تغییر رنگ چشم چه بیماری هایی را نشان می دهد؟

چشم
 

رنگ چشم در زمان بارداری ایجاد می شود. رنگدانه عنبیه می تواند در طول زندگی تغییر کند. گاهی اوقات این علامت یک بیماری خطرناک است.

به گفته چشم پزشکان ، تغییر ناگهانی رنگ چشم می تواند نشانه یک بیماری جدی باشد. به عنوان مثال ، می توانیم در مورد گلوکوم رنگی و ایریدوسیکلیت هتروکرومیک فوکس صحبت کنیم.

 

xb5a9z29bdg21.jpg

 

سندرم پراکندگی رنگدانه ، یک بیماری چشمی است که می تواند منجر به گلوکوم رنگی شود. آنچه اتفاق می افتد این است که سلولهای رنگدانه شروع به کنده شدن و جدا شدن از سطح عنبیه می کنند. با گذشت زمان ، آنها شبکه مشبک را مسدود می کنند و باعث کاهش سرعت تخلیه می شوند ، که منجر به افزایش فشار داخل چشم می شود. 

 

همچنین نگاه کنید به:

تشکیل دایره های خاکستری روی عنبیه می تواند بیانگر سطح کلسترول خون بالا و ایجاد بیماری های قلبی باشد. این معمولاً در افراد مسن اتفاق می افتد ، حتی چنین اصطلاحی وجود دارد - "قوس سالخوردگی یا قوس پیری".

 

اگر محافل در سنین جوانی ظاهر شود ، این دلیلی برای مراقبت های پزشکی فوری و درمان فوری است. با افزایش کلسترولمی و افزایش تولید کلسترول توسط کبد ، پلاک های کلسترول در بدن ایجاد می شود که باعث تصلب شرایین می شود.

 

هایپرکلسترولمی یک سندرم پاتولوژیک است. این بیماری ، نه یک بیماری ، بلکه یک پیش نیاز برای ایجاد بیماری های خاص ، به عنوان مثال ، تصلب شرایین و چاقی است. این یک بیماری خونی با مقادیر بسیار بالای کلسترول یا به عبارتی ماده ای چربی مانند است.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید