جاذبه های گردشگری در ترکیه ، یونان و قبرس

کشورهایی که در قسمت شرقی دریای مدیترانه  نظیر ترکیه، قبرس و یونان قرار دارند همه از مقاصد گردشگری و دارای جاذبه های توریستی زیادی هستند. مکان های دیدنی  درترکیه، قبرس و یونان، مواردی است که امروز در این مقاله با آن ها بیشتر آشنا می شویم

غروب سنتورینی (Santorini) در یونان

 قطعا یکی از دوست داشتنی ترین جزایر و چشم نوازترین جاهای دیدنی در یونان جزیره سنتورینی است که در اثر زمین لرزه ای بسیار شدید که در قرن 16 رخ داد، بوجود آمد و از آنزمان تا الان شکل و شمایل خود را حفظ کرده. یکی از بیشترین جاذبه های تفریحی و گردشگری در جزیره سنتورینی   به نظاره نشستن غروب خورشید  برای گردشگران می باشد که لذت تماشای غروب خورشید  رامی تواننددر شهرهای فیرا، فیروستفانی و اویا نیز تجربه کنند.

گردشگری با کوله پشتی

گردشگری در ماسوله

غار کتله خور از شگفتی های طبیعت ایران

زیباترین و خطرناک ترین مکان دنیا چاه یعقوب

غار دروگاراتی (Drogarati Cave) در کفالونیا یونان

 غار فوق العاده زیبای درگاراتی یکی از عجیب ترین مکان های گردشگری در یوناناستاین جاذبه گردشگری خیلی دیر در یونان کشف گردید ( 300 سالاز کشف این غار می گذرد)! استالاکتیت هایی که بیش از یک میلیون سال قدمت، قسمت های سقفی غار دروگاراتی را تشکیل داده اند. درب های غار دروگاراتی از سال 1963 برای میزبانی از عموم مردم  باز گردید.

شهر قرون وسطی رودس (Rhodes) در یونان

درست در قلب جزیره رودس کشور یونانشهر ی قدیمی با همین نام  قرار دارد، تاریخچه این شهر مربوط  به قرون وسطی در قاره سبز (اروپا) است ! این شهر درفهرست میراث جهانی سازمان جهانی یونسکوبه ثبت رسیده است. (سیارک)

شهر غرق شده در جزیره ککوا در ترکیه

برای دیدن شهر غرق شده در جزیره ککوا که ازجاذبه های گردشگری ترکیه می باشد، باید به روستای ککوا در نزدیکی آنتالیا بروید. این شهر  در قرن 2 میلادی به علت  زمین لرزه سهمگین در آب غرق شده است وبقایایی از آن تا به امروز در زیر آب موجود می باشد! 

شهر باستانی افسوس (Ephesus) در ترکیه

 در قرن دهم میلادی شهری به نام افسوس به دست یونانیان بنا گردید و نهایتا در زمان رومیان به علت سیلی بزرگ به ویرانه مبدل شد البته  مقدار کمی از آثار این شهر باستانی در شهر سلجوک ترکیه باقی مانده است. شهر باستانی افسوس در حوالی شهرهای کوشی آداسی و ازمیر واقع شده  و یکی از مهمترین جاذبه های توریستی و گردشگری ترکیه می باشد. فضای بزرگ در تصویر آمفی تئاتری با گنجایش 25000 نفر گنجایش بوده است.

 

پاموکاله (Pamukkale) در ترکیه

یکی از زیباترین مکان های دیدنی در ترکیه پاموکاله می باشد ! پاموکاله یکی از معدودترین تراسه های آب معدنی در دنیا است که البته از جذابیت های فوق العاده ای بهره مند می باشد. این جاذبه طبیعی، به شکل پلکانی سفید رنگی است و برای همین  به آن، قلعه پنبه ای نیزمی گویند. (سیارک)

مجموعه غارهای دریایی کیپ گرکو (Cape Greco) در قبرس

و حالا می رسیم به  کشور قبرس. یکی از مکان های خارق العاده شرق مدیترانه و از جذاب ترین جاهای دیدنی قبرس، مجموعه غارهای دریایی کیپ گرکو در ساحل چشم نواز و رویایی کیپ گرکو (در جنوب شرقی قبرس - آیا پانا) واقع شده که علاوه بر جذابیت های دیدنی زیبایش، یک گزینه ایده آل برای تفریحات آبی نظیر شنا و غواصی در قبرس است ، البته جاهای دیدنی در قبرس زیاد می باشد. (سیارک)

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام