سیارک

مخمر چیست؟

مخمر چیست
مخمر یک موجود زنده و تک سلولی است که در گیاهان و حیوانات یافت می شود. سلول های مخمری تخم مرغی شکل هستند و تنها می توانند از طریق یک میکروسکوپ دیده شوند.

 

 

مخمر چیست؟

اگر شما مخمر را وزن کنید و سلولهای آن را مجددا محاسبه کنید، تقریبا 1 گرم این ماده حدود 20 میلیارد سلول خواهد بود. از آنجایی که چشم انسان قادر به دیدن یک سلول 5 میکرونی نیست، این موجود زنده تک سلولی برای مدت طولانی جزو مرموز ترین  موجودات باقی مانده است.
تا اواخر قرن نوزدهم، دانش بشریت درباره آنها بسیار اندک بود. در سال 1866، میکروب شناسی به نام لویی پاستور، که تمام عمر خود را صرف مطالعه اصول تخمیر کرده بود و علاقه مند به فرایند تخمیر مخمر بود پس از 15 سال آزمایش، مخمرهای انفرادی را جدا و تمیز کرد. روشهای کشت قارچهای مخمر به روش او هنوز استفاده می شود.
 
سلول های مخمری موجودات زنده هستند و برای تکثیر نیاز به هوا دارند. غذای مورد علاقه آنها مواد قندی است: ساکارز (نیشکر و چغندر قندی)، فروکتوز و گلوکز (عسل، میوه، شربت افرا)، مالتوز (نشاسته).
 
تقریبا 1500 نوع مخمر وجود دارد. هزاران تن از گونه های ژنتیکی مختلف را می توان در یک گونه یافت، اما شاید معروف ترین آنها Saccharomyces Cerevisiae، مخمر ساکارومایسس سرویزیه است. که در لاتین به معنای "قند" است. اغلب آنها با نامهای قابل فهم تری نامیده می شوند - مخمر یا نان شیرینی.
هر یک از این گونه ها دارای ویژگی های خاصی است و دامنه کاربرد مخمر را تعیین می کنند. به عنوان مثال، برای تولید انواع مختلف نوشیدنی، انواع مختلفی استفاده می شود. اما دامنه این مخمر بسیار گسترده تر است. مخمر برای تولید بسیاری از محصولات مورد استفاده قرار می گیرد، آنها نقش طعم دهنده ها را بازی می کنند، و همچنین کاربرد در فارماکولوژی، دامداری و دیگر زمینه ها را پیدا می کنند.

 

ویژگی های عمومی مخمر

مخمر - اینها ارگانیسم هایی هستند که برای زندگی و تولید مثل نیاز به غذا، گرما و رطوبت دارند.
در نتیجه تخمیر، آنها قند و نشاسته را به دی اکسید کربن و الکل تبدیل می کنند. انواع مختلفی از مخمر وجود دارد که برای سلامت انسان مفید است. آنها می توانند سیستم ایمنی را تقویت کنند، هضم را بهبود بخشند و اما برخی از عفونت های قارچی را ایجاد می کنند.
در حقیقت، اگر شما متوجه شوید که کدام مخمر مفید است، چگونه این میکروارگانیسم ها چند برابر می شوند و چگونه آنها را در معرض تخمیر قرار می گیرند، معلوم می شود که چیزی برای نگرانی وجود ندارد. این که آیا این مواد مفید هستند یا بر خلاف آن، برای ارگانیسم مضر هستند، بستگی به میزان مصرف آنها، حساسیت ارگانیسم و ​​همچنین حضور کاندیدا در بدن دارد. در مقادیر کم، مخمر می تواند، با تجدید ذخایر گروه ویتامین B، سلامت را بهبود بخشد،  اما مقدار بیش از حد مخمر در تغذیه می تواند به فرد آسیب وارد کند.

 

 

حقایق جالب توجه در باره مخمر

همانطور که نتایج تحقیقات نشان می دهد، سلول های مخمر به سلول های بدن انسان بسیار متفاوتی دارند. اما در حالی که ده ها میلیارد سلول در بدن ما وجود دارد، مخمر تنها یکی است.
 
