چگونه هندوانه را انتخاب کنیم

در
چگونه هندوانه را انتخاب کنیم
چگونه هندوانه را انتخاب کنیم؟ هندوانه، این میوه آبدار مخصوصا برای جوانان و نوجوانان بسیار مناسب است و منبع بسیار خوبی از ویتامین C ، A،  B6، B1 و منیزیم است، توصیه می شود درژیم غذایی آنها گنجانده شود.
هندوانه را از مکان های غیر تجاری و غیر مجاز، به ویژه در نزدیکی جاده، خریداری نکنید.
هندوانه برای شیرین و آبدار بودن نیاز به بررسی دارد. رنگ و شکل آن بر طعم هندوانه تاثیر نمی گذارد، اما پوست هندوانه باید صاف باشد. نباید هیچ گونه ترک و یا برجستگی و فرورفتگی داشته باشد؛ باید به اصطلاح "پشته خاکی"یا لک زمین بر روی پوست هندوانه را داشته باشد .
چگونه هندوانه را انتخاب کنیم
این یک منطقه زرد در جایی است که هندوانه در طول رشد، زمین و خاک را لمس کرده است. هر چه این قسمت رنگ آمیزی پر رنگ تر داشته باشد،(زرد مایل به کرم) هندوانه رسیده تر است اگر سفید متمایل به سبز باشد، این قسمت تماس کافی با زمین نداشته و به این معنی است که هندوانه خیلی زود برداشت شده و نارس است.
 
و خطوط هندوانه هر چه موازی تر و صاف تر و تیره تر باشد نشان دهنده رسیدگی میوه است.
 
بسیاری از توصیه ها توجه به دم هندوانه است، اما کارشناسان کشاورزی بر این باورند که این شاخص رسیده و شیرین بودن هندوانه نیست،  دم در هر صورت خشک می شود تا زمانی که هندوانه به مکان فروش برسد. رگه های سفید یا مقدار زیادی از رگه های سفید و زرد می تواند نشاندهنده مصرف مقدار زیاد کود باشد.
 
پوسته هندوانه نباید بدرخشد، درخشان و براق بودن پوست می گوید که میوه رسیده نیست.
برای امتحان رسیده و آبدار بودن هندوانه می توانید از ضربات تند و کوتاه با بند انگشتان خود به هندوانه استفاده کنید و با گوش دادن به صدای پر و کامل و دارای ارتعاش که در تمام بافت پخش می شود نشان از آبدار و رسیده بودن است  اگر صدای گرفته و بم شنیدید به این معنی است که هندوانه نرسیده است.
 
پالپ هندوانه همه چیز را مانند یک اسفنج جذب می کند و باکتری ها بسیار سریع جدب آن می شوند. در نتیجه، فقط بعد از چند ساعت از برش، هندوانه می تواند خطرناک باشد. هندوانه برش خورده را می توان در یخچال برای 3 تا 4 روز نگه داشت.

نظرات

در ادامه بخوانید...

خواص هندوانه

در

خواص هندوانه

- بهترین آنتی ‌اکسیدان‌ها در هندوانه موجود است.

-  هندوانه منبع بسیار خوبی از ویتامین C و A می باشد.

-  هندوانه قرمز خوشمزه همچنین منبع قوی از آنتی ‌اکسیدان کاروتن است که لیکوپن نامیده می‌شود. این آنتی‌ اکسیدان‌ها در بدن حرکت کرده و رادیکال‌های آزاد را خنثی می‌کنند. رادیکال‌های آزاد موادی در بدن هستند که می‌توانند آسیب زیادی به ما وارد کنند. این مواد می‌توانند کلسترول را اکسید کرده و باعث شود که به دیواره رگ‌‌های خونی چسبیده و موجب ضخیم‌تر شدن آن شود و این عمل می‌تواند منجر به سکته قلبی شود. لیکوپن که رنگ قرمز زیبا را به هندوانه می‌دهد به کاهش خطر سرطان پروستات هم کمک می‌کند.

-  جالب است بدانید که هندوانه watermelon تنها میوه‌‌ای است که نسبت به میوه‌ها و سبزی‌جات دیگر دارای مقدار بیشتری بتاکاروتن است. (سیارک

- هندوانه میوه‌‌ای است که حاوی میزان بالایی الکترولیت سدیم و پتاسیم است که آن را از طریق عرق دفع می‌کنیم.

-  هندوانه همچنین سرشار از ویتامین‌های B است که برای تولید انرژی حیاتی هستند. متخصصین تغذیه توصیه می‌کنند که هندوانه منبع بسیار خوبی از ویتامین B6، B1 و منیزیم است. این میوه بخاطر میزان بالای آبی که در خود دارد که تقریباً 90 درصد آن را می گیرد و ارزش کالری آن، جزء باارزش‌ترین میوه‌‌ها دسته‌ بندی می‌شود.

 

- هندوانه خاصیت خنک‌کنندگی خاصی دارد و به طرز شگرفی سرشار از سیترولین بوده که آمینو اسیدی است که بدنمان برای ساخت یک آمینواسید دیگر، آرژنین، که در چرخه اوره برای از بین بردن آمونیاک استفاده می‌شود، مصرف می‌کند.(سیارک

- آنتی‌اکسیدان‌ها به کاهش شدت آسم کمک می‌کنند. همچنین خطر سرطان روده، آسم، بیماری قلبی، آرتروز هماتوئید و سرطان پروستات را کاهش می‌دهد.

-  هندوانه منبع خوبی از تیامین، پتاسیم و منیزیم است که از بدن در برابر بیماری‌های مختلفی محافظت می‌کنند.

- هندوانه فاقد چربی است اما به تولید انرژی کمک می‌کند. دربرابر زوال ماکولا هم محافظ خوبی محسوب می‌شود.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

نظرات

در ادامه بخوانید...

دفع سموم بدن با هندوانه و خیار

در

مواد لازم
• هندوانه
• خیار خورد شده
• برگ گشنیز
• برگ نعناع
• فلفل سیاهطرز تهیه
1. هندوانه را قاچ کرده بهمراه خیار خرد شده در پردازنده مواد غذایی بریزید.
2. چند برگ نعناع و گشنیز به آن اضافه کنید.
3. آنها را چرخ کنید.
4. قبل از مصرف مقداری فلفل سیاه و یخ به آن اضافه کنید.
فواید
• خیار به دفع سموم و بازپس‌گیری آب توسط سلول ها کمک می کند.
• نعناع طبع سرد دارد. و به حرکت صفرا از کبد به روده کوچک کمک می کند و نیز در دفع چربی مفید می باشد. همچنین نعناع موجب شل شدن عضلات معده و معطر شدن آن می گردد.
• سیترولین هندوانه (یا خیار) به کلیه ها در دفع آمونیاک که برای بدن بسیار سمی است کمک می کند.
• برگ گشنیز دارای ویتامین A و ویتامین K می‌باشد. همچنین غنی از مواد معدنی مانند کلسیم و پتاسیم است. در درمان سوء هاضمه، درمان بیماری های پوستی و اختلالات قاعدگی، حفظ سطح قند خون و سطح کلسترول و بهبود بینایی مفید است.
• فلفل سیاه باعث بهبود هضم غذا شده و منبع خوبی برای ویتامین E است. (سیارک)

 

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید. 

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

ویتامین ها و مواد مغذی لازم برای سلامت مو

در

زیبایی از درون  انسان نشات می گیرد، اگرچه روش ها و کار طراحان مد بسیار خوب است، ولی یک رژیم سالم سرشار از مواد مغذی ، کلید اصلی پرورش سری با موهای زیباست.دو کاشناس متخصص برتر پوست و متخصص تغذیه بهترین غذاها را برای سلامتی مو توصیه می کنند:(سیارک)

پروبیوتیک

مزیت : محکم شدن مو ، شکنندگی کمتر

سلامتی مو و در کل سلامتی شما ارتباط زیادی به گوارش دارد. بنابراین بالا بردن پروبیوتیک در شما یک عامل مهم است. طبق گفته ی اسنایدر " فولیکول مو مواد مغذی را جذب می کند و اگر بدنتان مسدود باشد [گوارش خوبی نداشته باشد ] ، مانع این کار می شود" .

روش عملکرد آن :  طبق گفته ی اسنایدر ، پروبیوتیک ، شکلی از باکتری زنده است که بخش اصلی جهان طبیعی است و برای زندگی ما ، نقش حیاتی دارد. آنها به رشد باکتری های خوب در بدن کمک می کنند در حالی که از رشد میکروارکانیسم های مضر جلوگیری می کنند. این کار اثر زیادی روی گوارش و جذب مواد مغذی شما دارد.

مواد خوراکی : کارشناسان با اطمینان می گویند که با یک مکمل پروبیوتیک مثل پروبیوتیک های دیتاکس زیبایی اسنایدر کیمبرلی ، می توان به گوارش کمک کرد. "SBO ها [ارگانیسم هایی با پایه ی خاک ] در این محصول نه تنها به حذف باکتری های مضر کمک می کنند بلکه راه را برای رشد باکتری های مفید باز می کنند" . اگر مکملی مورد  سلیقه ی شما قرار نباشد ، غذاهایی مثل ماست ، کفیر ، میسو ، تمپه یا خمیر ترش   را در رژیم خود بگنجانید که سرشار از پروبیوتیک هستند.

پروتئين


مزیت: رشد مو


ابتدا خبر بد: هیچ غذایی نیست که با خوردن آن رشد موهای شما سریع تر شود. فوسکو توضیح می دهد که "نرخ رشد مو با بسیاری از عوامل از جمله سن، وضعیت هورمونی، ژنتیک، بیماری و تغذیه تعیین می شود". خبر خوب؟ مواد مغذی مهمی وجود دارد که برای حفظ رشد سالم موهای شما لازم است و پروتئین سنگ بنای مهم سلامت موهای است.
چگونه کار می کند: پروتئین یک جزء ساختاری مو است. او می گوید "پروتئین باعث می شود تا 90 درصد از فیبر مو ساخته شده و در فولیکول مو شروع به کار کند". و این برای رشد مو ضروری است. حتی اگر هیچ چیزی نیست که بتواند به روند(فرایند رشد) سرعت ببخشد ، اما چیزهایی وجود دارد که شما می توانید انجام دهید تا سرعت آن کم شود ، و مصرف ناکافی پروتئین یکی از آنها است." هنگامی که شما پروتئین می خورید، بدن آن را به اسیدهای آمینه تجزیه می کند که برای سلامت مو ضروری است. بدون پروتئین کافی در رژیم غذایی ، شما ممکن است ضیف بودن مو، شکنندگی مو، شکستگی مو، و ریختن مو را تجربه کنید.
چه کاری انجام دهید: یک صفحه از یک کتاب آشپزی قدیمی(Paleo) را داشته باشید. گنجاندن پروتئین به وعده های غذایی به صورت روزانه ا آسان است. سعی کنید از مواد غذایی مانند تخم مرغ، گوشت بدون چربی، عدس، لوبیا و پنیر استفاده کنید. برای دیدن بهبودی دو هفته منتظر بمانید و برای حداکثر بهرمندی حداقل سه ماه آن را رعایت کنید.(سیارک)

 


اسیدهای چرب امگا 3


مزیت: پوست سر سالم


پوست سر شما یک فرمت از پوست صورت شماست اما از نظر تراکم تعداد فولیکول های مو و غدد چربی متفاوت است. شایع ترین شکایتی که اکثر مردم از پوست سردارند شوره سر و یا پوسته پوسته شدن است. فوسکو می گوید "خوردن غذاهای چرب که حاوی اسیدهای چرب امگا 3 هستند یک مکمل عالی برای سلامتی پوست سر و مو به ویژه برای افرادی که از درمان های دیگر مانند رنگ مو استفاده می کنند".
چگونه کار می کند: یک پوست سر سالم برای موهای ضخیم، لوکس لازم است و اسیدهای چرب ضروری به تغذیه پوست سر شما کمک خواهند کرد. به علاوه، کیفیت چربی سطوح روغن بر روی پوست سر شما را متعادل نگه می دارد و از خشکی آن جلوگیری می کند.
چه کاری انجام دهید: دنبال غذاهایی بگردید که امگا 3 خود را به رخ می کشند مانند ماهی تن و ماهی آزاد، و یا تخم چیا، بذر کتان، گردو، سبزیجات تیره، و یا شیر شاهدانه به سالاد روزانه اضافه کنید. شما شروع به دیدن بهبودی پس ازگذشت دو هفته می کنید. نیاز به نتایج فوری؟ از شامپو و خنک کننده هایی محتوی Pyrithione روی استفاده نمایید. فوسکو اظهار می دارد که " این یک مرطوب کننده و درمان برای پوست سراست و به طور موثر رشد بیش از حد مخمر که باعث شوره سرمی شود را کنترل می کند". امتحان کنید: شامپو و کاندیشنر پاک کننده ی کامل پوست سر ، که حاوی روی پریتیون است اما ، احساس، و یا بوی آزمایشگاهی آن مانند برخی از فرمولاسیون های ضد شوره سر به نظر نمی آید.

 

آب 


مزیت: کنترل بیشتر،وز شدن کمتر


این جای تعجب نیست که آب بدن و موهای شما را از داخل به خارج آبرسانی می کند. اسنایدر توضیح می دهد "از آنجا که بدن شما نخست از اندام ها و بافت های حیاتی خو د مراقبت می کند ، با مصرف محدود آب ، موهای شما می تواند به مراتب زودتر از بقیه بدن شما دچار کم آبی شوند". "آب همچنین به دفع سموم از بدن کمک می کند که می تواند از رشد سالم موهای شما جلوگیری کنند."
چگونه کار می کند: درست مثل زمانی که ماهیچه های شما در طول تمرین دچار کم آبی هستند و به درستی نمی توانند کالری بسوزانند ، موهای شما نیز بدون هیدراتاسیون(آب) نمی توانند ضخیم و سالم رشد کنند. اسنایدر می گوید: "کمبود آب نیز می تواند به مسائل پوست سر مانند شوره سر منجر شود، و می تواند رشد مو را کند کند زیرا رطوبت به اندازه کافی در ریشه مو که به رشد سالم موهای جدید اجازه می دهد، وجود ندارد".
چه کاری انجام دهید: نوشیدن آب بیشتر! به همین سادگی. اسنایدر پیشنهاد می دهد که ازخوردن قهوه صبحانه بگذرید و روز خود را با آب گرم و لیمو شروع کنید. او می گوید "این یک تزریق در هیدراتاسیون(آب رسانی)است که بعد از ساعتها آب نخوردن در طول شب است". شما همچنین می توانید مصرف آب خود را به شکل قابل ملاحظه ای با خوردن میوه ها و سبزیجات آبکی مانند هندوانه، خیار، گوجه فرنگی، کرفس افزایش دهد. هر چیز کمی نیز کمک می کند. (هر چه که خوار آید روزی به کار آید).(سیارک)

ویتامین B کمپلکس 


مزیت: سلامت مو


بیوتین (ویتامین B8 و B12) به طور گسترده ای برای حفظ موهای سالم شناخته شده است، اما بیوتین تنها ویتامینی نیست که از رشد مو پشتیبانی می کند. همه انواع ویتامین های B با میزبانی مواد مغذی دیگر که فولیکول مو را در سطح سلولی پشتیبانی می کنند،مهم هستند.
چگونه کار می کند: ویتامین B کمپلکس شامل تمام ویتامین های گروه B است. خوردن همه آنها را در یک باربه آنها اجازه می دهد تا با همکاری همدیگر کارکنند و این به بهتر کار کارکردن سایر مواد مغذی مصرفی (مانند پروتئین ها و چربی) کمک خواهد کرد. فوسکو می گوید: "ویتامین های گروه B برای کمک به سوخت و ساز بدن چربی و پروتئین برای موهای خوب و براق هم عامل(کوفاکتور) هستند. آنها ذاتا ساختار محصولاتی که شما برای موهای سالم و عملکرد غدد چربی سالم نیاز دارید، را می سازند." به عبارت دیگر، چربی ها و پروتئین هنوز هم موهای شما را تغذیه می کنند، اما ویتامین های پیچیده B آن را موثر تر خواهند کرد.
چه کاری انجام دهیم: فوسکو می گوید: ساده ترین راه برای دریافت تمام ویتامین های B ، یک مکمل ویتامین B کمپلکس است. این راه سریعتر، آسان تر، و گاهی اوقات موثر تر از ترکیب کردن آنها با رژیم غذایی است به این دلیل که شما لازم نیست غذایی آماده ، پخت و یا منجمد کنید. اما اگر شما نمی توانید یا نمی خواهید ازیک مکمل استفاده کنید، مقدار زیادی از سبزیجات برگ سبز، سخت پوستان، و پنیر به وعده های غذایی خود برای دریافت یک دوز سالم از تمام ویتامین های B اضافه کنید.

ترجمه توسط itrans.ir

نظر شما در مورد این پست چیست؟با ما به اشتراک بگذارید...

نظرات

در ادامه بخوانید...

مکمل ها می توانند داروهای ضد افسردگی را اثربخش تر نمایند؟

در

مطالعات اخیر نشان می دهند که مکمل ها به SSRIs جهت درمان افسردگی کمک می نمایند.(سیارک)

برای چندین سال، محققین به دنبال بهترین درمان برای چندین میلیون انسان افسرده بودند.درمان؟دارو؟درمان و دارو؟ تقریبا 12 درصد زنان داروی ضد افسردگی مصرف می نمایند، و در اکثر آن ها به صورت بالینی افسردگی تشخیص داده نشده است.با مصرف سرسام آور 400 درصدی داروی ضد افسردگی از دهه 1990، محققین بیشتر نگران استفاده مناسب داروها، و همچنین نحوه ارتباط این داروها با دیگر مکمل ها، مواد غذایی و نسخه ها بوده اند.

 

(آیا شما نیاز به مکمل فیبر دارید؟پاسخ اینجاست.)مسلما شایع ترین داروی ضد افسردگی مورد استفاده مهار کننده های جذبی سروتونین یا SSRIs می باشد.این داروها معمولا اولین سطح دفاعی در برابر مسائل سلامت روانی از قبیل افسردگی و اضطراب هستند.همچنین ممکن است برای مسائلی از قبیل بی خوابی و PMS نیز تجویز بشوند.SSRIs بیشتر شبیه به آنچه که از نامش پیداست وارد عمل می شود:آن ها به محض اینکه آزاد می شوند مانع باز جذب سرتونین شده، خلق و خوی طبیعی بدن را بالا می برند.همین امر سطح سرتونین را در بدن افزایش می دهد.سرتونین بیشتر= خلق و خوی بهتر.

 

پزشکان از افرادی که SSRIs مصرف می نمایند می خواهند که در خصوص ترکیب این داروها با مکمل های گیاهی و الکل از قبیل مخمر سنت جان هوشیار باشند، زیرا ترکیب این داروها می تواند برخی عوارض منفی داشته باشد.اما، بر عکس،تحقیق دیگر نشان می دهد که برخی مکمل ها ممکن است نقش SSRIs را ارتقاء بدهند.یک مطالعه از دانشگاه ملبورن گزارش می دهد که مکمل های اسید فولیک، امگا 3، ویتامین D، و آدنوزیل متیونین در واقع اثربخشی داروهای ضد افسردگی را به حداکثر می رسانند.

 

آن ها همچنین به همان تاثیرات بالقوه از جانب کراتین، روی، ویتامین C، و تریپتوفان اشاره نمودند، اما افزودند که تحقیق بیشتری جهت تائید یک اتصال مورد نیاز است.بنابراین چرا ترکیبات خاص مکمل-دارو بسیار اثربخش هستند، در حالی که دیگر موارد در واقع بسیار خطرناک می توانند باشند؟یک نظریه در خصوص نحوه ارتباط مکمل ها با سطوح سروتونین می باشد.به عنوان مثال، SAMe، فرم ترکیبی یک ترکیب طبیعی در بدن، منجر به افزایش عملکرد سروتونین شده، مقدار بیشتری را آزاد می سازد.

 

و بسیار شبیه به SSRIs، امگا 3 به کنترل جذب سروتونین می پردازد، بدین معنی که به شما در حفظ سطوح بالاتر سروتونین در بدن کمک می نمایند.یک ایده دوم نشان می دهد که افرادی که از افسردگی رنج می برند در بدن های خود التهاب را افزایش داده اند، و از آنجایی که SAMe و امگا 3 دارای خواص ضد التهابی هستند، می توانند علائم افسردگی را با کاهش این التهاب کاهش بدهند.(خلق و خوی در نوسان شما بیشتر مرتبط با چیزی است که شما می خورید.آیا رژیم غذایی شما را عصبانی می نماید؟)

 

علاوه بر این، مکمل سازی با اسیدهای آمینه از قبیل کراتین و تریپتوفان ممکن است به بدن شما در تولید سروتونین بیشتر کمک می نماید زیرا اسیدهای آمینه پیش ساز تمامی پروتئین هایی هستند که مواد شیمایی عصبی، از جمله سروتونین را می سازند.دلیل مشابه استدلال می نماید که ویتامین های B، C و D همچنین ممکن است به نفع افرادی باشد که از افسردگی رنج می برند، در حالی که ویتامین ها در کمک به تولید سروتونین مهم هستند.

 

در حالی که صرف نظر از خرید یک بطری اسید فولیک، امگا 3،ویتامین D، یا SAMe  تا حدودی نابهنگام است،تحقیق مرتبط با ترکیب این مکمل ها با SSRIs دلگرم کننده می باشد.قبل از آغاز هرگونه رژیم مکمل، با پزشک مشورت نمائید، در حالی که تداخلات دارویی، اثربخشی و دوز باید مدنظر قرار بگیرند.

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

جدول کلسیم مصرفی توصیه شده در روز بر اساس سن

در

کلسیم : منبع ناکافی کلسیم در طول عمر به توسعه پوکی استخوان کمک می کند. مطالعات منتشر شده زیادی نشان می دهند که کلسیم مصرفی پایین در تغذیه به نظر می رسد که در ارتباط با حجم استخوان کم، از دست رفتن سریع استخوان و نرخ بالای شکستگی باشد. بررسی های تغذیه ملی نشان می دهد که بیشتر افراد کمتر از نصف مقدار کلسیم توصیه شده برای ساخت و سالم نگهداری استخوان ها مصرف می کنند.

منبع غذایی کلسیم شامل محصولات لبنی کم چرب، مانند شیر، ماست، پنیر، و بستنی؛ سبزیجات علفی سبز تیره مانند بروکلی، کلم سبز، نوعی کلم چینی و اسفناج؛ ساردین ها و سالمون های استخوانی؛ توفو؛ بادام ها؛ و غذاهای غنی شده با کلسیم مانند آبمیوه پرتقال، غلات و نان ها هستند.

بسته به اینکه شما روزانه چه مقدار کلسیم از غذا دریافت می کنید، شما ممکن است نیاز به مصرف مکمل کلسیم داشته باشید. نیاز به کلسیم در طول عمر یک شخص تغییر می کند. نیاز بدن به کلسیم در طول کودکی و نوجوانی، زمانی که اسکلت به سرعت در حال رشد است و در طول بارداری و شیردهی، بیشتر است.

زنان یائسه و مردان مسن تر نیز نیاز به مصرف کلسیم بیشتری دارند. همچنین با افزایش سن بدن شما در جذب کلسیم و دیگر مواد مغذی کم کاراییتر می شود. بزرگسالان مسن تر نیز بیشتر تمایل به داشتن مشکلات پزشکی مزمن و استفاده از داروهایی دارند که ممکن است جذب کلسیم را مختل کند.

کلسیم مصرفی توصیه شده

گروه رده سنی

میلی گرم/روز

منبع : هیئت غذا و تغذیه، موسسه پزشکی، آکادمی ملی علوم، 2010

نوزاد 0 تا 6 ماه

200

نوزاد 6 تا 12 ماه

260

1 تا 3 ساله

700

4 تا 8 ساله

1000

9 تا 13 ساله

1300

14 تا 18 ساله

1300

19 تا 30 ساله

1000

31 تا 50 ساله

1000

51 تا 70 ساله – مرد

1000

51 تا 70 ساله – زن

1200

70 ساله

1200

14 تا 18 ساله، باردار/شیرده

1300

19 تا 50 ساله، باردار/شیرده

1000

ویتامین دی: ویتامین دی نقش مهمی در جذب کلسیم و سلامت استخوان بازی می کند. منابع غذایی ویتامین دی شامل زرده تخم مرغ، ماهی آب شور و جگر است. بسیاری از افراد ویتامین دی کافی به طور طبیعی به دست می آورند؛ با این حال، مطالعان نشان می دهد که تولید ویتامین دی در افراد مسن، در افرادی که خانه نشین هستند و در کل برای همه در طول زمستان کاهش می یابد. بزرگسالان باید روزانه تا 70 سالگی ویتامین دی مصرفیشان 600IU (واحد بین المللی) باشد. مردان و زنان بالای 70 سال باید مصرف روزانه را به 800IU افزایش دهند. (سیارک)

- علائم پوکی استخوان

- راه های تشخیص پوکی استخوان

- راه های درمان پوکی استخوان

یشگیری از سقوط در مردان و زنان مبتلا به پوکی استخوان

داروهایی که باعث از دست رفتن استخوان می شوند

 - بررسی اجمالی پوکی استخوان ارثی 

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید. 

ترجمه توسط itrans.ir

نظرات

۱۳۹۵/۸/۱I came, I read this article, I codnqereu.

در ادامه بخوانید...

