در قرنطینه زندگی می کنند. بیمارستان ها آنقدر شلوغ هستند که دولت مردم را در اردوگاه های قرنطینه ی موقت قرار داده است.

نظرات

در ادامه بخوانید...

پزشکان از تغییرات غیر قابل برگشت در ریه های بیماران مبتلا به کروناویروس خبر دادند

در
COVID-19
پزشکان از تغییرات غیر قابل برگشت در ریه های بیماران مبتلا به کروناویروس خبر دادند
پزشکان چینی در مورد صدمات جبران ناپذیر coronavirus COVID-19 به ریه های شخص صحبت کردند. این امر پس از کالبد شکافی اجساد افراد آلوده که در ماه فوریه درگذشته اند ، مشخص شد. 
 
این مطالعه در بیمارستان زونگنان (دانشگاه ووهان) انجام شد. دانشمندان گفتند ، تأثیر COVID-19 بر روی بدن مشابه ترکیبی از سندرم حاد شدید ویروسی و ایدز است ، زیرا بر سیستم ایمنی و ریه ها تأثیر می گذارد.
 
به گفته آنها ، اقدامات احتیاطی باید در مراحل اولیه بیماری انجام شود ، سپس خطر ابتلا به فیبروز کاهش می یابد.
 
فیبروز ریوی روند تشکیل بافت فیبری (اسکار) است که منجر به اختلال در عملکرد تنفسی می شود. با فیبروز ، قابلیت ارتجاعی و کشش بافت ریه کاهش می یابد ، عبور اکسیژن و دی اکسید کربن از طریق دیواره آلوئول ها دشوار است. هیچ درمان مؤثر خاصی برای فیبروز ریوی وجود ندارد.
 
بنابراین ، دانشمندان خاطرنشان كردند ، بیمارانی كه به دلیل ایجاد نوع جدیدی از كروناویروس مبتلا شده اند ، آسیب بافت ریه ای را دریافت می كنند كه در طول عمر با آنها  باقی می ماند. عارضه تنگی نفس است.براساس داده های اخیر ، بیش از 113000 مورد از عفونت کروناویروس در جهان گزارش شده است. بیش از 4000 نفر جان باختند.
 
دانشمندان سنگاپور قبلاً علائم جدیدی از COVID-19 را گزارش داده بودند ، که تصویری نادرست از بیمار مبتلا به تب دنگی ایجاد می کند. یک بیمار آلوده ممکن است بر خلاف پیش زمینه، تب بالا ورم و  خارش داشته باشد. با این حال ، هیچ نشانه مشخصه COVID-19 وجود ندارد.
 
بثورات خارش ، خارش: علائم آتیپیک در مبتلایان به کروناویروس ظاهر می شود
دانشمندان سنگاپور در مورد علائم جدید گلبول های قرمز COVID-19 صحبت کردند ، که تصویری نادرست از بیمار مبتلا به تب دنگی ایجاد می کند. 
 
تب دنگ ، یک تب ویروس ناشی از پشه است که در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری جهان یافت می شود ، سریعترین بیماری ویروسی ناشی از وکتور است که اکنون در بیش از 100 کشور جهان بومی است.
 
طبق گفته دانشمندان ، ممکن است بثورات خارش در بیمار آلوده به کروناویروس در پس زمینه تب بالا مشاهده شود. با این حال ، هیچ نشانه مشخصه COVID-19 وجود ندارد.
 
دانشمندان می گویند ، حتی آزمایش ها می توانند برای تب دنگی مثبت کاذب باشند. آنها از پزشکان خواستند كه به طور جدی به تشخیص coronavirus بپردازند ، زیرا درمان نادرست می تواند هم خودشان را آلوده و هم دیگران را تهدید كند.
 
علائم اصلی (معمولی) کروناویروس شامل تب ، خستگی ، مشکل در تنفس ، سرفه مداوم است.
 