انسان، همانطور که دانشمندان می گویند، ارگانیک یوکاریوتی است. به زبان ساده، این بدان معنی است که تمام مواد ژنتیکی ما در هسته سلولی و میتوکندری قرار دارد. با همان اصل طبیعت مخمر ایجاد شده است، اما باکتریها در حال حاضر نمایندگان موجودات پروکایوتیست هستند. و به این دلیل که مخمر یک سلول است، دانشمندان برای مطالعه ساختار آنها، خواص و مراحل زندگی راحت ترند.
و از نظر ساختار، متابولیسم، از همه مدل های بیولوژیکی، مخمر نزدیک ترین به انسان است. علاوه بر این، این قارچ اولین میکروارگانیسم یوکاریوتی است که دانشمندان این ژنوم را رمزگشایی کرده اند و دنباله دقیق تمام 16 کروموزوم را مطالعه کرده اند.
 
اهمیت مطالعه این میکروارگانیسم ها نشان دهنده این واقعیت است که طی 15 سال گذشته جایزه نوبل پزشکی و فیزیولوژی دو بار به محققان مخمر اختصاص داده شده است. دانشمندان با استفاده از ژن های انسانی در قارچ، اثربخشی داروهای جدید را آزمایش می کنند و برخی از بیماری ها را مطالعه می کنند.
 
بیشتر تحقیقات مربوط به استفاده از مخمر در صنایع بهداشتی و صنایع غذایی است. در همین حال، دانشمندان در حال انجام و آزمایش های دیگر هستند. به عنوان مثال، خیلی زود روشن شد که برخی از مخمر ها می تواند به عنوان پایه ای برای ایجاد سوخت های زیستی برای حمل و نقل استفاده شود. به هر حال، مقدار قابل توجهی از انسولین که توسط شیمیدانها برای درمان دیابت تولید می شود، با کمک مخمر است.
دمای مطلوب برای رشد مخمر 32.2 درجه سانتیگراد است، بالاتر از 38 درجه - مخمر می میرد.
بعضی از گونه های قارچ پس از تخمیر تقسیم می شوند.
عطر آب جو توسط مخمر تعیین می شود.
بیش از پنج هزار نوع قارچ مخمر وجود دارد.
1200 سال پیش از میلاد می دانستند که چگونه مخمر را در نان استفاده کنند.
مواد خام دارای مخمر می تواند به عنوان هاپ، آب پنیر، سبزی های مختلف، پرتقال، گریپ فروت، نوشیدنی عسل باشد.
بسیاری می پرسند: "مخمر قارچ یا باکتری است." واین سوال عجیبی نیست، زیرا تا زمان های نسبتا اخیر، دانشمندان خود پاسخی به این سوال نداشتند. امروزه، بحث های دیگر در مورد چگونگی مصرف مخمر می باشد. و دوباره، پاسخ علم به مصرف مخمر بسیار ساده است: در حد اعتدال مصرف کنید تا در امان بمانید.

 

 

چرخه زندگی مخمر ها

لازم به ذکر است که توسعه سلول های مخمر تحت شرایط مختلف به روش های مختلف انجام می شود. و اگر چه این مواد، از نظر زیست شناسان، موجودات زنده هستند، اما آنها بسیار منحصر به فرد هستند که می توانند بدون هوا زندگی کنند.
 
هنگامی که مخمر اکسیژن را دریافت نمی کند، با عمل بر روی شکر، آن را به الکل تبدیل می کند. علاوه بر این، دی اکسید کربن آزاد می شود. در نتیجه این واکنش، انرژی آزاد می شود - خمیر رشد می کند. در همین حال، این انرژی برای مخمر برای ادامه زندگی کافی نیست. در حضور اکسیژن، آنها با شکر به سرعت رشد می کنند، دی اکسید کربن، آب را آزاد می کنند و مقادیر عظیمی از انرژی  را آزاد می کنند.

مخمر خوب و مخمر بد

مخمر، مانند باکتری، توسط بدن انسان مورد نیاز است. اما اولین چیزی که مهم است در مورد این میکروارگانیسم ها بدانید این است که باکتری های خوب و بد وجود دارند و به همین ترتیب مخمر خوب و مخمر بد هم وجود دارد.آنها می تواند بر اندام ها و بافتها تاثیر بگذارد، باعث آلرژی و بسیاری بیماری ها می شود. در حال حاضر ما سعی خواهیم کرد تا انواع مخمر ها را شناسایی کنیم و درک کنیم که کدام یک از آنها مفید هستند و از کدام یک باید اجتناب کنیم.

 

 

قارچ کاندیدا آلبیکنس

گفته شده است که تقریبا 80 درصد از جمعیت جهان در حال مبارزه با این بیماری پنهان با مخمر قارچ مانند کاندیدا آلبیکنس است که باعث التهاب های مختلف در بدن می شود. کاندیدا، مثل همه مخمرها، یک ارگان تک سلولی است که به سرعت در حال افزایش است، زیرا مقدار زیادی شکر در رژیم غذایی وجود دارد. در حین رژیم شیرین، Candida حتی بیشتر فعال می شود. اگر این روند در زمان متوقف نشود، مخمر مضر تقریبا دستگاه های گوارشی و سیستم ایمنی را از بین می برد. در عوض، آنها باعث سردردهای مکرر، اگزما، شوره سر، درماتیت، اختلالات هورمونی، عفونت واژن، بیماری های معده و سردرگمی می شوند.

 

 

خواص مخمر

اما علاوه بر مضرات، مخمرها نیز مفید هستند. قارچ موجود در محصولات پروبیوتیک بهترین تاثیر را روی بدن دارد. آنها سیستم ایمنی را تقویت می کنند و به مبارزه با قارچ کاندیدا آلبیکنس کمک می کنند. اما بهترین منابع این مخمر نیز محصولاتی هستند که شامل شکر هستند.
 
مخمر S. Boulardii که تقریبا در همه پروبیوتیک ها موجود است دارای ویژگی های مفیدی است.
 
مخمر ها باعث تقویت سیستم ایمنی بدن، تحریک تولید آنتی بادی ها می شوند
محافظت از بدن از اثرات مضر آنتی بیوتیک ها
به مبارزه با کاندیدا کمک می کند.
دو مورد غیر معمول مفید از مخمرها - Kluyveromyces marxianus var. مارکسینوس و Saccharomyces unisporus هستند. آنها عمدتا در راه انداز کبدی قرار دارند و نقش تقویت کننده قوی برای سیستم ایمنی بدن را بازی می کنند. باقدردانی از این اجزای کفیر kefir برای قرن ها در سراسر جهان یکی از بهترین نوشیدنی های تونیک است.
 
این مواد میکروسکوپی منبع مواد مغذی و فیبر هستند. انواع مختلف مخمرهای تغذیه ای حاوی ویتامین B12 است که معمولا در غذای حیوانی یافت می شود. علاوه بر این، مخمر منبع خوبی از پروتئین های گیاهی است که آنها را جزء مهم غذاهای گیاهی می کند. غلظت بالای فیبر در زمان تغذیه باعث سیری برای مدت زمان طولانی تر می شود. این عناصر برای عملکرد صحیح بدن ضروری هستند. آنها برای انسان، حیوانات و حتی گیاهان نیز اهمیت دارند.
مخمر آب جو حاوی مقدار زیادی ویتامین و مواد معدنی، از جمله روی ، کروم، آهن ، منیزیم ، اسید فولیک، بیوتین و ویتامین B است.
تقویت سیستم ایمنی بدن
قند خون را عادی می کند
مخمر باعث ترویج توسعه باکتری های مفید در بدن
مخمر Torula - منبع کروم ، سلنیوم ، اسیدهای آمینه و ویتامین B است
مخمر بیکر سیستم ایمنی را تقویت می کند.

 

 

مزایای بهداشتی مخمر

مخمر یک ماده شگفت انگیز است که به طور طبیعی باعث سلامتی و زیبایی می شود.
 
مخمر ها در بسیاری از غذاها، مکمل های غذایی، و همچنین بخشی از لوازم آرایشی  وجود دارند.
برای چندین دهه، مخمر توجه محققان را به خود جلب کرده است، که به اتفاق آرا ویژگی های تغذیه ای فوق العاده و خواص درمانی این قارچ را به رسمیت می شناسند. و همه این به خاطر ترکیب بیوشیمیایی این موجودات زنده است. برای انسان، آنها به عنوان منبع اسیدهای آمینه، مواد معدنی، ویتامین ها، آنزیم ها و بسیاری از مواد مغذی ضروری برای رشد، متابولیسم مناسب و تقویت سیستم ایمنی مفید هستند.
 

 

 

خواص مخمر برای گیاهان

 

این موضوع تنها موضوع مطالعه اخیر است. همانطور که معلوم شد، مخمر می تواند نه تنها به عنوان یک افزودنی مواد غذایی بلکه به عنوان یک کود طبیعی مفید نیز عمل کند. برخي از سويه ها باعث جذب بيشتر عناصر كمك كننده از خاك توسط گياهان مي شوند . علاوه بر این، بر رشد گیاه تأثیر می گذارد. در عین حال آنها "کود" کاملا امن هستند. در حال حاضر دانشمندان در حال تلاش برای ایجاد یک داروی موثر بر پایه مخمر برای میوه ها و به عنوان یک جایگزین امن برای آماده سازی مواد شیمیایی است.
 

 

 

مکمل غذایی

 

شاید هیچ کس اطلاعاتی از این که مخمر یک افزودنی مفید برای درمان و پیشگیری از انواع بیماری هاست، شگفت زده شوند.

پروبیوتیک

مخمرها به عنوان پروبیوتیک یک راه حل بسیار امیدوار کننده است. بنابراین دانشمندان متقاعد شده و اضافه می کنند که طیف نفوذ انسان به این میکروارگانیسم ها بسیار وسیع است.

برای فلور روده

دانشمندان رابطه بین مخمر و میکرو فلور روده را مشخص کرده اند، به ویژه، اثر مثبت قارچ بر روی روده التهاب.
 

 

 

مضرات احتمالی مخمر

عوارض ناخوشایند مصرف مخمر می تواند این باشد که آنها نه تنها باکتری های مفید، بلکه همچنین از آنهایی که مضر هستند، مانند کاندیدا و سایر بیماری ها می شوند. با تشدید و یا وقوع کاندیدیازیس، برای دوره درمان مهم است که همه مواد غذایی مخمردار از رژیم غذایی حذف شود.

مخمر و آلرژی

مخمر، همانطور که قبلا اشاره شد، یک نوع قارچ است. اغلب برای پخت و پز استفاده می شود. در این مورد، مخمر آب جو و نانوایی استفاده می شود. اما علاوه بر آنها، مخمرهای به اصطلاح طبیعی وجود دارد که می تواند در میوه ها، انواع توت ها و انگور یافت شود.
 
معمولا این میکروارگانیسم ها به طور قابل ملاحظه ای توسط انسان تحمل می شوند، اما برخی از افراد از مخمر های غیرطبیعی استفاده می کنند. اینها افرادی هستند که به انواع قارچ و مخمر حساس هستند.

 

 

عصاره مخمر چیست؟

عصاره مخمر یک طعم دهنده غذای مورد استفاده در تهیه نان، آب جو، پنیر، سس سویا و برخی محصولات دیگر است.
 
برای درک چگونگی تاثیر این ماده بر بدن، ابتدا باید بدانید که عصاره مخمر چیست؟
 
عصاره مخمر توسط مخلوط کردن مخمر و قند در شرایط گرم تولید می شود. چنین عصاره ممکن است در قالب ژل یا پودرموجود  باشد. در استفاده از عصاره مخمر در محصولات بر روی برچسب آنها ممکن است به عنوان "طعم های طبیعی" یا "مواد افزودنی" اشاره شود.
 
شما باید بدانید که این عصاره حاوی اسید گلوتامیک اسید است. این یک فرم طبیعی از اسید آمینه است و آن را با یک مکمل غذایی، گلوتامات مونوسیدیم، که به عنوان یک تقویت دهنده، طعم دهنده عمل می کند، اشتباه نگیرید.
و اگر چه عصاره مخمر نیز بر طعم تاثیر می گذارد و به عنوان یک ادویه عمل می کند. علاوه بر این، حاوی غلظت بالای سدیم است. و این باید برای افرادی که مشکلات فشار خون دارند یا کسانی که به دلایل دیگر نمی توانند نمک استفاده کنند، در نظر داشته باشند. علاوه بر این عصاره حاوی غلظت بسیار بالای ویتامین گروه B می باشد.
اما با وجود تمام مزایای این ماده، برای افرادی که دارای حساسیت غذایی یا حساسیت به مخمر هستند، از محصولات حاوی عصاره قارچ استفاده نکنند. ساده ترین راه این کار این است که مواد غذایی نیمه آماده و آماده  را از سوپرمارکت ها خریداری نکنند.

 

 

منابع طبیعی مخمر

تمام محصولات غذایی که دارای مخمر هستند را می توان به 3 گروه تقسیم کرد.
 

گروه اول شامل:

محصولات نانوایی، آب جو، سیب، پوست میوه (آلو، انگور)، آب انگور، نوشیدنی مالت، شراب، عصاره مخمر می شود.
 

گروه دوم شامل:

کیک، دونات، میوه ها (Overripe)، شکلات (برخی از انواع)، سس سویا.
 

گروه سوم شامل:

تعداد زیادی از محصولات از دسته های مختلف است. به طور خاص، شما نمی توانید در مورد حضور مخمر در تخم مرغ، غذاهای دریایی، انواع مختلف گوشت، آجیل خام، لوبیا، برنج قهوه ای نگران باشید. شما همچنین می توانید از مصرف مخمر بیش از حد اجتناب کنید، در صورتی که از سس سویا در هنگام پختن استفاده نکنید و سرکه را با آب لیمو جایگزین کنید.
 

لیست محصولات حاوی مخمر

همه محصولاتی که از تخمیر بعمل می آیند (سرکه، الکل، میسو، سس سویا، و غیره)
پختن
ویتامین B
آب جو
انواع توت ها (زغال اخته، زغال اخته، انگور، توت فرنگی)
آبمیوه های کنسرو شده
پنیر
سیر
میوه های خشک (انجیر، زردآلو خشک، کشمش)
ژله
قارچ
گوشت فرآوری شده (سوسیس، کالباس)
چای سیاه
زیتون
شراب
مخمر می تواند اثربخشی داروهای خاصی را تحت تاثیر قرار دهد. مهم است که از مکمل های غذایی حاوی مخمر برای افرادی که به این محصول آلرژی دارند یا برای عفونت های مخمر مستعد هستند اجتناب کنید.
 
یک یادداشت مهم برای بیماران دیابتی: مخمر می تواند سطح قند خون را کاهش دهد، بنابراین توصیه می شود که به طور منظم شاخص گلوکز خود را کنترل کنید.
 
 

 

 

چگونه در خانه مخمر درست کنیم؟

مطمئنا، شما تعجب می کنید که کدام مخمر را می توانیم در خانه درست کنیم  و چگونه این روند اتفاق می افتد؟ در حال حاضر شما یاد خواهید گرفت که چگونه این قارچ تک سلولی خود را در خانه رشد دهید.
 

روش تولید مخمر در خانه:

200 گرم از آرد و مقدار کمی آب را مخلوط کرده کمی ورز دهید و  گلوله آماده شده از خمیر بعد از یک روز ترش می شود و می تواند به جای مخمر ذخیره شده استفاده شود.(خمیر ترش که قبلا در پخت نان استفاده می شد)

 

 

انواع ماسک مخمر

این واقعیت که مخمر یک مولفه موثر در بسیاری از محصولات زیبایی است، شناخته شده است. اما بسیاری از مردم نمی دانند که لوازم آرایشی را با مخمر به آسانی می توانند در خانه آماده کنند. مطمئن نیستید که چگونه این کار را انجام دهید؟ دستورالعمل های ما را بخوانید.

ماسک مخمر برای بدن

کمی مخمر خشک را با آب و عسل رقیق کنید.
20 دقیقه بر روی پوست بصورت ماسک بمالید و بعد از  15-20 دقیقه با آب گرم شستشو دهید.
این ماسک گردش خون را افزایش می دهد، منافذ را باز و پوست را نرم و صاف می کند.
 

ماسک مخمر برای مو

در یک لیوان کفیر یک قاشق غذاخوری از مخمر را رقیق کنید. مخلوط را چند ساعت در محل گرم قرار دهید.مخلوط آماده را مانند رنگ مو به موها بزنید، حدود نیم ساعت نگه دارید. این ماسک شوره سر را تسکین می دهد.
 

ماسک مخمر برای صورت

تقریبا یک قاشق چای خوری مخمر را در یک مقدار کمی از کفیر رقیق کنید. مخلوط را در یک محل گرم قرار داده  و برای به دست آوردن قوام کمی خامه ترش، اضافه شود. ماسک آماده را به پوست صورت بمالید بعد از 20 دقیقه بشورید. این ماسک برای حذف آکنه،مناسب است و پوست را بهبود می بخشد، مناسب پوست های چرب است.
 

- نظرات

برای ارسال نظر، لطفا وارد حساب خود شوید یا ثبت نام نمایید.


خیار یک عامل ضد التهابی عالی است.خیار حاوی مقدار زیادی آب است

چرا خیار باید در رژیم غذایی روزانه باشد

خیار یک عامل ضد التهابی عالی است.خیار حاوی مقدار زیادی آب است

عرق کردن یک فرایند طبیعی است که از طریق آن تنظیم حرارت اتفاق می افتد.

علت عرق کردن زیاد کف دست

عرق کردن یک فرایند طبیعی است که از طریق آن تنظیم حرارت اتفاق می افتد.

تخم مرغ، بادمجان و 13 محصول دیگر که می توانیم بخوریم و  چاق نشویم.

تخم مرغ، بادمجان و 13 غذای دیگر که می توانیم بخوریم و  چاق نشویم

تخم مرغ، بادمجان و 13 محصول دیگر که می توانیم بخوریم و  چاق نشویم.

نوع روغنی که ما در رژیم غذایی خود مصرف می کنیم می تواند بعدها بر روی کیفیت زندگی

بهترین روغن برای کبد چرب چیست؟

نوع روغنی که ما در رژیم غذایی خود مصرف می کنیم می تواند بعدها بر روی کیفیت زندگی

کلیشه غلط با سیب زمینی، یک وضعیت مشابه است.

کلیشه های اشتباه راجع به سیب زمینی و ماکارونی

کلیشه غلط با سیب زمینی، یک وضعیت مشابه است.

چند رقم کنگر فرنگی بر اساس اندازه، رنگ و خار رشد کرده و طبقه بندی می شوند

گنگر فرنگی یا آرتیشو چیست

چند رقم کنگر فرنگی بر اساس اندازه، رنگ و خار رشد کرده و طبقه بندی می شوند

تغذیه مناسب در سرطان یکی از اجزای مهم درمان موفقیت آمیز تومورهای بدخیم است.

رژیم غذایی برای سرطان

تغذیه مناسب در سرطان یکی از اجزای مهم درمان موفقیت آمیز تومورهای بدخیم است.

سلامت کبد به صورت مستقیم با آنچه میخورید در ارتباط است

رژیم غذایی برای درمان کبد چرب

سلامت کبد به صورت مستقیم با آنچه میخورید در ارتباط است

درمان کبد چرب بدون اصلاح رژیم‌ غذایی ممکن نیست.

درمان کبد چرب با اصلاح رژیم‌ غذایی

درمان کبد چرب بدون اصلاح رژیم‌ غذایی ممکن نیست.

کبد چرب جزو بیماری‌ هایی است که تغذیه نامناسب، ورزش نکردن و کم‌تحرکی ...

بهترین رژیم غذایی برای کبد چرب

کبد چرب جزو بیماری‌ هایی است که تغذیه نامناسب، ورزش نکردن و کم‌تحرکی ...

جزئیات بیشتری در مورد اسیدهای امگا 3 و آنچه در آنها وجود دارد

امگا 3 چیست؟ خواص، منابع

جزئیات بیشتری در مورد اسیدهای امگا 3 و آنچه در آنها وجود دارد

مناکینون (Menaquinone) نقش مهمی در فرآیندهای پشتیبانی از حیات انسان دارد

نحوه مصرف ویتامین K2، خواص، منابع

مناکینون (Menaquinone) نقش مهمی در فرآیندهای پشتیبانی از حیات انسان دارد

ویتامین K1  نقش مدافع پوست، خون و اندام های داخلی را بازی می کند.

خواص و نحوه مصرف ویتامین K، ویتامین K1

ویتامین K1 نقش مدافع پوست، خون و اندام های داخلی را بازی می کند.

وظیفه اصلی Vitamin D3، اطمینان از رشد بافت استخوانی است.

ویتامین D3 چیست؟

وظیفه اصلی Vitamin D3، اطمینان از رشد بافت استخوانی است.

با رژیم غذایی متعادل، نیاز روزانه به ید توسط محصولات گیاهی و حیوانی سرشار از ید

مواد غذایی سرشار از ید

با رژیم غذایی متعادل، نیاز روزانه به ید توسط محصولات گیاهی و حیوانی سرشار از ید

برخی از مردم برای کاهش وزن از مکمل کیتوزان استفاده می کنند.

کیتوزان چیست و چرا افراد از آن استفاده می کنند

برخی از مردم برای کاهش وزن از مکمل کیتوزان استفاده می کنند.

آیا پروتئین آب پنیر، سبب آکنه می شود؟ یک مطالعه جدید نشان می دهد

آیا پروتئین آب پنیر، سبب آکنه می شود

آیا پروتئین آب پنیر، سبب آکنه می شود؟ یک مطالعه جدید نشان می دهد

ارلیستات متعلق به یک دسته از داروهایی است که مهار کننده های لیپاز هستند.

کپسول ارلیستات چیست

ارلیستات متعلق به یک دسته از داروهایی است که مهار کننده های لیپاز هستند.

محصولات حاوی آهن مانند هماتینیک یک عامل مهم مسمومیت مرگبار در کودکان زیر 6 سال

قرص هماتینیک

محصولات حاوی آهن مانند هماتینیک یک عامل مهم مسمومیت مرگبار در کودکان زیر 6 سال

قرص آتورواستاتین بدون توجه به غذا 1 بار در روز مصرف می شود.

آتورواستاتین

قرص آتورواستاتین بدون توجه به غذا 1 بار در روز مصرف می شود.

قاصدک اغلب به عنوان یک علف هرز مزاحم شناخته می شود

خواص برگ و ریشه قاصدک

قاصدک اغلب به عنوان یک علف هرز مزاحم شناخته می شود

آلوئه ورا در بعضی کشورها مثل نیوزلند مانند علف هرز رشد می کند

20 استفاده جالب از آلوئه ورا

آلوئه ورا در بعضی کشورها مثل نیوزلند مانند علف هرز رشد می کند

آلوئه ورا همچنین برای درمان یبوست  مکملی محبوب می باشد

در مورد آلوورا بیشتر بدانیم

آلوئه ورا همچنین برای درمان یبوست  مکملی محبوب می باشد

آلوئه ورا حاوی ویتامین‌ها، ‌مواد معدنی، آنتی اکسیدان ها و اسیدهای آمینه است.

آب سم‌ زدای آلوورا

آلوئه ورا حاوی ویتامین‌ها، ‌مواد معدنی، آنتی اکسیدان ها و اسیدهای آمینه است.

ویتامین ای (E) ویتامینی است که در چربی حل می‌شود.

خواص و نحوه مصرف ویتامین E

ویتامین ای (E) ویتامینی است که در چربی حل می‌شود.

قهوه یک بوته همیشه سبز استوایی با گل های سفید است که مانند یاسمن بوی می دهد.

قهوه

قهوه یک بوته همیشه سبز استوایی با گل های سفید است که مانند یاسمن بوی می دهد.

قهوه و کافئین با کمبود آهن در افراد سالم در ارتباط نیست.

آیا قهوه و کافئین مانع جذب آهن می شوند؟

قهوه و کافئین با کمبود آهن در افراد سالم در ارتباط نیست.

دانشمندان توضیح می دهند که چرا زنان پس از ازدواج سریعتر چاق می شوند.

چرا زنان پس از ازدواج سریعتر چاق می شوند

دانشمندان توضیح می دهند که چرا زنان پس از ازدواج سریعتر چاق می شوند.