عکس از تغییر شاهکارهای معماری در طول 100 سال

کلیسای جامع گوتیک  

کسپر مولنار هلندی در حالی که هنوز دانشجو بود ، یک آلبوم عکس خیره کننده با آثار عکاس مشهور آلمانی ، کورت هیلشر ، که شاهکارهای معماری کشورهای اروپایی را عکاسی کرده بود ، دید. مرد جوان چنان تحت تأثیر قرار گرفت که تصمیم گرفت جالبترین عکس ها را از انتخاب استاد در مکان های مختلف بیابد و از همان زاویه عکس بگیرد ، فقط پس از گذشت تقریباً صد سال. این پروژه چندین سال طول کشید ، اما مجموعه تصاویر در حال حاضر بسیار چشمگیر است.

 

1. ایده ای که زنده شد

کسپر مولنار

کسپر مولنار برای نشان دادن چگونگی تغییر جهان ، عکس های 100 ساله عکاس مشهور آلمانی را بازسازی کرد.  |  عکس

 

در سال 2002 ، کاسپر مولنار هلندی در یک کتابفروشی دست دوم در آمستردام آلبوم عکس بی نظیری را دید که توسط عکاس آلمانی Kurt Hielscher منتشر شده بود و تقریباً به تمام کشورهای اروپایی سفر کرده و مجموعه عکسهای خود را جمع آوری کرده بود. آلبوم عکس پیدا شده به جاهای دیدنی یوگسلاوی اختصاص یافته و به سال 1920 برمی گردد. این تنها نسخه نبود. نویسنده مجموعه های مختلفی از عکس های گرفته شده در کشورهای مختلف اروپا را جمع آوری کرد و هر کتاب با یکی از آنها مطابقت داشت.

 

کسپر مولنار

کسپر مولنار برای مدت طولانی و با پشتکار به دنبال زاویه مناسب است تا عکس 100 سال پیش را تکرار کند.  |  عکس


این مرد جوان که دانشجوی یکی از دانشگاههای آمستردام بود ، چنان مجذوب این تصاویر شد که تصمیم گرفت پروژه خود را بسازد. اکنون کسپر در تلاش است تا عکسهای هایلسر را تکرار کند ، فقط مکان های موجود در عکسها مربوط به اوایل قرن 21 است. با گذشت زمان ، عکاس هلندی مشتاق چندین کتاب دیگر  استاد آلمانی را به دست آورد و اکنون به دنبال مناظر مشابه برای گرفتن عکس های مشابه است.

 

عکاس

Kurt Hielscher یک عکاس و مربی آلمانی بود که مجموعه ای از آلبوم های عکس خارق العاده را ایجاد کرده است و از طریق آنها فرهنگ اروپا را کشف می کرد.


واقعیت جالب از Kurt Hielscher 1881-1948 یک عکاس و معلم آلمانی بود. پسر یک جنگلبان عادی توانست تحصیلات معلمی را فرا گیرد که فرصت های خوبی را برای او فراهم آورد و به لطف سرگرمی اش به شهرت رسید. علاقه او به عکاسی و توانایی گرفتن زاویه مناسب باعث محبوبیت آن در بسیاری از کشورهای اروپایی شد. پس از انتشار اولین مجموعه عکس ،  او مجبور شد برای جمع آوری ایده های عکاسی در مورد یک کشور خاص  زیاد سفر کند.

 

از سال 1910 تا دهه 1930 ، کورت کتابهای جالب توجهی از عکاسی از مناظر و معماری را منتشر کرد که بسیار مورد توجه بودند. متأسفانه ، در طول جنگ جهانی دوم ، نگاتیوهای او به دلیل بمباران لایپزیگ از بین رفت و او پس از ویرانی کامل دیگر نمی خواست عکاسی کند. این دلیلی شد که به تدریج کورت هیلشر فراموش شد. سخنان وی که در پیشگفتار یکی از آلبوم های عکس آمده: «من سعی می کنم چهره هر کشور و مردم آن را در کتابهایم نشان دهم. اگر خودم خاموش شوم ، به عنوان شاهد جهان نابود شده ، عکس های من هنوز صحبت خواهند کرد . "

 

2. کاخ آلکازار در اندلس - 1914 و 2019 (اسپانیا)

کاخ آلکازار

تغییر خاصی نکرده ، اگرچه یکی از گلدان های ناپدید شده است


از آنجا که کورت هیلشر در بسیاری از ایالت ها مشهور بود ، توسط بالاترین رده ها و رهبران کشورها مورد استقبال قرار گرفت. مجموعه کاخ آلکازار واقع در اسپانیا نیز از این قاعده مستثنی نبود. اکنون می توان به راحتی به کاخ آلکازار (Patio de las Muñecas)  که در آن زندگی خصوصی خانواده سلطنتی پنهان از چشم مردم عادی رخ داده است ، وارد شد. او واقعاً مورد احترام قرار گرفت. نه تنها بازدید از مناطق پنهان ، بلکه همچنین داستان های مرتبط با آنها جالب به نظر می رسید. به عنوان مثال ، حیاط موجود در تصویر فقط به این ترتیب نامگذاری شده است زیرا در یکی از طاق ها ، هنرمندان دو عروسک کوچک را در پس زمینه تزئینات با شکوه به تصویر کشیده اند.

 

3. لا توره دل اورو در سویل - 1914 و 2019 (اسپانیا)

لا توره دل اورو

 "برج طلایی"از جاذبه های گردشگری سویل در اسپانیا در تصاویر عکاس آلمانی و عکاس هلندی (اسپانیا). 

 

La Torre del Oro (برج طلایی) Talbarrana در ساحل سمت چپ رودخانه گوادالکوویر در سویل واقع شده است. برج مورس ، 37 متر ارتفاع ، در سال 1220 به عنوان یک فانوس دریایی ساخته شد ، که با گذشت زمان به یک پاسگاه تبدیل شد که نقش اصلی در محافظت از بندر را دارد. اگرچه آنچه اکنون می توانیم مشاهده کنیم تنها یک ساختار مرمت شده است ، زیرا این برج در جریان شدیدترین زمین لرزه ای که در قرن هجدهم اتفاق افتاد ، تخریب شد.

مرمت کامل بنای معماری که به نماد شهر تبدیل شد ، 2 قرن طول کشید. در حال حاضر ، موزه دریایی در برج باز است ، که نه تنها به دلیل مطالعه تاریخ ، بلکه برای رسیدن به تراس باز نیز از آن بازدید می شود. در آنجا می توانید از یک چشم انداز خارق العاده لذت ببرید و تصاویر زیادی برای بایگانی خانه خود بگیرید.

 

4. پونته دی سوسپیری در ونیز - 1925 و 2018 (ایتالیا)

پونته دی سوسپیری
"پل افسوس" در ونیز ،از جاذبه های گردشگری گرفته شده توسط دوربین های کورت هیلشر و کاسپر مولنار در سال های 1925 و 2018.  به ترتیب (ایتالیا).

 

Ponte Dei Sospiri (پل آه) در ونیز بین سالهای 1600-1630 برای اتصال کاخ دوکاله و زندان ساخته شده است. این حلقه اتصال وهم آور "پل آه" نامیده می شد فقط به این دلیل که زندانیان با عبور از آن متوجه شدند که دیگر نور خورشید را نمی بینند. به گفته مورخان ، حتی کازانوا و گالیله  که در این زندان نگهداری می شدند ، از پونته دی سوسپیری عبور کردند.

قابل توجه: تصویر جدید کسپر مولنار در سال 2018 هنگام حضور در فینال کارناوال به صورت خودجوش گرفته شده است. در این زمان ، او هنوز کتاب کورت هیلشر را درباره ایتالیا به دست نیاورده بود ، اگرچه زاویه آن یکسان بود.

 

5. دروازه شهر در تروگیر - 1926 و 2019 (کرواسی)

دروازه شهر در تروگیر
City Gat در تروگیر از جاذبه های گردشگری  از نگاه عکاس آلمانی Kurt Hielscher و عکاس هلندی Kasper Molenaar 1926 و 2019


دروازه سنگی که از طریق آن می توانید به قسمت قدیمی شهر تروگیر بروید با شکوه تقریباً از یک قرن پیش باقی مانده است. تنها چیزی که جبران ناپذیر و از دست رفته است شیر ونیزی بالای طاق است. اما نه تنها این جانور سنگی ناپدید شد ، همانطور که مشخص شده ، در شب اول دسامبر سال 1932 ، هشت مجسمه شیر توسط گروهی از ملی گرایان جوان یوگسلاوی به طرز وحشیانه ای نابود شدند. یک شبه ، همه چیزهایی که نمادی از سلطه ایتالیا محسوب می شدند ، و نه یک عنصر معمولی معماری ، از ساختمانهای عمومی قدیمی ناپدید شدند.

روزنامه های آن زمان این حادثه را به شرح زیر نوشتند:"عاملان این جنایت ، به شیرهای ونیزی نه به عنوان بناهای باستانی ، بلکه به عنوان نمادهای سیاسی واقعی" ایتالیایی "در آدریاتیک شرقی نگاه می کردند. 

 

6. کلیسای عروج مریم مقدس در دریاچه بلد - 1926 و 2018 (اسلوونی)

دریاچه بلد

تصاویری از کلیسای معراج مقدس مریم مقدس کورت هیلسر و کسپر مولنار که از یک تپه سنگی 130 متری در ساحل دریاچه بلد ساخته شده است.

Cerkev Marijinega Vnebovzetja (کلیسای عروج مریم مقدس) در یک جزیره سنگی در وسط دریاچه بلد واقع شده است. برج ناقوس 54 متری آن از دور توجه نه تنها زائران که گردشگران را به خود جلب می کند. یک نمونه شگفت انگیز از معماری قرون وسطایی ، که اکنون می توانیم مشاهده کنیم ، فقط در قرن هفدهم بازسازی شد ، زیرا کلیسای قبلی چوبی در سال 1509 سوخت.

 

واقعیت جالب: در جزیره صخره ای که اکنون Cerkev Marijinega Vnebovzetja در آن واقع شده است ، باستان شناسان محلات اسکان قبل از تاریخ  اسلاوی را کشف کرده اند که قدمت آنها به قرن 11 و 8 برمی گردد. قبل از میلاد مسیح. و قرن IX-X. AD به ترتیب در حین حفاری علاوه بر ابزار ، وسایل منزل و اسلحه ، 124 قبر و چندین شی مذهبی در اینجا پیدا شد ، بنابراین محققان به این نتیجه رسیدند که این مکان برای هزاران سال مقدس قلمداد می شده است.

 

7. معبد زحل در رم - 1925 و 2016 (ایتالیا)

معبد زحل در رم

شکل ظاهری معبد زحل در رم در عکسهای کورت هیلسر و کاسپر مولنار اصلاً تغییری نکرده است (1925 و 2016 ، ایتالیا).  


علی رغم این واقعیت که بعید است کسی بتواند تفاوت های خاص یا تغییر شکل قابل توجهی در شکل ظاهری باستانی ترین ساختار معبد زحل ، واقع در رم ، پیدا کند ، اما هنوز هم تصاویر از نظر مقیاس و رمز و راز چشمگیر هستند. و این تعجب آور نیست ، زیرا این معبد در سال 497 قبل از میلاد ساخته شده است.  و نه تنها به عنوان یک مکان پرستش برای خدایان بلکه مکانی بود که ذخایر طلا و نقره رومیان در آن نگهداری می شد.

 

8. کلیسای فاطیما یا بانوی تسبیح در پرست - 1926 و 2018 (مونته نگرو)

کلیسای فاطیما یا بانوی تسبیح

شهر باستانی پرست توسط تمدن "تسخیر" شد (1926 و 2018 ، مونته نگرو).


در نیمه راه خلیج نفس گیر کوتور ، گردشگران خود را در شهر باستانی پراست می یابند ، جایی که اگرچه زمان به شکل خانه های سنگی و خیابان های باریک در آن ساکن بوده است ، اما میل به راحتی و آسایش حاکم است. کافه های کوچک با سایبان ، مسافران را از آفتاب سوزان نجات می دهد ، اکنون برخی از مناظر تاریخی را مسدود می کند ، اما گردشگران آزرده نمی شوند ، زیرا اتاق های مطبوع و خنک بسیار بهتر از  آفتاب سوزان هستند. علاوه بر این ، به کلیسای Crkva Gospa od Ružarije ، ساخته شده در قرن هفدهم. فقط صد متر مانده است. و این بهانه خوبی برای پیاده روی برای لمس شاهکارهای واقعی معماری است.

 

9. پل افسوس Puente Nuevo در Ronda - 1914-1916 و 2019 (اسپانیا)

 پل افسوس Puente Nuevo

اختلاف در عکسهای کورت هیلسر و کاسپر مولنار نتیجه یک واقعه چشمگیر بود که در Ronda 1916-1914 و 2019 ، اسپانیا رخ داد.


پل Puente Nuevo ، که در این عکس نشان داده شده است ، نه با افسانه ها ، بلکه با مجموعه ای از حوادث خونین که جان بسیاری را گرفت در آیخته است.

پوئنته نوئوو یکی از سه گذرگاهی است که از تنگه عمیق تاجو دو روندا عبور می کند و رودخانه آشفته گوادالوین از آن عبور می کند. با شروع قرن 18 ، از اولین ساخت و ساز ، که جان 50 کارگر را گرفت ، فاجعه های پیش بینی نشده اغلب در این مکان ها رخ می دهد. و عکسهای کورت هیلشر ، که در دوره 1914-1916 گرفته شده بود ، صدمه ای چشمگیر به این بود. روی آنها می توانید خانه ها و آسیابی را ببینید که چندین خانواده در آن زندگی  و کار می کردند ، اما در هنگام رانش زمین که در ژوئیه سال 1917 رخ داد ، آنها در چشم بهم زدنی از روی زمین محو شدند. در آن لحظه 15 نفر جان خود را از دست دادند.

 

10. چند عکس شگفت انگیز دیگر که توسط کسپر مولنار ، هلندی مشتاق عکس گرفته شده است

 Ratzeburger See

تغییرات در مناطق طبیعی Ratzeburger See در Schleswig-Holstein چشمگیرتر است (1924 و 2020 ، آلمان).

 

Ponte di Rialto
تصویر پل Ponte di Rialto روی کانال Grant در ونیز قبل از خرید کتاب و توسط پسر بزرگ کاسپر (1925 و 2018 ، ایتالیا) گرفته شده است.

 

 کلیسای جامع گوتیک در اوپسالا
کلیسای جامع گوتیک در اوپسالا 1931از نگاه عکاس آلمانی Kurt Hielscher و هلندی Kasper Molenaar و 2020 ، سوئد). 

 

کلیسای جامع گوتیک
کلیسای جامع گوتیک ، ساخته شده در قرون وسطی (1924 و 2020 ، آلمان).

 

شهر برانشوایگ
 بازار  قدیمی در میدان مرکزی شهر برانشوایگ (1624 و 2020 ، آلمان)


مقایسه و تجزیه و تحلیل عکس ها معمولا بسیار جالب است ، اگرچه مواردی وجود دارد که پس از تنها 50 سال شناخت منطقه واقعاً غیرممکن است. همانطور که در امارت کوچک دبی اتفاق افتاد ، که از یک دهکده ماهیگیری به یک کلانشهر فوق مدرن با مزایای متعالی و آسمان خراش تبدیل شده است.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید