مخمر چیست؟

در
مخمر چیست
مخمر یک موجود زنده و تک سلولی است که در گیاهان و حیوانات یافت می شود. سلول های مخمر تخم مرغی شکل هستند و تنها می توانند از طریق یک میکروسکوپ دیده شوند.

 

 

مخمر چیست؟ 

اگر شما مخمر را وزن کنید و سلولهای آن را مجددا محاسبه کنید، تقریبا 1 گرم این ماده حدود 20 میلیارد سلول خواهد بود. از آنجایی که چشم انسان قادر به دیدن یک سلول 5 میکرونی نیست، این موجود زنده تک سلولی برای مدت طولانی جزو مرموز ترین  موجودات باقی مانده است.
تا اواخر قرن نوزدهم، دانش بشریت درباره آنها بسیار اندک بود. در سال 1866، میکروب شناسی به نام لویی پاستور، که تمام عمر خود را صرف مطالعه اصول تخمیر کرده بود و علاقه مند به فرایند تخمیر مخمر بود پس از 15 سال آزمایش، مخمرهای انفرادی را جدا و تمیز کرد. روشهای کشت قارچهای مخمر به روش او هنوز استفاده می شود.

مخمر سلول گیاهی است یا جانوری 

سلول های مخمری موجودات زنده هستند و برای تکثیر نیاز به هوا دارند. غذای مورد علاقه آنها مواد قندی است: ساکارز (نیشکر و چغندر قندی)، فروکتوز و گلوکز (عسل، میوه، شربت افرا)، مالتوز (نشاسته).
 

 اندازه سلول مخمر از هشت هزارم میلی متر فراتر نمی رود. تقریباً 1500 نوع مخمر وجود دارد. در داخل یک گونه هزاران گونه مختلف از نظر ژنتیکی وجود دارد ، اما شاید مشهورترین آن Saccharomyces Cerevisiae باشد. اغلب آنها با نام های قابل فهم تر - مخمر آبجو یا نانوایی - نامیده می شوند. هر یک از این گونه ها ویژگی های خاصی دارند و دامنه مخمر را تعیین می کنند. به عنوان مثال ، در تولید آب ، از سویه های مختلفی برای تولید انواع مختلف نوشیدنی استفاده می شود. اما دامنه این ماده بسیار گسترده تر است. مخمر برای تولید بسیاری از محصولات استفاده می شود ، آنها نقش طعم دهنده ها را بازی می کنند ، و همچنین در داروشناسی ، دامداری و سایر مناطق کاربرد دارند.

 

مخمرها موجوداتی هستند که برای زندگی و تولید مثل به غذا ، گرما و رطوبت نیاز دارند.

در نتیجه تخمیر ، آنها قندها و نشاسته ها را به دی اکسید کربن و الکل تبدیل می کنند. مخمر انواع مختلفی دارد که برای سلامتی انسان مفید است. آنها می توانند سیستم ایمنی بدن را تقویت کنند ، هضم را بهبود ببخشند ، اما برخی از آنها باعث عفونت های قارچی می شوند.

معروف ترین انواع مخمر:

آبجوخانه ها؛
نانوایی؛
بحث در مورد قارچ های تک سلولی موضوع جدیدی نیست. بسیاری از آنها علاقه مند به مخمر نانوایی هستند ، مزایا یا مضرات آنها ، برخی از ترکیب مخمر نانوایی ترسیده اند ، بنابراین بیشتر و بیشتر زنان خانه دار مخمر خانگی ، را انتخاب نمی کنند. در حقیقت ، اگر درک کنید که مخمر چیست ، چگونه این میکروارگانیسم ها تکثیر می شوند و چگونه بر پخت تأثیر می گذارند ، مشخص می شود که به طور کلی ، جای نگرانی نیست. اینکه این مواد مفید باشند یا برعکس برای بدن مضر باشند ، به میزان مصرف ، حساسیت بدن و همچنین وجود قارچ از جنس کاندیدایازیس در بدن بستگی دارد. در مقادیر کم ، مخمر می تواند با پر کردن ویتامین های گروه B سلامتی را بهبود بخشد ، اما مقدار اضافی ماده می تواند بر شخص تأثیر منفی بگذارد.

 

deafbeaab6f67fe534744df39d7e0102_fitted_800x3000.jpeg

مخمر باکتری است یا قارچ

مخمر قارچ است یا باکتری ؟

مخمر ها از چه قارچ هایی هستند ؟

مخمر ها تک سلولی ساده هستند ؟

مخمر قارچ است. قارچ ها یوکاریوت هستند. بیشتر آنها چند سلولی هستند و دارای بدنی رویشی هستند که میسلیوم تشکیل می دهند ، اما مخمر تک سلولی است. قارچ ها همیشه هتروتروف هستند و مهمترین تجزیه کننده های موجود در مواد آلی مرده هستند.

 تفاوت بین باکتری ها ، قارچ ها و مخمر چیست؟

باکتری ها تک سلولی هستند و به طور معمول چند میکرومتر طول دارند. آنها دارای اشکال متنوعی هستند. ممکن است به صورت چسبیده به سطوح ایجاد شوند. آنها بیوفیلم هایی با گونه های مختلف تشکیل می دهند.
باکتری ها پروکاریوت هستند. آنها موجوداتی تک سلولی هستند ، دارای یک کروموزوم دایره ای منفرد ، فاقد هسته یا اندامک های متصل به غشا و دارای تاژک برای حرکت هستند.

قارچ ها یوکاریوتی هستند. آنها می توانند تک یا چند سلولی باشند. آنها اندامک های هسته ای و غشایی دارند. آنها به طور کلی بیش از یک کروموزوم دارند و خطی است. قارچ ها به طور خاص شبیه گیاهان هستند ، یا حداقل به نظر می رسد ، اما هیچ کلروپلاستی برای تبدیل انرژی خورشید به شکر ندارند. قارچ ها باید مواد بیرونی را برای انرژی مصرف کنند. آنها اگر چند سلولی باشند غالباً دارای "سیستم ریشه ای" با بدن بارده (مانند قارچ) هستند.

مخمر نوعی قارچ تک سلولی است ، بنابراین عضوی از  قارچ ها است و تفاوتی با آن ندارد.

 

bb9d5c3e9cf29a4c8f3d6cfdf8cae5d1_ce_1920x1024x0x67_cropped_800x427.jpg

 

تفاوت مخمر آبجو با مخمر پخت نان معمولی چیست

مخمرهای نان انواع کم تحمل الکل هستند که برای کمک به بالا رفتن حجم نان تهیه می شوند. این کار را با مصرف کمی شکر و نشاسته و تبدیل آن به الکل انجام می دهد (این همان کاری است که مخمر و شکر همیشه انجام می دهند). در آن فرآیند ، حبابهای دی اکسید کربن تولید می شود که در خمیر به دام افتاده و به افزایش آن کمک می کند. هنگام پخت ، مقدار بسیار کمی از الکل تبخیر شده و حباب ها در نان باقی می مانند. با این حال ، بیشتر مخمرهای نان فقط در بهترین حالت 5 یا 6 درصد الکل تولید می کنند.

 

مخمر آبجو یا شراب برای تحمل مقادیر بالاتر الکل ، معمولاً 10 تا 15 درصد تولید می شوند. بعضی از آنها مانند مخمرهای شامپاین می توانند الکل را تا 17 یا 18 درصد تحمل کنند. این به معنای تبدیل کارآمدتر قند به الکل و الکل بیشتر در آبجو یا شراب است. در واقع ، اگر قصد دارید آن را برای ماهها یا سالها حفظ کنید ، حداقل به 10 درصد الکل در شراب  نیاز دارید. بیشتر آبجوها فقط 5 تا 7 درصد الکل دارند. در یخچال نگهداری می شود و می تواند مدتی باقی بماند. در یخچال و فریزر ، این الکل برای حفظ آن کافی نیست و از بین می رود. اگر از مخمر نان برای آبجو یا شراب استفاده کنیم ، همین اتفاق می افتد. این فقط الکل کافی تولید نمی کند ، و به معنای آن نیست.

 

علاوه بر این ، بسیاری از مخمر آبجو یا شراب برای تهیه انواع انگور به فروش می رسد تا با طعم خاصی از آن شراب match مانند ریسلینگ مطابقت داشته باشد. مخمر نان ممکن است مشخصات طعم خاص خود را داشته باشد که می تواند طعم متفاوتی در آبجو یا شراب بوجود بیاورد.

 

a19182cbecef9afed6c373603778a00c_fitted_800x3000.jpg

 

ویژگی های عمومی مخمر

مخمر نوعی تک سلولی است

مخمر - اینها ارگانیسم هایی هستند که برای زندگی و تولید مثل نیاز به غذا، گرما و رطوبت دارند.
در نتیجه تخمیر، آنها قند و نشاسته را به دی اکسید کربن و الکل تبدیل می کنند. انواع مختلفی از مخمر وجود دارد که برای سلامت انسان مفید است. آنها می توانند سیستم ایمنی را تقویت کنند، هضم را بهبود بخشند و اما برخی از عفونت های قارچی را ایجاد می کنند.
در حقیقت، اگر شما متوجه شوید که کدام مخمر مفید است، چگونه این میکروارگانیسم ها چند برابر می شوند و چگونه آنها را در معرض تخمیر قرار می گیرند، معلوم می شود که چیزی برای نگرانی وجود ندارد. این که آیا این مواد مفید هستند یا بر خلاف آن، برای ارگانیسم مضر هستند، بستگی به میزان مصرف آنها، حساسیت ارگانیسم و ​​همچنین حضور کاندیدا در بدن دارد. در مقادیر کم، مخمر می تواند، با تجدید ذخایر گروه ویتامین B، سلامت را بهبود بخشد،  اما مقدار بیش از حد مخمر در تغذیه می تواند به فرد آسیب وارد کند.

 

 

حقایق جالب در باره مخمر

مطالعات نشان داده است که سلولهای مخمر تا حد زیادی شبیه سلولهای بدن انسان هستند. اما در حالی که بدن ما ده ها میلیارد سلول دارد ، مخمر فقط یک سلول دارد.

همانطور که دانشمندان می گویند ، انسان ارگانیسم یوکاریوتی است. به عبارت ساده تر ، به این معنی است که تمام مواد ژنتیکی ما در هسته سلول و میتوکندری وجود دارد. با همین اصل ، طبیعت مخمر ایجاد کرد ، اما باکتری ها در حال حاضر نمایندگان موجودات پروکاریوتی هستند. و به دلیل تک سلولی بودن مخمر ، برای دانشمندان مطالعه ساختار ، خواص و مراحل زندگی آنها آسان تر است. و از نظر ساختار ، متابولیسم همه مدل های بیولوژیکی ، این مخمر است که به انسان نزدیک است. علاوه بر این ، این قارچ اولین میکروارگانیسم یوکاریوتی است که دانشمندان ژنوم آن را با مطالعه توالی دقیق هر 16 کروموزوم رمزگشایی کرده اند.

 

اهمیت مطالعه این میکروارگانیسم ها نیز با این واقعیت مشهود است که طی 15 سال گذشته ، دو بار جایزه نوبل پزشکی و فیزیولوژی به محققان مخمر اعطا شده است. دانشمندان با استفاده از ژن های انسانی در قارچ ، اثربخشی داروهای جدید را آزمایش کرده و مشخصات خاص بیماری ها را مطالعه می کنند.

بیشتر تحقیقات بر روی استفاده بالقوه از مخمر در صنایع بهداشتی و غذایی متمرکز شده است. در همین حال ، دانشمندان آزمایشات دیگری نیز انجام داده اند. برای مثال ، چندی پیش مشخص شد که برخی از سویه های مخمر می توانند به عنوان پایه ای برای ایجاد سوخت های زیستی برای حمل و نقل باشند. به هر حال ، بخش قابل توجهی از انسولین ایجاد شده توسط شیمیدانان برای درمان دیابت بدون کمک مخمر تولید نمی شود.

اما این چیزی است که فرد باید در مورد مخمر یاد بگیرد بسیار دور است. حداقل ، دانشمندانی که این ریز مواد را مطالعه می کنند ، در این مورد متقاعد شده اند.

دمای مطلوب برای رشد مخمر 32.2 درجه سانتیگراد است، بالاتر از 38 درجه - مخمر می میرد.
بعضی از گونه های قارچ پس از تخمیر تقسیم می شوند.
عطر آب جو توسط مخمر تعیین می شود.
بیش از پنج هزار نوع قارچ مخمر وجود دارد.
1200 سال پیش از میلاد می دانستند که چگونه مخمر را در نان استفاده کنند.
مواد خام دارای مخمر می تواند به عنوان هاپ، آب پنیر، سبزی های مختلف، پرتقال، گریپ فروت، نوشیدنی عسل باشد.
بسیاری می پرسند: "مخمر قارچ یا باکتری است." واین سوال عجیبی نیست، زیرا تا زمان های نسبتا اخیر، دانشمندان خود پاسخی به این سوال نداشتند. امروزه، بحث های دیگر در مورد چگونگی مصرف مخمر می باشد. و دوباره، پاسخ علم به مصرف مخمر بسیار ساده است: در حد اعتدال مصرف کنید تا در امان بمانید.

 

b129fd28e5119190356b2fbb2d11b985_fitted_800x3000.jpg

 

چرخه زندگی مخمر ها

لازم به ذکر است که توسعه سلول های مخمر تحت شرایط مختلف به روش های مختلف انجام می شود. و اگر چه این مواد، از نظر زیست شناسان، موجودات زنده هستند، اما آنها بسیار منحصر به فرد هستند که می توانند بدون هوا زندگی کنند.
مخمر را تعریف کرده و راههای تکثیر آن را بنویسید
هنگامی که مخمر اکسیژن را دریافت نمی کند، با عمل بر روی شکر، آن را به الکل تبدیل می کند. علاوه بر این، دی اکسید کربن آزاد می شود. در نتیجه این واکنش، انرژی آزاد می شود - خمیر رشد می کند. در همین حال، این انرژی برای مخمر برای ادامه زندگی کافی نیست. در حضور اکسیژن، آنها با شکر به سرعت رشد می کنند، دی اکسید کربن، آب را آزاد می کنند و مقادیر عظیمی از انرژی  را آزاد می کنند.

مخمر خوب و مخمر بد

مخمر، مانند باکتری، توسط بدن انسان مورد نیاز است. اما اولین چیزی که مهم است در مورد این میکروارگانیسم ها بدانید این است که باکتری های خوب و بد وجود دارند و به همین ترتیب مخمر خوب و مخمر بد هم وجود دارد.آنها می تواند بر اندام ها و بافتها تاثیر بگذارد، باعث آلرژی و بسیاری بیماری ها می شود. در حال حاضر ما سعی خواهیم کرد تا انواع مخمر ها را شناسایی کنیم و درک کنیم که کدام یک از آنها مفید هستند و از کدام یک باید اجتناب کنیم.

 

shutterstock_1409631569.jpg

 

قارچ کاندیدا آلبیکنس

گفته شده است که تقریبا 80 درصد از جمعیت جهان در حال مبارزه با این بیماری پنهان با مخمر قارچ مانند کاندیدا آلبیکنس است که باعث التهاب های مختلف در بدن می شود. کاندیدا، مثل همه مخمرها، یک ارگان تک سلولی است که به سرعت در حال افزایش است، زیرا مقدار زیادی شکر در رژیم غذایی وجود دارد. در حین رژیم شیرین، Candida حتی بیشتر فعال می شود. اگر این روند در زمان متوقف نشود، مخمر مضر تقریبا دستگاه های گوارشی و سیستم ایمنی را از بین می برد. در عوض، آنها باعث سردردهای مکرر، اگزما، شوره سر، درماتیت، اختلالات هورمونی، عفونت واژن، بیماری های معده و گیجی می شوند.
 

 خواص مخمر

اما علاوه بر مضرات، مخمرها نیز مفید هستند. قارچ موجود در محصولات پروبیوتیک بهترین تاثیر را روی بدن دارد. آنها سیستم ایمنی را تقویت می کنند و به مبارزه با قارچ کاندیدا آلبیکنس کمک می کنند. اما بهترین منابع این مخمر نیز محصولاتی هستند که شامل شکر هستند.
 
مخمر S. Boulardii که تقریبا در همه پروبیوتیک ها موجود است دارای ویژگی های مفیدی است.
 
مخمر ها باعث تقویت سیستم ایمنی بدن، تحریک تولید آنتی بادی ها می شوند
محافظت از بدن از اثرات مضر آنتی بیوتیک ها
به مبارزه با کاندیدا کمک می کند.
دو مورد غیر معمول مفید از مخمرها - Kluyveromyces marxianus var. مارکسینوس و Saccharomyces unisporus هستند. آنها عمدتا در راه انداز کبدی قرار دارند و نقش تقویت کننده قوی برای سیستم ایمنی بدن را بازی می کنند. باقدردانی از این اجزای کفیر kefir برای قرن ها در سراسر جهان یکی از بهترین نوشیدنی های تونیک است.
 
این مواد میکروسکوپی منبع مواد مغذی و فیبر هستند. انواع مختلف مخمرهای تغذیه ای حاوی ویتامین B12 است که معمولا در غذای حیوانی یافت می شود. علاوه بر این، مخمر منبع خوبی از پروتئین های گیاهی است که آنها را جزء مهم غذاهای گیاهی می کند. غلظت بالای فیبر در زمان تغذیه باعث سیری برای مدت زمان طولانی تر می شود. این عناصر برای عملکرد صحیح بدن ضروری هستند. آنها برای انسان، حیوانات و حتی گیاهان نیز اهمیت دارند.
مخمر آب جو حاوی مقدار زیادی ویتامین و مواد معدنی، از جمله روی ، کروم، آهن ، منیزیم ، اسید فولیک، بیوتین و ویتامین B است.
تقویت سیستم ایمنی بدن
قند خون را عادی می کند
مخمر باعث ترویج توسعه باکتری های مفید در بدن
مخمر Torula - منبع کروم ، سلنیوم ، اسیدهای آمینه و ویتامین B است
مخمر بیکر سیستم ایمنی را تقویت می کند.

 

654b0495efb976b4b656014e12458708_fitted_800x3000.jpg

 

مزایای بهداشتی مخمر

مخمر یک ماده شگفت انگیز است که به طور طبیعی باعث سلامتی و زیبایی می شود.
 
مخمر ها در بسیاری از غذاها، مکمل های غذایی، و همچنین بخشی از لوازم آرایشی  وجود دارند.
برای چندین دهه، مخمر توجه محققان را به خود جلب کرده است، که به اتفاق آرا ویژگی های تغذیه ای فوق العاده و خواص درمانی این قارچ را به رسمیت می شناسند. و همه این به خاطر ترکیب بیوشیمیایی این موجودات زنده است. برای انسان، آنها به عنوان منبع اسیدهای آمینه، مواد معدنی، ویتامین ها، آنزیم ها و بسیاری از مواد مغذی ضروری برای رشد، متابولیسم مناسب و تقویت سیستم ایمنی مفید هستند.

 

 

خواص مخمر برای گیاهان

 

این موضوع تنها موضوع مطالعه اخیر است. همانطور که معلوم شد، مخمر می تواند نه تنها به عنوان یک افزودنی مواد غذایی بلکه به عنوان یک کود طبیعی مفید نیز عمل کند. برخي از سويه ها باعث جذب بيشتر عناصر كمك كننده از خاك توسط گياهان مي شوند . علاوه بر این، بر رشد گیاه تأثیر می گذارد. در عین حال آنها "کود" کاملا امن هستند. در حال حاضر دانشمندان در حال تلاش برای ایجاد یک داروی موثر بر پایه مخمر برای میوه ها و به عنوان یک جایگزین امن برای آماده سازی مواد شیمیایی است.

 

 

مکمل غذایی

 

شاید هیچ کس اطلاعاتی از این که مخمر یک افزودنی مفید برای درمان و پیشگیری از انواع بیماری هاست، شگفت زده شوند.

پروبیوتیک

مخمرها به عنوان پروبیوتیک یک راه حل بسیار امیدوار کننده است. بنابراین دانشمندان متقاعد شده و اضافه می کنند که طیف نفوذ انسان به این میکروارگانیسم ها بسیار وسیع است.

برای فلور روده

دانشمندان رابطه بین مخمر و میکرو فلور روده را مشخص کرده اند، به ویژه، اثر مثبت قارچ بر روی روده التهاب.
 

53ce73f4f39ff591f0cf5ef3585365e9_fitted_800x3000.jpg

 

 

مضرات احتمالی مخمر

عوارض ناخوشایند مصرف مخمر می تواند این باشد که آنها نه تنها باکتری های مفید، بلکه همچنین از آنهایی که مضر هستند، مانند کاندیدا و سایر بیماری ها می شوند. با تشدید و یا وقوع کاندیدیازیس، برای دوره درمان مهم است که همه مواد غذایی مخمردار از رژیم غذایی حذف شود.

مخمر و آلرژی

مخمر، همانطور که قبلا اشاره شد، یک نوع قارچ است. اغلب برای پخت و پز استفاده می شود. در این مورد، مخمر آب جو و نانوایی استفاده می شود. اما علاوه بر آنها، مخمرهای به اصطلاح طبیعی وجود دارد که می تواند در میوه ها، انواع توت ها و انگور یافت شود.
 
معمولا این میکروارگانیسم ها به طور قابل ملاحظه ای توسط انسان تحمل می شوند، اما برخی از افراد از مخمر های غیرطبیعی استفاده می کنند. اینها افرادی هستند که به انواع قارچ و مخمر حساس هستند.

 

 

عصاره مخمر چیست؟

عصاره مخمر یک طعم دهنده غذای مورد استفاده در تهیه نان، آب جو، پنیر، سس سویا و برخی محصولات دیگر است.
 
برای درک چگونگی تاثیر این ماده بر بدن، ابتدا باید بدانید که عصاره مخمر چیست؟
 
عصاره مخمر توسط مخلوط کردن مخمر و قند در شرایط گرم تولید می شود. چنین عصاره ممکن است در قالب ژل یا پودرموجود  باشد. در استفاده از عصاره مخمر در محصولات بر روی برچسب آنها ممکن است به عنوان "طعم های طبیعی" یا "مواد افزودنی" اشاره شود.
 
شما باید بدانید که این عصاره حاوی اسید گلوتامیک اسید است. این یک فرم طبیعی از اسید آمینه است و آن را با یک مکمل غذایی، گلوتامات مونوسیدیم، که به عنوان یک تقویت دهنده، طعم دهنده عمل می کند، اشتباه نگیرید.
و اگر چه عصاره مخمر نیز بر طعم تاثیر می گذارد و به عنوان یک ادویه عمل می کند. علاوه بر این، حاوی غلظت بالای سدیم است. و این باید برای افرادی که مشکلات فشار خون دارند یا کسانی که به دلایل دیگر نمی توانند نمک استفاده کنند، در نظر داشته باشند. علاوه بر این عصاره حاوی غلظت بسیار بالای ویتامین گروه B می باشد.
اما با وجود تمام مزایای این ماده، برای افرادی که دارای حساسیت غذایی یا حساسیت به مخمر هستند، از محصولات حاوی عصاره قارچ استفاده نکنند. ساده ترین راه این کار این است که مواد غذایی نیمه آماده و آماده  را از سوپرمارکت ها خریداری نکنند.

 

6e70e8bb8fe35570a2e7bf7de98725df_fitted_800x3000.jpg

 

منابع طبیعی مخمر

تمام محصولات غذایی که دارای مخمر هستند را می توان به 3 گروه تقسیم کرد.
 

گروه اول شامل:

محصولات نانوایی، آب جو، سیب، پوست میوه (آلو، انگور)، آب انگور، نوشیدنی مالت، شراب، عصاره مخمر می شود.
 

گروه دوم شامل:

کیک، دونات، میوه ها (Overripe)، شکلات (برخی از انواع)، سس سویا.
 

گروه سوم شامل:

تعداد زیادی از محصولات از دسته های مختلف است. به طور خاص، شما نمی توانید در مورد حضور مخمر در تخم مرغ، غذاهای دریایی، انواع مختلف گوشت، آجیل خام، لوبیا، برنج قهوه ای نگران باشید. شما همچنین می توانید از مصرف مخمر بیش از حد اجتناب کنید، در صورتی که از سس سویا در هنگام پختن استفاده نکنید و سرکه را با آب لیمو جایگزین کنید.
 

لیست محصولات حاوی مخمر

همه محصولاتی که از تخمیر بعمل می آیند (سرکه، الکل، میسو، سس سویا، و غیره)
پختن
ویتامین B
آب جو
انواع توت ها (زغال اخته، زغال اخته، انگور، توت فرنگی)
آبمیوه های کنسرو شده
پنیر
سیر
میوه های خشک (انجیر، زردآلو خشک، کشمش)
ژله
قارچ
گوشت فرآوری شده (سوسیس، کالباس)
چای سیاه
زیتون
شراب آبجو
مخمر می تواند اثربخشی داروهای خاصی را تحت تاثیر قرار دهد. مهم است که از مکمل های غذایی حاوی مخمر برای افرادی که به این محصول آلرژی دارند یا برای عفونت های مخمر مستعد هستند اجتناب کنید.
 
یک یادداشت مهم برای بیماران دیابتی: مخمر می تواند سطح قند خون را کاهش دهد، بنابراین توصیه می شود که به طور منظم شاخص گلوکز خود را کنترل کنید.
 
DROZHI_2.jpg

 

 

چگونه در خانه مخمر درست کنیم؟

مطمئنا، شما تعجب می کنید که کدام مخمر را می توانیم در خانه درست کنیم  و چگونه این روند اتفاق می افتد؟ در حال حاضر شما یاد خواهید گرفت که چگونه این قارچ تک سلولی خود را در خانه رشد دهید.
 

روش تولید مخمر در خانه:

200 گرم از آرد و مقدار کمی آب را مخلوط کرده کمی ورز دهید و  گلوله آماده شده از خمیر بعد از یک روز ترش می شود و می تواند به جای مخمر ذخیره شده استفاده شود.(خمیر ترش که قبلا در پخت نان استفاده می شد)

 

 

انواع ماسک مخمر

این واقعیت که مخمر یک مولفه موثر در بسیاری از محصولات زیبایی است، شناخته شده است. اما بسیاری از مردم نمی دانند که لوازم آرایشی را با مخمر به آسانی می توانند در خانه آماده کنند. مطمئن نیستید که چگونه این کار را انجام دهید؟ دستورالعمل های ما را بخوانید.

ماسک مخمر برای بدن

کمی مخمر خشک را با آب و عسل رقیق کنید.
20 دقیقه بر روی پوست بصورت ماسک بمالید و بعد از  15-20 دقیقه با آب گرم شستشو دهید.
این ماسک گردش خون را افزایش می دهد، منافذ را باز و پوست را نرم و صاف می کند.
 

ماسک مخمر برای مو

در یک لیوان کفیر یک قاشق غذاخوری از مخمر را رقیق کنید. مخلوط را چند ساعت در محل گرم قرار دهید.مخلوط آماده را مانند رنگ مو به موها بزنید، حدود نیم ساعت نگه دارید. این ماسک شوره سر را تسکین می دهد.
 

ماسک مخمر برای صورت

تقریبا یک قاشق چای خوری مخمر را در یک مقدار کمی از کفیر رقیق کنید. مخلوط را در یک محل گرم قرار داده  و برای به دست آوردن قوام کمی خامه ترش، اضافه شود. ماسک آماده را به پوست صورت بمالید بعد از 20 دقیقه بشورید. این ماسک برای حذف آکنه،مناسب است و پوست را بهبود می بخشد، مناسب پوست های چرب است.
 

نظرات

۱۴۰۰/۳/۱۱افسانه راجع به مخمر در مقاله از ترس زنان خانه دار در استفاده از مخمر گفته شده خواستم توضیحی کوتاه اضافه کنم. ویژگی حوزه اطلاعات مدرن به حدی است که داستانهای به اصطلاح ترسناک اغلب به عنوان ابزاری برای جلب توجه عموم مورد استفاده قرار می گیرند. محاسبه بر این اساس انجام می شود که ترس دقیقاً احساسی است که باعث می شود فرد در یک جریان اطلاعاتی بی پایان و غنی ، این یا آن خبر را برجسته کند. افشاگری در مورد خطرات برخی غذاها به ویژه محبوب است. مردم با سبزیجات و میوه های اصلاح شده ژنتیکی ، مواد نگهدارنده و طعم دهنده مرعوب می شوند. این ردیف همچنین شامل مخمر نانوائی معمولی است که گفته می شود به میکرو فلور روده آسیب می رساند و همراه با کالاهای پخته شده وارد بدن ما می شود. یکی از افسانه ها به اصطلاح مخمر گرمادوست مرتبط است ، که به گفته آنها ، می تواند در دمای پخت زنده بماند و سپس زنده وارد دستگاه گوارش ما شود. به عنوان یک جایگزین ، انواع مختلفی از فرهنگ های آغازین بدون مخمر ارائه می شود. طبق معمول ، منبع این نوع "فرضیه" زیست شناسان و صنعتگران نیستند ، بلکه علاقه مندان خاص "تغذیه سالم" از مشاغل مختلف هستند. گروه لسفر تمام این استدلال ها را غیرحرفه ای و مضحک می دانند. اولاً ، هیچ "مخمر گرمادوست" وجود ندارد که بتواند در کالاهای پخته شده دوام بیاورد. با پایان پخت ، در مرکز خرده محصول نانوایی ، دما به + 96-98 درجه سانتیگراد می رسد. در دمای 50+ درجه ، مهار فعالیت حیاتی سلولهای مخمر آغاز می شود و در 55+ درجه ، پروتئین موجود در آنها دناتوره می شود و سلولهای مخمر می میرند. ثانیا ، جلوگیری از مصرف مخمر زنده در بدن غیرممکن است. همانطور که قبلا ذکر شد ، مخمر نه تنها در فروشگاه ها فروخته می شود ، بلکه در اطراف ما زندگی می کند. قارچ های میکروسکوپی قطعاً همراه با میوه ها و سایر غذاهای گیاهی توسط ما خورده می شوند. به عنوان مثال ، یک گزینه مخمری که در سطح انگور خشک زندگی می کنند. به هر حال ، اگر فقط آرد را با آب ترکیب کردید ، خمیر را جایگزین کرده و در یک مکان گرم قرار دهید ، به هر حال بعد از مدتی تخمیر مخمر در آنجا شروع می شود ، زیرا آرد حاوی میکروارگانیسم های زیادی از جمله سلول های مخمر است. چیز دیگر این است که سویه های زراعتی که تحت انتخاب هدف قرار گرفته اند ، یک نتیجه قابل پیش بینی خواهند داشت ، ثالثاً ، اگر در مورد عوامل خمیرمایه کاملاً شیمیایی خمیر صحبت نکنیم ، کشت های پیشنهادی بدون مخمر بیولوژیکی پیشنهادی 100٪ چنین نیستند. در واقع ، به عنوان مثال ، در تولید نان چاودار ، در نانوایی ، از مدت طولانی مدت از مایه های ترش بر اساس باکتری های اسید لاکتیک استفاده می شده است. اما در حقیقت این ها همزیستی باکتری ها و همان سلول های مخمری هستند. باکتری های اسید لاکتیک به خودی خود نمی توانند تشکیل گاز کافی برای اشباع سریع خمیر را با دی اکسید کربن فراهم کنند.

۱۴۰۰/۳/۱۱آیا باکتری ها ، قارچ ها و ویروس ها مغز دارند؟ وجود مخمرهای دوتایی چسبیده به هم نشانه چیست

۱۴۰۰/۳/۱۱نه ، آنها مغز ندارند ... اما ، آنها باهوش هستند. اکنون ، اعضای خانواده قارچ ها تک سلولی یا چند سلولی هستند. و ویروس ها ، آنها حتی یک سلول نیستند ... فقط نوعی DNA / RNA آزاد با پوشش پروتئینی هستند. بنابراین آنها توانایی "تفکر" پیچیده ای ندارند که باید گفت ، اما بسیار هوشمندانه به محیط خود پاسخ می دهند ... آنها سازگار می شوند و به یکدیگر کمک می کنند ... بر خلاف انسان ها (هااا .. آن را فراموش نکنید؟). چگونه آنها این کار را انجام می دهند؟ این ارگانیسم ها می توانند خیلی سریع ژنوم خود را به نفع خود جهش دهند. باکتری ها در یکی از سخت ترین شرایط زندگی یافت می شوند. از سردترین دما گرفته تا منافذ حرارتی ، محیط های اسیدی یا شور. توانایی انطباق آنها باورنکردنی است. چنین باکتری هایی پروتئین هایی را تولید می کنند که در برابر گرما یا سرما پایدار هستند. یکی از این پروتئین های پایدار در برابر حرارت در روش معروف PCR مورد استفاده در سراسر جهان استفاده می شود. سایر پروتئین های "طبیعی" فقط در دمای بالا متلاشی شده و از کار می افتند (به همین دلیل تب های بسیار بالا می توانند شما را بکشند!) مثال دیگر تبدیل شدن مقاومت دارویی به یک مشکل رایج در دنیای مدرن است. این سوپر باکتری ها ، تک یاخته ها و غیره در طی حدود 20 سال ، ژن های خود را تغییر داده و پروتئین هایی با شکل متفاوت (هنوز هم عملکردی) تولید کرده اند ، بنابراین داروی مورد نظر دیگر نمی تواند به آن متصل شود. آنها می توانند مسیر مهمترین مسیر متابولیسم خود را تغییر دهند (مانند تنفس) تا پروتئینهای مختلفی را که داروی خاص نمی تواند مهار کند درگیر کند. چقدر باهوش است! به نظر می رسد که باهوش ترین گونه های خودخوانده روی زمین (بله ما!) در جنگ علیه بیماری هایی مانند سل شکست می خوریم زیرا داروهای ما به سادگی روی تعداد فزاینده ای از بیماران کار نمی کنند. باکتری ها همچنین کارهای جالبی را انجام می دهند که به آنها "سنجش ​​حد نصاب" می گویند. به بیان ساده ، آنها "دست" می دهند تا عملی را که در مورد محیط یا میزبان انجام می شود ، تقویت کنند. بنابراین ، تصور کنید که تعداد زیادی از باکتری ها بیان ژن خود را نه به خاطر خود بلکه به خاطر جامعه دستکاری می کنند (انسان ها باید چیزی از آنها یاد بگیرند!) "QS ژنهایی را کنترل می کند که فعالیتهایی را هدایت می کنند که هنگام انجام همزمان گروههایی از باکتریها مفید باشند. فرآیندهای کنترل شده توسط QS شامل بیولومینسانس ، اسپوراسیون ، توانایی ، تولید آنتی بیوتیک ، تشکیل بیوفیلم و ....است. اکنون ، ویروس ها ... باور نکردنی هستند. آنها ابتدا در بدن شما می آیند ، از مکانیسم های ژنتیکی ، مواد اولیه و غیره برای تولید نسخه های "خود" استفاده می کنند. و ، اکثر آنها خیلی خوب پنهان می شوند. البته ، سیستم ایمنی بدن ما برای مقابله با آن آماده شده است. اما گاهی اوقات از بین می رود زیرا برخی ویروس ها می توانند برای تغییر پروتئین های سطحی خود جهش کرده و سیستم ایمنی بدن میزبان "حافظه شناسایی " ویروس را از دست بدهد. این نیز دلیلی است که باعث می شود واکسن ها علیه ویروس های خاصی از کار بیفتند. ما بیش از یک قرن است که برای محافظت از محصولات خود ، مردم خود علیه این ها جنگ می کنیم اما به نظر می رسد که آنها همیشه از ما جلو تر هستند.

۱۴۰۰/۳/۱۳ نوع مختلف از مخمرها در روده انسان زندگی می کنند ، مگر نه؟ بخشی جدایی ناپذیر از میکرو فلورا. مخمر از سیستم ایمنی بدن و هضم غذا مراقبت می کند. مخمر آبجو غنی از ویتامین های گروه B است ؟ تیامین ، ریبوفلاوین ، نیاسین ، اسید پانتوتنیک ، پیریدوکسین ، فولات و بیوتین. همه این مواد به بدن کمک می کنند تا کربوهیدرات ها ، چربی ها و پروتئین ها را به انرژی تبدیل کند. مخمر همچنین سرشار از مواد معدنی مانند سلنیوم است که به تولید هورمون های تیروئید کمک می کند و کروم که سطح نرمال قند خون را حفظ می کند. بهتر است به دنبال مکمل های مخمر مفید در داروخانه باشید.

۱۴۰۰/۳/۱۳اجداد ما در دوران باستان از مخمر طبیعی استفاده می کردند. قبلاً تهیه نان با نوعی مراسم برابر می شد. برای این ، فقط بهترین محصولات - آرد غلات کامل با بالاترین کیفیت و تخمیر طبیعی: مالت ، گندم ، هاپ ، چاودار ، که از محصولات کاملاً طبیعی تهیه شده بود ، گرفته شد. چنین محصولی نه تنها طعم لذیذی داشت ، بلکه حاوی تعدادی ماده مفید نیز بود. مخمر واقعی ، که به طور مستقل و مطابق با تکنولوژی باستان تهیه می شود ، امروزه بر خلاف انواع محبوب ، مفید باقی مانده است. مادربزرگهای ما محصولات نانوایی را بر اساس فرهنگ های طبیعی مبتدی و درست شده از گندم ، مالت ، جو دوسر ، کشمش یا چاودار جوانه پخته می کردند . در اینجا چیزی است که مخمر مضر نیست. و کالاهای پخته شده از آنها معطر ، خوش طعم و سالم تر شدند. اکنون در مقیاس صنعتی ، مخمر مضر گرما دوست با قدرت و اصلی استفاده می شود. برای تولید آنها ، از مواد اولیه شیمیایی مصنوعی استفاده می شود که ساکارومایست نامیده می شوند. مصرف بی رویه چنین محصولاتی ضربه بزرگی به روده وارد می کند ، به کیسه صفرا و کبد آسیب می رساند و همچنین پانکراس نیز رنج می برد. بنابراین مخمر ، که قبلاً مفید تلقی می شد ، صدمه ای بی اندازه به بدن وارد می کند. بر خلاف مخمر پخت گرمادار ، انواع مخمر شیر به عنوان یک محصول نسبتاً سالم در نظر گرفته می شود. آنها حاوی آنزیم های لازم برای سلامتی هستند. محصولات شیر ​​تخمیر شده غنی از مخمر شیر هستند. اگر به طور منظم از محصولات شیر ​​تخمیر شده استفاده می کنید ، اما با رعایت این اندازه ، می توانید سیستم ایمنی بدن را به طور قابل توجهی تقویت کرده و بدن را با مواد مفید شارژ کنید.

۱۴۰۰/۳/۱۴مخمرها میکروارگانیسم های تک سلولی با منشأ گیاهی هستند. آنها به فرآیند تخمیر کمک می کنند و از قدیمی ترین اصطلاح "ارگانیسم های خانگی" هستند. برای پخت و تخمیر ، مردم هزاران سال پیش از مخمر استفاده کردند. نام "مخمر" ریشه پروتو اسلاوی دارد و از فعل به معنی "ورز دادن" است. از زمان های بسیار قدیم ، مردم شروع به استفاده از انواع مخمرها برای تهیه نان و همچنین نوشیدنی هایی مانند کواس ، آبجو و شراب کرده اند. مدت هاست که چندین دستور العمل شناخته شده است که به شما امکان می دهد در خانه مخمر درست کنید - و مخمر ها از آبجو ، پوسته نان چاودار ، مالت ، کشمش و سیب زمینی تهیه می شوند. یکی از ساده ترین روش های تهیه مخمر تهیه سیب زمینی است. برای این کار ، دو سیب زمینی را رنده کنید ، و یک قاشق غذاخوری آب و شکر دانه ریز ، و همچنین یک قاشق چایخوری نمک اضافه کنید. مخلوط را کاملاً هم بزنید و بگذارید به مدت نیم روز بماند. بعد از این مدت می توانید از مخمر خانگی آماده استفاده کنید. فناوری تهیه نان مخمر به دوران باستان برمی گردد. تحت تأثیر مخمر ، حباب های دی اکسید کربن در خمیر شروع به تشکیل می کنند ، که به لطف آن خمیر پف می کند. این دی اکسید کربن است که به نان آماده شده ساختار اسفنجی و لطافت می بخشد.

۱۴۰۰/۳/۱۴ خواص مخمر مخمر حاوی مقدار قابل توجهی پروتئین با ارزش و مفید است که هضم و هضم آن بسیار آسان است. علاوه بر این ، مخمر ، به ویژه مخمر آبجو ، غنی از کربوهیدرات است - مقدار آنها می تواند به سی درصد برسد. آنها حاوی ویتامین های گروه B - B1 ، B2 ، B5 و B6 و همچنین ویتامین های D و PP هستند. آنها همچنین حاوی مواد معدنی مفید - منیزیم ، روی ، کلسیم ، منگنز و آهن هستند. صد گرم مخمر خشک حاوی حدود هفتاد و پنج کالری ترکیبات آن است. مخمر برای مصریان باستان کاملاً شناخته شده بود. این فرض وجود دارد که آنها شروع به تولید آبجو تقریباً شش هزار سال قبل از میلاد و در 1200 سال قبل از میلاد کردند. آنها قبلاً با فناوری تهیه نان آشنا شده اند. به منظور شروع تخمیر بستر جدید ، مردم از بقایای موجود خمیر استفاده کردند. بنابراین ، برای قرن ها ، فرآیند انتخاب مخمر صورت گرفت ، در نتیجه نژادهای فیزیولوژیکی کاملاً جدیدی شکل گرفتند که در طبیعت اتفاق نمی افتند. مضر و موارد منع مصرف استفاده از محصولات تهیه شده با استفاده از مخمر برای عدم تحمل فردی و همچنین در مورد بیماری های کلیوی و نقرس توصیه نمی شود.

۱۴۰۰/۳/۱۴پنکیک مخمر به حق یک غذای مورد علاقه بسیاری است. پنکیک ها با توجه به طیف گسترده ای از دستور العمل ها تهیه می شوند ، اما در بیشتر موارد ترجیح می دهند از این روش استفاده كنند: برای اینکه خمیر شروع به تخمیر شدن کند باید آنرا به مدت یک ساعت در یک مکان گرم نگهداری کنید. با پایان یافتن این زمان ، می توانید پنکیک را بپزید. علاوه بر این ، مخمر همیشه برای پخت دونات و شیرینی ، خمیر برای پای و پیتزا استفاده می شود - به نظر می رسد به طرز حیرت انگیزی خوشمزه ، نرم و اسفنجی باشد.

در ادامه بخوانید...

طرز تهیه نان بدون مخمر

در
نان بدون مخمر

نان های خوشمزه و سالم بدون مخمر ، کلید سلامتی و افزایش انرژی برای کل روز است. نان ها با هر نوع محصول خوشمزه است و به راحتی می توانید از آن به عنوان غذای مستقل یا نان تست استفاده کنید.

 

مواد لازم برای تهیه نان بدون مخمر

• جو پرک+ مغز دانه ها (کدو، آفتابگردان و ...) - 1 لیوان؛
• آرد (هر نوعی به سلیقه شما) - 1 لیوان؛
• پودر بیکینگ - 10 گرم ؛
• شیر یا آب - 1 فنجان؛
• نمک -کمی؛
• روغن تصفیه شده یا کره - 1 قاشق غذاخوری؛
• عسل - 1 قاشق غذاخوری

 

نان بدون مخمر
نان بدون مخمر

 

طرز تهیه نان بدون مخمر

• فر را با دمای 180 درجه گرم کنید.
• جوپرک و مغز ها را با آرد مخلوط کنید.
• پودر بیکینگ و نمک را اضافه کنید.
• در یک کاسه جداگانه ، کره ، عسل ، شیر (یا آب) را مخلوط کنید.
• هم بزنید
• و همراه با جو دوسر به آرد اضافه کنید.
• برای تهیه نان؛
• یک قالب پخت را که قبلاً با کاغذ شیرینی پزی پوشانده شده است قرار دهید.
• به مدت 20-25 دقیقه در فر از قبل گرم شده با دمای 180 درجه بگذارید.

نظرات

در ادامه بخوانید...

طرز تهیه سس تاباسکو

در

طرز تهیه سس تاباسکو

 

تاباسکو  یکی از سس های تند و تیز است که مورد علاقه مزه خواران در سراسر جهان است. و همین حالا می توانید تمام اسرار نحوه تهیه صحیح  سس تاباسکو  در خانه را بیاموزید ، به طوری که بهتر از هر نوع کالای فروشگاهی از این نوع باشد.

 

درباره تاریخچه سس تاباسکو

طرز تهیه سس فلفل سبز چگونه ، کی و از کجا آمده است؟ ما همه پاسخ ها را می دانیم زیرا این اتفاق چندی پیش در سال 1868 رخ داده و توسط منابع رسمی مستند شده است. طرز تهیه سس فلفل سبز تازه ابتدا توسط بنیانگذار شرکت مک ایلنی آمریکایی ، ادموند مک یلنی انجام شد. نوآوری اصلی  در تهیه سس فلفل سبز ، تخمیر انواع مخصوص فلفل ، Tabasco بود.

 

اولین بطری سس تاباسکو  یک دلار تمام شد ، اما با وجود قیمت خارق العاده در آن زمان ، این شرکت در عرض یک سال 350 بطری فروخت. در ابتدا به این سس "Sauce Made by Mr. MacIlenny" می گفتند ، اما سازنده دستور اصلی تصمیم گرفت از کلمه "tabasco" استفاده کند که مدتهاست یک مارک واقعی است. سس پایه حاوی مواد کمی است - فلفل تاباسکو ، نمک سنگ و سرکه سفید. دستور تهیه سس تاباسکو بسیار پیچیده و طولانی است و شامل چندین مرحله است:

PEP23.jpg

Tabasco Pepper

روش اول و  اصلی

طرز تهیه سس فلفل سبز

روش اولیه  طرز تهیه سس فلفل تند سبز با روش تخمیری

ژانویه زمان کاشت بذر فلفل تاباسکو در گلخانه ها است.
آوریل به معنای انتقال فلفل به زمین است.
آگوست - برای برداشت دستی غلافها ، که باید محکم و الاستیک شود ، با تفاله آبدار و رنگ پوست قرمز روشن و رایحه ای غنی.
فلفل های جمع شده به همراه  دانه ها خرد می شوند.
فلفل های خرد شده با نمک مخلوط می شود. در ابتدا این نمک مخصوص معادن محلی جزیره اوری (لوئیزیانا) بود که جزو دارایی سازنده دستور کلاسیک "تاباسکو" بود.
مخلوط حاصل در بشکه هایی قرار می گیرد که برای ساخت آن از بلوط سفید استفاده می شود.
مخلوط  فلفل و نمک به مدت سه سال در بشکه های چوبی می ماند .
پس از استخراج ، ترکیب از دانه ها و پوست جدا می شود.(صاف کردن)
به مدت یک ماه کامل ، پوره حاصل کاملاً با بالاترین کیفیت سرکه سفید به مرور مخلوط می شود.
سپس سس آماده  در بطری شده و برای فروش وارد بازار می شود.
امروزه سس تند اصلی تاباسکو توسط همین شرکت تولید می شود. Macilenni چندین گونه دیگر نیز تولید می کند که از نظر ترکیبات و خصوصیات طعم متفاوت هستند:

 

__opt__aboutcom__coeus__resources__content_migration__simply_recipes__uploads__2009__07__jalapeno-hotness-horiz-a-1800-43b5239ff9a74ab88cb342d13c3782df.jpg

فلفل هالوپینو

سس کلاسیک قرمز "تاباسکو" ؛
سس تاباسکو سس سبز ، ساخته شده ازHalopino Pepper ؛
سس بوفالو برای بال مرغ ؛
سس چیپوت دودی؛
سس سیر تاباسکو ، ترکیب با سه نوع فلفل ؛
سس شیرین و داغ با ادویه های شرقی؛
سس هابانرو ، Habanero sauce ، تند ترین سس.

سس هابانرو

سس هابانرو

روش دوم

طرز تهیه سس فلفل سبز

sayarak.com برای سس تاباسکو از نظر زمانی کمی  طرز تهیه سس فلفل تند سبز  و سس فلفل قرمز تند  را سریع تر انجام داد - به جای سه سال ، فقط 9 ماه طول کشید. اگر می خواهید سس تند را سریعتر بچشید ، می توانید در عرض دو هفته همه کارها را انجام دهید. بیایید شروع کنیم!

 

مواد لازم برای سس تاباسکو

فلفل قرمز تند (تازه) - 40 عدد.
یا فلفل سبز  تند (تازه) - 40 عدد.
نمک  برای طعم دادن؛
آب 
سرکه سیب 80 میلی لیتر.

 

طرز تهیه سس فلفل تند سبز

بیایید یک ترکیب ساده از محصولات را برای یک سس سخت آماده کنیم.
فلفل رسیده تمیز را ریز خرد کنید ، بذرها بمانند .
نمک سنگ درشت را به فلفل تند اضافه کنید.

 

طرز تهیه سس تاباسکو

تکه های نمک و فلفل را کاملا با هم بسابید.

 

طرز تهیه سس تاباسکو


ما پایه Tabasco خود را در یک ظرف شیشه ای قرار می دهیم.
مقداری از سر شیشه را خال بگذارید.
مقداری آب گرم اضافه کنید.

 

طرز تهیه سس تاباسکو


شیشه را می بندیم و آن را به یک مکان تاریک با دمای اتاق می فرستیم. تاباسکو  فرآیند تخمیر را آغاز می کند.
سپس سس رسیده نهایی را به مکان خنک تری منتقل کنید.

 

طرز تهیه سس تاباسکو


بعد از نه ماه ، سس تند ما کاملاً برای فرآوری بیشتر آماده است. ما آن را از طریق الک صاف می کنیم.

 

سس تاباسکو


در اینجا ما چنین شیشه ای بدون دانه و پوست داریم.
نتیجه چنین شیشه ای از خالص ترین و تند ترین تاباسکو است

برای طعم  دادن  در آخر ، کمی سرکه میوه به شیشه اضافه کنید و خوب تکان دهید.
سس تند ما با الهام از تاباسکو اصلی آماده است!

 

خواص سس تاباسکو

خواص سس تاباسکو

این سس به خوبی با طیف گسترده ای از محصولات مطابقت دارد. سس تاباسکو در رژیم غذایی استاندارد پرسنل ارتش آمریكا و انگلیس قرار دارد كه ممكن است نشانه خوبی از فواید آن باشد. محتوای بالای ویتامین های گروه A ، B ، E ، C ، پتاسیم ، فسفر ، آهن ، سدیم ، منیزیم ، کلسیم حتی در شرایط شدید بدن را پر می کند.

از خواص مفید این محصول می توان به طبیعی بودن و نمک کم آن اشاره کرد. این سس برای تقویت ایمنی ، بهبود فرایندهای متابولیکی ، بر کیفیت گردش خون و خونرسانی به تمام بافتهای انسان تأثیر دارد. "تاباسکو" به نوعی محصولی رژیمی است که فقط 12 کالری دارد! در صورت بیماری های سیستم گوارش ، اختلالات قلبی عروقی و تمایل به واکنش های آلرژیک احتیاط کنید.

 

روش سوم و ساده  

طرز تهیه سس فلفل قرمز گلوریا

چگونه دیگر می توانید سس تند خوشمزه ای مانند سس فلفل قرمز گلوریا  یا  سس تند آمازون را در خانه درست کنید؟ بیایید یاد بگیریم:

فلفل چیلی خشک - 6 عدد.
گوجه فرنگی - 4 عدد.
پیاز - 1 عدد.
جعفری (سبز) - 1 دسته ؛
سیر - 2 حبه
روغن  - 2 قاشق غذاخوری ؛
سرکه - 1 قاشق غذاخوری ؛
شکر  برای مزه کمی
نمک برای مزه کمی
فلفل برای مزه.

 

طرز تهیه سس تند آمازون و طرز تهیه سس تند گلوریا

طرز تهیه سس تند آمازون و طرز تهیه سس تند گلوریا مشابه هم هست

 

طرز تهیه سس فلفل قرمز گلوریا

برای طرز تهیه سس گلوریا اول فلفل را بدون دانه ، غشا و ساقه  (دستکش بپوشید!) به قطعات کوچک ریز کنید.
در یک قابلمه بریزید ، آب جوش را بریزید و بگذارید نیم ساعت بماند.
گوجه فرنگی ها پوست گرفته ، با پیاز و سیر خرد شوند.
تمام مواد را با مخلوط فلفل در آب مخلوط کنید.
روغن زیتون و جعفری خرد شده را به پوره له شده اضافه کنید.
سس  را بپزید تا غلیظ شود. سپس تمام اجزای باقی مانده اضافه می شوند - شکر ، نمک ، سرکه ، فلفل. با گوشکوب برقی تمام مواد را بکوبید تا مخلوط یکدست شود.

وقتی می دانید چگونه سس تاباسکو درست کنید ، سوال جدیدی پیش می آید. با این سس داغ چه غذایی بخورید؟ اول از همه ،  ماهی ، گوشت ،  سبزیجات پخته ، سوپ ، سس ، غذاهای با تخم مرغ ، ماریناد و .....
این سس باید در حداقل مقدار به غذا اضافه و مزه دار شود .  امیدواریم که شما بتوانید سس داغ منحصر به فرد خود را با استفاده از دستورالعمل های سالم و ساده سایت درست کنید.و از تجربه غذایی خود لذت ببرید!

 

  مواد لازم برای تهیه سس تاباسکو

سس تاباسکو نام تجاری نوعی سس فلفل تند است. سس تاباسکو در رنگهای سبز هم تولیدمی شود. طرز تهیه سس فلفل سبز ، سس فلفل سبز تند(طرز تهیه سس فلفل سبز گلوریا) با طرز تهیه سس فلفل سبز تند و طرز تهیه سس فلفل قرمز تند یکی است فقط اختلاف در رنگ فلفل انتخابی است.

  •  

مواد لازم برای تهیه سس تاباسکو

1 پیمانه آب

1 پیمانه سرکه تند
نصف ق چ نمک
1 ق غ شکر
1 حبه سیر
40 عدد فلفل قرمز تند

 

طرز تهیه سس تاباسکو

سس فلفل سبز و سس فلفل قرمز

روش چهارم

طرز تهیه سس تاباسکو

طرز تهیه سس تند گلوریا

در طرز تهیه سس گلوریا  ، قابلمه ای انتخاب نموده و درونش 1 پیمانه آب و سیر وفلفل های تند سبز(دم ها گرفته شود) را درونش ریخته و روی حرارت متوسط قرار میدهیم .
هدف از این کار نرم شدن فلفل ها است.
با نرم شدن فلفل ها، بقیه مواد که شامل سرکه، نمک ،شکر را به مواد بالا اضافه نموده و میگذاریم خوب بپزد.
وقتی تمام فلفل ها پخت میگذاریم سرد شود.
با سرد شدن فلفل ها ، آنها را در میکسر ریخته و میکس مینمائیم.اگر دوست ندارید دانه فلفل میکس شود می توانید سس را از صافی رد کنید.
دوباره فلفل های میکس شده را در قابلمه ریخته و میگذاریم یکی دو جوش بخورد.
سپس میتوانید آن را در شیشه تمیز و جوشانده در یخچال نگهداری کنید.  

در طرز تهیه سس فلفل قرمز گلوریا بجای فلفل ها ی تند سبز از فلفل ها ی تند قرمز انتخاب می کنیم .

 

نکته مهم در طرز تهیه سس فلفل سبز تازه و فلفل قرمز تازه

برای خرد کردن فلفل حتما از دستکش استفاده کنید و دستکش ها را بعدا کاملا با مایع ظرفشویی و آب بشویید

حتما هود را در آشپزخانه روشن کنید و تهویه انجام شود از تنفس روی قابلمه فلفل تند در حال پختن جدا خودداری کنید.

 

طرز تهیه سس فلفل سبز شیرین

طرز تهیه سس فلفل سبز شیرین

مواد لازم برای  تهیه سس فلفل سبز شیرین

فلفل دلمه ای 800 گرم
فلفل چیلی 2 عدد اختیاری
سیر 4 حبه
روغن زیتون 4 قاشق غذاخوری
پودر زیره 1/2 قاشق چایخوری اختیاری 
نمک 1 قاشق چایخوری 
فلفل سیاه 1 قاشق چایخوری
 

تهیه سس فلفل سبز

 سس فلفل سبز

 

بعد از شستن و خشک شدن فلفل ها محتوای داخل آن را خالی کنید  و فلفل ها را ریز کنید.
با میکسر فلفل دلمه ای ریز شده ، فلفل چیلی خرد شده و سیرها را له کنید.
روغن زیتون را درون ظرف و روی حرارت متوسط بگذارید و پوره حاصل را به مدت 5 دقیقه بجوشانید  تا آب اضافی کاملا خشک شود. هم بزنید تا ته نگیرد.
پس از 5 دقیقه نمک ، فلفل و پودر زیره را اضافه و حرارت را کم کنید  تا سس فلفل به غلظت مناسب برسد.
پس از آماده شدن سس را کاملا سرد کرده و در ظرف شیشه ای بریزید و در یخچال نگهداری کنید.یا در  قالب های یخ منجمد کنید ).

طرز تهیه سس سالسای ایتالیایی

طرز تهیه گاردن پستو

طرز تهیه سس ورستر شایر

طرز تهیه سس باربکیو

طرز تهیه ادویه ی یونانی

 

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  

 

نظرات

۱۳۹۷/۷/۱۱سس تاباسکو رو من تقریبا با تمام غذاها استفاده می کنم از آش گرفته تا تخم مرغ آب پز مخصوصا برای تخم مرغ آب پز خیلی خوب میشه بوی زهم تخم مرغ رو می گیره

۱۳۹۵/۸/۱مواد تشکیل دهنده سس تند. در ابتدایی ترین شکل ، سس تند معمولاً مخلوطی از فلفل چیلی و نوعی مایعات مانند سرکه ، مرکبات یا حتی آب است . می توانید آن دو را با هم مخلوط کنید و یک سس داغ برای خود تهیه کنید. این یک سس تند طعم بال مرغ ، استیک ، ماکارونی و همبرگر را افزایش می دهد. از چه فلفلی در سس تاباسکو استفاده می شود؟و چه چیزی می تواند جایگزین فلفل تاباسکو شود؟

۱۴۰۰/۵/۲تاباسکو معروف ترین سس فلفل در جهان است. بیش از 150 نوع سس فلفل تند وجود دارد ، اما تاباسکو بیش از یک سوم بازار فروش جهانی را پوشش می دهد.

۱۴۰۰/۵/۲سس تاباسکو با بسیاری از غذاها هماهنگی کامل دارد. به خورش ها ، غذاهای گوشتی ، پیتزا ، سوپ و املت اضافه می شود. گوشت ، مرغ و ماهی با کمک سس مزه دارمی شوند. مورد استفاده در کوکتل

۱۴۰۰/۵/۲ Capsicum frutescens فلفل تاباسکو انواع زیادی است فلفل قرمز گونه های فلفل دلمه frutescens منشاء آن در مکزیک است. این بیشتر با استفاده از آن در سس تاباسکو شناخته می شود.

۱۴۰۰/۵/۲چند اسکوویل در تاباسکو اصلی وجود دارد؟

۱۴۰۰/۵/۲سس فلفل تاباسکو معروف ترین و از نظر تاریخی اولین سس تند است و با فلفل تاباسکو بود که تاریخچه سس تاباسکو آغاز شد. قدرت این سس 2500-5000 اسکوویل است و به عقیده بسیاری سس تند در جهان است.

۱۴۰۰/۵/۲نام تند ترین سس تاباسکو چیست؟

۱۴۰۰/۵/۲سس فلفل هابانرو در مقاله موجود است TABASCO هابانرو فلفل سس در مقیاس اسکوویل محدوده از 7000 به 8000. این است داغترین سس تاباسکو است.

۱۴۰۰/۵/۲تفاوت سس فلفل سبز و سس فلفل قرمز چیست؟

۱۴۰۰/۵/۲رنگ سبز این سس تاباسکو از ماده اصلی آن ، فلفل jalapeno است. این استعاره را می توان به عنوان " چراغ سبز " غذا تصور کرد: سس سبز TABASCO ملایم تر از سس فلفل قرمز اصلی که از فلفل TABASCOاست . با این حال ، همانطور که شایسته است ، سس تاباسکو نیز طعم مشخصی دارد.

۱۴۰۰/۵/۲چرا سس تاباسکو برای شما خوب است؟ فواید سس تاباسکو

۱۴۰۰/۵/۲ویتامین E یک آنتی اکسیدان طبیعی است که از روند پیری بدن و تشکیل پلاک کلسترول جلوگیری می کند. این سس به صورت قطره ای استفاده می شود و با کالری کم ، تأثیر منفی روی اندام نخواهد داشت

۱۴۰۰/۵/۲فلفل تند تاباسکو به محض رسیدن به رنگ قرمز روشن کامل با دست برداشت می شود. در همان روز ، آن را با مقدار کمی نمک مخلوط کرده ، در بشکه های چوبی می گذارند و می گذارند تا تخمیر شود. این ماده تا سه سال در بشکه های چوبی می ماند و در نتیجه یک سس آتشین با طعم بسیار غنی ایجاد می شود.

۱۴۰۰/۵/۲ می توانید " Tabasco " را اینگونه جایگزین کنید: از 10-12 قطعه فلفل کاین یک پوره مخلوط کن درست کنید. سیر ، گیاهان یا یک تکه فلفل دلمه ای را اضافه کنید تا مزه دار شود. نمک زیاد اضافه کنید سس گوجه فرنگی را بجوشانید تا غلیظ شود. از طریق الک صاف کنید و سرکه اضافه کنید

۱۴۰۰/۵/۲نام تند ترین سس چیست؟

۱۴۰۰/۵/۲سس های ساخته شده از فلفل تند ناگا موریچ و بوت جولوکیا (فلفل شبح) و فلفل عقرب ترینیداد ، این ترکیبی از سه فلفل فوق العاده تند و تیز است: Naga Morich ، Bhut Jolockia و Trinidad Scorpion. وضوح آن 1،382،118 واحد است.

۱۴۰۰/۵/۲ تا سال 2011 بوت جولوکیا داغترین فلفل در جهان بود! یک قطره عصاره از این فلفل به یک میلیون قطره آب احتیاج دارد تا دیگر تند درک نشود. این فلفل چیلی 125 برابر از Jalapeno تند تر است! این فلفل از شمال شرقی هند ، به ویژه آسام ، ناگالند و مانیپور می آید. بوت جولوکیا (یا ناگا جولوکیا ، فلفل شبح) دو برابر قهرمان قبلی ، Red Savina داغ است و به عنوان تندترین فلفل جهان در کتاب رکوردهای گینس ثبت شد. بوت جولوکیا می تواند تا 45-120 سانتی متر رشد کنند. طول غلافها 5 تا 8.5 سانتی متر و عرض آنها 2.5 تا 3 سانتی متر است. بوت جولوکیا گرما و رطوبت را دوست دارد ، اما با کمی دقت و عشق اضافی در آب و هوای خنک تر رشد خوبی خواهد کرد. زمان جوانه زنی شبیه فلفل هابانرو است ، بنابراین بیشتر از دیگران طول خواهد کشید. اگر بعد از 3 هفته چیزی مشاهده نکردید ناامید نشوید! بوت جولوکیا یک فصل رشد طولانی دارد. از این گونه مشخص شده است که برخی از گلهای گیاه می توانند ریزش کنند.هنگام دست زدن به این فلفل از دستکش پلاستیکی استفاده کنید.

۱۴۰۰/۵/۲ سس عقرب ترینیداد گونه ها : فلفل دلمه ای است. بعضی اوقات مانند عقرب کمی گزنده می شود ، از این رو عقرب ترینیداد Trinidad Scorpion نامگذاری شده است. این یک فلفل کمیاب و بسیار داغ است که از ترینیداد نشات می گیرد. غلافها از سبز ، نارنجی و سرانجام قرمز می رسند. بعد از حدود 90 تا 120 روز آنها بالغ می شوند. عقرب ترینیداد طعم میوه ای خوبی دارند. بوته ها می توانند تقریباً به 120 سانتی متر بلندی رشد کرده و عملکرد خوبی داشته باشند. سعی کنید برای جوانه زنی خوب دمای ثابت 28 - 32 درجه داشته باشید.

۱۴۰۰/۵/۲ Naga Morich یا Dorset Naga یکی از تندترین فلفل های جهان است! با داشتن حدود 1،000،000 واحد Scoville . حتی تعداد 1،598،227 واحد Scoville در غلاف های Naga Morich اندازه گیری شده است! این چهار برابر قهرمان سابق جهان ، Red Saviana است. Naga Morich به معنای "مار یا شیلی مار" است. این چیلی تقریباً همانطور که برخی می گویند مانند زهر مار است! یک قطره عصاره از این فلفل به بیش از یک میلیون قطره آب نیاز دارد تا دیگر تند شناخته نشود. ناگا موریچ و پسر عمویش بوت جولوکیا از هند با هم رابطه نزدیک دارند. غلافها از سبز به زرد رنگ می شوند و در نهایت قرمز می شوند. بعد از بارگیری مجدد ، حدود 120 روز طول می کشد تا فلفل ها بالغ شوند. این گیاه می تواند به 1 متر ارتفاع برسد.

۱۴۰۰/۵/۲گرانترین سس در جهان چیست؟

۱۴۰۰/۵/۲ شرکت مستقر در سانفرانسیسکو Dave's Gourmet ، که داغترین سس جهان را تولید کرد ، باز هم برتری یافت. سرآشپزهای آن گرانترین سس ماکارونی را در جهان تهیه کرده اند . هزینه یک وعده سس مارینارای سفید ترافل 1000 دلار است.

۱۴۰۰/۵/۲چند Scoville کشنده است؟ و یک فرد چند اسکوویل می تواند بخورد؟

۱۴۰۰/۵/۲در شکل خالص آن می تواند برای انسان بسیار خطرناک باشد. یک میلی گرم که روی دست فرد قرار می گیرد ، باعث درد ناشی از آهن داغ شده و پوست بلافاصله تاول می زند. مطالعات حیوانی نشان داده است که دوز کشنده هنگام بلعیدن کپسایسین 100 میلی گرم در کیلوگرم است (برای موش ها). به نظر می رسد که برای یک فرد متوسط با وزن 80 کیلوگرم ، دوز 8 گرم کپسایسین خالص کشنده خواهد بود. در مقیاس Scoville ، ECC کپسایسین 16،000،000 است ، در حالی که تندی فلفل هابانرو 300،000 است. Naga Jolokia جهانی است داغترین فلفل چیلی، با تخمین رتبه بندی واحد اسکوویل از 650,000،XNUMX SHU.

۱۴۰۰/۵/۲ فلفل تند برای کسانی که از بیماری های دستگاه گوارش ، کبد و کلیه رنج می برند توصیه نمی شود. این واقعا می تواند به معده آسیب برساند ، اما فقط در صورت بروز مشکل: ورم معده ، زخم و غیره. اگر سالم باشید ، البته فلفل ، غشا مخاط را "نمی خورد" ، زیرا بسیاری از این ترس دارند.

۱۴۰۰/۵/۲واسابی از بسیاری از فلفل های قرمز تندتر است . اگرچه کپسایسین (ماده ای که باعث تندی فلفل می شود) وجود ندارد و تندی آن بیشتر شبیه خردل است ، یعنی "به بینی می زند" ، و زبان را نمی سوزاند. تندی واسابی به راحتی با آب یا مواد غذایی دیگر شسته می شود ، برخلاف تندی چیلی .

۱۴۰۰/۵/۲سس هوندا چیست؟

۱۴۰۰/۵/۲سس هونداشی پایه ای سریع برای سوپ ، سس و چاشنی برنج و رشته است ... یک کنسانتره خشک است که به مقدار کم به آبگوشت ، برنج یا سس اضافه می شود .

۱۴۰۰/۵/۲سس Unagi چیست؟

۱۴۰۰/۵/۲سس Unagi یک چاشنی سنتی ژاپنی محسوب می شود. ... سس Unagi مایعی چسبناک و تیره با طعمی شور شیرین با رایحه ای تند و شیرین است.

۱۴۰۰/۵/۲تاباجان چیست؟

۱۴۰۰/۵/۲تاباجان یک ادویه تند است که بر پایه دانه های سویا ، فلفل قرمز و بیش از 15 نوع ادویه جات است. از لحاظ ظاهری و قوام شبیه adjika است. طعم شدید ، عطر دلپذیر و قوام غلیظ امکان استفاده از سس را به عنوان غذای مختلف ، غذاهای جانبی ، گوشت یا سبزیجات فراهم می کند.

۱۴۰۰/۵/۲چه تعداد اسکوویل در تند ترین سس وجود دارد؟

۱۴۰۰/۵/۲ تندی فلفل های Jalapeno از 2500 هزار تا 8 هزار واحد در مقیاس Scoville (ECU) تخمین زده می شود ، تندی اسپری های فلفل 4 میلیون و داغترین ماده شناخته شده برای علم (reziniferatoxin موجود در علف شیر پواسون) 16 میلیارد واحد است

۱۴۰۰/۵/۲سریراچا با تاباسکو چه تفاوتی دارد؟

۱۴۰۰/۵/۲از نظر طعم ، قوام و فناوری تولید بسیار شبیه به یکدیگر هستند - قبل از تهیه سس ، پوره فلفل تخمیر کوتاه می شود و سپس با سرکه "ثابت" می شود. درست است ، برخلاف Tabasco ، Sriracha در بشکه ها به مدت طولانی نمی ماند ، اما بقیه عناصر بلافاصله اضافه می شوند - پوره سیر ، نمک ، شکر

۱۴۰۱/۱۱/۸سس تاباسکو از سال 1868 توسط ادموند مک ایلنی آمریکایی تولید می شود. در ابتدا این سس نام سازنده خود را داشت و تنها 2 سال بعد شروع به نامگذاری "Tabasco" کرد.

۱۴۰۱/۱۱/۸سس تاباسکو چیست .....بیش از 150 نوع سس تاباسکو تولید می شود که از نظر طعم و ترکیب متفاوت هستند. محبوب ترین انواع: "Tabasco" قرمز، تاباسکو قرمز، کلاسیک برای تهیه کوکتل و تنقلات خوش طعم استفاده می شود....... سبز "Tabasco" تاباسکو سبز طعم ملایم تری دارد ، ترکیب لزوماً شامل فلفل jalapeno است. برای تهیه سوپ، همبرگر استفاده می شود....... "Tabasco Chipotle" رایحه گوشت دودی دارد، برای پخت غذاهای گوشتی استفاده می شود........ "Tabasco Buffalo" توصیه می شود با غذاهای مرغ ترکیب شود........ "Tabasco Habanero" دارای طعم های میوه ای است، زیرا دستور غذا شامل پاپایا، موز، تمرهندی، انبه ، پوره موز است. ........ "سیر تاباسکو" شامل 3 نوع فلفل است........... "تاباسکو شیرین و تند" - دستور غذا شامل ادویه های شرقی است........... هر ساله شرکتی با نام سازنده سس معروف نسخه جدیدی از این محصول را منتشر می کند. بنابراین، علاوه بر موارد ذکر شده در بالا، موارد زیر نیز محبوب هستند: تاباسکو با طعم سیر، دستور پخت چیلی 7 ادویه، سس استیک به سبک کارائیب، سس استیک سبک نیواورلئان، سس Bar-B-Que، سس سویا تاباسکو.

۱۴۰۱/۱۱/۸مواد فعال بیولوژیکی که سس تاباسکو را تشکیل می دهند، سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و فرآیندهای متابولیک را فعال می کنند. توصیه می شود این محصول را با غذاهای چرب ترکیب کنید، زیرا به هضم آنها کمک می کند. همچنین به پاکسازی عروق خونی، بهبود گردش خون و عملکرد مغز کمک می کند. تاباسکو اشتها و فرآیندهای گوارشی را تحریک می کند، روند پیری را کند می کند.

۱۴۰۱/۱۱/۸مهم! امتناع از استفاده از سس تند برای بیماری ها ضروری است: قلب؛ کبد؛ اندام های گوارشی؛ حساسیت به واکنش های آلرژیک.

۱۴۰۱/۱۱/۸نحوه استفاده از سس تاباسکو .......... دستور پخت با سس تاباسکو .... توباسکو طعم تند دارد، بنابراین چند قطره از این سس کافی است تا طعم ماریناد، سس سالاد، سوپ، گوشت، ماهی یا سبزیجات را تندتر کند. در تهیه غذاهای مکزیکی و تگزاس ضروری است. برای تهیه: سوپ گازپاچو؛ گواکامول؛ بادام زمینی بو داده؛ ماهی؛ باربیکیو؛ تارتار حمص جوجه؛ سس ها؛ نان ذرت مکزیکی؛ املت و تخم مرغ به سبک بندیکتین. نصیحت! یک چهارم قاشق چایخوری تاباسکو جایگزین 1/2 قاشق چایخوری فلفل سیاه یا سفید خواهد شد.

۱۴۰۱/۱۱/۸تاباسکو باز شده را می توان برای مدت طولانی بدون یخچال نگهداری کرد.

۱۴۰۱/۱۱/۸این سس در رژیم غذایی اجباری پرسنل نظامی و فضانوردان بریتانیایی و آمریکایی گنجانده شده است........ از این محصول برای تهیه کوکتل خرچنگ که در ناهار یکشنبه در کاخ ویندزور سرو می شود استفاده می شود....... نشان سس تاباسکو به 15 زبان چاپ شده است، زیرا می توان آن را در رستوران های هتل های 5 ستاره، غذاخوری ها و هتل های ارزان، در کشتی های اقیانوس پیما و حتی در پارلمان بریتانیا مشاهده کرد.......... هزینه یک بطری تاباسکو در سال 1868 1 دلار بود. در سال اول عرضه این محصول، 350 بطری فروخته شد، اما اکنون به بیش از 160 کشور جهان صادر می شود......... این سس مورد علاقه مدونا، پل نیومن و رئیس جمهور سابق آمریکا جورج دبلیو بوش است...........

۱۴۰۱/۱۱/۸مواد معدنی سس تاباسکو: روی، مس، آهن، سلنیوم، منگنز، پتاسیم، کلسیم، منیزیم، سدیم، فسفر

در ادامه بخوانید...

گوشت دنده ی گوساله کباب شده با سیر و ریحان

در

روی گوشت های دنده ، کمی ادویه های اصلی را ریخته و آن را در گریل چرخان قرار داده تا برای خوراک اصلی لذیذ آماده شود. برنج سریع پخت را تهیه کرده و سبزی ها را در حالی که گوشت در گریل است ، تفت دهید.
زمان لازم برای تهیه این غذا 19 دقیقه است.

مواد لازم برای 4 نفر
1 ق چ نمک
1 ق چ فلفل
1 ق چ ریحان خشک شده
1/2 ق چ پودر سیر
6 تکه گوشت پشت مازوی گوساله استخوان دار (170تا 225 گرم) 


طرز تهیه گوشت دنده ی گوساله کباب شده با سیر و ریحان
1. گریل را از قبل تا 159 - 184 درجه با حرارت (متوسط به بالا) داغ کنید. 4 ترکیب اول را با هم مخلوط کرده و روی تیکه های گوشت گوساله بریزید.


2. در گریل را بسته و گوشت گوساله را در دمای 159 - 184 درجه با حرارت متوسط به بالا به مدت 5-7 دقیقه هر طرف را تا زمان پخت کامل، کباب کنید. (سیارک

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  

مترجم  itrans.ir  

نظرات

در ادامه بخوانید...

طرز تهیه مرغ شکم پر تند

در

یک شام سریع به اندازه ی سرعت خرید خوراک های آماده ی سوپرمارکت سر کوچه است. از این خوراک لذیذ برای سیر کردن بچه های گرسنه ی خود بهره ببرید.

موادلازم  برای 4 نفر

- 1بسته نودل تخم مرغی پهن(230 گرم) 

- 1 ق چ پاپریکا

- 1 ق چ برگ های خشک شده  ی آویشن ، ریز شده

- 1/2‌ ق چ نمک

- 1/4 ق چ فلفل

- 3 ق س کره

- 1 عدد پیاز بزرگ خرد شده

- 1 بسته قارچ خرد شده (450 گرم )‌

- 2 ق چ سیر خرد شده

- 1عددکنسرو خامه ی سوپ قارچ (450 گرم )‌

- 1 پیمانه شیر

- 1 عدد مرغ بریان ، تقسیم شده به تعداد نفرات

- 2 ق س ریحان تازه ی خرد شده

طرز تهیه مرغ شکم پر تند

نودل ها را طبق دستور روی بسته تهیه کرده و گرم نگه دارید.در این ضمن ، پاپریکا ، آویشن خشک ، نمک و فلفل را در کاسه ی کوچکی با هم ترکیب کنید.کره را در ماهیتابه ی بزرگی روی حرارت متوسط به بالا ذوب کرده و قارچ و پیاز را به آن اضافه کرده و به مدت 8-10 دقیقه یا تا زمان ترد شدن پیاز، تفت دهیدو با مخلوط پاپریکا و سیر قاطی کرده و به مدت 2 دقیقه تفت دهید. سوپ وشیر  را اضافه کرده و بگذارید بجوشد و دائما در حین جوشیدن آن را هم بزنید. تکه های مرغ را اضافه کرده و یک قاشق از سس را روی مرغ ریخته و حرارت را کم کنید و در آن را به مدت 10-15 دقیقه یا تا زمانی که مرغ کاملا گرم شود ، بپزید. 1 ق س ریحان به مخلوط اضافه کرده و روی نودل های پخته شده ی داغ سرو کرده و ریحان های باقیمانده را  روی آن بریزید. (سیارک

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  

مترجم  itrans.ir  

نظرات

۱۳۹۵/۱۰/۲۸کلا از غذاهای تند خوشم میاد

در ادامه بخوانید...

طرز تهیه سس سالسای ایتالیایی

در

مواد لازم برای تهیه سالسای ایتالیایی

- 4 عدد آلوی خرد شده

- 1/2  عدد پیاز قرمز کوچک ، کاملا خرد شده

- 12 عدد زیتون بی هسته و خرد شده

- 2 بوته ی سیر ، ساطوری شده

- 2 ق س ریحان تازه ی ساطوری

- 1 ق س سرکه 

- 1 ق س روغن زیتون

- 2 ق س کبر آبکش شده

- 1/4‌ ق چ نمک

- 1/4 ق چ  فلفل آسیا شده ی تازه

- 1/4‌ پیمانه پنیر فتای خرد شده ( اختیاری)

طرز تهیه  سس سالسای ایتالیایی

10 ماده ی اول و در صورت تمایل پنیر فتا را کاسه ی متوسطی با هم مخلوط کرده و در آن را گذاشته و تا زمان سرو ، بگذارید خنک شود. (سیارک

طرز تهیه گاردن پستو

طرز تهیه سس ورستر شایر

طرز تهیه سس تاباسکو

طرز تهیه سس باربکیو

طرز تهیه ادویه ی یونانی

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  

مترجم  itrans.ir  

نظرات

۱۳۹۵/۸/۱Dublgberattis till dig Philia.Jag har nog sagt det förr men säger det igen, Tack för att du bjuder oss allt detta, du inspirerar mig./MVH Anna

در ادامه بخوانید...

طرز تهیه سس قهوه ای

در

مواد لازم برای تهیه سس قهوه ای

- آرد سفید : ۱ق س
- کره : ۱ق س
- هویج : ۲ عدد
- پیاز : ۲ عدد
- رب گوجه فرنگی : ۱ق س
- جعفری ساطوری شده : ۱۰۰ گرم
- آب گوشت : ۱ فنجان
- چاشنی هندی : به میزان دلخواه
- فلفل : به میزان دلخواه
- نمک :به میزان دلخواه (سیارک

طرز تهیه سس قهوه ای

پیاز و هویج را خرد کرده در کره سرخ کنید و رویش آب بپاشید همین که آرد به اندازه کافی سرخ شد، آبگوشت و شاخه‌های جعفری، جوز هندی خرد کرده و فلفل و نمک به آن اضافه کنید، همین که به اندازه کافی پخته شد، یک قاشق رب گوجه فرنگی در آن ریخته، مجدداً برای چند دقیقه دیگر آن را جوشانیده، از روی آتش بردارید. (سیارک

پست های مرتبط با انواع سس:

طرز تهیه سس سالسای ایتالیایی

طرز تهیه گاردن پستو

طرز تهیه سس ورستر شایر

طرز تهیه سس تاباسکو

طرز تهیه سس باربکیو

طرز تهیه ادویه ی یونانی

این پست آشپزی را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن در بخش نظرات از ما پشتیبانی کنید

نظرات

در ادامه بخوانید...