آیا مولتی‌ویتامین‌ها مؤثرند

در

 (سیارک)  : شکی نیست که کمبود طولانی‌مدت ویتامین‌های خاص می‌تواند منجر به بیماری و اختلالات عملکردی در دستگاه‌های بدن می‌شود.برای برخی از افراد در گروه‌های در معرض خطر بیماری، مکمل‌های خاص ثابت‌شده و به‌واسطه انجام تحقیقات کافی برای اطمینان خاطر از اتفاق آراء مورد تأیید قرارگرفته است.
این مکمل‌ها شامل:
• اسیدفولیک برای همه زنانی که در فکر برنامه‌ریزی برای بارداری هستند و همچنین زنان باردار تا هفته دوازدهم بارداری.
• ویتامین D مناسب برای زنان باردار یا شیرده، کودکانی در گروه سنی بین شش ماه تا پنج سال، افراد 65 ساله و بالاتر و برای افرادی که برای قرار گرفتن در معرض نور خورشید محدودیت دارند.
• ویتامین‌های A، C و D برای کودکان بین شش ماه تا چهار سال توصیه می‌شود، به‌ویژه کسانی که از رژیم غذایی متنوعی استفاده نمی‌کنند نظیر کودکان بدغذا.  (سیارک
علاوه بر این، همچنین وجود شواهد منطقی دال بر این است که میوه‌ها و سبزی‌ها مصرفی ما، حاوی مقدار معینی از ویتامین‌ها و مواد معدنی که قبلاً دارای آن بودند نیستند.
در زمان‌های پیش مواد غذایی، کشاورزی، و آنتی‌بیوتیک‌های فرآوری شده، به نظر می‌رسد که اجداد ما همه آنچه را که نیاز داشتند از رژیم غذایی خود و گذراندن وقت در بطن طبیعت یعنی قرار گرفتن در معرض نور خورشید، دریا و خاک دریافت می‌کردند.
همچنین اعتقاد بر این است که انسان‌ها به مصرف یک رژیم غذایی با کالری بالاتر نسبت به مقدار مصرفی توصیه‌شده برای میانگین افراد امروزی گرایش داشته‌اند.
در زمان پارینه‌سنگی، انسان‌ها به‌طور متوسط روزانه بین 3-4،000kcal مصرف می‌کرده‌اند، و درنتیجه، مصرف در یک رژیم غذایی ویتامین‌ها و مواد معدنی بالاتری را جذب می‌کردند.
به‌طور طبیعی، ما دیگر رمان خود را در طی روز صرف شکار و جمع‌آوری مواد غذایی نمی‌کنیم و بنابراین نیاز به کالری کمتری داریم و درنتیجه الزاماً باید مواد غذایی کمتری را مصرف کنیم.
پیامد این روند؟ دریافت کمتر ریزمغذی‌ها.
علاوه بر این، افرادی که مواد غذایی مصرفی خود را از طریق گرفتن رژیم غذایی محدود می‌کنند، ممکن است درصدد دریافت مقدار مجاز روزانه توصیه‌شده از مواد مغذی حیاتی باشند. رژیم‌های غذایی گیاهی، برای مثال، حاوی مقادیر کافی از ویتامین B12 نیستند و درنتیجه ممکن است احساس خستگی و ضعف کنند، مگر آن‌که مکمل‌های ویتامین B12 را مصرف کنند.
کسانی که کالری یا کربوهیدرات‌های مصرفی خود را با پیروی از رژیم‌های غذایی مانند رژیم اتکینز و یا یک رژیم غذایی کتو (Keto) محدود می‌کنند، احتمالاً مواد مغذی را در زمان حذف سبزی‌ها نشاسته‌ای و غلات سبوس‌دار به مقدار کافی دریافت نمی‌کنند.
بنابراین آیا تغذیه ما باید مانند تغذیه انسان غارنشین باشد؟
در رابطه با این موضوع مشکی وجود دارد. حتی خاکی که مواد غذایی ما در آن کشت و پرورش می‌یابد در شرایط امروزی تغییر کرده است.
صرف‌نظر از اینکه ما چه مواد غذایی را برای خوردن انتخاب می‌کنیم و حتی اگر انتخاب‌های ما برای سلامت مفید باشند؛ اکثریت ما کنترل کم و یا هیچ‌گونه کنترلی بر چگونگی و مکان پرورش و نگهداری مواد غذایی خود نداریم.
روش‌های کشاورزی به‌شدت میزان مواد مغذی موجود در خاک و به‌نوبه خود در مواد غذایی ما را کاهش داده است.
در این نشست در سال 1992، مشخص شد که سطوح مواد مغذی در مواد غذایی ما به‌اندازه 85٪ در طی قرن گذشته کاهش‌یافته است.
به‌عنوان‌مثال، گفته می‌شود که ما باید مواد غذایی غنی از ویتامین A مانند هویج، سیب‌زمینی شیرین و کدو بخوریم - اما این گیاهان تنها پیش ماده ویتامین A، کاروتنوئیدها را برای ما فراهم می‌کنند.
در واقع به‌منظور استفاده از عناصر ریزمغذی، ما نیاز به مصرف مواد غذایی دارای ویتامین A واقعی داریم- آن دسته از غذاهایی که حاوی رتینول هستند، نه بتا کاروتن.
راه‌حل - یک قرص مگا؟
بنابراین، شاید حتی به‌منظور آسودگی خاطر ، خوردن "یک قرص مگا" که تمام ویتامین‌ها و مواد معدنی غیر دریافتی ما از غذاها را تحت پوشش قرار دهد و تأمین کند، عاقلانه به نظر می‌رسد.
اما متأسفانه – راه‌حل مناسبی به نظر نمی‌رسد. (سیارک
در این مطالعه، محققان با گزینش تصادفی نزدیک به 6000 پزشکان مرد را موظف به مصرف روزانه یک مولتی‌ویتامین و یا یک قرص پلاسبو کردند.
در طی بازه زمانی 12 سال، مردان، گروهی از آزمون‌های کارایی فردی را از طریق تلفن به‌منظور بررسی حافظه‌شان دریافت کردند.
84 درصد از شرکت‌کنندگان ادعا کردند که هرروز قرص خود را مصرف کرده‌اند و طبق نتایج به‌دست‌آمده، هیچ تفاوتی در خصوص مشکلات حافظه در دو گروه موردمطالعه آشکار نشد.
محقق و نویسنده مطالعه، ژاکلین اوبراین می‌گوید:"این‌که به چه روشی ما این مسئله را مورد تجزیه قراردادیم مهم نیست، درهرصورت مصرف این داروها بی‌اثر بود".

نیازهای متفاوت
حتی اگر مولتی‌ویتامینی واقعاً به‌صورت کپسول وجود داشت، هنوز هم این برخلاف این حقیقت است که: بدن‌های ما به‌طورکلی نیازهای مختلفی دارند و ایجاد تعادل در مکمل‌های اضافی موردنیاز ما به‌طور طبیعی متفاوت خواهد بود.
برای مثال، سطوح استرس میزان نیاز بدن ما به برخی از ویتامین‌ها و مواد معدنی را تحت تأثیر قرار می‌دهد و سطح استرس بالاتر می‌تواند موجب تحلیل و کاهش ریزمغذی‌های موجود در بدن شود.
ویتامین D درواقع هورمونی که بدن ما تولید می‌کند، و کورتیزول (همچنین به‌عنوان "هورمون استرس" شناخته می‌شود) می‌تواند نمود و عملکرد ویتامین D را مهار کند و بنابراین بدن ما قادر به استفاده از آن نخواهد بود.
ویتامین C نیز می‌تواند با افزایش سطوح استرس تحت تأثیر قرار گیرد. در هنگام داشتن استرس بیش‌ازحد، ما نیاز به ویتامین C بیشتری جهت حفظ سطح قند خون طبیعی و عملکرد سیستم ایمنی بدن داریم.
ما می‌دانیم، در زمان عدم تأمین مقدار کافی ریزمغذی‌های اساسی در بدن چه عواقبی خواهد داشت - اما واقعاً در زمان مصرف بیش‌ازحد این ویتامین‌ها و مواد معدنی چه اتفاقی در بدن شما رخ می‌دهد؟ (سیارک

مصرف بیش‌ازحد یک ماده مفید
ویتامین A
در این مطالعه به اثبات رسیده است که مصرف بیش‌ازحد ویتامین A به شکل بتا کاروتن، موجب افزایش احتمال ابتلا به سرطان ریه در افراد سیگاری می‌شود.

در یک مطالعه جداگانه، مکمل ویتامین آ خطر ابتلا به سرطان ریه را تا 28 درصد افزایش داد که بی‌درنگ موجب شد تا کارشناسان به مطالعه اولیه پایان دهند.
ویتامین E
درحالی‌که مزایای آنتی‌اکسیدانی ویتامین E شامل: کاهش رادیکال‌های آزاد و کند شدن روند پیری سلول‌های بدن شما می‌شود، همچنین مطالعات برای آشکار کردن خطرات احتمالی مصرف بیش‌ازحد ویتامین E صورت گرفته است.
این مطالعه نشان داد که مقادیر بیش‌ازحد ویتامین E، خطر ابتلا به بیماران نارسایی قلبی افزایش می‌دهد.
مطالعه دیگری نشان داد که مکمل ویتامین E همبستگی مثبتی با افزایش میزان مرگ‌ومیر دارد.
درنهایت، این مطالعه انجام‌شده بر روی شرکت‌کنندگان مرد گزارش داد که مصرف بیش‌ازحد از مکمل ویتامین E به‌طور قابل‌توجهی، خطر ابتلا به سرطان پروستات را افزایش می‌داد.
کلسیم
معمولاً شنیده‌ایم که ما باید از مکمل کلسیم برای ساختن استخوان‌های قوی‌تر استفاده کنیم، اما با توجه به این مطالعه، احتمالاً توصیه‌های کاملاً نادرستی را دریافت کرده‌ایم.
مطالعه موردبحث نشان داده است که شرکت‌کنندگان مصرف‌کننده مکمل‌های کلسیم، افزایش خطر شکستگی لگن را نشان دادند. علاوه بر این، این مطالعه در میان سه پژوهش مرتبط دیگر به اثبات رسانده است که بیمارانی که از مکمل‌های کلسیم استفاده می‌کردند در معرض خطر بیشتر مرگ ناشی از بیماری‌های قلبی عروقی قرار داشتند.
این موارد تنها موارد مصرف نادرست است.
وجود بیش از حد روی در بدن به کاهش عملکرد سیستم ایمنی بدن مرتبط است.
وجود منگنز بیش‌ازحد به اختلالات عضلانی و عصبی در افراد مسن مرتبط است.
نیاسین بیش‌ازحد (B3) باوجود آسیب سلولی در ارتباط است.

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید. 

ترجمه  itrans.ir / هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع (سیارک)  ممنوع است. 

نظرات

در ادامه بخوانید...