رودخانه رنگین کمان کانو کریستالس تکه ای از بهشت روی زمین

کانو کریستالس

چگونه رودخانه رنگین کمان رنگارنگ ظاهر شد: گنجینه طبیعی پنهان کانو کریستالس

رودخانه کانو در کدام کشور است

رودخانه کانو کجاست  ?  رودخانه رنگین کمان  کانو کریستالس که در کلمبیا  در سیرا دلا ماکارنا  جریان دارد ، به حق عنوان زیباترین و خارق العاده ترین رودخانه جهان را به خود اختصاص داده است. و همچنین "رودخانه خدایان" ، "رنگین کمانی که رودخانه شد" ، "رودخانه پنج رنگ" نامیده می شود. چرا؟ بله ، زیرا به معنای واقعی کلمه با تمام رنگهای رنگین کمان می درخشد ، گویی کسی تنهای مختلف رنگ را در اینجا ریخته و آنها را مخلوط نکرده است. رسیدن به  کانو کریستالس رودخانه  برای گردشگری آسان نیست اما ارزش تحمل سختی را دارد. تعجبی ندارد که کانو کریستالس در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت.


رنگهای رنگین کمانی حاصل جلبک ها است

زیبایی  رودخانه کانو  به دلیل وجود گیاهان آبزی است که در کف رودخانه زندگی می کنند. وقتی  رودخانه کانو کریستاله  توسط اشعه خورشید روشن می شوند ، جلوه بصری زیبایی را به صورت ترکیبی از تقریباً تمام رنگ های اصلی - سبز ، قرمز پر رنگ ، زرد ، آبی و صورتی ایجاد می کنند. نتیجه ، کانو کریستاله  یک رودخانه رنگین کمان واقعی است!

 

کانو کریستالس
عکس رودخانه کانو کریستالس

 

جلبکها و سنگهای چندرنگ در کف  رود کانو  کاملاً قابل مشاهده هستند: آب   رودخانه کانو کریستال  آنقدر شفاف و تمیز است که به گفته گردشگران حتی می توان نوشید. و عدم وجود نمک و مواد معدنی در آن به این واقعیت کمک می کند که تقریباً هیچ ته نشینی از گل و لای وجود ندارد.

 

رودخانه

مینی آبشارهای زیبا در رودخانه وجود دارد.  / عکس

 

کانو کریستالس رودخانه ای طولانی است (بیش از 100 کیلومتر امتداد دارد) ، اما نه با عرض گسترده و  فراوان. عرض آن بیش از 20 متر نیست. این شاخه سمت راست رودخانه لوسادا است ، که به نوبه خود ، شاخه رودخانه حتی بزرگتری است - گوایابرو. خوب ، گوایابرو از قبل وارد اورینوکو شده است. اینجا یک زنجیره است. بنابر این  رودخانه کانو کریستالس   ، اگر رنگ منحصر به فرد آن نبود ، برای گردشگری  رود رنگین کمان ، یک رودخانه آماری متوسط ​​باقی می ماند 

 

رودخانه

رودخانه رنگین کمان سال ها  شناخته نشده بود.  و حتی اکنون ، همه ازآ ن اطلاع ندارند.  / عکس


در سرتاسر پایین رودخانه کانو کریستالس  سنگ صخره ای کانو کریستال ، گیاهان آبزی "مسئول" ایجاد رنگ های زنده هستند. رنگ قرمز به ویژه پر رنگ است که یک گیاه بومی به نام Macarenia clavigera تولید می کند. می توانید ماهی های کوچک زیادی را در آب مشاهده کنید. این مناطق همچنین 420 گونه پرنده ، 10 گونه دوزیستان ، 43 گونه خزندگان و 8 گونه پستانداران را در خود جای داده است.

فصل ایده آل برای سفر به کانو کریستالس فقط چند ماه از اوایل ژوئن تا اواخر نوامبر است. در این زمان ، کانو کریستالس  پر از باران شده و فقط شکوفه جلبک زیادی وجود دارد.

 

رودخانه رنگین کمان

برای لذت بردن از رنگ های رودخانه ، باید زمان مناسب را انتخاب کنید.  / عکس


جالب اینجاست که کانو کریستالس گنجینه طبیعی به اصطلاح پنهان است. تا دهه 1980 و 90 ، تقریباً هیچ کس ، بجز ساکنان محلی ، چیز زیادی درباره رودخانه رنگین کمان نمی دانستند (مخصوصاً به دلیل اینکه این مکان ها ناامن بود). از اوایل قرن XX-XXI رودخانه رنگین کمان شروع به محبوبیت در بین گردشگران کرد. و ، باید بگویم ، حتی اکنون کانو کریستالس نه تنها برای مهمانان خارجی و گردشگران ، بلکه برای خود کلمبیایی ها نیز مکانی عجیب و تا حدودی عرفانی است.

 

رودخانه رنگین کمان

رنگ اصلی رودخانه یا بهتر بگوییم جلبک های آن قرمز  است.  / عکس


چگونه می توان به رودخانه رنگین کمان کانو کریستالس رسید

این قطعه از بهشت ​​در کلمبیا در شمال شهرداری لا ماکارنا ، در استان متا واقع شده است. بیشتر گردشگران ترجیح می دهند در لا ماکارنا بمانند و از آنجا به کانو کریستالس می روند. برای رسیدن به رودخانه معجزه آسا ، ابتدا باید با قایق از گوایابرو عبور کنید که 20 دقیقه طول می کشد ، سپس 25 دقیقه دیگر با SUV و قسمت باقیمانده مسیر پیاده روی می روید - حدود یک ساعت. بنابراین چنین سفری فقط برای افراد سالم و سرسخت مناسب است.

 

رودخانه رنگین کمان

چشم انداز خارق العاده.  / عکس


این مسیر جادویی را باید یک راهنمای باتجربه همراهی کند که از قبل منطقه را بشناسد. به هر حال ، در همان زمان می توانید یک سفر قایق سواری در رودخانه گوایابرو سفارش دهید (مردم محلی چنین خدماتی را به گردشگران ارائه می دهند) ، در طی آن ، اگر خوش شانس باشید ، فرصتی برای دیدن ساکنان وحشی این منطقه - پرندگان ، لاک پشت ها و غیره خواهید داشت.

 

رودخانه رنگین کمان

می توانید زیبایی رودخانه را تحسین کرده و شنا کنید.  / عکس


وقتی به خود کانو کریستالس می رسید ، نه تنها می توانید سایه های رنگی باورنکردنی آن را تحسین کنید و عکس های بی نظیری بگیرید ، که بعداً دوستانتان مطمئناً برای فتوشاپ می گیرند. همچنین می توانید در آب زلال رودخانه شنا کنید و این  ها به راحتی فراموش نشدنی هستند.

 

رودخانه رنگین کمان

شنا در اینجا به سادگی فراموش نشدنی است.  / عکس


به هر حال ، راهنماهایی که گردشگران را به این مکان ها می برند از کسانی که می خواهند داخل آب شوند ، می خواهند که از ضد آفتاب یا مواد دیگر استفاده نکنند. واقعیت این است که آب در اینجا آنقدر خالص است که حتی مقدار کمی مواد شیمیایی می تواند تأثیر منفی بر اکوسیستم رودخانه بی نظیر بگذارد. محلی ها می گویند: "لطفاً برای جلوگیری از آفتاب سوختگی فقط كلاه و پیراهن آستین بلند بپوشید."

 

واقعیت جالب در مورد کانو کریستالس و مناطق اطراف آن: سالها پیش ، منطقه لا ماکارنا محلی برای کشت بوته کوکا برای مردم محلی بود و مقامات محلی مجبور بودند سخت تلاش کنند تا کشت بوته کوکا را ریشه کن کنند و این بهشت ​​را به یک مقصد ایده آل گردشگری تبدیل کنند.

 

رودخانه رنگین کمان

موقعیت مکانی خارق العاده در کلمبیا.  / عکس

 

به نظر می رسد زندگی در محاصره رنگهای رنگین کمانی آرزوی هر شخصی در جهان است. و برای اینکه خود را با تمام رنگهای رنگین کمان محاصره کنید ، نه تنها می توانید در جستجوی زیبایی های طبیعی بی نظیر جهان را سفر کنید. فقط کافی است فقط در یک شهر رنگین کمان به دنیا بیایید. ما به شما پیشنهاد می دهیم در مورد رنگارنگ ترین شهرهای جهان  ، کوه رنگین کمان و جزیره هرمز جزیره رنگین کمان را ببینید.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید