نحوه خلاص شدن از شر شب پره هندی برای همیشه در 5 مرحله

 شب پره هندی

 

در خانواده ها، معمول است که گاه آفت  ناخواسته را تجربه کنیم. مورچه ها ، مگس ها ، عنکبوت ها ، بد بوها و بسیاری دیگر از انواع حشرات همه با ایجاد آسیب به سازه های ساختمان و خوردن غذاهای انسانی و حیوانات اهلی در خانه ویرانی به بار می آورند . این آفات می تواند یک ناراحتی شدید در خانه باشد و کنترل یا خلاص شدن از آن کاملاً دشوار است. یکی از این آفت ها ، شب پره هندی است که معمولاً از مواد غذایی خریداری شده در فروشگاه های مواد غذایی به داخل خانه منتقل می شود.

شبپره چیست

شب پره هندی آفت بالدار کوچکی هستند که چند رنگ هستند اما در درجه اول خاکستری کم رنگ هستند. حشره شب پره به طور معمول در داخل خانه ها و در درجه اول در بسته بندی مواد غذایی در آشپزخانه ها ، در فروشگاه های فروش مواد غذایی و کارخانه های تولید مواد غذایی صنعتی ، تولید مثل می کنند. شناخته شده است كه این آفت، پروانه شب پره باعث آسيب شديدی به مواد غذایی شده و با آلودگی محصولات ، آن ها را خراب می كنند. شب پره هندی به عنوان آفات در خانوارها ، فروشگاه های مواد غذایی و شرکت های فرآوری مواد غذایی در سراسر جهان گزارش شده است.

 

 

شب پره هندی چیست؟

شب پره چیست

پروانه های شب پره هندی از چند نظر با سایر پروانه ها متمایز هستند ، اگرچه بسیار شبیه به پروانه های لباس معمولی هستند. آنها دارند:

بال های  ⅝-اینچ
بالهای خاکستری کم رنگ
رنگ قهوه ای مایل به قرمز روی بال های بیرونی
باند مشکی که قسمتهای بالایی و زیرین بالها را به هم وصل می کند
شب پره هندی تمایل به پرواز در یک الگوی زیگزاگ دارند. پروانه های بالغ شبانه  فعال می شوند و فقط شب ها پرواز می کنند. به عنوان یک گونه ، حشره شب پره  به سمت نور پرواز می کنند.

 

لارو شب پره هندی

لارو شب پره هندی به شرح زیر است:

طول آن ½ اینچ به طور کامل رشد می کند
به رنگ صورتی کمرنگ ، سبز یا زرد
شبیه کرم موم است
داشتن سر قهوه ای
داشتن پنج جفت پا در طرفین
بسیار فعال و نسبتاً سریع در حال حرکت هستند.

به دنبال کرم شب پره باشید که روی دیوارها یا سقفهای بلند باشند زیرا در این گوشه ها محافظت می شوند تا شفیره شوند. لارو شب پره آنقدر کوچک هستند که ممکن است شما به یک ذره بین برای شناسایی آنها نیاز داشته باشید.

 

شب پره هندی جذب چه چیزی می شود

شب پره هندی معمولاً  برخلاف پروانه های لباس به مواد غذایی آسیب می رسانند ، نه پارچه ها. وقتی راه خود را به خانه ها باز می کنند ، آنها در کابینت ها ، آشپزخانه خانه ها تخم می گذارند. شب پره هندی کار خود را در جعبه های کراکر و غلات ، سطل های نان ، ظروف آرد و سایر کالاهای خشک و فرآوری شده ذخیره شده در آشپزخانه ، از جمله مواد غذایی حیوانات خانگی انجام می دهند.

 

شب پره هندی بالغ (ماده) دوست دارد تخم های خود را درون بسته های غذایی خشک شده درون خود مواد غذایی قرار دهند. پس از تخم گذاری ، غذای آلوده توسط لارو آلوده و آسیب می بیند و نیاز به دور ریختن آن خواهد بود. آلودگی شدید لاروهای شب پره هندی می تواند به معنای آن باشد که بسیاری از مواد غذایی به هدر می روند. نتیجه هم گران است و هم وقت گیر.

 

 

خسارات ناشی از شب پره هندی

 از آنجا که شب پره هندی از چنین طیف وسیعی از کالاهای غذایی خشک تغذیه می کنند ، آنها رایج ترین آفت مواد غذایی ذخیره شده در صنایع غذایی محسوب می شوند. شرکت های فرآوری مواد غذایی تا حد امکان سعی در جلوگیری از شیوع آفات به مواد خوراکی دارند. با این حال ، بعضی اوقات آفات به کالاهای بسته بندی شده سرایت می کند و متعاقباً وارد خانه می شوند.

 

شب پره هندی و سایر آفات مواد غذایی به دلیل مقدار مواد غذایی که باید دور ریخته شوند می توانند هزینه های  زیادی را برای مشاغل فرآوری مواد غذایی داشته باشند. شرکت های فرآوری ، توزیع و خرده فروشی مواد غذایی منابع بسیاری را به بازرسی و اجرای شیوه های کنترل آفات اختصاص می دهند. فرآیند ضد عفونی به تنهایی نیز برای این شرکت ها بسیار پر هزینه است. برای مشاغلی که مواد غذایی را ذخیره و توزیع می کنند ، روشهای بهداشتی مناسب باید اجرا شود ، به خصوص اگر ذخیره مواد غذایی مدت زمان طولانی را ادامه دهد.

 

چرخه زندگی و تولید مثل شب پره هندی

دانستن چرخه زندگی شب پره هندی برای رهایی از شر آنها از خانه مهم است. این به شما کمک می کند تا بدانید که چه علامتی را می توانید در تعیین اینکه آیا در خانه  آلودگی دارید یا نه جستجو کنید. پروانه های بالغ به کابینت های آشپزخانه حمله می کنند تا به دنبال منابع غذایی مناسب برای تخم گذاری باشند.

در اینجا چرخه زندگی یک شب پره هندی در یک نگاه دیده می شود:

شب پره هندی بالغ(ماده) تا 400 تخم را درون مواد غذایی قرار می دهند.
تخم ها لارو بعد از مدتی باز شده و همچنان به خوردن و آسیب دیدن مواد غذایی می پردازند
لاروها مکان هایی برای پیله های خود پیدا می کنند
بزرگسالان به دنبال تولید مثل ظاهر می شوند
چرخه زندگی تکرار می شود
هنگامی که ماده غذایی غذای مناسب و دمای مناسب را پیدا کرد ، در مدت زمان 400  تخم گذاری می کند. تخم ها گرد و سفید هستند. آنها میکروسکوپی هستند و می توانند به صورت تکی یا در خوشه های حداکثر 30 تخم گذاشته شوند. ظرف 14 روز تخمها باز و لاروها ظاهر می شوند. لاروها شروع به چرخش شبکه های ساخته شده از نخ های ابریشمی نازک می کنند تا از آنها به عنوان پیله  محافظ استفاده شود. این تارها در داخل غذا می چرخند و باعث می شوند که این مواد به هم چسبیده و بیشتر آلوده شوند.

 

لاروها  شروع به تغذیه با مواد غذایی خوب می کنند. آنها غذای خود را تا زمانی که به اندازه کافی بزرگ نشده اند شروع می کنند تا شروع به خزیدن مواد غذایی و بسته های خارج از خانه کنند. در این مرحله لاروها به صورت كرمهای كوچك سبز ، زرد یا صورتی با سرهای قهوه ای كاملاً توسعه یافته اند. لاروها شروع به خزیدن روی دیوارها به سمت سقف می کنند و به دنبال مکان مناسبی برای رفتن به داخل پیله های خود هستند.

 

لارو شب پره هندی تا یک ماه در پیله های خود زندگی می کنند. در این مرحله ، آنها هیچ خسارتی به خانه یا مواد غذایی وارد نمی کنند. به محض اینکه پروانه های شب پره هندی شروع به تولید مثل کردند ، آنها به عنوان بزرگسالان کامل ظاهر می شوند. بزرگسالان سپس خانه را مورد گشت و گذار قرار می دهند و به دنبال همكاری هایی هستند كه بتوانند بار دیگر زندگی خود را دوباره تولید كنند و چرخه زندگی را آغاز كنند.

 

شب پره هندی بزرگسال  حداکثر 25 روز زندگی می کنند. کل چرخه زندگی ممکن است در هر نقطه از یک ماه تا پنج هفته به طول انجامد و حداکثر شش نسل در یک سال تکامل می یابند.

با این میزان تولید مثل ، در صورت عدم احتیاط اقدامات احتیاطی ، شب پره هندی در طی چند هفته می توانند باعث کلی الودگی شوند.

 

 

آیا شب پره هندی می تواند نیش بزند یا شما را بیمار کند

نه. گرچه شب پره هندی هیچ خطری جدی برای سلامتی ندارند ، اما آنها باعث ناراحتی در خانه هستند. شب پره هندی نیش نمی زنند و نمی توانند به شخص آسیب برساند یا آنها را بیمار کند. در عوض ، آلودگی شب پره هندی می تواند یک مزاحمت شدید برای خانواده باشد و می تواند برای مدیریت وقت گیر و پر هزینه باشد.

هنگامی که آلودگی رخ می دهد ، تمام غذاهای آلوده باید دور ریخته شوند. لاروها مواد غذایی را با شبکه های ابریشم و ذخایر مدفوع خود آلوده می کنند. این آفات شبیه کرم در ظریف ترین دهانه ها به سر می برند. معمولاً تنها ماده غذایی ایمن آن مواردی است که در یک قوطی قلع و قمع شده(کنسرو) ، شیشه ای یا ظرف پلاستیکی بسته شده نگهداری می شود.

 

 

گزینه های کنترل و خلاص شدن از شر شب پره هندی

مرحله 1. ما به دنبال محصولات  آلوده هستیم

مرحله 2. ما یک تمیز کردن کامل انجام می دهیم

مرحله 3.شب پره بزرگسالان را بکشید و تله بچسبانید

مرحله 4: ما محصولات آلوده بالقوه را پردازش می کنیم

مرحله 5. ما از محصولات پیشگیری و محافظت می کنیم

 

و کمی بیشتر در مورد پیشگیری شب پره هندی در آشپزخانه نه تنها شب پره هندی ، بلکه شفیره ، لارو و تخم آنها نیز هست. بنابراین ، برای از بین بردن آفات حشره ی شب پره برای همیشه ، باید با آنها به روش پیچیده ای برخورد کنید - منبع را بیابید و از بین ببرید ، مبلمان / سقف را تمیز کنید ، همه چیز آلوده شده را دور بیندازید و محصولات آلوده بالقوه را پردازش کنید.

پروانه غذایی انواع مختلفی دارد. بیشتر اوقات در آشپزخانه در یک آپارتمان شهری می توانید پیدا کنید: در یک فنجان آرد ، پروانه برنج در کیسه برنج  - یک پروانه کاکائو (بسیار شبیه به یک پروانه لباس و بید لحاف تشک) و یک شبح چنار جنوبی (جنگیدن با آن دشوارتر از دیگران است). آنها حتی در تمیزترین کابینت های آشپزخانه از کجا می آیند؟

تخم های ریز و تقریباً نامرئی در بسته های غلات ، جبوبات ، میوه های خشک ، آرد ، ادویه جات ترشی جات و سایر مواد غذایی داخل آشپزخانه می شوند. سپس در طی یک هفته ، لارو پروانه شب پره هندی از آنها خارج می شود که متعاقباً  به پروانه تبدیل می شوند. در این ماده به شما دستورالعمل های مرحله به مرحله در مورد چگونگی خلاص شدن از شر پروانه های غذایی ، اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از ظهور مجدد پروانه شب و همچنین نحوه صرفه جویی در مصرف غذاها در صورت ترحم برای رها کردن آنها می پردازید.

برای نابودکردن پروانه برنج وحبوبات 5 مرحله زیر را پیگیری کنید.

 

مرحله 1. ما به دنبال محصولات آلوده هستیم

تخمهای شب پره هندی مانند دانه های چسبنده و سفید کوچک شبیه به سمولینا هستند. لاروها ابتدا مانند کرمهای سفیدی به نظر می رسند و سپس به 1.27 سانتی متر رشد می کنند و دارای سرهای سیاه یا قهوه ای هستند. یکی دیگر از نشانه های واضح مسمومیت با مواد غذایی ، عناصر عنکبوتی همانند تار عنکبوت است.

 اولین کاری که باید انجام دهید:

بازرسی از کابینت ها و محصولات آشپزخانه است

تمام وسایلی را که در کابینت های آشپزخانه ذخیره می شوند ، بررسی کنید - شما باید نه تنها منبع را پیدا کنید ، بلکه محصولاتی را که قبلاً به لارو و تخم شب پره هندی آلوده شده اند نیز پیدا کنید. فراموش نکنید که بسته بندی کالاهای مواد غذایی را چک کنید  ، زیرا شب پره هندی به راحتی مقوا ، فویل و پلی اتیلن می خورد.

 

به لبه های درب قوطی ها توجه ویژه ای داشته باشید - ممکن است آنها یک تار عنکبوتی از شب پره هندی داشته باشند. به یاد داشته باشید که نه تنها مواد غذایی می توانند آلوده شوند ، بلکه خوراک حیوانات ، دانه های پرندگان ، طعمه برای ماهیگیری ، یعنی تقریباً همه چیزهایی که در یخچال ذخیره نمی شوند.

 

بازرسی از سقف.

سقف ، گچبری های سقفی ، لبه های کاغذ دیواری و پایه لوستر. شب پره هندی دوست دارد در شکاف ها و گوشه های تاریک پنهان شود. بازرسی از روی کابینت ها. در اینجا می توانید پیله های پروانه را نیز مشاهده کنید. به هر حال ، اگر شک دارید که آیا اصلاً در آشپزخانه شما پروانه ای وجود دارد یا مثلاً آیا موفق شده اید پس از تمیز کردن آن را بیرون بیاورید ، سپس شب اتاق را بازرسی کنید - شب پره هندی بالغ در اطراف لوستر نوران جمع می شوند.

 

 

مرحله 2. ما یک تمیز کردن کامل انجام می دهیم

منبع و محصولات دارای علائم واضح عفونت را از بین ببرید. به محض این که فهمید کدام محصول به منبع گسترش حشرات تبدیل شده است ، آن را محکم در یک کیسه پلاستیکی بپیچید و بلافاصله آنرا دور بیندازید ، یا به جای آن کاملاً بسوزانید. کاملاً تمیز کنید. کابینت های آشپزخانه را خالی کرده و قفسه ها را برداشته و سپس آنها و دیواره های داخلی کابینت را خالی کنید و توجه خاصی به گوشه ها و شکاف ها کنید.

با جاروبرقی (بدون نازل یا با نازل کوچک) تمیز کنید. این روش بسیار مؤثر است ، بنابراین اگر جاروبرقی ندارید ، باید از دوستان بپرسید. نکته اصلی بعد از انجام این عمل ، بیرون انداخن کیسه جارو است. در مرحله بعد ، مبلمان را با محلول سرکه ، صابون لباسشویی و یا یک ماده مخصوص پاک کننده شب پره هندی مانند آنتیمول یا رپتور پاک کنید.

تمام ظروف و قوطی ها را بشویید. شما می توانید این کار را با سرکه یا صابون لباسشویی انجام دهید. ظرفی که محصولات آلوده در آن قرار داشتند باید 3-4 روز منجمد شود یا به مدت 5 دقیقه در مایکروویو گرم شود. سقف راپاک کنید. اگر در سقف ،تاج های کابینت ، نزدیک لوستر و همچنین در زیر لبه های کاغذ دیواری سکونتگاه های پروانه ای پیدا کرده اید ، این مکان ها را خالی کنید.

 

 

مرحله 3. بزرگسالان را بکشید و تله ها را بچسبانید

چگونه می توان بزرگسالانی را که قبلاً در گوشه و کنار کابینت ها و آشپزخانه ها پراکنده اند ، گرفت؟ نرها (اتفاقاً بی ضرر ، اما برای لقاح با ماده) را می توان با استفاده از دام چسب گیر گرفت. اصل عمل آن ساده است - یک تله پردازش شده توسط ترشحات ماده ها نرها را جذب می کند و آنها را "صید" می کند ، و بدون پروانه مذکر ، یک پروانه نمی تواند تولید مثل کند.

بنابراین ، تله های چسبناک به جلوگیری از ظهور مجدد حشرات کمک می کند. تله چسب شما می توانید چنین تله ای رادر فروشگاه های آنلاین و فروشگاه های مواد شیمیایی خریداری کنید. ماده ها باید با روش های سنتی کشته شوند - مانند یک مگس در حال پرواز یا یک روزنامه تاشو ، زیرا آنها ضعیف و به آرامی پرواز می کنند ، پس این کار چندان دشوار نیست.

 

 

مرحله چهارم: ما محصولات آلوده بالقوه را پردازش می کنیم

بنابراین ، شما منبع و محصولات دارای علائم واضح عفونت را دور ریختید ، اما بقیه لوازم مورد نیاز تمیز یا کمی آلوده به نظر شما چیست؟ همچنین دور انداختن آنها ساده تر است ، اما می توانید در صورت تمایل به دو روش زیر غذای آلوده بالقوه را ذخیره کنید: پس از الک کردن و مرتب سازی بر اساس غلات ، آرد یا کالای دیگر ، آن را حداقل در 3-4 روز در فریزر یا در بالکن (در زمستان) نگه دارید.

 

بعد از ریختن محصول روی ورق پخت ، حداقل 40 دقیقه آن را در فر با دمای 60 درجه گرم کنید. قبل از گرم کردن آن ، البته ، شما باید آن را تمیز کنید. به خاطر داشته باشید که اولین روش پردازش ، هرچند طولانی تر است ، اما تمام ویتامین ها و خواص غذایی مواد غذایی را حفظ می کند. 

 

 

مرحله 5. ما از محصولات پیشگیری و محافظت می کنیم

محصولات جدید را درون ظروف شیشه ای ، پلاستیکی ضخیم یا فلزی با درب های محکم بریزید. این امر باعث می شود مواد از نفوذ پروانه ها محافظت شود و از فرار آن در خارج از ظرف جلوگیری شود. به یاد بیاورید که مقوا ، کاغذ ، فویل و کیسه های پلاستیکی به راحتی توسط شب پره خورده می شود. نحوه ذخیره مواد غذایی در مبارزه با شب پره در آشپزخانه ، یک دستور العمل خانگی دارد.

 

با چند برگ خلیج؛ با سیر پوست کنده ، اما سیر خرد نشده (چند حبه کافی است)؛ با پوست پرتقال. برگ خلیج برای محافظت آرد از پروانه در قفسه ها می توانید چیزی از موارد فوق نیز بگذارید: شاخه های اسطوخودوس ، برگ توس  رزماری ، صابون لباسشویی یا روغنهای اساسی بویایی. به عنوان مثال روغن صنوبر مناسب است که با استفاده از آن می توانید یک پنبه را مرطوب کنید و در کابینت بگذارید.

 

به یاد داشته باشید که این روش های درمانی  پروانه بالغ را ترسانده و از تخم گذاری آن در محصولات و قفسه ها جلوگیری می کنند ، اما بر لاروها تاثیری نخواهد گذاشت. علاوه بر این ، اگر به طور ناگهانی بسته ای از غلات آلوده را روی یک قفسه با اسطوخودوس قرار دهید ، لارو پروانه در آن نمی میرد و پروانه هایی که بعدا ظاهر می شوند دیگر از بوی اسطوخودوس فرار نمی کنند.

 

به همین دلیل لازم است که به طور جامع با آفات خانگی برخورد شود. سعی کنید بیش از 2-4 ماه مواد غذایی را ذخیره نکنید و البته وسایلی را که منقضی شده است ، ذخیره نکنید. غذاهایی را که بندرت از آنها استفاده می کنید در یخچال نگهداری کنید. غذاهای خشک را به مقدار کم بخرید تا بتوانید آنها را برای چند ماه میل کنید.

 

فروشگاه های مواد غذایی را فقط از تولید کنندگان معتبر خریداری کنید و در صورت امکان کیفیت کالاهای موجود در فروشگاه را بررسی کنید. برای غلات ، آرد ، آجیل ، میوه های خشک شده و سایر محصولات خریداری شده به مدت 3-4 روز (به صورت خشک) منجمد  شوند. خوراک دام مانند دانه های پرندگان یا به عنوان مثال طعمه های ماهیگیری را از آشپزخانه خارج کنید.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام
 • سعید :

  شب پره هندی یکی از رایج ترین و دردسرساز ترین پروانه ها است که محصولات ذخیره شده را آلوده می کند. مرحله کاترپیلار این حشره از انواع غلات ، وعده های غذایی ، غذاهای صبحانه ، آجیل خشک ، دانه ها ، شکلات ، پودر شیر و به ویژه غذاهای خانگی تغذیه می کند. مواد آلوده ممکن است کم و بیش در کنار هم باشند. پروانه های کوچک دو رنگ (خاکستری و قهوه ای مایل به قرمز) نیز در حال پرواز در مورد منطقه آلوده دیده می شوند. لارو ها همچنین از طیف گسترده ای از غذاها تغذیه می کند و از جمله خوراکی های خشک شده ، شیر پودر ، آرد ذرت ، آرد ، کشمش ، آلو ، آجیل ، شکلات ، آب نبات ، مواد غذایی سالم و دانه ها ، تخم پرنده ، غذای سگ و گربه ، غذای ماهی، فلفل قرمز خشک ، پاستا و غیره

  1399/4/5 22:10
 • طاهره مصطفوی :

  چگونه می توان از شب پره هندی ، پروانه های غذایی خلاص شد؟ ما به شما می گوییم که اگر از دور ریختن غلات ، آرد ، میوه های خشک و سایر مواد غذایی خسته شده اید ، چه باید بکنید.همه زنان خانه دار از شب پره هندی متنفر هستند ، زیرا بارها و بارها مجبورید محصولات خوب را مرتب کنید و بیرون بیاورید. شب پره هندی قادر است تمام ذخایر مواد غذایی را خراب کند و سپس فقط در چند هفته تکثیر شود تا کل سقف با کرم های سفید و زننده پوشانده شود. ما باید به شما بگوییم که وسایل موجود در قالب تله چسب و اسپری های معلق در هوا ، که اکنون بسیاری از تولیدکنندگان مواد شیمیایی خانگی در اختیار دارند ، مشکل پروانه ها را اصلاح نمی کنند. خلاص شدن از شر پروانه ها به معنای یافتن آن ها است. یعنی لاروها را پیدا کنید و کانون توزیع را از بین ببرید. اگر می بینید که شب قبل پروانه ها در گنجه یا اطراف خانه پرواز می کنند ، قطعاً لارو وجود دارد. بنابراین شما یک لانه دارید که قطعاً باید آن را پیدا کنید و از بین ببرید. دنبال لانه شب پره هندی بگردید ابتدا باید تمام محتویات کابینت ها را بررسی کنید. پروانه عاشق مکان های گرم است و حتی می توانند در یک جعبه کیسه چای یا غذای خشک سگ مستقر شود. بنابراین شما باید بدون تردید و بدون نتیجه گیری همه چیز را بررسی کنید ، مانند: "خوب ، واقعاً نباید وجود داشته باشد." نباید باشد ، اما چگونه می توانید! بیش از همه ، پروانه میوه های خشک ، کلوچه یا شیرینی های قدیمی ، آجیل و دانه ها (به ویژه دانه کدو تنبل) ، آرد ، آرد جو دوسر ، ارزن را دوست دارد. جعبه را تکان دهید. تخمهای پروانه مانند دانه های چسبناک و کوچک سفید رنگ به نظر می رسند که شبیه به بلغور هستند. اگر آنها را ببینید و اگر محتویات جعبه به دیواره ها می چسبند ، یا آویزان به تار نازک (مثل تار عنکبوت) ، پس لازم است که همه چیز را دور بریزد. متأسفانه ، پروانه قبلاً موفق به لاروگذاری در آنجا شده است. شب پره هندی را با سرکه معالجه کنید وقتی همه غلات آلوده دور ریخته شد ، به درزها و گوشه های کابینت ها و همچنین جعبه ها و ظروف خالی مواد غذایی نگاه کنید. به عنوان مثال ، پروانه ها می توانند لاروها را درسبد پارچه ای که اغلب برای ذخیره نان یا بیسکویت و حتی در کیسه چای استفاده می شود ، قرار دهند. بنابراین ، شما تمام محصولات آلوده را بیرون انداختید. اکنون با سرکه ای که با آب رقیق شده است کابینت ها را پاک کرده و درزها و شکاف هایی که لارو می تواند در آن بماند را فراموش نکنید. به هر حال به کابینت ها و پشت آنها نگاه کنید. پیله های پروانه نیز گاهی به دیواره پشتی متصل می شوند. سپس سقف ها ، مخصوصاً گوشه های اتاق (آشپزخانه) را به دقت بررسی کنید. اگر پیله را مشاهده کردید ، فقط آن را بردارید و از بین ببرید. محصولات را جدا کنید بخاطر داشته باشید پروانه به راحتی مقوا ، پلی اتیلن و حتی فویل را می خورد.(بسته بندی معمول غلات ) و ما فقط به ظروف محکم نیاز داریم. بنابراین ، پلاستیک شیشه ای یا بادوام را با درپوش های محکم انتخاب کنید. اگر ظروف کافی نیست یا جایی برای قرار دادن آنها وجود ندارد ، غلات را به صورت زیاد خریداری نکنید. ، همیشه خطر نفوذ شب پره هندی در آنجا وجود دارد و شما باید کار را از نو شروع کنید. بیش از همه ، پروانه میوه های خشک ، کلوچه یا شیرینی های قدیمی ، آجیل و دانه ها (به ویژه دانه کدو تنبل) ، آرد ، آرد جو دوسر ، ارزن را دوست دارد. لاروها که برای چشم نامرئی هستند ، هم اکنون در بسته بندی محصول قرار دارند و برای تکثیر ، آنها فقط به یک هفته زمان نیاز دارند. اگر این اتفاق به طور منظم در خانه شما رخ می دهد ، فروشگاه را عوض کنید یا مشکل خود را به مدیریت فروشگاه مواد غذایی گزارش دهید. متأسفانه ، این یک مشکل بسیار رایج است. اگر نگران این هستید که دوباره غذای آلوده را به خانه بیاورید ، می توانید آن را با پختن و یا قرار دادن آن در یخچال و یا فریز کنید. پروانه سیر ، دارچین ، نعناع ، پوست پرتقال و برگ بو را دوست ندارد.شب پره هندی به احتمال زیاد در نزدیکی این محصولات مستقر نخواهد شد.

  1399/12/1 20:29
 • Yamary 83 :

  اگر در کمد مواد غذایی را باز کردید ، و یک پروانه کوچک خاکستری ، حشره شب پره به سمت شما بال بال زد ، باید بدانید که حشره ی شب پره در خانه شما مستقر شده است. پروانه غذایی نه تنها یک موجود ناخوشایند به صورت پروانه های همه جا حاضر در غذای خراب است بلکه یک خطر واقعی برای سلامتی نیز محسوب می شود. پروانه تخم گذاری می کند که بعداً لارو شب پره از آن خارج می شود. این لاروهارا به همراه غلات می توانید به طور اتفاقی به عزیزان خود بدهید. مسیر ترسناک اما انگیزه ای عالی برای ادامه حل مشکل. با داشتن اطلاعاتی در مورد دشمن و نحوه مقابله با آن ، می توانید به راحتی از شر پروانه های غذایی و پروانه برنج خلاص شوید و از ظهور مجدد آنها در آشپزخانه جلوگیری کنید.

  1400/4/15 8:58
 • Yamary 83 :

  حشره شب پره چه شکلی است و از کجا آمده است؟ پروانه غذایی بالغ یا همان پروانه هندی از نظر ظاهری شبیه پروانه لباس و بید لحاف تشک است و طول آن می تواند به 10 میلی متر برسد. ظاهر یک پروانه هیچ ارتباطی با تمیز بودن آشپزخانه یا آراستگی میزبان ندارد. اغلب اوقات ،حشره ی شب پره را از فروشگاه در کیسه های حاوی غلات ، ماکارونی ، چای یا کلوچه می آوریم. به نوبه خود ، پروانه به دلیل عدم رعایت شرایط تولید و ذخیره سازی محصولات توسط تولید کننده ، شروع به تولید مثل می کند. پروانه های غذایی و شب پره هندی در برنج همچنین می توانند از طریق دریچه هوا ، پنجره ها و درهای باز وارد آپارتمان شوند. اغلب ، چنین مهاجرت هایی در فصل گرم اتفاق می افتد. می توان گفت پروانه غذایی بالغ تقریباً بی ضرر هستند. امید به زندگی آنها بیش از یک هفته نیست ، آنها خود غذا را خراب نمی کنند و اصلاً غذا نمی خورند ، فقط آب می نوشند. برای یک هفته از عمر خود ، اما یک پروانه می تواند تا 400 لارو شب پره تخم گذاری کند ، لارو شب پره پرخور خیلی زود از آن خارج می شوند. پروانه پس از حضور در مکان جدید ، بلافاصله به دنبال جذاب ترین محصولات برای خود می رود و در آنها تخمگذاری می کند. این محصولات اغلب شامل غلات ، ماکارونی ، حبوبات ، میوه های خشک ، موسلی ، کلوچه ، چای ، کاکائو ، مغزها ، خوراک دام است. علاوه بر این ، پروانه به راحتی سلفون را پاره می کند ، بنابراین بسته بندی برای حشره ی شب پره مهم نیست.

  1400/4/15 9:03
 • Yamary 83 :

  اولین قدم برای خلاص شدن از شر حشره شب پره ، پروانه برنج کرم شب پره و مگس های شب پره انجام یک بازنگری کامل در تمام محصولات عمده ذخیره شده در خانه است. قبل از پر کردن کابینت با کیسه و شیشه ، لازم است محتویات هر بسته را به دقت بررسی کنید. مرتب سازی ، سالم در ظروف کاملا قابل استحصال انتقال داده و بسته هایی را که علائم آلودگی را نشان می دهد ، دور بریزید. قبل از استفاده مجدد از ظروف برای نگهداری مواد غذایی که حشره ی شب پره در آنها پیدا شده است ، باید آنها را کاملا با مواد شوینده بشویید.

  1400/4/15 9:28
 • Yamary 83 :

  اگر فقط قسمت کوچکی از حجم محصول آلوده و تحت تأثیر قرار گیرد ، می توانید غلات را به یکی از روش های زیر ذخیره کنید: در ماهیتابه یا فر حرارت دهید . در دمای بالاتر از 60 ̊C ، لارو شب پره در طی 60-90 دقیقه می میرند. یخ زدن. لاروها طی 2-3 روز در دمای زیر 10 ̊ می میرند. اما بهتر است، در هزینه صرفه جویی نکنید و بلافاصله از شر محصول آلوده به حشره شب پره و لارو شب پره خلاص شوید.

  1400/4/15 9:31
 • Yamary 83 :

  حساسیت به بو جایی است که پروانه شب ، حشره شب پره در آن آسیب پذیر هستند. برای اینکه یک حشره شب پره تازه در کمد شما مستقر نشود ، باید یکی از رایحه های زیر را برای آن تهیه کنید: سیر. برای انجام این کار ، باید چند حبه سیر را در گوشه های دور کابینت آشپزخانه یا مستقیماً در یک بسته باز یا یک شیشه غلات قرار دهید. برگ بو؛ صابون توالت یا صابون معطر ؛ برگ تنباکو پوست مرکبات تازه؛ گیاهان معطر برای این کار می توانید روی قفسه ها کیسه های پارچه ای حاوی گیاهانی مانند: نعناع ، اسطوخودوس ، افسنطین ، رزماری ، گل شمعدانی را آویزان کنید. روغنهای اساسی با بوی شدید. احتمال دور زدن حشره ی شب پره در آشپزخانه شما با یک گلدان شمعدانی روی طاقچه پنجره افزایش می یابد.با این حال ، هنگام مبارزه با پروانه ها با عطر و بو ، باید در نظر داشت که بوها فقط در برای حشره شب پره بالغ موثر هستند و هیچ ضرری برای لارو شب پره ندارند.

  1400/4/15 9:41
 • Yamary 83 :

  پیشگیری اگر چند نکته و ترفند ساده را دنبال کنید ، حشره شب پره دیگر شما را آزار نمی دهند. قبل از خرید غلات موجود در فروشگاه را بررسی کنید. به خصوص با دقت باید بسته هایی را که با قیمت کمتری فروخته می شوند مطالعه کنید. به طور مرتب آشپزخانه را تهویه کنید. پروانه هوای تازه را تحمل نمی کند. دهانه تهویه را با توری ریز ببندید. این معیار یکی از مسیرهای ورود حشره ی شب پره به آپارتمان را مسدود می کند. تمام غلات و محصولات عمده را در شیشه هایی با درب محکم بسته نگهداری کنید. برای این منظور شیشه های شیشه ای مخصوص مواد غذایی مناسب ترند. کیسه های پارچه ای پر از گیاهان معطر را در کمد ها نگه دارید. این امر نه تنها به خانواده آسیب نمی رساند ، بلکه به فضای داخلی آشپزخانه نیز جذابیت می بخشد. میز و سطح آشپزخانه را در نزدیکی سینک خشک خشک کنید. این باعث می شود که پروانه منبع آب کمتری پیدا کند. نظافت را در کابینت ها و قفسه هایی که غلات ذخیره می شود حفظ کنید. این محصولات را هر چه بیشتر ممکن است حسابرسی کنید. ذخایر زیادی از غلات و سایر غذاهای مورد علاقه پروانه هندی ایجاد نکنید. در بحث خلاص شدن از شر پروانه های غذایی ، نباید از تلاش و محصولات خود صرف نظر کنید. اگر اتفاق افتاده است که آفت غذایی در آشپزخانه شما مستقر شده است ، بهتر است یک بار برای همیشه از شر آن خلاص شوید تا تحمل ظهور مجدد آن. اجرای دقیق توصیه ها برای خلاص شدن از شر حشره و رعایت نکات ساده برای پیشگیری به شما این امکان را می دهد که دیگر هرگز پروانه های غذایی و غذاهای خراب را مشاهده نکنید.

  1400/4/15 9:48

بیشتر بخوانید