اشکال خفیف تب دنگ می تواند به عنوان بیماری آنفلوانزا مانند علائم مانند تب بالا ، سردرد ، درد در ناحیه پشت چشم ، درد در عضلات و مفاصل ، حالت تهوع ، تورم غدد یا بثورات پوستی ظاهر شود. 
 
در موارد شدید ، درد شدید شکم ، استفراغ مداوم ، تنفس سریع ، لثه های خونریزی ، اضطراب و استفراغ خون مشخصه است. به علت نشت پلاسما ، تجمع مایعات ، مشکلات تنفسی ، خونریزی شدید ، می تواند رخ دهد.

نظرات

در ادامه بخوانید...

یک دلیل ساده برای گسترش سریع کروناویروس

در
کروناویروس
به گفته  مدیر و بنیانگذار سازمان غیر انتفاعی ( WTO ) ، پس از پایان اپیدمی کروناویروس، COVID-19 ، مردم لزوم رعایت قوانین بهداشت شخصی را فراموش خواهند کرد.
 
این دقیقاً همان اتفاقی است که قبلاً با شیوع بیماری های دیگر رخ داده است ، و دقیقاً به دلیل همین نگرش ، عفونت های خطرناک هنوز در جهان رواج دارد. اکنون افرادی که از اپیدمی وحشت دارند دست خود را شسته ، ماسک می پوشند و به طور کلی با احتیاط رفتار می کنند.
 
- بر اساس تجربه من با SARS ، معتقدم برخی افراد این عادت های خوب را حفظ کرده و به آنها ادامه می دهند. با این حال ، بقیه پس از پایان بیماری، آرامش خود را حفظ کرده و بهداشت عمومی را حفظ نمی کنند. به همین دلیل است که اکنون توزیع گسترده ای از COVID-19 داریم. "
 
وی اضافه كرد كه حفظ استانداردهای بهداشتی اساسی و بدون coronavirus نیز بسیار حیاتی است ، زیرا تا 50 درصد بیماری ها به دلیل بهداشت ضعیف است.
 
دست های شسته نشده که با آنها پول می گیریم ، سطح لمس در وسایل نقلیه و اماکن عمومی را درگیر می کنیم ، به نفوذ عوامل بیماری زا در تعدادی از بیماری ها از جمله آنفلوانزا ، ذات الریه ویروسی ، وبا و اشکال مختلف هپاتیت کمک می کند.
 
براساس آمار WHO ، در سراسر جهان سالانه 30،000 زن و 400000 نوزاد در اثر عفونت جان خود را از دست می دهند. غالباً این امر به دلیل کمبود آب تمیز و بهداشت در مناطق محروم و همچنین به دلیل رعایت نکردن کافی از نیازهای شستشوی دست اتفاق می افتد.

نظرات

در ادامه بخوانید...

محصولات غذایی آنتی ویروس برای تقویت سیستم ایمنی 10 محصول

در
10 مورد برتر محصولات غذایی برای سیستم ایمنی بدن
روزنامه اسپانیایی La Vanguardia محصولاتی را برای رژیم غذایی معرفی می کند که با خواص خود از عملکرد سیستم ایمنی بدن پشتیبانی می کنند ، به این معنی که آنها از بدن در برابر ویروس ها محافظت می کنند.
 
10 مورد برتر محصولات غذایی برای سیستم ایمنی بدن شامل سیر حاوی آلیسین ، زغال اخته آنتی اکسیدان ، بادام سرشار از ویتامین E ، آب گوشت ، کلم بروکلی ، قارچ ، شکلات تیره و مرکبات است.
 
در صدر لیست سیر که یک ماده ضد باکتری ، آنتی ویروس و ضد قارچ محسوب می شود قرار دارد. به دنبال آن بادام و زغال اخته که از مجاری هوایی محافظت می کند.
 
پزشکان توصیه می کنند که غذای مرغ یا بوقلمون را در رژیم غذایی قرار دهید ، که از تشکیل مخاط در هنگام سرماخوردگی جلوگیری می کند.
سیب زمینی شیرین سرشار از بتاکاروتن و کلم بروکلی که حاوی ویتامین ها ، مواد معدنی ، آنتی اکسیدان ها و فیبر است.
 
همچنین قارچ، شکلات تیره ، مرکبات ، انار ، کیوی ، پاپایا ، اسفناج ، جوانه گندم و صدف مفید است.
 
در بین ادویه ها ، زنجبیل و زردچوبه برای تقویت ایمنی بسیار عالی است ؛ در بین نوشیدنی ها ، چای سبز و کفیر.
 
پیش از این گزارش شده بود که پزشکان چندین عادت مفید روزانه برای محافظت در برابر coronavirus COVID-19 کروناویروس را فراخوانی کرده اند. بنابراین ، شما باید بیشتر از همیشه دست خود را بشویید ، هنگام سرفه یا عطسه ، دهان و بینی خود را بپوشانید ، سطوح را ضد عفونی کرده و ایمنی را افزایش دهید: افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف به احتمال زیاد آلوده می شوند. علاوه بر این ، شما باید درست بخورید ، فعالیت بدنی کافی داشته باشید ، یک خواب کافی و خوب داشته باشید و از استرس خودداری کنید.

نظرات

در ادامه بخوانید...

یک پزشک از ایتالیا، آخرین لحظات زندگی بیماران مبتلا به کروناویروس را تشریح کرد

در
آخرین لحظات زندگی بیماران مبتلا به کروناویروس
پزشک شاغل در بیمارستان سان کارلو بورومئو در میلان ، ایتالیا ، آخرین لحظات زندگی بیماران مبتلا به کروناویروس را تشریح کرد.
 
به گفته Francesca Cortellaro ، بیماران مبتلا به ویروس کرونا می خواهند قبل از فوت ، این فرصت را به آنها دهند تا با عزیزان خود صحبت کنند. معمولاً پزشک با استفاده از یک لینک ویدیویی ، بیماران در حال احتضار را با عزیزان مرتبط می کند.
 

آیا می دانید چشمگیرترین چیز در بیماران مبتلا به کروناویروس چیست؟

این است که مشاهده کنیم چگونه بیماران به تنهایی می میرند ، به چگونگی التماس آنها گوش دهیم تا به آنها فرصت خداحافظی با فرزندان و نوه هایشان داده شود.
 
به تازگی ، یک بیمار مسن ، با درک اینکه مدت زمان زیادی ندارد ، از من خواست تا با نوه خود تماس بگیرد.
 
از طریق لینک ویدیویی با او تماس گرفتم. خداحافظی کردند. خیلی زود ، و بیمار فوت شد. من در حال حاضر یک لیست طولانی از تماس های ویدیویی دارم.این پزشک خاطرنشان كرد: این افراد آلوده به کروناویروس با ذهن روشن و آگاهانه با مرگ روبرو می شوند. 
 
دکتر توضیح داد: "این احساس می شود که در حال غرق شدن هستند ، و اکنون خود آنها متوجه شده اند که غرق می شوند."
 
ایتالیا به بزرگترین مرکز اروپا در گسترش کروناویروس تبدیل شده است. به دلیل همه گیری ، مقامات لمباردی و 14 استان دیگر از جمله ونیز را قرنطینه کردند. این کشور بیش از 800 کشته و بیش از 12460 آلوده ، عمدتا افراد مسن ثبت کرده است.
 
در برگامو نمی توانند با تعداد کشته شدگان کنار بیایند ، به همین دلیل برای این منظور آنها شروع به استفاده از کلیسای محلی کردند.
 
روبرتو Cosentini ، پزشک بیمارستان جیووانی ، لمباردی را با "مرکز زمین لرزه بی پایان" مقایسه کرد. به گفته وی ، بیماران در شرایط جدی وارد می شوند و بیمارستان دیگر نمی تواند برای نجات آنها کاری انجام دهد.
 
براساس داده های اخیر ، تعداد مبتلایان به کروناویروس در سراسر جهان از 141 هزار نفر فراتر است. بیش از 70600 هزار بهبود یافته و 5600 نفر فوت کردند.

نظرات

در ادامه بخوانید...