دانشگاه آکسفورد واکسن کرونا

دانشگاه آکسفورد واکسن کرونا

دانشگاه آکسفورد اعلام کرده است که واکسن ChAdOx1 nCoV-19 که در حال تولید است ، باعث ایجاد پاسخ ایمنی بدن می شود. دولت انگلیس قراردادهایی را برای تهیه چندین گزینه واکسن دیگر امضا کرده است. در همین حال فرانسه ماسک ها را اجباری کرده است و دونالد ترامپ همچنان اطمینان دارد که کووید 19 به تنهایی ناپدید می شود.

 

براساس اعلام دانشگاه جان هاپکینز ، از ابتدای این بیماری همه گیر ، بیش از 14.5 میلیون نفر به بیماری کروناویروس آلوده شده اند ، بیش از 605 هزار نفر جان باخته اند.

 

واکسن آکسفورد

دانشگاه آکسفورد بیانیه ای صادر کرد که نشان می دهد واکسنی که آن را با AstraZeneca تهیه می کند ، به نام ChAdOx1 ، حداقل تا حدی مؤثر است. واکسن کرونا ، واکسنی به نام ChAdOx1 nCoV-19 با سرعت بی سابقه ای تولید می شود. اساس آن ویروسی است که باعث ایجاد سرماخوردگی در شامپانزه ها می شود. از نظر ژنتیکی به گونه ای اصلاح شده است که بدن آن را برای ویروس 19-nCoV اشتباه می گیرد.

 

 

در این کارآزمایی های بالینی شامل 1.077 نفر ، واکسن برای تحریک تولید آنتی بادی های کروناویروس در بدن تأیید شد.از نظر سیستم ایمنی ، واکسن شبیه به ویروس Covid-19 است. بنابراین ، بدن فرد واکسینه شده با وجود اینکه ویروس موجود در واکسن بی خطر است ، تولید آنتی بادی را آغاز می کند.

 

دولت انگلیس قبلاً صد میلیون دوز واکسن کرونا سفارش داده است. روسیه نیز به آن علاقه نشان داده است. دو روز پیش ، شرکت روسی فر- اعلام کرد که در صورت موفقیت آمیز بودن ، بخشی از تولید را برای عرضه به بازار روسیه و بسیاری از کشورهای دیگر به عهده خواهد گرفت.علاوه بر واکسن آکسفورد ، دولت قراردادی را برای تأمین 90 میلیون دوز دیگر واکسن های امیدوارکننده کورو ویروس که توسط BioNtech ، Pfizer و Velneva تهیه می شود ، امضا کرده است.

 

ما در مورد دو دارو صحبت می کنیم. اتحاد BioNtech و Pfizer که در حال تولید واکسن با قطعه ای از کد ژنتیکی ویروس هستند ، 30 میلیون دوز سفارش داده اند ، 60 میلیون دیگر نیز توسط والنوا سفارش داده شده است که بر اساس ویروس غیرفعال شده ، روی واکسن کار می کند.دولت انگلیس با سرمایه گذاری در واکسن هایی که بر روی اصول مختلف کار می کنند ، سعی در افزایش شانس موفقیت دارد.

 

کیت بینگام ، رئیس کارگروه ایالتی درباره واکسیناسیون کورو ویروس ، در مورد امضای توافق نامه ها اظهار داشت: این واقعیت که ما نامزدهای امیدوار کننده زیادی داریم ، نشان می دهد که تحقیقات با سرعت بی سابقه ای انجام می شود.

وی افزود: "واقعیت این است که ، ما ممکن است هیچ وقت واکسن دریافت نکنیم ، و اگر این کار را انجام دهیم ، ممکن است واکسنی نباشد که مانع عفونت شود ، بلکه یکی از این موارد است که شدت علائم را کاهش می دهد."

 

به گفته بینگام ، ممکن است یکی از واکسن ها تا پایان سال 2020 آزمایش شود ، اما در این مورد ، واکسیناسیون در مقیاس بزرگ انگلیس ها تا سال آینده پیش بینی نمی شود. گاوین ویلیامسون وزیر آموزش و پرورش روز دوشنبه به بی بی سی گفت که اولین واکسیناسیون ها ممکن است در اوایل سال 2021 آغاز شود.


نیویورک تایمز می نویسد ، پزشکان بسیاری از کشورهای توسعه یافته به یکباره یادآور می شوند که در طول قرنطینه تعداد زایمان زودرس به شدت کاهش یافته است.این روند به طور مستقل توسط پزشکان در ایرلند ، دانمارک ، ایالات متحده ، کانادا و چندین کشور دیگر مشاهده شده است. دلیل این امر چیست ، آنها فقط می توانند حدس بزنند. مطالعات مربوطه هنوز توسط دانشمندان دیگر مورد بررسی قرار نگرفته است. با این حال ، تعداد موجود در آنها به طور قابل توجهی با میانگین متفاوت است ، و کارشناسان می گویند که رابطه بین قرنطینه و زایمان زودرس باید بیشتر مورد بررسی قرار گیرد.

 

به گفته دکتر استفان پاتریک ، متخصص نوزادان در بیمارستان کودکان وندربیلت در نشویل ، میزان زایمان زودرس در کلینیک وی در ماه مارس 20٪ کمتر از حد متوسط ​​بود.ماما دنیس جیمیسون از دانشکده پزشکی دانشگاه امری در آتلانتا می گوید که کاهش زایمان زودرس ممکن است به دلیل طیف وسیعی از عوامل باشد ، از هوای پاک تا عدم وجود فشار خون مادر.

 

دکتر جمیسون می گوید: "دلایل تولد زودرس ده ها سال است که رمز و راز بوده است ، و مبارزه با آنها تا حد زیادی ناموفق بوده است." براساس اعلام مرکز کنترل بیماری ایالات متحده ، تعداد زایمان های نارس در سال 2018 برای چهارمین سال به طور پیوسته در حال رشد است. این روزنامه می نویسد: در سال 2018 ، خطر چنین زایمان برای یک زن سفید پوست نه درصد ، برای یک زن آفریقایی آمریکایی - 14 درصد بود.محققان دانمارک و ایرلند برای بررسی ارتباط بین کووید -19 و تولد زودرس ، یک پروژه مشترک را راه اندازی کرده اند.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید