عکس از داخل کعبه

کعبه


کعبه از سنگ های  سیاه و سخت و بر روی یک قاعده ۲۵ سانتی‌متری از جنس سنگ مرمر بنا شده که به اندازه ۳۵ سانتی‌متر جلوآمدگی دارد. (در 3 طرف این شیب اجرا شده.نمایش در عکس آخر مقاله شماره گذاری 4) دیوارهای بیرونی با کیسوا (ابریشم خالص) و  متن قرآنی گلدوزی شده با طلا پوشیده شده است - ابریشم مخصوص مشکی که سالی یک بار تعویض می شود. ابعاد کعبه 13.1x11.03x12.86 متر است.  شایان ذکر است که این بنا در زمان های مختلف دارای ابعاد مختلفی بوده است. کعبه در 605 ، 638 ، 693 ، 1629 و 1996 ترمیم شد (و این فقط مواردی است که به طور خاص ثبت شده است). از در بزرگی (۳۰۰ کیلوگرم از جنس طلای خالص) که در ارتفاع ۲ متر بالاتر از سطح زمین و در دیواره شمال شرقی کعبه قرار دارد وارد کعبه می شوند.

 

کعبه

عکس از داخل کعبه

در داخل کعبه هیچ پنجره یا روشنایی وجود ندارد. بنابراین ، کعبه همیشه کم نور است. اولین چیزی که چشم شما را در داخل به خود جلب می کند ، سه ستون عظیم است که از سقف پشتیبانی می کنند. بین ستون ها معمولاً یک میز چوبی برای بخور دادن و روغن وجود دارد. بر روی دیوارها کتیبه هایی با نام حکام و چهره هایی وجود دارد که تاکنون در تعمیر و ترمیم کعبه شرکت کرده اند. قسمت بالایی دیوارهای داخلی با ابریشم سبز پوشانده شده است. یکی از کاشی های کف به رنگ قرمز مایل به قرمز است. این برای مسلمانان از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، زیرا خود حضرت محمد(ص) یک بار نماز را بر روی آن انجام داده اند. علاوه بر همه موارد فوق ، یک پله چوبی کوچک در داخل وجود دارد که به سقف کعبه منتهی می شود. می توانید آنجا را از طریق دریچه چوبی ارسی ببینید.

 

کعبه

عکس از کعبه

کعبه

عکس از تنها در کعبه ۳۰۰ کیلوگرم از جنس طلای خالص

 

Kaaba.png


این سازه شیب دار(عدد 4) ، که سه ضلع کعبه را در بر می گیرد ،  در سال 1627  به منظور محافظت از پایه (پی یا همان فونداسیون) در برابر آب باران اضافه شد.

حجر الاسود (عدد 1) ( عربی : الحجر الأسود سنگ سیاه ) است، واقع در گوشه شرقی کعبه . این مکان جایی است که مسلمانان شروع به کار معروف به طواف را انجام میدهند .

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید