10 شهر گردشگری در جهان که پس از سفر ناامید برمی گردید

ایتالیا
توهمات گردشگران: 10 شهر گردشگری که به وضوح بیش از حد ارزیابی شده اند


هرکسی که می خواهد سفر کند ، با تهیه یک لیست از مکانهای مطلوب ، با تقریباً صد درصد احتمال ، مشهورترین نقاط گردشگری را روی نقشه کره زمین اضافه می کند: برج ایفل ، خیابان های کولوسئوم ، لندن و..... بسیاری از ما نمی توانیم بدون بازدید از این مکانهای افسانه ای ، برای تجربه های جدید به خارج از کشور برویم. اما گردشگران باتجربه ، مشتاقان تازه وارد را به سرعت سرد خواهند كرد: مشهورترین شهرها واقعاً انتظارات زیاد شما را برآورده نمی کنند و معمولاً پس از سفر به آنجا ناامیدی باقی می ماند.

 

1. پاریس ، فرانسه

پاریس

رمانتیک ترین شهر کره زمین محبوبیت خود را از دست می دهد.  / عکس


ارنست همینگوی با الهام نوشت: "پاریس را ببینید و بعدا بمیرید." و بسیاری از گردشگران تازه کار ، هنگام سفارش بلیط در آنجا ، منتظرند وقتی خود را در شهر افسانه ای عشق پیدا کردند، زیبایی مونمارتر ، لوور معروف جهان و البته برج ایفل را ببینند. تاریخ غنی ، معماری بی نظیر و بناهای تاریخی و فرهنگی بدون شک جمعیت بسیاری از گردشگران را به خود جلب می کند.

 

پاریسParis_Montage_2017.png

معماری باشکوه نمی تواند خصومت مردم محلی را با گردشگران تحت الشعاع قرار دهد.  / عکس

 

اما در واقعیت ، همه چیز خیلی افسانه به نظر می رسد ، زیرا با زیبایی های معماری و مناظر زیبا ، آنها به شدت با نگرش نه چندان دوستانه مردم محلی در تضاد هستند. پاریسی ها غالباً نسبت به گردشگران بی محلی نشان می دهند ، و تمایلی به پاسخگویی به سوالات گردشگران ندارند ، به خصوص اگر زبان فرانسه شما خوب  نباشد یا شما به هیچ وجه زبان فرانسه را صحبت نکنید. در چنین شرایطی ، هاله عاشقانه شهر به سرعت به بیگانگی و احساس تنهایی تبدیل می شود و برداشت کلی از بازدید خراب می شود.

 

پاریس

یکی دیگر از بهترین موارد در مورد پایتخت های فرانسه سندرم پاریس نیست.  / عکس


واقعیت جالب: گردشگران ژاپنی با بدترین ناامیدی های پاریس واقعی روبرو می شوند. مانع زبانی ، ذهنیت عالی و اختلاف بین یک شهر واقعی و تصویری ایده آل که در تصورات آنها ترسیم می شود ، اغلب باعث می شود که آنها به اصطلاح "سندرم پاریس" مبتلا شوند. در اصل ، این تعریف نوع اختلال روانی را توصیف می کند که باعث می شود کسانی که از آن پیشی گرفته اند برای بازگرداندن تعادل عاطفی خود از متخصصان کمک بگیرند. انصافاً باید توجه داشت که سیاست جهانی شدن تأثیر مثبتی بر آسیایی ها دارد - در سال های اخیر موارد سندرم پاریس نادر است.

 

2. رم ، ایتالیا

ایتالیا

شکوه و عظمت رم ابدی مانع نمی شود گردشگران زباله ها را نبینند.  / عکس


پایتخت ایتالیا به طور شایسته ای عنوان "شهر ابدی" را به خود اختصاص داده است ، زیرا این شهر برای هزاره ها به طور مداوم وجود داشته است. و برای گردشگران ، این یک جاذبه ایده آل است ، اول از همه ، به لطف معماری بی نظیری که در قلمرو آن باقی مانده است: پله ها، پانتئون ، چشمه Trevi و حتی یک کشور دیگر - واتیکان - که شما فقط نمی توانید آن را در خیابان های رم پیدا کنید. برای قرن ها ، کولوسئوم باشکوه به حق مروارید ثابت شهر باقی مانده است. در واقع ، می توان پایتخت ایتالیا را به درستی موزه ای تمام عیار در فضای باز دانست ، جایی که نمونه هایی از معماری و آثار تاریخی یک دوره قابل توجه در آن جمع شده است.

 

ایتالیا

نمای خرابه های باستانی در رم به دلیل انباشت انبوه زباله به طور جدی خراب می شود.  / عکس


با این حال ، همه چیز به همان اندازه که در نگاه اول به نظر می رسد ، در رم مثبت نیست. واقعیت این است که مقامات رومی ، همانطور که عمل نشان می دهد ، چنان بر حفظ آثار باستانی تأکید ندارند و عملاً از حل مشکلات فوری چشم پوشی کرده اند. مولفه مشترک ، وضعیت حمل و نقل ، کمبودهای زیرساختی - علی رغم بودجه نسبتاً زیادی که گردشگران می آورند ، اما آنها از مردم محلی در برابر تأکید بر تبلیغات مزاحم در هر نوبت ، کاستی های حمل و نقل عمومی و حتی انبوه زباله های پیش پا افتاده در خیابان که به موقع خارج نمی شوند ، محافظت نمی کنند. ...  اگرچه سالانه میلیون ها گردشگر در رم پذیرفته می شوند.همه اینها تأثیر بسیار منفی بر برداشت عمومی از "شهر ابدی" دارد که در آمارها منعکس می شود.

 

3. سیدنی ، استرالیا

سیدنی

تقریباً همه از سیدنی و خانه اپرای معروف آن اطلاع دارند.  / عکس


استرالیا کشوری دور و غیرمعمول برای اکثر جمعیت جهان است. از اصلی ترین جاذبه های این ایالت می توان کانگورو  و اپرای افسانه ای واقع در سیدنی را نام برد. بیشتر این گردشگران ابتدا به این شهر می روند و نه به پایتخت ایالت - کانبرا. علاوه بر این ، سیدنی بزرگترین شهر استرالیا است.

 

سیدنی

به نظر می رسد که حتی مشهورترین مکان دیدنی سیدنی نیز دارای ایراداتی است.  / عکس


با این حال ، در واقعیت ، جاذبه های گردشگری بسیاری در یک ایالت وجود ندارد. همین امر در مورد سیدنی نیز صدق می کند. در حقیقت ، در کنار این اپرای بسیار منحصر به فرد ، چیز دیگری برای دیدن وجود ندارد. و جاذبه اصلی خیلی بزرگ نیست: سقف به شکل بادبان کیفیت آکوستیک سالن را اضافه نمی کند ، که برای ساخت چنین هدفی بسیار مهم است. و خوانندگان حرفه ای اپرا نیز به شدت از تئاتر سیدنی طرفداری نمی کنند: چشم باتجربه به سرعت تعدادی از نقص های دیگر را که به طور جدی بر صدا تأثیر می گذارد ، در آنجا پیدا می کند.

 

4. لندن ، انگلستان

لندن

پانورامای لندن جاذبه ای خاص برای گردشگران است.  / عکس


پایتخت مه آلود که بیش از هزار سال وجود دارد ، همچنین علاقه مند به جذب گردشگران تازه کار است. این افراد ، به نوبه خود ، در تلاشند تا در جو اولیه و پادشاهی سنتی انگلستان ، امپراتوری بریتانیا سابق ، با کاخ باکینگهام و بیگ بن ، برج و موزه با سلطنت سلطنتی غرق شوند. همه اینها به طرز چشمگیری با معماری مدرن شهر ، چرخ فلک معروف و قطارهای دو طبقه ی افسانه ای ترکیب شده است.

 

لندن

در کنار زیباترین جاهای دیدنی لندن ، خیابان های معمولی خاکستری قرار دارند.  / عکس


با این حال ، شاید اینجاست که عاشقانه های پایتخت انگلیس به پایان می رسد. پس از همه ، بیهوده نیست که لندن به عنوان یک شهر تقابل در نظر گرفته می شود - مه افسانه ای با دود ناشی از گازهای خروجی مخلوط شده است ، ساختمان های تاریخی کمتر از مراکز تجاری که به دوران ویکتوریا اشاره دارند است ، که امروز هیچ یک از ساکنان کلانشهرها را متعجب نخواهید کرد.

 

لندن

ساکنان لندن نیز از نظر مهمان نوازی خاص متمایز نیستند.  / عکس


و مردم محلی نمی خواهند مانند پاریسی ها با گردشگران ارتباط برقرار کنند. چیدمان غیر منطقی خیابان ها ، پویایی مداوم افرادی که برای کار عجله دارند دیگر با هاله زندگی سنجیده انگلیسی محافظه کار قرن قبل از گذشته مطابقت ندارد ، که گردشگران را با پایتخت مه آلود  فریب می دادند.

 

5. نیویورک ، آمریکا

نیویورک

کلانشهر معروف سیاره از کمبود گردشگر رنج نمی برد.  / عکس


 نیویورک به حق یکی از مراکز اصلی پویایی جامعه آمریکا محسوب می شود. ساختمان امپایر استیت ، وال استریت ، مجسمه آزادی و بسیاری دیگر از بناهای مشهور جهان سالانه صدها هزار گردشگر را به این شهر می کشاند. بسیاری از مهاجران نیز در تلاشند تا به اینجا منتقل شوند.

 

نیویورک

انبوه ساختمان های بلند مرتبه همه را دوست نخواهند داشت.  / عکس


با این حال ، در زندگی واقعی ،  نیویورک بسیار غیر دوستانه تر از آن است که در نگاه اول به نظر می رسد. سرعت دیوانه وار شهرنشینی یک شوخی بی رحمانه با شهر بازی کرده است - تعداد زیادی از مردم در خیابان ها ، ترافیک مداوم که مردم محلی و گردشگران را دیوانه می کند .کمبود درختان در نیویورک ، به جز پارک ها شاید بتوان نیویورک را برجسته ترین شهر "جنگل سنگی" دانست ، جایی که همه دوست دارند در آنجا نباشند.

نیویورک

 تعداد افراد زیادی در نیویورک زیاد است.  / عکس


علاوه بر این ، شهر کسانی را که برای زندگی به آنجا می آیند نیز مورد حمایت قرار نمی دهد - بسیاری از آنها مجبور می شوند با هزینه های هنگفتی در آپارتمان های کوچک جمع شوند و بیشتر وقت خود را در محل کار برای تأمین هزینه های زندگی در شهر معروف صرف کنند.

 

6. شانگهای ، چین

شانگهای

شانگهای یکی از محبوب ترین شهرهای جهان آسیا است.  / عکس


در سال های اخیر ، گرایش به محبوبیت برای همه آسیایی ها - از لباس گرفته تا ظروف کاهش نیافته است. بنابراین جای تعجب نیست که سالانه میلیون ها گردشگر تلاش می کنند این دنیا را که همیشه برای آنها ناشناخته است، با چشم خود ببینند و به شهرهای چین یا ژاپن بیایند. یکی از محبوب ترین مکانها در این زمینه شانگهای است که مدتهاست همراه با پکن مرکز زندگی اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی چین بوده است.

 

شانگهای

در میان جاذبه های شانگهای ، تقریباً هیچ چیز از فرهنگ سنتی بومی باقی نمانده است.  / عکس


با این حال ، آن دسته از گردشگران یا مسافرانی که به دنبال برداشت از فرهنگ سنتی آسیا به این شهر می آیند وقتی با یک واقعیت ناخوشایند مواجه می شوند ناامید می شوند. نکته این است که شانگهای از مدت ها قبل بیش از حد به کلانشهرهای غربی شباهت داشته است. یافتن آسمان خراش های مدرن ، مراکز تجاری ، دلپذیری های معماری نوساز در آنجا آسان تر از ساختمان های قدیمی یا بناهای قدیمی تر است. انصافاً ، لازم به توضیح است که آنها هنوز وجود دارند ، اما تعداد آنها در مقایسه با ساختمانهای جدید غیرقابل مقایسه است.

 

شانگهای

فرهنگ و معماری واقعی آسیا در استانها باقی مانده است.  / عکس


مشاوره: برای کسانی که می خواهند معماری سنتی چینی را ببینند ، اصولاً از شهرهای بزرگ دور شوند و به داخل کشور بروند. به عنوان مثال ، به شیان ، به استان شانکسی ، یا جنگل های سیچوان ، یا به معابد باستانی استان هانشان. و ، البته ، نمی توان از بنای یادبود افسانه ای - دیوار بزرگ چین - چشم پوشی کرد.

 

7. ریودوژانیرو ، برزیل

ریودوژانیرو

زیبایی پایتخت کارناوال برزیل بسیار مورد توجه گردشگران است.  / عکس


اولین جاذبه گردشگری که با ذکر نام برزیل پیش می آید کارناوالهای معروف آن است. و محل اصلی برگزاری آنها پایتخت سابق آن - ریودوژانیرو است. به همین دلیل است که گردشگران با اشتیاق  به آنجا می روند تا تصورات زنده ای را بدست آورند ، و به شورش رنگ ها در خیابان های قدیمی و ساختمان های بلند مرتبه مدرن ، طبیعت خیره کننده به شکل مناظر کوهستانی و سواحل گرم کنار اقیانوس آبی و البته به مجسمه با شکوه مسیح ناجی نگاه کنند. 

 

ریودوژانیرو

جرم و جنایت در ریودوژانیرو مرتباً زیاد است.  / عکس


در زندگی واقعی ، ریودوژانیرو آنچنان که تصور می شودبرای گردشگران افسانه ای نیست. ساختمانهایی که از نزدیک بازرسی می شوند ممکن است یکنواخت به نظر برسند و بزرگترین مشکل ریودوژانیرو بالا بودن میزان جرم است که برای دهه ها بدون تغییر باقی مانده است.

 

ریودوژانیرو

فاولا های برزیل فقط برای گردشگری  هیجانی مناسب هستند.  / عکس


به همین دلیل است که بسیاری از گردشگران ترجیح می دهند از مرکز شهر دور شوند و حتی به فاولاها (محله زاغه نشینی)نزدیک نشوند - سازه هایی در حومه شهر ، که در واقع نوعی زاغه نشینی به سبک برزیل هستند. سطح زندگی در چنین مناطقی بسیار پایین است و نیروهای احتمالی مناسبی برای جرو و جنایت خواهند بود. در موارد دیگر ، به هیچ وجه نمی توان امنیت کامل گردشگران را تضمین کرد.

 

8. بارسلونا

 بارسلونا

زیبایی بارسلونا در سراسر کره زمین شناخته شده است.  / عکس


اسپانیا از مروارید توریستی خود محروم نیست. بارسلونا بیهوده مدینه فاضله توریستی این ایالت محسوب نمی شود ، زیرا ، به طور منظم در رده بندی شهرهای پربازدید جهان قرار می گیرد. با ورود به آنجا ، گردشگران امیدوارند که روح سنتی اسپانیایی و احساسات زنده ای را که این کشور  به همراه دارد احساس کنند. با این حال ، در واقعیت ، همه چیز به اندازه دلخواه ما نیست.

 

 بارسلونا

گشت و گذار در میان جمعیت در بارسلونا دلپذیرترین تفریح ​​نیست.  / عکس


مسئله این است که بارسلونا یکی از پرجمعیت ترین مناطق این کشور است. بنابراین ، علاوه بر شاهکارهای معماری و استراحتگاه های معروف ، میهمانان شهر ناگزیر باید با "جاذبه" دیگری روبرو شوند - جمعیت عظیم مردم در خیابان ها. به همین دلیل ، گردشگران بیشتر به تصورات پس از بازدید از مکان های معروف فکر نمی کنند ، بلکه به این فکر می کنند که چگونه سریع به مقصد برسند و توسط انبوه مردم در خیابان اذیت نشوند. و مردم محلی خود به شدت موافق هجوم گردشگران نیستند ، زیرا آنها را دلیل تخریب تدریجی بارسلونا می دانند.

 

9. آتن

آتن

قلب جهان باستان نمی تواند گردشگران را به خود جلب نکند.  / عکس


شهر آتن یونان به حق یک مرکز واقعی از میراث دوران باستان قلمداد می شود. به نظر می رسد شما می توانید همه چیز را در آنجا پیدا کنید: از خیابان های تمام عیار آسفالت شده هزاران سال پیش ، تا پارتنون افسانه ای ، یک بنای تاریخی منحصر به فرد از معماری مقدس باستان. و بسیاری از گردشگران امیدوارند که احساس کنند گویی آنها به سی قرن پیش ،  منتقل شده اند. اما با بازبینی دقیق تر ، آتن به اندازه تصورات اولیه جذاب نبود.

 

آتن

امروزه مروارید معماری باستان فقط یک سایت بزرگ ساختمانی است.  / عکس


گردشگران ، در تلاش برای رسیدن به مکانهای دیدنی معروف ، مجبور می شوند ابتدا از یک مسیر طولانی در خیابانهای آلوده عبور کنند. علاوه بر این ، بناهای معماری خود باعث ناامیدی می شوند - بسیاری از آنها قبلاً به دلیل زمان و پدیده های طبیعی آسیب جدی دیده اند و به زاغه های رها شده شباهت دارند تا ساختمانهای با شکوه. حتی پارتنون نیز از نزدیک یک مکان بزرگ ساخت و ساز است: این مکان منحصر به فرد برای محافظت از تخریب کامل سالها به طور مداوم مرمت شده است ، بنابراین مسافران به راحتی قادر به دیدن معبد شناخته شده نخواهند بود.

 

10. آمستردام

آمستردام

آمستردام شهری بدون ممنوعیت و با احساسات زنده است.  / عکس


آمستردام یکی از شهرهای محبوب برای بازدید گردشگران است. و هر یک از ما کاملاً می فهمیم که نه تنها با معماری به یادماندنی ، بلکه با فرصت دستیابی قانونی به تعدادی از خدمات که در اکثر ایالت ها توسط قانون محدود یا ممنوع است ، جذب آنها می شود. کافی شاپ های محرک ، منطقه معروف با چراغ قرمز - همه اینها محبوبیت و سابقه حضور گسترده ای در آمستردام فراهم می کند.

 

آمستردام

اما در واقعیت ، همه چیز یکنواخت تر است.  / عکس


اما در واقع ، در این مکانهای یکنواخت ، جاذبه آمستردام ، در واقع ، پایان می یابد. با بررسی دقیق تر ، معماری اصلی ، روستایی و یکنواخت به نظر می رسد. علاوه بر این ، میزان بالای حضور گردشگران شرایط راحتی را برای زندگی و مسافرت در شهر فراهم نمی کند.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید